Land- en Tuinbouw ZATERDAG 15 JULI 1939 OE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 NAAR DE NIEUWE GEMEENSCHAP Het werkcomité bijeen Op uitnoodiging van het algemeen comité voor de actie „Naar de Nieuwe Ge meenschap" hield het werkcomité van deze actie gisteravond onder voorzitter schap van den heer A. F. Ruijssenaars in tegenwoordigheid van den Deken en van kapelaan C. M. Klaver, in een der zalen van het Rusthuis „Sint Josph" alhier, zijn eerste bijeenkomst ter voorloopige be spreking van de plaatselijke actie, terwijl op dezen avond tevens het werkcomité en zijn propaganda-leider, de heer C. v. d. Putte werden geïnstalleerd. Het werk comité, zooals na de laatste vergadering van het algemeen-comité definitief werd vastgesteld, is gevormd uit de volgende personen: mej. Jo Janmaat, als afgevaar digde van de Graal, de heer N. J. Verkleij vertegenwoordigende de plaatselijke af- deeling van „De Hanze" voorts de heer J. van Capel van den Volksbond, Joh. C. Vink van den L.T.B., C. A. Janmaat van de Pro- pagandaclub „Sint Paulus" A. van Leeu wen vertegenwoordigende de geheele Man nelijke Jeugdbeweging, terwijl mej. J. van Sark nog zal worden aangezocht de Gods dienstige jeugdvereenigingen te vertegen woordigen in meergenoemd werk-comité en tot slot de plaatselijke vertegenwoordi ger van de R.K. Pers, die als zoodanig ook zitting heeft in het algemeen comité voor die actie. Het werkcomité staat onder voor zitterschap van den heer Ruijssenaars, de heer J. F. Allart is tot vice-voorzitter be noemd. Nadat de heer Ruijssenaars de bijeen komst had geopend met den Christelijken groet en de secretaris, de heer B. F. I. J. Knaapen voorlezing had gedaan van de notulen der eerste vergadering van het al gemeen comité, gedurende welke, vergade ring het fundament werd gelegd voor de beide comité's, deelde de voorzitter mede, dat door omstandigheden, buiten het comité de afgevaardigde van de geheele manne lijke jeugdbeweging voor het werkcomité nog niet definitief kon worden benoemd, maar dat dit hoogstwaarschijnlijk de heer A. van Leeuwen zal zijn. Na de officieele installatie van het werk comité en van den Propaganda-leider, den heer C. v. d. Putte, werd een bespreking gevoerd inzake de te houden Nationale Kaderdag op 10 September te Amsterdam. Na korte bespreking werd besloten hieraan deel te nemen en werd overgegaan tot de bespreking van de actie ter plaatse,-waar omtrent nog nadere mededeelingen zullen volgen. Hierna werd de heer C. v. d. Putte reeds krachtens zijn functie als algemeen Propagandaleider, met algemeene stemmen tot secretaris gekozen van het werk-comité, die deze neven-functie aanvaardde. Tot slot vestigde kapelaan C. M. Klaver de aandacht op het gebed voor het welslagen van deze grootsche actie, waarvan een groot aantal in druk binnen niet al te langen tijd zal kunnen worden verspreid en ver klaarde nader hoe door de algemeene ge- dachtenhervorming in den mensch bereikt moet worden, willen we met de actie suc ces hebben. Hierna sluiting. HET BILJARDWONDER CEESJE DE RUYTER De ambtenaar van het O.M. ging in cassatie. Werd mevrouw v. G., exploitante van ho tel „De Vergulde Wagen" onlangs door den kantonrechter vrijgesproken wegens het in haar zaak laten optreden van het biljard- wonder Ceesje de Ruyter, nader kunnen wij berichten, dat de ambtenaar van het Openbaar Ministerie tegen dit schriftelijk vonnis in cassatie is gegaan Zwemdiploma. In aansluiting op het geen wij heden reeds hebben gepubliceerd van de dames, die het zwemdiploma A of B. hebben behaald, kunnen wij mede- deelen