RIJNSTREEK BIOSCOPEN TE LEIDEN ZATERDAG 8 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6. LEIDSCHENDAM Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt in openbare vergadering bij een op Woensdag 12 Juli, des avonds 8.15 uur. De agenda vermeldt o.m. notulen, inge komen stukken, voorstel tot in gebruikge- ving van een gymnastieklokaal, voorstel tot verleening van subsidie in de vervoerkosten van een kind naar een school voor bijzon der buitengewoon lager onderwijs, wijzi ging van de begrooting 1939, voorstel tot het aangaan van een geldleening, voorstel tot wijziging van het uitbreidingsplan der gemeente .onderzoek van de geloofsbrieven van de genoemde leden van den gemeente raad en verder voorkomende zaken. St. Josephsgezellen. Zondag 9 Juli: Te 11.30 uur en na het lof bijeenkomst; 12 uur, Paladijnen vergadering. Dinsdag 11 Ju li: 8 uur Maria-Congregatie, daarna bijeen komst. Zaterdag 15 Juli: na het lof bijeen komst. Naar Den Briel. De leden worden nogomaal§ herinnerd aan onzen fietstocht naar Den Briel op Zondag 16 Juli. Er be staat nog gelegenheid zich op te geven tot uiterlijk Zaterdag 15 Juli bij het bestuur. Onkosten bedragen 0.80, alles inbegrepen. Kruisvaart. Morgen gaan de kruisvaar ders weer ter bedevaart naar den Briel. Aantreden om 6 uur op het Sluisplein. In verband hiermede geen ringbijeenkomst, geen Congregatie. K.J.M.V. Voor Christus onzen Koning. God wil het. Amen. Maandag 10 Juli: Socie- teitsavond, met opluistering van de „Mili taire Kapel'. Dinsdag 11 Juli: Maria-Con gregatie. Dinsdag en Donderdag: Handels cursus. Vrijdag 14 Juli: Societeitsavond. LISSE 4 „THEORIE EN PRACTIJK". Lezing over het vervroegen van bolgewassen. Vrijdagavond werd een openbare ver gadering gehouden door „Theorie en Prac- tijk", vereeniging van oud-leerlingen der Rijkstuinhouwschool te Lisse. Er was zeer veel belangstelling, hetgeen wel zijn oor zaak zal gevonden hebben in het feit, dat dezen avond gesproken werd door mej. dr. A. M. Hartsema van het Laboratorium voor Planten-physiologisch onderzoek te Wageningen, welk instituut baanbrekend werk heeft to stand gebracht, niet alleen van nationale, doch van internationale be- teekenis. Een van de pioniers op dit ge bied, mej. dr. Hartsema, sprak over het onderwerp „De toepassing van lage tem peraturen voor het vervroegen van de bolgewassen: Tulp, Hyacinth, Narcis en Iris". Een woord van hartelijk welkom werd door den voorzitter, den heer Harry Hyl- kema van Hillegom, toegeroepen aan al len, in het bijzonder aan de heeren ir. K. Volkersz, B. Donk en ir. K. Inia, leeraren van de Tuinbouwschool. Mej. Hartsema ving haar lezing aan met de behandeling van de vorming van de tulpenbol en het ontstaan van de bloem- vorming in den bol onder verschillende temperaturen. Interessant waren de me- dedeelingen van het wetenschappelijk on derzoek te dezen opzichte. De resultaten van de toepassing van verschillende tem peraturen werden door spr. op duidelijke wijze aangetoond aan de hand van sche ma's welke door projecties verduidelijkt werden. De verschillende temperaturen bleken van enormen invloed te zijn op de ontwikkeling van de bloemvorming, waar door het mogelijk is half December de bol len in bloei te hebben. Nog meerdere ver vroeging is mogelijk wanneer de bollen in Zuid-Frankrijk geplant worden, waar ze vroeger afsterven en ook daardoor weer vroeger behandeld kunnen worden voor vervroeging. Laat de tulp zich niet dwingen, anders is het bij de Hyacinthen, welke zich op schier ieder tijdstip voor vervroeging laat behandelen. De temperatuur voor Hyacin then moet aanmerkelijk hooger zijn dan voor tulpen, n.l. 27 graden. De tulpen hebben vanaf het begin der behandeling tot het tijdstip van bloei 142 dagen noodig; de