RIJNSTREEK VOOR ONZE ZIEKEN. jf/% Administratie van vermogens WOENSDAG 19 JULI 1939 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD.- PAG. 7 VOORHOUT Oranje-feesten. Na tal van bespre kingen is het comité „Voorhout Vooruit" tot een beslissing gekomen omtrent de in dezen zomer te houden Oranje-feesten, van de navolgende plannen. De datum, waarop de festiviteiten zullen gehouden worden, is gezet op 5 en 6 September a.s. Evenals voorgaande jaren zal het terrein van den heer H. H. Dijsselbloem worden ingericht als feestterrein, waar tal van ver makelijkheden aanwezig zullen zijn. Ook zullen door het comité verschillende wed strijden zooals ringrijden met paard en tilbury, prijsbiljarten, roeidedstrijden voor dames en heeren, kinderspelen enz. wor den georganiseerd. De programma's voor de indeeling der wedstrijden zullen tijdig aan de leden van „Voorhout Vooruit" worden uitgereikt. Jaarvergadering R. K. Muziekvereeniging „St. Caecilia". Na opening met den Chris- telijken groet heette die voorzitter, de heer P. v. d. Geer Lzn, in bet bijzonder welkom den zeereerw. heer Pastoor, geestelijk ad viseur der vereeniging. De secretaris, de heer R. J. Bierman, las hierop de notulen, welke onveranderd werden vastgesteld. Dan was bet woord aan den penning meester, den 'heer B. Zwetsloot, die eenige pessimistische klanken over dien financi- eenien toestand der vereeniging Jiet hooren. Aan inkomsten had hij over het afgeloo- pen jaar geboekt 592.40, terwijl in uit gaaf stond genoteerd 683.95, derhalve een tekort over dat jaar van 91.55; gelukkig dat over het voorafgaande jaar nog 59.23 in kas was, zoodat er momenteel nog 32.32 tekort in kas is, waarvoor geen dekking kan worden aangegeven. Reeds bij voorbaat dankt de voorzitter den penningmeester voor zdjn financieel beheer, ook al is nog geen rapport van den kas-controle-commissie aanwezig. De secretaris las vervolgens znjn jaarver slag dat tot in de puntjes verzorgd aan de vergadering werd voorgelegd, waarvoor hij dan ook een hartelijk applaus had in ont vangst te nemen. Voorts deed de voorzitter mededeeling van het feit, dat Zondag aanstaande voor de levende en overledene leden van de Mu- ziekveereniging een H. Mis zal worden op gedragen, waaraan spr. dien wensdh toe voegde dat niemand zou schitteren door af wezigheid. Ook over de verloting werd even van gedachten gewisseld omtrent de vraag welke fiets als hoofdprijs zal worden ge schonken. Tenslotte besloot de vergadering het bestuur te machtigen tot aankoop over te gaan. Voorts zijn als prijzen genoemd een electrische fietslantaarn, autoped, gra tis donatie, siggren, taarten enz. Deze Jote- rij wordt immers georganiseerd ter gelegen heid van het 4e Lustrum of het twintig jarig bestaan der vereeniging. Bij die ge legenheid zal de Postbarmonie uit Leiden op 5 Augustus een jubileumconcert geven, terwijl het in die bedoeling ligt eenige dagen daarvoor zelf nog een concert te geven. Behoudens toestemming der autoriteiten is het bestuur voornemens ook nabij ,,'t Sol daatje" een concert te geven. De directeur, de heer M. Bolderddjk, geeft dan aan de leden eenige practiscbe wenken om toch vooral een goed propagandist te zijn. Na mededeeling door den voorzitter van het repetitieverzuim volgde bestuursver kiezing van de heeren Jac. Kortekaas, Joh. van Leeuwen en R. J. Bierman, die blijkens enkele candidiaatstelling opnieuw in het be stuur worden gehandhaafd. Tans is het eerste woord aan den pas toor, die alle lof toezwaait aa.n het adres van de muziekvereeniging met haar emi- nenten directeur. Zeker, zegt spr., heeft deze vereeniging in de afgeloopen 20 jaren veel liefde en leed moeten medemaken. Meer leed te dragen zegt spr., kan zijn nut stichten en wel omdat men daarin een spoorslag ziet, kelke ons sterk maakt en een aansporing om flink te handen uit de mouwen te steken en koste wat kost te