OMGEVING RIJNSTREEK ZATERDAG 15 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 «ATWIJK StrandfeestenDe strandfeesten, te ge ven door V. V. V., zullen dit seizoen zijn in de week van 7 tot en met 12 Augustus. Gevaar in de duinen. In de Zuiddui- wordt geregeld door de militairen met scherp geschoten bij de oefeningen aan de schietbanen. Vele badgasten, niet beseffende welk ge vaar zij loopen, komen veelal te dicht bij de gevaarlijke zone. De politie doet daarom een dringend beroep op de badgasten om niet te dicht bij de kogelvangers te komen en te letten op de roode vlaggen, die op de duinen staan als waarschuwingsteeken om daarvan verre te blijven. Voor de badgasten. Niet ondienstig zal het zijn er de badgasten en andere bezoe kers van de badplaats (dagjesmenschen uit Lenden, enz.) er op attent te, maken, dat er 's Zondags vanaf heden in de parochiekerk te Katwijk aan den Rijn vier heilige Mis sen zijn, n.l. te 6 uur, half 7, half 10 en half 12. Geboren: A. T. d. v. H. Hazenoot en J. W. Onderwater. J. d. v. H. Guyt en C. v. Duyvenvoorde. J. O. d. v. R. Bröcker en A. L. C. Boon. Ar. d. v. C. Plokker en W. v. Leeuwen. N. d. v. C. v. d. Plas en N. Schaap C. d. v. T. van Velzen en J. Kwaak. M. d. M. v. Duyvenbode en J. v. Rijn. B. v. C. Guyt en A. M. Dubbe- laar. A. C. d. v. M. v. d. Zwan en C. Guyt R. z. v. R. Geuteman en C.v.d.Plas. A. d. v. L. Haasnoot en N. Nijgh. Ondertrouwd: J. A. Mulder en M. van Daalen. Getrouwd: C. Vooys en C. van Rijn. G J. Buys en J. G. Rijsdam, Zuid- Afrika. Overleden: H. Zomerveld 39 j. onge huwd. F. Buys 68 j., ongehuwd. G. A. Maager. H. Fennes 71 j. wedn. van A. M. Boskamp. D. A. van Duyvenbode 55 j. echtgenoote van W. van Duyn. KATWIJK AAN DEN RIJN Voetbal. Een gisteravond gehouden voebalwedstrijd tusschen K. R. V. en een elftal uit de miliatiren der kustwacht al hier eindigde met een overwinning van de militairen van 62. Met de rust stond het 20 voor K. R. V. LEIDSCHENDAM KINDJE VERDRONKEN. Gisteravond omstreeks 7 uur is het 2 -jarig zoontje van W. Schinkels- hoek, wonende Prinses Julianaweg 118, in een onbewaakt oogenblik in een bij de woning liggende vaarsloot geraakt en jammerlijk verdronken. Ofschoon langen tijd door kunstmatige ademha ling werd getracht de levensgeesten op te wekken, mocht zulks niet geluk ken. St. Josephsgezellenver. Zondag 16 Juli fietstocht naar Den Briel. Te 11.30 uur en .na het Lof bijeenkomst. Dinsdag 18 Juli te 8 uur Maria-Congregatie, daarna bijeen komst en Zaterdag 22 Juli na het Lof bij eenkomst. K. J. M. V. Maandag 17 Juli: Socië teitsavond. Dinsdag 18 Juli te 8 uur Ma ria-Congregatie en Donderdag 20 Juli: So ciëteitsavond. Zondag 23 Juli a.s. de groote K. J. M. V.-trip 1939. Collecte. De in deze gemeente gehou den collecte voor de vereeniging „Zonne gloren" voor de T. B. C.-bestrijding heeft opgebracht de somma van 51.22. STOMPWIJK Harddraverij-vereeniging. De hard draverij-vereenigin „Nooit Gedacht" heeft deze week haar eerste vergadering gehou den in „Het Blassepaard". Met het oog op de belangrijke agenda, was de opkomst der leden zeer goed. De leiding der verga dering berustte bij den voorzitter, den heer C. Waayer, die alle leden hartelijk wel kom heette en in het bijzonder den heer C. A. Olsthoorn. Voorts herinnerde de voor zitter aan het feit, dat de vereeniging dit jaar haar zesde lustrum herdacht. De secr. de heer G Olsthoorn, las hierna de notu len, welke zonder aanmerkingen door den voorz. met een woord van dank werden goedgekeurd. Door den penningmeester, den