R.K. VOLKSBOND KERKNIEUWS ZATERDAG 8 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHSGEZELLEN VEREENIGING TE LEIDEN Maandag 10 Juli houdt onze biljartclub haar jaarvergadering voor de leden. Alle leden zijn aanwezig! Dinsdag 11 Juli: Bijeenkomst voor de ge huwde leden. Laten wij ook in de zomer maanden onze verplichte bijeenkomst be zoeken. ZEER BELANGRIJK! Woensdag 12 Juli 's avonds am half 9 fa milieraad. Alle leden van den Raad van Bestuur, alle commissarissen van gehuwde en onge huwde afdeeling, alle bestuursleden van onze verschillende onderafdeelingen wor den dringend uitgenoodigd deze bijeen komst' bij te- wonen. Deze bijeenkomst is allerbelangrijkst. Het voornaamste punt van bespreking zal zijn: De actie in het komende seizoen. Hoe wekken wij de belangstelling der leden voor het eigen vereenigingsleven en voor de onderafdeelingen op? Belangrijke veran deringen voor het komende jaar. Nogmaals, laten de bestuursleden hun verantwoorde lijke taak begrijpen en aan deze belang rijke besprekingen deelnemen. H. SCHRAMA, V.-Pr. KOLPINGSLIJFWACHT De installatie van de nieuwe Kolpings- lijfwachters en de hernieuwing van trouw van de reeds geïnstalleerde zal plaats heb ben op Zondag 16 Juli om half 8 in de St. Lodewijk, om 8 uur. H. Mis met algemeen H. Communie. Na afloop gemeenschappe lijk ontbijt van K.L.-ers en Commissaris sen. Wie geeft zich op als K.L-er? JAARVERGADERING BIBLIOTHEEK Woensdag 28 Juli hielden wij onze jaar vergadering. Het lief en leed van heel het seizoen werd hiermede weer eens gememo reerd. Besloten werd het leesseizoen 1938 1939 op Zondag 9 Juli te doen eindigen. Was het aantal lezers in het begin van het seizoen betrekkelijk goel, dat werd gelei delijk minder. Gebleken is dat er nog veel te weinig gezellen van onze bibliotheek ge bruik maken, wat zeer jammer is, daar het toch een instelling is hoofdzakelijk bedoeld voor gezellen. Wij hopen, dan ook dat in het volgend leesseizoen veel gezellen ge bruik zullen maken van onze bibliotheek. Geopend zal worden ongeveer begin Sep tember. Aangeschaft zal worden een nieuw catalogus. Tevens kan ik al vast verklappen dat de prijs van de boeken van 6 op 4 cent gebracht zal worden. Dus gezellen, aan u de daad. De datum der opening zal nader be kend gemaakt worden. ONZE ZOMERBIJ EENKOMST OP 3 SEPTEMBER Onze groote zomerbij eenkomst, waar on der meer de resultten van de A.J.E. (Ar beiders Jeugd Enquête) zullen worden be kend gemaakt, wordt gehouden op Zondag 3 September op het landgoed Drakenburg bij Hilversum Het programma luidt als volgt: 10.30 uur: Plechtige H. Mis, Votiefmis van St. Willibrord Dir. I. H. v. d. Berg. Predika tie over St. Willibrord, Centraal-Praeses H. A. J. Drost. Een koortje uit Hilversum zingt de veranderlijke gedeelten. Offergaven bij het offertorium (brood, bloemen, fruit, ko renschoof, groenten, steenkool, enz. produc ten van ieder gewest), Willibrorduslied. 11.30 uur: A.J.E.-Actie. Spreker: waarom wij als katholieke jeugdbeweging ons in spannen voor de materieele belangen van de jonge mannen. Conclusies. Spandoeken.«De- clamatie. God van arbeid, René de Clercq. 1.00 uur: Pic-nic (brood meenemen). Ge zamenlijk gebed, zegening spijzen. Muziek J. W. van Eindhoven, St. Jos. Gez. Ver. van Amsterdam. 2.00 uur: Spel van den arbeid. Neder- landsch karakter. Het spel vertolkt: de jeugd vindt haar kracht in den arbeid. Ar beid is een zegen. Bij dit spel wordt ook het publiek betrokken. 