Myra. hel elfje en de booze kabouter Zwartvoet V MAANDAG 17 JULI 1939 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 j JONGETJE VERDRONKEN. Zaterdagavond te ruim 6 uur ge raakte het ongeveer 2-jarig zoontje van den heer G. Enthoven wonende aan het „Langerak" aan den Ringdijk in een achter het huis loopende sloot. In bewusteloozen toestand werd het Ventje uit het water gehaald. Een paar leden van de E. H. B. O. waren vlug bij de hand, terwijl ook al vrij spoedig de inmiddels ontboden geneesheer dr. Duymaer van Twist ter plaatse ver scheen. Circa twee uur is men bezig ge weest met het toepassen van kunstma tige ademhaling. Helaas moest men edhter den dood constateeren. Bliksem ingeslagen. Tijdens het onweder van gisteren is de bliksem ingeslagen in de woning van de wed. G. de Ree aan de Akewouderlaan in deze gemeente. Vermoedelijk is deze bliksemflits gesla gen op de antenne van de radio en voorts op het zuidelijk gedeelte van het huis. De dakpannen werden van het huis geslagen, terwijl de zolderbalken zwart geblakerd werden en een dezer balken een klove-te zien gaf. Het radiotoestel is geheel onklaar ge raakt door deze affaire. Van geluk mag men spreken, dat dit on geval zonder persoonlijke mankementen is afgeloopen, aangezien op de verdieping nog een kind lag te slapen. Naar wij vernemen dekt de verzekering de aangebrachte schade aan de woning. Bouwvergunningen. B. en W. dezer gemeente hebben aan den heer L. P. Buschman te Hillegom vergunning ver leend tot het bouwen van 4 woningen aan de Zwanendreef, architect hierover is M. Laurentius uit Voorschoten; alsmede aan den heer Jac. Lefeber tot het bouwen van een houten loods op het perceel Ach terweg 14, architect hierover is C. W. Barnhoorn te Lisse en aan den heer L. W. Berbee voor het bouwen van een trekkas in den Rooversbroekpolder, waarvan uit- voeder is den heer van den Zon, alhier. Personalia. Voor het te Leiden gehou den Mulo-examen zijn geslaagd de navol gende leerlingen van de Ned. Herv. school t.w. L. Bauer, M. P. Luca (Oegstgeest), A. Boot, D. Guldemond, W. M. Haas, J. W. van Helder en G. van Houten, alhier. Voor het diploma A, terwijl C. A. Smit uit Hil legom slaagde voor het diploma B. Voor het Mulo-diploma B. slaagden te Leiden: C. Segers en A. Koppenaal, leer lingen der Gereformeerde school alhier. Personalia. Aan de naaischool bij de eerw. Zusters in de parochie van de H.H. Engelbewaarders aan de Beekbrug slaagden ivoor het diploma costumière mej. C. Stok man en C. van Leeuwen en voor diploma lingerie mej. M. v. d. Aart, J. Loogman, J. v. Velzen, R. Wiering, C. Zirkzee, R. Oudenaller, R. v. Dijk en J. v. Rijn. NOORDWIJK RADIO VOSSENJACHT. Zaterdag n.m. vond onder de auspiciën der Vereenigde Ultra Kortegolf Amateurs Vereeniging Afd. Den Haag en Omstreken een radio-vossejacht, waarbij een geheim opgestelde particuliere radiozender, wer kende op ca. 80 M. golflengte moest wor den opgespoord. Het looze Vosje bleek zich verscholen te hebben in een koestal achter lunchroom „De Duinrand" in het Langeveld onder de gemeente Noordwijk. Niettemin leverde deze listige schuilplaats geen bezwaar op aan 8 van de 13 deelnemende peilgroepen zijn domicilie te ontdekken. Vanuit het Vossehol verried hij namelijk door het uitzenden van moderne gramo- foonmuziek zijn schuilplaats, hoewel het zeer behoorlijke technische vaardigheid, kennis van kompas- en kaartlezen ver- eischt om Reintje bij zijn staart te krijgen. Als Vos fungeerde de welbekende Noordwijksche radio-amateur, de heer H. Bartlema, welke blijkens ingekomen rap porten over het geheele land met zijn gra- mofoonplaten en kwinkslagen te volgen was. Na afloop van de jacht vond in „De Duinrand'' de uitreiking der fraaie prijzen plaats. Hoewel dit zeer bekoorlijke plekje, typisch