RIJNSTREEK MAANDAG 3 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 ALKEMADE Geboren: Helena Martha Margare- tha Maria, dochter van W. J. C. Versteege en van G. H. Seders Adriana, dochter van J. A. Bosman en van A. J. Turk. Overleden Johannes 'Spruit oud 84 jaar weduwnaar van G. Braak, OndertrouwdCornells Johannes van Berkel jm. oud 29 jaar en Wilhelmina Martha van der Meer jd. oud 29 jaar Gerardus Petrus van der Meer jm. oud 23 jaar en Jacoba Johanna Castelein jd. oud 22 jaar. BOSKOOP Middelbare Handelsschool. De Middel bare Handelsschool met driejarige cursus te Boskoop hield Zaterdagmiddag haar eindles in het Vereenigingsgebouw. Aanwe zig waren de bestuursleden, Directeur en Leeraren, A. Brand Pzn., A. Coppenhage, vice-<voorz. Vereen, van Directeuren en Leeraren bij het Handelsonderwijs (Botter dam) en voorts alle leerlingen. Door den voorzitter, den heer H. A. Boekraad werd de middag geopend waar in sipreker welkom heette en dank bracht aan Dir. en Leeraren. Hierna nam de di recteur, de heer J. Rozemeyer het woord die de goede verstandhouding roemde van de leeraren onderling en tegenover het Be stuur der Middenstandsvereen. welke het onderwijs ten goede komt en aan de leeraren gelegenheid geeft zich met volle energie te werpen op het „eenig noodzake lijke" n.l. het geven van onderwijs, dat voor de volle 100% gegarandeerd goed is. Ben be wijs dat het onderwijs doeltreffend is ge weest, blijkt wel uit het feit, dat alle leer lingen het Middenstandsdiploma behaalden. De opleiding hiertoe is een onderdeel van den cursus. Spr. hoopte, dat allen die op den cursus blijk hadden gegeven van hun werkkracht, hun ijver in de toekomst mochten zien beloond. Vervolgens werden de diploma's uitgereikt aan de heeren J. Asscheman, D. v. d. Ben, M. de Jong, A. Oudijk, L. Roggeveen, A. Treffers, S. J. Driesprong, F. Grootendorst, P. Koetsier, A. van Leeuwen, H. van der Linde, K. Streng, P. H. Vergeer en W. B. Smits. Hierna nam de heer Coppenhage het woord die de bestaansnoodzakelijkheid be wezen achtte door de zeer gunstige resul taten. In verband met de huidige kwestie gaande met het Gemeentebestuur noemde spreker de houding der gemeente „schriel". Met een aansporing tot de geslaagden, om door te studeeren in Boekhouden en Talen voor praktijk-examens (waarvoor op den cursus gelegenheid bestaat), gaf spr. het woord' aan den heer Brand, die in zijn korte toespraak nog even terugkwam op de „diep- droevi'ge" houding der gemeente. In de 20 jaren van haar bestaan heeft zij bewezen van hoe groot belang de inrichting is ge weest. Bovendien denkt men in bevlieging zonder subsidie iets op te richten en an deren in het vaarwater te zitten doch béter en goedkooper is dank overheidssteun op den langen duur niet mogelijk. Met een slotwoord van den heer Boekraad werd deze middag gesloten. Volksbond. De Volksbond heeft in het R. K. Vereenigingsgebouw een groote Pro paganda feestavond gehouden, welke zeer goed tot zijn 'recht kwam. De geestel. adv. kapelaan van Drunen hield het openings- en welkomstwoord waarna door alle aan wezigen het strijdlied van het R. K. Werk liedenverbond werd meegezongen. Hierna kwam de Tooneelclub „St. Willibrordus" op de planken met het Kluchtspel in één be drijf „Meneer Pumps als meid alleen", het geen op zeer verdienstelijke wijze werd opgevoerd. Na de pauze werd de klucht „In de Zilveren Haas" eveneens op zeer ver dienstelijke wijze opgevoerd. We mogen de spelers feliciteeren met hun succes en de Volksbond met deze gezellige avond. Voor