SPORT LUCHTVAART DONDERDAG 20 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 WATERPOLO wedstrijden te alphen. Gisteravond werden in het zwembad te Alphen de volgende wedstrijden gespeeld. A. Z. C. Ill—G. Z. C. IV 1—1. A. Z. C. II—L. Z. C. II 1—2. A. Z. C. IZwip I 23. Voor deze wedstrijden bestond groote be langstelling, al was de weerstoestand nu juist niet bijzonder prettig, want na korten tijd ontlasttte zioh boven onze zwemmers en het talrijke publiek een geweldige plas regen, die aanleiding werd, dat allen in de badkamertjes een goed heenkomen zochten. De eerste wedstrijd ging tusschen: A. z. c. ra—G. Z. C. IV. een gemoedelijk, doch vinnig partijtje, waarbij de puntjes werden gedeeld. A. Z. C. nam eerst de leiding, door van den Bijl die met een goeden worp via keepers han den den bal in het net deed belanden. In de eerste helft bleef het daarbij, maar daarna gelukte het den linksvoor der bezoekers gelijk te maken en aldus kwam het einde. Daarna Kwamen aan de beurt A. ZC. H en L. Z. O. H. Dat is een overwinning voor de Leide- naars geworden. Reeds direct na aanvang wogen beide zeventallen goed tegen elkaar pp. L. Z. C. kwam weliswaar meer in den aanval, doch de A. Z. C. keeper verdedig de zijn doel uitstekend. Daarenboven bleek de L. Z. C.-voorhoede met haar werpen niét steeds de juiste plaats te vinden. De rust kwam met blanken stand. In de tweede helft weet A. Z. C. uit een strafworp door Baane de leiding te ne men (10). De Leidenaars begonnen toen wat beter aan te pakken en spoedig krijgt hun linksvoor de kan som gelijk te maken, die hij ook benut (11). Door een fout in de A. Z. C.-verdediging wisten de be zoekers daarna door den rechtsvoor, de lei ding te veroveren (1—2^. Hierin kwam geen wijziging meer. De laatste wedstrijd tusschen A. Z. C. I en Zwip uit Den Haag, om den kampioenstitel was vrij spannend. Zwip wist tenslotte te zege vieren, maar dat ging niet gemakkelijk-. A. Z. C. wist zich eerst zelfs een 21 voorsprong te verschaffen, doch een twee tal doelpunten van de bezoekers bracht hierna voor hen de overwinning. De Hage naars kwamen direct in den aanval en de midvoor wist reeds spoedig te doelpunten. A. Z. C. kwam er toen veel beter in en scoorde door van den Bijl den gelijkmaker, Na snel opzwemmen maakte Bonte in de tweede helft er voor de thuisploeg 21 van. De bezoekers kwamen toen meer in den aanval en kort voor het einde brach ten zij door een tweetal doelpunten de overwinning aan hun zijde. HET SCHAAKKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Jhr van den Bosch wint van Wijnans en wordt tweede. Weliswaar had Landiau zich van het be zetten der eerste plaats in de achtste ronde verzekerd, dooh niettemin was deze laatste ontmoeting zeer belangwekkend, omdat het er om ging wie tweede zou worden. Im mers de 18-jarige Hagenaar Wijnans had 51/2 punt terwijl jhr van den Bosdh een score van 5 had bereikt en het toeval wilde, diat op dezen laafcsten dag beide heeren el kaar zouden bekampen. Deze partij trok gistermiddag dan ook de igrootste belangstelling en was tevens de langdurigste. Toen de andere spelers reeds lang met elkaar zaten te bespreken, wat ze wel en wat ze niet hadden moeten doen, zaten Wijnans en van den Bosch