WEK UW LEVER-GAL 0P Laatste berichten MARKTBERICHTEN Burgerlijke Stand WOENSDAG 19 JULI 1939 OE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 T. Jonkers en fam., Wolvega, Westeinde 3. L. BannierKamp, Zeist, Koppelweg 249. E. A. Keizer, Loppersum, Wirdum B160a A. Klein, Leiderdorp, Zijlweg 25. C. Koopman, Alphen aan den Rijn, Willem straat 9. A. H. de Kort, Dordt, Banka- straat 47. P. R. M. de Kuijper, Montreal. S. Lanner, Leifling, No. 8. Lauw Tjoen Giap, Toeban. J. C. Leijte, Rot terdam, Zuiderziekenhuis. D. J. v. d. Linden en fam., Leiderdorp, Resedastraat 18. F. A. M. Luykx, Breda, Dr. v. Cam- penstraat 14. P. v. d. Meulen, Sneek, Kloosterhof 12. A. O. Meijer, Voorburg, Jac. Catslaan 70. A. Meijer, Den Haag, Resedastraat 32. J. P. Moggenstorm, Venlo, Straelschew. 18. P. B. Noordzij, Krynica, San Lwigrod. H. S. Noijon, En schede, Thorbeckel. 3. B. Peteri en fam., Leiderdorp, Spanjaard. 10. M. A. Poort man, Monster, Molenstraat 105. P. C. Priester, Katwijk, Pr. Pulianal. 3. H. H. Bakhuij zen—Richter, Boskoop, Berkenweg 7. E. de Ruiter, Zeist, Vijverlaan 7. W. Quick, Alphen aan den Rijn, de Ruijter- straat 10. M. J. v. DoornRap, Haarlem, Voorduinstraat 26. H. A. Rozeveld. Gro ningen, Prof. Rankestraat 14. J. A. v. Rijswijk en fam., Beverwijk, Heemskerker- weg 220. C. H. Kop—Schmidt, Leider dorp, Spanjaardsl. 8. W. P. Sigmond, Rotterdam, Maaskade W.Z. 93. A. Simek, Bottrop, Holtfortstr. 53. J. F. v. d. Spek, Zoeterwoude, H. Rijndijk F8. Th. A. v. d. Spek, Zoeterwoude, H. Rijndijk F8. G.) Swart, Barradeel, Oosterbierum 31. A. L. in 't Veld, Maasdam. W. J. v. Vil- steren, Amsterdam, D. Willinkspl. 4211. H v. d. Vinden, Amsterdam, Kinkerstraat 149III. B. J. Vinju, Voorburg, L. v. Leeu- wenstein 46. P. H. VersteegenVree burg, Voorschoten, W. de Zwijgerl. 1. A. H. Wassenaar, Oegstgeest, de Kempenaer- straat 78. J. W. Weers en fam., Zoeter woude, H. Rijndijk F8. J. Th. A. de Wil de. Leidschendam, Veenestraat 23. R. Winsser, Batavia. G. v. Woerkum en fam., Leiderdorp, Spanjaardsl. 13. P. v. Zalinge, Den Haag, Appelstr. 166. BINNENLAND. BLIKSEM SLAAT IN EEN WONING. Dertienjarig meisje getroffen. Tijdens een kort, maar hevig onweer, dat zich Maandagavond omstreeks half zes boven de buurtschap Wiene nabij Ambt- Delden ontlastte, sloeg de bliksem met een geweldigen knal, die ver in den omtrek te hooren was, in de woning van den heer H. Groothuis te Wiene, waar men juist aan tafel zat te eten. Een dertienjarig dochter tje, Marietje, werd door den bliksem ge troffen, sloeg tegen den grond en bleef be wusteloos liggen. De consternatie in het ge zin, dat twaalf kinderen telt, die allen thuis waren, was bijzonder groot. De ouders, die brand vreesden, vluchtten met de kinde ren naar buiten. De vader nam het getrof fen meisje op zijn arm mee. Gelukkig ont stond er geen brand. Dr. van der Laan uit Delden, die gewaar schuwd werd, was spoedig ter plaatse. De toestand van het meisje, dat later weer bij kennis kwam, is naar omstandigheden, re delijk wel. Het dak van het huis en vooral de schoor steen zijn vrij ernstig beschadigd. LUCHTBESCHERMING is een belangrijke zaak voor iedereen, maar voor en Uwe huisgenooten is zij van het allergrootste gewicht. Inlichtingen verstrekt de secretaris van de afdeeling Leiden der