ZATERDAG 15 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 LAWNTENNIS DE NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN OP DE M.E.T.S. TESCHMACHER SCHAKELT VAN SWOL UIT. Een overwinning in straight sets. De groote verrassing van het jubileum- tournooi van den N.L.T.B. was gisteravond -wel de overwonning van Teschmacher op djen nationalen kampioen 1938, van Swol in de kwart-finale van het heeren-enkel- spel. Nog wel een overwinning in straight sets n.l. 6—3, 6—1, 6—3. Geheel onver wacht kwam deze nederlaag niet. Van Swol toonde zich in de eerste ronden reeds vrij zwak. Was hij tegen Boon niet ternauwer nood aan een nederlaag ontsnapt en heeft hij met Hughan in het dubbelspel tegen Rinkel en Reidt niet zijn volle kracht moe ten inzetten om te winnen? Dat waren geen tzekere symptomen. Het was best mogelijk igeweest, dat van Swol, wanneer het ernst werd, zijn ouden vorm zou herkrijgen en zijn meerderheid over de andere spelers zou toonen. Het is niet zoo geweest. Reeds in den eersten set tegen Teschmacher bleek, dat van Swol veel van zijn vastheid heeft ingeboet, dat hij op de beslissende oogen- bliken geen volkomen bal-controle had en wat het ergste was, dat hij zijn kansen niet op de juiste wijze benutte. Zijn spel was slechts een schaduw van hetgeen we van hem gewoon zijn, al kwam nu en dan de oude vorm in een service, smash of passing moven, echter te weinig om Teschmacher te kunnen bedreigen. De onzuiverheid van zijn spel was daar bij ook wel een belangrijke factor. Nu volgt uit dit alles niet, dat Teschmacher een niet meer dan middelmatige partij speelde. Teschmacher, die reeds in den eersten set voelde, dat zijn kans gekomen was, speel de met een concentratie, zooals wij maar zelden op het tennisveld hebben gezien. Hij wist, dat bij punt voor punt moest ver overen en dat elk oogeniblik de oude vorm van van Swol zou kunnen terugkomen. Om te winnen heeft hij twee dingen moe ten doen, den bal in het spel houden en elke kans om een slag af te maken, be nutten. Dit beide heeft hij gedaan op een wijze, die respect afdwingt. Zijn passings waren haarzuiver en nooit liet hij zich verleiden teveel naar voren te gaan, wat tegen van Swol altijd een gevaarlijk risico meebrengt. Ook met lobben was hij voor zichtig, al gaf hij vlak voor het einde een pracht lob, juist over van Swol heen en toch onbereikbaar, iets, wat maar heel zei- voorkomt bij den langen van Swol. In de derde set, toen het 3—1 voor Teschmacher stond, zag van Swol zijn kans door steeds naar het net te loopen. Inderdaad gelukte deze taktiek, en werd met 33, maar enkele passings maakten (het weifelend en hij trok zich weer naar de base-line terug. Teschmacher liet zich daardoor niet verlokken tot gewaagd, for- ceerend spel, bleef rustig en won slag na slag. Zoo werd het 63. In de overige heeren-enteelspelen ver liep alles normaaL Hughan won in een zeer snelle en felle partij met. 6—0, 6—3, 75 van de Brauw. Lange, lage en zeer snelle drives, back- band en forehand was het spelbeeld, waar bij Hughan af en toe zijn gevarieerd spel combineerde, hetgeen hem en ook zijn grootere vastheid de overwinning bracht. Karsten toonde zich in alle opzichten de meerdere over de Vries en won met 6 2, 6—4, 6—1. In het dames enkelspel behaalden mevr. Jonquière