ZATERDAG 15 JULI 1939 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3" GEM. H.B.S. MET 5-JAR, CURSUS. Alsnog zijn toegelaten tot de: Eerste klasse: T. Donken. J. L. Dron- kers, Th. Eykman, J. F. Heydemann. H. E. Lindeman, B. Meijer, W. A. Withlich Hoek. Tweede klasse: R. H. Dragt, Tine Spil- ker, A. van Vianen. Vierde klasse A: Lineke M. Polak. Vijfde klasse B: J. M. Versteeg. De 'heer W. J. Stumpel is bevorderd van 2'de naar 3de 'klasse T.M.S. „Teohnioum" te Rotterdam met diploma vliegtuigbouw. Voor het examen nuttige handwerken is te Rotterdam geslaagd mej. F. Kuenen. Voor het examen stenografie „Groote" 130 lettergrepen per minuut slaagde te Den Haag mej. Rie Pleij. eg) GEVEILDE PERCEELEN Ten overstaan van notaris B. H. Stumpel alhier Huis en erf Houtmark 14 in bod: 1.500.kooper de heer J. J. van Soest q.q. alhier voor: 1.560. Huis en erf Waardgracht 62 in bod: 710.kooper de heer E. de Jongh q.q. alhier voor: 710. Huis en erf Waardgracht 167 in bod: 310.kqoper de heer J. W. Wurzer c.s. voor: 310. Huis en erf Haverstraat 10 in bod 290. kooper de heer J. Zitman q.q. voor: 310. Huis en erf N. Rundersteeg 2 in bod: 190.kooper de heer H. D. van Weizen q.q alhier voor: 190. Ten overstaan van notaris C. J. F. Dolk alhier. Huis Volmolengracht 11 in bod: 3.350. kooper de heer Th. G. Barthen Jr. q.q. te Leiden voor: 3.450. Pakhuis met bovenwoning Langegracht 51 in bod: 2.850.kooper de heer Th. G. Barthen Jr. alhier voor: 2.950. Huis Langestraat 51 in bod: 710. kooper de heer J. H. van den Wijngaard alhier vor: 710. uHis Langegracht 238 in bod: 1.060. kooper de her A. J. Goddijn alhier voor: 1.060.—. Huis 4e Binnenvestgracht 41 in bod: 780.kooper de heer J. Fontein q.q. al hier voor: 850. Pakhuis Koolgracht 17 in bod: 220.— kooper de her W. F. Lagerman alhier voor: 250.—. Huis Koolgracht 10 in bod: 300.koo per de heer J. Kukler alhier voor: 300. Bioscopen. Luxor. DE STORM. Het hoofdnummer van deze week is een zeer spannende film van de zee, getiteld ,.De Storm" met Charles Bickford, Bar ton Mac Lane en Preston Foster in de hoofdrollen. In „De Storm" maken we kennis met een marconist op een groot koopvaardij schip, waar de bemanning haar taak aan boord uitstekend verricht, doch aan land, in de verschillende havensteden, is het dik wijls mis. Zoo is hte vooral gesteld met den marconist, een uitstekend schepeling aan boord, doch hij kan niet aan land ko men of het draait op knokken uit en tel kens opnieuw moet hij naar zijn schip te ruggebracht worden. Ten slotte laat de ka pitein zelfs zijn kleeren verstoppen, maar de marconist heeft zijn seintoestel bij de hand om toch te zorgen, dat hij van boord komt. Ten slotte komt het conflict met zijn jongeren broer, die hetzelfde vak ge kozen heeft. En nog erger v/ordt het als hij bemerkt, dat hij verloofd is met een meisje, waarvan hij denkt, dat zij het niet eerlijk meent. Dat het haar wel ernst is bewijst zij als zij tijdens een hevigen storm een acuut geval van blindedarmontsteking oplost dank zij de radio-verbinding door den ouderen marconist mogelijk gemaakt. Voor de pauze een spel van „Liefde, Vrouwen en Juweelen", waarin Olga Tschechowa, Georg Aelxander en Paul Klinger interessant