nog altijd met verbeten gezichten achter een inge wikkeld eindspel, waarin de f-pion van van den Bosch het er op gezet had tot Ko ningin te promo veer en. Het was een orthodox damegambiet, waarin van den Bosch aggressief optrad. Hij plaatste een paard op c4 terwijl hij zijn dame naar den koningsvleugel bracht, het geen hem een schijn offer van een paard en een pion opleverde. Door een combi natie wist van den Bosch daarna dameruil te forceeren, gepaard gaande met een kiwa- liteitsoffer, waarvoor hij ettelijke pionnen ikreeg. Allengs kwam het tot een eindspel, waarbij van den Bosch met twee vrijpion nen zijn tegenstander na 35 zetten tot capi tulatie deed besluiten. Met dit resultaat werd van den Bosch eervol tweede. Van Doesburgh wist gemoedelijk een overrompeling van Landau te voorkomen en deze FransObe partij eindigde dan ook na een interessant eidnspel, waarin van Doesburgh zich tegenkansen wist te schep pen, in remise. Van Doesburgh behaalde (hierdoor den vijfden prijs. Van Scheltinga slaagde er reeds vroeg in den middag in Roele te verpletteren. Het was een Hollandsche verdediging waarin de Stonewall opstelling weer eens op be proefde wijze dienst deed. Van Scheltinga rukte met zijn b- en c-piomnen op en wist door een schijnoffer een pion te winnen en de hechte maginotlinie van ziijn tegen stander open te scheuren. Spoedig gaf Roele op. De RondeStumpers werd met c4 ge opend en op onregelmatige wijze voortge zet Een oogenblik zag het er naar uit, dat zwart de beste kansen zou verkrijgen, dooh spoedig toonde De Ronde tegen de moeilijk heden opgewassen te zijn. De partij ein digde in remise. Ir. Van SteenisSterk was een Fransche verdediging met den Rubinstein-variant. Wit oefende druk uit op het zwarte spel. Door een verkeerde afwikkeling verloor zwart een pion, waarna een zeer langdurig toreneindspel ontstond, dat door Sterk niet op zijn best behandeld werd, zoodat hij ten slotte de wapens moest strekken. De eindstand van het tournooi om het kampioenschap van Nederland luidt: 1. Landau 7 1/2 pnt. 2. Jhr mr dr Van den Bosch 6 pnt. 3. en 4. Wijnans en Van Scheltinga 5 1/2 pnt. 5. Van Doesburgh 41/2 pnt. 6. Van Steenis 4 pnt. 7. en 8. De Ronde en Roele 3 1/2 pnt. 9. Sterk 3 pnt. 10. Stumpers 2 punten. De partij WijnansJhr mr dr van den Bosch had het volgende verloop: Wit: A. J. Wijnans. Zwart: jhr mr dr J. H. O. van den Bosch. Orthodox damegambiet. 1. d2d4 P^—f6 2. Pglf3 d7d5 3. c2c4 e7e6 4. Pbl—c3 Fb8d7 5. e2e3 a7a6 6. Ddlc2 d5xc4 7. Lflxc4 b7b5 8. Lc4e2 Lc8-^b7 9. a2a3 c7—c5 10. 0—0 Ta8c8 11. Dc2b3 Lf8e7 12. Pf3e5 0—0 13. Le2—f3 Lb7xf3 14. Pe5xf3 Dd8c7 15. Leld2 c5xd4 16. e3xd4 Pd7—b6 17. Tal—cl Pb 6c4 18. Ld2g5 Pf6g4 19. g2g3 Le7xgö 20. Pf3xg5 Dc7d8 21. Pg5—f3 Dd8—f6 22. Pc3e4 Df6—h6 23. Tel—c3 f7—f5 24. Pe4gö Pg4xh2 25. Pf3xh2 Dh6xg5 26. Ph2—f3 Dg5—h6 27. Kglg2 f5—f4 28. Db3c2 f40xg3 29. Tflhl Tf8xf3 30. Thlxh6 Tf3xf2f 31. Dc2xf2 g3xf2 32. Th6—hl Tc8—f8 33. Tc3d3 Pc4xb2 34. Td3d2 Pb2—c4 35. Td2xf2 Tf8xf2 36. Kglxf2 Pc4xa3 37. Thl—al b5b4 38. Tal—cl b4—b3 - Wit geeft het op. Na afloop van den wedstrijd kwamen gis teravond de deelnemers, verschillende be stuursleden van den Kon. Ned. Schaak bond, andere officials uit de schaakwereld en een groot