OMGEVING BINNENLAND KERKNIEUWS WOENSDAG 19 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANï TWEEDE BLAD - PAG. 6 v. ROSSUM DU CHATTEL DRIESSEN JUWELIERS BREESTRAAT 93 TAFELZILVER Uitaebreide sorteering. Nieuwste modellen. HET ALTAAR AAN BOORD VAN DE „ORANJE". Wijding door den Bisschop van Haarlem. Evenals alle moderne Nederlandsche mailbooten heeft ook de nieuwste aanwinst van de Nederlandsche koopvaardijvloot, het m.s. „Oranje" van de maatschappij „Nederland", een altaar aan boord, om den katholieken priesters, die de verre reis naar him missie ondernemen, dan wel naar het vaderland terugkeeren, gelegenheid te geven, dagelijks de Heilige Mis op te dra gen, zonder zich op primitieve wijze te moeten behelpen. Wim Harzing vervaardigde dit boordal- taar, dat in de bibliotheek der eerste klas se is aangebracht. De offertafel kan wor den omhoog geslagen, het voetstuk kan worden teruggeschoven, waarna een paar deuren het altaar aan het oog kunnen ont trekken. Vanmorgen is het altaar door den Bis schop van Haarlem, mgr. J. P. Huibers, plechtig gewijd. De Bisschop, die verge zeld was van zijn secretaris, den zeereer- waarden heer H. W. Agterof, werd aan boord ontvangen door den directeur van de Mij. „Nederland", mr. D. A. Delprat. Na zich voor de plechtigheden met de liturgische gewaden te hebben gekleed, verrichtte mgr. Huibers, met assistentie van pastoor P. J. Aarts van de St. Nico- laasparochie en kapelaan K. Vosskühler, algemeen directeur van het apostolaat ter zee, de wijding. Deze plechtigheid werd bijgewoond door mgr. F. N. J. Hendrikx, vicaris-generaal van het bisdom den Bosch, mgr. dr. J. Witlox, hoofdredacteur van „de Maasbo de", mgr. Th. M. P. Bekkers, secretaris van de pauselijke liefdewerken, mr. D. A. Del- prat, directeur van de maatschappij „Ne derland", mr. J. P. Bomans, lid van Gede puteerde Staten van Noord-Holland, prof. dr. J. Schmutzer, pater provinciaal van de Franciscanen, Prudentius van Leusden, O.F.M. en pater provinciaal van de Mis sionarissen van de Heilige Familie A. Kou- wenhoven, pater A. C. M. Vinkesteijn, M.S.C., van den Priester Missiebond, pas toor J. C. H. M. Schiphorst, voorzitter van de Amsterdamsche Missietentoonstelling, voorts de missie-procuratoren van de Kruisheeren pater J. Büse van de Francis canen, J. M. Weenink O.F.M. van de pa ters van de H.H. Harten, Alexius van de Sande, S.S.C.C. van de missionarissen van het H. Hart, pater dr. W. Meysers, M.S.C., den havenaalmoezenier van Rotterdam, pater A. van Rixtel, S.C.J., pater Borro- maeus de Greeve, O.F.M., pater Dito^O.P., directeur van den K.R.O., pater J. van Rijckevorsel, rector van huize Katwijk, frater Seraphicus, waarnemend overste van het Sint Gregorius-huis in Utrecht, Mère Aquine en Mère Caroline van het Missieklooster der Zusters Ursulinen te Halfweg, den heer Ch. 'van der Bilt, oud lid van de Tweede Kamer, den heer F. Schnebbelie, directeur van het Katholiek Indisch Bureau en den heer A. Bouman, chef van de afdeeling passage van de stoomvaart maatschappij „Nederland". Na de wijding droeg mgr. Huibers aan het altaar een stille Heilige Mis op. Na het Evangelie richtte hij zich tot de aan wezigen voor een korte toespraak. De Bis schop zeide, dat deze ongewone plechtig heid op een ongewone plaats reden gaf tot dankbaarheid aan den goeden God, Die den mensch heeft