De T.T. Races te Assen MAANDAG 3 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS IN DENEMARKEN. Drievoudige Duitsche zege PAARDENSPORT INTERN. CONCOURS HIPPIQUE TE AMSTERDAM. Mej. Soercnsen wint van mej. Waalberg. Ragnhild Hveger klopt Rie van Veen. Gistermiddag zijn te Helsingoer zwem wedstrijden gehouden, waarin Jo Waalberg en Rie van Veen tegen Inge Soerensen en Ragnhild Hveger uitkwamen. Op de 100 meter borstcrwal werd Ragn hild Hveger eerste in 1 min. 6,4 sec., Rie van Veen eindigde op de derde plaats in 1 min. 9,5 sec. Jo Waalberg werd op de 200 meter schoolslag door Inge Soerensen ge slagen. De Deensche zwemster noteerde een tijd van 3 min. 5 sec., terwijl Jo Waal berg er 0.6 sec. langer over deed. Ook op de 400 meter borstcrawl bezette Ragnhild Hveger de eerste plaats in den tijd van 5 min. 16,9 sec., gevolgd door Rie van Veen, die een tijd maakte van 5 min. 34M» sec. De 3 maal 100 meter wisselslagestafette fcwcht een overwinning aan de ploeg, die bestond uit Ragnhild Hveger, Jo Waalberg en Rie van Veen, in een tijd van 3 min., 56.4 sec., vóór het drietal van de Deensche dames gymnastiek- en zwemvereeniging, hetwêlk 3 min. 56.8 sec. noteerde. De afzonderlijke tijden waren: van Ragnhild Hveger 100 meter rugslag 1 min. 17.5 sec., van Jo Waalberg 100 meter schoolslag 1 min. 29.3 sec. en van Rie van Veen 100 meter borstcrawl 1 min. 9,6 sec. INT. ZWEMFEEST TE UTRECHT. Gistermiddag vonden in de Zwemschool „Kromme Rijn" te Utrecht internationale zwem- en waterpolowedstrijden plaats. Deze interland wedstrijd, waaraan de Swnnming-Club Luxemburg en La Nage St. Gilles uit Brussel deelnamen, was te vens bedoeld als trialmeet tusschen de beide buitenlandsch clubs en UZC. De drie gespeelde polo-wedstrijden vie len tegen. UZC klopte met niet minder dan 60 de Luxemburgers, die op hun beurt La Nage St. Gilles met 21 verslogen. In den laatsten wedstrijd tusschen UZC en La Nage St. Gilles ging het er hard aan toe. Met de rust hadden de Belgen een 30 voorsprong, doch in het tweede gedeelte van den wedstrijd verkleinde UZC den achterstand tot 23, doch de Utrechters zagen geen kans gelijk te maken, hoewel zij dit misschien wel hadden verdiend. Kees Hoving had noch van de Belgen noch van de Luxemburgers iets te vreezen en won definitief den Corn. Begeer Wisr selbeker. Ook onze wereldrecordhoudster mej. I. van Feggelen won zooals zij dit wenschte. De uitslagen luiden als volgt: 100 m. rugcrawl voor dames: 1. mej. I. van Feggelen (IJ) 1 min. 2 sec.; 2. mej. G. Hug (UZC) 1 min. 30 sec.; 3. mej. A. ten Broeke (HGA) 1 min. 30.5 sec. 100 m. schoolslag voor heeren: 1. E. de Vries (Star) 1 min. 18.4 sec.; 2. D. A. Im- hulsen (DAW) 1 min. 26 sec.; 3. A. Heet- veld (UZC) 1 min. 26.3 sec. 100 m. .borstcrawl voor heeren juniores: 1. G. Wulp (DAW) 1 min. 6,2 sec.; 2. B. van Rossum (Star) 1 min. 12.2 sec.; 3. K. Bakker (DKR) 1 min. 11.9 sec. 5 x 50 m. borstcrawlestafette voor hee ren: 1. UZC (A. Indermauer, H. van Leer- sum, J. Faber, K. Geerling en A. Blaas) 2 min. 29.2 sec.; 2. Star (Utrecht) 2 min. 29.8 sec.; 3. La Nage St. Gilles (Brussel) 2 min. 34 sec. 100 m. rugcrawl voor heeren: 1. A. In