aantal belangstellenden, waar onder onze Nederlandsdhe kampioen en ex-wereldkampióen dr M. Euwe, opnieuw in het Amsterdamsche Schaakhuis bijeen, ditmaal in verband met de prijsuitreiking Daarbij werd door den heer G. W. J. Zit- tersteyn, den voorzitter van den K.N.S.B. een toespraak gehouden. Hij zeide o.a., dat men den wedstrijd om het kampioen schap kon vergelijken met een tooneelspel in drie bedrijven. Twee bedrijven waren nu achter den rug: de voorwedstrijden en de nu beëindigde kamp tot aanwijzing van den candidaat voor den titel. De climax lag in 'het laatste bedrijf: de strijd om den titel tusschen den kampioen, dr M. Euwe en den winnaar van het nu beëindigde tournooi, S. Landau. Wat niet allen- tooneelschrijvers gelukt, daarin was dus de K.N.S.B. ge slaagd, het hoogtepunt te leggen in het laat ste bedrijf. Zich tot Landau wendend, zeide spr., dat zijn succes ongetwijfeld verdiend was. Het mocht zijn dat Landau in enkele partijen het geluk aan zijn zijde had gehad, maar tot het ware meesterschap behoort ook, slecht staande partijen nog in winststellingen om te tooveren of tot remise te herleiden. Niet aan de tekortkomingen van anderen, doch aan eigen kracht dankte Landau zijn prach tig resultaat en de heer Zittersteyn wensoh- te hem daarmede van harte geluk. Hij strekte zijn gelukwensdhen ook tot de an dere prijswinnaars uit, tot resp. jhr Van den Bosoh, Van Sdhetinga, Wijnans en Van Doesburgh. Voor allen had hij een woord van lof en in het bijzonder prees hij de fraaie prestaties van jhr Van den Bosch en den Benjamin der deelnemers, den achttien jarigen Hagenaar Wijnans. Diens succes houdt een schitterende belofte voor de toekomst in. Ook tot de niet-prijs- winnaars sprak de heer Zittersteyn vrien delijke woorden en hij eindigde, met den wensdh, dat allen de beste herinneringen aan het tournooi mochten bewaren. EINDSTRIJD L. V. B.-SLEUTELS. A. S. C. I—U. V. S. U. De eindstrijd tusschen A. S. C. I en U. V. S. II vindt a.s. Zondagavond om 7 uur op het terrein aan den Zoeterwoudsche Singel plaats. R. V. W. Vrijdagavond om half acht speelt R. K. W. I een medaille-wedstrijd op het terrein aan het Zwarte Pad tegen het bijzonder sterke L. K. C. I. Het kan een goede wed strijd worden, indien alle spelers zich voor de volle honderd procent geven. R. B. F.Paré-Boys (Den Haag). Dinsdagavond speelden bovengenoem de elftallen een vriendschappelijke wed strijd aan het Zwarte pad. De rust ging in met een 21 voorsprong voor de Ha genaars. Na de thee scoorde-R.B.F. den gelijkmaker. Beide voorhoeden kregen le gio kansen; maar wisten dezen niet in doelpunten om te zetten. Het einde van dezen prettig gespeelden wedstrijd was een 22 gelijk spel. Deze uitslag gaf vol komen de verhouding weer. LAWNTENNIS opnieuw succes van mej. couquerque. In de kwart-finale van het dames-enkel- spel.heeft mej. Rollin Couquerque de Duit- sche speelster, die een van de twee was welke naar Wimbledon afgevaardigd wer den, die Dinsdag mej. Wheeler sloeg, in twee sets overwonnen: 64, 63. Zoowel tactisch als technisch heeft onze kampioene deze partij uitstekend gespeeld. Zij wist dat mevr. Dietz, gezien haar partij tegen de sterk aanvallende mej. Wheeler, in de verdediging heel goed was. Dat