ingegeven, het mogelijk te maken op dit zeekasteel den godsdienst uit te oefenen. Vervolgens schetste de Bis schop de grootheid van God en zijn Kerk. Dit schip zal tal van missionarissen herber gen. Wat een heerlijke gedachte is het voor hen, dat zij, op weg naar hun verre bestemming, zich kunnen voorbereiden voor de groote en moeilijke taak, die hen wacht. Dit product van menschenhanden neemt een goede plaats in in den dienst van God. Vandaag viert de Kerk het feest van den Heiligen Vincentius a Paulo, die ook zoo na verbonden is aan het missie werk. Vincentius werkte onder de armen, de missionarissen onder de armen van geest. Christus, die aanwezig was in het scheepje van Petrus, zal over enkele oogen- blikken voor het eerst ook op dit schip aanwezig zijn. Dank bracht spr. aan de di rectie der mij. „Nederland" voor de in richting van het altaar. Hij smeekte Gods bijzonderen zegen af over dit schip en zijn bestuurders en allen, die dit schip zullen laten varen en er mee omgaan. Moge het gaan in een goede, beste vaart, tot eer van God, tot nut en zegen van de menschheid. Moge het allen brengen in veilige haven. Hierna zette de Bisschop het Heilig Mis offer voort. Na de plechtigheid bezichtig den de Bisschop en de genoodigden het ma jestueuze schip, waarna men gezamenlijk de lunch gebruikte. DE FILM VAN PRINSES BEATRIX. In alle Nederlandsche bioscopen. Prins Bermhard heeft goedgevonden de door Z. K. H. vervaardigde film van H. K. H. Prinses Beatrix in alle Nederlandsche bioscopen te doen vertoonen. De Nederlandsche Bioscoop bond, die zijne bemiddeling hierbij verleent, heeft van al zijn leden, die deze film zullen vertoo nen, een bepaald bedrag voor de vertoo ning gevorderd, hetwelk ter beschikking van Z. K. H. zal worden gesteld. Zooals men weet heeft Prins Bernhard bepaald, dat dit bedrag zal worden bestemd voor de ontspanning van militairen aan de grenzen en in de nieuwe garnizoenen. DUITSCHE SPREKERS IN ONS LAND. Op vragen van den heer Donker inge zonden op 9 Mei 1939, luidende: 1. Wil de minister mededeelen of juist is het bericht in de „Voelkischer Beobach- ter" van 3 Mei j.l., dat op 1 Mei vier Duit- schers in Nederland het woord hebben gevoerd: rijksstadhouder Sauckel, dr. Grosz, de leider van het Duitsche rassen- bureau, rijksstadhouder Hildebrandt, de propagandaleider Mauer en oberstfeld- meister Kiesling? 2. Zoo ja, was de minister te voren van de te houden spreekbeurten op de hoogte en heeft hij daarvoor vergunning ver leend? 3. Is de minister bereid mede te deelen, of er een algemeene gedragslijn is vastge steld voor het verleenen van vergunning voor het spreken van vreemdelingen in bijeenkomsten van hun landgenooten hier te lande en zoo ja, welke deze gedrags lijn is? Heeft de heer Goseling, minister van justitie, geantwoord: 1. Voor zoover uit de ontvangen rap porten is kunnen blijken, zijn de eerste vier der in deze vraag bedoelde personen, benevens enkele andere Duitschers, die niet in de vragen zijn genoemd, op of om streeks 1 Mei 1939 als sprekers voor bij eenkomsten van vereenigingen van Duit schers hier te lande opgetreden. 2. Deze vraag wordt ontkennend be antwoord. 