SPORT SPEL Uitstekend geslaagd zeiltournooi Braassemermeer votj MAANDAG 17 JULI 1939 JE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 van de Ondanks handicap van lastige startlijn Vermaat, v. Staveren, Burgerhoff Mulder, v. Breemen, de gebr. Nauta en Flemming treden meer op den voorgrond De eerste dag van de nationale wedstrij den op de Braassemermeer mag niet slecht genoemd worden. Over het aantal deelne mers viel niet te klagen en hoewel er aan vankelijk maar heel weinig wind stond, kwam er rond het aanvangsuur een ste vige bries uit het Zuid-Zuid-Oosten opzet ten, waardoor de zeilers volop gelegenheid hadden eikaars krachten te meten. Dezen middag werd de gele baan gezeild, welke de volgende route aangaf: van den starttoren naar Leidsche Vaart, Turfschuur, Paddegat, Jachthaven Groenewold, start lijn en tweede route. De startlijn lag precies in den wind, zoo dat het een druk gedoe was voor de lijn van afvaart en het er op aankwam een zoo voordeelig mogelijke positie te kiezen. In de 45 M.2 kruiserklasse maakte Mole naar een goeden start, doch Sieverts ging dadelijk na den start door den wind om te trachten den achterstand in te halen, het geen hem wonderwel gelukte, zoodat hij met ruimen voorsprong op zijn concurren ten de leiding had bij de Leidsche Vaart. Vermaat volgde als tweede, terwijl Mole naar de rij sloot. Vóór den wind liep laatst genoemde een flink stuk in, zoodat bij het ingaan van de tweede ronde het onderling verschil weer heel miniem was. En dit ver schil werd door de Walta van Vermaas spoedig geheel opgeheven, want hij wist spoedig de leiding op Sieverts veroveren en ten slotte met flinken voorsprong als eerste te eindigen. In de Dakenklasse was de deelname heel wat grooter. Eén dozijn scheepjes ma noeuvreerde hier voor de startlijn en het was er zoo vol, dat een enkeling teveel ris keerde, terwijl Bommezijn zelfs te vroeg de startlijn passeerde, zoodat hij opnieuw moest starten en daardoor zooveel ruimte verloor, dat hij geen kans meer had om vooraan te komen. Blickman, v. Wermes- kerken en Wester startten het best, maar vooral laatstgenoemde had er danig zin in; door handige stuurmanskunst wist hij zich aan den kop te plaatsen en in de eerste ronde liep hij zoover op de heele overige groep uit, dat hij bij het ingaan van de "tweede ronde reeds als winnaar werd ge doodverfd. Weliswaar slaagde v. Breemen er daarna in een flink stuk in te loopen, doch hij bleef toch ver achter Wester, die de „Plasland" van M. Sanders zeilde. Hof kes werd goede derde. In de Regenboogklasse A viel over de deelname al evenmin te klagen. Het werd een fraaie race met hier en daar genoeg strijd en afwisseling om van de zeilers het uiterste te vergen. Bij den start lagen alle schepen iop twee na over bakboord. Alleen Leen de Wit en Cor van Staveren hielden stuurboord en hadden de situatie lang niet slecht beke ken. Zij liepen keurig in den wind op en wisten ondanks een iets lateren start de lei ding te nemen, waarna zij geleidelijk uit liepen om bij de Leidsche Vaart zich van een flinken voorsprong verzekerd te zien. Cor van Staveren zakte echter spoedig weer iets af en zag eerst Schrijver en de Vries en daarna ook Willem v. d. Mey passee- ren, in welke volgorde de tweede ronde werd begonnen. Toen haalde de Oudewete- ringer echter weer veel van zijn achter stand in, maar hij slaagde er slechts in Schrijver te passeeren en eindigde aldus als vierde. Leen de Wit won de race op >ver- tuigende wijze. De uitslagen luiden als volgt: 45 M.2 kruiserklasse: 1. Walta, st. C. A. Vermaat; 2. Coppelstock, st. J. H. C. Sie verts; 3. Blauwe