Ned. Ver. voor Luchtbescherming, de heer D. C. KOK, en u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet uw lever een liter lever-ga! in uw ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende is. verteert uw voedsel niet, het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zUn slechts lapmidde len. U moet CARTER'S LEVER-PILLETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschade lijk, plantaardig, zacht, onovertroffen om de lever- gal te doen vloeien. Eischt Carter's Lever-Pilletjes bU apothekers en drogisten, f. 0.75. van den overledene vervaardigd Latijnsch distychon, dat het meest kenmerkende in dr. Vinkesteijn tot uitdrukking brengt: een vast geloof en een nooit verflauwende zorg voor het aan zyn leiding toevertrouw de gymnasiale onderwijs. Namens de staatscommissie en namens het bestuur van het genootschap werden bij het mo nument kransen neergelegd. VAN WAALBRUG GEVALLEN EN VERDRONKEN. Hedenmorgen om ongeveer half twaalf is de 44-jarige schilder W. de Jong, uit Her wijnen, toen hij werkzaamheden verricht te op de brug over de Waal, gevallen en in de rivier gestort. Hij wist zich nog eenigen tijd drijvende te houden, maar verdween kort daarop in de diepte. Het lijk van het slachtoffer, dat gehuwd vs en vader van tien kinderen was, is nog niet opgehaald. ISIf EEN STUDENTENGRAP. Bi den afgeloopen nacht om 2 uur zag een agent van politie op den Gevers Dey- nootweg te Scheveningen twee personen, die met groote moeite een fiets trachtten voort te bewegen. Het bleken twee stu denten te zijn, die de bloemetjes hadden buitengezet. Maar ook andere planten ble ken van hun gading te zijn, want op de fiets vervoerden zij een groote palm in een ton, welke zij van een der Scheven ingsche restaurant hadden weggenomen. Hun be wering, dat ze deze ten geschenke hadden gekregen, werd door den agent natuurlijk niet aanvaard. Hij nam beide studenten dan ook mee naar het bureau, waar zij eenigen tijd wer den vastgehouden. De politie heeft het gé- beurde als een studentengrap beschouwd, zoodat geen proces-verbaal werd opge maakt. .7 OEGSTGEEST Wie gaat er mee? Aan de leden van de Sint Josephsgezel- len en de Jongemannencongregatie willen wij langs dezen weg bekend maken, dat a.s. Zondag 23 Juli onze jaarlijksche uit gaansdag zal worden gehouden. Op het program staat .een mooie autotocht door het Gooi met daarbij een bezoek aan de K.R.O.-Studio. Vervolgens zullen ook wor den aangedaan de Pyramide van Auster- litz en het bekende Oud-Valkenveen. De prijs is zoo laag mogelijk gesteld, n.l. 2.50. Daar het aantal plaatsen beperkt is, wordt u verzocht uw opgave zoo spoedig mogelijk aan de Pastorie in te sturen, liefst met het geld erbij. Wij rekenen zeker op een dertigtal deel nemers. Kap. A. SANDERS, pr. Uit den Leidschen Raad Waarop de stelregel, dat de vergaderin gen van den Raad des zomers minder be langrijk moeten zijn dan des winters, eigen lijk steunt, kunnen wij niet achterhalen. Er vallen toch in de zomermaanden even gewichtige besluiten te nemen als in de overige maanden van het jaar! En toch is het een feit, dat de raadsdebatten onge twijfeld verband houden met den thermo meter en den barometer. Ook de raads vergadering van Maandag j.l. zou zeker niet tot kwart over vijf hebben geduurd, als