spel te-zien geven. Paul Klinger speelt als neef en erfge naam van een schatrijke diamant-konin gin een zeer eigenaardig spel om de vrouw te veroveren, welke hij lief heeft en dat hem ondanks tal van moeilijkheden ten slotte gelukt ook. T Trianon. LUCHTDUlVtX DER MARINE Je houdt je hart vast bij al de capriolen, die de vliegeniers in „Luchtduivels van de Marine" maken. Deze film, die deze week in Tranon draait, is een goed stuk propa ganda voor de luchtvaart. Dat is trouwens in de eerste plaats de bedoeling geweest van deze film, want de volledige medewer king werd verkregen van de Amerikaan- schen luchtvaartdienst. Amerika heeft dui zenden piloten noodig en aangezien bij het aannemen een zeer scherpe selectie wordt toegepast, is een stukje propaganda zoo nu en dan wel gewenscht. Door die medewerking beschikt Warner Broos over een onbeperkt aantal van de modernste vliegtuigen, zoowel over de klei ne, snelle jagers, als over de reusachtige bommenwerpers, en van dit puike materiaal is op ongeëvenaarde wijze gebruik ge maakt. Desondanks moet het vervaardigen van deze film met ontzaglijke moeilijkheden gepaard zijn gegaan. De operateurs zyn meegevlogen op de duizelingwekkende tochten en snelle motorbooten moeten de marinevliegtuigen begeleid hebben. Om van de verbinding tusschen de atelier- en de buiten-opnamen nog maar niet te spreken. Doch dit alles vergeet men bij het aan schouwen van deze vliegfilm bij uitnemend heid en men neemt er zelf de zoetelijke en onwaarschijnlijke liefdesgeschiedenis, die er in verweven werd, op den koop toe bij. De opleiding van de jonge vliegers, hun doopvluchten, de eerste solo's, de rollen en de loopings, welke ze maken, die vormen het hoofdbestanddeel van deze film. En niet te vergeten de sensationeele oogenblikken der „test"-piloten. Een van de twee hoofd figuren (John Payne) vliegt bijvoorbeeld het nieuwste, door zijn broer vervaardigde, vliegtuig. Het moet tot vijfduizend meter stijgen en dan drieduizend meter vallen om de weerstand van de machine te „testen". Zijn voorganger heeft de machine niet kunnen houden en is ermee te pletter gevallen. Die opnamen zijn van een aangrijpende reali teit. Opwindend is ook de blindvlucht van den jongen piloot, die, denkend dat zijn in structeur in de machine zit, de zonderling ste capriolen maakt in de lucht en wonder baarlijk aan allerlei gevaren ontsnapt. Desondanks is niet alles aan het gevaar van de vliegers opgeofferd en men heeft ruimschoots plaats gelaten aan de aantrek kelijkheden van dit vak, zoodat in alle opzichten een belangrijk stuk vliegpropa- ganda tot stand is gebracht. De beste gedeelten uit Verdi's beroemde opera's, onder anderen „La Traviata", „La Dame aux Camelias" en „Aida", krijgt men te hooren in Trianon's tweede film „Drie vrouwen en Verdi". Dit alleen zal voor ve len zeker reeds voldoende aanleiding zijn, deze week Trianon te bezoeken. Tot de tal rijke vermaarde Italiaansche zangeressen en zangers, die optreden in „Drie vrouwen en Verdi" behoort Ben j amino Gigli. Lido. HAAR GROOTSTE OFFER. De titel is zoo ouderwetsch als het maar zijn kan, maar de film is daaraan waar lijk omgekeerd evenredig. Men kan het verhaal van deze film