OMGEVING Zenuwdruppels Firma G. VAN BRUSSEL DONDERDAG 20 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMEENTERAAD VAN KATWIJK De raad dezer gemeente, kwam Woens dagavond in openbare vergadering bijeen. Voorzitter was burgemeester Woldringh van der Hoop. Aanwezig alle leden, behalve de heeren B. v. d. Bent, M. van 't Wout en D. Meerburg, allen met ^kennisgeving. Punt 1 is de vaststelling der notulen van de vergadering van 21 Juni 1.1. Goedge keurd na enkele opmerkingen door de hee ren v. d. Zwan, Lodder en Grimbergen. Punt 2 mededeeling van ingekomen stuk ken. Een reeks van mededeelingen van Ged. Staten houdende goedkeuring van ge nomen raadsbesluiten. Dan de mededeeling, dat B. en W. op den verjaardag van Prins Bernhard een telegrafische geli^kwensch hebben verzonden, waarop een schrijven van dank is ontvangen. Verder mededee lingen over de gevoerde correspondentie ten opzichte van de gevraagde loonsver- hooging voor de werklieden op het Vlieg veld, welke verhooging Ministrieele be schikking niet kon plaats hebben. Punt 3 is een voorstel van B. en W. tot vaststelling van algemeene voorwaarden betreffende den verkoop van bouwgrond door de gemeente. Bij iedere verkoop wor den aan den raad de algemeene voorwaar den medegedeeld hetgeen vrij omslachtig is. B. en W. achten het gewenscht om de voorwaarden van algemeene strekking niet meer in elk raadsbesluit te vermelden doch deze afzonderlijk vast te stellen en dan in •het vervolg in ieder raadsbesluit tot ver koop van bouwgrond naar deze algemeene ▼oorwaarden te verwijzen. Hierdoor kun nen deze raadsbesluiten aanmerkelijk wor den bekort, hetgeen een vereenvoudiging der werkzaamheden beteekent en besparing oplevert van drukkosten der raadsnotulen. Besloten wordt conform het voorstel van B. en W. nadat de heer v. Rijs hierover lang gediscussieerd heeft en mededeelde, dat hij geacht wil worden tegen te hebben gestemd. Aan- en verkoop van grond. De bouw van arbeiderswoningen. Punt 4. Voorstel tot verkoop van grond Door de hierna te noemen personen is ver- zoccht van de gemeente bouwgrond in koop te mogen hebben. B. en W. stellen voor aan deze verzoeken te voldoen tegen de hier achter te vermelden prijs: Gebr. van der Plas een perceel langs de Meidoornstraat, groot 427.50 M2 tegen een grondprijs*'van 5.25 per M2; en een perceel langs de Mei doornstraat evengroot en tegen dezelfden prijs. n.l. 5.25 per M2. N. J. van Duyvenbode aannemer alhier vraagt een perceel langs de Schoolstraat, groot 519 M2, en een perceel langs de Schoolstraat- groot 694 M2, beiden tegen een prijs van 5.per M2. A. Haasnoot, Waaigat alhier vraagt twee perceelen, n.l. een perceel lang de Vlier straat groot 690 M2, en een percêel langs de Vlierstraat groot 670 M., prijs 5.25 per M2. G. de Best J. A.zn. vraagt drie per ceelen, n.l. een perceel langs de Vlier straat groot 685 M2, prijs 5.25 per M2, een perceel langs de Vlierstraat groot 685 M2 prijs 5.25 per M., en een perceel langs de Vlierstraat groot 765 M2, prijs 5.75 per M2. J. Houwaard aannemer te Katwijk vraagt twee perceelen, n.l. een perceel langs de Wethouder D. Ouwehandstraat groot 551 M2 prijs 5.25 per M2, en een perceel langs de zelfde straat groot 1006 M2, prijs 5.25 per M2. Ten slotte hebben W. Vooys en A. Ver- does, aannemers alhier een tweetal percee len grond in koop gevraagd en wel een per ceel gelegen langs de Wéth. D. Ouwehand straat, groot 613 M. prijs 5.25 per M., en een perceel gelegen langs straat 12 a van het