3.00 uur: Optreden provincies. Groepen beelden uit het arbeideskarakter uit de af zonderlijke streken. 4.00 uur: Slotstuk, waarbij de aanwezige groeepn komen aanmarcheeren op den tekst van een vers, dat op den arbeid van de streek is gemaakt en zich tenslotte uit in een hulde aan de Nederlandsche arbeiden de jeugd. Toelichting: Deze dag kan en moet meer zijn dan een dag, waarop de resultaten van de enquête worden bekend gemaakt en con clusies worden getrokken. Men komt im mers bijeen in de verwachting betere toe standen te kunnen bewerken. Deze dag moet ook zijn een feest van den arbeid. De H. Mis is het hoogtepunt van den dag. De H. Mis wordt door allen gezonden. Bij het offertorium komt de gemeenschap bijdragen aan het offer: het betreft hier een dag van arbeid; de elf provinciën ko men hun specifieke arbeidsvruohten of de grondstoffen bijdragen, die zij voor hun da- gelijkschen arbeid noodig hebben, b.v. N.-Holland: kaas, visch, landbouwproduc ten. ijzer en hout (voor de bedrijven); Zuid- Holland: Westlandsche kaasproducten, bol len enz .enz. Deze offergavei worden be stemd voor de werkkampen of de armen. De middagbijeenkomst begint met een openluchtspel, daarna een korte provincie- schouw, welke moet uitbeelden het arbeids- karakter in de afzonderlijke streken. Oproep! Op 3 September gaan ook de Leidsche Gezellenvereeniging en alle vereenigingen uit ons district naar het landgoed Draken burg nabij Hilversum. Met autobussen zullen wij de reis onder- NEDERLANDSCHE AFDEELING LEIDEN PLAATSCLIJKE CENTR. R.K. ARBEIDERSBEWEGING WAT HET ZWAARSTE IS.... De standsorganisatie heeft tot taak het behartigen van het Godsd.-zedelijk en het stoffelijk welzijn van den arbeider. De mensch bestaat uit ziel en lichaam, waarvan de ziel het voornaamste is. Deze is geschapen om eenmaal na dit leven in de zalige aanschouwing Gods volmaakt ge lukkig te zijn. Al het menschelij'k handelen moet er dus op gericht zijn er voor te zorgen dat de ziel haar doel bereikt. De mislukking hiervan beteekent een vergeefsch leven met een eeuwig ongeluk nadien. Wanneer we goed doordrongen zijn van deze grondstelling zal dit richting geven aan alles wat we in ons leven te doen héb ben, m.a.w. zullen we principieel leven. Dat beteekent dat we bij eiken daad die we stellen, moeten onderzoeken of het strijd is met de belangen onzer ziel. Als het ons daarmede ernst is, zullen we ook alles van ons verwijderd houden wat ons daarvan kan afhouden. Ieder die even nadenkt zal het nu duide lijk zijn, dat de Kerk, die gesticht is om ons naar den Hemel te brengen, alles ver biedt wat de bereiking van dit groote doel in den weg staat. De rechtstreékscbe zielzorg is dus in handen van de Kerk. Zij predikt ons de geopenbaarde waarheden, deelt ons de Ge nademiddelen uit, haar door Christus ver leent, en houdt ons voortdurend onze plioh- ten voor oogen. De standsorganisatie is de Kerk behulp zaam om haar leden, die, in de beslomme ringen van het leven zoo gemakkelijk zou den afwijken, te helpen hun voornaamste taak goed te volbrengen. Nu kunnen ér onder ons zijn die zich om dit alles weinig zorgen maken en. denken dat is goed voor priesters en kloosterlin gen, wij hebben in dezen tijd wel wat an ders te doen, doch daarmede verandert er niets aan de waarde van het allesomvattend beginsel. Ook kunnen we er ons niet afmaken met le wijzen op deze of geene katholieke werkgever die zijn plichten verwaarloost ten opzichte van zijn