blijven volhouden. Dat St. Caecilia nog be- staakt en nog wel zoo goed bestaat, blijkens de goede geest welke hier heerscht, is voor zeker mede te danken, aan het feit, dal alle moeilijkheden, en dat zijn er vele en vaak zware, met mannenmoed werden ge dragen, daarbij gesteund en gesterkt door de begeesterende leiding van den directeur, den heer Bolderdijk. Daarom is er reden voor St. Caecilia om feest te vieren. De groote kracht welke van de vereeniging uit gaat is voornamelijk gelegen in het gehalte. Directeur Bolderdijk bezit een tact en is ongetwijfeld door zijn voorbeeld en plichts betrachting mede oorzaak, dat ook St. Cae cilia haar 20-jarig bestaan mag gaan vie ren. Al heeft directeur Bolderdijk terloops gesproken over zijn opvolger, aan wien hij gaarne een goede vereeniging overlever de, dan meent spr. te weten, dat aan deze directeursfunctie geen pensioen verbonden is, zoodat naar aller wensch directeur Bol derdijk nog zeer vele jaren voor de ver eeniging gespaard zal mogen blijven. Ook aan den voorzitter brengt spr. hulde voor zijn onbaatzuchtig werken in het belang der vereeniging. Al wil de voorzitter dit compliment van zich afwijzen met een ge baar dat het geheele bestuur daaraan debet is, dan moet dat bestuur toch een stuur man hebben, die dat bestuur zoodanig lei ding geeft, dat het een geheel worde. Spr. brengt vervolgens hulde ook aan de leden onder wie zoo'n heerlijke band van vriend schap is geschapen. Zooals ook de muziek een harmonisch geheel moet vormen tus- sehen de diverse instrumenten, zoo moet dat ook het geval zijn met de leden die van zoo verschillende karakter zijn. Inderdaad is het waar, dat Voorhout de muziekver eeniging Sint Caecilia niet kan, maar ook niet mag missen. Hulde en felicitatie heeft spr. uitgeroepen, welke beide naar sprekers meening niet beter tot uitdrukking kon den worden gebracht dan door de vorming van een Comité, dat zal trachten de ver eeniging een zoodanigen steun in den rug te geven welke noodig is voor een verder voortbestaan der vereeniging te kunnen blijven verzekeren. Spr. hoopt dan nog eens de gelegenheid te hebben in het openbaar kenbaar te maken de sympathie welke hij voor St. Caecilia gevoelt. Met enkele woorden dankt ook de heer Bolderdijk voor de woorden van den gees telijken adviseur. Tot slot was het woord aan den voorzit ter, die den pastoor dankt voor zijn woor den van gelukwensch en hulde aan direc teur, bestuur en leden gebracht. Spr. blijtt steeds dankbaar den heer Bolderdijk, die de vaak brute kracht welke in ons leeft, met 7jjn tact weet om te vormen en te verfij nen, zoodat deze vereeniging ook een ver eeniging is, waarvan zeker opvoedkundige waarde uitgaat. Dat Sint Caecilia nog tot in lengte van dagen pastoor Warmenhoven tot geestelijk adviseur en directeur Bolderdijk tot haar directeur mag houden was onge twijfeld de wensch van de van dankbaar heid vervulde muzikanten. Na nog eenige vragen van de leden sloot de voorzitter wederom met den Chr. groet. Bouwen. Door B. en W. is vergunning verleend tot het bouwen van vijf woon huizen in de Boekhorstlaan aan L. P. H. Vester. Geboren: Jacoba Alida d. van L. J. van der en J. Zoutendijk. Petrus Jo hannes z. van F. J. IJsselmuiden en H. M. van der Voort. Willy Maria d. van W. C. van den Burg en I. van Hoogervorst. Getrouwd: Johannes Warmerdam oud 32 jaar en Elisabeth Johanna Bel oud 26 jaar Ondertrouwd: Adrian us Johannes Vlasveld 26 jaar en Johanna Elisabeth Zoet 25 ajar Hendrik Joseph Renée en Wilhelmina Johanna Klip Pieter Jozèf Gehlen en Cornelia Engelbertha Johanna Werkhoven Overleden: Trijntje Wassenburg, oud 66 jaar echtgenoote van K. v. Schaik. VOORSCHOTEN Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert op Vrijdag 21 Juli des n.m. om 8 uur. Agenda. 1. Onderzoek geloofsbrieven nieuw-inkomende leden. 2. Notulen. 3. In gekomen stukken. 