Hyacinthen hebben een behandeling gedurende 162 dagen noodig. In het kort behandelde spr. de praepara- tie-methoden, die toegepast worden. Na eenige minuten gepauzeerd te heb ben werd nog gehandeld over de toepas sing van lage temperaturen bij Narcissen en Irissen, waarbij ook zeer interessante mededeelingen van gedane onderzoekingen ten beste werden gegeven. De lezing was voor vakbeoefenaren van buitengewoon groot belang en werd met bijzondere aandacht gevolgd. De voorzit ter bracht dank voor haar zeer leerzaam betoog en de beantwoording der gestelde vragen. Zangvereeniging „St. Gregorius". Gis teravond hield de R.-K. Gemengde Zang vereeniging „St. Gregorius" een buitenge wone vergadering onder leiding van haar voorzitter den heer F. G. N. Beissens. On der de aanwezigen waren pastoor G. P. A. van Zuylen en de geest. adv. kap. J. H. M. van Ingen en het dag. bestuur van de afd. van den R.-K. Volksbond. Met luid applaus wejrd de binnenkomst begroet van burgemeester jhr. F. C. J. M. van Ryckevorsel en van wethouder P. War merdam Czn. Onder leiding van den heer Mizee zong de zangvereeniging „Domine salvam fac". De voorzitter opent met een woord van j»elkom de bijeenkomst en zeide dat op de- ?S§ vergadering de burgemeester tot be schermheer zal worden geïnstalleerd en wethouder Warmerdam tot eere-voorzit- ter. De geest, adviseur installeerde daarna met een kernachtig woord wethouder War merdam tot eere-voorzilter. Eigenlijk, zei- de de eerw. adviseur, is het voor weth. Warmerdam een degradatie omdat hij eerst was beschermheer, doch hij meende zelf deze plaats te moeten afstaan aan den bur gemeester. Deze hartelijke woorden wer den met een luid applaus bekroond. De secretaris, de heer P. van Opzeeland, gaf vervolgens een historisch overzicht van de werkzaamheden en van den bloei der vereeniging. Dat de krachten der vereeni ging niet denkbeeldig zijn bleek uit het aantal medailles, lauwerkransen en -tak ken, welke in de zaal waren tentoongesteld en op de verschillende tournooien wer den behaald. Spr. zeide, dat de belangstel ling van de Lissenaren op zijn minst geno men wel mocht verdubbelen, opdat deze mooie vereeniging, v/elke. katholiek Lisse niet missen kan, niet bij gebrek aan midde len zou moeten ten grave dalen. Hierna werd ten gehoore gebracht „Ho- die Christus Natus Est", het verplichte concoursnummex*, waarmee de vereen, in het concours te Voorburg een eersten prijs wist te behalen. Hierna was aan de orde installatie van den burgemeester tot be schermheer. Dit geschiedt door den eere voorzitter, den heer P. Warmerdam. Spr. deelde mede, waarom hij van het be schermheerschap afstand had gedaan. Het is voor hem gen degradatie doch een eer, dat hij het beschermherschap kan leggen in de handen van den burgemeester. Hij zeide blij te zijn met deze vereeniging, al is het dan niet daadwerkelijk, verbonden te zijn. Naast de hulde, zooeven aan den burge meester en voorzitter gebracht, dient ook een woord van hulde gebracht aan den se cretaris. Hierna richtte spr. zich in 't bij zonder tot den burgemeester, dien hij dank te voor diens bereidwilligheid. Hij hoopte, dat eens mevrouw van Ryckevorsel zal kunnen profiteeren van de avonden van kunstgenot, welke ..St. Gregorius" ons des winters verschaft. Hiermede verklaarde hij den burgemeester voor geinstalleerd. Een daverend applaus brak hierop los. Hierna verkreeg de burgemeester het woord, die zeide, dat hij bij het uitvoeren van het „Domine Salvam fac" onmiddel lijk geconstateerd had, dat hier een ver eeniging eerste klas haar stem doet hooren. Spr. zeide, eerst te hebben geaarzeld het beschermheerschap met den heer Warmer dam te ruilen, te meer omdat deze een man is met liefde voor de gemente en door