uitbreidingsplan „Nieuw-Zuid" groot 2644 M2., koopprijs 5.per M2. B. en W. stellen den raad voor aan de verzoekers de gevraagde gronden in koop af te staan tegen de bij ieder perceel genoem den prijs. Een onverwachts doch zeer lang debat heeft over dit punt plaats aan welk debat voornamelijk deelnemen de heeren van Rijs, v. Tongeren, en Schoneveld. De afgevaardigden der S.D.A.P. en de C.D.U. verwijten B. en W., dat te weinig aan ar beiderswoningbouw is gedaan, en dat het Grondbedrijf groote sommen verdiende aan 'grondpolitiek ten koste der arbeiders. De voorzitter en mede de heer v. Tongeren trachtten uitvoerig aan te toonen dat ge noemde raadsleden het tegendeel beweren van wat geschiedde. Dat de gronden duur worden door de vele gestelde eischen in den tegenwoordigen tijd en de wetten en ver ordeningen aan het gemeentebestuur van hoogerhand opgelegd. Er is, zegt de voor zitter, niet meer te bouwen met winst. De gemiddelde huurprijs van de woningen der Bouwvereeniging is 3.52. Dat is lager dan waar ook in deze omgeving en deze lage huurprijs wordt in Den Haag uitgespeeld, om het uurloon voor de werkzaamheden op het vliegveld niet te verhoogen. Ten slotte wordt, na deze zeer lange en soms heffige discussies het voorstel z.h.st. aangenomen. Punt 5. Voorstel tot aankoop van grond ten Noorden van den Zeeweg, n.l. het z.g. „Witte Hek" en daarnaast gelegen gronden. Meerdere malen, zeggen B. en W., zijn door dit college onderhandelingen gevoerd om de gronden bekend onder den naam „Het Witte Hek" aan te koopen, doch steeds zijn deze onderhandelingen afgestuit op den te hoogen prijs die gevraagd werd. Thans is het college van B. en W. tot over eenstemming gekomen met de N.V., eige naresse dezer gronden (De heer D. Parle- vliet Lzn.) en kan de gemeente deze gron den in bezit krijgen tegen 1.90 per M2. Onder zekere voorwaarden kan de heer Parlevliet de nog niet voor bouwgrond be- noodigde gronden voor gedurende twee jaar in huur krijgen. Tegelijk zijn door B. en W. pogingen ge daan om ook de gronden naast „Het Witte Hek" in eigendom te krijgen. Deze gronden zijn eigendom van de Erven F. D. Ouwe hand B. en W. zijn er in geslaagd deze gronden te verkrijgen voor 1.20 per M2. onder voorwaarden dat de overdracht ten laste der gemeente komt. De op dezen grond staande schuur is in den verkoop niet inbe grepen. De grond mag gedurende 1939 gra tis door de Gebr. Ouwehand gebruikt wor den. Gebr. Ouwehand wordt de gelegenheid gegeven om bedoelden grond, voor zoover de gemeente deze niet noodig heeft na 1939 te huren tegen nader overeen te komen huurprijs B. en W. stellen den raad voor beiden perceelen, 2-4-44 H.A., en 1-87-40 H.A. tegen genoemden prijs aan te koopen. De heer van Rijs vraagt zeggenschap van den raad voor de egalisatiewerkzaam heden die noodig zullen zijn bij de werk zaamheden op deze gronden hetgeen de voorzitter toezegd. Aldus wordt dan be sloten. Het vuil zal verbrand worden. Punt 6 is een voorstel met betrekking tot de vuilverwijdering. In vorige ver gadering is langdurig over deze aangele genheid gedebatteerd. Ten slotte was de raad met de toelichting van B. en W. nog niet tevreden en durfde men hiertoe niet besluiten, uit vrees voor rook en stank in de kom der gemeente. Thans heeft een commissie, bestaande uit de raadsleden de heeren J. Dubbeldam, Dr. J. Hueting, J. v. d. Perk, J. Hoek en B. v. d. Bent met de secretaris de heer Boekhoven, Ir. J. de Bruyn, Ir. F. de Pont, de directeur der Gasfabriek de