3. Er zijn vóór enkele jaren aan de pro cureurs-generaal, fungeerende directeuren van politie instructies gegeven, ingevolge welke het spreken van vreemdelingen in bijeenkomsten als de in de eerste vraag be doelde aan bepaalde voorwaarden is gebon den. Onder meer is bepaald, dat de ver gaderingen alleen toegankelijk mogen zijn v,oor leden van de betrokken vereenigin gen van vreemdelingen, terwijl voorschrif ten zijn gegeven, waarbij uitdrukkelijk ver boden is zich op deze vergaderingen in te laten met de politieke verhoudingen en aangelegenheden van Nederland of derde staten. Hierbij zij nog aangeteekend, dat blij kens de ontvangen .rapporten de gestelde grenzen in de betrokken bijeenkomsten in het algemeen voldoende zijn in acht geno men. De redevoering van één spreker heeft den minister echter aanleiding gegeven tot eenige nadere bemoeiing. VERDACHTE „AUTO'S". Op vragen van den heer van Vessem be treffende het noteeren van autonummers en het als „verdacht" opgeven daarvan aan de militaire grensbewaking heeft de heer van Dijk, minister van Defensie geant woord: 1. Nummers van auto's, waarvan de in zittenden ongewone belangstelling aan den dag leggen voor ten behoeve van onze landsverdediging genomen maatregelen, v/orden genoteerd en doorgegeven aan de daarvoor in aanmerking komende posten. Deze auto's worden dan in het belang van 's lands veiligheid bijzonder in het oog gehouden. Na informatie is de minis ter gebleken dat ook het nummer van den auto van het lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, den heer Maarsingh, werd genoteerd en doorgegeven. Bedoelde maatregel wordt niet uitslui tend noch in het bijzonder ten aanzien van leden der N. S. B. toegepast. Het no teeren en doorgeven van autonummers is niet in strijd met eenig recht. 2. De meer dan normale belangstelling voor onze verdedigingswerken, welke een inwoner van Dwingeloo aan den deg leg de, en diens relaties met vaak in het bui tenland vertoevende personen zijn aanlei ding geweest om het nummer van diens ,auto te noteeren en door te geven. Op 25 April j.l., omstreeks 23 uur, stop te deze auto nabij een brug over een der kanalen in het Oosten des lands. Bedoelde inwoner uit Dwingeloo begaf zich naar de brug en vroeg inlichtingen omtrent de springlading. Hierin vond de sergeant, die ter plaatse het bevel voerde, aanleiding hem voor den brigadecommandant der Ko ninklijke Marechaussee te Emmen te gelei den. Daartoe gelastte hij den inwoner uit Dwingeloo in den auto plaats te nemen. Van bedreiging met revolvers door militairen is niet gebleken. Op weg naar Emmen slipte de auto, welke door bedoelden sergeant werd bestuurd. Het onderzoek inzake het ongeval met den auto, waarvan proces verbaal werd opgemaakt, alsmede de on dervraging in verband met de verdenking van spionnage, vorderden eenigen tijd, waarna de verdachte werd vrijgelaten en volgens zijn eigen verklaring naar een fa milielid werd gebracht om wegens het ont breken van zijn vervoermiddel aldaar (d.i. te Emmen) te kunnen overnachten. Be doelde inwoner van Dwingeloo heeft 28 April j.l. een verzoek om schadevergoe ding ingediend. Op 3 Mei d.a.v. is hem ken nis gegeven, dat zijn verzoek in behande ling is genomen. Op 20 Juni d.a.v. is hem een bedrag aangeboden, gelijk aan de ge taxeerde handelswaarde van den auto. Op 6 Juli d.a.v. heeft hy zich andermaal met een verzoekschrift tot den minister ge wend. Dit verzoekschrift, waarin adres sant mededeelt, dat het gedane aanbod niet wordt aanvaard, is nog in behandeling. 