iedereen gewaardeerd wordt. Ten slotte heeft hij echter, op aandringen van den heer Warmerdam, zijn aarzeling overwon nen. Spr. sloot zijn toespraak met den wensch, dat het steeds met de vereeniging. crescen do moge gaan. De pastoor richtte vervol gens namens de leden het woord tot den directeur, om hem te danken voor zijn zeer goede leiding en zijn toewijding, waar door kort geleden nog wederom lauweren zijn behaald. Spr. bood hem namens de le den een enveloppe met inhoud aan. Ten slotte zang het koor „In Dulce Jubilo", het vrije concoursnummer. RIJNSBURG Bloemenhandel. De prijzen waren in de afgeloopen week iets beter. Enkele min der warme dagen doen direct de prijs iets oploopen en aangezien men in dezen tijd van het jaar geen hooge prijzen gewoon is, valt iedere verbetering mee. De notee ringen waren als volgt: Gladiolussen: Edi son 2.002.30, Rubini 1.802.10, Poolijs 2.60—3.20, Halley 1.50—1.70, Picardi 3.60— 4.40, Sunrise 1.902.10, Or Brillant 1.70 2.10, Pellegrina 1.702.00, Witte Lelies per 100 kelken 2.002.40, Delphinium 0.80 1.20, Lilium Regalem 0.450.60, Gallardia 0.350.60, Asters 0.40, roode Anjers 0.15 0.25, Lathyrus 0.150.25, Margrieten wit 0.150.25, Violieren per 100 tak 1.301.70, Rozen per bos 0.100.16, Convili's wit 0.550.75, Anemonen in div. kleuren 0.10 0.15, Scabiosa 0.300.40, Statice 0.200.30, Dwergzinnia 0.400.60, Zinnia 1.201.80, Centaurea 0.100.20, Ranonkels 0.100.15, BI. Anjers 0.100.15, Korenbloemen 0.05 0.15, Margrieten geel 0.100.20, Margrieten dubbel 0.600.80, Juliaantjes 0.050.10, Eremurus 0.060.09, Alstromeria 0.500.65, Leeuwenbekken 0.250.40, Asclepia 2.10 2.80, Clarcia 2.00—2.70, Iris 0.05—0.08, Kop- godetia 0.08—0.11, Candicums 2.70—3.10, Achilia 0.70—0.80. WARMOND Oranjecommissie. In afwijking met andere jaren zijn voor dit jaar de Oranje feesten vastgesteld op 11, 12 en 13 Sep tember a.s. terwijl de traditioneele hard draverij op de kortebaan zal worden ge houden op 13 September a.s. VOORSCHOTEN De Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Kath. Actie. heeft haar campagne: „Oude schatten" bijna voltooid. We hebben de in tenties, verbonden aan 't aanstaande pries terfeest van Mgr. Huybers, verwerkt. We hebben in enkele leerzame conferenties de H. Sacramenten gezien en leeren waardee- ren als de groote schatten, waardoor we in den Hemel komen. We besluiten onze campagne met een autotocht naar de H. Landstichting te Nijmegen op Zondag 23 Juli en stellen elk katholiek meisje in staat zich hierbij aan te sluiten. We ver trouwen dat voor deze tocht veel belang stelling is. Men geve zich op vóór 15 Juli bij: Voorstraat 18 of Leidscheweg 108. Leest met aandacht de advertenties ln Uw Dagblad! ALPHEN AAN DEN RIJN Overleden: Margaretha Carolina Cok, 1 d. (overleden te Leiden). G e ve s ti g d: uit Leiden: M. Oppelaar uit Leiden: A. Treur. Vertrokken naar: Amsterdam: G. Hel- lema Boskoop: T. de Jong Boskoop: E. de Kater Haarlem: J. M. Waardenburg Middelharnis: W. C. Fun 's Gravenha- ge: D. de Jager en gezin Bodegraven: T. Griffioen Amsterdam: G. Ankersmit. BODEGRAVEN EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Van den Eerw. heer W. Vernooij. Op Zondag 16 Juli e.k. hoopt onze plaats genoot, de weleerw. heer W. Vernooij S.C.J. in de kapel van het Studiehuis „St. Joseph" te Hees bij Nijmegen uit de han den van Z. H. Exc. Mgr. dr. J. M. Buckx de heilige priesterwijding te ontvangen. Hij werd geboren op 17 Februari 1912 te Bodegraven; studeerde achtereenvolgens te Weert en na het noviciaat te Asten ge maakt te hebben twee jaar te Princenha- gen. Na twee jaar docent te zijn geweest aan het juvenaat te Bergen op Zoom vol tooide hij zijn studies te Hees bij Nijme gen. De eerste plechtige H. Mis hoopt hij op Zondag 23 Juli