on werkelijk vinden, maar het is in ieder ge val zeer goed gevonden en zeer goed uitge werkt. Het grootste offer van de film kan niet anders zijn dan de moeder, die terwille van haar kind een liefde opgeeft. Deze keer werden Barbara Stanwyck en de groote acteur Herbert Marshall belast met die opdracht en ook dit filmpaar wekt weer uitgesproken verwachtingen, omdat Marshall niet de man is, die zich met wat - dikke sentimenteele tranen van de zaak af maakt. Zijn prachtige stem en zijn diep- menschelijk spel bleven velen bij van tal rijke andere films en van een dergelijke figuur is geen „draak" te verwachten. Dat is „Haar grootste offer ook niet. Levensecht is het ook niet en het is aan Barbara Stan wyck en Herbert Marshall te danken, dat zij er dit van gemaakt hebben. Het zwakke, zij het fantastische, ver haal kan kwalijk over de heele lijn met overtuiging worden gespeeld, maa.r deson danks zijn er zeer ontroerende oogenblik ken en is er in elk geval zooveel afwis seling, dat men met belangstelling blijft opletten, temeer daar de bijrollen en wij doelen hier in het bijzonder op die van den zonderlingen graaf, Cecar Romero, en den chef van het modemagazijn, Binnie Bar nes, zeer goed bezet zijn. De film „El Gato, de Bandiet", is, bij alle beminnelijke primitiviteit van dergelijke producten, een wild-west-rolprent in optima forma en maakt in de reeks wild-west-dra- ma's lang geen kwaad figuur. Inderdaad, er wordt ook in deze rolprent ongemeen kwistig met ammunitieomgesprongen, want de revolvers van vele heeren zitten bijzon der los in het foudraal, maar toch zijn de samenstellers er in geslaagd tal van vroo- lijke accenten in het verhaal te leggen. Het scenario zou een critische blik welis waar niet kunnen verdragen, om het film verhaal is het ten slotte niet begonnen. Ook in „El Gato, de Bandiet" moet het verhaalbedenksel slechts dienst doen om schurken en edele lieden tegenover elkaar te plaatsen. i Rex. LEER HET LEVEN LIEFHEBBEN. „Leer het leven liefhebben" brengt Ro bert Montgomery en Rosaline Russell in de hoofdrollen. Het is een film, die dezelfde stijl bedoelt als de sprankelende comedies, die de Me tro bij voorkeur laat spelen door William Powell en Myrna Loy en het flitsende be gin is van een overdonderende vaart, die alleen de allerbeste Amerikaansche film- comedies hebben. Een jong schilder staat op een idyllisch plekje te werken, tegen een rustiek rots muurtje. Paardegetrappel, gedreun van den grond., en meteen schieten tien paar denlijven vlak over het muurtje, dat een hindernis blijkt voor een steeple-chase en angstig moet de schilder zich op den grond werpen om 't veege lijf te redden. Amper gaat het goed. Maar dan suist als laatste Rosaline Russell over de steenen en valt. Ruzie om het daarbij haast bescha digde schilderdoek. Boosheid. Flauwval len. En het volgend beeld toont ons Robert Montgomery, die neg half stotterend en totaal onzeker zijn jawoord moet geven voor de voltrekking van het huwelijk, dat in een ruzie bij een val van het paard zijn voorspel vond! Ziet, dat is van een daverende vaart en van een onweerstaanbare humor, zooals men die kent uit de uitmuntende William Powell-Myrna Loy-film „Doublé