3. De minister is niet van meening, dat het geschetste optreden ontoelaatbaar zou zijn; integendeel. Van eenig bijzonder op treden tegen een deel der Nederlandsche staatsburgers is geen sprake; immers het richt zich alleen tegen personen, die door him gedragingen daartoe aanleiding hebben gegeven. Hij is niet bereid de order betref fende het noteeren en doorgeven van „ver dachte" auto's in te trekken. AANKOOP VAN ARTIS TE AMSTERDAM De Dinsdag gehouden zomerzitting der Provinciale Staten van Noord-Holland heeft met 57 tegen 10 stemmen aangenomen de voordracht van Gedeputeerde Staten om met een kapitaal van 283,000 deel te nemen in den aankoop van de terreinen en gebouwen van het genootschap „Nafcura Artis Magistra" te Amsterdam. Bij de be- Officieële Crisispobllcatles TOEWIJZING MESTVARKENS. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Zuid-Holland deelt aan de bij haar georga niseerde varkenshouders mede, dat de lijs ten met de toewijzingen mestvarkens 1939 vainaf 1 tot 15 Augustus a.s. op de kantoren der Districts-Seeretarissen ter inzage lig gen. Tevens wordt er de aandacht op geves tigd, dat bezwaarschriften tegen deze nieuwe toewijzing behooren te worden in gediend bij den Secretaris van het District, waarin men is georganiseerd, en wel binnen 14 diagen na ontvangst der toewij zingskaart. Alle varkenshouders, die meenen zich niet met de nieuwe toewijzingen te kunnen ver eenigen, worden dringend aangeraden zich persoonlijk met den betrokken Districts- Secretaris in verbinding te stellen. handeling van deze voordracht drongen vele leden aan op provinciale medezeggen schap in het bestuur van Artis. De Amsterdamsche wethouder van Finan ciën, de heer J. Rustige, die bij de jongste verkiezingen Statenlid is geworden, wei gerde zijn stem aan de voordracht te geven, omdat de aankoop van Artis voor de hoofdstad een zeer ziware financieele last beteekent Bij de behandeling der voor dracht in den Amsterdamschen gemeente raad was de heer Rustige destijds de eenige tegenstemmer. INSTITUUT VOOR KUNSTNIJVERHEIDS ONDERWIJS TE AMSTERDAM. Architect M. Stam tot directeur benoemd. Het bestuur van het instituut voor kunst nijverheidsonderwijs te Amsterdam heeft, na goedkeuring van de ingezonden voor dracht door den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, benoemd tot directeur van het instituut, de architect M. Stam. NIEUWE R. K. KERK TE ROTTERDAM. Plechtige eerste-steenlegging door Deken van .Heeswijk. In tegenwoordigheid van H.E. Pater Ba sil ius SChaab, Provinciaal van de Neder landsche Dominicanen, van den Burge meester van Rotterdam, mr. P. J. Oud en een groote schare belangstellenden is gis teren door den HE. Deken van Rotterdam, Kanunnik J. W. van Heeswijk de eerste steen gelegd van de nieuiwe, aan den H. Al- Ibertus Magnus toegewijde kerk in Blijdorp. Na vele jaren wordt in Rotterdam weer een nieuwe kerk gebouwd. De in zeer snel tempo voortschrijdende bebouwing in Rotterdams nieuwe woonwijk Blijdorp, maakte het noodzakelijk hier weer een nieuw oentrum van katholiek leven te stich ten. Deze stichting is uitgegaan van de pa rochie van O. L. Vrouw van den Rozen krans (Provenier), bediend door de Paters Dominicanen. Hiermede zal Rotterdam zijn vierde Dominicanerkerk krijgen. Uit de meer dan drie eeuwen oude Dominicaan- sohe statie van het „Steiger", kwam eerst de „Olde", daarna