heer E. A. van Daalen en diens secretaris de heer Ir. C. A. Doets een bezoek gebracht aan de vuilverbran ding te Amersfoort, die 7 a 8 jaren in be drijf is. Vervolgens ging het naar Amstel veen, waar de oven bij aankomst in vol bedrijf was en toch niets aan den uitgang der schoorsteen was te zien. Bij den te plaatsen oven in Katwijk zijn nog ver schillende verbeteringen aangebracht. De commissie is geheel voldaan over wat zij op dit gebied daar zagen en is ervan over tuigd, dat de plannen voor Katwijk met zorg samengesteld en de juiste oplossing voor de vuilverwijdering zullen brengen en evenzeer spreekt de commissie als haar overtuiging uit dat van rook, roet, of vlieg- asch of sta nkgeen hinder zal worden on dervonden. Ook dit punt vraagt een zeer langen tijd. Bijne alle raadsleden nemen aan de besprekingen deel en het blijkt, dat men na het rapport van de commissie nog lang niet bevredigd is. Verschillende der leden hebben nog vrees, dat de inrichting niet geheel vrij van reuk en rook zal zijn. Men wil de inrichting buiten de kom der gemeente. Na uitvoerige besprekingen van voor- en tegenstanders, commissie leden, wethouders en de voorzitter wordt het voorstel van B. en W. toch aangeno men met 9 tegen 5 stemmen. Tegen de heeren v. Rijs, J. Schoneveld, M. van der Marei, Grimbergen en van Tongeren. Besloten werd tot het geven van een subsidie der Katwijksche leerling aan de stichting „Het Rijnlands Lyceum" te Was senaar. Voorstel tot vaststelling der vergoeding ingevoge art. 101 der lL.O.-wet 1920 over 1936. De vergoeding bedroeg per leerling 10.73. Het betreft de vergoeding aan 14 Bijzondere scholen te Katwijk. Conform het voorstel van B. en W. besloten. Voorstel tot vaststelling van de bedra gen bedoeld in art. 55 1ste lid onder a, b en c der L.O.-wet 1920 over 1938. Voor 1 September moet de raad voor de open bare lagere school voorloopig vaststellen: het bedrag dat de gemeente in 1938 ter zake van de in art. 55 bedoelde kosten voor die school werkelijk heeft uitgegeven; b. het bedrag, dat krachtens art. 55 per eerling bepaald bedrag in verband met het aantal leerlingen der school, voor 1938 daarvoor beschikbaar was gesteld. c. het verschil van het onder a. en b. be doeld bedrag. Volgens de gegevens kan het bedrag onder a. bedoeld voorloopig worden vastgesteld op 924.42 (113 leer lingen). Het bedrag per leerling uitgegeven bedraagt 8.13 waar bij komt 0.50 voor administratiekosten. B. en W. stellen den raad voor tot voorloopige vaststelling van bovengenoemde bedragen. De raad kan zich hiermede vereenigen en aldus wordt besloten. Voorstellen tot het aangaan twee geld- leeningen. Voor het electriciteitsbedrijf is noodig 50.000.en voor het Gasbedrijf 70.000.totaal 120.000.De Boeren leenbank te Katwijk aan Zee is bereid deze leening te verstrekken en wel tegen een rente van ZyK en voorts onder de ge wone voorwaarden. Vervolgens is noodig een leening van 150.000.voor aankoop van gronden aan den Zeeweg (Het Witte Hek en om geving) en voor financiering der granden in Nieuw Zuid. Door bemiddeling van het Bankierskantoor Staal Co. te 's-Graven- hage ontvingen B. en W. een aanbieding tot het verstrekken dezer leening tegen een rente van 3Op deze aanbieding werd ingegaan. Punt 14. Voorstel tot toetreding tot de gemeenschappelijke regeling tot onder linge hulpverleening in geval van brand. Bedoeling is toe te treden tot een regeling welke reeds is ontworpen door de Provin ciale Bond om in geval van brand aan el