dermauer (UZC) 1 min. 18 sec.; 2. Neu mann (S. C. Luxemburg) 1 min. 19.8 sec.; 3: Ramael (La Nage St. Gilles, Brussel) 1 min. 30 sec. 100 m. borstcrawl voor dames: 1. mej. L. Boode (UZC) 1 min. 15.8 sec.; 2. mej. T. Burggraaf (Inter Nos) 1 min. 17.4 sec.; 3. mej. M. Snelle (Otter) 1 min. 22.8 sec. 100 m. borstcrawl voor heeren: 1. K. Hoving (RZC) 1 min. 2.8 sec.; 2. O. Al berts (UZC) 1 min. 7 sec.; 3. H. van Leer- sum (UZC) 1 min. 10.4 sec. 3 x 50 m. wisselslag-estafette voor da mes: 1. UZC n (Utrecht) 1 min. 57 sec.; 2. Otter (Hilversum) 1 min. 59.2 sec.; 3. UZC I (Utrecht) 1 min. 59.3 sec. Waterpolowedstrijden: UZCSC Luxem burg 6—0; La Nage St. Gilles—SC Luxem burg 1—2; UZC—La Nage St. Gilles 2—3. De trialmeet werd door UZC gewonnen met 43 punten, La Nage St. Gilles en SC Luxemburg behaalde resp. 29 en 23 pun ten. LEIDSCHE REDDINGSBRIGADE. Schitterende prestaties te Boskoop. Zaterdagmiddag is er door 12 leden der L. R. B. deelgenomen aan de vaardigheids- wedstrijd over 600 M. (gekleed zwemmen), georganiseerd door de Bosk. Reddingsbri gade. Er waren 50 deelnemers(sters) uit Boskoop, Utrecht, Zeist, Schiedam, Noord- wijk, Wassenaar en Leiden. Mej. M. Eikelenboom, L.R.B., kwam als lste dame aan met een tijd van 15 min. en wist daardoor beslag te leggen op een fraaie beker. Mej. C. E. Hofman ook lid der L.R.B. was 2de met een tijd van 15 min. 25 sec. Mej. A. Schouten eveneens L.R.B. wist een 4de prijs te behalen. Tevens won mej. Eikelenboom de wissel beker voor Leiden als de snelste van alle deelnemers(sters). Al de leden behaalden het vaardigheids diploma. De dames: mevr. de Dekker, Eike lenboom, Hofman, Kukler, mevr. Plug, mevr. Planje, Schouten en mevr. Vallent- goed; de heeren: Lefeber, Stam, Tegelaar en Vink. Na afloop hebben de leden een rond gang gemaakt door de Bosk, tuinen rond geleid door bestuur der B.R.B. De L.R.B. kan met genoegen terugzien op deze succesvollen dag en wekt een ieder op om lid te worden van de Leidsche Red dingsbrigade welke een zoo mooi doel na streeft, hetwelk van algemeen belang is. BELANGSTELLING MINDER DAN VERLEDEN JAAR. De Duitsche motorrijders zijn er in ge slaagd in de internationale wedstrijden van de T.T.-races te Assen, in alle drie de klas sen de eerste plaats te bezetten, zij het niet dan na feilen strijd met Engelschen en Italianen, die tot in de laatste ronden een ernstige bedreiging voor hun Duitsche te genstanders waren. In de 500 ccm-klasse moest Meier op B.M.W. al zijn best doen om den Italiaan Serafini op Gilera voor te blijven. Dertien ronden lang gelukte hem dit, toen plotseling zijn machine minder snel begon te loopen en Serafini hem vrij ge makkelijk kon passeeren. Ronde na ronde kon de Italiaan zijn voorsprong vergroo- ten, want hoewel Meier nog steeds op de tweede plaats bleef, kon zijn motor niet meer de topsnelheid bereiken. Leek dus de overwinning voor Serafini vrijwel zeker, in de 19e ronde kwam plot seling het ontstellende bericht, dat de Ita liaan in de bocht bij de Oude Tol gevallen was en Meier weer den kop had genomen. Wel kwam Serafini later door, doch hij stopte aan de pits en kon den wedstrijd niet meer uitrijden. Om