a.s. in de parochiekerk van den H. Wililbrordus op te dragen. Gele genheid tot gelukwenschen is er dien dag van half drie tot half vier aan de ouder lijke woning, Oud-Bodegraven, Hoeve „Vrijennest" C. 127. Volksbond. Wegens verandering van het agentschap van de centrale volksbank, dat eerst door den heer R. van der Star werd waargenomen en in den "vervolge door den heer N. van Schaik, voorzitter van den Volksbond der afdeeling Bodegraven- Zwammerdam, zijn de gelegenheden tot inlage en terugbetaling eenigszins gewij zigd. Vanaf heden zijn de tijden als volgt: des Zondags tusschen twaalf en één uur in het parochiehuis en verder gedurende de avonduren ten huize van den agent aan de Rijnkade. Tevens is bij hem de gelegen heid opengesteld tot het sparen van zegels. Nadere inlichtingen worden door hem gaarne verstrekt. HAZERSWOUDE 1 Geboren: Elizabeth Maria Theresia 'd. van J. Borst en A. M. Boere Marinus Constant z. van G. de Jonge en C. M. v. d. Velde Quirina Petronella d. van C. J. Vertegaal en A. M. den Biggelaar Corne lia Johanna Maria d. van A. M. Menkel en H. M. Heemskerk. Ondertrouwd: J. P. Cok 29 j. en T. Vierstra 29 j. H. A. van Amsterdam 25 j. en C. A. van Heyningen 22 j. H. A. Burggraaf 29 j. en P. Verkade 24 j. C. Bremmer 28 j. en P. C. Sonneveld 26 j. J. van Exter 30 j. en A. M. Singels 21 j. J. Slappendel 28 j. en G. M. Laros 27 j. Getrouwd: J. A. Overbeeke 24 j. en D. Vos 25 j. Overleden: Aartje Both 60 j. gehuwd met L. de Vogel. 4UW HOOGMADE „Herwonnen Levenskracht". Zondag a.s. zullen eenige jongedames u bij den uit gang der kerk aanklampen en u 'n speldje trachten te verkoopen. Koopt dat dan, want 's is voor 't mooie werk van „Her wonnen Levenskracht". Zoovele bleek neusjes zien verlangend uit naar 't oogen- blik, dat ook zij naar buiten mogen om nieuw leven op te doen in een sanatorium. Dit gaat echter niet als geen vrijwillige bijdragen binnenkomen. Geeft dus allen, jong en oud, en geeft ruimschoots. Deze gave is dan tevens een gebed om vrijwa ring voor deze verschrikkelijke ziekte. De Bildt seint: betrokken lucht met kans op regen. Niet uitgaan dus, maar geeft dan iets ruimer. Het is Gode gegeven en dus Gode geleend en dan is de rente verzekerd. KOUDEKERK INBRAKEN In den nacht van Donderdag op Vrijdag hebben ongewenschte gasten ditmaal in de Hoogewaard alhier op een tweetal plaatsen een nachtelijk bezoek gebracht. Bij den vertegenwoordiger van de Gebr. O., den hëer H. alhier, werd aan de achter zijde der woning een ruit verwijderd, waar na de beide kamers grondig werden onder- zoccht. Het bleek echter weer dat het in hoofdzaak om geld te doen is geweest. Er wordt slechts een klein bedrag aan geld ontvreemd, terwijl verder alles van waarde onaangeroerd bleef. Bij den fabrikant de heer C. M. O. werd een raam van het kantoor opengeschoven. Hier is echter de dader gestoord want om ruim 3 uur werden de bewoners gewekt door het aanslaan van de hond. De dader moest zich ook hier tevreden stellen met slechts een 25 tal 5 centspostzegels, zoo dat de buit wel zeer gering is. Door de politie werd in samenwerking van den rechercheur van Politie B. uit Leiden een onderzoek ingesteld. LEIDERDORP Onderscheiding. Door het dagelijksch bestuur van den Nat. Bond „Het Mobilisatie Kruis in den Haag is aan den heer C. Captein te Zoeterwoude het Witte-Mobili- satie kruis toegekend, als bewijs van waar deering voor zijn gedurende de oorlogs jaren verleende hulp aan gemobiliseerde militairen, gelegerd in Leiderdorp en Zoe terwoude. TER AAR Oranjefeest. De Julianavereeniging alhier heeft het voornemen gemaakt in het begin van September feesten te orga- niseeren op een terrein gelegen bij de Groote Brug. De veilingen. Volgende week zal er voorloopig Maandag, Woensdag en Vrijdag veiling worden gehouden. WOUBRUGGE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Woensdag 12 Juli a.s. des v.m. 9.30 uur ten gemeentehuize. Aan de orde wordt gesteld: 1. Onderzoek geloofsbrieven. 