OMGEVING ZATERDAG 8 JULI 193» DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. De Oegstgeesters in Echternach Naar ieders overtuiging was de laatste dag van de Bedevaart weer veel te vlug genaderd1. Zooals iederen ochtend werden de meeste pelgrims gewekt door het mooie izingen der klokken van de Basiliek. Menig een zal zich hebben afgevraagd, of zóó ook de 'klokken eens zullen luiden in Oegstgeest. Om 8 uur werd de gemeenschapsmis op gedragen door den Pastoor, waaronder Z.E. een korte toespraak hield en vooral wees op de geestelijke vruchten van deze bede vaart voor iederen pelgrim in het bijzonder en voor de parochie en. het Willibrordfeest in het algemeen. Ons feest had geen schoo ner inzet kunnen hébben dan juist deze bedevaart, die de geestelijke grondslag leg de voor onze viering. Onder de H. Mis bespeelde op meester lijke wijze de heer Martijn weer het orgel en besloot met het feestelijk Alleluia van Handel, zoodat allen diep onder den indruk voor het laatst de Basiliek verlieten met de heerlijkste herinneringen. Nia het ontbijt volgde een vlug inpakken der koffers, nog eenige inkoopen, nog een laatste briefkaart, terwijl de Pastoor met Kap. Sanders nog een afscheidsbezoek brachten aan Kanunnik Kaiser, om hem te danken voor de bereidwilligheid en mede werking, die de Bedevaart had mogen ont vangen. Ook werd nog een bezoek gebraCht aan Prof. Dr. Goetzinger. Deze zegde ons toe de sarcofaag van St. Willibrordi voor onze tentoonstelling in Oegstgeest. Om elf uur werd de terugreis aanvaard met de autobussen naar Ettel'brüok en van daar met de trein naar Utrecht. Ongestoord' werd nu de reis gemaakt begunstigd door goed weer. Nog een laatste gezellig samenzijn had het ijverige bedevaartcomité den pelgrims bereid in hotel Terminus. Voor velen was dit nog een echte verrassing. Ook hier wer den verschillende speechen gehouden en werd aan de geestelijkheid van de parochie een mooie plaquette aangeboden, die te Echternach geslagen was bij gelegenheid van het eeuwfeest. Ook zorgde mej. S. de Rooij weer voor een zeer geestig afscheidslied. Toen ont bond de voorzitter van het hoofdcomité, kap. Sanders, met een oprecht woord van dank aan kap. Umans en aan de heeren G. Schlattman en A. de Rooij, het bede vaartcomité en sprak de hoop uit, dat ge heel de feestviering zoo moge slagen, als deze eerste inzet is geslaagd. Aan het slot sprag nog de pastoor op de hem eigen enthousiaste wijze en dankten allen die aan het welslagen van de bedevaart hadden medegewerkt. Vlug werden toen weer de koffers opge nomen en werd het laattse traject afge legd naar Leiden, waar veel nieuwsgierige familieleden en bekenden stonden te wach ten. Een luid gejuich steeg op, vele harte lijke handdruken werden gegeven, dank woorden gesproken en langzaam verspreid den zich alle pelgrims iedr naar eigen huis om daar te gaan vertellen van alle mooie en schoone dingen die deze bedevaart had geboden. Moge door de voorspraak van St. Willi- brord heel onze feestviering zoo slagen, dan zal waar blijven: KERKWERVE BLIJFT ST. WILBERTS- ERVE. HILLEGOM Ned. Spoorwegen. Naar aanleiding der vele klachten die tot de dir. der N.S. zijn gericht over de slechte verbinding van af 't station Hillegom bij de zomerdienst regeling is van de directie toezegging ont vangen, dat hierin bij den a.s. Winterdienst zal worden voorzien. Voor den zomerdienst is wijziging in den treinenloop niet meer mogelijk. Bouwen. Door de N.V. W. J. van den Bosch alhier zullen aan Loosterweg n zes burgerwoonhuizen worden gebouwd. Personalia. Voor 't eindexamen H.B.S. 5 Jarigen cursus slaagde te Haarlem onze plaatsgenoot de heer M. van Til; voor 't examen MULO-B slaagde te Amsterdam de heer W. Hierman, alhier. Geboren: z. van A. J. Damen-Verkley d. van C. Klinkenberg-Verhoeve z. van M. P. Bos-Bakker. Ondertrouwd: J. Vreeken en H. van Hal C. J. J. van Dril en C. P. J. Kievit P. van der Linden en J. M. van de Reep L. A. van Ast en J. Branse J. Huisman en H. Scchoneveld. Getrouwd: G. H. A. Beukeveld en C. C. A. van