de derde en de vierde plaats hadden de Duitscher Kraus met B.M.W. en de Ita liaan Vaillati op Gilera achter de leiders een harden strijd gestreden, totdat Kraus wegens motordefect moest ophouden en Vaillati vrij spel had. Door het uitvallen van Serafini kwam Vaillati op de tweede plaats. Wat de Nederlandsche rijders be treft, hier ging het voornamelijk tusschen J. Fijma op Velocette en Jac. Schot op B.M.W., allebei fabrieksmachines. Jaap Fijma had een ongelukkigen start, waar bij hij drie minuten verloor, zoodat in het begin de zege voor Jac. Schot wel zeker scheen, maar reeds in de derde ronde kwam Schot zoodanig te vallen, dat zijn machine onbruikbaar werd en Fijma vrij spel had. Fijma eindigde als eerste Neder landsche renner op de zesde plaats. In de 350 ccm-klasse is gedurende den geheelen wedstrijd een verwoede strijd ge streden tusschen de Duitsche D.K.W.-rij- ders Wünsche en Fleischmann, en de En- gelsche Velocetterijders Ted Mellors en Stanley Woods. In het begin van de race lagen de Duitschers beiden aan den kop, doch ronde na ronde liep Woods, die eerst op de vijfde plaats had gelegen, in, en in de zesde ronde had hij de leiding genomen. Vlak achter hem, op slechts enkele meters afstand, volgde Fleischmann, waarna als derde en vierde Mellors en Wünsche kwa men. Toen er evenwel getankt moest worden, verloren de Engelschen hiermee zooveel tijd, dat zij de leiding aan de Duitschers moesten afstaan. Eerst nam Wünsche, daar na Fleischmann den kop, maar het geluk te Mellors daarbij Wünsche van de tweede plaats te dringen. Woods volgde op eenigen afstand als vierde en in deze volgorde werd de rij uitgereden. Van de Nederlandsche renners kwamen Willy van Gent op Velocette als eerste aan, daarbij de zesde plaats achter den Engelschman Little bezettend. Ook in de 250 ccm-klasse ontbrak het niet aan spanning en sensatie. Onmiddel lijk na den start nam de Italiaan Tenni de leiding en liep verder op de rest van het veld uit. Als tweede kwam op steeds groo teren afstand de Duitscher Kluge op D.K.W. op zijn beurt weer op grooteren afstand gevolgd door den D.K.W.-rijder Winkler. Veertien ronden lang bleef de stand onge wijzigd en het leek er reeds op alsof de rijders in deze volgorde aan de finish zou den komen, toen plotseling het bericht kwam, dat Tenni moeilijkheden met zijn motor h££ gekregen en in Laaghalerveen stond te repareeren. Dit duurde zoo lang, dat inmiddels Kluge en Winkler hem pas seerden, doch toen had Tenni zijn motor weer zoover in orde gekregen, dat hij er ten minste de race op kon uitrijden en als derde arriveerde. Wat de Nederlandsche rijders betreft, hebben Simons op Excelsior en P. van Dinter op D.K.W. elkaar gedurende den. heelen wedstrijd het vuur na aan de sche nen gelegd. Voortdurend wisselde de volg orde, totdat pas in de laatste ronde Simons met enkele meters voorsprong op Van Dinter de eindstreep passeerde. Het weer, dat zich in de ochtenduren zoo dreigend liet aanzien, is tijdens de in- LAWNTENNIS HET TOURNOOI TE WIMBLEDON. Van Swol verliest in gemengd dubbel. Dit jaar zorgt Wimbledon wel voor sen satie. Drie geplaatste spelers voor het en kelspel