slechts een goed beheerschte en steeds doorgevoerde combinatie can drives en volleys de Duitsche speelster konden slaan. Daarentegen was zij aan het net minder sterk, terwijl zij toch niet tot die categorie speelsters behoorde, welke nimmer in het voorste gelid verschijnen. Juist op dat laatste speculeerde mej. Couquerque. Zij bleef zelf in het achterveld, voelend, dat haar drives een duel konden gaande houden, zij speelde veel den korten cross- drives, welke haar tegenstandster uit het veld en tegelijk naar voren haalde en vaak volgde dan een scherpe drive in den open gelaten hoek. Bovendien deed de dropshot uitstekend werk. Keer op keer haalde die mevr. MullerHein naar voren en als de bal gehaald werd, volgde dan gewoonlijk de lob of een onhoudbare passing. Met 6—4 won mej. Couquerque de eerste set, kwam 53 in de tweede, kreeg drie matchpoints (40.0 door harde services en volleeren) mis te het eerste matchpoint op een doodgemak- kelke kans, miste ook het tweede, op een moeilijken bal, doch volleerde 't derde on houdbaar weg. Mej. Couquerque komt nu in den hal ven eindstrijd tegen de winnares van de nog te spelen kwartfinale mej. UllsteinMej. Ko- vac. Mej. Somogyi, Hongarije, won haar derde ronde van mevr. Walter, Duitschland 64 6—3. In het heeren-enkelspel wederom een verrassing. Nu werd de kampioen van ver leden jaar, de oer-vaste Szigeti, in drie sets geslagen door den jongen Duitscher Goepfert: 6—2, 6—3 6—1. Voorts sloeg de Italiaansche kampioen Canepele den Duitscher Pachaly met 26 46 62 60 63; R. Menzel won van Buchholz 62 63 6—3, Schroeder, Zwe den, sloeg den Tsjech Siba 63 62 86, de jonge Rijnlander Koch won van zijn landgenoot Eggert 6—2 6—3 3—6 86, de Hongaar Ferenczy sloeg M. Menzei 7—5 6—4 4—6 3—6 6—4. De kwart-eindstrijden zijn: Menzel te gen Canepele, Schroeder tegen Koch, Fe renczy tegen Henkei. Een der kwart eind strijden is reeds gespeeld, nl. Goepfert Szigeti. PAARDENSPORT CONCOURS HIPPIQUE TE HOOFDDORP. Baro Sirtema van Grovestins wint eersten prijs. Het 29ste concours hjppique, dat gister ochtend op het mooie sportterrein te Hoofddorp begon ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van de vereen. „Vooruit" mag zich verheugen in mooi weer. Alles zag er weer keurig verzorgd uit om over enkele uren de duizenden bezoekers te ontvangen, die ongetwijfeld dit jubileum zullen bijwonen. Van de 19 ingeschreven paarden ont brak er slechts één op het appèl. Als ju ryleden fungeerden majoor G. W. Ie Heux en C. van Rijckevorsel, die beiden Kweria van W. Raaymakers te Steenber gen (vorig jaar zesde) de medaille van H.M. de Koningin waardig keurden. Tecla van J. M. Knoop te Nieuw Ven nep had in 1938 het Oranjelint bemach tigd en werd thans naar de tweede plaats verwezen achter Kweria. De beide overige eerste prijzen waren voor Sidelda van J. Parlevliet te Nieuw Vennep en Thalia van Joh. C. Gehrèls te Groot IJpolder. In de afdeeling voor achttallen zege vierden de Amstelruiters te Bovenkerk met 86.40 punten; verdere uitslagen zijn: Siegfried, Berg-Ambacht 80.40 pt.; Slot- ruiters, Abcoude 81.50 pt.; eervolle ver melding: Pegasus, Bovenkerk, 77.80 pt. Juryleden: jhr. H. W. M. van Coehoorn van Sminia en H. Beker. Over het alge meen waren