de grime zorgde die heer v. d. Erf, ter wijl de muziek werd verzorgd door het Houtman van Berkel ensemble. Tot slot werd deze avond besloten met een 'gezellig samenzijn. Personalia. Op 28 Juni slaagden te Utrecht voor het Mulo-diploma de dames A. v. d. Meer en R. Nieuwesteeg en de heeren H. Broekhuyse en J. Bosman. Op 1 Juli slaagden de heeren J. van Ooi, Th. Streng, L. v. d. Zon, R. van Vliet (Hazers- woude) en G. Schiebroek (Reeuwijk). BODEGRAVEN Personalia. Met ingang van Septem ber a.s. is tot Hoofd der R.K. Jongens school alhier benoemd de heer W. van Liempt, thans onderwijzer aan genoemde school. DE KWAKEL Nieuwe brug aan de Vrouwenakker. Naar men ons meldt, hebben Ged. Staten voor het bouwen van een nieuwe brug over den Amstel aan de Vrouwenakker een crediet gevraagd van 85.000. Met den bouw van deze brug zal nog in 1939 be gonnen worden. De doorvaartwijde zal 10.50 M. bedragen. Het plan bestaat om een nieuwe brug te bouwen van gewapend be ton met stalen bovenbouw, electrische licht- en bewegingsinstallatie. Vernieuwing waterleidingbuizen. Het P. W. N. bedrijf heeft besloten, de bestaan de ijzeren waterleidingbuizen in de Boter- dijk te doen vervangen door asbestbuizen, die met gummiringen aan elkaar verbon den zullen worden. Dit geschiedt om het vele lekken te voorkomen. HAZERSWOUDE Gemeenteraad. De gemeenteraad van Hazerswoude vergadert op Woensdag 5 Juli 1939, des voormiddags 10 uur Zomertijd. De agenda vermeldt: Voorstel tot goed keuring van de Balans en de Verlies- en Winstrekeningen van de Bouwvereeniglng „Volksbelang". Behandeling van de bezwa ren van Ged. Staten tegen de begrooting, dienst 1939. Aanvrage van de Ned. Herv. school om gelden voor leermiddelen. Voor stel tot verbetering van een gedeelte van de Loeteweg. Onderzoek van de geloofs brieven der nieuw gekozen raadsleden. Voorstel tot afbraak van de voormalige openbare lagere school. Geboren: Gerardus Bartholomeus Cor nells, z. v. N. A. van Schaik en G. Prins. Overleden; Geertrui van Antwerpen, 53 jaar, echtgenoote van J. den Haan Geertruida van den Bogaard, 43 jaar, echt genoote van J. Platteel. HAZERSWOUDE (Groenendijk) KRUISVAARTTORNIER. Het gisteren gehouden tornier mag in zijn geheel als geslaagd worden beschouwd. Om zes uur stelden zich achter de tam boers en hoornblazers de verschillende cohorten op, en in marschtempo deden zij een ronde over het terrein. De directeur van 't Mariacohort verwel komde allen, en wees hun op een L ant der Kruisvaartwet: eerlijkheid, nu ook in deze kamp. 't Weer was voor de jonge spelers goed, maar de straffe koude wind zal vele be zoekers weerhouden hebben. Onder een groot aantal medewerkers en juryleden werkte de heer Duindam het programma af, en 't valt niet te ontkennen: ze- hebben een pluimpje ten volle verdiend, al zal bij zoo'n aantal jongens' nog wel iets te veranderen en te verbeteren zijn. Door omstandigheden is de bekendma king van den uitslag der wedstrijden opge schort. De Kruisvaarders zullen daarom gretig „De Leidsche Courant" „verslin den"; hier volgt algemeene uitslag: Wagenrace: Roode vendel, 1ste pr. Mariacohort Groenendijk, 2e pr. „St. Ge rardus Majella", Zoeterwoude. Groene ven del 1ste pr. „St. Leonardus", Leiden, 2e pr. Bonifaciusban, Zoeterwoude. Balwerpen: Roode Vendel, le en 4e prijs Alphen, 2de, 3de, 6d, en 7de prijs Zoeterwoude en 5de prijs Groenendijk. Groene Vendel le prijs Hoogmade, 3e, 6e eri 8e pr. Stompwijk, 2e, 4e, 7e, 9e en 10e pr. Petruscohort Leiden, 5c pr. Alphen. Touwtrekken: Roode Vendel le pr. Hoogmade (Joannes Bergman-ban). Groe ne Vendel le prijs Zoeterwoude („Gerar dus Majella"). 