Hollandsch landschap aan de voet van „waar de blapke top der duinen schit tert in de zonnegloed'' geen boomgaarden rijk is, werden niettemin alle aanwezigen op diverse soorten fruit onthaald, hetgeen zoowel in letterlijken als in figuurlijken beteekenis in goede smaak viel. Ruim half negen keerden de ca. 40 deel nemers uiterst voldaan over deze zeer ge slaagde Vossejacht wederom terug naar hunne haardsteden in de verschillende oorden van ons land. Voor het zwakke kind. De gehouden speldjesdag ten bate van de R.K. Vereen, voor Kinderuitzending, welke ten doel heeft het uitzenden van zwakke kinderen naar herstellingsoorden, heeft gisteren op gebracht de mooie som van 126.Lof aan de ijverige verkoopstertjes is hier wel op zijn plaats. Moge Noordwijks parochi anen het hierbij echter niet laten en ook buiten dezen speldjesverkoop nog veel voor deze hoogst nuttige vereeniging bij dragen. Wie spoedig helpt, helpt dubbel! LEIDSCHENDAM Geboren: Josephus Joannes Cornells, zoon van C. J. J. den Hollander en G. C. v. d. Luitgaarden. Rokus, zoon van G. den Hartog en C. Post. Hendrikus Nico- laas, zoon van J. G. v. d. Helm en L. T. H. Groeneweg. Ondertrouwd: J. G. v. d. Berg en J. E. B. v. d. Beek. P. C. Christiaanen en A. v. d. Hulst. Gehuwd: J. Mathtfsen en H. H. Ver- keijen. Overleden: H. R. M. A. Buijze. WARMOND MEISJE IN DE ZIJL VERDRONKEN. Op de Zijl onder deze gemeente wa ren gistermiddag om 5 uur het 16-jarig meisje Z., haar twee vriendinnetjes en haar 14 jarig broertje gaan roeien. Hoe wel zij niet kon zwemmen, begaf mej. Z. zich toch, gekleed in badpak, te water om zich achter de boot te laten trekken. Toen zij moe geworden was, wilde zij weer in de boot klimmen, maar zij viel eraf en verdween terstond in de diepte. Haar 14-jarig broertje, die wel kon zwemmen, bedacht zich geen oogenblik en dook haar na. Hij wist haar ook te grijpen, maar omdat zijn zusje hem mee naar beneden tpok, moest hij haar losla ten. Een tweede keer durfde hij het niet te wagen. Het meisje was intusschen verdronken. Men is direct begonnen te dreggen, maar hedenmiddag had men het lijk nog niet gevonden. SASSENHEIM St. Josephsgezellen en Graal. Zelfs in den zomer weet het actieve bestuur van de Gezellen de leden bijeen te houden. Gisteren had men een „Olympiade" ge organiseerd, een wel wat grootsche naam voor de sportdemonstratie die op Sport- hoff gegeven werd, maar die in ieder ge val toont dat het bestuur haar taak vol komen begrijpt: het jeugdwerk. Meer belangstelling, wij moeten het uit den treure herhalen, was dan ook voor de werkers wel aangenamer geweest. Enkele broers en zusters van gezellen, een stelle tje jongens van een jaar of 14 en een heel enkele vader of moeder waren slechts aan wezig toen om half drie de heer Freek Homan Thzn. in een korte speech allen welkom heette en er op wees dat dit de eerste maal in het bijna 10-jarig bestaan der afdeeling was dat er zooveel activiteit in den zomer ontwikkeld werd. De con- clussie hieruit is dat nog nooit de geest on der de Gezellen zoo goed geweest is als thans. Oud-gezellen zullen dit kunnen be vestigen en moeten verkondigen dat er te genwoordig heel wat meer geboden wordt dan vroeger. Van het al of niet slagen de zer middag zal afhangen of men op den in geslagen weg zal voortgaan. Na de deelne- nemers aan de verschillende wedkampen tot sportiviteit aangemaand te hebben en hen succes te hebben toegewenscht begon men met hardloopen over 100 M., waarna de verschillende andere spelen volgden. Een flinke regenbui zorgde tusschenbeide voor de noodige afkoeling. De uitslagen waren: 100 M. hardloopen: 1. D. Homan, 2. W. v. d. Krogt, 3. J. Zuiderwijk. 4 x 100 M. hardloopen: 1. W. v. d. Krogt, 2. Ant. Kipping, 3. B. v. d. Mey, 4. J. Bontje. 