de verrichtingen in beide dressuurproeven minder dan vorig jaar. Alleende winnende ploegen schonken voldoening. Het springen in groepen wilde niet vlotten. De meeste paarden stonden niet behoorlijk in de hand en maakten veel fouten. De uitslagen waren hier: 1. kap. van der Wal, Hoofddorp 14 p.; 2. Siegfried, Berg-Ambacht 12 p.; 3. Beyaert, Purme- rend, 11 p.; 4. ritm. de Kruyff, Halfweg, 6 p. Een der meest attractieve nummers van het concours hippique in Hoofddorp is telkenjare weer het groote springcon cours. Het was ditmaal in twee deelen ge splitst en werd onderbroken door een nummer vierspannen en tandems. Het parcours had een lengte van 790 meter, vorig jaar 725 meter. Er waren achttien hindernissen terwijl de maximum hoogte 1.40 meter was. De maximumtijd, waarin de deelnemers het parcours moesten afleggen, bedroeg 136 seconden. Tijdens het eerste deel van het spring concours werd over hef algemeen niet best gesprongen. Weliswaar overschreed slechts één ruiter den maximumtijd en varieerde de tijd der andere ruiters tus schen de 110 en 130 seconden, doch over het algemeen werden er nog al fouten ge noteerd. Niemand maakte een foutloos parcours. De reden daarvan was misschien wel, dat de beste ruiters niet waren opgekomen en het parcours vrij lang en niet gemak kelijk was. Het beste reed baron Sirtema van Grovetins op „Maurits" met 4 fouten in 114 seconden. In het tweede deel van het springcon cours maakte de heer Leeuwenburg op „Pasja" 4 ft. in 112 sec. De heer D. C. F. Modderman benaderde het resultaat der even genoemde ruiters door het parcours te rijden in 118 sec, met 4 fouten op „Lest Best." Baron Sirtema van Grovestins wist ten slotte op „Isard" het parcours foutloos te rijden in 102 seconden, terwijl Leeuwen burg op St. George" een tijd van 98 se conden noteerde. Hij maakte echter 4 fou ten. De uitslagen van het springconcours luiden: 1. Baron Sirtema van Grovestins op „Isard", 0 fouten, in 102 sec.; 2. P. Leeu wenburg op „St. George" van den heer Pasman, 4 ft., 98 sec.; 3. P. Leeuwenburg op „Pasja", 4 ft., 112.; 4. Baron Sirtema van Grovestins, 4 fouten, 114 seconden; 5. D. C. F. Modderman op „Lest Best" 4 fouten, 118 sec.; 6. D. C. T. Modderman op „Koningshusar", 7 fouten, 129 sec.; 7. C. Dietrich op „Aranka" 8 fouten, 99 sec.; 8. C. Dietrich op „Prince Igor", 8 fouten, 112 sec. De verdere uitslagen luiden: Dresuurproef voor viertallen: 1. Landelijke ryvereeniging „Buce Pha- lus" te Baringerharn, 90,7 pnt.; 2. L.-r. „De Develruiters" te Ridderkerk, 78 pnt.; Dressurproef voor achttallen: 1. L.-r. „De Amstelruiters" 86,4 punten. (Bovenkerk); 2. L.-r. „Siegfried" te Berg ambacht) 82,8 punten. Hengsten, aangespannen, goedgekeurd (type landbouwtuigpaard). 1. A. W. van Wijk (Vegten) met „Ugoldanan"; 2. W. C. J. v. d. Grift (Baarn) met „Tebertus". Eerste premie m.c. merries. 1. W. Raaymakers (Steenbergen) met „Kivieria', tevens medaille H. M. de Ko ningin. Springen met groepen van drie ruiters: 1. Kapt. v. d. Wal te Hoofddorp (berij ders: D. Hollander met „Truus", P. Meer burg met „Clara", J. de Rijk met „Vere- nia", 14 punten. Tweespannen landbouwtuigpaarden (Merries): 1. J. Parlevliet (Nieuw Ven nep) met „Rieda" en „Siedelda"; 2. Gebr. Bruynis en D. van Wieringen, onder scheidenlijk uit Nieuw Vennep en Abbe- nes met „Ovia" en „Remora". Eenspannen tuigpaarden (limietklasse). 