heer L. C. Stijnman, werd de uitslag gebracht van de gehouden verpachtingen van vermake lijkheden, welke een plaats zullen vinden op het feestterrein; de verpachting gaf alle reden tot tevredenheid. Hierna werd overgegaan tot bespreking van de harddraverij, welke op Woensdag 2 Augustus nam. 2 uur gehouden zal wor den. Verschillende bijzonderheden zullen de bekendmakingen later plaats hebben. De diverse functies welke leiding geven op den dag der draverij, werden onder de verschillende leden verdeeld. Bij de rondvraag werden verschillende vragen gesteld en tot aller tevredenheid door den voorzitter 'beantwoord. Bij de slui ting dankte de voorzitter de leden voor hun opkomst en voor de prettige wijze waarop de besprekingen gevoerd zijn en spreekt de hoop uit, dat ook de aanstaande draverij met aller medewerking een succes mag worden. LISSE Personalia. Bij de modevakschool in Den Haag slaagden voor het diploma cou peuse: mej. Fina v. d. Neut en voor costu- mière: mej. Gré Vermeer, beiden leerlingen van mej. O. Gilst, Kanaalstraat alhier. De heer A. P. J. Vreeburg slaagde voor het examen gymnasium B. Hij was leerling aan het R.K. Lyceum te Overveen. Bouwen. Aan de Gebr. Randsdorp al hier is opgedragen het bouwen van een ont spanningslokaal voor Huize Santa Maria te Noordwij k voor de som van 48640. NOORDWIJK Lathy rus-tentoonstelling. Vrijdag avond had in de groote zaal van Hotel „Royal" de pening plaats van de Lathy rustentoonstelling, welke uitgaat van de Kon. Ned. Mij. v. Tuinbouw en Plantkun de. Gezien de minder gunstige weersom standigheden, waarin men dit jaar de La thyrus heeft moeten kweeken, waren de inzendingen zeer goed. Behalve de ver plichte en de vrije inzendingene waren er pracht-inzendingen van Gloxinia's, Gla diolen, Rozen en andere bloemen. Door den voorzitter, den heer H. de Boer, werd deze bijeenkomst, welke zeer goed bezocht was, geopend met een woord van welkom, waarbij hij zijn groote voldoe ning uitsprak over de goede inzendingen, waarvoor hij dank bracht aan de leden, die hiertoe hebben medegewerkt. Eveneens bracht spr. dank voor de fraaie inzending Sierkuipjes, potten en verdere tuinbouw- artikelen, ingezonden door de fa. Gebrs. v. Dam. Hierna bracht de jury verslag uit van haar keuring, waarvan de uitslag was als volgt: Verplichte inzending le pr. W. de Monije, 2e pr. P. Lindhout, 3e pr. W. Bos man. Vrije inzendingen le pr. W. Bosman le pr. A. R. Overvelde, 2e pr. W. de Mo nije, 2e pr. Jos. de Mooy, 3e pr. A. R. Over velde, 3e pr. Jos. de Mooy. Voor deze prijs winnaars waren aardige prijsjes beschik baar, terwijl door een belangstellende uit Noordwijk een geldsbedrag was uitgeloofd, al seen extra-prijs voor de bekroonden. De ze aanbieding zal zeker voor de toekomst een animeerende uitwerking hebben. De gebruikelijke causerie van den heer de Boer waarin hij de geschiedenis van den Lathy rus behandelde gaf menig interessante me- dedeeling weer. In 1699 vond de monnik Francesco Cupini op het eiland Sicilië de eerste Lathyrus met paarse kiel en blauwe Vlag, waarvan hij zaden zond naar Londen en Amsterdam, om hiermede proeven in Europa te nemen. Vooral in Engeland is men zich gaan toeleggen op de Lathyrus- kweekerij en veredeling en in 1731 werd al melding gemaakt van witte, roode en pur per variëteiten. Nadien heeft deze teelt een inzinking gekregen en eerst in 1840 kwam de Lathyrus weer meer op den voorgrond, waarin James Carter en Henry Ekford een warm aandeel gehad hebben. De verede ling ging met