STADS AGENDA Marmerwerken NIEUWS ZATERDAG 15 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor L«tden 19 cent per week; f 2.5ü per kwartaal. Bij ome agenten 20 cent per w**k; 2.60 per kwartaal. Franco per poort 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 60 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? kans OP ONWEER. De Bilt seint: Verwachting: Enkele regenbuien met kans op onweer. Meest zwaarbewolkt, iets warmer, zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: zwaarbewolkt, matige Z.Z. W. wind, 17 gr. C. Vlissittgen: zwaarbewolkt, matige Z.Z.W. wind, 16 gr. C. De Bilt: betrokken, zwakke Zuidelijke wind, 16 gr. C. Groningen: zwaarbewolkt, zwakke Zui delijke wind, 19 gr. C. Maastricht: zwaarbewolkt, matige Z.Z.W. wind, 18 gr. C. ItUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Het centrum van het depressiesysteem over de Britsdhe eilanden, dat sedert gis teren weinig van diepte veranderde, ver plaatste zich langzaam in zuidoostelijke richting en ligt thans over Zuidwest Enge land. De koele luc'htmassa's, die gisteren Noordwest Frankrijk hadden bereikt, dron gen hedennacht tot in ons -land door. Zij deden bij ons de 'bewolking toenemen en brachten afkoeling en plaatselijk regen. De aanvoer van warme vochtige lucht over Zuidoost-Frankrijk, Noord-Italië en Zwitserland bleef aanhouden en veroor zaakte in bet Alphengebiedi zware onwe- ders. Ook in ons land en Duitschland kwa men plaatselijk onweer voor. Tengevolge van de aanvoer van warme lucht steeg de temperatuur in Duitschland, Denemarken en Zuid-Zweden tot boven normaal. Het hoogedrukgebied over den oceaan n am in beteeken is toe. Het strekt zich thans uit van Groenland tot in de tropen. De zich Oostwaarts uitbreidende druk- stijging deed de wind over Ierland plaatse lijk tot stormkracht aangroeien. Het is in dat gebied nog steeds zwaarbewolkt met veel regenval. Het hoogedrukgebied in Oost-Europa nam iets in beteekenis af, doch behoudt zijn groote uitgestrektheid. In Scandinavië steeg de luchtdruk en het weer klaarde in Mid den Zweden op. LUCHTEMPERATUUR. 21.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagavond 9.48 uur tot Zondag morgen 4.25 uur en van Zondagavond 9.47 uur tot Maandag morgen 4.26 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee: Zondagvoorm. 2.40 uur en nam. 3.05 uur. Maandag voorm. 3.25 uur en naim. 3.50 uur. W ATt RTEMPERATUUR. Zweminrichting ,,De Zijl'' 19 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 19,5 gr. C. Maan op Zaterdagavond 3.31 uur. Maan onder Zondagmorgen 19.42 uur. Maan op Zondagavond 4.40 uur. Maan onder Maandagmorgen 20.28 uur. VACANTIE IN DE BOUWBEDRIJVEN De vacantie in de bouwbedrijven wordt dit jaar gehouden van Maandag 31 Juli tot en met. Zaterdag 5 Augustus. Prof. Dr. A. van Rossem bijzonder hoog leeraar te Delft in de rubber technologie. Naar hel „Hbld." verneemt, heeft het Delftsch Hoogeschoolfonds den heer dr. A. van Rossem, directeur van den Rijks voorlichtingsdienst ten behoeve van den rubberhandel en de rubbernijverheid te Delft, tot bijzonder hoogleeraar in de rub ber-technologie aan de Technische Hooge- school aldaar benoemd. PRINS BERNHARD IN DRENTHE Bezoek aan ontginningen en veenderijen Z.K.H. Prins Bernhard heeft Vrijdag, den tweeden dag van zijn bezoek aan de provincie Drenthe, des ochtends om half tien Assen verlaten in gezelschap van den Commissaris der Koningin, mr. R. H. baron de Vos van Steen wijk, en zijn adjudant, kapitein J. K. H. cfè Roo van Alderwerelt. Het gezelschap begaf zich eerst naar Rolde waar het hunnebed werd bezichtigd, evenals de balloërkuil, de befaamde Ger- maansche rechtplaats. Vervolgens reed men naar Westerbork, waar de