1. E. Hemmes (Groningen) met „Jofira"; 2. W. Raaymakers (Steenbergen) met „Vertana". Klavertjedrie: 1. L.-r. „Ritmeester de Kruyff" te Halfweg (berijders Joh. C. Gehrels „met „Thalia, J. de Jong met „Ham 5", A. Gakeer met „Tihola". Eenspannen fokmerries, type land bouwtuigpaard: J. J. H. Alta (Oude Mir- dum) met „Upacha" tevens winnaar van den prijs van H. K. H. Prinses Juliana. 2. D/ E. Mellema (Finsterwolde) met Xandria". Elegantste rijpaard (zware klasse). 1. Ad. Klebbe (Rotterdam) met „Top Flight". Elegantste rijpaard (lichte klasse): 1. W. Heyer (Den Haag) met „Le Fa kir"; 2. H. J. Modderman (Ede) met „Gid- ran Bibor"; 3. N. Mijtersdaal (Breda) met „Rottelay". Eenspannen tuigpaarden: 1. D. E. Mel lema (Finsterwolde) met „Hend"; 2. D. E. Mellema met „Elza". Eenspannen luxe tuigpaard, open klas se: 7. J. H. Alta, (Oude Mirdum) met „Dainty Lady"; 2. C. en P. Otjens (Don gen) met „Lady Love". Tweespannen tuigpaarden voor luxe rijtuig: 1. D. E. Mellema (Fintserwolde) met „Elza" en „Goudfazant"; 2. E. Hem mes (Groningen) met „Benno" en „Zoli- no". Tandem: 1. C. en P. Otjens (Dongen) met „Lady Love" en „Charinning Lady"; 2. D. E. Mellema (Fintserwolde) met „Goudfa zant" en „Elza". POSTDUIVEN. „De Zwaluw" (Voorschoten). Wedvlucht vanaf Orange (Fr.). Afstand tot het hok van den eersten prijswinnaar 890.370 K.M. In concours 42 duiven. De duiven werden Zatermiddag om 13 uur in vrijheid gesteld met Zuid-Westenwind. De eerste duif werd Zondagmiddag om 12 uur 22 min. 20 sec. geconstateerd en bereikte een gemiddelde snelheid van 996.40 M. per minuut. De laatste prijswin naar werd Dinsdagochtend om 6 uur 1 min. 45 sec. geklokt. Zondagavond waren er 9 duiven gecon stateerd. De prijzen werden als volgt be haald: H. H. J. v. Klaveren, 1, 3, 13; K. T. Waasdorp, 2, 8, 12; J. Verhoeven, 4, 5, 7, 9; J. Caspers (Stompwijk) 6; G. A. v. Adrichem, 10, 11 T. Pierlot, 14. wielrennen de ronde Van frankrijk. De negende étappe van Pau over het zware bergtraject der Pyreneeën naar Tou louse, een afstand van 311 km., werd ge wonnen door den Belg Vissers in 10 uur 23 min. 27 sec. Lambrichts arriveerde als zevende. Sijen heeft gisteren den strijd moeten opgeven, nadat hij door een van de volgauto's was aangereden. Zonder dit incident zou de kans heel groot zijn ge weest, dat er zeven Nederlandsche renners in Toulouse zouden zijn gearriveerd. Door het voortreffelijke rijden vooral van Lambrichts, die met betrekkelijk ge ringen achterstand op den winnaar, den Belg Vissers, binnenkwam en waardoor hu vijfde werd in het algemeen klassement, stond de Nederlandsche equipe weer in het middelpunt der belangstelling. Hellemons en De Korver verloren jammer genoeg veel tijd. Beiden hadden.veel moeite om over het doode punt heen te komen. De Belgische ploeg leed wederom twee zware verliezen. Zoowel Vervaecke als Storme behoorden bij de uitvallers. In het landenklassement heeft de Belgische B- ploeg nog steeds de leiding. De uitslag luidt: 1. Vissers, België, 10 uur 23 min. 27 sec.; 2. Sylver Maes, België, 10 uur 27 min. 31 sec.; 3. Ritserveldt, België, zelfden