4. Drinkwatervoorzie ning. 5. Verslag agentschap arbeidsbemid deling. 6. Verslag commissie extra steun aan werkloozen, jaar 1938. 7. Verslag keu ringsdienst vee en vleesch, jaar 1938. 8. Ziekenhuis fondsverordening. 10 Aanvul ling ziekenfonds verordening. 11. Aanvrage bestuur H. Catharina van Senen, krachtens artikel 84 der lageronderwijswet 1920. 12. Wijziging schoolgeldverordening. 13. Open bare muziekuitvoeringen. 13. Subsidie Koningin Wilhelminavereeniging. Jaar 1939. 14 Benoeming commissie van onder zoek gemeenterekening, dienstjaar 1938. 15 Verpachting vischwater. 16. Verzekering gemeentegelden. 17. Badhuisverordening. 18. Wijziging bezoldigingsbesluit. 19. Wij ziging bedrijvenverordening. 20. Wijziging electriciteitsverordening. 21. Aankoop electrische huurinstallaties gemeentewo ningen. 22. Verdeeling kosten jaarwedde B. J. Lamboo over diensten en bedrijven. 23. Comptabiliteitsbesluiten. 24. Rondvraag. Ongeval. Op den Leidscheweg kwam gistermorgen mej. C. v. d. K. te Rotterdam over de rails met haar rijwiel te slippen en bekwam een enkelfractuur. Dr. Keeg- stra verleende de eerste hulp, waarna zij per auto naar haar woning is vervoerd. Aanrijding. Gistermorgen te 10.30 uur had op den Veurscheweg nabij de R.K. Meisjesschool een aanrijding plaats tus- schen een luxe auto en den melkwagen van de familie v. W. alhier. De heer v. W. liep met een melkwagen rechts van den weg en werd door de achterop komende auto, bestuurd door T. W. D. A. te Haarlem, aan gereden. De melkwagen werd beschadigd en de lading, bestaande uit melk, pap, eieren en boter, ging verloren. Van W. bekwam een vleeschwonde aan het voor hoofd. De civiele kwestie zal worden ge regeld. WARMOND Oranje-commissie. Onder voorzitter schap van den heer J.- Bergman had in hotel de Stad Rome een algemeene verga dering plaats van de in deze gemeente be staande Oranje-commissie. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur besloten heeft, evenals bij de geboorte van Prinses Beatrix ook bij de thans te verwachten blijde gebeurtenis kennis te doen geven door een tweetal herauten te paard. Mede is het bestuur met een bioscoop-onder- ming in onderhandeling om t.z.t. in deze gemeente een film te doen vertoonen op deze blijde gebeurtenis betrekking heb bende Wellicht, dat ook de beide bestaan de muziekkorpsen aldus de voorzitter, be reid zijn bij deze gelegenheid hun mede werking te verleenen. Voorts was nog een verzoek binnengekomen om dit jaar voor de kinderen een standplaats in te ruimen voor een draaimolen aan welk verzoek gaarne zal worden voldaan. Behalve een draaimolen zal dit jaar ook een zweefmolen op het feestterrein aanwezig zijn. Aan de orde kwam hierna de vaststelling van het feestprogramma hetwelk ongeveer op den zelfden leest geschoeid is als andere jaren. Met betrekking tot de volksspelen zijn enkele nieuwe spelen toegevoegd doch deze worden voorloopig nog geheim gehouden. De voorzitter hoopte van harte, dat op de lijsten die deze maand aan de ingezetenen zouden worden aangeboden goed zou wor den geteekend opdat even als andere jaren de Oranjefeesten in deze gemeente weder om een groot succes zouden worden. Hier na volgde sluiting. Santos. De in deze gemeente gehou den collecte door het Santosfonds heeft een bedrag opgebracht van 61.50, welk succes voor een groot gedeelte te danken is aan de ijverige collectrices. ALPHEN AAN DEN RIJN DOOR EEN STIER AANGEVALLEN. Boerenzoon zwaar gewond. Hedenmorgen werd de 30-jarige landbouwerszoon G. van Zwieten in het weiland langs de Verlengde Aar kade door een stier aangevallen. Den ongelukkige werd daarbij de borstkas ingedrukt en een zijner armen zwaar gewond. Hij is in zorgvollen toestand naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden over gebracht. Personalia. Voor het examen nuttige handwerken is geslaagd mej. C. P. Stap per. LEIMUIDEN Muziekvereeniging „Symphonie". De