Verdwijnende verkeersborden DINSDAG 11 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 GEMENGDE BERICHTEN BIJ OVERSTEKEN AANGEREDEN. Slachtoffer spoedig daarop overleden. Gistermorgen is de veehouder J. Baron, te Appelscha, toen hij, komende uit een zij weg. den Appelsch aster weg wilde overste ken, aangereden door een autobus van den dienst E. D. S. Hij werd meegesleurd en bleef ernstig gewond liggen. Toen een ge neesheer arriveerde bleek hulp niet meer mogelijk te zijn. Spoedig daarop is de man overleden. AÜTC REED LINKS VAN DEN WEG. Wielrijder aangereden en overleden. Gisteravond om half zes is op den Baar- looscheweg te Bleriok de 45-jarige wiel rijder Helmink, uit Bleriok, door een uit de tegenovergestelde richting komenden personen-auto, welke links van den weg reed, gegrepen en tegen den grond gesmakt. De man was op slag dood. Het stoffelijk overschot is naar het St. Joseph-ziekenhuis te Venlo overgebracht. KIND DOOR AUTOBUS AANGEREDEN EN OVERLEDEN. Gistermiddag is de 6-jarige Geertje Al- tena uit Ede, kort na het uitgaan van de (school, op den rijksweg EdeDe Klomp, toen zij aan de linkerzijde van den weg liep, door een autobus uit Veenendaal aan gereden. Met ernstige verwondingen moest zij naar het Julianaziekenhuis te Ede wor den vervoerd, waar zij een uur na aan komst overleed. KINDJE IN DE WIEG GESTIKT. Toen gisteren het zeven maanden oude dochtertje van de familie v. d. Laak te Leende (N.-B.) langCT sliep dan men het van haar gewend was werden de ouders eenigszins ongerust en gingen op de slaap kamer eens een kijkje nemen. Tot hun groo- te schrik vonden zij, aldus de „Vooruit", ihun kindje met het hoofdje in het hoofd kussen, tengevolge waarvan de kleine is gestikt. Dr. Teeuwen, uit Heeze, die spoe dig ter verleen in g van medische hjilp aan wezig was, heeft nog geruimen tijd kunst matige ademhaling toegepast, doch dit mocht niet meer baten. DIESELTREIN BIJ BARNEVELD ONTSPOORD. Alleen materieele schade. De dieseltrein, welke Zondag om 19.40 uur uit Amersfoort vertrok, is naar de „U. Crt." meldt, vlak bij het station Barneveld uit de rails geloopen, waardoor het door gaande verkeer moest worden stopgezet, daar beide sporen, tengevolge van het dé raillement, geblokkeerd werden. Het ongeluk is vermoedelijk ontstaan door het te vroeg omzetten van den wis sel, namelijk voor het achterstuk van den trein was gepasseerd. Tengevolge hiervan liep de Diesel op twee sporen, waardoor het verkeerde spoor geheel werd meege- bogen. Vlak voor het perron kwam de trein tot stilstand. Hoewel het doorgaand ver keer gestremd was, ondervond het reizi- gersvervoer weinig vertraging. De passagiers konden aan beide zijden van den verongelukten trein uitstappen en respectievelijk met de Diesels, die van de richting Amersfoort en Ede kwamen en over hetzelfde spoor teruggingen, de reis voortzetten. Het ongeluk, dat op den drukken Zon dagavond veel belangstelling trok, bleef beperkt tot materieele schade. BRAND TE HILVERSUM. Gisteravond is een groote voorraad hout in een opslagplaats van de N.V. v.h. gebrs. Keyzer aan den Ruitersweg te Hilversum in vlammen opgegaan. Een tegen de hout schuur gelegen woonhuis brandde grooten- deels uit, waardoor twee gezinnen dakloos werden. Men veronderstelt, dat de brand is ontstaan, doordat kinderen een vuurtje gestookt hadden in een schuurtje, waarin stroo werd bewaard en dat aan de hout- cpslagplaats grensde. De schade wordt op 10.000 gulden ge schat. De inboedel van een der beide ge troffen gezinnen was niet verzekerd. BRANDSTICHTING. Gisteravond heeft de gemeenteveldwach ter te Leens onder verdenking van brand stichting, den 17-jarigen M. V. uit Zuur dijk gearresteerd, knecht op de boerderij van een buurman van den heer H. Torrin ga, wiens boerderij Zaterdagnacht een prooi der vlammen is