BINNENLAND KERKNIEUWS LUCHTVAART SPORT FAILLISSEMENTEN BIOSCOPEN TE LEIDEN MAANDAG 17 JULI 1939 JE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 KATH. GEMEENTERAADSLEDEN. I CONGRES VAN DE FEDERATIE TE HEERLEN. Burgemeester Bruineman over verbetering van de volkshuisvesting. Zaterdag en Zondag hield de federatie van vereenigingen van R.K. gemeente raadsleden in Nederland te Heerlen een congres. Zaterdagmiddag werden de con gressisten op het gemeentehuis ontvangen. Om 2 uur had in de groote zaal van „Ons Volkshuis" de eerste groote vergadering plaats, welke door tal van katholieke ge meenteraadsleden uit geheel Nederland werd bijgewoond. De voorzitter, de heer J. J. W. IJsselmui- den sprak een hartelijk woord van welkom en gaf nu het woord aan den heer J. A. M. Bruineman, burgemeester van Druten en lid van de Eerste Kamer ter toelichting van zijn onderwerp: „Verbetering van de Volkshuisvesting". In zijn inleiding, welke geheel in de „Ge meenteraad", het officieel orgaan der ver- eeniging is afgedrukt, analyseert de heer Bruineman de verschillende factoren, die met een goede verzorging van de volks huisvesting samengaan. De gemeentelijke grondpolitiek is voor het woningvraagstuk van primaire beheekenis. Inleider behandelt verder de Landarbeiderswet, die in de ge geven omstandigheden echter geen verbe tering kan brengen en staat dan uitvoerig stil bij de woningwet, waarvan hij een breedvoerig overzicht geeft ook in verband met het opruimen van krotwoningen, het exploitatie-tekort van woningwetwoningen, de verstrekking van tweede hypotheken en de premieregeling voor de verbetering van arbeiderswoningen. Bijzondere aandacht geeft de heer Bruineman dan aan het ver krijgen van een eigen woning, ofwel door een gemeentelijke bouwcrediet en hypo theek, ofwel door huurkoop. Tenslotte legt inleider vast, dat indien ooit het nut van decentralisatie zou kunnen worden gede monstreerd, dan zeker op dit gebied. Iedere gemeente heeft haar eigen woonprobleem, iedere gemeente moet dit binnen de gren zen van een groote raam op haar eigen ma nier oplossen. Vervolgens stelde de voorzitter algemee- ne beschouwingen aan de orde. Naar aanleiding van vragen en bemer kingen van de heeren Matzer (Arnhem), Deerenberg (Schoonhoven), Lombert (Lei den), Verhagen (Sittard), betoogde de in leider o.m., dat wanneer het particulier ini tiatief zich terugtrekt van de goedkoopere woningen, dan moet de overheid ingrijpen, ook wanneer de vereenigingen het niet doen. Wat den bouw van goedkoopere wo ningen vooral in kleinere gemeenten be treft, zouden misstanden kunnen voorko men worden, wanneer op de begrooting der gemeente een post voorkwam: „sociale zorg ten behoeve van een woningbouw". Het gaat bij den bouw van woningen voor ge zinnen met een bepaalde ruimte niet zoo zeer om een bepaald systeem maar om menschen te vinden, die niet alleen willen beginnen, maar ook volhouden. Iedere ge meente hoe klein ook, heeft behoefte aan een uitbreidingsplan en aan grond. Bestaat er een schreeuwende behoefte aan wonin gen in een bepaalde gemeente, dan zou het rijk evenals bij de opruiming van krotten steun moeten verleenen. De heeren van Koeverden, Fourascher (Maastricht), Verhagen (Sittard), Mat zer (Arnhem) bespraken het onderdeel van de inleiding: „De Landarbeiderswet". De voorzitter, de heer IJsselmuiden, deelde mede, dat de gedachte eener ver breeding van de doelstelling der landarbei derswet ook bij de katholieke Kamerfrac tie leeft. Spr. wil de kwestie gaarne eens ter bestudeering in handen geven van het federale bestuur voor het uitbrengen van een prae-advies