en mej. A. Kerkhoff een gemak kelijke regelmatige overwinning op resp. de dames de Ronde en Sluis. Ze wonnen met •gelijke cij'flers 60, 64. Meer spanning bood de partij tussdhen mej. MeChel en mej. Knottenbelt. De eerste game, een lovegame van mej. Knottenbelt op de service van haar tegen standster, deed reeds dadelijk vermoeden, dat deze partij vol spanning zou zijn. Dit vermoeden werd verstrekt in de tweede game, toen ook mej. Mechel de service- game van haar tegenstandster won. Toen echter was plotseling alle spanning gewe ken. In vrij snel tempo maakte mej. Mechel 61 en ook in de tweede set leek het er op, of zij in korten tijd zou winnen. Men kan niet zeggen, dat haar spel beter of taktisoher was dan dat van mej. de Ronde, maar mej. Mechel speelde iets ge concentreerder, iets taaier, precies dat beetje, dat noodig was om overwicht te krijgen. Op 4—1 in de tweede set veran derde het spelbeeld. Mej. Knottenbelt werd zuiverder, mej. Mechel verslapte iets. Het Werd 43, 53, maar daarna 55. Met taaie volharding vocht mej. Mechel om de leiding. Het spel werd voorzichtiger, min der fraai. Zij kwam met 56 achter te staan, vocht door, cn won ten slotte met 97 set en match. Heden om half twee worden de halve finales TeschmacherKarsten en Reidt Hughan gespeeld. Daarna volgen de halve eindstrijden, der dames, mej. Rollin Couquerque tegen mej. Mechel en mevr. Jonquière tegen mej. Kerckhoff. De finales worden Zondag gespeeld, om één uur het dames-enkelspel, om twee uur het heeren-enkelspel. Heden om vier uur hoopt men ook reeds de finale in het beerenduibbelspel te spelen. De gedetailleerde uitslagen luiden: Damescnkelspel, kwarteindstrijd: mej. R. Medhel sl. mej. A. Knottenbelt 61, 97; mevr. M. Jonquière sl. mej. D. de Ronde 60, 64; mej. A. Kerckhoff sl. mej, M. Sluis 60, 64. Heerenenkelspel, kwarteindstrijden: D. Teschmacher sl. H. van Swol 63, 61, 63; W. Karsten sl. H. de Vries 62, 64, 61; A. C. Reidt sl. W. Heynen 46, 62, 64, 62; T. Hughan sL jhr R. Debrauw 6—0, 6—3, 7—5. Damesdubbelspel, tweede ronde: mej. Knottenbelt en mej. Mechel sl. mej. van Lidth de Jeude en mej. Menko 61, 63. Halve eindstrijd: mej. Rollin Couquerque en mver. Boutmy sL mej. van Hefting en mej. D. de Ronde 60, 61. Heerendubbelspel, kwarteindstrüd: Boon en Borre sl. Marimkelle en Weber 5—7 68—jhr. R. de Brauw en F. Wie- gers sL Fabius en v. d. Graaf 86 63 Gemengd dubbelspel, tweede ronde: mej. Kleyn en J. A. Jacobson sl. mej. H. Diick- meester en C. Fabius 63, 16 64 Kwarteindstrijd: mej. A. Kerekhoö én jhr Kde Brauw sl. mevr. Boutmy en Heynen f—6—4, 7—5; mej. Mechel en D. Tesch macher sl. mevr. van Loon en A Rap 6—1 TAFELTENNIS TAFELTENNIS IS SPORT VAN GROOTE TECHNIEK. De tijd, dat tafeltennis beschouwd werd als een spel zonder meer is gelukkig voor bij. Deze gedachte was langen tijd de rem om de organisatie van het tafeltennis té beginnen. Immers, wil men van een of an dere sport een bond of organisatie hebben dan zal toch allereerst een spel als zoodaé nig, officieel tot sport bestempeld moeten zijn En dit was het juist, wat zooveel stof. heeft doen opwaaien. Insiders, die het spel kennen, en zij die slechts één keer een werkelijk goede partü hebben zien spelen, zullen direct toegeven, dat tafeltennis sport is. Alle noodige factoren zijn