geworden. V. heeft een volledige bekentenis afgelegd. Van morgen is hij naar Groningen overgebracht en ter beschikking van den Officier van Justitie gesteld. ARRESTANT PLEEGT ZELFMOORD. De arbeider, die veertien dagen gele den op het Taxandriaplein te Den Bosch zijn vrouw met een mes heeft aangeval len, en deswege was gearresteerd, is van morgen in het Huis van Bewaring dood in zijn cel gevonden. Hij bleek zich te heb ben opgehangen. Gedurende den tijd, dat hij in voorarrest zat, heeft hij reeds drie analen een poging gedaan zich van het le ven te berooven echter zonder resultaat. De vierde poging is hem noodlottig gewor den. ZIEKENTRANSPORT EN OPERATIE IN VOLLE ZEE. DOOR DE RADIO HET LEVEN GERED. Eind Juni voer de „Marnix van Sint Aldegonde" van de stoomvaart Maatschap pij „Nederland" in de Roode Zee, op weg naar Nederland, waar het schip Woensdag a.s. zal aankomen. Op 28 Juni werd aan boord van het schip radio-telegrafisch be richt ontvangen, dat de kapitein van de in den omtrek varende „Simaloer", van dezelfde maatschappij ziek te bed lag. Bij het in zicht komen van het laatste schip begaf de scheepsarts van de „Marnix", de heer van der Gugten, die enkele jaren als chirurg in Indië werkzaam is geweest, zich in een sloep naar den zieken kapitein Vel- linga. Dokter van der Gugten constateerde een acute blindedarmontsteking en nam den zieke met dezelfde sloep mee terug om aan boord van de „Marnix" chirurgisch in te grijpen. De operatie slaagde, doch aangezien er storm op komst was achtte de geneesheer het raadzaam, kapitein Vel- linga in Port Said af te zetten, waar de patiënt in het Britsche hospitaal werd op genomen. Enkele dagen hierna mocht men van het hospitaal aan boord van de „Marnix" be richt ontvangen, dat de toestand van ka pitein Vellinga, hoewel ernstig, niet le vensgevaarlijk was. STEEKPARTIJ TE AMSTERDAM. Gisteravond om elf uur heeft zich in de Marnixstraat te Amsterdam een steekpar tij voorgedaan. Zekere S., wiens vrouw met een ande ren man leeft, ging over dit geval met zijn rivaal eens „praten". Hij belde bij deze persoon T., genaamd aan, waarna een kort „gesprek" 'ontstond. S. voelde zich toen be dreigd en trok een schoenmakersmes, waarmede hij T. steken in hoofd en buik toebracht. De getroffene moest doQr den gen. dienst naar het Wilhelmina-gasthuis worden vervoerd. S. werd ingerekend en in het bureau. Raampoort ondergebracht. ONGEVEER ƒ6000 TEKORT IN SCHOOLKAS TE EDAM. Bij de Vereeniging „Nijverheidsschool voor Edam en Omstreken", waaronder res sorteert de ambachtsschool, die destijds is opgericht voor jonge menschen, die door de inpoldering der Zuiderzee met werkloos heid worden bedreigd, en die op deze school in de gelegenheid worden gesteld een ambacht te leeren, is een kastekort ont dekt van ongeveer 6000. Justitie en rijksaccountantsdienst heb ben de zaak thans in onderzoek, waarbij zich echter de groote moeilijkheid voor doet, dat de boeken en bescheiden, betrek king hebbende op de administratie van de ambachtsschool, zijn verdwenen. DETECTIVE GING ER MET 325.— VANDOOR. Hij plus medeplichtige gearresteerd. Dezer dagen werd door een bewoonster van de Willem Lodewijkstraat te Leeuwar den bij de politie aangifte gedaan van de vermissing van een bedrag van 325.uit een buffet in de achterkamer. Uit het poli- tie-onderzoek bleek, daf een in Leeuwar den woonachtig persoon in de laatste da gen in verschillende zaken groote uitgaven had. gedaan. Vrijdag j.l., nadat hij in hotel Amicitia had gedineerd, was de man spoor loos verdwenen. De man gaf zich uit voor detective en vertrok naar Amsterdam. Hij had zich met een valsche snor en pruik vermomd. Nadat hij Zaterdagmorgen vroeg per auto was teruggekeerd te Leeuwarden, is hij 's middags door de politie gearres teerd als verdacht van het plegen van ge