werden al uitgeschakeld en Zater dag kwam weer een groote verrassing, doordat het Duitsche dubbel, als eerste ge plaatst op de lijst, werd verslagen en wel in drie sets. Wederom was het de school meester Smith, die hier een rol in speelde. Samen met Mac Neill schakelde hij ten aan- schouwe van vele toeschouwers op het centre court Henkei en Von Metaxa/ uit met 6—3, 7—5, 7—5. Het Poolsche dubbel Baworowski en Tloczynski werden verslagen door Gorsell en Sherwood (Engeland). In het heeren enkelspel zijn thans de laatste acht spelers bekend. Riggs, Smith en Cooke (V. S.), Kukuljevic en Puncec (Zuid-Slavië), Ghaus Mohammed (Britsch-Indië), Austin (Engeland) en Henkei (Duitschland) strij den thans om den titel. De voornaamste uitslagen luiden: Heeren enkelspel, vierde ronde: Austin (Eng.) slaat Butler (Eng.) 86, 64, 64; Cooke (Am.) sloot Dlliff (Eng.) 61. 61. ternationale races nogal meegevallen, al viel er van tijd tot tijd een regenbuitje, hetgeen ook dadelijk merkbaar was aan de tijden der renners. Om records te ver beteren waren de weersomstandigheden verre van geschikt en dit is dan ook niet gebeurd. Merkwaardig is, dat de snelste ronde uit de 250 ccm-klasse, n.l. de tiende ronde van Tenni op Guzzi, welke de Ita liaan in zeven minuten 19 1/5 sec. aflegde, d.i. met een gemiddelde snelheid van 135.5 km per uur, sneller was dan de snelste ronde uit de 350 ccm-klasse. Het aantal toeschouwers, waarvan men verwachtte, dat het nog grooter dan verle den jaar zou zijn, is echter beneden deze verwachting gebleven, hetgeen eveneens aan de ongunstige weersomstandigheden kan worden geweten. Wat de race zelf betreft, deze derde lus trumwedstrijden om den Grooten Prijs van Nederland zijn zeker de spannendste en belangwekkendste van de laatste jaren ge weest. De uitslagen. De uitslagen der verschillende wedstrij den luiden als volgt: 250 cc: 1. H. Vink (Royal Enfield) 1 uur 6 min. 42.3 sec., gem. 104.1 K.M.; 2. H. Veer (Triumph); 3. P. Hoogeveen (Matchless); 4. A. v. Dinter (D.K.W.); 5. H. Hilderink (Excelsior); 6. J. Timmers (Matchless). Snelste ronde van Dinter 9.11.4 gem. 108 Kilometer. 125 cc: J. Bovee (Eysink) 1 uur 1 min. 1 sec. gem. 80.16 K.M.; 2. C. Mardebil (Spar ta); 3. F. Visbach (Sparta); 4. Maasland (Fr. Barnett); 5. F. Schuddeboom (Eysink); 6. J. Florijn (Batavus); 7. L. Ravenhall (Eysink). Snelste ronde Ravenhall 12 min. gem. 82.8 K.M. 350 cc: 1. J. Veer (Velocette) 1 uur 0 min. 2 sec., gem. 115.8 K.M.; 2. W. van Do ren (N.S.U.); 3. Banning (Norton); 4. H. Buys (Norton); 5. J. Zwaai (Excelsior). Snelste ronde J. Veer 8.17.0 gem. 119.9 Kilometer. 500 oc: 1. P. van Aartsen (Triumph) 1 uur 6 min. 30.4 sec., gem. 119.1 K.M.; 2. J. Roest (B.M.W.); 3. P. Knijnenburg (B.M. W.); 4. J. Houtop (Triumph); 5. J. Visser. Snelste ronde J. Visser 8.57.1 gem. 124.9 Kilometer. De uitslagen van den wedstrijd in de in ternationale klassen luiden: 500 ccm-klasse: 1. G. Meyer (Duitsch land) op B.M.W. 2 uur 18 min. 46 2/5 sec., gem. uursnelheid 142.9 K.M.; 2. Vaillati (Italië) 'op Gilera, 2 uur 24 min. 2/5 sec., gem. uursnelheid 137.8 K.M. Op een ronde: 3. H. Bock (Duitschland) op B.M.W. Op twee ronden: 4. F. Vaassen (Duitsch land) op Norton; 5. „Charlier" (België) op F.N.; 6. J. Fijma (Nederland) op Velocette; 7. W. Scheunig (Duitschland) op Norton. In deze klasse maakte Serafani in de zestiende ronde den snelsten tijd 6 min. 33 sec. (gem. uursnelheid 151.4 K.M.). 