kaar en in bepaalde kringgemeenten hulp te verleenen naar de onder goedkeuring van Ged. Staten van Zuid-Holland door de commissie te stellen nadere regelen. Bereids zijn reeds een 100 tal gemeenten tot deze regeling toegetreden. De contri butie voor deze gemeente bedraagt 1.80 per 1000 inwoners. Voor de eigenlijke kos ten der hulpverleening is een zeer uit voerige regeling ontworpen van 26 artike len op 8 bladen folio, plus een regeling van 9 artikelen op 3 bladen, folio. B. en W. KAAG V. V. V. Gisteravond hield de Kaag- sche V. V. V. haar j aarlij ksche ledenverga dering in het café van de wed. G. Zwet sloot alhier. Het jaarverslag van den pen ningmeester was voor den heer Key aanlei ding op te merken dat het z.i. onjuist was om als V. V. V. een subsidie te geven aan een publiekrechtelijk lichaam i.e. de Kager Polder. De voorzitter lichtte toe dat deze sub sidie door de V. V. V. was toegezegd voor dat de Kagerweg werd geasfalteerd en dat het niet aanging om deze, subsidie weer in te trekken, nu de weg eenmaal gereed is. Daar door het vertrek van de heeren K. Hoff en ds. Verwaal het bestuur onvol tallig geworden was, werd besloten het huidige bestuur met 1 lid uit te breiden. Na schriftelijke stemming werd de heer M. G. van Ankorven gekozen die zijn be noeming aanvaardde. Daar de V. V. V. nog niet over een re glement beschikt werd een commissie be noemd bestaande uit drie leden (de heeren Key, van Ankorven en Versteege) die de opdracht kreeg een ontwerp-reglement sa men te stellen waarop de Koninklijke goed keuring kan worden verkregen, zoodat de vereeniging rechtsgeldigheid krijgt. In Oc tober a.s. zal dit ontwerp-reglement in een dan uit te schrijven ledenvergadering wor den behandeld. Door den heer D van Nieuv/koop werd verzocht de ledenvergaderingen in het vervolg aanzienlijk vroeger te houden, stellen den raad voor om in het belang der veiligheid zoowel in deze gemeente als in de geheele provincie tot medewer king aan de onderlinge hulpverleening over te gaan door toetreding tot de ge meenschappelijke regeling. De heer J. G. Schoneveld vraagt wat de directe voordeelen zijn van deze aanslui ting, waarop de voorzitter antwoordt dat dit zijn ethische voordeelen en ten tweede wordt voorkomen dat later, zooals veelal geschiedt, moeilijkheden meer op te lossen zijn. Conform het voorstel van B. en W. besloten. Punt 15. Voorstel inzake toepassing van art. 21, 1ste lid der Drankwet. Krachtens het bepaalde by art. 21 der Drankwet kan op voorstel van Ged. Staten door de Kroon worden bepaald, dat op grond van bijzon dere plaatselijke omstandigheden splitsing der vergunningen in tap en slijtvergunnin- gen niet van toepassing zal zijn op een deel eener gemeente met een bebouwde kom met meer dan 5000 inwoners? Kat wijk-Rijn telt met een bevolking van pl.m. 2730 inwoners 3 vergunningen met een ver gunning voor óngesplitsten verkoop, dus 1 minder dan vijf jaar geleden. De genoem de omstandigheden zijn naar het oordeel van B. en W. nog aanwezig, n.l. dat het zonder zoodanige vergunning voor de ver gunninghouders aldaar moeilijk zal zijn met een gesplitsten verkoop van sterken drank een eenigszins loonend bestaan te vinden. Op grond hiervan geven B. en W. den Raad in overweging evenals in 1934 aan Ged. Staten te verzoeken wel te willen bevorderen dat voor Katwijk a. d. Rijn opnieuw artikel 21 1ste lid der Drankwet wordt toegepast. De heer van Rijs merkt op dat onlangs bij de bespre kingen over deze aangelegenheid