noemde diefstal. Een medeplichtige is eveneens aangehouden. De diefstal bleek op 1 Juli te zijn gepleegd. Zij waren met een valschen sleutel de woning binnenge drongen. Beide verdachten zijn in het po litiebureau opgesloten en zullen na afloop van het onderzoek ter beschikking van de justitie worden gesteld. „Vad." VERDUISTERAAR VAN DRIEHONDERD GULDEN GEKNIPT. Hij had bovendien nog tachtig gulden schuld gemaakt. De veertienjarige looper van een verze keringsbank te Amsterdam, die er Woens dag met een bedrag van driehonderd gul den van doorging, is gisteren te Schevenin- gen gevat. De jongen had van het geld goede sier gemaakt, zich in nieuwe kleeren gestoken, groota ritten per taxi gemaakt, en onder een valschen naam in een hotel te Scheve- ningen vertoefd. Maar toen hij uit deze badplaats briefkaarten naar zijn familie ging zenden, werd hem -dit noodlottig en in korten tijd liep hij tegen de lamp. Bij zijn aanhouding had hij nog tachtig cent in zijn portemonnaie. Hij had niet alleen de driehonderd gulden verbrast, maar boj" vcndien nog tachtig gulden schuld gej maakt. RECHTZAKEN Kantongerecht te Lelden Voor den plaatsvervangend kantonrech ter mr. Cosman hadden zich te verantwoor den: J. J. van W., slager te Leiden, bij wien de controleurs een hoeveelheid van 6 K;G. gesmolten rundvet hadden aange troffen, welk vet niet voorzien was van de vereischte merken. Eisch 30.subs. 14 dagen. Uitspraak 25.subs. 10 dagen. J. A. van B. H. te Leiden had geen voorrang verleend aan verkeer van rechts op het kruispunt HaarlemmerstraatPrin- sessekade te Leiden. Eisch en uitspraak 15 subs. 5 dagen. J. van D. uit Amsterdam had eveneens geen voorrang verleend aan verkeer van rechts nabij de Warmonderdam te Sas- e n h e i m, waardoor ten eerste een auto botsing was ontstaan en bovendien nog een hopelooze verkeersstremming. Eisch 15 subs. 10 dagen. Uitspraak ƒ10 sums. 4 dagen. A. J. F. uit L e i d e n had nabij den over weg op de Haagweg te Leiden niet vol doende op het verkeer gelet en was op een voor hem rijdende auto gereden. Eisch en uitspraak 8.subs. 4 dagen. De eerste ambtenaar ter gemeentesecre tarie te IJsselmuiden, P. H. M. B., is door de rijkspolitie gearresteerd, verdacht van verduistering van gemeentegelden. Naar men meent te weten heeft hij een bedrag van de hondenbelasting en andere door hem beheerde gelden te eigen bate aange wend en om die fraude te verbergen, fal sificaties in de boeken gepleegd. De rijkspolitie stelt een onderzoek in naar de grootte der verduisterde bedragen. Het verificatiebureu van de Vereeniging van Nederlandsche gemeenten heeft de zaak eveneens in onderzoek. ENKELE DER VERKEERSBORDEN welke 16 Juli 1939 vervallen. Haagsche Politierechter Vrijgezellenleven. Een jongmensch afkomstig uit Leiden behoort tot het leger dat ongehuwd door de wereld gaat, behoort m.a.w. tot het vrij gezellendom. De meeste vrijgezellen zijn dan evenwel aangewezen op een kamerver- huurster die voor een klein, maar dikwijls ook groot bedrag, mooie en minder mooie kamers verhuurt. Onze vriend had van zulk een kamerverhuurster een slaapka mertje gehuurd voor het bedrag van 2. per week. Hij kon echter ergens anders een kamertje krijgen voor 1.50 per week ter wijl daar bovendien nog een bergplaats voor zijn fiets was inbegrepen. Dus werd aan de tegenwoordige kamerverhuurster verteld, dat het deze week voor het laatst was en dat hij vertrok. Maar dit vertrekken was niet naar den zin van zijn hospita, want deze zeide, dat zij dan nog een week huur moest hebben omdat haar huurder niet bij een week op zegde maar bij de drie dagen. Onze vrijgezel had daar niet veel noti tie van genomen en had alvast een koffer met kleeren ingepakt om deze naar zijn nieuwe zolderkamertje te brengen. De ka merverhuurster haar commensaal met een koffer ziende