2. Notulen vergadering 7 Juni 1939. 3. Ingekomen stukken. 4. Crediet verleening aan bloemkweekers. 5. Reclames belasting. 6. Voorstel oninvorderbaar- verklaring belastingen. 7. Voorstel aangaan rechtsprocedure inzake aflossing voorschot landarbeiderswet. 8. Onbewoonbaarver klaring woningen te Hoogmade. 9. Vast stelling vergoeding: a. art. 101 L.O. wet over 1936, b. art. 55 ter L.O. wet over 1938, c. art. 104 L.O. wet aan buitengemeenten. 10. Voorstel tot aankoop van grond ten behoeve van reconstructie Achterweg Wou- bruggenen begrootingswijziging. 11. Aan gaan rekeningcourant overeenkomst voor kapitaalsuitgaven. 12. Rondvraag. Raadslid. Van den heer W. A. Boot, op 19 Juni j.l. gekozen tot lid van den Raad is bericht ingekomen dat hy de be noeming om drukke werkzaamheden, niet kan aanvaarden. In zijn plaats is gekozen het zittend lid Co. Donker (C.H.). THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Lido: Het schip der ver vloeking. (Warner Baxter, Freddi Bar- Tholomew). Het laatste nieuws is liefde (Loretta Young, Tyrone Po wer). Dramatisch Humoreske lederen avond 8.15 u. Zondag van 27 uur. Matinée Zaterdag en Woensdag 2 uur. Goedgekeurd v. volwassenen Trianon: Ultimatum (Erioh von Stroheim, Dita Parlo). De Visschersjongen. (Bobby Breen, Lec Carillo). Dramatisch Zang en avontuur lederen avond 8 uur. Zondag van 27 uur. Matinée Zaterdag en Woensdag 2 uur. Goedgekeurd Luxor: Alaska (Hans Al ters). Complot in Holly wood. (Leslie Ho ward, Joan Blondell) Avontuurlij k- dramatisch Komisch lederen avond 8 uur; Zondag bovendien van 27 uur; alle dagen matinée be halve Vrijdag 2 uur. Toelaatbaar v volwassenen Casino: Ü8 Jongenshart (Mic key Rooney). De sprong in het ge luk (Fritz Schulz, Felix Bressart). Realistisch Klucht lederen avond 8 uur. Zondag van 47 uur. Zaterdag en Woens dag half drie matinée Goedgekeurd v. volwassenen Rex: Chineesch goud. (Gary Cooper, Ma deleine Carroll). Zinga. (Paul Robe son). Sensationeel- humoristiseh Zang en spanning lederen avond 8 uur. Zondag van 27 uur. lederen dag 2 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen ZOETERWOUDE EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Van den Eerw. pater Jo. Bosman. Op Zondag 23 Juli zal de eerste zoon van de Parochie van de H. Kruisverhef fing, de eerw. Frater Jo. Bosman van de Orde der Kruisheeren van het „Alberti- num" te Nijmegen door Z. H. Exc. mgr. A. F. Diepen tot priester worden gewijd. Op den daarop volgenden Zondag, 30 Juli, zal de Neomyst zijn eerste plechtige H. Mis opdragen in de parochiekerk van de H. Kruisverheffing. De propagandaclub „St. Paulus" zal bij dit priesterfeest weder een geldinzameling houden om een waardige viering door de parochie voor te kunnen bereiden. KATH. GEMEENTERAADSLEDEN IN STATENKIESKRING GOUDA. Vrijdagavond hield de vereeniging van R.-K. Gemeenteraadsleden in den Staten- kieskring „Gouda" in het restaurant „Ter Gouw" te Gouda een bijeenkomst, welke tamelijk goed bezocht was. In zyn openingswoord richtte de voor- ziter, de heer A. C. A. Deerenberg, een bij zonder welkom tot de nieuwe raadsleden en tot de besturen der afdeelingen van de R.-K. Staatspartij, die op deze vergadering waren uitgenoodigd. Van de federatie was ter kennisneming een schrijven ontvangen, dat gericht was aan de afdeelingsbesturen der R.-K. S. P. Hierin wordt aan elk afdeelingsbestuur ge vraagd, of het er toe meent te kunnen over gaan aan de afdeeling voor te stellen het reglement aldus aan te vullen, dat in de bekende verklaring, welke ook door de can- didaat-gemeenteraadsleden moet worden on derteekend, eveneens wordt opgenomen: a. dat zij onderschrijven den leiddraad voor R.