personeel en zoodoen de groote ergernis geeft, of af te geven op voor 't oog goede katholieken die het b.v. met de huwelijkstrouw zoo nauw niet nemen, dat geeft ons geen ontslag van onze voornaamste taak. Ook 'bij het streven naar lotsverbetering is het beginsel 'betrokken en is er een groot verschil tusschen de Christen die princi pieel wil handelen en de niet-Christen die zich daar niets van aantrekt. Beter hier een leven van strijd en moei lijkheden met een eeuwig gelulk hierna maals dan een z.g. gemakkelijker bestaan op aarde met daarna bittere ellende. Nu moet men niet denken dat we kwe zels moeten zijn die den geheel-en dag boet psalmen zingen, die spreken in bijbeltek sten en alle vroolijkheid uit den lbooze ach ten, dit heeft met Godsdienst niets uit staande. Niets onmenschel ijlk wordt er van ons verlangt. Alleen hebben wij onze goedé wil te too- nen en ijverig ons beste te doen om zoo goed mogelijk onze plichten te vervullen. Ook dan zullen we nog menigmaal strui kelen en ons telkens in de biechtstoel be schuldigen dat we het kwaad, dat we niet wilden, toch hebben gedaan. Dat is zeer mensohelijk en zal ons niet blijvend schaden als we altijd maar weer dadelijk ma iederen val opstaan en opnieuw den strijd aanbin den. Wat het zwaarste is moet nu eenmaal het zwaarste wegen. Op welke wijze onze Volksbond haar leden behulpzaam moet zijn in deze ge- wiohtige zaak zullen we een volgende maal uiteenzetten. ARBEID VOOR ONS VOLK. Een vam de leuzen waarmee de katho lieken in 1937 de kamerverkiezingsactie voerden was „arbeid voor ons volk". Ook onder onze katholiek georganiseerde arbeiders waren er toen die dit enkel be schouwden als een frase, een paradepaard, alleen voor deze gelegenheid van stal ge haald. Nu, na twee jaar kan echter worden ge tuigd dat het ernst is geweest van de ka tholieke staatspartij en de katholieke mi nisters, om werkzaam te zijn aan 'het 'bren gen van werkverruiming, arbeidsspreiding Deze leuze hield niet alleen in de bestrij ding van de werkloosheid, maar ook de zorg voor de slachtoffers, en hoewel wij in dit opzicht natuurlijk nog vele wenschen heb ben, kan tooh worden geconstateerd, dat onze katholieke minister Romme op dit punt mijlen ver uitsteekt boven zijn voorgan ger. ♦Ook bij diegenen onder ons die het „'be ruchte spaarkwartje" niet als ideaal be schouwden is later toCh gebleken dat het voordeel daarvan niet zoo gering is ge weest. Zelfs bij onze tegenstanders, die er niets dan kwaad over wisten te zeggen, zijn er thans meerderen die toegeven dat zij zich vergist hebben. Wanneer we daarnaast nemen de uitbrei- nemen. Er zal gezorgd worden, dat ook de leden van de verschillende vereenigin gen uit den omtrek worden afgehaald, een en ander zal u nog nader worden medege deeld. Dc prijs zal zoo laag mogelijk wor den gesteld. Wij hopen, dat er van uit ons district een geweldige belangstelling zal zijn. Geeft u op aan uw Senior of aan de commissarissen van uw vereeniging. ding der werkverschaffing, het kampwerk voor jeugdige werkloozen, de genomen maatregelen inzake "het nxël~aftrekken van inkomsten door dienstbodenarbeid verkre gen, het z.g. „Segoba-werk" enz., dan blijkt wel dat onze voortvarende bewindsman den dank verdient van alle onbevooroor deelde arbeidwers. En nu laten we nog bui ten bësohouwinjg 'het ontwerp kinderbijslag dat met een groote meerderheid in de Tweede Kamer is aangenomen, iets wat zal blijken van ontzaggelijke beteekenis