Vogel, st. P. Molenaar. Drakenklasse: 1. Plasland, st. H. Wester, 2. Anja Katinka, st. J. A. v. Breemen, 3. Viking, st. ir. J. C. P. Hofkes. Regenboogklasse A: 1. Saenden, st. L. de Wit; 2. Kikker, st. J. de Vries; 3. De Lee- de III, st. W. Z. v. d. Mey; 4. Hollandia, st. C. van Staveren; 5. Duke, st. H. J. C. v. d. Velde. De Zondag. De organisatoren van de Braassemer meer-wedstrijden hebben dit jaar over het resultaat der nationale wedstrijden niet te klagen. De deelname liet, althans wat de voornaamste klassen betreft, niets te wen- schen over en het weer verleende in alle opzichten volledige medewerking. Er was zon en er was wind, veelal ruime wind zelfs, zoodat de tweede wedstrijddag in al le opzichten kon slagen. Bovendien, terwijl het in de omgeving van de Braassemeer danig regende, bleef het op de zeilerij tot enkele druppels tegen het einde beperkt. Eén ding was jammer, n.l., dat de start lijn voor de deelnemende jachten zoo on gunstig lag, dat 't meestal een formeele slag werd om de gunstigste positie aan de start lijn te vinden. Gezeild werd dezen dag de z.g. blauwe baan, d.i. de baan rond het geheele Braas semermeer, doch dan in omgekeerde volg orde. Dit nu was fnuikend voor de deelne mers, want de wind, die uit het Zuid-Wes ten, later nog meer uit het Westen woei, maakte het noodzakelijk zoo hoog moge lijk positie te kiezen. Daardoor werd het een gedrang aan de startlijn als we nog nimmer op de Braassemermeer hebben ge zien en voor zoover de deelnemers een bot sing niet vreesden kwam het ook tot me nige aanvaring de schepen zaten soms aan elkaar vast maar anderen kozen de wijste partij en startten veel lager. Dit had evenwel weer tot gevolg, dat de strijd on zuiver werd, omdat het een groot verschil in tijd uitmaakte of men hoog of laag startte. Bovendien werd de 45 M.2 kruiserklasse daarvan in haar geheel de dupe. Toen de deelnemers, Piet Molenaar, Vermaat en Sieverts gestart waren, de eerste met groo- ten voorsprong op de twee anderen, bleek, dat er niet goed gestart was. Vanaf den starttoren riep men de deelnemers terug, maar Molenaar was reeds zoo ver weg, dat hij met de motorvlet teruggehaald moest worden. Molenaar zeide evenwel goed ge start te zijn (daags vóór de wedstrijden had men in den Molenaar-kring de banen terdege onder de loupe genomen en er was gezegd, dat, indien deze baan gezeild zou worden, er ongetwijfeld moeilijkheden zou den komen!) De stuurman van de Blauwe Vogel achtte het dus niet noodig rechtsom keert te maken en zeilde den wedstrijd uit, welke daarna door het wedstrijdcomité on geldig werd verklaard. De Drakenklasse. Reeds bij den eersten start, welke hier na volgde, die der Drak'enklase, welke 'n dertiental scheepjes aan den start bracht, wreekte zich het euvel van de slechte po sitie der startlijn. Er was een groote opeen- hooping nabij de startlijn en de verst voor uitgeschoven jachten werden als 't ware over de startlijn gedrongen. Twee werden er de dupe van en waren gedwongen terug te keeren om opnieuw te starten. Dicht opeen volgden de schepen elkaar nu over de startlijn om daarna op breeder basis positie te kiezen, v. Breemen ging daarbij aan den kop en in de eerste ronde wist hij dezen voorsprong op fraaie wijze te vergroöten. Zoo begon v. Breemen de tweede ronde, gevolgd door Hofkes, v. d. Steen en mevr. v. Eykelen op de volgende plaatsen, maar v. d. Steen maakte al spoe dig gebruik van een gunstigen windvlaag door stug naar voren te komen en den strijd om de leiding met v. Breemen te be ginnen. Deze strijd duurde tot aan de fi- vis, mevr. v. Eykelen en v. Breemen. Maar