350 ccm-klasse: 1. W. Wünsche (Duitsch land) op D.K.W., 2 uur 17 min. 16 3/10 sec., gem. uursnelheid 130.3 K.M.; 2. E. A. Mel lors (Engeland) op Velocette, 2 uur 18 min. 4 sec., gem. uursnelheid 129.4 K.M.; 3. H. Fleischmann (Duitschland) op D.K.W. 2 uur 18 min. 40.2 sec., gem. uursnelheid 128.8 K.M.; 4. Stanley Woods (Ierland) op Velocette; 5. J. E. Little (Ierland) op Velo cette; 6. W. van Gent (Nederland) op Ve locette. Op 1 ronde: 7. F. Anderson (Engeland) op D.K.W.; 8. F. J. Binder (Duitschland) op Velocette; 9. E. R. Thomas (Engeland) op Velocette; 10. J. Moejes (Nederland) op D.K.W.; 11. H. Thorn Prikker (Duitsch land) op Velocette. De snelste ronde maakte Woods met een tijd van 7 min. 20 4/5 sec., gem. uursnel heid 135.1 K.M. 250 ccm-klasse: 1. E. Kluge (Duitsch land) op D.K.W. 2 uur 4 min. 43 3/5 sec., gem. uursnelheid 127.4 K.M.; 2. B. Petrusch- ke (Duitschland) op D.K.W. 2 uur 8 min. 28 4/5 sec., gem. uursnelheid 123.5 K.M.; 3. O. Tenni (Italië) op Guzzi, 2 uur 12 min. 34 sec., gem. uursnelheid 119.8 K.M.; 4. W. Winkler (Duitschland) op D.K.W. Op 1 ronde: 5. K. Lottes (Duitschland) op D.K.W.; 6. L. Simons (Nederland) op Excelsior; 7. P. van Dinter (Nederland) op D.K.W.; 8. O. Kohfink (Duitschland) op D.K.W. Tenni maakte in de tiende ronde den snelsten tijd: 7 min. 19 1/5 sec., gem. uur snelheid 135.5 K.M. 64; Riggs (Am.) slaat Shayes (Eng.) 75, 68, 64, 63; Kukuljevic (Zuid-Sl.) slaat Deloford (Eng.) 64, 63, 63, 61. Dames enkelspel derde ronde: mej. Ja cobs (Am.) slaat mej. Curry (Eng.) 63, 62; mej. Lumb (Eng.) slaat mej. Cooke (Eng.) 63, 63; mej. Hardwick (Eng.) slaat mej. Wheeler (Am.) 75, 97; mevr. Little-Round (Eng.) slaat mej. Slaney (En geland) 46, 61, 60; mej. Scriven (En geland) slaat mej. Cartwright (Eng.) 63, 62; mej. Jedrzejowska (Polen) slaat mej. Kovac (Zuid-Sl.) 64, 63; mej. Marbe (Am.) slaat mej. Beazley (Eng.) 6—4, 6—3. Heeren dubbelspel, tweede ronde: Smith en McNeill slaan Henkei en von Metaxa 63, 75, 75; Geelhand en de Borman slaan Lister en Hare 36, 63, 810, 64, 61; Mitic en Puncec slaan Sturgeon en Tuckett 75, 63, 64; Borotra en Brug- non slaan Brown en Gunn 62, 97, 62; Gabory en Szigeti slaan Peters en Ritchie 62, 64, 62; Godsell en Sherwood sl. Tloczynski en Baworowski 62, 86, 63. Gemengd dubbelspel, tweede ronde: mej. Weivers en Ellmer slaan mevr. Andrus en van Swol 68, 108, 97; mej. Nicoll en Olliff slaan mej. Porokova en Dorbney 6—2, 6—3. Majoor O'Dwyer wint den Grooten Prijs van Amsterdam. De derde dag van het internationaal con cours hippique in het Olympisch Stadion te Amsterdam werd begonnen met het num mer eenspannen, dat werd gewonnen door Hendo van den heer D. E. Mellema te Fin- sterwolde. Het hoofdnummer van dezen dag van het springconcours was om den Grooten Prijs van Amsterdam. Het parcours had een leng te van 738 meter, waarover 17 hindernissen met een maximum