dat bij de hedenmiddag afgenomen examens voor heeren, waarbij de heeren M. de Pijper, J. Samsom en G. Kaltenecker als examinatoren fungeerden, de navolgende personen het zwemdiploma A hebben be haald: Bart van 't Riet, Leen Vellekoop, Piet van Loo, Jeanne Pierre Samsom, Frans de Grauw, Tjerko Zweers, Leendert Noordenbos, S. Kleijnenberg, Ton de Vos, Kees de Niet, Jaap de Jager, Piet Beekman Bertus Muller, Henk de Kruis, Wouter Booij, Koos Fens, Willem Zuidam, Nico Slot, Jan v. Tuijl, Hans de Vries, Gerrit Goedhart, Leendert van der Bijl, Jan de Jong en Piet v. d. Ent Braat. Het diploma B. behaalden de heeren Izak Zonneveld, Sfjbrand v. Keeken, Wim van Keeken, van Leeuwen en P. Voskuilen. Geboren: Cornelis z. van M. Rogge veen en H. Koenekoop Theodora Ca- tharina Lambertha, d. van Adrianus Mi chael Maria Goedemondt en Theodora Mar tina Krumpelman. Ondertrouwd: Marinus Jacobus van Voorbergen oud 24 jaar en Cornelia Hen- drina Verhoef, oud 23 jaar. Getrouwd: Cornelis Johannes van den Hoek, oud 25 jaar en Margje den Daas oud 25 jaar. Overleden: (te Leiden) Adriana de Wissel, oud 34 jaar, gehuwd met Adrianus Cornelis van Holstein. Gevestigd: Jacoba G. Smal van 's-Gravenhage Maria van Winkel van Wassenaar Cornelis Jongen burger van Rheden Trijntje de Vrij van Zoeterwou- de Vertrokken Willem N. Ketel naar Ter Aar Petronella Spek naar Nieuw- veen Jan van Erk en echtgenoote naar Leiden Petrus C. Bunnink naar Bode graven Johannes van Lienden naar Zeist Petrus J. van Kesteren en gezin naar Katwijk. BODEGRAVEN Uitstapje ouden van dagen. De jaarlijk- sche attractie voor de ouden van dagen is voorzeker wel het uitstapje, wat eind Juli of begn Augustus ieder jaar georganiseerd wordt. Reeds thans kunnen wij onze lezers mededeelen, dat men als datum gekozen heeft den 2den Augustus, terwijl men voor nemens is om per boot naar de luchthaven van Amsterdam te gaan. Evenals het vo- rge jaar zal de „Prinses Beatrix" de ouden van dagen vervoeren en de reis zal ge maakt worden via Leiden, de Kagerplassen (het centrum van de watersport) naar de Ringvaart van de Haarlemmermee, waar aan de vlieghaven Scvhiphol ligt. De terug reis zal gaan over het Braassermermeer. Onze lezers zien, dat er weer veel op het programma staat en zooals gewoonlijk heeft men bij een dergelijk iets de fi- nancieele steun noodig van de plaatsgenoo- ten. Het adres is u allen overbekend: Piet Stoppelenburg in de Kerkstraat Klachten rondom het zwembad. Naast de dankbaarheid over het bestaan van een zwembad, ontbreekt het de laatste weken vooral niet aan klachten. Gedurende het vorige jaar werd zoo hier en daar wel eens een klacht gehoord, doch door de maatre gelen, welke men genomen heeft is dit vrijwel geheel voorkomen. Dit jaar heeft men te doen met het feit, dat het water sterk ijzer-houdend schijnt te zijn, iets wat voor de zwemmers en zwemsters en ook voor de kleeding etc. minder aangenaam is. Vooral de klachten van bedorven badklee- ding zijn niet van de lucht. Voor de licha men kan het ijzerhoudende water niet scha den. Men heeft deze zaak in ernstig onder zoek genomen en men zit nu voor de moeilijkheid, dat de, oplossing zoo maar niet in drie tellen gevonden zal zijn. Tot op heden is men nog denkende. DE KWAKEL Sluiting matrassen-cursus. Gisteren had de sluitingsbijeenkomst plaats van de z.g. matrassencursus voor vrouwen van de kleine tuinders. Alhier zijn achtereenvol gens 3 cursussen gegeven, waarbij aan de laatste ook vrouwen deelnamen van over de Amstel uit de gemeente Mijdrecht. In de gezellig ingerichte zaal van den heer