er niet een geheime zitting van vijf kwartier tusschen gekomen was. De formaliteit van het onderzoek der geloofsbrieven, die voor de pas gekozen vroede vaderen de poort openen van de gemeentelijke vergaderzaal, was spoedig afgedaan. Maar bij de benoemingen anders ook vrij rustig verloopend traden eenige complicaties op. De heer Würtz had eenige bezwaren tegen de sa menstelling van de z.g. Momumenten-com- missie, die belast is met het plaatsen van bepaalde gebouwen op de momumenten- lijst, waardoor zij aan het gewone handels verkeer worden onttrokken, en het regelen van de financieele gevolgen daarvan. Vol gens den heer W.ürtz hadden de heeren wel verstand van architectuur, oud steden schoon en dergelijke on-economische zaken, maar vertrouwde hij hun de meer materi- eele kant van de kwestie niet toe. De raad zag de toekomst echter niet zóó somber in en aanvaardde de commissie in de samenstelling, zooals door B. en W. was voorgesteld. Bij de tijdelijke verlenging van het man daat van den gemeentelijken commissaris bij de Leidsche Duinwater Mij. ontketende de heer v. Eek een oppositie, welke nau welijks in evenredigheid was met het be lang van de zaak. Hij zag precedenten en praejudices overal, terwijl de historie vrij nuchter is. De statuten van de L.D.M. eischen een gemeentelijken commissaris. De heer v. Ginkel, die den leeftijdsgrens reeds heeft overschreden, zou hebben moe ten aftreden, als er geen plannen waren geweest om de wenschelijkheid van een gemeentelijk commissariaat in 't alge meen nader onder de oogen te zien. „Van daar dat B. en W. voorstelden den heer v. Ginkel nog maar weer voor een half jaartje te laten zitten. De heer v. Eek meent evenwel, dat dit een vooruitloopen beteekent op de beslissing, welke de raad zal moeten nemen. Doch is een onvervuld laten van deze vacature (in strijd met de statuten der L.D.M.) niet evenzeer een beïnvloeding van de latere beslissing? Maar dan naar de andere kant! De raads- meerderheid vond het handhaven van den heer v. Ginkel de meest geschikte oplos sing. De Raad ging eveneens accoord met het voorstel ingediend naar aanleiding van een desbetreffend verzoek van de meerder heid der Leidsche kapperspatroons om alle kapperszaken op de Dinsdagmiddagen te sluiten. Men zal dus voortaan bij het kortwieken van z'n haren daarmede reke ning dienen te houden. Eenige Dinsdagen zijn echter uitge zonderd en wel als zij vallen op 2 Januari, 14 Augustus, 31 Octo ber en op 24, 27 en 31 December. Voorts zullen uitgezonderd zijn de Dinsdagen, on middellijk volgende op den tweeden Paasch dag en op den tweeden Pinksterdag, ter wijl bij amendement er nog aan toegevoegd zijn echter uitgezonderd en wel als zij melvaartsdag, de Dinsdag volgende op de 2e Paasch- en Pinksterdag, en de Dinsdagen vallende in de week van Kerstmis en van Nieuwjaar. Hiermede wordt tegemoet gekomen aan de wenschen van verscheidene kappers, die een vrijen middag wel heel aardig vin den, maar toch rekening willen houden met de belangen van hun patiënten, die an ders met 'n onverzorgde haargoei op of na feestdagen zouden moeten rondloopen. Het slot werd gevormd door een interpel latie van den communist over klachten bij de werkverschaffing aan het militaire vliegveld. B. en W. hebben een onderzoek