Prins bij het gemeentehuis zijn open wagen verliet. Ter begroeting waren hier aanwezig de heer J. G. Legro, voor zitter van de ontginningsmaatschappij „Het Landschap Drenthe" en ir. J. Nijsing van de staatsdomeinen. De Prins en de commissaris der Koningin stapten met de beide heeren in den gesloten wagen van den heer Legro om vervolgens naar de uitgestrekte terreinen van de be kende ontginning „Het Witteveen" te rijden Hier heeft men, langs stoffige zandwegen en nieuwe straatwegen rijdende, in oogen- schouw genomen, wat er gedurende onge veer vijftien jaar door werklooze arbeidèrs is tot stand gebracht. Een woestenij /an heide en veen ter grootte van vele hon derden h.a. is herschapen in vruchtbaar bouwland met welvarende boerderijen, ter wijl in het hart van deze ontginning een geheel dorp is ontstaan. De Prins bezocht allereerst de hoeve, bewoond door den landbouwer J. Gritter, een bedrijf van ongeveer 30 h.a., dat be heerd wordt door een landbouwer, die des tijds als werkloos arbeider naar Witteveen kwam en aan de eerste ontginningswerken deelnam. De maatschappij „Het Landschap Drenthe" maakt het namelijk door gemak kelijke voorwaarden mogelijk, dat daartoe geschikte arbeiders zich aldus tot zelfstan dige landbouwers kunnen ontwikkelen. Ook werd een bezoek gebracht aan de arbeiderswoning, bewoond door het gezin Ubels. De Prins liet het geheele gezin van man, vrouw en enkele kinderen aan zich voorstellen en bezichtigde de woning met schuren, veestallen, enz., waarna de tocht werd voortgezel 'naar de heereboerderij „Zonnehoeve", bewoond door den heer H. Cool, waar ook weder het geheele bedrijf in oogenschouw werd genomen. Tenslotte heeft Z.K.H. zich begeven naar het vereenigingsgebouw, dat hier destijds als buurhuis werd gesticht door de centrale vereeniging voor den opbouw van Drenthe ten behoeve van de toenmaals hier werk zame werkloozen uit de grote steden. Bij het vereenigingsgebouw was ter be groeting aanwezig de burgemeester der ge meente Westerbork, de heer H. Derks Ezn., in wiens gezelschap zich voorts bevond het lid van Gedeputeerde Staten van Drenthe de heer K. Brok en de rijksinspecteur der werkverschaffing, de heer E. Buiskool. De schooljeugd verwelkomde den Prins met het „Wilhelmus" en andere vaderland- sche liederen, waarna men zich in het ge bouw begaf om eenige ververschingen le gebruiken. Na de kleuterschool en het kerkgebouw te hebben bezichtigd, heeft de Prins Witte veen verlaten om via Emmen naar Kla- zienave ente gaan, ten einde aldaar kermis te maken met het typische Drenthsche veenbedrijf. Het gezelschap werd in het hotel Wie- renga begroet door den burgemeester van Emmen, mr. dr. J. L. Bouma, ir. R. Sij- bolts, secretaris-penningmeester van de crisisturfcentrale, en den heer D. G. S. Landweer, directeur der verveningsmaat schappij Klazienaveen. Onmiddellijk na de begroeting begaf men zich aan tafel voor het gebruiken van een noenmaal, tijdens welken maaltijd burge meester Bouma den Prins als attentie voor H.K.H. Prinses Juliana een doos met Emmer turfjes, een speciale Emmensche lekkernij, aanbood. Na den maaltijd heeft men op het terrein der N. V. Klazienaveen het proces van het turfmaken in oogenschouw genomen, het eerst, zooals dit thans geschiedt overeen komstig het voor de crisisturfcentrale uit gebrachte rationalisatierapport van de ir. Louwerse op een ander terrein, zooals het naar de oude methode nog in de meeste be drijven geschiedt. Ook hier legde de Prins groote belangstelling aan den dag. Toen men zich van het eene terrein naar het andere begaf, een wandeling door het veen van meer dan en kwartier, werd het gezelschap door een onweersbui met zwa- ren regen overvallen, zoodat