groote sprongen vooruit en in 1900 werd in Engeland de groote Lathy- rusvereeniging opgericht, terwijl in 1901 de tuinbaas van Graaf Pencer een nieu we variëteit won met gegolfde kiel en breede vlag. Deze Spencer-variëteiten zijn tot op heden nog de beste, welke op mooie lange stelen in allerlei kleuren verkrijg baar zijn. Spr. vestigde nog de aandacht er op, dat de Lathyrus zoowel voor bind werk als voor tafelversiehing uitstekend ge schikt is en kon er niet genoeg op aandrin gen, dat iedere liefhebben in zijn tuintje wat Lathyrus zal kweeken, waarvan hij dan een ongekend genot zal hebben. In het kort werden nog besproken de in zendingen Gloxinia's, Gladiolen, Iberis en andere bloemen. Na een korte pauze werd overgegaan tot verloting van bloemen en planten, waardoor iedere bezoeker in de gelegenheid werd gesteld om met een bos je bloemen voldaan huiswaarts te keeren. Deze Lathyrustentoonstelling mogen wij be titelen als uitstekend geslaagd. NOORDWIJK-BINNEN Aanrijding Wilhelminastraat. Weder om had op het gevaarlijke kruispunt Wil helminastraatHeilige Geestweg gister middag een aanrijding plaats. Een wiel- rijdster kwam van de richting Voorstraat de Wilhelminastraat inrijden, vanuit Wilhelminastraat kwam een auto met de bedoeling de richting Gooweg te nemen. Zonder te letten op het verkeer van rechts reed de auto door; terwijl de wielrijdster van gedachten was, volgens recht door te kunnen rijden, Het gevolg was een hevige botsing. De wielrijdster kwam gelukkig met den schrik vrij, doch haar rijwiel werd geheel in elkaar gedrukt. Of de po litie in dit geval het onderzoek leidt is ons niet bekend. Men zij echter gewaarschuwd in eigen belang, de voorzichtigheid in acht le nemen op dit gevaarlijke verkeerspunt. Motorongeval Beeklaan. In den nacht van Donderdag op Vrijdag te ongeveer 1 uur reed een motorrijder woonachtig te Leiden en komende uit de richting Noord- wijk aan Zee, in volle vaart uit de bocht Oude ZeewegBeeklaan. Hij kwam in een greppel terecht en sloeg om, waarbij hij zich ernstig in 't gelaat verwondde. Dc Eerste Hulppost van 't Roode Kruis ver leende de eerste hulp. Aangezien het mo torijwiel zeer beschadigd was, kon dit niet meer bereden worden en heeft den motor rijder na verbonden te zijn zijn reis per taxi vervolgd. VOORHOUT Personalia. Voor het Mulo-diploma A zijn geslaagd de jongedames Rie Nijssen, Corry Prins en de jongeheer Joop van Dijk. OEGSTGEEST Personalia. Geslaagd voor het examen koken A: Th. Meijer, A. v. Dooren, A. Roos, T. Hijnman, C. Tap, J. de Vreede. Koken B: J. Haast, M. Zaat, A. Tap, W. Tap, D. de Vreede, leerlingen van Huize Duinzicht. R. K. E.H.B.O. Donderdagavond hield bovengenoemde afdeeling een verga dering, waarop de uitreiking der diploma's zou plaats vinden. De voorzitter opende de vergadering met den chr. groet, waarna hij allen van harte welkom heette, in het bij zonder den geestelijk adv., dr. Leemhuis, het bestuur van het Wit-Gele Kruis. Hierna gaf hij het woord aan den voorzit ter van het W. G. K., den heer Paardekoo- per, die de nieuwe leden felicnteerde met het behaalde succes. Spr. schetste in korte woorden de oprichting van deze ver. als onderafd. van het W. G. K. en spoorde de leden aan zich hierbij aan te sluiten, opdat het zou mogen worden een bloeiende ver. Nu had de uitreiking plaats van de diplo ma's. Aan 9 nieuwe leden kon het diplo ma met insigne worden uitgereikt. Het woord was nu aan den geestelijk adv., die in een kernachtige, rede het nut besprak van de E. H. B. O., vooral