voor Katwijk aan Zee het badbedrijf een rol speelde terwijl thans te Katwijk a. d. Rijn de belangen van personen op den voor grond treden. Spr. noemt dit een meten met twee maten. Het voorstel wordt z.h.st. aangenomen. Punt 16 is het onderzoek van de ge loofsbrieven der op 14 Juni 1939 gekozen raadsleden. Een commissie bestaande uit de heeren v. d. Zwan, Grimbergen v. d. Perk gaan tot dit Onderzoek over en rappor teeren hierna bij monde van het raadslid den heer H. W. Grimbergen dat het on derzoek heeft plaats gehad en de commis sie adviseert tot toelating van de gekozen raadsleden. Van de zijde van den raad zijn geen bezwaren zoodat de gekozen leden zijn aangenomen. Alvorens het laatste punt, de rondvraag, aan de orde te stel len, hield de voorzitter een afscheids toespraak tot den ouden Raad. Het uitbaggeren van de Buiten-watering. Fen antwoord op de vraag van den heer v. d. Bent in de laatste vergadering betreffende het contractloon bij de wieier- paden in het duin, zegt de voorzitter dat zulks onder wegenbouw gerangschikt is en dat daar dit uurloon is ingevoerd. De heer M. v. d. Marei vraagt, of B. en W. geen kennis droegen van het uitbaggeren op 4 M. diepte van de Buiten-watering en of B. en W. niet konden bewerkstelligen dat zulks thans in het drukke seizoen niet doorging. Ook de heer v. Tongeren heeft dezelfde vraag. De voorzitter zegt, dat alles zonder medeweten van B. en W. is geschied. Dat zulks thans en onverwachts geschiedde zal wel een bijzondere oorzaak hebben, waarover de raadsleden zich ook wel een gedachte zullen hebben gevormd. In ieder geval heeft het gemeentebestuur er geen zeggenschap in en Rijnland be schouwt het als een Waterschapsbelang. B. en W. zullen alsnog trachten gedaan te krijgen, dat gewacht wordt tot na het badseizoen. De heer Jac. van Elk vraagt waarom de boomen die aan iepziekte lijden, niet eerder gerooid worden. De voorzitter zegt dat de gemeente-tuinman druk bezig is, eerst te Katwijk aan Zee, thans te Katwijk a. d. Rijn. Hierna sluiting piet gebed. daar de meeste leden in het vroege voor jaar meer tyd hebben om deze vergadering by te wonen. De voorzitter zegde toe, dat een bepaling dienaangaande in het nieuwe reglement zou worden opgenomen. Voorts zou de heer van Nieuwkoop gaar ne zien, dat de V. V. V. krachtig propa ganda maakte onder de inwoners om zoo vel mogelijk gebruik te maken van het Kaagsche post- en telefoonkantoor. De voozr. zegde dit toe. Omstreeks half elf werd de vergadering, die zeer matig be zocht was, door den voorzitter gesloten. NOORDWIJKERHOUT BLIKSEM INGESLAGEN Tijdens het kort doch zeer hevig on weer, dat gistermiddag boven het dorp los barstte, sloeg de bliksem in de woning Ju- lianaplein 19, alhier, bewoond door den heer W. Gelukkig werd alleen materieele schade aangericht. Een groote spleet werd geslagen in de overkapping van den voor gevel, terwijl op een zolderkamertje aan één kant het behangsel werd geschroeid. In hetzelfde kamertje lag aan den anderen kant een kind te slapen. Men mag dus wer kelijk van geluk spreken, dat geen persoon lijke ongelukken gebeurden. De bewoners kwamen met den schrik vrij. Het Rechthuis. Gistermiddag had de verkooping plaats van het alom bekende hotel „Het Rechthuis", alhier. Er was veel belangstelling, doch er werd niet afgemijnd, doordat geen serieuze koopers aanwezig SASSENHEIM Geboren: Antonia Maria Jacoba d. v. K. M. Hoogervorst en J. M. van Denzen. Antje d. v. H. Dannijs en J. H. van Schaik. Alida