muizekvereeniging „Symphonie" hield Maandagavond een ledenvergadering te vens jaarvergadering in de zaal van mej. wed. Sneeboer. Vele hadden aan den op roep gehoor gegeven. De voorzitter, de heer C. Beuk opende met een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen, in het bijzonder, de directeur, de heer van Dam, en de nieuwe leden deze vergade ring. Hij hoopte, dat de te voeren bespre kingen mochten bijdragen tot een herge boorte van Symphonie. Dit zou niet lig gen aan den directeur, die ook nu weer door zijn opkomst blijk gaf van een me deleven met de vereeniging. Hij hoopte, dat zijn werken goede resultaten mocht afwerpen en dat er van de nieuwe leden weer een krachtige stuwkracht mocht uit gaan, opdat de vereeniging weer spoedig op een voldoend peil mag komen te staan. De notulen even als het jaarverslag van den secretaris gingen vlug onder den hamer door. Ingekomen was een schrij ven van den heer Heenk, waarbij deze be dankte als bestuurslid en secretaris. Uit het finantieel verslag van den penning meester bleek, dat de inkomsten hadden bedragen 515.57, de uitgaven 515.52, zoodat er een batig saldo was van f 0.05 zegge 5 cent, weinig maar toch iets. De heeren Lenne en Otto zagen rekening en bescheiden na en rapporteerden, dat ze alles in orde hadden bevonden. Onder dank voor zijn accuraat beheer werd de penningmeester gedechargeerd. Nu werd een korte pauze gehouden: waarin allen werden onthaald op een heerlijk kopje koffie met een groote verrassing en een lekkere sigaar. Na de pauze volgde de verkiezing van twee bestuursleden wegens periodieke af treding van de heeren P. Janssen en W. Wesselius. De heeren Gladbeck en H.Wes- selius vormden het stembureau. Beide heeren werden met algemeene stemmen herkozen en namen hunne benoeming aan. In de plaats van den heer Heenk werd gekozen de heer Witte, terwijl er aan het huidige bestuur nog een lid werd toegevoegd n.l. de heer H. Wesselius. De voorzitter feliciteerde de nieuwe be stuursleden en hoopte, dat ze niet alleen goede bestuurs- maar ook goede werken de leden mochten blijven om daar door „Symphonie!" hooger op te werken. Als blijk van waardeering van het bestuur en de leden bood hij den directeur een kistje sigaren aan om deze thuis te genieten in een gemakkelijken stoel en daarbij te denken aan den genoeglijken avond bij „Symphonie" genoten. De heer van Dam kreeg nu het woord, waarvoor hij zeer dankbaar was. Het deed hem goed, dat én bestuur én leden zijn werk waardeerden. Twee jaar geleden deed hij zijn entree met 4 maanden proef. Officieel was hij nog wel niet benoemd, doch dit maakte niets uit. Hij was er. Hij hoopte nu dat de illusies voor „Sympho nie" niet als de sigaren in rook zouden opgaan, maar dat door een goede bezet ting en door een krachtigen wil en voor bereiding vooruitgang zeker was. In be ginsel was hy ook voor concours, daar dit opbouwend in een vereeniging werkt en een prikkel is om te studeeren. Dus afge sproken, opbouwen voor een concours. De voorzitter dankte den heer van Dam voor zyn woorden en drong er bij de leden op aan trouw op tyd de repetities te volgen. „Symphonie" moet vooruit. Bij de rond vraag werden de gestelde vragen tot aller tevredenheid door den voorzitter beant woord. Medegedeeld werd nog, dat de contribu tie voortaan 20 ets per lid bedraagt, voor gehuwde werkloozen 5 ct. en voor onge huwde 10 ets. De voetbalwedstrijd voor ouden van dagen op 25 Juli zou met muziek worden opgeluisterd en bjj den reistocht voor ouden van dagen zouden deze weder met muziek worden afgehaald en zonden te vens ten bate van de muziek speldjes ten verkoop worden aangeboden. Zoo noodig zal de muziek zich bij de Oranjefeesten disponibel stellen voor het Oranje-comité. Niets meer aan de orde zijnde, dankte de voorzitter alle aanwezigen voor hun aan gename discusies. Hij hoopte dat de schoo- nene woorden