bij deze sport aanwezig, om het ook als zoodanig te kunnen beschouwen. En misschien zelfs in nog grootere mate dan by eenig ander spel het geval is. Bij tafeltennis volgen ge achte en handeling elkaar zóó vlug op ,he'voor langzame en trage figuren Werkelijk een onbegonnen werk is, om te trachten het spel volkomen onder de knie te krygen. Voor hen is tafeltennis nu ten eenmale ongeschikt. Immers de bal is licht waardoor zij, mede nog gesterkt door het geven van verschillende soorten effect zeer snel heen en weer gaat. Als men veré der op de techniek ingaat zal men mer ken, dat een vaste plaats achter de tafel niet kan worden ingenomen, maar men is verplicht, zich het eene moment dicht ach- ,de tafel °P te stellen en het andere juist zoover mogelijk daar vanaf. Dit laat- t„erT.°°éj\ ™aakt tafeltennis zoo aantrek kelijk. Het is een lust om een werkelijk goede party te zien. Wanneer by de spe- en^éir11 a SpeI Weten te Profiteeren en alles doen om te trachten het den an der zoo moeilyk mogelijk fe maken, dan zÜL°b 2ulk e8n partii technisch zeer hoog staan. Daarom, wilt gij er meer van weten ga dan eens kijken. De gele- rwe'i? iT'0rdt ™eer dan eens geboden, zélf biC'J f611, V^°raI' wanneer gii het spel zelf beoefent. Tracht dan wat gij daar ziet voor u zelf in toepassing te brengen en ge zul spoedig bemerken, dat ook uw speL peil met rasse schreden vooruit gaat. VOETBAL Clubnieuws dep Kath. Sportvereen!gingen Nic. Boys: Morgen spelen de Nic. Boys te Wilms om den Prinses Beatrix beker te gen Stormvogels I. Deze eerste klasser eindigde m de competitie op de tweede plaats, dus zal er flink aangepakt moeten worden om in dit tournooi in de finale te komen. Vertrek 1 uur. Voor Nic. Boys a is aangevraagd DOSR °P Nic. Boys-terrein. Aanvang 2 uur. Meerburg: Morgen zijn er twee vriend schappelijke wedstrijden goprganiseerd. Meerburg II zal den strijd aanbinden tegen V. C. H. I te Hoogmade en wel om 2.30 uur. Vertrek per fiets om kwart voor twee van de Bruggenstraat. Meerburg III gaat naar het Sportpark op v-en Haagweg te Leiden, om daar te 2.30 uur Docos III te ontmoeten. Vertrek per fiets om kwart voor twee van het Patronaat. De spelers de beide elftallen zorgen op tijd aanwezig te zijn. De gelegenheid voor in schrijving van nieuwe leden is nog open- f®5'^ aan 't secretariaat, Hooge Rijndijk r 177, Zoeterwoude. Van Nispen: Het eerste elftal speelt mor genmiddag om half drie thuis tegen een elftal, samengesteld uit spelers, die voor heen in het eerste elftal speelden, maar de schoenen aan kapstok hebben gehangen. Dit kan een mooie wedstrijd worden, daar het krachtsverschil niet groot zal zijn. Het tweede speelt om half drie uit tegen Concordia II, terwijl de Junioren A om half twee en de B-junioren om half 4 thuis spelen tegen de dito's van Concordia. Moge fret bij Van Nispen niet aan belangstelling ontbreken. D. O. S. R.: DOSR I speelt morgen een uitwedstrijd tegen NEA I te Noorden. Ver trek om 1.15 uur vanaf het Paddegat. Een combinatie van de jun. b. en c. speelt te Nieuwvecn tegen Nic. Boys-jun' Vertrek vanaf het clublokaal om 12 uur. Een combinatie van de rest der junioren die daarvan persoonlijk bericht ontvangen' komt uit op eigen terrein tegen de Nieuwe Weteringsche voetballers. Aanvang 12 30 uur. A. S. C. Op de