met welk voorstel het con gres accoord ging. Na 'n dankwoord van den voorzitter aan den inleider en de debaters werd de ver gadering verdaagd. BORSTBEELD ONTHULD VAN DORUS RIJKERS. Op het Helden der Zeeplein te Den Helder is Zaterdag een borstbeeld ont huld van Dorus Rijkers. Verschillende sprekers voerden hierbij het woord. Burgemeester Ritmeester deel de mede, dat het H.M. de Koningin had behaagd, Janus Kuiper, oud-redder, te be noemen tot broeder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. ZOEKT NAAR DEN COLORADO-KEVER De Plantenziektenkundige Dienst richt zich nogmaals tot allen, die aardappels te len, dus zoowel tot de land- en tuinbou wers, die dit als bedrijf doen, als tot hen, die op kleine perceeltjes aardappels voor eigen gebruik verbouwen, met het drin gende verzoek zeer nauwkeurig op hun ge was toe te zien, opdat elk geval van aan wezigheid van den colorado-kever of van larven van dit insect, wordt opgemerkt en gemeld. Wij staan er in ons land, met betrekking tot den colorado-kever, dit jaar tot nu toe gunstiger voor dan in 1938. Het insect is wel op verschillende plaatsen gevonden, maar "het aantal vindplaatsen en het aan tal kevers of larven op elke vindplaats is geringer. Het verspreidingsgebeid is onge veer gelijk aan dat van het vorige jaar en omvat de provinviën Limburg, Noord-Bra bant en Zeeland en het Zuidelijk deel van Zuid-Holland, Utrecht en Gelderland. De Plantenziektenkundige dienst heeft de overtuiging, dat als alle aardappelypr- bouwers hun plicht doen en den colorado kever in hun gewas opsporen en de vind plaatsen melden, wij het met de uitroeiing van het insect dit jaar zeer ver zullen I brengen. T uinbouw-veilingen. „De Nederlandsche tuinder was het afge- loopen jaar met meer moed begonnen dan voorheen; het had er den schijn van, alsof een tijd van herstel voor het in den loop der jaren zoo zwaar getroffen tuinbouwbe drijf was aangebroken. Het begin van het jaara was inderdaad iets beter, doch al spoedig kwam een nieuwe inzinking, voor namelijk door den achteruitgang in den handel met Duitschland". aldus constateert het thans versohenen jaarverslag van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen in Nederland. De moeilijkheden bij den uitvoer van groenten en fruit naar Duitsch land nog steeds het belangrijkste afzet gebied van onzen tuinbouw hebben in dit jaar wederom een schaduw op het be- drijfsbeeld geworpen. Er is vastgesteld, al dus het verslag, dat in Duitschland be hoefte bestaat aan de voortbrengselen van onzen tuinbouw, maar de achteruitgang in den algemenen handel met dat land en de tekorten, welke dientengevolge op de Ne- derlandsch-Duitsche clearings-rekening zijn ontstaan hebben geleid tot een voor onzen tuinbouw buitengewoon moeilijk te dragen vermindering der betalingscontingenten. Daardoor vooral zijn ook dit jaar groote hoeveelheden groenten, welke anders een nuttige bestemming hadden kunnen vin- de, onverkocht gebleven en werd het prijs verschil over de geheele linie van den han del tot beneden het kostenpeil gedrukt. Groote moeilijkheden. Voortdurend wordt in het jaarverslag van het Centraa Bureau naar voren ge bracht, dat de verbetering van de uitvoer- positie het alles-beheerschende vraagstuk van heden en toekomst van den tuinbouw uitmaakt. Het onverkoopbare product. De lijst van „doorgedraaide" producten, d.w.z. de producten, welke de door de re geering gestelde minimumprijzen op de vei ling niet opbrengen, bevat van sommige ar tikelen soms ontstellende hoeveelheden. Overigens wordt in het verslag oi. te recht opgemerkt, dat bij het beoordeelen van