toegezegd. En daarmee was de room van de melk af. Mr. H. G. De Commissaris van Politie te Leiden brengt in herinnering het K.B. van 16 Augustus 1918 Stbl. No. 521, regelende het toezicht op de in Nederland vertoevende vreemdelingen, waarbij is bepaald, dat een ieder, die een vreemdeling nachtver blijf verschaft binnen 24 uur verplicht is daarvan kennis te geven aan het hoofd van de politie in de gemeente in casu de Commissaris van Politie (bureau Vreem delingendienst Zonneveldstraat alhier, ge opend van 9—12 uur, van 24 uur, en van 7—9 uur). Door aangifte aan het bureau van de bevolking en den Raad van Arbeid ver valt bovengenoemde verplichting niet. Verzuim is strafbaar gesteld met hechte nis van ten hoogste een maand of geld boete van ten hoogste 500. Van onze Adverteerders HEROPENING HORLOGEZAAK J. G. H. NIJENHUIS. Heden heeft de heropening plaats van de zaak in horloges, klokken, enz. van den heer J. G. H. Nijenhuis, Haarlemmer straat 63. De winkel is gemoderniseerd op een wijze dat hij als nieuw te beschouwen is. Door uitbreken van een wand werd een veel groote winkeloppervlakte verkregen, hetgeen aan het interieur niet weinig ten goede is gekomen. Het geheel ziet er keu rig verzorgd uit en de met smaak gearran geerde artikelen geven het interieur een voornamer aanzien. De collectie artikelen is tevens niet weinig uitgebreid en spe ciaal in moderne goederen is thans ruime keuze. Hieronder noemen we Junghans- horloges, old finish-klokken en barometers. (Reeds opgenomen In een gedeelte onzer vorige oplage). LEIDEN. MILITARIA Heden zijn onder de wapenen gekomen voor het volgen van een gecompr. cursus Algemeene Artilleriedienst de res.-kapi- teins G. A. v. Megchelen, J. M. J. W. Oost woud Wijdens, J. van 't Land, G. J. M. Spoorenberg, H. J. A. M. Coebergh, E. J. A. Hubert van Blijenburg en M.. P. King- ma, en voor het volgen van een gecompr. cursus T. M. D. de res. Ie luits. W. A. van Kempen, W. Muller, jhr. mr. L. Op ten Noort, mr. G. L. H. van Gheel Gildemees- ter, D. H. F. M. Stoll, W. H. Folmer, C. J. de Groot, R. Tidema, J. van Gent. Gisteren werd door den garnizoens commandant beëedigd den bij Koninklijk Besluit van 4 Juli 1939 No. 23 tot officier van gezondheid der 2e klasse aangestel- den Vaandrig P. W. D. Starcke. IN LEIDEN GEVESTIGD. A. J. Beune, kellner, Beschuitstg. 6a M. Driessen-Beijer, Haverstr. 70 J. J. Renês-v. d. Bosch, Kanaalstr. 21 B. de Bruin, tremmer, J. W. Frisostr. 27 C. Dolman, zendeling, Bilderdijkstr. 18a M. E. Droog, dienstbode, Roodenb.slr. la L. P. Dullaart en fam., glasbewerker, Jac. Catsln. 50 J. M. Ellenbroek en fam., slager T en D, Haarlemmerstr. 246a A. Figee, korp. mil. politie, Pesthuisin. 7 M. Giesselbach, kantoorbed., Kaiserstr. 5 G. J. D. Goudriaan, Rijnsb.weg 135 M. Heuvelman, dienstbode, Os en Paarden- laan 39 J. Hoiftman, matroos, Zeemanln. 2a J. Hisszu, musicus, Stationsweg 31 J. Hovig, koopman, J. v. Goyenkade 20a R. J. H. Jansen, Rijnsb.weg 161 A. A. v. d. Jagt, dienstbode, Breestr. 87 W. Kielich, Zeemanln. 10a M. Th. v. Kins, schilder, Haarlemmerstr. 122a C. A. L. de Klerk, Groenhovenstr. 19 Th. M. de Koning, dienstbode, Roodenb.str. la P. J. Kox en fam., dekenwever, Atjehstr. 75 P. E. E. S. C. Krom, Witte singel 18 B. Th. J. Lampe, radiomonteur, Zeemanln. 