L. Leenders, waar alle lessen gege ven zijn, waren, behalve de dames leid sters mej. Snijder en mej. Koopmans uit den Haag aanwezig: alle deelneemsters, burgemeester en wethouders der gemeente Uithoorn, de burgemeester der gemeente Mijdrecht en de dames van het plaatselijk comité. Allereerst werden de gemaakte bedden en dekens bezichtigd. Dit overtrof werke lijk alle verwachtingen. De heer Koot, burgemeester van Uit hoorn, bedankte de deelneemsters voor haar trouwe opkomst. Toen indertijd de leidster mej. Snijder het voorstel opperde, had spreker getwijfeld, of er wel genoeg zame deelname zou zijn. Mej. S. wist even wel, hoe zij de zaak moest aanpakken en in plaats van een, zijn er zelfs drie cursus sen, goed bezet, geweest. Spreker bedank te de dames-leidsters dan ook voor dit nut tige werk. Als aandenken overhandigde de burgemeester aan beiden een lepeltje, waarop afgebeeld het gemeentehuis van Uithoorn. Tevens hoopte hij, dat er bij de volgende cursus, dat een kookcursus zal zijn, weer zooveel deelnemers zullen zijn. Namens de deelnemers werden bloemen aangeboden. Tenslotte sprak mej. Snijder ook een dankwoord en spoorde op geestige wijze de moeders aan om ook de kookles sen te volgen. Tevens vlocht zij er nog en kele zeer nuttige wenken in, die zeker in elke huishouding met een net en zuinig beheer te pas komen. Allen waren voldaan met haar eigenge maakte beddengoed. Raadsbesluit. Naar wij vernemen, zal de heer C. V. Rossenberg, wegens vertrek naar Tilburg, bedanken als lid van den Raad der gemeente Uithoorn. Opvolger is de heer S. Heemskerk uit de Banken. KOUDEKERK Afsluiting verkeer. In verband met de werkzaamheden aan de nieuwe brug over den Molenboezem bij de heer C. van der Bijl alhier, worden de weggebruikers er op attent gemaakt, dat de Lage Ryndijk ter plaatse Zondagnacht a.s. van 12 tot 6 uur 's morgens voor het doorgaand verkeer ge sloten zal zijn. Ondertrouwd: Klaas Hamersma 24 j. wonende te Hazerswoude en Bastiaantje Verburg 24 j. NIEUWVEEN Reorganisatie brandweer. In de eerst gehouden bijeenkomst van de ingestelde commissie voor reorganisatie van de plaatselijke brandweer, welke commissie bestaat uit de heeren J. J. Roovers, J. Vreeken, D. Brouwer en A. v. Zoest, heeft zy haar werkzaamheden aangevangen en de richtlynen vastgesteld voor haar ver dere werkzaamheden. Het ligt in de be doeling van de commissie om in de a.s. week de verschillende plaatsen van waar uit bij 't blusschen van een brand het wa ter moet verkregen worden, aan een on derzoek te onderwerpen. Tentoonstelling. Zaterdag 22 en Zon dag 23 Juli is er in Huize „St. Ursula" ten toonstelling van de werkstukjes, die dit jaar door de leerlingen vervaardigd zijn. Het bezoek aan deze tentoonstelling staat voor iedere belangstellende open op Zaterdag vanaf 2 uur namiddag en Zon dag na de Hoogmis. Kinderen beneden den leeftijd van 12 jaar hebben zonder geleide geen toegang. Aanrijding. De expediteur B. uit Nieuwkoop reed gisteren in de Kerkstraat in de richting der Ned. Herv. kerk, om al daar met zijn auto te keeren. Op 't zelfde oogenblik kwam een wielrijder met groot vaart aangereden, welke geen voldoende aandacht schonk aan de richtingwijzer, welke vroegtijdig door B. was aangegeven. Een aanrijding was, ofschoon de chauf feur uit alle macht remde, niet te vermij den. De berijder kwam er echter, behou dens eenige ontvellingen en met den schrik af. Het rijwiel was totaal vernield. De chauffeur treft geen schuld. TER AAR UITVAART J. HOGENBOOM. Onder groote deelneming had hedenmor gen de uitvaart en begrafenis plaats