men als eerste, maar het wedstrijdcomité wees v. d. Steen als nummer één aan, wel een bewijs overigens, dat het verschil tus- schen beide concurrenten heel miniem was. Duyvis werd derde en Hofkes vierde. In de middagrace leverde de Draken klasse al een bijzonder levendigen strijd met telkens verrassende positie der sche pen onderling. De volgorde der eerste vier schepen na den start was: Matthiéu, v. Breemen, Hof kes en Blickman, maar bij de jachthaven Groenewold had Duyvis de leiding, gevolgd door v. Hattem en daarna kwamen v. Bree men en Wester. De tweede ronde leverde weer een geheel ander beeld. Toen had Wester weer de leiding, gevolgd door Duy vis mevr. v. Eykelen en v. Breemen. Maar ook tijdens de tweede ronde duurde de strijd nog voort. Wester behield weliswaar de eerste plaats, doch mevr. v. Eykelen en v. Breemen wisten zoodanig in te loopen, dat zij Duyvis ten slotte op de vierde plaats lieten. Regenboogklasse. De ochtendrace der Regenbogen bracht een mooien start van v. Staveren en de Vries, terwijl Deichmann te vroeg was en opnieuw moest starten. Oe rest ging even als bij de Draken dicht opeengehoopt over de startlijn, zoodat een volgorde niet te on derscheiden was. In de tweede ronde had van der Velde den kop te pakken voor v. Staveren, terwijl Willem v. d. Mey op de derde plaats lag. Na het ronden van de boei bij Groenewold legde v. d. Velde ech ter iets te ver door. zoodat v. Staveren hem passeerde, maar deze kreeg nu te doen met Willem v. d. Mey, die zich dezen morgen nog eens van zijn beste zijde liet zien en vriend en vijand verraste door als eerste uit den strijd te komen, terwijl v. d. Velde zoowaar nog als tweede eindigde voor v. Staveren, die met de derde plaats genoe gen moest nemen. In de middagrace startte v. Staveren te vroeg, doch hij werd niet teruggeroepen. Deze start gaf intusschen een duidelijk beeld, dat de startlijn onvoldoende was. Verschillende schepen zaten aan elkaar vast of werden boven de tweede vlag ge drukt, zoodat zij nog ?en slag moesten ma ken en opnieuw startpn. Bij Groenewold had de Vries de leiding, terwijl v. Staveren tweede, Deichmann derde en v. d. Velde vierde lagen. Het wed- strijdbeeld onderging echter ook hier her haaldelijk verandering, gevolg van het feit, dat de wind nu eens aanwakkerde dan weer afflauwde. Alleen v. Staveren voer dezen middag constant: hij was en bleef eerste. Leen de Wit, bij het ingaan van de tweede ronde nog tweede, werd ten slotte vijfde, terwijl Benjamins, die zich aanvankelijk heel bescheiden op den ach tergrond had gehouden, dezen keer als tweede eindigde. De overige klassen. We zouden over de 16 M.2 Noord Ned. klasse, de Olympiajollen en de 12 M.2 klas se nog wel kunnen schrijven, maar we zul len het niet doen, omdat ten slotte de win naars met kop en schouders boven de ove rigen uitstaken. In de Noord Ned. 16 M.2 klasse wift C. Flemming, in de Olympiajollenklasse Hap py Borigerhoff Mulder tweemaal als eerste te eindigen. Door de groote deelname in beide klas sen wisselden de overige plaatisen sterk in ochtend- en middagrace. Wel kunnen we nog vermelden, dat er bij het starten in deze dicht bevolkte klassen heel wat stuk ken werden gemaakt. Het ergst voelde dit J de Jong, die 's ochtends tweede werd, maar in de middagrace met een gebroken helmstok al onmiddellijk van verderen strijd moest afzien. In de Sharpieklasse was Nauta weer troef. C. Nauta zeilde de ..Wieko" van A. J. Koning, terwijl W. J. H. Nauta met de „Dinges" tweemaal als tweede eindigde. Romke de Vries sloeg zijn concurrenten in de Vrijbuiterklasse met straatlengte, zoo wel des ochtends als des middags. De middagrace der 45 M.2 kruisers bracht een onbetwiste zege v9or C. A. Vermaat, die van start tot finish aan den kop had ge legen. De uitslagen luiden als volgt: Ochtendwedstrijden: Drakenklasse: 1. Stormvogel, st. H. v. d. Steen, 2. Anja Ka tinka, st. J. A. v. Breemen, 3. 