Wedding" (Dubbele bruiloft). De rest van de film kan dit tempo wel niet volhouden, maar toch ziet men met genoegen naar deze rolprent, die ons het bohémien-leven van den schilder toont (een bohémien is in Amerika een overmoe dige kwajongen, die oudere menschen de dassen afknipt en de bretels door snijdt, zoodat zij voor schut komen te staan) en die ons daarna het akelig goed „slagen" van een mode-schilder laat zien. Maar op een goeden dag geeft Robert er weer de brui van: hij gooit zijn rijke klanten door het doek van de schilderijen, knipt weer dassen en snijdt weer bretels en hij wint zijn vrouw, die hij bijna verloren had door zijn meedoen met de mode en de rijke lui, terug. En dat is het goede einde van een aardige film, waarin Robert Benchley op onnavolgbare wijze voor de humor in de talk, in de dialoog, zorgt. De film „Booloo, de Witte Tijger", die deze week als tweede in Rex draait, brengt ons naar oerwouden van Malak- ka. Het kan er daar al even griezelig en spannend toegaan als elders in filmland. Deze film heeft echter een ding voor op haar vele soortgenooten: men ziet prachti ge opnamen uit de jungle. Olifanten, apen, tijgers, alle bewoners van het oerwoud trekken aan ons oog voorbij. En temidden van deze tropische pracht gebeuren tragi sche dingen. Casino. r DE GEHELMDE BRIGADE. Wie deze week een avond vol sensatie en spanning wil medemaken, kunnen wij een bezoek aan Casino aanbevelen. „De gehelmde brigade" is een filmwerk, dat zich afspeelt bij een brandweercorps, waar met de modernste brandbluschmiddelen wordt gewerkt. De hoofdrol wordt ver tolkt door de bekende Tim Mc. Coy, die in deze film wederom blijken geeft van zijn stevige knuisten. Als zoon van een schoenfabrikant, heeft hij een gemakke lijk leventje, doch zijn vader heeft al heel wat boeten moeten betalen, omdat zoon lief steeds de maximum snelheid voor auto's overtreedt. Zijn vader wijst hem dan de deur om te leeren op eigen bee- nen te staan en Tim komt door toevallige omstandigheden bij de brandweer terecht. Daar maakt hij kennis met Dave Jordan en al spoedig maakt hij zich verdienstelijk door tijdens een brand een lieftallig meis je uit de vlammen te redden. Tim ver neemt van het meisje, dat zij zonder werk is en weet het gedaan te krijgen, dat zij op het kantoor van zijn vader een be trekking krijgt. De kassier Kelton, een schurk zonder weerga, verduistert een groot bedrag en werpt de schuld op het meisje, dat door handlangers van hem wordt gevangen gehouden. Het gelukt haar brand te stichten, zoodat de brand weer uitrukt, doch voordat deze arriveert, wordt zij wederom ontvoert. Tim en Dave vinden echter een ring van haar in de ka mer en gaan op verder onderzoek uit. Dit onderzoek levert succes op, doch niet voor dat er nog een hevig gevecht heeft plaats gehad en beide brandweerlieden het meis je uit een brandend huis weten te redden. Het slot laat zich natuurlijk makkelijk raden en geeft een eeuwige verbintenis weer van Tim en het meisje en de gevan genneming van de bende. De film voor de pauze „Moderne Vee dieven" geeft een bekende doch steeds aantrekkelijke geschiedenis weer, waarin gebruik wordt gemaakt van moderne hulp middelen. Gene Autry, de zingende