de „Provenier" en nu als vierde generatie de Albertus Magnius- keik in Blijdorp, voorloopig nog een hulp kerk van de Rozenkranskerk aan den Pro- venierssingeL „Msb.". BENOEMINGEN PATERS REDEMPTORISTEN. Bij de Eerw. Paters Redemptoristen heb ben alsnog de volgende benoemingen en verplaatsingen plaats gehad. De Zeereerw. pater H. van Oosterum C.SS.R. thans directeur der H. Familie te Roosendaal, is benoemd tot missionaris in Brazilië. Naar Roosendaal worden overgeplaatst: de Weleerw. pater Verhoeckx C.SS.R., uit Wittem, de Weleerw. Pater Zeehandelaar C.SS.R., uit Roermond, de Weleerw. Pater Sdhuurmans C.SS.R., uit Roermond, en de Weleerw. Pater Th. de Witte, eveneens uit Roermond. Verder worden overgeplaatst: de Weleerw. Pater J. v. Liempd C.SS.R., van Zenderen naar Nijmegen (Nebo) met benoeming tot rector, de Weleerw. Pater Hildebrand C.SS.R. en de Weleerw. Pater Hillenaar C.SS.R., beiden naar Zenderen, de Weleerw. Pater Bleijs C.SS.R., van Huls bergen C.SS.R., en Hendriokx C.SS.R., al len naar Roermond; de Weleerw. Pater Smithuijs C.SS.R., naar 's-Hertogenbosch en de Weleerw. Pater Landsman C.SS.R. naar Rotterdam. Dr. JOS. CREYGHTON S.J. Naar wij vernemen, is de zeereerw. pater dr. Jos. Creyghton S.J. te Nijmegen be noemd tot professor in het canonieke recht aan de theologische faculteit van de Ne derlandsche provincie der Sociëteit van Jesus, gevestigd in 't Collegium Maximum te Maastricht. ZUSTER EU SE BI A f De Eerwaarde Zuster Eusebia uit het Liefdegesticht St. Nicolaas te Lutjebroek werd, terwijl zij met de overige Zusters aan tafel zat, plotseling onwel. Kapelaan J. van Dijk diende de zuster onmiddellijk het H. Oliesel toe. Binnen enkele oogen- blikken overleed Zuster Eusebia zonder bij kennis gekomen te zijn. HILLEGOM Veiling-nieuws. Gistermorgen was 't voor de Hillegomsche veiling en haar clientèle een bizondere morgen. Niet al leen dat de eerste droge veiling in dit sei zoen zou worden gehouden, doch zeker ook, omdat vanef dien dag geveid zou worden met „de klok", terwijl tevens de verbouwde kantoren werden in gebruik genomen. De belangstelling was dan ook zeer groot. De bijeenkomst werd geopend door den voorzitter, den heer P. N. Jonkheer. Deze ies erop, dat de nieuwe methode inge- jerd werd om de koopers te gerieven. Nu vorig jaar de omzet boven 1 millioen gulden was gegaan, meende bestuur en commissarissen dat het finantieel geen bezwaar meer was. De uitbreiding der kantoren was evenzeer noodzakelijk, zoo wel voor heeren principalen als voor het personeel. Spr. bedankt voor het geschon ken vertrouwen en hoopt, dat de aanvoer der producten weder groot moge zijn. De heer J. B. Meskers, oud-voorzitter en mede-oprichter der veiling verheugt zich over de verandering: wat thans ge schied is behoorde reeds lang tot de goede wenschen. Hulde brengt spr. aan den heer Tesselaar, die gedurende 11 jaren trouw het ambt van afslager bekleedde. De heer Tesselaar brengt dank aan den oud-voorzitter voor diens sympathieke woorden. De heer Angevare heeft de opdracht der leiding gaarne aanvaard. Er werden in het verleden fouten gemaakt, zij het onopzettelijk. Het werd noodzakelijk om de manier van veilen te veranderen in het belang van koopers en van ons be stuur. Dank brengt spr. den heer Tesse laar voor de ondervonden prettige samen werking en het wederzijds aanvullen on