in daden werden omgezet, dat de gemaakte beloften serieus werden gehouden, dan ging „Symphonie" een schoone toekomst tegemoet. Hierna slui ting. Reis ouden van dagen. Het comité ouden van dagen maakt reeds weer de noodige voorbereidingen voor een tocht met de ouden van dagen in Augustus as. Om gelden bij elkaar te krijgen wordt op Dinsdag 25 Juli a.s. een voetbalwedstrijd gespeeld op het terrein van de Sportver- eeniging Leimuiden. Een elftal van de Sportvereeniging Leimuiden zal den strijd aanbinden met het elftal samengesteld uit het personeel van de Autobus-onder- neming Maarse en Kroon alhier. Het is te hopen dat veel belangstelling voor deze wedstrijd zal bestaan. Hoe grooter de op brengst is hoe meer er voor de oudjes kan worden gedaan. Ds. Jongens met emeritaat. Na de Godsdienstoefening in de Ned. Herv. Kerk is Zondag j.l. door den Consulent Ds. Geerling van Oude-Wetering aan de ge meente een schrijven van Ds. Jongens voorgelezen waarin Ds. Jongens mede deelde tegen het einde van de maand Augustus eervol emeritaat aan te vragen. Ds. Jongens deed op 24 Nov. 1918 als predikant zijn intrede bij de Ned. Herv. Gemeente te Giessen Oudekerk. Twee jaar later kreeg hij eervol ontslag in ver band met zijn benoeming tot geestelijk verzorger van het krankzinnigen Gesticht „Vrederust" te Bergen op Zoom. In 1922 werd ds. Jongens beroepen tot predikant te Nijehaske (Friesland), in 1926 vertrok hij weder als predikant naar Giesen Ou dekerk om in 1929 zijn intrede te doen bij de Ned. Herv. Gemeente te Leimuiden als opvolger van Ds. G. J. van der Flier. In Leimuiden is hij thans bijna 10 jaar herder en leeraar geweest. Hoewel Ds. Jongens de 50-jarige leeftijd nog niet heeft bereikt, noopt zijn zwakke gezond heid, hij heeft meer dan een jaar lang niet geregeld kunnen preeken, hem thans eervol emeritaat aan te vragen. Van zijn heengaan zal in Leimuiden on getwijfeld met groot leedwezen worden kennis genomen. Vermelden wij nog, dat Ds. Jongens verscheidene jaren penningmeester is ge weest van het plaatselijk crisis-comité. Voor de nooden der door de crisis getrof fen bevolking heeft hy in deze kwaliteit zeer veel gedaan. Ondertrouwd: A. Krijger 28 jaar en N. Kolijn. W. P. Verkade 22 jaar en N. Kroon 23 jaar. Gehuwd: M. Kortenoeven en A. Ver burg. Gevestigd: J. S. C. Otto, Dorpsstr. 301. C. van Bergen-Henegouwen, huis houdster, Dorpsstraat 30. G. S. Bergs- ma, landarbeider, Vriesek. 473. J. M. Wolken, zonder beroep, Dorpsstraat 319. Vertrokken: Naar Haarlemmermeer Nieuwvennep: A. Verburg geh. met M. Kortenoeven. Naar Bennebroekerweg 40, J. van Andel en gezin. Wij weten, dat ,,De Leidsche Courant" in zeer vele gezinnen een gewaardeerde hulsvriend ls, dien men ongaarne zou missen. En toch kunnen omstandigheden zich voordoen, dat men dezen huisvriend, hoe ongaarne ook, moet missen. Wij bedoelen het geval, dat een der volwassen huisgenooten in een ziekenhuis wordt verpleegd en het bezwaarlijk is, hem eiken dag „De Leidsche Courant" van den vorigen dag te bezorgen. Om aan dit bezwaar tegemoet te komen zijn wij bereid, aan abonné's op „De Leidsche Courant" of aan volwassen familieleden, huisgenooten van abonné's, die in een ziekenhuis (niet sanato rium) worden verpleegd, lederen dag een exemplaar van ons blad te doen toekomen zoolang zij als patiënt zijn opgenomen. Om dit mogelijk te maken, dienen de abonné's, die van deze gelegenheid gebruik willen maken, ons schriftelijk op te geven: den naam van a'en patiënt en van het ziekenhuis, nummer of naam van de zaal of kamer, alsmede den vermoedelijken duur van de verpleging. Aan deze bezorging zijn voor onze abonné's geen extra kosten verbonden. Wij wachten aan ons kantoor gaame schriftelijke aanvragen in. DE DIRECTIE. N.V. De Leidsche Courant ROELOF ARENDSVEEN J. C. NUS t V Dezer dagen lazen wy het bericht van overlijden van den heer J. C. Ny's te