vertrekken had gedacht, hoe krijg ik nu mijn twee guldentjes en weten de, dat er nog meerdere eigendommen van haar huurder op het kamertje waren, had zij tezamen met haar dienstmaagd middelen beraamd om alsnog aan haar twee gul dentjes te komen. Zij en haar gedienstige hadden toen gehaald twee krammen, een hamer en een slot en hadden aldus de deur van des vrijgezelskamer verzegeld. Toen deze dus terug kwam kon hij niet eens in zijn eigen kamer komen. Tot dus ver had alles een normaal verloop maar er was nattigheid gekomen zoowel letter lijk als figuurlijk. Om te beginnen had de huurder deze krammen en slotenversperring niet „genomen" en toen de kamerverhuur ster weigerde om de sleutel van het slot te geven het met zooveel moeite aange brachte obtsakel verwijderd. Hij was zijn kamer waarvan de huur voor deze week in ieder geval betaald was, binnengetre den en had de deur aan de binnenzijde af gesloten. Intusschen was de kamerver- huurster weer op het tapijt gekomen en verlangde binnen gelaten te worden. Haar huurder brulde: „je komt er niet in". „Of ik dan mijn slot terug kan krijgen", vroeg de juffrouw met een benepen stem. En het hart van onzen huurder was mild gestemd geworden door deze benepen vraag en hij had de deur op een kier geopend om het slot te overhandigen. De deemoedige vraag om het slot was echter maar comedie ge weest want toen de deur op een kiertje ge opend was, kwam de kamerverhuurster boos binnen en met haar handen in haar zijde eischte zij alvast de twee guldentjes van de volgende week, daarin onder steund door haar inmiddels gearriveerde dienstmaagd. De twee guldentjes kreeg zij niet werd haar verteld en toen de gedienstige haar „mefrou" bijviel werd aan de beide dames verzocht zich te verwijderen. Nu dat kunt ge begrijpen. Verwijderen, wat dacht zoo'n doodgewone huurder wel! Dus maakten de dames aanstalten om te gaan overwinteren. De doodgewone vrijgezellenkamerhuurder was toen wat men noemt giftig geworden en had om te beginnen een kom met waschwater naar het hoofd van zijn hos pita geworpen waardoor deze er uitzag als een poedel die pas uit het water was ge komen. De dienstmaagd had geprobeerd wijziging in de situatie te brengen maar was mfet een welgemikten klap van een fietspomp buiten gevecht gesteld. De ka merverhuurster eenigszins bekomen van de schrik had een nieuwe aanval geprobeerd maar ook deze was meesterlijk gepareerd want onze vriend pakte nu de lampetkan en sloeg deze aan -diggelen op het hoofd van de dame daarmede tevens meester van het slagveld blijvend. De Officier vond dat deze huuropzegging niet erg vreedzaam was verloopen gehooid de schermutselingen en eischte een geld boete van 30 subs. 30 dagen. „Veel te veel", vond verdachte. „Dat vind ik ook hoor", troostte de Po litierechter en veroordeeld hem tot een geldboete van 5 subs. 5 dagen omdat de kamerverhuurster geen recht had op de ka- Op 16 Juli 1939, schrijft de K.N.A.C., vervalt de overgangstermijn van 5 jaren, welke destijds werd ingesteld, toen Ne derland in 1934 het internationaal verdrag van Genève van 30 Maart 1931 tot het brengen van eenheid in de verkeerstee- kens mede-onderteekende. Zooals bekend mag worden veronder steld, zijn de verkeersborden, welke sinds dien in de Nederlandsche verkeerswetge- ving werden voorgeschreven, door dit in ternationaal verdrag systematisch vastge steld volgens de volgende hoofdlijnen: ronde borden is verbod; rechthoekige borden: aanwijzing; driehoekige borden: waarschuwing; roode kleur: verbod; blau we kleur: aanwijzing. In verband met het feit, dat het motor- wegverkeer niet aan landsgrenzen is ge bonden en zoodoende in elk land vele bui- tenlandsche automobilisten en motorrijders worden aangetroffen, die de beteekenis der daar aanwezige verkeersborden ter stond moeten kunnen