ook wat betreft de geestelijke E. H. B. O. Spr. verklaarde zich bereid een les te geven in geestelijke E. H. B. O. wat door het bestuur op hoo- gen prijs wordt gesteld. Nu richtte spr. zich in hartelijke woorden tot dr. Leemhuis, die zooveel voor de Ver. heeft gedaan. Ver volgens was het woord aan de nieuwe leden en namens hen sprak de heer H. Juffer mans een woord van dank tot den dok ter, en bood haar een kleine attentie aan in den vorm van een boekenrek. Namens de oud-cursisten sprak mej. Paardekooper een woord van dank, en bood haar ook een attentie aan in den vorm van een bloeien de plant. Ook dr. Leemhuis sprak nog eenige woorden tot de cursisten en noem de nog enkele punten, die voor een E. H. B. O.'er van groot belang zijn. Hiermede waren we gekomen aan het einde van de vergadering en sloot de voorzitter de ver gadering met den chr. groet. RIJNSBURG Bloemenhandel. De bloemenkweekers zijn in dezen tijd van het jaar niet veel anders gewoon dan lage prijzen. Dit in aan merking genomen was er deze week zoo nu dan toch nog een meevaller. Sommige bloemsoorten brachten, niettegenstaande de toch grooten aanvoer, soms heel aar dige prijzen op. Er komt een groote ver scheidenheid van Gladiolussen, van Con- villi's, Lathyrus, Godetia, Anjers, Alstro- meria, enz. Gladiolussen van den kouden grond brachten van 1.301.50 op hetgeen bevredigend genoemd mag worden. Kas- gladiolussen gingen voor: Picardi 3.60 4.20, Sunrise ƒ1.80—2.10. Or Brillant ƒ1.60 —2, Souvenir 2.10—2.30, L'immaculee 1 —1.40, Hobbema ƒ1.60—2.10. Quo Vadis ƒ1.20—1.50, Edison ƒ1.80—2.10, Poolijs 1.80—2.30, Halley 1—1.20, Rubini ƒ1.60 —2, Pellegrina 1.50—1.80, Witte Lelies per 100 kelken 2—2.50, Lilium Embelatum 1.201.40 Lilium Regalem ƒ0.400.50, Gallardia ƒ0.300.50, Delphinium ƒ0.60— 0.90, Ranonkels ƒ0.10—0.15, Korenbloe men ƒ0.10—0.20, Margrieten geel ƒ0.10— 0,15, idem wit 0.20—0.30, idem dubbel o.450.60. Juliaantjes 0.0?0.10, Ere- murus 0.060.10, Zinnia 0.901.20, As ters 0.25—0.35, Roode Anjers 0.20—0.30, Violieren per 100 tak 11.20, Convlii ƒ0.45—0.65, Annemonen in diverse kleu ren ƒ0.10—0.15, Scabiosa ƒ0.30—0.40. Dwergzinnia 0.400.50, Centaurrea 0.20 —0.30, Rozen per bos 0.08—0.1, Asclapia 1.30—1.80, Clarcia ƒ1.80—2.20, Ridder sporen 0.600.80, Irissen 0.050.08, Kop- godetia 0.030.05. SASSENHEIM Steunverleening. A. Aantal ingeschre venen bij de arbeidsbemiddeling: per 8 Juli 1939: 81 waarvan 36 in werkverschaf fing en 37 tulpenpellen; per 9 Juli 1938: 76 waarvan 2 in werkverschaffing en 44 tulpenpellen. B. Aantal steuntrekkers in de week ein digende 8 Juli 1939: 6, steunbedrag 35.50 en 3 met een steunbedrag van 5.19 die tevens een toeslag voor bollenpellen ont vingen van totaal 18.87. 34 bollenpellen met een totaal toeslag van 246.24. In de week van 3 tot 8 Juli totaal uit gekeerd aan steun en toeslag 305.80 aan 43 personen. In de overeenkomstige week van 1938 totaal aan toeslag en steun 432.27 aan 59 personen waarvan 15 uitsluitend steun, 33 uitsluitend toeslag, 11 gedeeltelijk steun en gedeeltelijk toeslag en 2 in werk verschaffing C. Van 1 Jan. 1939 tot 8 Juli 1939 in 3937 gevallen uitgekeerd aan steun en toe slag 38.116.03. Gemiddeld per week aan 146 personen 1.411.70. Gemiddeld per persoon 9.76. Over 1938 waren deze cijfers: in 3628 ge vallen 35.841.44; gemiddeld per week aan 134 personen 1.327.46, gemiddeld per persoon 9.90. In 1939 veel meer werkverschaffing dan in 1938. Het Burgerlijk Armbestuur keerde vanaf 1 Januari 1939 af uit 13.172.15. R.K. Reisvereeniging