hoogte van 1.50 M. waren verdeeld. Het parcours moest binnen een bepaalden tijd word enafgelegd. Reeds kort na den aanvang bracht ritm. Sirtema van Grovestins met „Madel wie du" en 'ritm. Pahiud de Mortanges de Nederland sche vlag in top door een foutloos parcours te rijden, korten tijd later gevolgd door den Ierschen luitenant O.Niallain, die „Kil- mallock" rond bracht zonder een hinder nis af te werpen, zoodat naast de Neder landsche driekleur de groen-wit-oranje vlag vanEire werd gehesehen. Even voor 3 uur verscheen Z. K. H. Prins Bernhard op de tribune, begroet met het Wilhelmus. Z. K. H. werd vergezeld door zijn moeder, Prinses Armgard. Eenige minuten over drie was het eerste gedeelte van het springconcours om den grooten prijs van Amsterdam geëindigd en volgde het concours eenspannen voor vol bloed Hackney's. Dit nummer werd gewon- neen door „Dainty Lady" van den heer Alta te Oudemirdum. Tijdens dit concours toonde Z. K. H. Prins Bernhard zijn belangstelling door eenigen tijd op het middenterrein te vertoeven. De uitslag luidt: Groot prijs van Amsterdam (na barrage): 1. „Limmeriok Lace" maj. O. Wwyer, Ier land, 0 ft. 88,4 sec.; 2. „Baron 2" ritm. Brinckmann, Hannover, 3 fouten, 94 sec.; 3. „Ernica" kap. J. A. de Bruine, Scheve- ningen, 4 ft. 84,8 sec.; 4. „Kilmallock", lt. O'Niallain, Ierland, 4 ft. 88,4 sec.; 4. „Madel wie du", ritm. I. L. D. B. Sirtema von Gro vestins, Amersfoort, 4 ft. 90 sec.; 6. Trido- lin, It. Weidemann, Hannover, 8 ft. 84.8 sec.; 7. Hans Busch, ritm. C. von Canstein, Hannover, 11 ft. 98 sec.; 8. St. Georges, P. Weeuwenberg, 's-Gravenhage, 0 ft. zonder barrage; ex-aequo 9e geplaatst met 4 fou ten ieder: Der Aar ritm. Weideahann, Hannover, „Owen Roe", capt. Lewis, Eire, Scheemann, ritm. M. Huck, Hannover; Juno, lt. R. O. van Manen, Amersfoort; Carina, kapt. J. J. Greter, Amersfoort; Izard, ritm. I. L. D. B. Sirtema von Grovestins, Amers foort; Hannies, It. J. J. baron van Lynden, Amersfoort; Oberst 2, lt. Weidemann, Hannover; Ober, ritm. Van Cansteyn, Hannover; Peaccock, It. J.- J. Gruppelaar, Amersfoort; Duhallow, lt. Niallain, Eeide en Litho, lt. Perl Mückenberger, Hannover. Concours eeen spannen, Limiet klass se, hackney's uitgesloten: 1. Hendo, D. E. Mellema, Finsterwolde; 2. Lorton 2, Rose- link en Wooldrik, Enschede; 3. Roland, P. C. C. van der Touw, 's-Hage; 4. Windsor, A. Steeihouwer, Dubbeldam; 5. Kwinta, J. Alta, Oudemirdum. Concours eenspannen, uitsluitend vol bloed hackney's stokmaat van 1.55 M. en hooger: 1. Dainty Lady, J. H. Alta, Oude mirdum; 2. Lady Love, C. G. H. Otjens, Dongen; 3. en ex-aequa: Fleetwood Juliet, G. J. Poerink, Enschede; Sensation, gebr. Van de Haar, Zeist: eerv. vermelding: Lady, H. Burger, Amsterdam; Haddon Phüippine, P. C. C. van der Touw, 's-Gravenhage. Hackney's, stokmaat beneden 1.55 M.: 1. Oddo, gebr. Van de Haan, Zeist; 2. Char ming Lady, C. G. H. Otjens, Dongen. Kampioen tusschen af deelingen A en B: Dainty Lady, J. H. Alta, Oudemirdum. Concours tweespannen, limiet klasse, hackney's uitgesloten: 1. Hendo en Xandria, D. E. Mellma, Finsterwolde; 2. Roland en Windsor, A. Steehouwer, Dubbeldam; 3. Upacha en