cowboy en sheriff Doniphon trachten een einde te maken aan groote veediefstallen. Deze veedieven gebruiken zeer moderne metho den en bedienen zich van een vliegtuig, radiozenders, snelle auto's en groote koel wagens. Het vee wordt ter plaatse ge slacht, de huiden begraven, zoodat er geen spoor meer van over blijft. Tegen een der gelijke bende moet worden opgetreden en zooals te begrijpen is, gaat het er niet zachtzinnig aan toe. Doch ondanks de mo derne hulpmiddelen, weet toch het recht te zegevieren, terwijl de zingende cow boy tevens een alleraardigste jongedame heeft veroverd. Een journaal, dat als steeds uitstekend is verzorgd, completeert dit bezienswaar dige programma. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN Door het kantongerecht te Alphen wer den de navolgende verstekvonnissen ge wezen: wegens overtreding van de motor en rijwielwet en reglement: J. "M. v. L. 2 H. te Hazerswoude f 4 sums. 2 dg., J. C. W. te Haarlem d., H. B. 3, subs. 2 dg.; W. subs. 1 wk. en 1 subs. 1 wk; G. S. den J. te Bodegraven id.; G. A. id. en 2 subs. 1 dg.; J. K. te Aarlanderveen id.; B. G. te Ridderkerk id.; J. M. te Wageningen id.; 2 maal; J. R. te Bodegraven id.; P. S. 1.50, subs. l dg.; J. v. L. te Rarlanderveen id.; T. J. van R. id.; J. T. te Nieuwerkerk a. d. IJssel id.; G. W. id.; M. Z. te Zwammerdam id. 2 maal; G. A. V. te Woerden id.; C. A. V. te oZeterwoude f 2 subs. 1 dg.; C. H. te Ter Aar id.; J. J. id., P. W. L. te Woerden 3.50 subs. 2 dg; W. J. de B. te Zwammerdam id.; Th. J. R. te Utrecht 7.50 subs. 3 dg.; A. J. B. te Bodegraven 5, subs. 3 d.; H. W. L. M. T te Amsterdam 2.50 subs. 2 dg.; N. B. v. H. te Hazerswoude 6. subs. 3 dg.; A. E. te Leiden 12, subs. 4 dg.; P. S. te Leiden 5, subs. 3 dg.; J. R. te Bodegra ven 3 subs. 2 dg. Overtreding reglement op het autoverkeer voor personen J. B. 2 x 2.50 subs. 2 dg.; Leerplichtwetovertre ding B. v. d. W. te Nieuwkoop 5 subs. 3 dg.; J. W. te Nieuwkoop id.; C. V. te Nieuw koop id.; Overtreding algeemene politiever ordening der gemeente Bodegraven A. V. te Bodegraven 4 subs. 2 dg.; A. V. te Zeg veld 2.50 subs. 2 dg.; R. J. V. te Bodegra ven id.; Id. der gemeente Alphen Ph. St. 1 subs. 1 dg, P. S. id.; Overtreding ver- keersverordening der gemeente Alphen W. v. Z. 2, subs. 2 dg.; Overtreding art. 453 wetb .v. Strafrecht J. H. zolder vaste woon plaats 5 subs. 3 dg.; H. F. id. 10 subs. 5 dg. Waar geen woonplaats vermeld, wo nen veroordeelden te Alphen aan den Ryn. Laatste berichten CHANTEUR IN DE VAL GELOOPEN. Mooi succes voor de Haagsche politie. De Haagsche politie heeft een goeden slag geslagen met de arrestatie van een in woner van Schiedam, die het de directie van een groote onderneming in Den Haag reeds drie maanden lastig maakte. De directie dezer onderneming ontving ongeveer drie maanden geleden een ano nym schrijven van iemand, die zich noem de „ambtenaar van de invoerrechten en accijnzen". De schrijver beweerde, dat de onderneming ongeveer één tot anderhalf millioen gulden per jaar aan invoerrechten op een bepaald product ontdook. Hij zeide, de eenige te zijn, wien dit bekend was en vroeg voor zijn stilzwijgen een bedrag van 125.000 gulden. Na ontvangst van dezen