van den heer J. Hogenboom, oud-gemeente secretaris dezer gemeente. Te 9 uur werd in de parochiekerk van den H. Hadrianus een plechtige H. Mis van Requiem opgedragen door den zeereerw. heer Pastoor H. Bilars. Het kerkgebouw was gevuld met vele vrienden en kennissen o.m. de oud-burge meester jhr K. de Muralt, beide wethou ders D. Van der Hoorn en J. van Vliet, ge meenteambtenaren uit de plaats en ook uit de omgeving, met wie de heer Hogen boom altijd op vriendschappelijke wijze heeft samengewerkt. De absoute werd verricht door den zeer eerw. heer Pastoor, waarna de begrafenis plaats had op het R.K. Kerkhof. Op het graf werden twee kransen gelegd, een van den oud-burgemeester jhr. de Muralt en een van de gemeente-ambtenaren. Op excursie. Het bestuur van de Cen trale Veiling maakte met nog een twaalftal tuinders een excursie naar Noord-Holland. Allereerst werden onder leiding van ir. Rietsema, Rijkstuinbouwconsulent, een REGELING STEUN INLANDSCHE ROGGE. De minister van economische zaken is voornemens bij den aanvang van den nieu wen rogge-oogst een belangrijke wijziging in de steunregeling voor inlandsche rogge aan te brengen. Met deze wijziging wordt allereerst beoogd den telers van rogge een voor dat product in uitzicht te stellen richtprijs te doen verkrijgen, met dien verstande dat de graanhandel zoo weinig mogelijk bezwaren van deze gewijzigde steunregeling zal ondervinden. In het verleden heeft het prijsbeloop der rogge zeer geleden door het te groote aan bod in den herfst. De nieuwe maatregelen nu hebben ten doel voor de roggeverbou- wers een gelijkmatiger prijsbeloop te be reiken door het aanbod op de roggemarkt meer regelmatig over het oogstjaar te doen plaats vinden. Tot nu'\toe kon de rogge- prijs zich tusschen 7.25 en 8.25 per 100 K.G. bewegen, zonder dat er voor de re geering aanleiding aanwezig werd geacht, bijzondere maatregelen te treffen. -Slechts wanneer de prijs gedurende geruimen tijd lager was dan f 7.25 of hooger dan 8.25, werden speciale maatregelen genomen. Deze maatregelen, die in de laatste jaren herhaaldelijk moesten worden getroffen, hebben voor den graanhandel meerdere bezwaren gehad. De nieuwe regeling wordt mede getrof fen om aan de bezwaren, welke zich voor den geheelen graanhandel dus ook voor den handel in andere granen dan rogge deden gevoelen zooveel mogelijk tegemoet te komen. Het gevolg van het gewijzigde stelsel is, dat voor inlandsche rogge een richtprijs zal worden ingesteld, welke wekelijks zal oploopen. Deze richtprijs zal gelden voor rogge, geleverd ter gebruiks leverings plaats, waarbij de vracht voor rekening van den verbouwer, maar de verdere kos ten, als gewoonlijk, voor rekening van den kooper zijn. De minister heeft den richtprijs voor de rogge gesteld op 7,35 per 10 OK.G. op 31 Juli, met een verhooging van 3 cent per week tot en met de patste week van Maart en 4 cent gedurende de 4 weken van April, waarmede het hoogste punt zal zijn bereikt. Door de Nederlandsche Akkerbouwcen- trale zal aan roggehandelaren de gelegen heid worden gegeven om onder bepaalde voorwaarden met haar koopkrachten aan te gaan voor binnenlandsche rogge, waar van de levering op een in het contract be paald tijdstip of zooveel eerder als de Ne derlandsche Akkerbouwcentrale wensche- lyk zal voorkomen, zal plaats vinden. In gevolge de bepalingen van het contract zal de handelaar de rogge van den teler op basis van den richtprijs moeten koopen en wel binnen betrekkelijk korten tijd na de afsluiting van het contract; de Nederland sche Akkerbouwcentrale neemt van den