Johanna d. v. H. van Ree- nen en H. J. Kruit. Theodorus Jozef Ni- colaas, z. v. Th. A. A. van der Voort en F. Ruigrok. Cornelia Johanna Maria d. v. S. Verdegaal en A. G. Beelen. Overleden: A. A. Mooijman 84 j. we duwe van C. Koot. Ondertrouwd: L. van Duin 28 j. en N. Staring 28 j. M. Staring 24 j. en J. Bette 23 j. Gehuwd: R. G. J. van Rijn 26 j. en E. J. M. van Reisen 28 j. Ingekomen: A. Visser, van Lisse. L. Visscher, van Lisse. D. N. Zoet, van Voorhout. M. Pesschier, van Noordwijk. M. van der Stelt, van Lisse. J. God- dijn, van Den Haag. M. J. Hoogenstra- ten, van Leiden. G. J. Lamboo, geb. Par- levliet, van de Bilt. C. M. D. van Reisen, van Voorschoten. M. C. van der Star, van Woubrugge. Vertrokken: C. J. Schrama en gezin, naar Leiden. E. van den Berg en gezin, naar Den Haag. K. Oosthoek, naar Oegst- geest. J. B. Spree, naar Driebergen. F. Piepenbrink, naar Voorburg. H. J. Kok en gezin, naar Hillegersberg. P. Hij- zelendoorn, naar Voorschoten. VOORSCHOTEN Instituut Wullings. Bijzondere Hoogere Burgerschool, geslaagd voor B: D. Backer, Söhiedaim; F. H. Baron van Dedam, Sche ven ingen; Tj. Doornbos, Lopi'k; H. N. van Duyn, Katwijk aan Zee; Th. J. v. Stockium, Den Haag; L. J. Zielstra, Groningen; G. K. Hooyer, Brussel; E. L. Masthoff, Den Haag; R. v. Rijk, Soefcaboemi; H. G. v. d. Sluis, Rolde; G. v. Schermbeek, Den Haag; K. W. Tuinzing, Rotterdam; J. H. H. Verloop, Terheyden bij Breda; Oh. A. Vorack, Den Haag; M. H. Woutman, Laren; B. Wolff, Soerabaja; F. H. Doerleben, Arnhem; F. H. D. v. Dorsser, Den Haag; A. Kruyt, Den Haag; F. A. Kuneman, Badok bij Kediri; E. Ie Grand, Den Haag; W. F. Ridder van Rappard, Naarden; H. J. H. Seelig, Den Haag; H. Voliker, Heemstede; R. K. Wig man, Den Haag. Geëxamineerd: 35 candi- diaten; afgewezen: 10 candidaten. Geboren: Dirkje d. van Th. Ravens- bergen en N. Verboom Jette Cornelia d. van K. Boonstra en J. Banga. Getrouwd: A. de oJng 25 j. en H. Un- land 26 j. B. Vis 27 j. won. te Arnhem en P. G. Le Poole 26 j. Gevestigd: C. L. Barentsen, van Che- ribon N.O.I. G. C. M. Kolff van Leiden J. F. G. Valentijn van Hilversum J. G. W. Pohlkamp, van Arnhem H. Verhaik, van De Bilt B. Landman van Utrecht H. Klaster van tSeenwijk. Vertrokken: W. J. Bracht naar Haar lem W. Apeldoorn naar Den Haag A. P. bvan der Ham naar N.O.I. D. N. Korf naar Amsterdam Th. Riel naar Den Haag S. C. Poot naar Valkenburg J. H. Börneman naar Koog a. d. Zaan M. Plai- sir naar Den Haag J. W. Blom naar Zaandam. WARMOND HET VERDRINKINGSONGEVAL. Lijk eindelijk opgehaald. Het lijk van mej. Z. uit Den Haag, die Zondag j.l. op zoo noodlottige wijze is ver dronken, is, nadat de politie vier dagen on afgebroken heeft gedregd opgehaald, en wel op ongeveer dezelfde plaats waar het meisje verdronken is. Het stoffelijk over schot is naar het lijkenhuisje in deze ge meente vervoerd. KRINGWEDSTRIJD VAN VRIJW. BURGERWACHTEN. Gisteren werd de gewone jaariljksche shietwedstrijd van het Baljuwschap Rijn land van Vrijw. B. W. Rynland op de rijks schietbanen te Katwijk gehouden begun stigd door fraai zomerweer. Aanwezig wa ren de Burgerwachten van Benthuizen, Ha zersw oude, Koudekerk aan den Rijn, Leiderdorp en Zoe te r w o u d e. De wisselbeker, die reeds tweemaal in handen is geweest van Leiderdorp en Ha- zerswoude kwam nu voor goed in 't bezit van Hazerswoude met 223 punten. Daarop volgende Burgerwacht behaalde 220 p., wel eon bewijs dat vol spanning) is gestre den. Voor den wedstrijd was door den voor zitter, den heer