34 A. J. W. Lemaire, hulp i/d huish., v. 't Hoffstr. 38 Th. v. Donkersgoed-v. Liemde, de Sitterln. 16 Wed. H. G. W. Roeland-tv. Linschoten, Fagelstr. 26 C. F. Maartense, lie verpleegster, de L. de Kanterstr. 2 B. A. Matthijsen, heilgymn. leerares, Papengr. 7 M. R. Mendelson, Levendaal 8 G. Oudshoorn, bakkerskn., v. 't Hoffstr. 33 Wed. A. Th. Nijkamp- Peters, v. d.' Brandelerk. 23 L. P. Schouwstra, wachtm. capt., Groenhazengr. 12 C. J. Engel-Schrama, loswerkman, Uiterstegr. 159 M. Sepers, He verpleeg ster, Zijlsingel 18 J. D. Singeling, Heems. kerkstr. 68 A. Spek, loswerkman, H. Rijndijk 142 J. M. Stumpel, verpleegster Meezenstr. 2 A. M. M. Stijnman, onder- wezeres, Tib. Siegenb.str. 3 M. H. Swin- kels, dekenwever, Atjehstr. 75. W. Flu- Terkmann, Witte singel 40 M. de Tombe en fam., wever, Atjehstr. 87 J. Verbeek, chemigraaf, 3 Octoberstr. 37a J. Ver- hage, korp. mil. politie, Pesthuisin. 7 M. R. M. J. v. d. Voort, Merelstr. 40 H. Wie- gers, wever, Oude Rijn 68a M. de Zoete, serveerster, Morschweg 24a. UIT LEIDEN VERTROKKEN. B. Aaldring, Utrecht, Verl. Hoograven- schew. 132. J. H. H. Barrau, Den Haag, Emantsstraat 31. W. J. v. Berkel, Was senaar, Slag 12. T. H. v. d. Biezen en fam., Zoeterwoude, Schenkelw. 73 A. G. Boekwijt, Delft, Rochussenstr. 2. A. M. C. de Boer, Oegstgeest, Regentessel. 16. J. L. F. Buningh en fam., Oegstgeest, W. de Zwijgerlaan 11. P. A. v. d. Burg, Noord- wyk, Schoolstr. 36. G. v. Buul, Rotter dam, Saftlevenstr. 9a. A. M. Cattel, Den Haag, Albertinestraat 1. C. E. H. Th. Rijndersv. Daalen, Noordwyk, Huis ter Duinstraat ld. A. E. Denekamp, Den Haag, ten Hovestraat 26. A. Duijver man, Katwijk, Kon. Emmaplein 5. H. W. Eigeman, Rotterdam, Maasstraat 13. Wed. C. v. d. Poolv. Es, Gouda, Turfsin- gel 74. H. Flu en fam., Oegstgeest* Re- gentesselaan 59. J. Franke, Vlissingen, Oprit 11. M. Franken, Wassenaar, Prin- senweg 75. P. Groenendijk en fam., Zoe terwoude, Vrouwenweg E50. H. B. de Groot, Alphen aan den Rijn, v. Boetzelaer- straat. A. Hessing, Wassenaar, v. Z. v. Nijeveltstr. 140. A. Hölel, Amsterdam, Kostverlorenstr. 8. A. Hoogéndoorn, Heemstede, Adr. Pauwl. 15. M. J. Hoo- genstraten, Sassenheim, Tijlloosstr. 20. S. H. van Iterson en fam., Leiderdorp, Span jaardslaan 16. H. Jong en fam., Al phen aan den Rijn, Kortsteekterweg 76b. J. de Jonge, Rotterdam, Jerichol. 74a. Rapenburg 9, Tel. 807, waar men zich tevens kan opgeven als lid. Binnenland DE HEUGELIJKE GEBEURTENIS IN HET PRINSELIJK GEZIN. De Minister van Waterstaat heeft met het oog op de te verwachten heugelijke gebeur tenis in het vorstelijk gezin bepaald, dat het gebied des Rijks, gelegen binnen een cirkel met straal van 5 K.M. beschreven om het paleis te Soestdijk, (gelegen op plm. 1600 M. Zuid van het spoorwegstation van Baarn plm. 52 gr. 12,5 min. N.B., 5 gr. 17.01 min. W.L.) als middelpunt, met ingang van 3 Augustus 1939 tot nadere aankondiging gesloten te verklaren voor de luchtvaart met alle burgerlijke luchtvaartuigen. GRAFMONUMENT Dr. C. J. VINKESTEIJN De commissie, ingesteld op instigatie van het genootschap van leeraren aan Ne- derlandsche gymnasia en van de R.K. Leeraren vereen iging „St. Bonaventura", met het doel een denkteeken op te rich ten op het graaf van wijlen dr. C. Vinke steijn, oud-inspecteur