te zijn. Dit alles wil niet zeggen dat we voldaan zijn en er aan de wefkversohaffing b.v. geen schaduwkanten zitten, dat er nog veel meer zou kunnen geschideen om het „arbeid voor ons volk" te realïseeren, maar rekening moet worden gehouden met de buitenge woon moeilijke omstandigheden waarin ons land finacieel verkeert, zoodat het wen- séhelijke dikwijls plaatse moet maken voor het mogelijke. En het is onze vaste overtuiging, dat nu dit kabinet in z'n huidige samenstelling ves- diwijnt, wij er op 'het punt van de wesk- loosheidsbestrijding zeker niet op zullen vooruitgaan. Laat daarom onze dankbaarheid voor het verkregene zioh uiten in trouw te 'blijven aan de katholieke staatspartij vooral nu zij in dezen tijd zooveed slagen heeft op te vangen. ONDER DE SCHIJNWERPER. De „kwestie Oss" heeft ons weer eens doen zien dat het anti-pap isme ook in ons land nog welig tiert en er een monsterver bond tot stand komt van de meest uiteen- loopende richtingen als het tegen „Rome" vaat. Laat ons daaruit leeren dat we prin cipieel moeten zijn in alles, dus voor onze kinderen: katholiek onderwijs; onze cou rant: een katholieke courant; onze sport in katholieke vereenigingen; onze steun aan de radio alleen aan den K.R.O.; onze coöperatie, alleen onze eigen principeele, onze geïllustreerde 'bladen, alleen de zui ver katholieke; enz. enz. Kortom alles wat zoogenaamd neutraal is hoort bij ons niet thuis. In alles, maar vooral in ons vereenigingsleven, principieel en dian door eigen kracht omhoog onder Gods zegen. ARBEID VOOR ONVOLWAARDIGEN. De plaatselijke afdeeling van de Ned. Vereeniging de A. V. O., hield Vrijdag 29 Juni j.l. haar jaarvergadering. De eerste na de oprichting. Het vraagstuk „zorg en nazorg v. onvolwaardige arbeidskrachten" te Leiden, is meermalen aan de ordé ge weest. Nog in 1932 stelde de Armenraad, ter bestudeering van dit onderwerp, een commissie in, welke echter haar arbeid moest staken zonder ook maar eenig resul taat bereikt te hebben, waaraan moeilijk heden, verband houdende met de econo mische crisis, niet vreemd waren. Nadien is deze kwestie blijven rusten en werden geen verdere pogingen aangewend om het lot der geestelijk- en lichamelijk gebrek- kigen op doeltreffende wijze te verbete ren. Toch kwam ook te Leiden het vraag stuk „Arbeidszorg voor onvolwaardigen" steeds meer in het teeken der belangstel ling te staan; ten beijze hiervan moge ge wezen worden op de Blindenwerkinrich- ting, die in Maart 1937 voor belanghebben den kon worden opengesteld, dank zij be langrijke financieele medewerking van het gemeentebestuur. Met het feitelijke A. V. O.-werk kon ech ter pas begonnen worden na Dinsdag 12 April 1938, toen, op initiatief van den wet houder van Sociale Zaken, een bijeenkomst plaats had met vertegenwoordigers van werkgevers, werknemers- en middenstands- vereenigingen, alsmede van organisateis en instellingen op sociaal terrein werk zaam. Om meer bekendheid te geven aan het beoogde doel der vereeniging, werd op 18 Mei een propaganda-avond gegeven in de kleine Stadsgehoorzaal, waarop een film werd gedraaid, terwijl de heer Detin- ger, secretaris-penningm. der vereeniging, een uiteenzetting gaf over de werkwijze en het groote nut van de A. V. O., tevens een aansporing richtend tot de aanwezigen, om lid te worden van de afdeeling. Tevens werd op de initiatief-vergadering besloten tot het openstellen van een con sultatie-bureau, waarvan een ruim gebruik