S.R.V. Voor de eerste maal sinds c|3 oprichting 4 jaar geleden noodigde bovengenoemde vereeni ging ons uit tot bijwoning harer vergade ring in het K.S.A. gebouw. De voorzitter, de heer H. Hoogervorst, deelde mede dat deze vergadering was belegd om de reis plannen van dit jaar te bespreken, en heette vooral de nieuwe leden welkom. Door vele leden was van de gelegenheid tot spare:, gebruik gemaakt. Voor degenen die nog voldoende gespaard hebben, bestaat alsnog de gelegenheid het ontbrekende aan 'i te zuiveren. Het hoofdpunt van de agenda: „Waar gaan wij dit jaar naar toe?" werd door den voor zitter ingeleid met de mededeeling dat het bestuur drie reizen had uitgezocht: naar Volendam en Amsterdam, naar het West- land en Rotterdam of naar 't Gooi en Om streken. Na eenige discussie werd besloten naar 't Gooi te gaan en wel op 15 Augustus a.s. Medegedeeld werd dat alsnog 6 per sonen zich kunnen aansluiten waarna sluiting. VOORSCHOTEN Personalia. Tot onderwijzer in vaste dienst te RoelofaTendsveen is benoemd onze oud-plaatsgenoot Niek v. d. Kroft. Autotocht ouden van dagen. Het twee de lustrum van het comité „Autotocht ouden van dagen" is gisteren op buitenge wone wijze gevierd. Ruim 40 auto's stond- den omstreeks half één 's middags op de Voorstraat gereed met ouden van dagen en gebrekkigen om een mooien tocht te aan vaarden in de richting Bussum. De heer B. Hoogwerff Kroon zorgde voor een bij zondere attentie aan het begin van den tocht met aanbieding van een 200-tal cor sages, zoodat in minder dan geen tijd, dank zij de hulp van de dames-begeleidsters, alle aanwezigen met bloemen waren getooid. Een bruiloft gelijk. Onder gejuich van de achterblij venden vertrok de stoet in de richting Den Deijl, Schiphol, Ouderkerk, Bussum, naar Oud Valkeveen. Een pracht- omgeving. Hier stond reeds de thee ge reed, werden versnaperingen uitgedeeld en werd het eerste gedeelte van den middag druk besproken. In Oud-Valkeveen kon van alles genoten worden en de heeren autobestuurders bezorgden het oudere ge deelte terstond veel pleizier door hun wed- strjden in motorbooten, waarbij met het natte element nogal eens kennis werd ge maakt. Het IJsselmeer is dichtbij, ook de boschrijke omgeving en om niet te verge ten de doolhof en daarheen zijn nage noeg allen geweest, dank zij de regeling van het comité. Wat is daar gelachen en wat was men benauwd er niet op tijd uit te zijn voor de volgende attractie, de war me maaltijd. Ter gelegenheid van het lus trum bood het comité een warmen maal- t-d aan en burgemeester M. F. Berkhout, die deze tocht meemaakte, zei niet teveel, toen hij aan het einde, namens allen het. comité hartelijk dankzegde voor den keuri- gen maaltijd, die heerlijk had gesmaakt, en zijn erkentelijkheid betuigde aan de keuken, voor zulk en verzorging, 'p Dave rend applaus van allen onderstreepte deze woorden, waarvoor de restaurateur zeer gevoelig was en met een enkel woord be dankte. De terugtocht werd tenslotte aan vaard via Naarden, Diemerbrug, Amstel veen en Schiphol en in de beste orde werd de gemeente Voorschoten bereikt, de rei zigers werden „ingehaald" door de beide plaatselijke muziekkorpsen „St. Laurens" en „Benvenuto". Bij hotel Deurloo alhier zag het zwart van de menschen. Toen allen een kopje koffie hadden gedronken, heeft burgemeester Berkhout het comité en voor al den ijverigen secretaris, den heer P. Kaayk, namens allen nog eens dank ge zegd voor hetgeen was geboden en die deze tocht hadden gemaakt tot een onvergetelij ke 2e