roggehandelaar de aldus aangekochte rog ge over op basis van den op het tijdstip der levering geldenden richtprijs. Indien door dezen maatregel het beoog de doel nog niet mocht worden bereikt, kan de Nederlandsche Akkerbouwcentrale ook rogge rechtstreeks van telers koopen, doch met nadruk wordt er de aandacht op gevestigd, dat het in de bedoeling ligt, hiertoe slechts in het uiterste geval over te gaan. Voorts zullen de volgende wijzigingen in de bestaande regeling worden aange bracht. De denaturatie-vergoeding voor rogge zal voortaan wekelijks (achteraf) door de Ne derlandsche Akkerbouwcentrale worden vastgesteld; ter vaststelling van de hoogte dezer vergoeding ligt het in de bedoeling, althans in den beginne, uit te gaan van een prijs voor gedenatureerde rogge, welke in verband met de voederwaarde van rogge en mais, ongeveer een gulden lager ligt dan die van mais. De invoer van rogge voor voederdoelein- paar groote tuindersbedrijven bezichtigd te Purmerend en vandaar ging men naar de Wieringermeer om enkele proefvelden ln oogenschouw te nemen. Na nog een kort eindje op den Afsluitdijk te hebben gere den, keerde men huiswaarts. Evenals vorig jaar mocht deze tocht geslaagd heeten. Wie was de gelukkige? Bij den winke lier A. H. werd een damesfiets disponibel gesteld voor dengene, die precies zou ra den hoeveel erwten er in een flesch zitten, welke in de étalage was geplaatst. De hee ren M. Holscher en J. v. d. Jagt waren er het kortste bij, nl. 1730 en 1732. Er bleken er precies 1731 in te zitten, volgens het oordeel van den gemeente-veldwachter Snijders. De gelukkige winnaars hebben het maar op een accoordje gegooid. ZOETERWOUDE Personalia. Aan de afd. weg- en wa terbouwkunde van de Middelb. Techni. School te Utrecht is geslaagd de heer Th. D. J. Zitman. ZOETERWOUDE (H. R.) Henri de Greeve en de jeugd. Dins dagavond trekt de geheele mannelijke schoolvrije jeugd van Meerburgs parochie, d.w.z. alle jongens, die de school hebben verlaten tot en met 17 jaar, naar het Pa tronaat aan den Schenkelweg te Zoeter- woude. Want daar komt de weleerw. heer Henri de Greeve, pr. om met de jongens van Hazerswoude, Stompwijk, Zoeterwou- de en Leiderdorp te spreken. Hy heeft jullie heel veel goeds te vertel len. Dus, jongens, tot Dinsdagavond 7.30 uur, dan vertrekken wij in grooten getale van Meerburg, om te gaan naar Henri de Greeve. den zal slechts mr^ voorafgaande toestem ming van de Nederlandsche Akkerbouw centrale kunnen plaats vinden en onder door haar te stellen voorwaarden. Voor den invoer van bakrogge zal eveneens toe stemming van de Nederlandsche Akker bouwcentrale noodzakelijk zyn, terwijl ga rantie, dat de betrokken partij rogge in derdaad voor menschelijke consumptie zal worden verwerkt, in den geest van de z.g. N.G.C. tarwecondities (dus door middel van een kettingverklaring) dient te wor den gegeven. Het voor buitenlandsche rogge geldende monopolieprijsverschil zal periodiek door de Nederlandsche Akkerbouwcentrale on der goedkeuring van den minister van eco nomische zaken worden vastgesteld. De restitutie by den uitvoer van rogge, zal, voor elke uit te voeren partij afzonderlijk, door de Nederlandsche Akkerbouwcen trale worden vastgesteldderhalve is, in geval van uitvoer van rogge, voorafgaand overleg met de Nederlandsche Akkerbouw centrale noodzakelijk. Door de genoemde maatregelen zullen de huidige bepalingen betreffende rogge bloem mede wijziging moeten ondergaan. De aandacht der telers wordt er nadruk kelijk op gevestigd, dat zij dienen mede te werken aan een regelmatig aanbod van de rogge. Als