2e pr. Stompwijk (Willi- brordusban). Estafette: Roode Vendel le pr. Groe nendijk (Mauritiusban), 2e pr. Alphen (Pancratiusban). Groene Vendel, le prijs Petruscohort Leiden. 2e pr. Alphen (bij lo ting tegen Stompwijk), In de vrije wedstrijd van hardloopen, waarvoor veel animo bestond, zoowel van dames als heeren, waren de snelste loopers Jac. van der Zwaan 1ste prijs, Th. van der Ven Jzn. 2e pr. en P. van der Ven 3e prijs. Voor de St. Jansknapen, die hun pro gramma vlot hadden afgewerkt, en die vanzelf met hun leuke spelletjes veel „be kijks" hadden, heeft de prijsuitreiking reeds plaats gehad. De prijzen van de Kruisvaart zullen worden toegezonden. Na afloop sprak de directeur van het Mariacohort een kort dankwoord tot alle jongens, en tot den leider, den heer Duin dam, en de leiders der verschillende groe pen, voor hun medewerking/, waarna alle jongens wederom onder leiding opgewekt huiswaarts keerden. KOUDEKERK Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Dinsdag 4 Juli des namiddags acht uur ten Raadhuize. Onder werpen ter behandeling: 1. Notulen. 2. In gekomen stukken. 3. Onderzoek geloofs brieven nieuw gekozen leden van den Raad. 4. Aanbieding rekening waterlei dingbedrijf dienst 1938. 5. Alsvoren ge meente-rekening dienst 1938. 6. Aanwij zing commisie van onderzoek bedrijfsreke- ning en gementerekening dienst 1938. 7. Wijziging begrooting dienst 1939. 8. On- derhandsche verhuur bovenwoning Raad huis. 9. Voorstel tot wijziging der Ver- keersverordening. 10. Voorstel tot het aan gaan van een gemeenschajppelijke rege ling i.z. onderlinge hulpverleening bij brand. LEIMUIDEN Voetbal. Gisteren speelde een vete- ranenploeg van Leimuiden tegen de vete ranen van Nieuwveen. Direct na den af trap werd van beide kanten flink aange pakt en de strijd beloofde spannend te worden. Na 10 minuten reeds scoorde Lei muiden het eerste doelpunt. Het was een mooi opgaande match, doch doelpunten bleven uit, totdat na een half uur Leimui den het 2de doelpunt maakte. De rust trad weldra in met 20 voor Leimuiden. 10 mi nuten na de rust scoorde Leimuiden het 3de doelpunt. Nu was de beurt aan Nieuw veen, die weldra de eer redde en kort voor het eind den achterstand verkleinde tot 32, waarmee het einde kwam. Het was een mooie wedstrijd met spannende mo menten, waaraan de jongeren een voorbeeld konden nemen. NOORDEN Gevaarlijk heiwerk. Tijdens het hei werk van de nieuw te bouwen sluiswach terswoning aan het Woerdensche Verlaat bleek, dat een tweetal daarnaast staande oude woningen het te kwaad kregen en tijdens het heien dreigden in te storten. Aangezien een van deze woningen nog werd bewoond, werd voorloopig het hei werk stop gezet, ten einde deze woningen van de noodige stutten te voorzien. Daar na is het heiwerk voortgezet en toen bleek, dat het stutten voldoende Was geweest daar er verder niets meer is voorgevallen. Bij de leegstaande woning zijn evenwel de stutten blijven staan, daar men bang was, dat dit gebouw toch nog zou instorten. NIEUWKOOP Benoeming niet aangenomen. De heer P. Pietersen Wzn., die met de gehouden verkiezing voor leden van den gemeente raad met voorkeurstemmen gekozen was op de lijst van de R. K. Staatspartij, heeft zijn benoeming niet aangenomen. In zijn plaats treedt thans de heer J. C. Fransen. RIJNZATERWOUDE AUTO MET NEGEN MENSCHEN, WAARVAN ZES KINDEREN. TE WATER. Allen gered. Gisteravond omstreeks half zeven ls al hier tusschen