gisteravond gehouden alg. verga- dering van ,,A. S. C." is in het secretariaat een verandering gekomen. De heer Verstee- gen stelde zich als secretaris niet herkies- baar. Het secretariaat is thans gevestigd ten huize van den heer A. J. F. Eichhom, Haar lemmerstraat 43a, Leiden. Overigens kwam in het bestuur geen wijziging. R.B.F. Dinsdag a.s. zal de Sportvereeniging van de Rotterdamsche Broodfabriek als gasten ontvangen het eerste elftal van de „Paré boys" (den Haag). Deze wedstrijd wordt gespeeld aan het Zwarte Pad en vangt aan te 7.15 uur. WIELRENNEN DE RONDE VAN FRANKRIJK Fournier wint voor de tweede maal een étappe. NANTES, 14 Juli (ANP.) De vtffde etappe van de ronde van Frankrijk van Lorient naar Nantes, een afstand van 207 K.M., is in de sprint gewonnen door den Franschman Fournier. Onze landgenoot Albert van Schendel behaalde wederom een fraai resultaat door de achtste plaats te bezetten in den zelfden tijd als de winnaar: 5 uur 40 min. 13 sec. De uitslag luidt: 1. Fournier (Fr.) 5 u. 40 m. 13 s. 2. Frechaut (Fr.) 3. Meulen- berg (Belg.). 4. Archambaud (Fr.). 8. Al- bert van Schendel allen zelfden tijd. 11. Een peleton met o.a. de renners Ton van Schendel, Lambrichtsc, Dominicus, De Kor- ver, en Sijen in den tijd van 5 uur 40 min. 45 sec. 58. Gommers 5 uur 42 min. 17 sec. 60. Helemons 5 uur 42 min. 25 sec. De algemeene rangschikking luidt: 1. Vietto (Fr.) 28 uur 30 min. 26 sec. 2. M. Clemens (Lux.) 28 uur 30 min. 32 sec. 3. Disseaux (België) 28 uur 31 min. 32 sec. 13. Lambrichts 28 uur 38 min. 39 sec. 21. Albert van Schendel 28 uur 43 min. 09 sec. 28. Dekor Ver 28 uur 46 min. 18 sec. 33. Sijen 28 uur 49 min. 08 sec. 44. Dominicus 28 uur 52 min. 54 sec. 48. Anton van Schendel 28 uur 57 min. 22 sec. 57. Gom mers 29 uur 7 min. 32 sec. 59. Hellemons 29 uur 9 min. 57 sec. Het landenklassement luidt: 1. West Fr. 85 uur 43 min. 43 sec. 2. België B. 85 uur 49 min. 45 sec. 3. Frankrijk 85 uur 52 min. 14 sec. 8. Nederland 86 uur 8 min. 6 sec. DE NEDERLANDSCHE WIELER KAMPIOENSCHAPPEN Zaterdag 23, Zondag 24 en Dinsdag 25 Juli a.s. worden in het Ofympische Sta dion te Amsterdam de nationale wielerkam pioenschappen gehouden. De belangstelling van de zijde onzer prominente renners is ook dit jaar weer bijzonder groot en, in dien de weersomstandigheden gedurende deze dagen willen medewerken, staat het reeds bij voorbaat vast, dat van interes sante en spannende races genoten zal kun nen worden. Naar het amateurssprinterkampioen- schap dingen niet minder dan 27 candida- ten en tot hen behooren renners, wier na men alleen reeds waarborgen, dat de strijd om den eeretitel bijzonder fel zal worden. We noemen slechts Derksen, B. Leene, Smits, Pronk en Van Gelder. Dezelfde harde strijd mag worden ver wacht bij de professionals. Zestien sprin ters hebben ingeschreven en tot hen be hooren o.m. Van Egmond, die het vorig jaar ontbrak, Peperkamp, Van der Vijver, Arie van Vliet en Pijnenburg. Voor het sprintkampioenschap onafhankelijken heb ben 14 renners ingeschreven, waarbij Van der Linden en Westbroek. Het best bezette nummer is de achtervol gingsrace over 5000 M., waarvoor 22 pro fessionals hebben ingeschreven, onder wie Slaats, Van Egmond, Pijnenburg en Pelle- Naar het nationaal stayerskampioen schap dingen dertien renners