te veel rogge in het begin of op eenig ander tijdstip wordt aangeboden, zullen de handelaren niet in staat zijn deze op te slaan en dan zal de richtprijs mogelijk niet behaald kunnen worden. Om het gewenschte prijsverloop der rogge te verkrijgen is het noodzakelijk, den verkocg) regelmatig te doen geschieden. Dit nu wordt met den nieuwen maatregel beoogd door den handelaren de gelegenheid te ge ven de rogge tijdelijk op te slaan, maar deze maatregel kan slecljts dan tot het ge wenschte resultaat leiden indien de telers door geleidelijk aan te bieden daaraan hunne medewerking verleenen. Agenda Lelden NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE VAN DE R.K. ARBEIDERS BEWEGING. Zondag: Het Gebouw is den geheelen dag gesloten Maandag: Rechtskundig Ad viesbureau voor de leden van de Afdeeling Leiden en Omstreken op het Kantoor van het Bondsgebouw, Steenschuur 15, nam. van 6.30—8.00 uur. Repetitie R.K. Gem. Zangvereeniging „Pulchri Studio", 8 uur (Zaal 6). Dag. Bestuursvergadering R. K, Volksbond, 8 uur (Kantoor) Kantoor Bouwvakarbeidersbond, (Zaal 10), nam. van 7.308.30 uur. Dinsdag: Bijeen komst Buurtvereeniging „Prins Maurits", 8 uur (Zaal 12) Woensdag: De Poede laars, 8 uur. (Zaal 9). Donderdag: Be stuursvergadering Bakkersgezellen, 8 uur (Zaal 8). Zaterdag: Spaarbank op het Kantoor, 78 uur. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S GEZELLENVEREENIGING. Heden Zaterdag van 8.15—9.15 uur Bi bliotheek; alleen boeken inleveren. Beurtrooster: Heden Zaterdag: C. v. d. Meyde en J. Bentveld Zondag: Th. Var- kevisser, W. v. d. Holst en D. Devilée; Maandag: F. Overdijk en C. v. d. Meel; Dinsdag: C. Meijer en J. Compier; Donder dag: H. Key en J. v. d. Post Zaterdag: G. Bot en P. Rij ze voort. Zondag: Des morgens te half acht uur in de St. Lode- wijkskerk installatie van 4 Kolpingslijf- wachters. Te 8 uur de H. Mis voor Willem Varkevisser; het is vandaag een jaar ge leden, dat hij door een noodlottig ongeluk om het leven kwam, dus laten wy in groote getale opkomen en ter zijner intentie com- municeeren. Na de H. Mis ontbijt in het gezellenhuis voor de Kolpingslyf wachters en de Commissarissen De zaal is geopend van 12.302.30 uur en van 7.0010.15 uur verplichte bijeenkomst van 8.459.45 uur; om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 12 uur Bibliotheek; alleen boeken inleveren. Van 12 uur Zitting St. Joseph's Spaarkas, welke wordt waarge nomen door dén Heer J. Vreeburg 8.30 uur: Prijsbiljarten, hoofdprijs Maandag: Bijeenkomst voor de gezellen van 8.0010.15 uur 8 uur Biljartclub 8 uur Tafeltennisclub. Dinsdag: Bijeen komst voor de gezellen van 8.0010.15 uur Woensdag: 8.30 uur Repetitie Liederta fel Sebastian Schaeffer Donderdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur 8.30 uur Bijeenkomst Schaakclub „De Raadsheer". Vrijdag: 8.30 uur Re petitie Muziekgezelschap Frans Schweit zer Zaterdag: Bijeenkomst voor de ge zellen van 8.0010.15 uur 8.30 uur Ke gelclub „De Poedelaars". 8.15>9.15 uur Bibliotheek; alléén boeken inleveren. Mededeelingen: Maandag, Woensdag en Donderdag des avonds te 0.30 uur spreek uur van den Eerw. Vice-Praeses aan de Pastorie Een goed gezel is toch minstens lid van één onderafdeeling Voor de ge zellen is van het grootste belang het vol gen van een gesloten retraite, welke voor ons wordt gehouden van 25—28 Dec. te Noordwijkerhout. Vergoeding 6.50. ST. ODO-KOORKNAPEN. Maandag: half vijf Aspiranten kwart na vijf: Crescendogrocp Dinsdag: zes uur Schola Donderdag: zes uur Schola. Vrijdag: half vijf Aspiranten kwart na vijf Cre9cendogroep. Hallo