4 x 400 M. hardloopen: 1. J. Kapteyn, 2. A. Wolvers, 3. G. v. d. Meer, 4. A. Krom. Hoogspringen: 1. W. v. d. Krogt, 2. D. Hofman, 3. J. Kaptein. Hoogste sprong 1.60 M. Touwtrekken: 1ste ploeg: J. Bontje, P. de Ridder, E. v. Hoekelem en C. Poel. 2de ploeg: J. Slot, W. v. d. Krogt, G. v. Kesteren en C. v. d. Eist. Verspringen: 1. D. Homan (5.18 M.) 2. W. v. d. Krogt (4.96), 3. C. Homan (4.95). Eenige spelen gingen niet door vanwe ge het slechte weer. Na afloop reikte de heer F. Homan de diverse prijzen, bestaande uit rookartike len, uit. Ook de Graal vroeg gisteren de belang stelling! Nadat de leden des morgens al len ter H. Tafel waren genaderd, had om half 12 de inkleeding plaats van een 16-tal nieuwe leden door Kap. Jacq. Schmidt. Om half 2 vertrokken de dames op de fiets naar het Zomerfeest op de terreinen van de B.N.S. te Voorhout. Diefstal. Ten nadeele van den gara gehouder B. werd een tweetal reserve-wie len met splinternieuwe banden uit een re servestalling aan de Teylingerlaan ont vreemd. Als verdacht werd aangehouden een ze kere M. Na 24 uur in arrest gezeten te heb ben bekende hij* en werd op vrije voeten gesteld. Huiszoeking leverde geen resultaat op. Later werden de gestolen voorwerpen aan den Engel te Lisse opgespoord en in be slag genomen. Stilte op de Oosthaven. Hiermede wordt niet bedoeld de bedrijven der mo- tor-reederijen en vracht-autodiensten. De ze krijgen het, nu dagelijks weer schuiten vol met bollen uit de Anna Paulownapol- der aankomen, bijzonder druk. Maar aan het stempellokaal is rust. Wat sinds jaren niet is voorgekomen: er is mo menteel niemand om te stempelen. Al de werkloozen zijn aan het werk in het vrije bedrijf, of in een werkverschaffing ge plaatst of aan het bollenpellen met toe slag. Personalia. Buiten de 4 reeds gepubli- ceerden zijn ook de overige leerlingen der R.K. Ulo-school (hoofd de heer Weusten) te Heemstede geslaagd voor het Ulo-exa men A. Het zijn de jongedames Rie Ho man, Bep Kiebêrt, Rie Nijssen, Corrie Prins en de jongeheeren Henk Ammer- laan, Gerard van Dorp, Jan van de Vlugt, Jan van Dijk, en Piet Verdegaal. Naar wij vernemen waren de cijfers operbest Voor de eerste maal zijn onze candidaten ook in algebra geëxamineerd en gingen 4 can didaten ook op voor meetkunde. WASSENAAR EERSTE PLECHTIGE H. MIS Van Father G. van Leeuwen. Gistermorgen te 10 uur werd door den Weleerw. Father G. van Leeuwen, Missio naris van Mill Hill, in de Parochiekerk „St. Willibrordus" de eerste plechtige H. Mis opgedragen. Toen de neomist aan het kerkhek arri veerde, werd hij ontvangen door den zeer- eerw. heer C. Tholenaar, Pastoor van de Parochie, waarna hij zich tusschen een haag van Graalleden, Kruisvaarders en St. Jansknapen, die d'aar met hun vlaggen stonden opgesteld, naar het kerkgebouw 'begaf, alwaar nu spoedig het H. Misoffer aanving, waarbij die neomist werd geas sisteerd door Pater R. v. d. Plas O.S.B. als Presbyter-assistens, Father J. Swilders, van de Congregatie van Mill Hill, als Diaken en Father H. de Swaaf, eveneens van de Congregatie van Mill Hill, als sub-Diaken. Cereimoniarius was de Weleerw. Heer C. Tijssen, kapelaan van de Parochie St. Wil librordus. In het Priesterkoor hadden plaats geno men de Zeereerw. Heer C. Tholenaar, Pas toor van de Parochiekerk St. Williibrordue, de Weleerw. Pater L. A. v. d. IJssel M.S.F., leeraar aan het Missiehuis te Kaatsheuvel en de Weleeeerw. Heer J. Schoots, kape laan van de Parochie St. Willibrordiua, Onder leiding van den, Directeur-organist, den heer J. C. Beuk, voerde het zangkoor op verdienstelijke wijze uit de Mis „In festis duplicibus" van L. Refice, terwijl na de H. Mis nog werd uitgevoerd de Pries tercantate van H. Guijpers. Pater v. d. IJssel hield na het H. Evan gelie de feestpredicatie, waarvoor hij als tekst had gekozen: „Ik