Rijnsaterwoude en Leimui den een ernstig auto-ongeluk gebeurd. De heer H. Hoogeboom met zijn vrouw en zes kleine kinderen hadden een bezoek gebracht aan de moeder van den heer H. alhier. Op weg naar huis werd zijn auto ingehaald door een achteropkomende auto, die met flinke snelheid reed. De chauffeur van den heer H. haalde voor dezen wagen teveel naar rechts uit, waardoor hij in den berm van den weg reed en vervolgens te water raakte. De wagen kantelde geheel en verdween voor het grootste deel onder water. Met de grootste moeite werden de 9 kinderen gered. De kinderen hadden lichte verwondingen. Een van de kinderen moest ter plaatse door een arts behandeld worden, waarna zij met een wagen van Maarse en Kroon naar Lisse werden vervoerd. Oud-cursisten bijeenkomst Op een der gewoonlijk te houden samenkomsten van oud-cursisten der tuinbouwavondcur- sus sprak dezer dagen ir. Ignatius, rijks- tuinbouwconsulent. In den vooravond werd een rondgang ge houden langs verschillende bedrijven, ten einde een meer algemeene indruk te krij gen van de stand der te velde staande ge wassen, in uitvoering zijnde proefnemingen en dergelijke. Hierna verzamelden de cursisten zich in de St. Pancratius-zaal, daar door den heer ir. Ignatius het zeer belangrijke punt der „Kostenberekening" werd besproken. Spr. toonde het nut van kostenbereke ning voor de verschillende producten, waardoor het mogelijk is, det de tuinder een juiste economie voert in zijn bedrijf. Doordat meerdere personen berekeningen maken over dezelfde producten, komen ook steeds grootere en kleinere verschillen naar voren. Door onderlinge vergelijking is het mogelijk, aldus spreker, fouten op te sporen en daarna te verbeteren. Een goed vakman zal deze gelegenheid aangrij pen, om in samenwerking met vakgenoo- ten tot betere resultaten voor zijn bedrijf te komen, hoe goed ze reeds al mogen zijn. De heer Ignatius eindigde zijn interessan te causerie met den wensch uit te spreken, dat ook in deze plaats een begin zou wor den gemaakt met de kostenberekening. UITHOORN GEMEENTERAAD. Afwezig met kennisgeving de heeren v. Diepen en v. Rossenberg, tevens absent de heer Strij'land. Besloten werd onbewoonbaar te verkla ren het perceel Marktplein 7. Door de heeren Ver woerd, Duiker en Vreeke werden de geloofsbrieven van de nieuwe raadsleden nagegaan en in orde be vonden. Zij zullen dus tot de raadsvergade ringen worden toegelaten. Het onttrekken van het „Achterom" aan het openbaar verkeer. I>e heer v. d. Vliet wijst er op, dat wij hier geeft besluit moe ten nemen, waarvan wij later spijt zouden hebben. Misschien kan er langs een an dere weg wel een oplossing gevonden wor den. De heer Verwoerd is nog niet van ge dachten veranderd. Sinds onheugelijke tijden (spreker meent 80 jaar) bestaat deze overgang. Hij meent de gemeenschap te dienen door deze voor te laten gaan bij een belang van industrieelen. Spreker vraagt zich af, of het noodzakelijk is voor het .Teer- bedrijf. De heer Meeuwissen heeft de beide af standen opgemeten. Hij komt tot een ver schil in afstanden van 71 meter. De heer Duiker gaat accoord met B. en W. maar maakt nog een kleine opmerking. De voorzitter wil niet in herhaling tre den. Voor de schoolgaande kinderen is het bezwaar niet steekhoudend. De Amsteldijk is gevaarlijker dan de Achterdijk en de Thamerweg. De belangrijkheid van het Pad is niet zoo groot dan dat men een GEMEENTERAAD VAN BOSKOOP Vrijdagavond kwam de Raad der ge meente Boskoop in open/bare vergadering bijeen ten Gemeentehuize. De opening