dit „doordraaien" van groenten niet uit het oog moet worden verloren, dat men hier niet louter met een crisisverschijnsel heeft te doen. Het onverkoopbaar zijn van groote hoeveelheden groenten kwam ook ün normale tijden voor. Het is nu eenmaal niet mogelijk bij het opmaken van het productieplan in de dui zenden tuindersbedrijven met kans op ze kerheid te bepalen, welke partijen van be paalde soorten groenten zullen kunnen worden verkocht. Ook de invloed van de weersomstandig heden als vorst, hagel, droogte, die vaak onverwacht optreden, is op den omvang van den oogst zeer groot. In den groentenhal kan het nu eenmaal niet anders of vraag en "aanbod moeten langs elkander schui ven, zoodat tekorten of overschotten van den oogst niet te vermijden zijn. De tomatensoep. Toch wordt het mogelijke gedaan om aan het overblijvende deel van den oogst een nuttige bestemming te geven. Zoo zijn de 13.5 millioen kg. overgebleven tomaten goeddeels verwerkt tot tomatensoep. De le zer zal zich herinneren, dat in het afgeloo- pen najaar een intensieve reclame cam pagne voor het verbruik van deze smake lijke en voedzame soep werd gevoerd. Met deze reclame werd het doel bereikt: in relatief korten tijd zijn 4J4 millioen blik ken tomatensoep aan den man gebracht. DE NATIONALE TENTOONSTELLING IDEAAL WONEN. Geopend in Den Bosch. Zaterdagmiddag is onder groote belang stelling de nationale tentoonstelling Ideaal Wonen, welke tot 7 Augustus in Den Bosch gehouden wordt, officieel geopend door den burgemeester, mr. F. J. van Lan- schot. Ondanks het minder gunstige Weer was een groot aantal genoodigden voor deze plechtigheid bijeengekomen in het eerste van de 10 paviljoens, waarin de cultureele afdeeling is ondergebracht. Als vertegen woordiger van den minister van binnen- landsche zaken, den heer H. van Boeyen, die eere-voorzitter van de tentoonstelling is, was aanwezig dr. ir. H. G. van Beuse- kom, inspecteur der volksgezondheid in algemeenen dienst Voorts waren er ver scheidene leden van het nationale eereco mité, van het plaatselijke comité en tal van andere autoriteiten met hun dames. HARING VIS SCHERIJ GAAT IETS BETER. De vangstberichten der haringvisschers in de afgeloopen week luiden gunstiger dan de weken daarvoor. Over het alge meen werd meer haring gevangen. Nu de geheele vloot aan de haringvisscherij deelneemt en ook de vangsten wat ruimer geworden zijn, is er de komende weken een beteren aanvoer te verwachten. De prijzen voor maatjesharing hebben zich deze week kunnen handhaven, ter wijl steurharing een goeden prijs opbracht DE ORDENING IN HET LEDERBEDRUF Gisteren is uitgegeven Staatsblad no. 678, besluit van 12 Juli 1939,- houdende voorwaarden, waaronder een onderne- mersovereenkomst in het lederbedrijf al gemeen verbindend kan worden verklaard (Datum van inwerkintreding 17 Juli a.s.) DE RIJTIJDENREGEUNG. Ook van andere zijde wordt thans ons bericht bevestigd, dat binnenkort een be sluit kan worden te gemoet gezien, waar bij bepaald wordt, dat de Rijtijdenwet «n het Rijtijdenbesluit 13 Augustus in wer king zullen treden. INFORMATIEBUREAU DER NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Wie zal de eerste zijn Zooals gemeld, zal Maandagmiddag om vier uur het eerste informatiebureau der spoorwegen in de hal van het Centraal Station te Amsterdam officieel geopend worden. De president der N.S., prof. Goudriaan, is verhinderd de opening officieel te ver richten. De wethouder en loco-burgemeester, mr. G. C. J. D. Kropman, heeft zich bereid ver klaard dit nu in diens plaats te doen. Naar wij vernemen zal den reiziger, die Dinsdagochtend