ben een vuur op aarde komen brengen en wat verliang ik anders, dian d'at het forande". Er is vandaag een bijzondere reden tot groote vreugde, omdat God Zijn geest van goedheid heeft uitgestort over den nieuiwen Priester, dien Hij zich heeft afgescheiden voor Zijn evangelie. De Bisschop sprak tot hem, ontvang den H. Geest en op dat oogen blik daalde de Pinksterzegen, de priester- waardigheid, neef in zijn ziel. Er is van daag vreugde wegens de priesterlijke rijk dom, die als milde zegen is gevallen in het priesterhart Er is reden tot vreugde om de blijdschap van de gelukkige ouders, die een priesterkind aan het altaar mogen zien staan, de grootste vreugde die de ouders kunnen hebben over dat kind, waarvoor ze hebben gewerkt en gezoegd en die nu de kroan zien op 'hun werk. Er is groote vreugde, voor de parochie, die reeds vele priesters zag voortkomen.er is groote vreugde voor den grijzen Herder, die steeds de jeugd gestimuleerd heeft voor priester roeping. De predikant zette vervolgens uiteen, wat de priester beteekent in ons leven. De kern van het katholieke geloof en het evan gelie ligt hierin, dat Jezus, Gods eenige Zoon, ons is komen brengen een nieuw leven, zoodat we zouden zijn een nieuw schepsel en weder tot God zouden kunnen zeggen: Vader. De persoon van Christus staat als een 'bakien, dat wij in de woelige wereldzee kunnen zien en waaruit wij sterkte moeten putten. Christus Jezus is onze heerlijke held. De fout van onzen tijd is, dat men niet goed begrijpt, dat Chris tus' genadeleven het voornaamste is. Christus werk wordt door middel van de priesters voortgezet. Ook op dezen jongen priester is die Pinksterzegen opnieuw neer gedaald, ook tot Hem heeft Christus ge sproken: neemt en eet en doet dit tot Mijner gedachtenis en gaf hem de macht om brood en woon te veranderen in Zijn vleesoh en bloed. Hij ontving de macht tot vergeving der zonden; de geest van Jezus is in hem vaardig geworden. Wat rijkdom bezitten wij in den priesters, den plaatsvervanger van Christus! Als men het H. Priesterschap overweegt, wat is de waardigheid van den priester dan groot Maar ook, wat een verantwoorde lijkheid. God zal 'hem eens rekenschap vragen over de hem toevertrouwde zielen. Het is om te huiveren als men daaraan denkt. De priester weet echter, dat Jezus zelf Zijn Apostelen koos uit arme menschen met mensChelij'ke gebreken. Laat ons over het mensohelij ke heen zien naar wat die priester voor ons beteekent. Spr. wenschte den neomist en diens ouders en ook den herder en de parochie geluk en besloot met een gebed te vragen voor de priesters. Bij de H. Communie beleefde men het VOORHOUT Zomerfeest van de Graal Een regenfeest geworden Onder stralende zon ingezet en... gesloten. Zondagmiddag te omstreeks half twee kwamen honderden meisjes per fiets Voor hout binnen rollen van alle richtingen. Uit Warmond zoowel als Noordwijk, uit Alphen aan den Rijn als uit Lisse, uit Voorschoten als Zoeterwoude, Wassenaar, Sassenheim en last not least ook uit Voor hout, dat met niet minder dan 40 meisjes de Vrouwelijke jeugdbeweging voor Ka tholieke Actie vertegenwoordigde. Al deze jonge dames togen in de richting van het landgoed „Columbia" van de eerw. Broeders van O. L. Vr. van VII Smarten, alwaar tientallen vlaggen een feestelijken toon gaven. Iedere afdeeling kreeg haar plaats aangewezen; tambours en trompet ters stonden in hét midden van het terrein gereed, terwijl de fa. Joh. Bruynen uit Lis se een geluidsversterkingsinstallatie had opgesteld. Temidden van deze romantische omgeving stond de zeereerw. heer pastoor W. J. Warmenhoven gereed om de „Stan daardvlag" te hijschen. Trompetgeschal en tromgeroffel gaven het sein van den aan vang van deze glorieuzen middag aan. Blije gezichten, een stralende zon waren de