deed Mr. Dr. Verkerk, waar na de notulen dier vorige vergadering on veranderd werden vastgesteld. Bij de ingekomen stuuken was een be zwaarschrift van de bewoners uit het twee de gedeelte van de Laag Boskoopsche weg waarin zij B. en W. verzochten een tweetal verkeerspalen (voor verkeersbeperking) op te ruimen. Een breedvoerige discussie volgde op dit onderwerp. Wethouder Guldemond gaf hierna een pleidooi voor de maatregelen, welke daar genomen waren doordat van de bevoegdheid om van die weg gebruik te maken, misbruik was gemaakt en zelfs met zware veeauto's daar werd gereden. Echter moest nu .iog een ander punt onder het oog worden gezien en wel in verband met de op handen zijnde verbreeding van het tweede gedeelte van den Zljdeweg. Hier zal de pijn kort maar hevig moeten zijn, aangezien de aannemers den weg niet vrij kunnen laten voor het verkeer, grooter dan bakfietsen en daarom zal de wegverbree- ding aan twee kanten tegelijk worden ter hand genomen. Hiermede is toch nog ge- ruimen tijd gemoeid en zal voor het klei nere verkeer de wegomlegging over de Laagboskoopsche weg moeten gaan. Als nog zegde B. en W. de volle medewerking toe aan de bewoners daar ter plaatse in ver band met de huidige verkeersobstakels en zal met alle mogelijke middelen getracht worden de bewoners zooveel mogelijk tege moet te komen. Toch mogen zij niet ver wachten. dat de palen zonder meer zullen verdwijnen want door de bewoners aldiaar werd beweerd, dat zij nu zoo slechts kon den worden bereikt door leveranciers met auto's, hetgeen vroeger gemakkelijk ging (toen er nog geen palen stonden). Heel logisch geredeneerd lag hier dus voor B. en W. het bewijs, dat tegen het wegverbod steeds was gezondigd aangezien leveran ciers en grootere vrachtauto's daar niets te maken hebben. De vveg is te slecht voor zwaarder verkeer en dus moet het verbod gehandhaafd blijven. Door een der leden van de Raad werd nog voorgesteld, of niet een algeheele wegverbreeding, zooals het eerste gedeelte van Laag-Boskoop onder het oog kon worden gezien. Dit zou een grapje worden van ongeveer, om met het eerste gedeelte een vergelijking te maken, van ruim 34.000.Voorzeker een mooi werk- object voor een gemeente, die werk objec ten zoekt voor werkverschaffing, doch aan gezien dit landelijke weggetje aan de ge meente Hazerswoude behoort, die het wel goed zou vinden als haar eigendommetje eens werd opgeknapt, doch waar Boskoop wel eens hoofdpijn van kon hebben, te meer waar ook onteigening zal moeten plaats hebben van het bijbouw van een bijbouw van een aan de Romer staande boerderij, werd van dit onderwerp afge stapt. Hoe een en ander nog moet worden geregeld bij de wegverbreeding van de Zijde is ook nog goed voor lateren datum. Hierna volgden de mededeeling, dat voor de leden van den Raad ter inzage is gelegd een door den directeur van Gemeentewer ken opgemaakte begrooting van kosten voor het dempen en rioleeren van de sloot achter de Nleuwstraat O.Z. Ja, aldus de heer Boekraad, volgens Raadsbesluit cLdzou de sloot achter de Nleuwstraat worden gedempt en ge ridderd, en wel met spoed, maar.... nog steeds bruist de frissche modderstroom door en omheen de afvoer goten. Hoe zit dat nu met die plannen. Wat moet er van komen, nu er maar wordt gepraat en een beetjo gebaggerd? Ja, wat nét.Deze vraag was door B. en W. niet in drie woor den behandeld en zal waarschijnlijk in drie weken ook nog niet kunnen worden 'beant woord. Dempen en rioleeren is heel mooi, wanneer mij niet verder kijkt dan de mooie