Ziezoo, J. H. Alta, Oudemirdum; 4. Lorton 2 en Wilson, Roesink en Wooldrik, Enschede; 5. Tiponna en Wiesje, stal Spy- kervet, Steen wijk; eerv. vermelding: Ro land en Robert, P. C. C. van der Touw, 's-Hage. Concours tweespannen, uitsluitend vol bloed hackney's: 1. Fleetwood Courtesy en Fleetwood Nightingale, G. J. Poerink, En schede; 2. Fiery Cross en Firing Bell, G. J. Poerink, Enschede; 3. Capenor Victor en Bingley Victor, H. F. Bultman, Heemstede; 4. Lady Love en Charming Lady, C. G. H. Otjens, Dongen. Duitschland wint den landen- prijs. De laatste dag van het hippisch festijn werd geopend met het concours eenspan nen, hackney's uitgesloten dat werd ge wonnen door El ra van den heer D. E. Mel lema te Finsterwolde. Na afloop van het springconcours voor dames, te drie uur in den middag, verscheen wederom Z. K. H. Prins Bernhard op de tri bune. Hierop volgde het hoogtepunt van het concours, de landenwedstrij'd. Voor het be gin van dezen wedstrijd toonde Z. K. H. de prins zijn belangstelling door eenigen tijd op het middenterrein te vertoeven en de verschillende hindernissen in oogen- schouw te nemen. Als eerste, sprong de Duitsche ruiter rit meester Brickmann op Obenst n, die het zeer zware parcours zonder fouten reed. De drie eerste ruiters van de andere equi pes. luitenant de Vogehel (B.) op la Bi guine, majoor O'Dwyer (I.) op Limerick Lace en kapitein Greter op Carina maak ten respectievelijk 17 17, 1/4, 4 en 12 fou ten. In de tweede ronde maakte ritmeester Brickmann op Oberst n wederom een fout loos parcours. Lt Biguine weigerde driemaal en werd uitgebeld, evenals Fox onder lui tenant baron Fallon en Carioca II onder luitenant Verlinden. Wel maakte luitenant de Voghel met Tarzan slechts 4 fouten, doch hiermede kon hij voor de Belgische equipe niet veel meer goed maken. De laatste ruiter, de Nederlandsche kapi tein de Bruine, slaagde er nog in Emica foutloos rond te brengen, waarvoor hij een stormachtig applaus van de toeschouwers in ontvangst moest nemen. De uitslag van de landenwedstfijdi is: 1. Duitschland 16 fouten, 2. Ierland, 40 fou ten, 3. Nederland 48 fouten, 4. België 129,5 fouten. Hierna werd het concours tuigpaarden, open klasse tandems verreden. Dit num mer werd gewonnen door Tipona en Wiesje van den stal Spijkervet te Stsenwijk. Tenslotte werden de prijizen uitgereikt. Z. K. H. Prins Bernhard overhandigde per soonlijk den wisselprijs, de groote Holland- sche molen, aan den leider van de win nende equipe. Ook het vorig jaar heeft de Duitsche equipe dezen wisselprijs weten te winnen. Ritmeester Brinckmann op Oberst n, die heden beide malen het parcours zonder fouten reed, ontving den eereprijs voor den inidividueelen winnaar. De uitslagen luiden als volgt: Landen wedstrij d: 1. Duitschland: 1. ritm. Brinckmann op Oberst II, le ronde 0 ft, 2e ronde 0 ft., 2. ritm. Hasse op Tora, 4, 8 ft., 3. ritm. Huck op Artur, 4, 8 ft., 4. Itn. Wei'diemann op Alant, 0, 4 ft. 2. Ierland: 1. major O'Dwyer op Limerick Lace, 4 ft., 4 ft., 2. commandant Ahern op Ireiands Own, 12 ft., 20 3/4 ft.; 3. captain Lewis op Ouwen Roe, 12 ft., 8 ft., 4. lt. O' Niallain op Duhallow, 4 ft., 8 ft. 