zer persoonlijkheden. Hierna werden ververschingen aange boden, waarna de eerste veiling aanving. KATWIJK AAN DEN RIJN Viering Koninginnedag. Het Bestuttt der Oranjevereeniging vergaderde met de personeelen der verschillende scholen, ter bespreking van het a.s. Koninginnefeest. Na langdurige bespreking werd als voor- loopige datum vastgesteld Dinsdag 29 Aug. a.s. Daar de Oranjevereeniging te Katwyk aan Zee als datuin heeft vastge steld 31 Aug. en er niet gelijktijdig feest gevierd kan worden, gelet ook op de te verwachten blijde gebeurtenis in het Ko ninklijk Huis, werd 29 Aug. de meest ge- schikste dag geacht. Des morgens wordt het feest ingezet met koraalmuziek. 's Morgens zullen de ge bruikelijke kinderspelen gehouden wor den, terwijl er des middags een volksfeest zal worden georganiseerd. Des avonds zal met een lichtstoet, waarvoor mooie prij zen beschikbaar zullen worden gesteld, het feest besloten worden. Muzikale rondgang. De Harmonie lijdt de laatste jaren een eenigszins kwij nend bestaan. Hoe dit mogelijk is? Onge twijfeld zullen de minder gunstige tijds omstandigheden ook hier haar invloed doen gelden. Zeker is, dat de schuld niet ligt bij het ijverige bestuur. Ook de leden spannen zich tot het uiterste in. A.s. Zaterdagavond zal de Harmonie met toestemming van B. en W. een mu- ziekale. rondwandeling houden door het dorp. Tevens zal dan een collecte langs de huizen gehouden worden tot stijving van de kas. Die kas heeft dringend ver betering noodig. Denkt U een oogenblik in, dat de Harmonie moest worden opge heven. Hoe zouden we dan straks Oran jefeest kunnen vieren? Gaarne wekken wij dan ook op de col lecte a.s. Zaterdagavond mild te geden ken! Ongeval. De werkman Alb. H. wo nende Wassenaarsche weg, is bij het over steken van den weg door een auto aange reden, waardoor hij door de auto werd weggegooid en een gapende hoofdwonde opliep. De aangeredene verloor eenigen tijd het bewustzijn en is, na een voorloo pig medisch onderzoek, voor verdere be handeling naar het Academisch Zieken huis te Leiden vervoerd. Eenigen tijd la ter kon hij, na behandeling aldaar, weer naar zijn woning worderi®vervoerd. KATWIJK AAN ZEE Feestavond voor de militairen. De militairen van de 4de Reserve-Grens- Compagnie werd gisterenavond door het amusementscomité voor de militairen der kustwacht een ontspanningsavond aange boden in de zaal van den heer D. Gesink aan de Voorstraat. De commandant van de compagnie sprak het openingswoord waarna het afscheid plaats had van den sergeant-attaj oor-instructeur, den heer J. F. Lingeman. De avond werden vervol gens aangevuld met komische en vroolij- ke schimmenspelen, gegeven door den heer Frans ter Gast, te 's-Gravenhage. Vele genoodigden woonden dezen mooien amusanten avond bij. Ongeval. Een der militairen van de kustwacht bracht een paard van de firma P. in het weiland. „Het Witte Hek", doch deed dit zonder het paard van leidsels te voorzien. Bij den overweg aan de Baron Sweers de Landas Wyborghstraat schrok het paard en maakte een onverwachtsche zwenking. Op het zelfde oogenblik pas seerde de werkman N. per fiets aldaar en kwam door de zwenking van het dier te vallen en onder een der hoeven van het paard terecht. Ernstig aan het hoofd ver wond, verleende Dr. Cl. de eerste hulp, waarna de getroffene naar zijn woning kon worden vervoerd per