der gymnasia, op de R.K. begraafplaats aan de Kerkhoflaan te 's Gravenhage, heeft voor haar plannen in breeden kring groote belangstelling ge vonden. Op 19 Juli heeft de voorzitter, mr. A. J. L. van Beeck Calkoen te 's-Graven- hage, in tegenwoordigheid van de leden van het uit de commissie gevormde werk comité, het monument aan de familie Vinkesteijn overgedragen. Het gedenktee- ken, vervaardigd door een zoon van dr. Vinkesteijn, met veel distinctie in opzet en uitvoering, draagt een door vrienden Buitenland BOTSINGEN TUSSCHEN TROEPEN VAN ECUADOR EN PERU. GUAYA QUIL, 19 Juli. (A.N.P.) Er wordt melding gemaakt van bloedige bot singen, die zich zouden hebben voorgedaan tusschen strijdkrachten van Ecuador en Peru aan de grens der provincies El Oro en Tumbes, die onderscheidenlijk behoo- ren bij Ecuador en Peru. Er zouden dooden en gewonden zijn. Dit bericht is nog niet van officieele zijde bevestigd. AMSTERDAM, 19 Juli. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 288 vette kalveren: 5662, 4452 en 3642 cent per kg. slachtgewicht; 91 nuchtere kalveren 712 per stuk; 129 varkens: vleeschvar- kens, wegende van 90110 kg. 6162 cent, zware 5960 cent en vette 5658 cent per kg. slachtgewicht. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Over zicht: vette kalveren ruime aanvoer, han del zeer stug, prijzen lager. Nuchtere kal veren matige aanvoer, vlugge handel, prij zen constant, varkense matige aanvoer, zeer stille handel, prijzen lager. BOSKOOP, 19 Juli. Bloemenveiling. Rozen uer bos van 10 stuks: Pechtold 20 43 cent, Wendland 2035 cent, Hadley 15 30 cena, Briarcliff 1625 cent, Butterfly 1220 cent, Steward 1219 cent, Rosalan- dia 1218 cent, Florex 18—28 cent, Vier- landen 2028 cent, Edith Helen 2035 cent Aug. Noack 1215 cent, Else Poulsen 10 22c ent, Gloria Mundi 1430 cent, Ellen Poulsen 6—13 cent, Paul Grampel 15—30 cent, Rosa Mundi 2044 cent, Mevr. van Straaten van Nes 816 cent, Ingar Ohlson 1430 cent, Queen Mary 1527 cent en LEIDEN. G eb o re n: Jan z. van J. v. Vliet en M. C. Spierenburg Cornelis Johan Pieter z. van C. Monteban en M. Huigens Jan z. van J. Faber en H. K. de Raaf Elisa beth Jacoba d. van J. W. v. Westrienen en J. E. Weeda Arie Willem Jan z. van A. de Jong en S. Boonstoppel Pieter Jaco bus z. van C. W. Paauw en A. H. F. Coster. Overleden: P. v. Diemen wedn. 70 j. Juliana 613 cent, Dahlia's 15 cent, Lathy rus 24 cent, Asclepia 6—15 cent, Pihlox 6 cent, Leatris 15—28 cent, Roode lelies 98 cent, Clematis Durandi 3055 cent, Cle matis Prins Hendrik 80100 cent, Clema tis le Coultre 80100 cent, Legustrum 11 cent. KATWIJK a. d. RIJN, 18 Juli. Groenten- veiling. Per 100 kg.: Vroege aardappelen: bonken f 3.203.80, groote 3.80—5.00, drielingen 2.603.40, Eigenheimers groo te 3.804.60, idem Drielingen 2.00— 2 20, tuinboonen 1516, per 100 bos of stuks: sla 0.801.40, kroten 2.504.60, peen per kist 3065 cent. KOUDEKERK, 18 Juli. Eierenveiling Koudekerk-Rijndijk. Aanvoer 3997 stuks eieren en 56 pond boter. Prijzen: kippen eieren 3.503.70, eendeneieren 3.00 per 100 stuks, boter 6065 cent, kaas 20—30 cent per pond, kippen 4050 cent, hanen 3050 cent, konijnen 0.301.35 per stuk. LEIDSCHENDAM, 18 Juli. Groentcnvei- ling. Eng. komkommers le soort J 3.50 4.90, 2e soort 2.003.20, 3e soort 2. gele