boys! Na mens jullie dank ik allereerst enkele goe de gevers, die me iets hebben gestuurd voor de „boys"!! Jongens, wat zullen we „reuze" dagen hebben: Donderdag 27 Juli is al in zicht: met de Schola in twee auto bussen naar Rhenen, Amersfoort, Bussum, waar in „De Gooische Boer" gegeten wordt. Dan Maandag 31 Juli met de Crescendo- groep een heele dag naar de Vink en Dins dag 1 Augustus met de Aspiranten! Jullie denken wel goed aan de contributie deze laatste weken hé?! En dan na ons uitgaan hebben de overgangen plaats zooals die in de St. Odo-Klok stonden. We kunnen dan ook weer enkele nieuwe jongens gebruiken van 8 of 9 jaar. Hun ouders dit schriftelijk alvast opgeven, dan komt er begin Augus tus bericht, wanneer onze nieuwelingen kunnen worden gekeurd! De nieuwelingen moeten de eerste klas hebben doorgemaakt. Boys! Tot kijks! Kapelaan E. A. M. PAAP. St. Peter Canisius, Donderdag 20 Juli, Boomstronkinlieding door den Moderator over „Alzijdige. Lichamelijke vorming"., op den Burcht om half negen. KRUISVAART. COHORT „AETERNUS PATER". Zondag, 2.30 uur: Kruistochters per fiets in uniform Maandag: 7.30 uurrWillibror- dus Bonifatiusban 7.30 uur: Geen Post zegelclub; 8.30 uur: Franciscus Tarci- sius ban Dinsdag: 8.30 uur: Martinus Pasohalisban Woensdag: 7.45 uur: Arnol- dus Servatiusban Donderdag, 7.30 uur: Franciscus Tarcisiusban. COHORT ST. PANCRAS. Maandag: 7 uur Gedial. H. Mis 8 uur Lode wijk-, Servatius- en W. Doyleban Dinsdag: 8 uur Tarcisiusban Woensdag: 8uur Canisiusban Donderdag: 8 uur Aloysius- en Don Boscoban Zaterdag: 4 uur Godfriedban 67 uur 3 cents- fonds, contributie en kampspaarbank. Kruisvaarders. De kampdeelname belooft dit jaar weer goed te worden, er zyn nog wel Kruisvaarders, die van hun patroons nog niet bepaald vacantie hebben toege zegd gekregen, maar dat komt nog wel in orde, denk ik. Ze doen natuurlijk extra hun best deze weken, zóó, dat dei „ba zen" gaarne hun een kampvacantie toe staan. Als ze, en dat slaat op alle Kruis vaarders, nu maar niet vergeten voor de centen te zorgen, want die zijn hard noodig. Onze Kruisvaartkas laat niet veel bokken sprongen toe, en daarom probeert zelf je eigen kampgeld te betalen, dat kost moei te, maar des te grooter is het kampplezkr. BALJUW. COHORT ST. PETRUS. Zondagmiddag 2.30 uur: Aantreden in uniform, zooveel mogelijk met een fiets. 2.304.00 uur: beoefening van vaardig heden 4.006.00 uur: puzzle-tocht met tractatie. Maandag 8.30 uur: Franciscus- ban. Dinsdag: 6.00 uur: Sleutelkoor. 8.00 uur: St. Stephanusban. 8.00 uur: Kard. von Faulhaberban. Donderdag: 8 00 uur: Trommelen. 8.15 uur: Adspi- rantenban. Vrijdag: 6.00 uur: Sleutcl- koor. 8.15 uur: J. Wachtbladen afhalen en afrekenen. Zaterdag 7.00 uur: K.J.C.- Mis. 7.00 uur: Lodewykban. WARMOND Maandag 8.15 uur: bijeenkomst van de verzorgers der Missie-kistjes. Woensdag 8 uur: Michaël- en Tarciciusban. Vrij dag 8.30 uur: Mgr. Aengenentban.'—Zater dag 7.30 uur: Adspiranten. 7.00 uur: Ont spanning op het S.M.C.-veld. Zwemmen op de gewone tijden. Zonder leiders is het zwemmen verboden. OEGSTGEEST. Zondag: Elisabethpenning Michael Pro- ban. Maandag: na de Congregratie tot 9.15 uur Michael Pro-ban. Dinsdag: 6 uur zwemmen, Groene Vendel, 3 cent mee brengen. 89 uur Fluitclub I. Woensdag 2.304.30 uur: St. Jansknapen. 7.309.00 uur: Willibrord-ban. Donderdag: 7.30 9.00 uur: Ignatius- Tarcisius-ban Vrij dag: 6 uur: zwemmen, Roode Vendel, 3 ct. meebrengen. Zaterdag: 23 uur: Fluit club II. Kampeerders flink sparen nog voor het kamp!

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7