't Duyfken, st. E. G. Duyvis, 4. Viking, st. ir. J. C. P. Hofkes. Regenboogklasse A: 1. De Leede III, st. W. Z. v. d. Mey, 2. Duke, st. J. C. v. d. Vel de, 3. Hollandia, st. <2. van Staveren, 4. Saenden, st. L. de Wit. Noord-Ned. 16 M.2-klase: 1. Unrêst, st. C. C. Flemming, 2. Bum, st. G. C. v. Kersen, 3 Sonnevaert, st. H. van Hees, 4. Aeolus, st. A. Hofkamp, 5. st. H. Meyer. Olympiajollenklasse: 1. Daphnia, st. P. II. R. Borgerhoff Mulder, 2. Zomerweelde, st. J. H. H. J. de Jong, 3. Vagebond, et. Th. v. Helvert, 4. Nar, st. H. Bennink, 5. Glip- per, st. Daan Kagchelland. 12 M.2-klasse: 1. Wieko, st. C. Napta, 2. Dinges, st. W. J. H. Nauta, 3. Ronny IH^ st. Henny Overmans. 12 Voetsjollenklasse A: 1. Keggetje, st. J. W. van den Burg Jr., 2. Phoenix, st. J. van 't Oever Jt., 3. Sterntje, st. R. Aten. 12 Voetsjollenklasse B: 1. Flying Fish, st. K. Volker, 2. Pinguin, st. B. Markus, 3. Chanteclair II, st. M. de Haan. Vrijbuiterklasse: 1. Störtebeker, st. R. de Vries, 2. Jean Barts. st. Raasveld. De resultaten der middagwedstrijden zijn: 45 M.2 kruiserklasse: 1. Walta, st. C. A. Vermaat, 2. Coppelstock, st. J. H. C. Sie verts. 3. Blauwe Vogel, st. P. Molenaar. Drakenklasse: 1. Plasland, st. H. Wester, 2 She, st.vr. mevr. E. F. van Eykelen, 3. Anja Katinka, st. J. A. v. Breemen, 4. 't Duyfken, st. E. G. Duyvis, 5. Sterna, st. J. C. Tims. Regenboogklasse A: 1. Hollandia, st. C. van Staveren, 2. Gree, st. L. Benjamins, 3. Phecda, st. G. Deichmann, 4. Kikker, st. J. de Vries, 5. Saenden, st. L. de Wit. Noord Ned. 16 M.2-klasse: 1. Unrêst, st. C. C. Flemming, 2. Sonnevaert, st. H. van De zwemkampioenschap- pen van den Kring Den Haag in „de Zijl" te Leiden De meeste titels gingen naar Den Haag Mooi succes van mej. F. Passier Er was voor de jaarlijksche wedstrijden om de kampioenschappen van den kring kampioenschappen van den kring Den Haag van den K.N.Z.B. Zaterdagmiddag in de zweminrichting De Zijl vrij veel be langstelling, al viel ook nu weer op dat ook in de Sleutelstad de publieke inte resse voor de zwemmer ij, vergeleken met enkele jaren geleden, beduidend is ver minderd. Het aantal insdhrijvingen voor deze wedstrijden was tamelijk groot, maar der traditie getrouw lieten er weer velen verstek gaan, zoodat slechts in een heel enkel nummer meer dan twee séries noo dig waren om tot een beslissing te komen! In drie nummers verscheen zelfs slechts één zwemmer(ster) aan den start en de opmerking moet ons toch uit de pen, dat het een lichtelijk komisch effect teweeg brengt als men onder die omstandigheden het kampioenschap toch laat verzwemmen. Zooals te voorzien was, is het groote suc ces op dezen middag weer voor het Haag- sche Zian geweest, dat verleden jaar bijna alle titels in de wacht sleepte en ook thans in niet minder dan vijftien van de achttien nummers de eerste plaats wist te verove ren! De vlot afgewerkte wedstrijden wei-den gevolgd door een tweetal polowedstrijden. Eerst speelde een -combinatie van verschil lende clubs tegen Zian, waarbij laatstge noemde ploeg met 42 won en tenslotte vond de steden wedstrijd LeidenDen Haag plaats, waarvoor de teams als te water gingen: Leiden: doel: Kloots; achter: v. d. Heij den, Elsinga en Key; voor: Lut, Westen en Tegelaar. Den Haag: doel: Vlothuyzen; achter: Van Manen, Seton en v. Kleef; voor: Bra sem, Otten en Ruimschotel. De Leidenaars, bij wie Lut zich onder scheidde, waren direct veel gevaarlijker en weldra gaf Lut aan de Leidsche ploeg de leiding (10). Toen Elsinga fraai doorbrak schoot Tegelaar tegen den paal en een mo ment later deed Elsinga hetzelfde. Westen had pech toen een schot van hem doel trof, doch de arbiter juist gefloten had voor een overtreding van een der Hagenaars, welk feit zich na de pauze nog eens heeft her haald. Nadat de Haagsche ploeg zich nu even wat meer had doen gelden en Kloots verschillende malen uitstekend had inge grepen, scoorde Westen (20). Kort voor de rust maakte ook Lut nog een doelpunt, maar Westen bleek de 2 M. bepaling te hebben overtreden, zoodat Leiden met zes man verder moest spelep. Lang turde dat overigens niet want spoedig na de pauze (toen bereids ook een Hagenaar wegens eenzelfde overtreding naar den kant was verwezen) scoorde Den Haag tegen (21). En toen de overigens zoo voortreffelijk keepende Kloots eens verkeerd uit plaat ste, suisde de bal in het doel voordat hij er was teruggekeerd (22). Uit een door Westen genomen vrije worp bezorgde El singa ten laatste aan Leiden een verdiende 32 overwinning. De uitslagen zijn: 50 meter rugslag dames juniores: 1. An nette Foursoff (Zian) 39 sec.; 2. A. ten Broeke (HGA) 39.6 sec.; 3. Els Kuyer (Zwip) 47 sec. 100 meter rugslag heeren juniores: 1. Eddy Slegtenhorst (Zian) 1 min. 24.2 sec.; 2. B. A. Stokman (Zian) zelfde tijd. 100 meter rugslag dames: 1. Thea de Haan (Zian) 1 min. 26.6 sec.; 2. Metha Lenaert (Zian) 1 min. 36.6 sec. 50 meter schoolslag dames jun.: 1. Rie Drenth (Zian) 42 sec.; 2. Annie Koning (Zian) 46.4 sec.; 3. L. Joosse (HGA) 47.4 sec. 100 meter rugslag heeren: 1. Toon Hout- schilt (Zian) 1 min. 22 sec. 100 meter schoolslag heeren jun.: 1. G. Bevers (HGA) 1 min. 24.2 sec.; 2. A. Schutz (HZ en PC) 1 min. 26.2 sec.; 3. B. Stomps (Poelmeer) 1 min. 28.5 sec. 100 meter schoolslag heeren: 1. Willy Seton (Zian) 1 min. 18 sec.; 2. P. A. Riet veld (DZV) 1 min. 22.2 sec.; 3. Henk Ver hoef (Zian) 1 min. 26 sec. 100 meter schoolslag dames: 1. Riek v. d. Gaag (Zian) 1 min. 32.4 sec. 50 meter borstcrawl dames jun.: 1. F. Passier (Poelmeer^ 34.3 sec.; 2. Rie Drenth (Zian) 34.4 sec.; 3. C. van Dop (DZV) 35.7 sec. 100 meter borstcrawl heeren: 1. F. Ruim schotel (HZ en PC) 1 min. 7 sec.: 2. Wim Brummeikamp (Zian) 1 min. 10.2 sec.; 3. J. Berloth (Zwip) 1 min. 23.3 sec. 100 meter borstcrawl dames: 1. Ali Stijl (Zian) 1 min. 9.2 sec.; 2. R. v. d. Gaag (Zian) 1 min. 18 sec.; 3. Bep Jung (Zian) 1 min. 18.2 sec. 100 meter borstcrawl heeren: 1. Tom Houtschilt (Zian) 1 min. 6.2 sec. Schoonspringen dames: 1. Annette Fou- roff (Zian) 32.03 pt.; 2. Rie Drenth (Zian) 31 punten. Schoonspringen heeren: 1. O. C. Tichelaar (DZV) 23.20 pt.; 2. Swet (Zian) 19.67 pt.; 3. Bram Meijer (Zwip) 15.33 pt. 3 x 50 meter estafette wisselslag dames: 1. Zian I in den tijd van 1 min. 55 sec.; 2. Zian II, tijd 1 min. 58.6 sec.; 3. DZV, 2 min. 4.8 sec. 3 x 50 meter estafette wisselslag heeren: 1. HZ en PC I in 1 min. 39 sec.; 2. Zian in 1 min. 39.8 sec.; 3. DZV in 1 min. 44.4 sec.; 4. HZ en PC II in 1 min. 49.6 sec. 5 x 50 meter borstcrawl estafette da mes: 1. Zian I in 2 min. 57 sec.; 2. DZV in 3 min. 10.5 sec.; 3. Zian II in 3 min. 11.2 sec. 5 x 50 meter borstcrawl estafette heeren: 1. HZ en PC in 2 min. 31 sec.; 2. Zian in 2 min. 39.8 sec.; 3. DZV in 2 min. 40.6 sec.; 4. Zwip in 2 min. 44 sec. Tot slot werden nog twee polowedstrij den gespeeld, waarvan de uitslagen zijn: Zian-Com. tegen Leiden 42; Leiden Den Haag 32. \J SIGAREN Hees, 3. Ibis, st. P. de Wilt, 4. Horzel, st. J. Scharphuis. Olympiajollen: 1. Daphnia, st. P. H. R. Borgerhoff Mulder, 2. Pine, st. D. J. van Brummelen, 3. Goesting, st. W. Ritman, 4. Glipper, st. Daan Kagchelland, 5. Flossie, st. E. H. v. d. Berg. 12 M.2 Sharpie-klasse: 1. Wieko, st. C. M. Nauta, 2. Dinges, st. W. J. H. Nauta, 3. All Weather, st. Jac. F. Stap, 4. Ronny UI, st. H. Overmans. 