Riek. Overleden: J. S. Loerakker-van Looy vr. 58 jaar. KATWIJK Ce boren: Jacoba d. van G. v. d. Does en N. v. d. Plas Pieter Gijsbertus z. van G. v. d. Does en N. v. d. Plas Jan z. van Nic. Plug en M. Spaanderman Diewertje d. van A. v. d. Plas en A. Ouwehand Cornelis z. van G. v. d. Plas en G. v. Duyn Frederik z. van P. v. Leeuwen en J. T. Buys Dirkje Wilhelmina d. van N. Schaap en K. v. Dijk. Gehuwd: M. J. Hermans en A. Vooys P. v. Duyn en P. Ouwehand J. A. Se- gaar en M. v. d. Boog D. v. d. Plas en W. v. Duyn C. de Best en N. v. d. Voor.t P. Brussee en K. Vooys C. Vooys en C. v. Rijn W. J. Fukken en J. Hoek. Overleden: Aagje Haasnoot 50 j. Jan v. d. Plas 25 j. Jacobus v. Rijn 79 j. -Pieter Gijsb. v. d. Does 1 dag Johan na Vooys 76 j., geh. met P. Ravensber- gen Gz. KATWIJK AAN DEN RIJN TRAGISCH STERFGEVAL. De 66-jarige mej. Fr. Maager-Buijs, wo nende Nieuwe Duinweg alhier, is op tra gische wijze om het leven gekomen. Op een stuk duinterrein in de onmiddel lijke nabijheid van haar woning wordt door de opgroeiende jeugd veel gevoet bald. Zoo ook deze week. De bal kwam in den tuin van den heer M. terecht. Deze hield de bal in bewaring, wat natuurlijk niet naar genoegen was van de voetbal lers, die zich daarbij onbehoorlijk gedroe gen. Den volgenden avond gingen twee jongens den bal terugvragen. Bij de ont stane woordenwisseling meenden zij, dat de heer M. hen te lijf wilde gaan. Eén van hen ging per fiets er van door, terwijl de 17-jarige W. de Br. de fiets op den grond liet vallen. Mej. K., die ook naar buiten gekomen was, is gevallen. In haar woning gekomen werd zij onwel. Dr. W. M. en Dr. H. H., die inmiddels gewaarschuwd De nationale tentoonstelling „Ideaal Wonen" te 's-Hertogenbosch zal de volgende week haar poorten openen en hard wordt thans gewerkt, om de hooge wallen der oude Hertogstad in een lusthof te veranderen. Een der 'bastions is herschapen in een „stemmig zitje". waren, konden slechts den dood constatee- ren. Wegens vermoeden van dood door schuld is het lijk door de polite in beslag genomen en zal door dr. Hulst van Leiden sectie verricht worden. De politie heeft verschillende verhooren afgenomen. OEGSTGEEST Kostelooze rijwielmerken. Degenen, die in aanmerking meenen te komen voor een kosteloos rijwiel-belastingmerk kun nen zich aanmelden in het gebouw Gevers straat 5 op 11 Juli a.s. van 57 uur, op 14 Juli van 3—6 uur en op 22 Juli van 3—6 uur. SASSENHEIM „Teylingen". Wat een verschil van opkomst met 14 dagen geleden aan het ontbijt! Toen een kleine 120 belangstellen den en nu, nu de belangen der vereeniging besproken moesten worden, een kleine 30. Om 10 voor negen opent de heer C. H. Rotteveel de vergadering met diegenen te danken, die zich beijverd hebben met den lotenverkoop. Spr. wenscht ook een beroep te doen op de oudere spelers van het 1ste elftal om de jongeren in het team te hel pen, om met hen samen te werken, zoodat de critische opmerkingen over dit elftal gelogenstraft worden. Naar aanleiding van een verzoek der sportvereeniging Volendam om mede te doen aan door deze club uitgeschreven se riewedstrijden, met als prijs een zilveren botter, werd besloten met het 1ste elftal hierover te spreken. Voelt dit elftal er iets voor dan kunnen ook andere leden mede. D.E.S. uit Kudelstaart noodigt het 2de elftal uit om daar, ter gelegenheid van een lustrumviering, een wedstrijd te komen spelen. Besloten werd de uitnoodiging te aanvaarden. Omtrent het sparen voor de te houden feestavond werd medegedeeld dat tot nu toe 10.25 gespaard is. Gaat het zoo door dan komt er van dezen avond niets. Be sloten werd de spaarregeling stop te zetten en dus geen feest! Hierna jaarverslagen: 1. Secretaris (H. Hoogervorst) ledental 93 t.w. 52 senioren en 41 junioren. Aan de competitie namen 4 senioren-elftallen en 3 junioren-elftallen deel. Verder pluimen op verschillende hoe den zooals op die van kap. Redeker. Spe ciaal ook aan de leiders der Junioren-elf tallen die dikwerf hun Zondagen opoffe ren om jongeren te begeleiden. Gespeeld werden in totaal 67 wedstrijden door 4 elf tallen met 226 doelpunten voor en 134 te gen. Het verslag was 7 folio-pagina's groot. 