symptomen welke een welslagen van dit Zomerfeest voorspelden. Alle groepen marcheerden vanuit de verschillende rich tingen naar de Standaardvlag, welke in het midden van het veld was opgesteld. Hierna zong het geheele gezelschap in marschtempo het „Vlaggelied van de Graal", waarna pastoor Warmenhoven het zich tot een eer rekende als directeur der afdeeling, welke het voorrecht geniet van gastvrouwe te zijn, dit zomerfeest te mo gen openen met een hartelijk welkom tot alle deelneemsters. Met moed en fleurig heid den Graalleden eigen, zijt gij allen naar hier gekomen om dit feest van en voor de Graal te doen slagen, den zegen af- smeekend met de woorden: „Heer laat uit ons groeien, waarvoor Gij ons gemaakt hebt". Er is mij, zoo vervolgde spr. ver zocht te spreken over de Zon, die inmid dels wel achter de wolken is schuil ge gaan, maar zeker zal terugkeepen. Helaas, deze ironie werd harde werkelijkheid. In een minimum van tijd was van al die hon derden meisjes niemand meer op het veld te zien, alleen pastoor Warmenhoven stond als kapitein op de brug van een zinkend schip midden in het veld onder de stan daardvlag, geheel verlaten van al die hon derden die hem zoo straks nog omringden. De regen viel bij vlagen uit den hemel. Er was nergens in dit boschrijke oord een schuilplaats voor zoovelen te vinden, zoo dat diverse groepen hun clubvlaggen ter altijd weer ontroerende oogenblik waarop de neomist de H. Communie kwam uitrei ken. Ditmaal aan beide ouders, zus en broer, en verdere familieleden. Van 2.304 uur werd in de ouderlijke woning aan de Kerkstraat no. 37 een druk bezochte receptie gehouden. Des arvonds te 7 uiur celebreerde de neo mist een plechtig danklof, waarbij hij werd geassisteerd door de Weleeerw. Paters Swildiere en v. d. Swaaf, terwijl kapelaan Tijssen wederom als Ceremoniarius fungeer de. In het Priesterkoor hadden plaatsge nomen de zeereerw. Heer Pastoor Tholenaar en de Weleerw. Paters v. d. Plas en v. .d. LJssel. Wederom voerde het zangkoor op ver dienstelijke wijze de verschillende gezan gen uit, waarna een Te Deum en het 4- stemmig „Tantum ergo" van ALph. Die- penbrock de plechtigheden van dezen dag besloten. Personalia. Te Utrecht slaagde voor het examen van medisch Analyste mej. A. V. M. Leijen. KATWIJK Gemeenteraad. De raad dezer ge meente komt Woensdag 19 Juli des avonds te half 8 in openbare vergadering bijeen. Punten van behandeling zijn: 1. Vast stelling van de notulen der vergadering van 21 Juni 1939. 2. Ingekomen stukken en me- dedeelingen. 3. Voorstel tot vaststelling van de algemeene voorwaarden betreffende beschutting over de hoofden trokken, de „pers" kroop onder de tafel, terwijl weer anderen tot de meest veilige beschutte plek verkoos de hertenstallen op het terrein, alwatar de parfums van de dames de an ders zoo welriekende stalgeur geheel overstemde. Dank zij de goede zorgen waarmede de eerwaarde Broeders zich over deze dames ontfermden, werden allen de aula van de Bisschoppelijke Nijverheidsschool binnen geroepen, alwaar het feest ten deele kon worden voortgezet. Pastoor Warmenhoven vervolgde na een oponthoud van circa een half uur zijn openingswoord, waarin spr. met erkente lijkheid gewag maakte van het heerlijke onderdak, dat men hier verkregen had, al is het toch eigenlijk waar dat voor het jonge Graalvuur de zaal, ja iedere zaal te klein is, omdat ons jonge hart wil genie ten van de mooie vrije natuur. Spr. vervolgt met de goede gaven van God ons in de Zon geschonken, nader te bezien. De dag van vandaag is een feest dag omdat wij ons Zomerfeest vieren, en dat wil zeggen dat deze dag bedoelt te zijn een feestdag van dankbaarheid jegens God voor Zijn liefde en Barmhartigheid, die zich in Gods' eindelooze natuur zich afspiegelen. Jamerlijk betreurt spr. het