n.l. Wals, Slaats, Groenewegen, Snoek, Van der Wulp, De Graaf, Buys, Bosland, Bakker, Los- kamp, Gramser, Domhof en Franssen, van wie de zes eerstgenoemde stayers zijn vrij gesteld van voorwedstrijden. Het bestuur der N.W.U. heeft de goede en sympathieke gedachte gehad militairen onder den rang van officier en werkloo- zen de laatste op vertoon van hun stsm- pelkaart in dé gelegenheid te stellen den eersten dag van dit wielertournooi gratis bij te wonen WIELRIJDERSTOCHT MET ONBEKENDE BESTEMMING Aangemoedig door het succes van vorige dergelijke tochten, heeft de Kon. Ned. Toe ristenbond A.N.W.B. wederom een wielrij- derstocht met onbekende bestemming uit geschreven, welke gehouden zal worden op Zondag 30 dezer. De tocht wordt gehouden in den Gelderschen Achterhoek: de af te leggen weg is circa 55 kilometer lang, voert zooveel mogelijk langs rustige rijwielpa den. Als vertrekposten zijn aangewezen: Lochem, Ruurlo, Vorden en Warnsveld, vanwaar de deelemers tussehen 's morgens 8 en 's middags 2 uur kunnen vertrekken en waar zij ook den tocht beëindigen. De deelneming is opengesteld voor leden, gezinsleden en juniorleden van den A.N.W. B. en ook huisgenooten, niet-leden van den bond, kunnen aan den tocht deelnemen, wanneer zij door een lid worden begeleid. De inschrijving geschiedt bij de A.N.W.B.- kantoren en sluit op Maandag 24 dezer. ATHLETIEK R. K. ATHL. VER. „DOCOS". Ook morgen treden weer een aantal Do- cos-athleten in het strijdperk en wel op de Nationale Athletiekwedstrijden van de R. K. Athl. Ver. „Holland" te Haarlem. Wij vertrouwen, dat zij thans niet met zooveel pech te kampen zullen hebben als vorige week te Rotterdam. De ploeg, bestaande uit achttien athleten, is op 'een enkele uit zondering na van geheel andere samenstel ling dan j.l. Zondag. Wel een bewys over welk een groot aantal athleten de ver. thans beschikt. Voorspellingen over wat de Leidenaars morgen zullen presteeren laten wij ook nu achterwege. Zeker is het echter, dat weer menig prijsje mee naar Leiden komt. De Docos-plocg vertrekt uit Leiden om 10.30 uur precies vanaf de aHarlemmer- vaart hoek Maresingel. ZWEMMEN DE NATIONALE ZWEMKAMPIOEN- SCHAPPEN Meer dan honderd inschrijvingen Nu de inschrijving voor de nationale kampioenschappen, welke op 29 en 30 Juli te Doetinchem worden verzwommen, ge sloten is, blijkt, dat meer dan honderd zwemsters en zwemmers hebben ingeschre ven. Alle kampioenen met uitzondering van mej. Tholen; zullen dit jaar hun titels ver dedigen. De volgende deelnemers zullen o.m. aan den start verschijnen: J00 M. borstcrawl heeren: K. Hoving, A. Sipkema, S. Moolenaar en J. C. Scheffer. 100 M. borstcrawl dames: Ri, van Veen Greet je Sweres, G. Malcorps, Beppie van Schaik en Alie Stijl. 100 M. borstcrawl dames: R. van Veen, Scheffer. 100 M. rugslag dames: Cor Kint, Dini Kerkmeester, Nida Senff, Irene van Fegge- len en Trude Malcorps. 200 M. schoolslag heeren: H. Smitshufzen, A. Heetveld en E. de Vries. 200 M. schoolslag dames: Doortje Heese laars, Greetje Siewertsen, Jo Stroomberg en Jo Waalberg. 400 Mè borstcrawl heeren: S. Moolenaar, D. van der Kuil, H. Smitshuyzen en H. Ramack. 