komkommers le soort 2.002.80, 2e soort 2.kropsla le soort 0.601.20, 2e soort 50 cent, peen 2.604.20, bloemkool le soort 6.009.20, 2e soort f 4.006.20, uitschot 1.503.00, tomaten midd. 2.90 3.70, gr. ronden f 3.004.10, 2e sorrt f 2 2.60, 3e soort 2.bonken 2.002.80, andijvie per 100 0.501.80, andijvie per 100 kg. 2.002.50, spinazie per 4 kg. 10 24 cent, postelein 3.004.50, rabarber per 100 bos 2.004.50, snijboonen 1821 cent, spercieboonen 1720 cent, selderie 0.301.10, peulen 1016 cent, tuinboo nen 2.003.20, doperwten 1014 cent. Eierenveiling Café „Het Wapen van Veur". Aangevoerd: 21808 kippeneieren 3.704.20, 317 eendeneieren 2.903.00, 10 ganzeneieren 6.50 per 100 stuks, 431 kippen 3090 cent, 10 eenden 30 cent, 213 konijnen 0.201.70, 10 duiven 1020 cent per stuk. LOOSDUINEN, 18 Juli. Grocntenveiling. Bloemkool le soort 2.806.10, idem 2de soort 1.502.10, kaskomkommers le soort 2.30—2.80, idem 2e soort 2.00—2.10, idem 3e soort 2.rijen komkommers le soort 3.504.60, 2e soort 2.002.30, gele idem le soort f 2.002.40, witte idem 2.002.10, perziken 69 per 100 stuks, meloenen 1321 cent per stuk; stamprin- cessen 1517, tomaten A 4.005.80, idem B 4.20—6.60, idem C 4.00—5.20, idem CC 3.idem bonken 4.004.20, groote boonen 1.502.20, druiven, blauwe lste soort 4042 per 100 kg., spinazie 12 2J cent per 4 kg., postelein 11—20 cent per 6 kg., salade le soort 0.501.10 per 100 krop, peen le soort 2.704.20, pieterselie 3050 cent per 100 bos, andijvie f 2.00 2 50 per 100 kg., andijvie 5090 cent uer 100 struik, erwten 814 per 100 kg., aalbessen 9.8013.per 100 kg. ROELOFARENDSVEEN, 19 Juli. Groen- tenveiling. Aardbeien n.o. 16 cent per doos je; peen 0.95 per 100 kg., bloemkool 2 8 cent per stuk, sla 5070 cent en andijvie 50 cent per 100 krop; snijboonen kas 0.75 1.25, idem volle grond f 0.951.00, idem stek 50—55 cent, princesseboonen f 1.50— 1.75, dubb. stamboonen f 1.201.35, tuin boonen 1517 cent per 10 kg., Augurken C 61 cent, idem D f 0.751.03, idtm E 20 23 cent.e stippel D C-D 4243 cent per 25 kg. Kwakel: snijboonen 1.051.10, idem stek 50 cent, princesseboonen 1.70, tuin boonen 1516 cent per 10 kg., augurken D 1.03, idem E 18 cent, stippel C-D 41 cent. TER AAR, 19 Juli. Centrale Veiling. Tuinboonen 1518 cent, snijboonen 0.85 1.25, stek 5060 scent, princesseboonen 1.802.20, dubb. stamboonen 1.401.55, witte pronkers 60 cent, Augurken fijn 2.60. fiinbasterd 1.60, basterd ?0 cent, grof A 61—65 cent, grof 40—53 cent en stippel 41 cent, komkommers 15 cent. VOORSCHOTEN, 18 Juli. Vrije Veiling. Prijzen: kippeneieren f 3.504.10, kuiken eieren 3.003.40 per 100 stuks, konijnen 3080 cent, en duiven 1018 cent per stuk, zoetekaas per kg. 4048 cent en Leid- schekaas per kg. 3236 cent. ZEVENHOVEN, 17 Juli. Eierenveiling. Aanvoer 1904 stuks. Prijzen: kippeneieren 2.903.50 per 100 stuks, bananen 25 cent per 5 stuks, appelen 12 cent per 3 stuks. WOERDEU, 19 Juli. Kaas. Aanvoer 407 partijen. Prijzen: met rijksmerk le kwal. f 23.50—24.50, 2e kwal. 20.50—22.50 per 50 kg., zware tot 26.Handel matig. WISSF.LNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen. 8.75'/4 Berlijn 75.00 Parijs 4.95 5/lfl Brussel 31.76 Zwitserland 42.17 Kopenhagen 39.05 Stockholm 45.10 Oslo 44.00 New York 1.87

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3