brief, die in Schiedam was verzonden, stelde de onderneming zich in verbinding met de invoerrechten en accijnzen. Deze stelden een onderzoek in, waarbij bleek, dat van ontduiking door de onderneming geen sprake was en ool^ bestond er geen aanwijzing, wie onder haar ambtenaren de schrijver van den brief kon zijn. Toen er nog meer brieven van gelijken inhoud volgden, mengde de directeur der onder neming de Haagsche politie in het geval, doch ook haar onderzoek bleef zonder re sultaat. De schrijver vroeg in een van zyn brie ven een gedachtenwisseling per adverten tie in een Rotterdamsch dagblad, welke cor respondentie met voorkennis van de poli tie plaats had. De schrijver noemde zich daarin „Jan", de onderneming „A". De zer dagen werd de directeur opgebeld door „Jan", die echter zeer huiverig was om een afspraak te maken, hetgeen de direc teur had voorgesteld. Deze vroeg den ano nymus, of deze de zaak wilde afhandelen met zijn secretaris, voor wien hij een wil- lekeurigen naam opgaf. n.l. van Wijk. Doch ook hierop wilde de briefschrijver niet in gaan. Gisteravond echter ontving de directeur een telegram, waarin verzocht werd, den secretaris naar de eerste klasse wachtka mer van het station Hollandsche Spoor te zenden om hem later met den trein van 22.02 uur in de eerste klasse naar Dor drecht te sturen. Nadere instructies zouden volgen. Een Haagsche politie-inspecteur volgde als secretaris de aanwijzingen op. Door een kruier werden hem in de wachtkamer enkele briefjes overhandigd, op een waar van stond „openen in den trein". In den opgegeven trein volgde de inspecteur deze aanwijzing op en las, dat hij in Schiedam moest uitstappen, vijf minuten op het per ron moest wachten en vervolgens zich naar den uitgang moest begeven. Toen de inspecteur het station in Schiedam ver liet, werd hij aangesproken door een man, die vroeg: „Bent u de secretaris?" De in specteur beaamde dit en een kort ge sprek volgde met den man, die zeer ze nuwachtig was. Op een vraag naar het geld overhandigde de inspecteur hem een couvert, met vele zegels voorzien, doch voor alle zekerheid trok hij tevens zyn revolver en arresteerde den man. Deze werd medegenomen naar den Haag, waar hij een volledige bekentenis aflegde. Hij bleek te zijn een 48-jarige employé van de onderneming, in Schiedam woonachtig. Zelf had hij de reis naar Schiedam medegemaakt in een derde klasse-wagon zoodat hij steeds in de na bijheid van den „secretaris" is gebleven. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 14 Juli. Groenten veiling. Per 100 kg.: groenekool 1.001.10, prei 6.80 7.10, kroten 2.peen 1.503.30, aardappelen 1.004.90, andijvie 2.00, druiven 3844, aardbeien 36, snyboo- nen 1629, stokboonen 2732, stam- boonen 1627, tuinboonen 1.503.00, doperwten 815, peulen 625, poste lein 1.504.00, spinazie 28, tomaten A 8.209.40, idem B 9.20100,idem C 6.20—8.60, idem CC 5.00—5.60. per 100 stuks: andijvie 0.501.50, komkom mers 2.00—4.10, bloemkool 2.00—10.10, meloenen 1023, salade f 0.501.90, per ziken 0.5011.90 per 100 bos: kroten f 0.801.30, pieterselie 3080 cent, radijs 1.00—1.80, selderie 0.30—1.60, uien 0.50 2.70, peen 2.504.70, rabarber 0.70 —3.50 15 Juli. Boter. Aanvoer 540 