dat zoovelen die gaven Gods zoo verkeerd en vaak zelfs zondig gebriiiken. Ondanks het geen in den vorm van regen over onze hoofden is neergedaald dezen middag, zijn wij allen blij gebleven, omdat wij steeds voor oogen houden ons ideaal te kunnen en te mogen medewerken aan de Katho lieke Actie waartoe Bisschoppen en pries ters ons allen oproept. Na dit priesterwoord was aan de diverse afdeelingen gelegenheid om hun eigen werk ten tooneele te voeren. Gaf de eene afdeeling reidansen, de andere gaf decla matie, zang of kleintooneel, waarvan door zeer velen wat zal zijn geleerd. Op een waarlijk onverwacht oogenblik trad Vrouwe Giesela van Wil, Vrouwe van Nazareth, op het podium om dank te bren gen aan de Eerw. Overste en Broeders voor hun gastvrijheid, waarna zij een einde bracht aan dit zomerfeest, met het laten zingen van het Pionierslied. Velen der deelneemsters zoo het niet allen waren, hadden nog gaarne dit zomerfeest op „Co lumbia" voortgezet, want de warme zonne stralen hadden het veld en de diverse ja ponnetjes weer gedroogd, doch de leiding meende hiervan te moeten afzien. Hengelwedstrijd St. Jos.-Gezellen. Ge zien het succes van het reeds uitgevoerde zomerprogram, organiseert de Sint Joseph- gezellenvereen. thans weer een andere wedstrijd, n.l. een in het hengélen op Don derdag 20 Juli a.s. Donderdagavond moeten alle deelnemers om 8 uur voor het Paro chiehuis zijn, opdat gezamenlijk wordt op gemarcheerd naar het terrein van den strijd. Ook ditmaal zal het niet aan belang stelling ontbreken. den verkoop van bouwgrond. 4. Voorstel tot verkoop van grond. 5. Voorstel tot aankoop van grond ten Noorden van den Zeeweg (Het Witte Hek). 6. Voorstel met betrek - kine tot de vuilverwijdering met nader rapport. 7. Voorstel tot het geven van een Liceum" te Wassenaar. 8. Vaststelling der uitkeeringen ex. art. 104 der Lager Onder wijswet 1920. 9. Voorstel tot vaststelling der vergoeding ingevolge art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 over 1936. 10. Voorstel tot vaststelling van de bedragen, bedoeld in art. 55 1ste lid onder a, b en c der L.O. wet 1920 over 1938. 11. Behandeling belas ting-reclames. 12. Wijziging der begrooting der gemeente over 1939. 13. Voorstellen tot het aangaan van twee geldleeningen. 14. Voorstel tot toetreding der gemeenschap pelijke regeling tot onderlinge hulpverlee ning in geval van brand. 15. Voorstel in zake toepassing van art. 21, 1ste lid der Drankwet. 16. Onderzoek van de geloofs brieven der op 14 Juni 1939 gekozen raads leden. 17 Rondvraag. Personalia. De heer J. Kloos Gz. alhier is benoemd tot agent van politie te Oudega bij Sneek en de heer L. de Best Lz. alhier is benoemd tot agent van politie te Wierum (Friesland). VALKENBURG De burgemeester. Onze burgemeester, de heer A. C. de Wilde, tot nu toe wonende te Oegstgeest, heeft zich thans in onze ge meente gevestigd en wel in de woning van zijn amtbsvoorganger, wijlen burgemees ter P. Lotsy. 41. Arme Myra, nog voordat ze bij den koning is wordt ze al door Kortsik en een van de andere zwartvoeters ge vonden. Help, koning,'help mij, roept ze. Wat hoor ik toch, denkt de koning. Wie roept mij daar; het is toch dat aar dige elfje niet? Wacht, ik ga eens kijken. Maar voordat hij helpen kan is Myra naar het schip gejaagd. De Drietand wordt op het dek gelegd en ze vertrekken door de grot opening. 42. Nu gaan we weer eens kijken hoe Zwartvoet en Puntmuts het maken in htm eik. Wat een dommerts zijn die wachters, ze kijken heelemaal niet in de boomen, roept Puntmuts en klapt daarbij in zijn handen van pleizier. Dat wist ik wel, want kabouters klimmen maar zelden in boo men. En de wachters van den Koning doorzoeken het heele bosch, maar vinden ze niet.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7