gemaakt wordt. Niet genoeg kan daarop on zerzijds de aandacht gevestigd worden, want door het drukke bezoek en gebruik van deze gelegenheid is duidelijk komen vast te staan, dat daardoor in een groote behoefte wordt voorzien. Om echter het werk van de A. V. O. aan het doel te doen beantwoorden, is echter medeleven van verschillende zijden ten zeerste gewenscht; doch bovendien is daar bij noodig financieele steun, welke in den vorm van: lidmaatschap, donaties of schen kingen worden tegemoet gezien aan het adres van den penningmeester: Jan van Houtkade 27, Leiden. Voorts willen wij er nog op wijzen, dat het consultatie-bureau is opengesteld iede re derde Dinsdag van enke maand, waar geheel kosteloos advies wordt verstrekt, indien noodig, ook aan onze leden gaarne de noodige adviezen verstrekt. BESTUURSVERGADERING. Het Volksbondbestuur houdt Maandag. 10 Juli a.s. een bijeenkomst, een paar zeer belangrijke onderwerpen zullen aan de or de worden gesteld, waarop wij ter gelege- nertijd nader hopen terug te komen. „HERWONNEN LEVENSKRACHT" Door het plaatselijk comité van „Herwon nen Levenskracht" zal binnenkort weder om de jaarlijksche Bloempjesdag worden gehouden, en wel op Zondag 3 September a.s. Voor hen die daaraan medewerking wenschen te verleenefthierbij het adres van den secretaris: Haarlemmerstraat 166, waar men zich als medewerkster(ker) kan Als niet anders wordt aangegeven dage lijks Gloria, geen Credo. Gewone Prefatie. ZONDAG 9 Juli. Zesde Zondag na Pink steren. Mis: Dominus. 2de gebed v. d. H.H. Martelaren van Gorcum; 3de v. h. Kerk- wajdingsoctaaf (allen in geconsacreerde kerken). Credo. Prefatie v. d. Allerheilig ste Drieëenheid. Kleur: Groen. Bij ons heilig Doopsel is in ons gestorven de oude, zondige mensch, d.w.z.: de toe stand van zonde hield op in ons: wij ont vingen een nieuw leven, n.l. het leven van de heiligmakende genade, wij werden kin deren van God. De gevolgtrekking is: dan ook leven als kinderen van God, in gemeen schap van Jesus Christus, onzen Heer. (Epistel) Leven voor God is: met al onze vermogens en krachten Zijn heilige gebo den onderhouden. Dat kost moeite, dikwijls zware offers. Want wèl ontvingen wij bij ons heilig Doopsel de heiligmakende ge nade terug, maar niet de voorrechten van de eerste geluksstaat; onze wil blijft ten kwade geneigd. Doch de Heer is onze Kracht'en onze toevlucht. Daarom roepen wij tot Hem om liefde in onze harten en om volharding in den dienst van God. Hij moge ons helpen tegen onze vijanden. (Introïtus, Graduale, Gebed, Alleluja-vers). MAANDAG 10 Juli. Octaafdag" van Kerkwijding. Mis: Terribilis. 2de gebed v. d. heilige zeven broeders, Martelaren. Credo. Kleur: Wit. In niet-geconsacreerde kerken: Mis v. d. heilige zeven broeders, Martelaren: Laudate. 2de gebed A Cunctis (om de voor bede v. d. Heiligen); 3de naar keuze v. d. priester. Kleur: Rood. Vandaag viert de H. Kerk den martel dood van de zeven zonen van een aanzien lijke Romeinsche dame, Felicitas. Voor de stadsprefect gebracht sprak zij tot haar kinderen: „Ziet de hemel, waar Jesus met Zijn Heiligen u wacht. Volhardt in de lief de tot Jesus en strijdt edelmoedig voor uw. zielen". De zeven zonen hebben zich zulk een moeder waardig getoond. Allen ondergingen zy den marteldood voor Jesus Christus. Janvier en Felix en Philippus werden met knotsen doodgeslagen, Sylvanus met het hoofd naar beneden in een afgrond gewor- pen.De drie jongsten: Alexander, Vitalis en Martialis werden onthoofd. Felicitas zelf, die om haar fiere, edele woorden tot haar kinderen van de dienaren van de pre- fectc kaakslagen ontving, legde vier maan den later blij haar hoofd onder den bijl van den beul. DINSDAG 11 Juli. Mis v. d. H. Pius I, Paus en Martelaar: Statuit. 