inderhaast een arbeider moest worden nagezonden met regenkleeding. De bui dreef evenwel spoe dig over en de ercursie ondervond daarvan geen vertraging. Na met de verschillende onderdeelen van het veenbedrijf te hebben kennis gemaakt, nam de Prins afscheid van zijn begeleiders om via Hoogeveen, de provincie Drenthe te verlaten. GRENSBEWAKING NIET HINDERLIJK VOOR TOERISME. De Alg. Ned. Vereeniging voor Vreem delingenverkeer schrijft ons: Zooals bekend, zijn in verband met den internationalen toestand maatregelen ge troffen tot bewaking onzer grenzen. Van tijd tot tijd verschijnen hierover uitvoerige rapportages in de pers, waaruit echter velen blijkbaar onjuiste conclusies hebben getrokken. De gedachte schijnt te hebben postgevat, dat in onze grensgebie den het normale leven en verkeer wegens de getroffen militaire voorzorgsmaatrege len verstoord zou zijn en dat hierdoor het bezoeken van deze streken geen onver deeld genoegen zou zijn. In feite is de grensbewaking in geenen deele opvallend, men bemerkt hiervan niets of vrijwel niets, zoodat het niet ge- HET MOTORMAILSCHIP „ORANJE" DOOR DE REEDERIJ OVERGENOMEN Officieele proeftocht met deelneming van Z. K. H. Prins Bernhard. Vandaag is het motormailschip „Oranje", dat eenige weken geleden zulk een goed geslaagden technischen proeftocht heeft gemaakt, op den officieelen proeftocht op de Noordzee door de reederij, de N.V. Stoomvaart-Maatschappij „Nederland", van de bouwers, de Nederlandsche Scheeps- bouw-Maatschappij te Amsterdam, overge nomen. De „Oranje", de trots niet alleen van de reederij, doch van het geheele land en van Amsterdam in het bijzonder, vaart thans onder de vlag van de „Nederland", welke maatschappij met het doen bouwen en in dienst stellen van dit schip, den af stand tusschen moederland en koloniën ook langs den zeeweg weer belangrijk heeft verkort; Om tien uur vanmorgen is de „Oranje" van de Javakade, waar het aan de steigers van de Stoomvaart-Maatschappij „Neder land" gemeerd lag. voor den officieelen proeftocht, die in den ochtend begunstigd werd door mooi zomerweer, vertrokken. Korten tijd voor het vertrek arriveerde Z. K. H. Prins Bernhard per auto om door deelneming tan den officieelen proef tocht blijk te geven van zijn hooge belang stelling voor het nieuwe schip. Hij was ver gezeld door zijn adjudant, kapitein J. K. H. de Roo van Alderwerelt. Aan boord werd Z.K.H. door de leden van de directie va nde „Nederland" wel kom geheeten. Tot de vele autoriteiten en genoodigden, die aan dezen officieelen proeftocht deelne men, behooren o.a.: De particulier-secretaris van H.M. de Ko ningin, S. Sixma baron van Heemstra, de adjudant van H.M. de Koningin, kapitein W. Romswinckel, de adjudant van H.M. de Koningin, jhr. E. J. van Holthe, de eerste stalmeester van H.M. de Koningin, jhr. Ch. E. J. M. Verheyen, en de dienstdoende grootmeester van H.K.H. Prinses Juliana, E. H. Juckema van Burmania, baron Ren- gers van Warmenhuizen. Voorts de minister van Staat, jhr. mr. F. Beelaerts van Blok land, vice president van den Raad van State, de minister van Waterstaat mr. dr. ir. J. A. M. van Buuren, de minister van Staat, jhr. mr. D. J. de Geer, de minister van Justitie, mr. C. M. J. F. Goseling, de minister vban Buitenlandsches Zaken, mr. J. A. N. Patijn, de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, de minister van Eco nomische Zaken, mr. P. P. L. Steenberghe, de oud-minister van Economische Zaken, mr. dr. T. J. Verschuur, de mmister van Koloniën, Ch. J. I. M. Weiter, de Duitsche gezant te Den Haag, graaf J .von Zech Burkersroda, de Zwitsersche gezant te Den Haag, A. de Pury, de Amerikaansche ge zant te 's Gravenhage, A. Gordon, en de zaakgelastigde