begrijpen, dient de uniforme aanduiding van verboden en aan wijzingen van veel belang te worden ge acht. De gebruikte overgangstermijn van 5 jaren werd derhalve door de K.N.A.C. als te lang beschouwd, maar behoort nu dan toch tot het verleden. Helaas treft men op zeer vele plaa -en de oude, thans ongeldig geworden, ver keersborden nog aan, niettegenstaande de K.N.A.C. zich in Mei 1938, dus tijdig voor reserveering van een desbetreffende be- grootingspost, tot alle gemeentebesturen en enkele andere instanties wendde met een waarschuwing dienaangaande. Verboden, welke zijn aangeduid met de oude modellen verkeersborden, verliezen met ingang van 16 Juli a.s. hun rechts kracht, totdat de nieuwe modellen zijn aangebracht. Een bijzondere moeilijkheid doet zich voor bij de max. snelheidsgeboden, voor zooveel deze nog door oude modellen zijn aangeduid. Ingevolge de binnenkort in werking tredende Wegenverkeerswet zal de max. snelheidsgrens voor alle bebouw de kommen liggen van 45 km. h. De ge meenten, die thans nog een lagere grens hebben, zullen bij vervanging der oude borden de keuze hebben tusschcn het voor enkele maanden aanschaffen van nieuwe borden met het lagere getal er op, dan wel het opnieuw vaststellen van een max. snelheidsgebod van 45 km.h., waar door de nieuw aan te schaffen borden ook voor de toekomst bruikbaar blijven. Een derde opossing en misschien wel de meest practische, is het geheel opheffen van het bestaande max. snelheidsgebod, totdat bij tijd en wüle de Wegenverkeerswet in werking zal zijn getreden. Deze weg werd ojn. door de gemeente Zaandam gevolgd. Gezien het feit, dat in gemeenten als 's Gravenhage en Groningen, welke reeds geruimen tijd geen max. snelhcidsgebod meer hebben, de ongevallencijfers nadee- ligen invloed daarvan ondervonden en in tegendeel deze steden in vergelijking met andere op gunstiger resultaten kunnen bo gen dan vele andeer gemeenten, waar de politie haar kostbaren tijd aan het opstel len en bedienen van autovallen besteedt, lijkt het opheffen der max. snelheidsgebo den de aangewezen oplossing. Te meer, aangezien tegen de werkelijk roekelooze rijders voldoende kan worden opgetreden op grond van andere wetsartikelen, ter wijl een max. snelheidsvoorschrift ten on rechte de meening doet postvatten, dat zoolang men maar onder de vastgestelde snelheidslimiet blijft, het verkeer niet in gevaar kan worden gebracht. De K.N.A.C. betreurt het dan ook ten zeerste, dat door de redactie van het nieuwe Wegenverkeersreglement gemeen ten, welke uit verworven ervaring van een max. snelheidsgebod zijn afgetapt, binnenkort verplicht zullen worden een stap terug le doen en de max. snelheid weer in te voeren. Logischer ware geweest de gemeenten vrij te laten in de beslissing al of niet een max. snelheidsgebod in te voeren, doch daarbij te bepalen, dat in dien een max. snelheid wordt voorgeschre ven, deze de uniforme max. snelheid van 45 km. h. moet zijn. De tekst van de Wegenverkeerswet ver zet zich naar de meening van de K.N.A.C. geenszins tegen een zoodanige regeling, die derhalve nog gemakkelijk kan worden in gevoerd. mer te komen tegen den zin van haar huurder. Concurrentiestrijd. Een tuinder afkomstig uit Leiden en een bloemist wonen in hetzelfde straatje en vangen eikaars klanten af. De een vindt den ander een prutser, terwijl ook de di verse vrouwelijke wederhelften vuur en water zijn. Allemaal eerste klas factoren voor een gezellig knokpartijtje. En natuur lijk is het een heibeltje geworden, want de tuinder had zijn rivaal ten eerste met een hakbijl bedreigd en hem verteld, dat hij er veel voor voelde om zijn hersenen bloot te leggen. Deze kloverij van schedelbe dekkingen was toen maar uitgesteld ge worden omdat de „patiënt" toevallig een spade in zijn knuistjes hield waardoor de kans aanwezig