kg. prijzen prima fabrieksboter 1.37, prima boeren- boter 1.251.30 per kg. Handel goed. Turfmarkt van 10 tot en met 15 Juli. Lange turf geen aanvoer. Prijzen 78 per 1000 stuks. UTRECHT, 15 Juli. Veemarkt. Totaal aangevoerd 2745 stuks vee. 490 stuks koeien 0.250,29 per pond. Handel kalm, onver anderde prijzen. Slachtkoeien 2e srt. 0.30 0.33 per pond. idem 3e soort 0.250.29 per pond. Handel kalm, prijzen gelijk. Vaarzen 120150 per stuk. Melkkoeien 130—240. Kaliikoeien 140—250. Vare koeien 90170. Handel gedrukt, prijzen iets lager. 100 Magere kalveren 2050. Handel zeer kalm, prijzen afloopend. 430 Nuchtere kalveren f 69. Handel redelijk prijzen lager. 650 Magere varkens 25 40. Schrammen 1925. Schrammen 19 25. 560 Biggen 1218. Handel flauw, prijzen lager. 125 Magere schapen 1218. Handel kalm, prijzen onveranderd. 400 stuks lammeren aangevoerd. Zuiglammeren 911. Lammeren (Texelaars) 46. Boter. 300 K.G. boter 1.60 per K.G. Kaas 200 K.G. 0.50—0.70 per K.G. Eieren 40.000 f 3.40—4.00 per 100 stuks. BOSKOOP, 15 Juli Bloemenveiling. —52 ct., Wendland 30—53 ct., Hadley 25—48 ct., Duisburg 18 ct., Butterfly 3046 ct., Rozen per bos van 10 stuks: Pech told 30 Steward 15—30 tc., Wilh. Kordes 30—52 Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren: Theodorus Hendricus z. v. M. A. v. Egmond en A. M. Dichoff. Cor nells Willem z. v. W. v. Duy venvoorde en J. van Rijn. Bob Meeuwes z. v. N. De- genaars en P. N. v. Luik. Pieter Cornelis z. v. J. F. M. Evers en P. v. d. Hoek. Cor nelia Eva Geertruida d. v. C. A. Balkenen de en E. Gravendeel. Elisabeth Geertrui- da d. v. W. de Vrind en M. v. Rooij. O v e 1 e d e n: M. C. v. d. Walle dr. 15 j. Ondertrouwd: A. Steenbergen jm. 24 j. en C. J. Tegelaar jd. 21 j. K. Eller- broek jm. 28 j. en O. M. W. Frank jd. 34 j. H. B. Vorschel jm. 31 j. en C. Paauw jd. 23 j. ct., Rosalandia 1522 ct., Florex 35—51 ct., Aug. Noack 17525 ct., Else Poulsen 15—22 ct., Gloria Mundi 10—23 ct., Ellen Poulsen 612 Rosa Mundi 2035 ct., Mevr. va Straaten van Nes 1220 ct., Queen Mary 2027 ct„ Dahlia's 28 ct., La thyrus 25 ct., Asclepia 812 ct., Phlox 11 ct., Clematis Durandii 3054 ct., id. Prins Hendrik 7090 ct. KATWIJK a. d. RIJN, 14 Juli. Groenten- veiling. Per 100 kg. Vroege Aardappelen: Bonken 4.00—4.20, groote 4.00—4.80, Drielingen 2.503.20, Eigenheimers gr. 4.00—4.20, idem Drielingen 2.50—2.80, doppers 614, per 100 bos of stuks: sla 0.501.00, bospeen 2.504.00, bloem kool I 6.10—11.90, idem II 2.50—5.90, peen per kist 3570 cent. LEIDSCHENDAM. 14 Juli. Groentenvei- ling. Eng. komkommers le soort 3.00 4.10, id. 2e soort 2.00—2.50, id. 3e soort 2.00, wankleurige 2.002.10; Gele komkommers 2.002.50, id. 2e soort 2.002.10; Kropsla le soort 1 0.50 0.70; Peen 2.504.20; Bloemkool le soort 8.5012.90, id. 2e soort 4.60 7.10, uitschot 2.503.50; Tomaten midd. 2.503.60, gr. ronden 2.80 3.80, id. 2e soort 2.002.60, id. 3e soort 2.00, bonken 2.303.20; Andijvie per 100 0.501.50; Spinazie per 4 K.G. 0.04 0.12; Postelein 2.503.60; Rabarber per 100 bos 2.003.50: Snijboonen 0.300.31; Spercieboonen 0.230.24; Selderie 0.70—0.80; Peulen 0.14—/ 0.16; Tuinboonen 1.503.60; Doperwten 0.12—0.17; Meloenen f 0.14—0.34; Druiven f 0.200.21; Roode cn witte