van Egypte, Nicolas Kha- lil Bey, de commissarissen van de Koningin in de provincies Noord- en Zuid-Holland en Limburg, mr. dr. A. baron Roëll, jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek en mr. dr. W. J. A. van Sonsbeek, de burgemeester van Am sterdam, dr. W. de Vlugt en zijn ambtge noot van Haarlem, dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk. Toen het schip zich buiten de pieren in de open zee bevond, en alle genoodigden zich op de bovenste dekken hadden verza meld, werd de vlag van de Nederlandsche Scheepsbouwmaatschappij vervangen door die van de reederij. Uit eenige honderden kelen steeg een hartelijk gejuich op. Na deze officieeie overdracht vereenigde de gasten zich aan een lunch, in de drie groote eetsalons van het majestueuze schip. Tijdens dezen maaltijd werden verschil lende redevoeringen gehouden. rechtvaardigd is vrees te koesteren, dat men zijn vacantiegenoegens in onze grensgebieden zooals Twenthe, den Ach terhoek, Limburg enz., die uit toeristisch oogpunt van zoo groote waarde zijn, niet ongestoord zou kunnen smaken. Integen deel, men kan in deze mooie streken nog altijd een even genotvolle, zorgelooze va cantie doorbrengen als voorheen. klacht wegens beleediging der germaansche volksgroep! Het lid der Eerste Kamer, Mr. A. J. van Vessem, heeft bij de den Officier van Jus titie te Arnhem een klacht ingediend tegen de redactie van „De Gelderlander" wegens beleediging van de groep der Nederland sche bevolking van Germaansche afstam ming. In „De Gelderlander" van 16 Juni is een artikel verschenen, getiteld St. Willi- brordus' Eeuwgetij", waarin wordt gezegd, dat de voorvaderen van het Nederland sche volk ten tijce van Willibrord waren „irenschen zonder eenige beschaving", „menschen, die aan dobbelspel en drank verslaafd waren". Mr. van Vessem acht deze uitlating om trent de Germaansche voorouders van het Nederlandsche volk, die ten tijde van Wil librord, dus in de achtste eeuw na Christus, reeds een duizenden jaren oude eigen be schaving bezaten, eene zoo grove histori sche onjuistheid, dat zij niet zonder opzet tot beleediging van de volksgroep van Ger maansche afstamming kan zijn gemaakt, terwijl zij bovendien in onteerende kwalifi caties tot uitdrukking is gebracht. De heer Van Vessem zorgt in dezen tijd van hoogst ernstige internationale en zorg volle nationale verwikkelingen voor een af wisseling! 'n Zeer verdienstelijke volksver tegenwoordiger! goedkoope trein. Wij verwijzen naar een advertentie van de Ned. Spoorwegen, betreffende een „Goedkoope trein" naar Meppol, Hooge veen, Assen en Groningen op Zondag 23 Juli. geen conflict in het smeden- bedrijf te amsterdam Voorstel rijksbemiddelaar alsnog aanvaard Naar het „Handelsblad" verneemt, heb ben de bij het de laatste weken dreigende conflict in het Amsterdamsche smedenbe- drijf betrokken partijen, zich alsnog, elk afzonderlijk, vereenigd met het voorstel van den Rijksbemiddelaar, zoodat er geen staking zal uitbreken. Men herinnert zich, dat er geen overeenstemming kon worden bereikt omtrent een nieuw collectief con tract en dat aanvankelijk ook de Rijks bemiddelaar er niet in geslaagd was de partijen tot elkaar te brengen. Wij hebben destijds de desbetrelxende bijzonderheden uitvoerig meegedeeld. Maar nadere bestu deering der voorstellen heeft nu tot aan vaarding zoowel door de werkgevers als de werknemers geleid, de uitvoeringsmaat regelen zullen nog hedenavond door de besturen van beide ploegen in gemeen overleg worden vastgesteld. De nieuwe regeling komt in het kort hier- op neer, dat voor werklieden van 15 t.m. 18 jaar het loon met één cent wordt ver hoogd, van 19 t.m. 22 jaar met twee cent en van 23 jaar en ouder met