400 M. borstcrawl dames: Rie van Veen, Beppie van Schaik en Alie Stijl 4 x 200 M. estafette heeren: het IJ, U.Z.C., R.Z.C. en D.J.K. 4x200 estafette dames: R.D.Z., Rotter dam, O.D.Z., A.D.Z. en Z.I. A. N. Schoonspringen heeren: W. Schatens en J. de Haas. Schoonspringen dames: Jeanne Loyaard en R. Drenth. ZEILEN EEN SPORTIEVE ZEESLAG TE KEIL UITGEVOCHTEN. Nederlandsche marineploeg bezet de vierde plaats. Bij de internationale marinezeilwedstrij den, welke ook dit jaar te Kiel van 7 tot en met 14 Juli zijn gehouden, heeft de ploeg d-er Koninklijke Marine de vierde plaats tussehen negen deelnemende landen be reikt. De Nederlandsche ploeg, welke de Kon. Marine vertegenwoordigde bestond uit: Kapitein-luitenant ter zee G. G. Bozuma, leider, tevens scheidsrechter; luitenant ter zee 3e klasse P. Bussemaker, stuurman; luitenant ter zee 2e klasse J. Bussemaker, fokikenist en de officier-vlieger 3e 'klasse J. H. Stark, reserve. De Engielsche startlbootJbemanninig wist dit jaar beslag te leggen op den Hinden- iburg-gedachtenisbokaal, den voor deze startlboot wedstrijden uitgeloofden wissel- prijs, welke in 1937 door de Nederlandsche marine werd veroverd. SCHAKEN OM HET SCHAAKKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Landau heeft de leiding. De vijfde ronde, welke door den titel houder dr. Max Eu we werd bijgewoond, had een spannend verloop. De twee favo rieten van den Bosch en Landau hadden moeilijke momenten te doorstaan en het scheelde weinig of zij hadden verloren. Landau, die in de Saemischvariant van de Nimzowitsch-verdediging een goede stelling verkregen had, maakte op den 9en zet een groven blunder en verloor een pion zonder de" minste compensatie. Er bleef, hem thans niets anders over, dan scherp op aanval te spelen. Hij kweet zich uitstekend van deze taak en bouwde een goeden aanval op. Roele vond niet de juis te afweer en werd met een fraai radsheer- offer verrast, wat hem een stuk kostte. Een pion op de c-lijn bewoog hem door te spelen. Na koninginneruil kon hij den ho- peloozen strijd opgeven, maar geërgerd door de verrassende wending speelde hij tot het einde door. Op den 50en zet gaf hij pas op. Van den BoschStumpers was een on regelmatige opening, die door eerstgenoem de sterk behandeld werd. Stumpers zag zich genoodzaakt een pion te geven, waar na hij ten minste een vrij spel kreeg. Van den Bosch maakte een blunder en moest den pion teruggeven. Wel is waaT slaagde hij erin. een aanval af te slaan, maar moest zich een kasteeleindspel met een pion min der laten welgevallen. Deze phase werd door van den Bosch goed behandeld, zoo dat hij bij het afbreken nog goede remise kansen heeft. Wijnandsv. Scheltinga was een Tar- raschverdediging met de Zweedsche va riant. De Hagenaar kende blijkbaar deze speelwijze niet, want hij koos een totaal verkeerde tactiek; zijn koningsaanval werd door van Scheltinga afgeslagen, waardoor het eindspel voor Wijnands ho peloos was. Omstreeks den 40en zet capi tuleerde hy. Van Doesburgvan Steenis was Sla visch. De afruilvariant leverde den Bus- summer geen voordeel op. Van Steenis verkreeg de twee raadsheeren, maar op een goed oogenblik werd hij door een raadsheeroffer verrast, hetwelk hij niet kon aannemen. Hij verloor hierdoor een pion en offerde nog een pion om eeuwig schaak te kunnen bieden. Dit bleek er ech ter niet in te zitten, zoodat van Steenis spoedig daarna opgaf. De RondeSterk was Koningsindisch