12 Voetsjollenklasse A: 1. Phoenix, st. J. van Oever Jr., 2. Keggetje, st. J. W. v. d. Berg Jr., 3. Klaver Drie, st. J. D. van Kampen. 12 Voetsjollenklasse B: 1. Pinguin, st. B. Markus, 2. Flyingh Fish, st. K. Volker, 3. Popeye, st. D. M. Schoen. Vrijbuiterklasse: 1. 'Störtebeker, st. R. de Vries, 2. Marie, st. H. v. d. Meer. De Zondag-wedstrijden beide golden voor de prijzen, waarvan winnaars werden: 45 M.2 kruisers: 1. C. A. Vermaat. Drakenklasse: 1. J. A. v. Breemen, 2. H. Wester, 3. v. d. Steen, 4, mevr. v. Eyke len. Regenboogklasse: 1. C. v. Staveren, 2. W. Z. v. d. Mey, 3. J. C. v. d. Velde. 4. L. Ben jamins. Noord Ned. 16 M.2-klasse: 1. C. C. Flem ming, 2. H. van Hees, 3. P. de Wilt, 4. G. C. v. Kersen, 5. J. Scharphuis. Olympiajollen: 1. P. H. R. Borgerhoff Mulder, 2. W. Ritman, 3. Daan Kagchel land, 4. Th. v. Helvert, 5. D. J. van Brum melen. 12 M.2-klasse: 1. C. Nauta, 2. W. J. H. Nauta, 3. Henny Overmans. 12 Voetsjollen A^ L J- van 't Oever Jr., 2. J. W. v. d. Berg Jr., 3. D. J. v. Kampen. 12 Voetsjollen B.: 1. B. Markus, 2. K. Volker. Vrijbuiterklasse: 1. R. de .Vries. KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. Jaarlijksche algemeene vergadering. In hotel „Krasnapolsky" te Amsterdam kwam gisteren de Kon. Ned. Korfbalbond in jaarlijksche algemeene vergadering bij een. In zijn openingswoord wees de voorzit ter, de heer S. A. Wilson, op de daling van het aantal leden in het afgeloopen jaar van 6518 tot 6429. Het aantal vereenigin- gen liep met zes terug. Den algemeen en toestand achtte hij toch in geenen deele verontrustend. Evenwel dient grooter aan dacht te worden besteed aan het adspiran- tenwezen. Hierna deelde de voorzitter mede, dat het bondsbestuur besloten had den voor zitter van de technische commissie, mr. ,H. W. Vliegen, die in verband met zijn druk ke werkzaamheden niet langer zijn functies in den K.N.K.B. kan vervullen te benoe men tot eere-lid, welk besluit met applaus door de vergadering werd onderstreept. Na het openingswoord van den voorzit ter, ging de heer J. van Driel, voorzitter van de wedstrijdcommissie, over tot het uitreiken van den kampioensbeker, welke dit jaar in handen kwam van Wester kwartier. Voor den propagandabeker kwam dit maal in aanmerking de heer H. Krijn. Na goedkeuring der jaarverslagen en verkiezing bestuur ging men over tot be spreking van de al of niet wenschelijkheid om het reglement van wedstrijden in dien zin te wijzigen, dat bij een gelijk aantal winstpunten niet meer het doelgemiddelde beslist, maar een beslissingswedstrijd zal worden gespeeld. Dr. ir. J. P. Mazure, lid van het bondsbestuur wees erop, dat hij zes jaar geleden eenzelfde voorstel had bestudeerd, omdat hij meende, dat het doel gemiddelde een betere benadering van de werkelijke kracht was dan een beslissings wedstrijd. De vergadering bleek het met deze ziens wijze voor het meerendeel eens te zijn. Tenslotte werd de al of niet wensche lijkheid besproken van handhaving van de promotie- on degradatiewedstrijden. Er werden pro- en contrabetoogen gehouden, waarna het bondsbestuur besloot een diep gaand onderzoek te doen instellen naar de voor- en nadeeler. der promotieoompetitie.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9