het eerst het informatie bureau betreedt om inlichtingen in te win nen, namens de directie der N.S. een gra tis tweedeklasse retourbiljet voor een wil lekeurige reis in Nederland worden aan geboden. PASTOOR L. TH. SNELDERS. Voorzien van de laatste H.H. Sacramenten De zeereerw. heer L. Th. Snelders, pas toor te Wijk aan Zee, die lijdende is aan een hartaandoening, wordt sinds enigen tijd verpleegd in het St. Antonius-zieken- huis te IJmuiden-Oost. De toestand van Z.eerw. is de laatste da gen zoodanig verergerd, dat hem de laat ste H.H. Sacramenten zijn toegediend. BENOEMINGEN PATERS MONTFORTANEN De H. E. Pater Provinciaal der Paters Monfortanen heeft benoemd: tot professo ren te Oirschot de Paters Ch. Weynen en W. Reinders; te Oirschot (om hun studie in de gewijde welsprekendheid voort te zet ten) de Paters L. Godefroy en Jos. Smeets; te Rome (om zijn studies voort te zetten) Pater J. Hermans; voor de Congo de Pa ters M. Vanderhallen en P. Hunt j ens; voor Mozambiek (Portugeesch gebied) de Paters J. Oberndorff en J. van Lunszen; voor Bor neo de Paters L. van Kessel en J. Win trae ken; voor het Apost. Vicariaat van Shrire de Paters J. Muris en W. Siegrist; voor de Waupes (Indianen-missie) Pater J. de Kroon en Br. Guido; te Voorschoten (met bedoeling in Leiden het Chineesch te leeren voor Borneo) Pater P. van Eunen; tot leeraar te Schimmert Pater H. Her- berighs; tot leeraren te Rotselaar (B.) de Paters J. Jansen en H. Mennens. WEER EEN TRANSATLANTISCHE DIENST. De Canadeesche postmaster general heeft aangekondigd, dat de Imperial Airways be gin Augustus een geregelden transatlanti- sohen dienst zal openen. De eerste over tocht in Westelijke ridhting is voorloopig vastgesteld op 5 Augustus en de eerste overtocht in Oostelijke richting uit Montreal op enikele dagen later. Bij dezen dienst zal de Noordelijke route gevolgd worden van Southampton naar Montreal via Foynes en Botwood. De dienst zal aansluiten op den Fan-Amerikaanschen dienst, ten einde een geregelden halfwekelijkschen dienst langs de Noordelijke route te vormen. PER ZWEEFVLIEGTUIG OP 2600 METER HOOGTE. De zweefvliegers Nienhuis en Houwink zijn Zondag in het tweepersoonstoestel „De Arend", dat het eigendom is van den heer Bruinzeel, tot een hoogte van 2600 meter in de wolken gestegen. Het is voor het eerst in ons land, dat dit resultaat met een tweepersoons zweef- madhine bereikt is. De vliegers lieten zich tot 900 meter (boven het vliegveld Ypenburg sleepen. Op hun dulbbele instrumenten voor het blind- vliegen zijn zij toen tot 2600 M. in de wol ken gestegen. Deze hoogte bereikten zjj na 9 minuten blindvliegen. De stijgsnelheid varieerde van 3 tot 5 meter per seconde. Na deze hoogte bereikt te hebben vlogen zij Oostwaarts om vast te stellen, waar zij wa ren. Het toestel bleek zich tussdhen Was senaar en Leiden te bevinden. De 'beide vliegers hebben toen een over land vlucht naar Schiphol gemaakt, van waar de machine door het sleeptoestel van de Nationale Luchtvaartschool naar Ypen burg is teruggebracht. DE POSTVLUCHTEN OP NED. INDIë. De positie der K.L.M. postvliegtuigen op de Indië-lyn was gisteravond als volgt: Op de uitreis bereikte de „Gier" Basra, de „Emoe" Singapore en de „Nan- doe" Rangoon. .Op de thuisreis landde de „Valk" te Rangoon en de „Oehoe" te Basrah. PAARDENSPORT CONCOURS HIPPIQUE IN DEN HAAG Stal Pasman wint het Barrière-springen Onder groote belangstelling heeft Zater dag en gisteren het concours hippique in Westbrcokpark te Den Haag plaats gehad. Om half twee gistermiddag opende het programma met een behendigheids-spring concours voor amateurs, die