-K. Gemeenteraadsleden (gemeen teprogram) b. dat zij lid worden van een der gewes telijke organisaties van R.-K. Gemeente raadsleden. Het schrijven wijst er vervolgens uit drukkelijk op, dat ook betrefende het twee de punt niet meer dwang op de raadsleden, tevens leden der R.-K. S. P., uitgeoefend wordt, dan geoorloofd is. Er wordt hier zoo vervolgt het schrijven in beginsel hetzelfde gevraagd, als reeds door meer dere afdeelingen gevraagd wordt door het verplicht stellen van het lidmaatschap der raadsfractie. In beide gevallen immers wordt van de raadsleden alleen gevraagd, dat zij een voortdurend overleg zullen voe ren met hun mede-raadsleden, leden der R. K. S. P. om zoo een waarborg te meer te scheppen, dat vooral een gemeentepoli tiek zal worden gevoerd op den grondslag der katholieke beginselen, met volkomen eerbiediging overigens van de zelfstandig heid van de vertegenwoordigers in den ge meenteraad. Nadat de voorzitter dit schrijven had toe gelicht, deelde hij mede, dat de afd. Was senaar dit tweede punt in haar ontwerp- reglement had opgenomen, dat echter hier door geen goedkeuring van de Kamercen trale „Leiden" kon ontvangen. Deze afdee ling is echter bij het hoofdbestuur der R. K. S. P. in hooger beroep gegaan en heeft daar bevestiging van haar standpunt ge kregen. Namens de verificatie-commisie deelde de heer A. Heerkens mede, dat de boeken en bescheiden van den penningmeester, den heer Kasbergen te Oudewater, in goede or de waren bevonden. Daar de voorzitter zelf een inleiding hield over „R. K. Gemeentepolitiek", nam de vice-voorzitter, de heer W. Middelweerd tijdelijk de leiding van de vergadering over. Tevens maakte de vice-voorzitter van de gelegenheid gebruik om een hartelijk woord van gelukwensch te richten tot de heeren Deerenberg en Heerkens wegens hun verkiezing tot leden van de Provinciale Staten. In het begin van zijn inleiding achtte de voorzitter thans het goede oogenblik ge kozen om over dit onderwerp te spreken, daar de verkiezingen pas achter den rug zy'n en de nieuwe raad spoedig zal aantre den. In dit gewest, waar de bevolking van de verschillende gemeenten van zeer gemeng- den aard is, zijn wij zoo vervolgde spr, aangewezen op samenwerking met an dere groepen. Dit moet ook gebeuren bij' het samenstellen van het college van B. en W., dat een werkmeerderheid in den raad noodig heeft om zijn functie goed te kunnen vervullen. Al bezet de R. K. S. P. iu een gemeente geen wethouderszetel, moet zij toch niet direct vrijwillig in op positie gaan. Dit zou immers niet in het be lang van het gemeentebestuur zijn. Voor het goed vervullen van hun werk zaamheden dienen de R.-K. gementeraads- leden goed op de hoogte te zijn van de be langrijke en veelzijdige vraagstukken, wel ke aan de orde gesteld worden. Door hun lidmaatschap van de vereeniging kunnen zij bij het adviesbureau en in het orgaan „De Gemeenteraad" voorlichting ontvan gen in deze. moeilijke kwesties. Spr. zou een verplicht lidmaatschap ten zeerste toe juichen. Spr. bepleitte ten slotte een nauwer con tact tusschen de R.-K. raadsleden en de plaatselijke afdeelingen, waardoor moei lijkheden gemakkelijker opgelost zouden kunnen worden. Vervolgens werd de agenda behandeld van het congres der Federatie, dat op 15 en 16 Juli a.s. te Heerlen gehouden zal worden. -Naar dit congres werden afgevaardigd de heeren H. J. van de Poll en A. Heerkens. De voorzitter sloot hierna de vergadering met de verheugende mededeeling, dat ze ven personen zich als leden van de ver eeniging hadden laten inschrijven.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6