2de gebed A Cunctis; 3de naar keuze v. d. priester. Kleur: Rood. WOENSDAG 12 Juli. Mis v. d. H. Jo annes Gualbertus, Abt: Os JustL 2de gebed v. d. H.H. Nabor en Felix, Martelaren. Kleur: Wit. De heilige Joannes Gualbertus beoefen den krijgsdienst te Florence. Later werd hij tot hooge heiligheid geroepen als belooning voor zijn vergevingsgezindheid. Hij vergaf n.l. om wille van den gekruisten Verlosser grootmoedig de moordenaar van zijn broer. Hij trad in het klooster en stierf als Abt van de Camalduensen in Vallum- brosa (Italië). opgeven. Nog een vraag: Heeft u al een lot ge kocht van de georganiseerde loterij door, en ten bate van „Herwonnen Levens kracht"? Nog niet! Die het dan spoedig! Er zijn mooie prijzen, doch bovendien u steunt een goed doel!! VAN DE REDACTIE. De volgende rubriek verschijnt over 14 dagen. Alle correspondentie voor of over deze rubriek moet gezonden worden aan het redactie-adres: Verlengde Bloemisten laan 45. LOURDES Vreemde tijd waarin wij leven, vol span ning en onrust. De wereld verlangt naar vrede en rust, staatshoofden doen moeite om een conflict te voorkomen. En toch! De volkeren bewapenen zich steeds meer en meer. Iedere dag brengt nieuws dat ons verontrust: vlootmanoeuvres, grensverdedi- ging, aankoop van vliegtuigen en zwaar geschut. Is dat vrede met het zwaard in de hand, een gasmasker voor? Nu be grijpt men eerst wat de H. Kerk ons iedere morgen doet bidden: „O geef aan uw dienaren dien vrede die de wereld niet geven kan." Ja nu beseft men het, zonder God geen duurzame vrede. Daarom heeft de Paus ons gevraagd te bidden en te offeren voor die ware vrede. Daarbij heeft hij ons gewezen op Maria de Koningin van de Vrede. Tot haar vooral moeten wij gaan, onze machtige Voorspreekster bij Hem, wiens eerste groet en wensch steeds was; „Pax vobis" vrede zij U. De vacantie komt weer in zicht. Blije zon nige dagen. Weg uit de dagelijksche sleur de beslommeringen van het zakenleven. De bergen en de zee roepen ons. Maar boven Europa hangt nog steeds de sombere wolk van een dreigenden oorlog. Als wij deze 1 vacantie eens gebruikten om de Koningin DONDERDAG 13 Juli. Mis v. d. H. Ana- cletus, Paus en Martelaar: Sacerdotes. 2de gebed A Cunctis; 3de naar keuze v. d. priester. Kleur: Rood. VRIJDAG 14 Juli. Mis v. d. H. Marcelli- nus, Belijder: Os Justi. (Zie in het feest eigen v. h. Bisdom). 2de gebed v. d. H. Bo- naventura, Belijder en Kerkleeraar. Credo, Kleur: Wit. De heilige Marcellinus was werkzaam als verkondiger van het heilig geloof in de streken van ons land, vooral in Overijsel. Hij is dan ook de Apostel van Overijsel. Te Oldenzaal gestorven, is hij te Deventer be graven. ZATERDAG 15 Juli. Mis v. d. H. Henricus Keizer: Os Justi. 