was dat deze gratis opera tie op eenig verzet zou stuiten. De hanteer- der van het hakinstrument had evenwel gezegd, dat uitstel geen afstel was eT te vens aan toevoegend, dat hij een andere keer zijn vrouw en eenige zwagers mee zou brengen. De bijl was nog wel enkele ma len te voorschijn gekomen maar steeds was er iets tusschen gekomen om tot een be handeling over te gaan. Het moest echter tot een uitbarsting ko men en zulks is dan ook inderdaad ge beurd. De vrouw van den bloemist heeft een klein hondje, welk diertje op zijn tijd uit gelaten moet worden. Of het diertje nu ge dresseerd is om iets te deponeeren voor de deur van den tüinder staat niet vast, maar wel staat vast dat er iets gedeponeerd werd. En dit feit vergde tegenmaatregelen. Dus kocht de tuinder ook een hond maar geen kleintje. En telkens als het kleine hondje voor des tuinders huis arriveerde om zijn dressuurkunst te deponeeren liet de tuin der zijn grooten hond los en ontstond er een hondengevecht, waarbij de groote ze gevierde .Totdat dit de bloemist verdroot en hij op een dag meende te moeten opmer ken, dat buurman zijn hond thuis diende te houd n als het kleine diertje uitgela ten werd. En hier liepen de meeningen van <ie diverse belanghebbenden uiteen, want de een zei dat de bloemist een aardappel mesje in zijn handen had en een ander had weer niets van een mesje gezien. Wel kwam vast te staan, dat de tuinder eën snoeischaar bij zich had en met dit instru ment zijn concurrent een por gegeven had met als gevolg bloed. De tuinder weet het bloed aan zijn re clamebord, hetwelk in de gauwigheid door zijn rivaal verwijderd was, of anders aan 1 de steenen die door zijn ruiten gegooid wa ren. Een eindelooze stoet getuigen kwam de boel nog ingewikkelder maken dan zij al was, terwijl de tuinder in allerlaatste in stantie meende dat alles van het begin tot het einde fantasie van zijn mededinger was er aan toevoegend dat hij op zijn beurt een aanklacht had ingediend wegens vernieling van reeds genoemd reclamebord. De Officier achtte alles bewezen door de diverse getuigenverklaringen en eischte een geldboete van 15 subs. 15 dagen en bovendien een voorwaardelijke gevangenis straf van drie weken met drie jaar proef ij tijd. Veel te erg vond verdachte het want, zoo meende hij, het komt alleen maar dat ik een beter vakman ben als hij. En toen wilden zij warempel opnieuw gaan beginnen gezien de deining van de getuigen. Dit laatste gezegde van verdachte deed de deur dicht want hij werd veroordeeld tot een geldboete van ƒ20 subs. 20 dagen hechtenis. Wilt U iels weten? Vraag: Welke is de kortste cn mooiste weg van De Kwakel naar Hilversum? Antwoord: De Kwakel, Uithoorn, Wilnis, VinJoeveen, Vreeland Hilversum. Vraag: Welke is de kortste en mooiste weg per auto van Leiden naar Slagharen? Hoeveel K.M.? Antwoord: Leiden, Zoeterwoud-e (H.R.), Alphen, Bodegraven, Woerden, Har- melen, Utrecht, de Bilt, Soes ter-berg, Amers foort, N'ijkerlc, Pu-Uen, Ermelo, Harder wijk, Hierden, Nun speet, El burg, Oldthroek, Zwolle, Berkum, Lichtmis, De Hulst, Balk brug, Dedemsvaart, Slagharen. Afstand 182 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg van Zevenhoven naar Helmond? Hoeveel K.M.? Antwoord: Zevenhoven, Noorden, Kamerik, Harmeien, Oudenrijn, Vreeswijk, Vianen, Everdingen, Deil, Tuil, Zalt-Bom- mel, Hedel, 's-Hertogenbosch, langs de Zuid- Willemsvaart naar Helmond. Afstand 125 KM. Vraag: Welke is de route van Leiden naar Roermond via Utrecht? Hoeveel K.M.? Antwoord: Leiden, Alphen, Bode graven, Woerden, Harmeien, Oudenrijn, Vreeswijk, Via-n-en, Everdingen, Deil, Tuil, Zalt-Bommel, Hedel, 's-Hertogcnbosch, Heeswijk, Veghel, Enp, Gemert, Bakel, Deurme, Liesel, Meill, Roggel, Helen, Horn, Roermond. Afstand 182 K.M.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 11