2. Penningmeester. Ontvangsten 1598.34, uitgaven 1437.78, saldo 160.56 over 1938-1939. Bezit totaal 310.39. De penningmeester F. Homan deelt nog mede dat de medewerking van de leden in de reiskosten over het algemeen beter moet worden. Spr. bracht ook nog hulde aan den secretaris voor de propaganda o.a. in de Leidsche Courant waardoor de re cettes zeer zeker zijn gestegen. Het verslag der Junioren-commissie zal in de „Klok" gepubliceerd worden. Tot leden der kascommissie werden be noemd de hèeren F. Homan, A. Wesseling en B. de Zwart. De voorzitter leidde daarna het punt „training" in. De Junioren zullen getraind worden door een Teylingenlid. De vraag is willen de Senioren, ook getraind wor- Lelden BOSKOOP DE HEER JOH. DE GROOT NIET IN DEN GEMEENTERAAD De heer A. van Rosmalen zijn opvolger Naar aanleiding van het feit, dat de heer Joh. de Groot, gekozen als nummer 5 op de lijst der Chr. Hist. Partij voor den ge meenteraad, godsdienstonderwijzer is, heeft de Bijz. Kerkeraad in zijn gehouden zitting de e.v. combinatie van deze twee functies besproken. Evenals de Kerkeraad der Ned. Herv. Gem. te Amsterdam (naar aanleiding van de verkiezing van ds. Ekering tot lid van den Amsterdamschen raad) heeft ook de Bijz. Kerkeraad alhier beslist, dat combi natie van deze beide functies niet wen- schel ij k is met het oog op het werk als godsdienstonderwijzer in deze ge meente Naar wij vernemen zal de heer de Groot dan ook zeer waarschijnlijk zijn raadszetel ter beschikking stellen. Opvolger op de Chr. Hist, lijst is de heer A. van Rosmalen, die ook thans zit ting heeft. De heer A. van Rosmalen werd 7 Jan. 1877 geboren en deed op 4 September 1923 zijn intrede in den Leidschen raad. Dr. E. F. JACOBI. Gelijk reeds medegedeeld is dr. E. F. Jacobi te Leiden benoemd tot directeur van de Rijkstuinbouwschool te Boskoop. Dr. Ernst Frederik Jacobi werd geboren te Amsterdam en is thans 30 jaar oud. Sinds 5 jaar is hij werkzaam als leeraar aan de Rijks H.B.S. te Goes en tegelijker tijd als assistent aan het Zoölogisch La boratorium te Leiden. Verleden jaar is de heer Jacobi gedocto- reer op een proefschrift, getiteld: Uber Le- bensweise, Auffinden des Wrrtes und Re- gulierung der Individuen zahl von „Mormoniella Vitripennis", bij welke pro motie prof. dr. C. J. van der Klaauw als promotor optrad. In samenwerking met prof. Baas Becking publiceerde dr. Jacobi in het Tijd schrift van de Nederlandsche Dierkundige Vereeniging een artikel over „Zout-anta- gonismen" en in het Tijdschrift voor Plan tenziekten een bijdrage over larven van wantsen, schadelijk voor de ooft-teelt. Te Scheveningen hebben Vrijdag) 15 brandspuiten uit de provincie Zuid-Holland een groote demonstratie gegeven. De Haag sche brandweer in actie. den? Een aantal der aanwezige senioren is er voor. Secretaris Hoogervorst spoorde tot trai ning aan en nam werkelijk geen blad voor de mond. Besloten werd tot training over te gaan door een oudere speler. De trai ning zal op Woensdagavond plaats heb ben. Bestuursverkiezing. Aan de groote aan drang om aan te blijven zal de heer Hoo gervorst, voorloopig voor 1 maand, gevolg geven. Hij en de heeren F. Homan en A. Langelaan werden bij enkele candidaat- stelilng herkozen. De elftalcommissie was niet aanwezig, maar aan deze commissie werd opgedragen minstens 1 maal per veertien dagen te vergaderen met den aanvoerder. Bij de rondvraag sprak de Geest. Advi seur nog een enkel woord en vertrouwt dat het de secretaris mag gelukken, gele genheid te vinden als secretaris aan te blijven. Personalia. De heer M. van Egmond behaalde te Leiden het diploma boekhou den en algem. handelskennis. In den Leidschen Rijn werd als onder deel der door de V. V, V. te Utrecht geor ganiseerde feestweek een watersteekspel gehouden, waaraan ook Italiaansche mees ters, op dit gebied deelnamen. Eenige, rivalen bestrijden elkaar.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 5