2de gebed A Cunctis; 3de (naar keuze v. d. priester; 4e) voor den Paus. Kleur: Wit. In 972 geboren was de heilige Henricus van zijn jeugd af gesteld onder de leiding van den H. Wolfgang, bisschop van Regens burg. In het jaar 995 stierf de vader van den Heilige, die nu, als opvolger van zijn vader, Hertog van Beieren werd. Na den dood van keizer Otto III, in 1002, werd Henricus tot keizer van Duitschland ge kozen. Zijn rechtvaardigheid, zachtmoedig heid en godsvrucht blonken uit in de wijs heid van zijn bestuur. De keizer, bijge naamd „de godvruchtige" beijverde zich om de eer van God en de uitbreiding van de H. Kerk te verzekeren, de vrede in zijn staten te bevestigen en de volkeren, aan zijn bestuur onderworpen, gelukkig te maken. De Heilige overleed in 1024. IN DE KERKEN VAN DE E.E.P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: ZONDAG Feestdag van den H. Nicolaas en Gezellen, Martelaren van Gorcum. Mis: Emisi. 2de gebed en laatste Evangelie v. d. zesde Zondag na Pinksteren. Kleur: Rood MAANDAG. Mis v. d. Z.Z. Emmanuel Ruiz en Gezellen, Martelaren: Propter. 2de gebed v. d. zeven Heilige broeders, Marte laren; 3de v. h. octaaf v. d. H.H. Marte laren van Gorcum. Credo. Kleur: Rood. DINSDAG. Mis v. d. H. Veronica Giuliani Maagd: Dilexisti. 2de gebed v. h. octaaf v. d. H.H. Martelaren van Gorcum; 3de v. d. H. Pius I. Credo. Kleur: Wit. WOENSDAG. 2de gebed v. h. octaaf v. d. H.H. Martelaren van Gorcum; 3de v. d. H.H. Nabor en Felix. DONDERDAG. Mis v. d. H. Francisous Solano, Belijder: Os JustL 2de gebed v. d. H. Anacletus; 3de v. h. octaaf v. d. H.H. Martelaren van Gorcum. Credo. Kleur: Wit. VRIJDAG. Mis v. d. H. Bonaventura, Belijder en Kerkleeraar: In medio. 2de gebed v. h. octaaf v. d. H.H. Martelaren van Gorcum. ZATERDAG. Feestdag van het Graf van onzen Heer Jesus Christus. Mis: In die illa. 2de gebed v. d. H. Henricus; 3de v. h. octaaf v. d. H.H. Martelaren van Gorcum. Credo. Prefatie van Paschen. Kleur: Wit. ALB. M. KOK, pr. Amsterdam. van de Vrede, in haar dierbaarste plekje Lourdes, om de vrede te vragen! Zij wenkt en roept ons naar haar genaderots, midden in het heerlijk natuurschoon van de Pyrieneen. Daar zal zij ons zeker ver- hooren. Bij het graf van de kleine Theresia gaan we bidden om haar rozenregen op aarde te doen nederdalen, vooral de gouden roos van rust en vrede. Zij moet als het ware met ons medetrekken naar Lourdes, om daar de Koningin van de Vrede t smeeken om de rust onder de volkeren. Zoo trek ken wij ook langs St. Laurent sur Sèvre het graf van de Gelukzalige Grignion de Montfort. Hij was de groote Maria-apostel van de Vendée, die zijn mijnschen vertrou wen leerde in de voorspraak van hun hemelsche Moeder. Hij zal ons iets van zijn vertrouwen schenken voor onze tocht naar Lourdes. Ja laten wij dit jaar onze vacantie eens benutten om op die plaatsen God om vrede te bidden. Sluit U daarom aan bij de Mont- fortaansche Bedevaart, die over Lisieux en St. Laurent sur Sèvre naar Lourdes trekt. Een heerlijke reis door het mooiste deel van Frankrijk. Wacht dan niet langer en geef uw naam op aan onderstaand adres. Onze eerste bedevaart duurt van 312 Augustus. Wie echter ook in September vrij is doet beter bij onze tweede bede vaart aan te sluiten, die van 514 Sep tember duurt en verschillende voordeelen biedt op die in Augustus. Komt en gaat met ons mee, om te Lourdes de ware vrede te vragen die de wereld niet geven kan. Verdere inlichtingen te verkrijgen bij PATER H. RIGA, S.M.M. H. Landstichting, Nijmegen Zr. M. Hugoline uit de Missie terug. Zr. M. Hugoline (Cornelia van Egmond) die 29 Mei 1928 naar de Missie is vertrok ken te Medan Sumatra, keert om gezond heidsredenen naar het vaderland terug. Haareerw. is op 24 Juni op 't s.s. Baloeran scheep gegaan te Belawan (Deli) en hoopt Donderdag 13 Juli te Roosendaal te arri- veeren.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 10