lustrumviering. Dr. M. v. d. Stoel, voorzitter voor het comité, heeft hierna nog eens de 10 jaren de revue doen passee- ren en iets vertelt over het ontwerpen van deze tochten. Na allen bedankt te hebben voor de medewerking, bood hij den heer Kaayk een prachtigen bloemenmand aan. De laatstes huldiging betrof een diaman tenbruidspaar: Van LeeuwenKoenen, Onder uitbundig gejuich van de aanwezigen bood dr. M. v. d. Stoel het bruidspaar een bouquet met linten aan, met den wensoh, dat zij nog vele gelukkige jaren bijeen mo gen zijn. Het was niet vroeg meer, toen men huiswaarts ging. Aanbesteding. Aanbesteding door bouwbureau A. N. en A. M. Verhoog te den Haag van het sloopen van huizen in de Gebroeders Treubstraat en Schoolstraat en het bouwen van 8 huizen voor de diaconie van de Ned. Hervormde Gemeente, alhier. Ingeleverd werden 23 biljetten, en wel als volgt: N.V. v/h M. van Dop bouw bedrijf Voorschoten 11983,W. van Polpoort te Voorburg 12479.M. de Jong en zoon, Voorschoten 12742.J, van Noort te Benthuizen 12772.W. Jansen te Voorschoten 13233.F. Bak ker te Naaldwijk 13367.P. Kort te Rijnsburg 13456.Gebr. Schut te Naald wijk 13565.A. de Jong, Leiden 13832.J. Douwes te Voorschoten 13867.A. Leenhees te Koudekerk 14250.H. Bakker te Giesendam 14427.Gebr. de Wit te Wassenaar 15800.Gebr. Verloop te Katwijk aan Zee 14445.—; A. Klein te Scheveningen 14500.D. v. d. Zeyden te Zoeterwoude 14503.10; G. J. Iperlaan te Voorschoten 14675.G. v. d. Vijver en M. v. Egmond Rijnsburg 14690.A. van Duin, Noord- wijk aan Zee 14900.J. v. d. Meer te Bussum 15000.Joh. Zuiderduin te 'Voorschoten 15100.P. Groeneweg te Rotterdam 15200.Ch. Pes te Leiden 15550.De gunning is aangehouden. Geboren: Neeltje, d. van D. Over- beek en A. A. Veenstra. Getrouwd: A. H. van den Hoek, 27 jaar en P. C. van Dam J. van Wage- ningen, 29 paar en N. H. A. Oudshoorn 25 jaar J. M. de Ruijter 27 jaar, en M. W. C. Verhoeven 26 jaar Overleden: Adrianus Gregorius z., oud 13 jaren, van P. Karremans en H. C. van der Krocht Jacoba Johanna, d., oud 6 weken, van H. A. van Wissen en J. P. de Jong. Gevestigd: A. J. Duivenvoorden van Oegstgeest B. Keizer van Nijmegen L. A. Overdevest van Zoeterwoude M. A. A. Heijdt van Voorburg J. de Bruijn van Leiden C. van der Zwan van Den Haag A. Middelkoop van Utrecht A, Kleijn van Den Haag L. Kleijn van Den Haag Mw. M. Roelandse van Leiden Mej. G. M. Bot van Heerhugowaard J. G. Romijn van Wassenaar J. van der Zwart van Zeist Mej. C. Haasnoot van Katwijk A. Maarssen van Den Haag D. J. de Haan van Japan J. van Noor£ van Wassenaar M. Huijser van IJssel- monde H. Klungel van Midwolda Vertrokken: M. H. Woutman naar Laren W. Schipper naar Den Haag Ai in 't Veld naar den Haag N. W. Wassa naar Wassenaar C. J. Vos naar Zeist Mej. E. v. d. Ham-Oudshoorn naar Voor burg R. Alers naar Boskoop J. van der Westen naar Haarlem B. Ockers naar Den Haag Mej. A. J. C. Kersten naar Rijswijk Z.H. ZILK Personalia. Aan de St. Henrlcusschool te Heemstede slaagde onze plaatsgenoot Wim Nederstigt voor het R.K. Mulodiploma ALPHEN AAN DEN RIJN DE A.S. FEESTELIJKHEDEN. De plannen vorderen. Gisteravond is het Feestcomité, dat de feestelijkheden ter gelegenheid van de binnenkort te verwachten blijde gebeurte nis in het prinselijk gezin organiseert, we derom in de trouwzaal van het raadhuis bijeen gekomen, teneinde het voorloopig ontworpen programma nader vast te stel len. Het bleek, dat het dagelijksch bestuur reeds heel wat voorbereidend werk had verricht, want de diverse commissies er zijn er