3. Nederland: 1. kapt. Greter op Carina, 12 ft., 16 ft., 2. lt. Gruppelaar op Peacock, 12 ft., 16 ft., 3. P. Leeuwenburg op St. George, 12 ft., 4 ft., 4. kapt. de Bruine op Ernica, 4 ft., 0 ft. 4. België: 1. lt. de Voghel op la Biguine, 171/4 ft, uitgebeld, 2, lt. baron Fallon op Fox, 16 1/4 ft., uitgebeld,3. lt. Verlindien op Cariooa II, uitgeb., uitgeib., 4. De Voghel op Tarzan, 10 l/2ff, 4 ft. Dames springconcours: 1. mej. Ankersmit met Santa Bell, 0 ft. 90,2 sec.; 2. mej. Wittmack met Neckar, 4 ft. 89,2 sec.; 3. mej. Wittmack met Cherry, 4 ft. 101,6 sec.; 4. mevr. Gundlach met Ro bert, 4 ft., 102,6 sec.; 5. jkvr. van Vrcdien burg met Charby 4 ft, 109,2 sec., 6. j'kvr. van Vredeniburg met Wapi, 4 ft. 112,4 sec. DRAVERIJEN OP MEREVELD. De uitslagen van de draverijen, welke gisteren op Mereveld bij Utrecht werden gehouden, luiden: U-prijs, draverij 4e klasse, afstand 1840 m.: 1. Bob Scott (eig. C. de Mcoij) kilome- tertijd 1 min. 31.2 sec.; 2. Bleu Band (eig. stad good luck). V-prijs, heatdraverij 2e en 3e klasse, af stand 1650 m.: 1. Baronesse K. (eig. L. van Hemmen) kilom.tijd 1 min. 29.6 sec.; 2. barones Spencer (eig. stal Hollandia); 3. Claudry O (eig. G. v. d. Oord). W-prijs, heat handicapdraverij, afstand 1610 m.: 1. Bouwina Scott, kilom.tijd 1 min. 48.4 sec.; vierde heat alleen over de baan (eig. H. B. v. d. Veen). X-prijs, handicap draverij, afstand 2240 m.: 1. Senator Boga (eig. stal Hollandia) kilom.tijd 1 min. 26.6 sec.; 2. Allegheny (eig. M. France) kilom.tijd 1 min. 22.5 sec.; 3. Xilandra (eig. D. de Graaf). Y-prijs, korte baan handicap draverij, maximum afstand 790 m.: 1. Zoo loorlooper (gei. H. v. d. Pol), tijd 1 min. 2 sec. DRAVERIJ TE SAPPEMEER. De uitslagen van de te Sappemeer ge houden draverijen, luiden: Draverij A om het kampioenschap van Nederland afstand 800 meter: 1. Beatrix B (eig. J. Bigkerk, Groningen) 1 min. ^5 sec.; 2. Strealine (eig. B. de Vries, Heeren veen). Draverij B., afstand 800 meter: 1. Deter mination (eig. J. de Vlieger), Nieuw Ven nep) 1 min. 7 1/5 sec.; 2. Allouez (eig. J. de Vlieger, Nieuw Vennep). Draverij C, afstand 800 meter: 1. Anvil E. (eig. A. Ebbinga, Oldekerk) 1 min. 5 1/5 sec.; 2. Zoeklicht (J. Prakken, Sneek), 3. Xoli (eig. A. Sierdsma, (Webutn). BOKSEN MAX SCHMELING EUROPEESCH KAMPIOEN. Adolf Heuser na 71 seconden k.o. Gistermiddag is te Stuttgart een gevecht geleverd om het Europeesch kampioen schap in het zwaargewicht tusschen den titelhouder en den uitdager Max Schme- ling. De wedstrijd duurde niet lang, want in de een en zeventigste seconde van de eerste ronde zegevierde Max Schmeling, die door een ernstige rugblessure bijna een jaar niet in den ring uitkwam, door zijn tegenstander met een korte rechtsche k.o. te slaan. Mex Schmeling behaalde hier door den titel van Europeesch kampioen in het zwaar gewi~ht. Voor dezen wedstrijd bestond een enor me belangstelling. Honderd extra treinen waren ingelegd en duizenden auto's en omnibussen brachten de 65000 toeschou wers naar Stuttgart. Schmeling zal nu uitkomen tegen Walter Neusel, van wien hij reeds met k.o. heeft gewonnen.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 14