tijd; 4. Gianello, Frankrijk, zelfden tijd; 5. Vietto, Frankrijk, zelfden tijd; 7. Lambrichts, 10 uur 31 min. 9 sec.; 13. Al- bert van Schendel, 10 uur 41 min. 15 sec.; 23. Dominicus, zelfden tijd; 27. Toon van Schendel, 10 uur 51 min.; Hellemons en De Korver plaatsten zich met 15 andere renners op de 33e plaats in den tijd van 11 uur 9 min. 54 sec. De algemeene rangschikking na de ne gende étappe luidt: 1. Vietto, Frankrijk, 60 uur 45 min. 11 sec.; 2. Sylver Maes, België, 6C uur 48 min. 8 sec.; 3. Vlaemynck, België, 60 uud 51 min. 26 sec.; 4. Vissers, België, 60 uur 54 min. 39 sec.; 5. Lambrichts, 60 uur 54 min 42 sec.; 18. Albert van Schen del 61 uur 13 min. 36 sec.; 26. Dominicus 61 uur 31 min. 52 sec.; 29. Anton van Schendel, 61 uur 49 min. 28 sec.; 38. De Korver, 61 uur 51 min. 37 sec.; 49. Helle mons, 62 uur 21 min. Het landenklassement luidt: 1. België B 182 uur 55 min. 24 sec.; 2. Frankrijk 183 uur 22 min. 21 sec.; 3. Zuid-Oost Frankrijk 183 uur 24 min. 51 sec.; 4. Zuid-West Frank rijk 183 uur 35 min. 7 sec.; 6. Nederland 183 uur 40 imin. 10 sec. OLYMPISCHE SPELEN Bood&hap van den heer Rangel aan de sportjeugd der geheele wereld. De president van het Finsche Organisatie Comité van de twaalfde Olympische Spe len, dr. Rangell, heeft bij het begin van het laatste jaar vóór de Olympische spelen de volgende boodschap aan de sportjeugd der geheele wereld gezonden: Het is thans een jaar geleden, sedert Fin land de organisatie der spelen overnam. In dit jaar van het voorbereidend werk voor de spelen, hebben wij van alle kanten be wijzen van groote sympathie en welwillend heid ontvangen. Tot nu toe hebben 44 landen onze uit- noodiging aangenomen. Aangespoord door de sympathie van de geheele wereld, zijn wij doordrongen van den wil om de Olym pische spelen te organiseeren en te kunnen uitvoeren op zoodanige wijze, dat het over eenkomt met de grootte en beteekenis als mede met den diepen inhoud van de Olym pische gedachte. MARINE VLIEGTUIG TIJDENS DEN START VERONGELUKT. Bemanning ongedeerd, toestel beschadigd. Gistermiddag heeft een watervliegtuig van het vliegkamp De Mok, bestuurd door den officier-vlieger Swaab, tijdens een start in de Mokbaai vermoedelijk een boei geraakt, waardoor het over den kop is geslagen. De bestuurder en de tweede in- zittende, matroos Roos, bleven ongedeerd. Per boot werden zij aan wal gebracht. Van het toestel, een van het nieuwste ty pe, waren de motor en een der drijvers beschadigd. DUITSCH VLIEGTUIG VERONGELUKT. Uit Kopenhagen wordt gemeld: Op zee is het wrak van een Duitsch vliegtuig ge zien met het kenteeken „S. D. 6", drij vend op het water. Men weet niet, of de vijf leden van de bemanning, die in het vliegtuig hooren, zich hebben kunnen red den. DE FOSTVLUCHTEN OP NED.-INDIë. De positie der K. L. M. postvliegtuigen op de Indië-lijn was gisteravond als volgt: Op de uitreis bereikten de „Gier" Singapore en de „Torenvalk" Basra. Op de thuisreis landden de „Valk" te Athene en de „Wielewaal" te Rangaon. 'n Driehoekig bord (punt naar boven) met rooden rand is de waarechu- 4^* wing voor mogelijk N» gevaar. Rond zijn verkeers- borden, die een verbod of een gebod inhouden.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 11