van 1 Januari 1934 af nog geen 4 eerste prijzen in spring concoursen in binnen- of buitenland heb ben gewonnen. Er werd bij het nummer op tijd gereden. Het parcours had een lengte van 540 M. en bevatte 15 hindernissen tot een maxi mum hoogte van 1.20 M. De toegestane tijd bedroeg 94 seconden. De einduitslag werd: 1. Espoor van E. Kaïn (eig.) 0 ft. 65 sec.; 2. Königshusar van D. C. T. Modderman (eig.) 0 ft. 71 sec.; 3. Lest Best van D. C. T. Modderman (eig.) 0 ft., 73 secc.; 4. Simons's Folly van freule van Limburg Stierum (eig.) 0 ft., 77 sec.; 5. White Lady van J. H. W. Pasman (eig.) lenahoeve (R. Wentgens) 0 ft., 82 sec.; 7. Hurry On van luit. jhr. C. Röell (eig.) 3 ft., 89 sec.; 8. Montespan II van het Colenbran der Fonds (luit. Rouffaer) 4 ft., 69 sec.; 9. Jagdheld van Stal Huge (baronesse van Heemstra geb. v. d. Bom) 4 ft., 70 sec.; 10. Chassy van Manege De Wildhoef (mej. v. Os) 4 ft., 71 sec.; 11. Klein Duimpje van de Tattersall Manege (mej. Wirix) 4 ft., 72 sec.; 12 en 13. Carioca van J. H. W. Pas man (eig.) 4 ft., 73 sec. en O. Xenophon van kapt. J. Breunese (eig.) 4 ft., 73 sec.; 14. Mystery van mej. E. S. Tack (eig.) 4 ft., 74 sec. Het nummer éénspannen voor hackney's bracht den volgenden uitslag: 1. Charming Lady van C. G. H. Otjens; 2. Haddon Phi lippine van P. C. C. v. d. Touw; 3. Bingley Victor van H. F. Baltman en 4. Hans van G. Koderitsch. De dressuurproef M. had tot resultaat: 1. Allerlei van Stal Duinhoeve (mevr. van Ho boken van Hoedekenskerke) 240 pnt.; 2. Brown Eyes van de Oranje Manége (mej. Pauptit) 219 pnt.; 3. Ginger van mej. H. C. J. M. ten Bos (eig.) 216 pnt.; 4. Scolc.sh Maid van R. J. J. Hiemstra (mej. Berg- mann 204 pnt. Van het concours elegantste rijpaard (Parck Hacks), luidde de uitslag: Licht ge wicht: 1. Le Fakir van W. Heyer (eig.); 2. Ino van mevr. Luyten v. d. Bent (baronesse van Heemstra); 3. Bold Hero van H. de Boer (eig.); 4. Gerard van A. Klebe (eig.); 5. Sandy van J. W. Klein (K. Gilhuys). Zwaar gewicht: 1. Mann van de Tattersall Manege (K. Hensen); 2. Top Flight van A. Klebe (eig.); 3. I'm Alone van Stal Duin hoeve (mevr. van Hoboken) 4. Brown Eyes van de Oranje Manége (mej. Pauptit. De Seinpostbeker voor het best ge plaatste paard uit beide klassen werd ge wonnen door: Le Fakir. In het nummer tweespannen werd de uit slag: 1. Haddon Philippine en Tudor Em peror van P. C. v. d. Touw en H. F. Bult man; 2. Bingley Victor en Capinor Victor van H. F. Bultman; 3. Lady Love en Charming Lady van C. G. H. Otjens. Aan het laatste nummer van den dag van het Barrière-springen werd deelgenomen door amateurs en professionals. Er waren 24 paarden ingeschreven. Er waren 6 hindernissen met voor de eerste ronde een maximum hoogte van 1.30 M. De uitslag werd: 1. Dünenbank van D. H. Pasman (P. Leeuwenburg) viermaal 0 fouten; 2. Gloria van res.-luit. mr. G. L. Kapper eig.) 8 ft. in de vierde ronde; 3. Present van ritm. A. D. C. v. d. Voort van Zijp (eig.) 17 ft. in de vierde ronde; 4, 5 en 6: Picolo Amore van J. v. d. Eynden (K. Hensen), Königshusar van D. C. T. Modderman (eig.) en Lest Best van den zelfden, alle 4 ft. in de 3de ronde; 7. Kakota van de Tattersall Manege (K. Hensen) 8 ft. in de derde ronde; 8. Butterfly van Ma nege Helenahoeve (R. J. Wentges) 15 ft. in de derde ronde. De uitslagen van Zaterdag waren: I. Een spannen, hackney's uitgesloten. 