Vlaardingen. Deze bekende handelsman is voor oude ren te Roelofarendsveen geen onbekende. Immers 37 jaren geleden is de heer Nijs op .welwillende wijze werkzaam geweest voor de in dien tijd pas opgerichte tuin- dersbond alhier. Gevolg gevende aan het verzoek van den toenmaligen pastoor van Ryn en den heer Mr. von Brielle Sasse heeft de heer Nijs tegelijk met zijn zaken reis door Duitschland ook meteen bewerkt, dat Duitsche conservefabrieken rechts- streeksche afnemers werden van onze Au gurken. Ouderen zullen zich nog wel herinneren kunnen op welk een zakelijke wijze de heer Nijs op een vergadering van leden zijn verslag uitbracht aangaande de be sprekingen met Duitsche fabrieken en han delaren. Het resultaat was reeds het eerste jaar verrassend voor de telers van augur ken te Roelofarendsveen en Ter Aar. Op advies van den heer Nijs werd opgericht een afdeeling voor export onder de titel van „Vereinigte Gurkengartnereien Roe lofarendsveen und Ter Aar" Holland di rectie G. Hölscher en J. A. Koeleman. Door een der kantoorbedienden van den heer Nijs werden de zaken van de afdee ling export verder in behandeling geno men voor wat betreft de correspondentie en de expeditie. Het gevolg van deze werkzaamheden was, dat reeds by de aanvang van het sei zoen zooveel aanvragen om augurken bin nenkwamen, dat de leden van Roelof arendsveen en Ter Aar deze aanvragen bij na niet konden voldoen, zoodat de prijzen tot een voor dien tijd ongekende hoogte stegen. Van groote beteekenis was het zeker, dat de voor de tuinders drukkende commissie handel hier en in Ter Aar van de baan ge schoven werd. Reeds het volgende jaar kon de afdeeling export voortgezet worden door de directie, de heeren G. Hölscher en J. A. Koeleman, tot groote bloei in vele jaren voor de augurken-handel. In Roelofarendsveen is reden voor dank bare herinnering aan de verdienstelijke werkzaamheden van den heer C. J. Nijs. TER AAR Been gebroken. Een schooljongen, zekere U. uit Leimuiden, kwam door het losse grint langs den weg te vallen en brak een been. De jongen is, nadat hem geneeskundige hulp was verleend, naar zijn ouderlijke woning vervoerd. Personalia. Mej. R. van Harten is te Rotterdam geslaagd voor het 'examen nut tige handwerken. WOERDEN Geslaagd. Alle 18 Ulo-kinderen van van het Pensionaat te Woerden geslaagd op 22 Juli: Jopie van Bavel, Utrecht; Jo Broekman, Nijmegen; Trees Buyvoets, Tubbergen; Ans Droge, Hilversum; Thea Beemer, Woerden; Ellie v. d. Bosch, Woerden; Riet Forsthove, Woerden; An- geline Groenendijk, Nieuwkoop; Annie Hofstede, Sneek; Agnes Kamerbeek, de Bilt; Johanna Kamerbeek, de Bilt; Fran- cina Kroon, Woerden; Nellie Meerleveld, Utrecht; Nellie Robben, Oud-Beierland; Rika Vermeulen, Rotterdam: Ennie Wel ling, Boxtel; Gretha v. d. Bosch, Woer den; Willie Broekhuizen, Woerden. Van de Huishoudschool slaagden eveneens alle kinderen voor lingerie en costuum-naaien. Een prachtig succes wederom voor het pensionaat, evenals andere jaren! Voor liet examen Hoofdacte is geslaagd de heer M. L. Th. Beugelink. Woerden verloor. Gisterenavond had een voetbalwedstrijd plaats tusschen een elftal van het Woerdensch Gemeente- personeel (waaronder ook de politie) en een Utrechts politie-elftal. Jammer ge noeg verloren de Woerdenaren met 5—1. WOUBRUGGE Feestelijkheden. De Feestcommissie 1928 heeft in haar j.l. gehouden vergade ring o.m. besloten dit jaar weer een feest te organiseeren, waarvoor het program ma voorloopig reeds is vastgesteld. Op 2 September a.s. zal des avonds een gondel- vaart plaats hebben op de Woudwatering en voor 12 en 13 September vermeldt het programma o.m. verschillende volksspe len met concours-hippique, bioscoop en vuurwerk. ZEVENHOVEN Gehuwd: Wijnand Jansen en Petro- nella v. d. Lee. Vertrokken: Dirk v. d. Lee naar Nieuwveen Aartje Schuurman naar de Bildt.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7