ziekenauto. NOORDWIJKERHOUT Santos. Ten bate van het Santos fonds wordt 30 Juli as. in deze gemeente een speldjesdag gehouden. SASSENHEIM „Herwonnen Levenskracht". A.s. Za terdag zal de jaarlijksche Bloempjesdag van „Herwonnen Levenskracht" plaats hebben: Kleine stemmen smeeken zacht, Steunt „Herwonnen Levenskracht". WASSENAAR Tuinbouw en Plantkunde. In café van der Zalm werd een ledenvergadering gehouden van de afdeeling Wassenaar van Tuinbouw en Plantkunde. Door den heer H. Schipper werd een lezing gehouden over het onderwerp: „Het gebruik van Klimplanten in den tuin." Deze lezing waarin door spreker onderscheid werd gemaakt tusschen klimplanten, lei- en slingerplanten en eenjarige en overjarige was zeer interessant en leerzaam. Door de jury, bestaande uit de heeren van Zetten van der Schans en van Dijk werd het ingezondene gekeurd. Voor de prijsvraag, de mooiste collectie groenten met kruiden en vruchten, behaalden die van de landgoedeen „Groot Haesebroek" en „De Vrije Bliek" ieder een eersten prijs. Voor de prijsvraag 12 soorten vaste planten behaalde de heer Looyestijn een 2de prijs. Na bespreking van de lezing deelde de secretaris mede, dat o.a. door Prins Bern hard een medaille voor de in September te houden tentoonstelling was uitgeloofd. Uit de vragenbus kwam de vraag wat de oorzaak kan zijn, dat er dit jaar zooveel doove knopen bij de bruidsanjers voor komen. Een afdoend antwoord wist de vergadering niet en dit onderwerp zal op de volgende vergadering nader worden behandeld. Ook werd de klacht geuit over het afvallen van de vruchten der vijg. Dit wordt aan de drpogte toegeschreven. Tenslotte las de heer Hijink uit een Winterswijksche courant uit 1877 eenige artikelen voor waarin gewaar schuwd werd tegen de Coloradokever en ook toen aller medewerking tot verdelging werd ingeroepen. Hierop volgde sluiting van deze leerza me en gezellige vergadering. Zonderlinge tuinversiering. De heer H. aan de Hyacinthstraat kwam tot de ontdekking, dat zich in zijn tuin bevond., een koe. Het dier bleek eigendom van den heer B., met v/ien een onderlinge regeling getroffen werd terzake de aangerichte schade. Inbraak. Tijdens afwezigheid der fa milie heeft men zich na verbreking van een ruit, toegang verschaft tot de woning van Mevr. de Wed. K. aan de Rust en Vreugdlaan no. 10. Er kon nog niet wor den nagegaan wat vermist wordt. Het ge- heele huis is doorzacht. Diefstal. Ten nadeele van den 12-ja- rigen H., alhier, werd uit de Bloemlust- straat diens rijwiel ontvreemd. Personalia. Van de leerlingen der R.K. ULO-school, Kerkstraat 26, slaagden voor het diploma A: P. Buitink, A. v. d. Klaauw, Jac. v. d. Kley, P. Molenkamp, L. Beuk, R. Engles, B. Knijnenburg, T. Paanakker, C. Ruygrok, G. Ruygrok, J. Ruygrok, M. de Smit, Th. v. d. Velde; en voor het diploma B: M. Huibers. Van de leerlingen der R.K. Huishoud en Industrie-school, Kerkstraat 30, behaal den na afgelegd examen het getuigschrift art. 29 der Nijverheidsonderwijswet, de dames: M. Thijssing, C. den Hollander (Voorschoten), M. de Gooijer, E. Zwaan, J. Vermeij, M. Janssen, M. Zoetemelk, H. Mulder, J. Zonneveld (Voorschoten), S. de Vries, L. Bouwman, C. Koot, G. Woudsma en P. v. d. Spek. ZOETERMEER Personalia. Voor het diploma huis houdkundige is geslaagd mej. S. A. Noor- dam.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6