met de heterogene rochades. De Ronde verkreeg een sterken aanval, maar kon tegen de goede verdediging van Sterk niets uitrichten. Blijkbaar miste de Ronde de juiste voortzetting, want hij geraakte een stuk achter. De rest was voor Sterk tech niek en hij won na 50 zetten. De uitslagen luiden: LandauRoele 10 Wijnandsv. Scheltinga 01 De RondeSterk 01 Van Doesburghvan Steenis 10 Van den BoschStumpers afgebr. De stand na de 5e ronde luidt: Landau 4 pnt..van den Bosch 3 (1) pt.; van Scheltinga en van Doesburgh 3 pt.* Roele, Wijnands en Sterk 2 y. pt.; de Ron de 2 pt.; van Steenis 1 pt.; Stumpers (1) punt. GOLF WEDSTRIJDEN NOORDWIJKSCHE GOLFCLUB. De Noordwijksche Golfclub organiseert op a.s. Zondag 16 Juli 36 holes clubkam pioenschappen voor dames en heeren, van 15 Juli tot 25 Aug. wedstrijd om de Huis ter Duin Trophy Eclectic over 18 holes. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP 2e KLASSE. A. Verstraaten kampioen. Voor het persoonlijk kampioenschap 2e klasse werden in het clublokaal van T.O.P. onder groote belangstelling de laatste par tijen gespeeld, welke wederom een span nend verloop hadden. G. M. Teegelaar speelde de eerste partij tegen A. Verstraa ten'. Wanneer Verstraaten deze partij zou winnen zou hij reeds kampioen zijn. Dit mocht hem echter niet gelukken, daar Teegelaar deze partij met een mooi ge middelde won. W. F. Karstens won na een aanvankelijk gelijk opgaande partij van H. Teske door in de laatste beurten series te maken van 32 en 28. G. M. Teegelaar speelde een zeer fraaie partij tegen C. Hendriks. Hij won deze partij met een gemiddelde van 14.58 terwijl hij een slotserie van 52 maakte. Door omstandigheden werd de laatste par tij E. BakkerA. Verstraaten. Dit was een partij, waar voor beiden veel van afhing. Won Bakker deze partij dan zou hij een barragepartij moeten spelen voor de le of 2e plaats, verloor hij echter dan viel hij buiten de prijzen en was Verstraaten kam pioen. Na een spannenden strijd met de 23e beurt was de stand 168—.-168 won A. Verstraaten waarodor hij kampioen ewrd van deze klasse, G. M. Teegelaar be zette de tweede plaats, terwijl W. F. Kar stens den 3en prijs won, welke als extra prijs door G. M. Teegelaar was beschik baar gesteld. Door den voorzitter, den heer C. Paauw werden de prijzen met eenige toepasselijke woorden uitgereikt. De uit slagen van dezen avond waren: A. Verstraaten 130 22 28 5.80 G. M. Teegelaar 175 22 29 7.95 H. Teske 121 22 21 5.50 W. F. Karstens '175 22 32 7.95 G. M. Teegelaar 175 12 52 14.58 C. Hendriks 55 12 18 4.58 E. Bakker 169 25 40 6.7 6 A. Verstraaten 175 25 24 7.00 De eindstand luidt: gesp.gew.gel.verl.pnt.gem. A. Verstraaten 5 4 0 1 8 6.01 G. M. Teegelaar 5 3 1 1 7 9.19 W. F. Karstens 5 3 0 2 6 8.14 E. Bakker 5 2 1 2 5 6.48 H. Teske 5 2 0 2 4 6.03 C. Hendriks 5 0 0 5 0 4.50 NEDERLAAGWEDSTRÏJDEN „POORT VAN KLEEF" De laatste wedstrijd in deze serie was: De Spil IPoort v. Kleef I: A. Beckx (De Spil) 158 116 13 46 8.92 B. Heegelaar (P. v. C.) 3.75 375 13 83 28.84 G. Fleur 85 78 24 13 3.25 G. M. Teegelaar 135 135 24 34 5.62 J. Houtschild 80 35 15 8 2.33 G. M. Teegelaar (res.) 135 135 15 49 9.— L. Fels 75 41 15 28 2.73 A. v. d. Heiden 63 63 15 16 4.20 De Spil verliest met 138 car.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 14