pl.m. 15! waren reeds vastge steld en deze zullen nu elk onderdeel van het programma nader uitwerken. De Alphensche Ruiters hebben hun me dewerking aangeboden en daarvan zal gaarne gebruik worden gemaakt. Vermoe delijk zullen de ruiters 's middags op het feestterrein een demonstratie geven. Het voorloopig programma, zooals wij dat reeds hebben vermeld, blijft in zijn vollen omvang gehandhaafd. De Kinderoptocht met aubade aan den burgemeester, waaraan de leerlingen van alle scholen, behoudens die van de eerste en tweede klasse, zullen deelnemen, is reeds grootendeels geregeld. Het gemeen tebestuur heeft een bedrag toegezegd voor de tractatie der kinderen op het feestter rein aan de dr. Lovinklaan, zoodat dit be langrijk onderdeel van het programma in alle opzichten belooft te zullen slagen. Den traditioneelen volksspelen in den middag heeft men nu eens een ander ka rakter gegeven. Zooals reeds wenj mede gedeeld, zullen in den Ouden Rijn nabij de Heul roei-, zwem- en plankingwedstrijden worden gehouden. Vooral van de planking- sport stelt men zich heel veel voor. Reeds hebben eenige ingezetenen zich bereid verklaard hun vlet voor deze behendig heidswedstrijden op de, door een motor boot voortgetrokken plank beschikbaar te stellen. Zij, die hieraan willen deelnemen, kunnen zich thans reeds opgeven bij den heer P. J. Oosthoek. Overigens zal de ge legenheid tot inschrijving voor de ver schillende wedstrijden nog nader worden bekend gemaakt. Dit laatste geldt ook voor de volksspelen, welke 's middags op het feestterrein zullen worden gehouden en waarvan de hittenrace en de ringrijde- rij wel het hoogtepunt zullen vormen. Dat de traditioneele ringrijderij nog steeds in den smaak valt, moge blijken uit het feit, dat bereids een zestal aanvragen om hier aan te kunnen deelnemen bij een der co mité-leden zijn binnen gekomen. Ook het avondfeest belooft weer wat goeds te zullen worden. Men hoopt het ge zelschap Bartoes bereid te vinden zich weer in Alphen te laten zien, zoodat men van een goed kleinkunst-programma ver zekerd kan zijn. Met dat al stond de financieele commis sie voor de uiterst moeilijke taak om zon der geld een groot volksfeest te organisee- ren. Reeds bij de eerste besprekingen werd er van afgezien om wederom door het hou den van een collecte te trachten zich de noodige geldmiddelen te verschaffen. Dank zij de medewerking van velen echter hoopt men er ook zonder „een beroep op de be volking" te kunnen komen. Verscheidene comitéleden hebben aangeboden bij de in richting van het feestterrein, waarmee vroeger steeds honderden guldens gemoeid waren, zelf de handen uit de mouwen te steken, waardoor veel noodelooze onkosten zullen kunnen worden bespaard. Voorts was van de Wilhelmina Vereeni ging bericht ingekomen, dat de ledenver gadering besloten had een bedrag van 150.als maximum in een eventueel tekort toe te kennen. Men hoopt, dat ook de Chr. Oranj evereen iging tot het ver- leenen van een dergelijke bijdrage zal kunnen besluiten. Door verschillende verpachtingen op het feestterrein en een geringen entréeprijs hoopt men voorts de belangrijke uitgaven, welke nu eenmaal aan een dergelijk feest zijn verbonden, te kunnen bestrijden. Nadat nog verschillende vragen van on dergeschikt belang waren beantwoord en eenige commissies waren gewijzigd of aan gevuld, werd besloten, dat binnenkort dé voorzitters der verschillende sub-commis sies weer bijeen komen voor nadere be raadslaging.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6