K. Brug, medegedeeld, dat de winnende B. W. het volgend jaar zou zorgen voor een nieuwen wisselbeker. De overige uitslagen waren: Corps wedstrijden (vijftallen) A: 1. Ha zerswoude 239 p., 2. Leiderdorp 227 p. 8. Benthuizen 194 p. B. 1. Koudekerk 226 p., 2. Hazerswoude II 220 p., 3. Hazerswoude I 204 p. 4. Bent huizen 169 p. C. 1. Zoeterwoude 197 p. 2. Hazerswoude 195 p. 3. Leiderdorp 165 p. Personeele wedstrijd groep A: 1. C. Ver degaal, Hazerswoude 52 p., 2. C. de Groot, ld 52 p., 3. J. H.Pels, id. 51 p., 4. G. den Braver Leiderdorp 51 p. 5. W. Vroegrijp, Hazerswoude 50 p., 6. Th. Nagtegaal Lei derdorp 45 p. Groep B.: 1. A. Mets, Benthuizen 51 p. 2. J. Ravensbergen, Koudekerk 51 p. 3. C. Nagtegaal Leiderdorp 49 p. 4. Cor Verkleij Hazerswoude 47 p. 5. C. de Wit, Koude kerk aan den Rijn 46 p. 6. J. Rijkaart Ha zerswoude 46 p. 7. T. Hoogendoorn 40 p., 8 L. Dorrepaal, Koudekerk 45 p. 9. N. J. Kaptein, Hazerswoude 45 p. 10 A. de Kort id. 45 p. C: 1. A. Hoogendoorn, Hazerswoude 50 p. 2. L. van Teijlingen, Zoeterwoude 49 p. 3. C. D. Olijslager id. 48 p 4. H. Oostdam id. 47 p. 5. G. van Vliet. Hazerswoude 46 p. 6. A. Schalkers, Leiderdorp 43 p. Vrije baan: 1. W. Vroegrijp, 2. J. H. Pels, 3: J. Dekker, 4. M. Klomp, 5. C. R. van Vel- zen, 6. A. Hoogendoorn, 7. C. Verkleij, 8. C. Nagtegaal, 9. C. Verdegaal, 10. J. Ver- bree. Re vol ver wedstrijd: 1. A. van Remmen, 2. G. C. Diephout, 3. J. Dekker, 4. J. Nagte gaal, 5. mr. J. A. S. Holland, 0. H. J. A. A. Smeets. Aanwezig waren de heeren burgemees ters van Hazerswoude, Benthuizen, Zoe terwoude en Leiderdorp. WASSENAAR DE NATIONALE BLOEMEN TENTOONSTELLING Voor de bloemententoonstelling, welke van 6 tot en met 10 September op het land goed Duinrell alhier gehouden zal worden, heeft Hare Majesteit de Koningin een me daille beschikbaar gesteld. Nog geen Sportfondsen-bad. Naar wij vernemen zal een voorsbei tot oprichting van een sportfondisenbacl in onize gemeembe voorloopig nog niet in onze gemeente in dien Raad in 'behandeling worden geno men. De tegenwoordige onzekere omstan digheden waarin de gemecntefinanciën komen te verkeeren tengevolge van die be lastingplannen van de regeerintg, hebben B. en W. aanleiding gegeven een voorstel tot oprichting niet voor de behandeling van de begrooting voor 1940 ter sprake te bren gen. Geboren: Maria Lidv/ina Theresia, dochter van A. Wildenberg en J. C. Over- devest Barbara Paulina, dochter van P. A. Stok en M. P. E. Witzel Anne He- lene, dochter van A. Moens en W. H. Tromp Agatha Theodora Cornelia, dochter van W. F. Paardekooper en A. M. Brabander. Ondertrouwd: A. G. L. Boomgaard en G. H. Beesems F. H. E. Schuurman en M. Neuss A. U. van Heusden en N. ma S. Schilstra en E. van Dijk G. H. van Gorkom en C. Parlevliet J. Snoeij en J. E. M. M. van Es. Getrouwd: J. J. Vogels en Th. M. Verdam G. H. Leijrzapf en C. L. A. Groenendijk B. H. van Veen en W. Th. Snelderwaard. Overleden: Albert van Loon, onge huwd, 17 jaren Reinou Hoff, 35 jaren, echtgenoote van A. G. Benz Alfred Aron Rodrigeus Pereira, 27 jaren, ongehuwd Hendricus Adrianus Koot, oud 70 jaar, echtgenoot van A. J. Duyvestein. uit kruiden bereid, tegen Moeheid, Sla peloosheid, Zenuwpijnen, gebrek aan eetlust enz. enz. Per tlac. 60 ct. en f I. ALLEEN verkrijgbaar Drogisterij J. VRIJENHOEK HAARLEMMERSTRAAT 119 (SPECIAAL KRUIDENADRES). HAARLEMMERSTR. 267 Verlovings-, Huwelijks- en Geboortekaarten Vlugge levering Lage prijzen

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9