1. Prospect, eig. H. G. van Straaten, Utrecht; 2, Roland, eig. P. C. C. v. d. Touw; 3. Olivier, eig. gebr. v. d. Lans; 4. Marie, eig. W. J. Knijnenburg, allen 's Hage. II. Dressuurproef L: A. 1. Raleigh, eig. luit. F. Rouffaer, Amersfoort (eig.) 190 pnt.; 2. Lanturlu, eig. Oranje Manege, Scheve- ningen (mej. Pauptit) 189 pnt.; 3. Serge, eig. A. J. H .Boeseken, 's Hage (eig.) 1 pnt. B. 1. Allerlei, eig. Stal Duinhoeve, Was senaar (mevr. v. Hoboken) 245 pnt.: 2. Scottish Maid, eig. R. J. J. Hiemstra, 's Hage (mej. Bergmann) 233 pnt.; 3. Rosine, eig. The Balfour Farm, Rotterdam (mevr. Siem) 220 pnt. III. Scheveningsche nettenwagens: 1. rn 2. Frank Vrolijk, Scheveningen; 3. A. v. d. Zwan, Scheveningen. IV. Geschiktheidsproef rijpaarden. A. licht gewicht: 1. Mystery, eig. mej. E. S. Tack, 's Hage (eig.); 2. Tabouret, eig. R. v. Puyenbroek en kapt. J. A. de Bruine (kapt. de Bruine); 3. Bold Hero, eig. H. de Boer, Wassenaar (eeg.). B. zwaar gewicht: 1. Top Flight, eig. A. Klebe, Rotterdam (eig.); 2. Allerlei, eig. Stal Duinhoeve, Wassenaar (mevr. v. Ho boken); 3. Lanturlu, eig. Oranje Manege, Scheveningen (mej. Pauptit). V. Schelpenkarren: 1. W. v. d. Harst; 2. Kees Knoester; 3. Jan Knoester, allen te Scheveningen. VI. Tweespannen tuigpaarden. Hackney's uitgesloten: 1. Roland en Robert, eig. P. C. C. v. d. Touw; 2. Roza en Olivier, eig. gebr. v. d. Lans; 3. Jansje en Marie, eig. W. J. Knijnenburg, Den Haag. VII. Springconcours M. B.: 1. Carina, eig. kapt. J. J. Greter, Amersfoort (eig.) 0 4 f. in 32 sec.; 2. Shuggi, eig. luit. Egter v. Wis- sekerke, 's-Hage (luit. baron van Lynden) 0 4 f. in 35 sec.; 3. Flou Flou, eig. kapt. G. van Nynatten, Ermelo (eig.) 0 8 f. in 33 sec.; 4. Feldblume, eig. D. H. Pasman, Scheveningen (P. Leeuwenburg) 0 -f 8 f. in 34 sec.; 5. Tabouret, eig. R. v. Puyen broek en kapt. J. A. de Bruine (kapt. de Bruine) 0 uitgebeld. rl I I Rectificatie: Op 12 Juli j.l. failleer de Joh. Poelen, slager te Amsterdam, Vro- likstraat 248 en niet J. Polen. Curator Mr. P. Sanders, Keizersgracht 476, Am sterdam. Uitgesproken: A. W. Alkemade Jzn., bloembollenhan delaar, handelende onder de firmabena ming „Alkemade van Bragt" en „Export huis Noordwijk" te Noordwyk, Quarles v. Uffordstraat 83. Cur. Mr. E. A. Cosman, Leiden. Th. J. Vos, winkelier in hondensport-ar tikelen, den Haag, Vlierboomstraat 428. Cur. Mr. R. V. Bakker, Den Haag. C. J. Vernooy, manufacturier, Den Haag, Rosseelstraat 115. Cur. Mr. E. Belinfante, Den Haag. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Trianon: Luchtduivels der marine. (George Brent, Olivia de Ha- villand). Drie vrouwen en Verdi. (Benjamino Gigli, Maria Cebota- ri). Sensationeel Muzikaal- romantisch lederen avond 8 uur. Zondag van 27 uur. Matinée Zaterdag en Woensdag 2 uur. Goedgekeurd v. volwassenen Lido: El Gato, de galante bandiet. (Leo Caril- lo, Pauline Moore). Haar grootste offer. Barbara Stanwyck, Herbert Marschall). Sensationeel Dramatisch lederen avond 8.15 u. Zondag van 27 uur. Matinée Zaterdag en Woensdag 2 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Luxor: De storm (Charles Bickford, Preston Foster). Liefde, vrouwen en juweelen. (Olga Tschechowa, George Alexander). Verhaal van de zee. Sensationeel lederen avond 8 uur; Zondag bovendien van 27 uur; alle dagen matinée be halve Vrijdag 2 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Casino: De geheime brigade (Tim Mc Coy), Moderne Veedieven. (Gene Autry). Sensationeel Wild-West lederen avond 8 uur. Zondag van 47 uur. Zaterdag en Woens dag half drie matinée Goedgekeurd Rex: Leer het leven lief hebben. (Robert Montgomery, Rosa- Linde Russel). Booloo (De witte tij ger). Satyr isch Geheimenissen der jungle lederen avond 8 uur. Zondag van 27 uur. lederen dag 2 uur matinée. Goedgekeurd v. volwasselóm

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 13