drie cent per uur. De vacantie werd maximaal op één week vastgesteld, terwijl nieuwe percenta ges overwerk werden overeengekomen. Op 'n drogen weg moet uw auto #bij 40 km per uur binnen 16 meter kunnen stoppen. Maar bij 80 km per uur is die remweg niet 32, maar 64 meterl AFSCHEID MEJ. A. B. J. WISSEL Als hoofd der ULO-meisjesschool Breestraat In een feestelijke bijeenkomst gistermid dag in den foyer der Stadsgehoorzaal heeft mej. A. B. J. Wissel afscheid genomen als hoofd van de Meisjes ULO-school aan de Breestraat. Bij het binnenkomen van mej. Wissel werd haar door de aanwezigen een wel komstlied toegezongen. Namens het personeel sprak mej. H. de Wilde een woord van afscheid. Zij herin nerde aan het Fransche spreekwoord: Partir, c'est mourir un peu". Dat zal ook mej. Wissel moeten erkennen. Mej. de Wilde sloeg een korten terugblik over de jaren sinds 1922, dat mej. Wissel als hoofd optrad en zij uitte de voldoening van het personeel, dat zij de onderwijs krachten steeds zoo vrij liet in de stof, welke zij te verwerken hadden. Uit dank voor de ondervonden hartelijke wijze van samenwerking bood spr. haar als aandenken een zilveren bonibonnière op presenteerblaadje aan. De inspecteur 'bij het L.O. in dè inspectie Leiden, de heer B. van Julsingha, zeide ver volgens hoe mej. Wissel met genoegen kan terugdenken aan de afgeloopen jaren, waar in zij zich gekenmerkt heeft door vastbera denheid en wilskracht en op dezé wijze haar arbeid naar behooren heeft vervuld. Evenals mej. de Wilde wenschte de heer van Julsingha haar lange jaren van wel verdiende rust en algeheel herstel van haar gezondheid. Hierna werd door een aantal leerlingen onder leiding van mej. Mak een linten- dans uitgevoerd. De volgende spreker was de heer H. A. Vriend, gem.-inspecteur bij het L.O., die allereerst zijn leedwezen er over uitdrukte, dat de wethouder van Onderwijs mr, A. Tepe, wegens ongesteldheid verhinderd was aanwezig te zijn. Deheer Vriend wees erop, hoe mej. Wis-, sel na een zesjarige werkzaamheid als on derwijzeres aan de school tot hoofd werd •bevorderd, hetgeen het beste bewijs was, dat haar werkzaamheid op prijs werd ge steld. En uit naam van het Gemeentebe stuur zeide spr., dat mej. Wissel ook haar taak als hoofd op uitstekende wijze heeft vervuld. Spr. besloot eveneens met den wensch, dat haar nog vele gelukkige jaren bescho ren mogen zijn. Hierna werd wederom een dansje uit gevoerd, waarna het woord werd gevoerd door den heer J. A. Eichhorn, voorzitter der Oudercommissie, die erop wees, dat evenals mej. Wissel met de kinderen had medegeleefd, de ouders met mej. Wissel meeleefden, vooral in de dagen van haar ziekte. Spr. wees er met trots op hoevele kin deren onder leiding van mej. Wissel hun opleiding hebben gekregen en gevormd zijn tot degelijke leden der maatschappij. De ouders zijn ervan overtuigd, dat mej. Wissel haar plicht, meer dan haar plicht heeft gedaan. Om dat alles levendig te houden, bood spr. namens de ouders een album aan met foto's der school en verlucht met teeke- ningen van verschillende kinderen. Dit al bum is verzorgd door den heer A. Pielanen. Hierna was het woord aan den heer P. A. Wisse, hoofd van de Aalmarktschool, die mede namens zijn voorganger den heer Kriest, dank zegde voor de vriendelijke belangstelling, steeds van mej. Wissel als buurtgenoote ondervonden. Spr. wenschte haar nog vele gelukkige jaren toe. Namens de afd. Leiden van de MULO- Vereeniging en als hoofd van de Pieters- kerkgrachtschool sprak de heer M. v. Rijs wijk een woord van afscheid. Daarna was het woord aan mej. Re- naud, die zeide, dat het al lang geleden is, dat zij de school verliet om haar taak aan mej. Wissel over te dragen. Dat zij dit goed heeft gedaan, daarvan getuigen de LEIDEN. De avond-,, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt vap Zater- c! a g 15 tot en met V r ij d a g 21 Juli a.s., waargenomen door de apotheek C. B. Duyster, N. Rijn 18, tel. 20523. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: P. van Es, Jasper.se, Meyboom, Hovens Gréve en Stoffers. Vestibules Winkelpuien Schoorsteenmantels Vensierbladen enz. H. MORSCHWEG 148 Tel. 25 444 (3 lijnen) woorden, die haar bij dit afscheid zijn toe gesproken. Mej. Renaud izeide, dat zij sinds haar vertrek van de sc'hool daaraan slechts aan gename herinneringen had bewaard en van harte hoopte zij, dat mej. Wissel dit ook en dan ook zoo lange jaren zou kunnen zeg gen. Laatste spreekster was dan de leerlinge Em. Bijteveld, die in een geestig symbolisch toespraakje de verschillende klassen aan de oogen van mej. Wissel liet passeer en en daarbij eenige bloemstukken overhan digde. In hartelijke woorden dankte mej. Wissel ten slotte voor de woorden tot haar ge sproken en de daaruit getoonde sympa thie. Spr. was ervan overtuigd, dat de Bree- straat-school haar nog lange jaren zal bij blijven. Met een défilé der leerlingen en een har telijke handdruk van genoodigden werd dit afscheid besloten. T'Ussohien de verschillende toespraken door werden eenige nummers muziek ten- gehoore gebracht door de jonge dames Han- nie v. Spengen, Willy Teljeur (piano), L. Thors en M. v. Staay (viool) en mej. Mak (fluit). a. b. v. d. reep. t Volgend „in-memoriam" is ons van de zijde van het St. Fx-anciscus Liefdewerk toegezonden. Wij plaatsen het, daarmede willende eeren de nagedachtenis van een voorbeeldig katholiek man, die om zijn principieele levensopvatting door allen, die hem kenden, werd geëerd. Er is een tijd geweest, dat de naam v. d. Reep zeer nauw verbonden was aan het St. Franciscus Liefdewerk. Vanaf de oprichting in het jaar 1920 tot aan het oogenblik, dat de eerste sympto men van een hardnekkige ziekte zich open baarden, was hij steeds een ijverig en nauwgezet bestuurslid. Bij de stichting van ons huis aan den Nieuwen Rijn heeft hij een zeer werkzaam aandeel gehad, en het was niet het minst zijn optimisme en daad werkelijke steun, die mede den grondslag gelegd hebben voor een instelling, die tot op heden de moeilijkheden van den tijd met glans doorstaan heeft. De kapel had zijn groote liefde. Wanneer wij deze het pronkjuweel van ons huis mogen noemen, dan is dit voor het grootste gedeelte aan hem te danken. Ook voor het zielenheil van onze jongens heeft hij zeer veel ge daan. Na de vervulling van zijn huiselijke plichten besteedde hij zijn tijd aan het op voedende werk in ons patronaat. Er zullen er dan ook velen zijn die, als bescherme ling van ons patronaat onder zijn leiding gestaan hebben die zich dankbaar herin neren het goede, dat hij voor hen gedaan heeft. Zij zullen voor zijn zielerust bidden. En hierbij sluit zich het geheele St. Fran ciscus Liefdewerk aan. Moge de Almachtige God, hem reeds nu het loon geven voor de zorgen, welke hij voor het welzijn van <5lize jongens heeft gehad. Hij ruste in vrede. Morgen om 9 uur wordt in de kapel van het St. Franciscus Liefdewerk de H. Mis opgedragen voor zijn zielerust. De leden worden verzocht hierbij allen tegen woordig te zijn. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 1067. A. Alt. Leiden. Lan ge Mare 112. Rijwielfabriek, groot- en kleinhandel in onderdeelen, gereedschap pen, auto-, motor- en bootmaterialen enz. De zaak is met ingang van 1 Juli 1939 om gezet in een vennootschap onder firma on der den naam: firma A. Alt (B. P.). Venn.: A. Alt en R. Alt, Leiden.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2