bes sen 0.07—0.11. LEIDERDORP, 14 Juli. Eierenveiling. Prijzen: kippeneieren 3.203.60 en een deneieren 2.903.10 per 100 stuks, boter 646?, en kaas 1830 cent per pond, kip pen 3560 cent, hanen 2255 cent, konij nen f 0.222.05, en eenden 3040 cent per stuk. LOOSDUINEN, 14 Juli. Groentenveiling. Bloemkool le srt 3.8011.80, idem 2e srt 2.204.10, kaskommers le srt 2.80 3.90, idem 2e srt 2.202.60, idem 3e srt 2.rijeen komkommers le srt 2.504.10, idem 2e srt 2.002.20, gele komkommers le srt 2.002.30 witte komkommers 2.40 2.90, perziken le srt 4.7010.idem 2e srt 3.705.30, idem 3e srt 2.703.20, alles per 100 stuks; meloenen 026 ct. per stuk; stamprinsessen 17.0022.00, snyboonen 16.0—27.00, tomaten A 5.00, idem B 4.80— 9.00, idem C 4.207.20, idem CC 4.00, idem bonken 4.005.20, groote boonen 1.50 2.20, druiven blauwe le srt 40.0044.00, witte druiven 52.00, alles per 100 K.G.; spi nazie 413 ct. per 4 K.G.; postelein 916 ct. per 6 K.G.; sla le srt 0.60—1.30 per 100 krop; peen le srt 3.30 per 100 bos, rabarber 2.202.90, scldery 70 ct., peterselie 3040 c.t, alles per 100 bos; prei 1.501.60 per 100 bos; andyvie 5080 ct. per 1000 struik; pepers 70 ct. per 100 stuks; peulen 20.00, erwten 10.0013.00, Aalbessen 11.6013.40, zwarte bessen 38.00, alles per 100 K.G.; kroten 1.101.50, per 100 bos; eieren 3.90, per 100 stuks. NOORDWIJKERHOUT, 14 Juli. Groen ten. Aardbeien 0.981.15 per slof. Zwar te bessen 0.911.09 per slof. Tuinboo nen 0.160.49, Doperwten 0.801.20; Stamerwten 0.700.85; Capucijners 0.80 1.25; Peulen 0.802.35; Blauwe fldhok- kere 1.001.45. Krombekken 1.101.50. Rentegevers 2.70. Dubbele boonen 1.65 —2.35. Alles per 10 K.G. ROELOFARENDSVEEN, 16 Juli. Groen tenveiling. Aardbeien 52 cent per kg., sla 50 cent per 100 krop, Augurken D 7585 cent, idem E 3545 cent, Stippel C-D 45 cent per 25 kg.; snijboonen kas f 1.551.90, snijboonen volle grond 1.90—2.05, stek 1.101.15, princesseboonen 2.502.70, Rentegevers 2.75, Tuinboonen 15—16 cent, alles per 10 kg. TER AAR, 14 Juli. Centrale Veiling. Andyvie 1519 cent, doperwten 8095 cent, capucijners 81 cent, witte capucij ners 80 cent, tuinboonen 1517 cent, snij boonen 1,902.45, stek 0.501.65, prin cesseboonen 2.603.15, dubb. stamboo- nen 1.902.35, waschpeen 1.50, bospeen 2.503.10, prei 0.503.30, witte kool 3.spitskool 1.001.80, zwarte bes sen 1820 cent, zilveruien 36, kroten 0.802.00, rabarber f 2.003.40, pieterse lie 3090 cent, selderie 0.301.60, sla 0.501.10, bloemkool 214 cent, kom kommers 23, tomaten f 25, Augur ken A 2.80, idem B f 1.40. idem C f 0.70 idem D 7075 cent, ider E 5060 cent en idem C-D 45 cent. ZOETERWOUDE, 12 Juli. Eierenveiling. Kippeneieren 2.903.60, eendeneieren 3.103.50 per 100 stuks. Konijnen 0.24 0.25. Hanen 0.400.95. Handel goed. VINKEVEEN, 14 Juli. Groenten. Ca pucijners 810 per 100 K.G., Tuinboonen 1.502.50, Snyboonen f 1826, Stamsper- cieboonen 1822, Stokspercieboonen 30 34, Tomaten f 412, Supinazie 46, Postelein 24, Spitskool 1.50, Roode kool 2.30, Zwarte bessen f 1619 per 100 pond. Bloemkool 215, per 100 stuks. Kropsla 0.502, Komkommers f 23.30 Peen f 2.504 per 100 bos, Rabarber 14, Peterselie 2.502.80, Selderij 0.303.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3