straaten en tuintjes die er op kunnen wor den aangelegd. Maar op slot van rekening moet ook met andere menschen rekening worden gehouden. Zoo zou de rioleering van de Nieuwstraat moeten uitmonden in de Bieze. Al het vuil krijgt nu de Biezen voor de deur. En dan is er nog een Polderbe stuur van Rijnland die zijn pold-erwater zoo maar niet laat vervuilen. Daarvoor is het noodig dat reinigingsinstallaties moeten worden aangebracht en dan, zal dan deze aanleg achter de Nleuwstraat passen in het kader van een Algemeen rioleeringsplan? Want wanneer Boskoop iets gaat onder nemen, dan moet zij het liefst in een keer goed en aangezien een Algeheel rioleerings plan onder het oog wordt gezien, (hetgeen er vooralsnog niet door zal komen) zal het aanleggen vam een klein stuk 385 M, on zin zijn, wanneer de Directeur van publieke werken de verzekering geeft, dat de kans groot is dat het niet in het Algemeen plan passen zal. Dan is er groote onkosten ge maakt voor een stuk werk, dat weer zal moeten worden veranderd, b.v. een meter verhoogd of verlaagd. Wanneer men even rustig afwacht wat een algeheel rioleerings plan voor Boskoop kan worden, waarvoor door het Rijk subsidie wordt verleend, is men in eens klaar en goed ook. Verschillende heeren waren er niet mede eens en hielden de discussie nog eenigen tijd warm, totdat het zoo begon te ruiken naar vuile sloot, dat een der leden het voor stel deed de discussie te staken en de sloot in fuguurlijken zin te dempen. Aldus werd besloten en op een ander onderwerp over gestapt. Aan de orde kwam de mededeeling, dat Burgemeester er niet in was geslaagd om de beide inrichtingen van Handelsonderwijs in deze gemeente te doen samensmelten. Verschillende heeren betreurden dit, ter wijl de heer van Gelderen Zn. Edelachtb. bedankte voor de moeite welke hij zich had willen troosten. Voorts werd de aanslag in het vergunningsrecht van den heer van Toombergen over 1930/1940, door wie een bezwaarschrift was ingediend, verminderd. Werd zij aanvankelijk geschat op een huur waarde van 900 gld, thans is zij geschat op een waarde van 750 gld. en zal de aanslag kunnen worden teruggebracht van 255 gld. tot 187.50. Bij de rondvraag nam die heer P. Loef Azn. het woord en feliciteerde den Burge meester met zijn promotie tot Doctor. Ver der niets belangrijks aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. eventueel verzoek van het „Teerbedrijf" moet afwijzen. De heer Verwoerd blijft bij zijn stand punt en meent te mogen opmerken, dat die afstanden dan op z'n voordeeilgst genomen zijn. Omwonenden hebben er de meeste hinder van. Velen, die in Amsterdam werk zaam zijn, volgen dezen weg. De heer v. d. Vliet vestigt de aandacht op het recht van overpad, dat de gemeente nu zal gaan verliezen. De heer Verwoerd merkt nog op, dat in het nieuwe uitbreidingsplan aldaar een breed weg is geprojecteerd. Wanneer deze wordt aangelegd, is het nog tijd genoeg om dit besluit te nemen. Het voorstel van B. en W. wordt met 5 tegen 3 stemmen verworpen. Tegen stemden de heeren Koole, Vlas man, Vreeke, v. d. Vliet en Verwoerd. Commissie tot wering van schoolver zuim. Tot lid van deze commissie werd ge kozen de heer F. Hoitsma, hoofd der O. L. School. Zuiveringsinstallatie. Voor het plaatsen van zoo'n instalatie werd een stuk grond aangekocht van W. J. v. d. Burg voor de som van 5750. Verkoop grond. Aan den heer v. Dies- sen wordt 86 M. grond verkocht tegen 1.75 de M.2, terwijl deze weder 16 M.2 aan de gemeente verkocht tegen dien prijs. Bouwcrediet. Een bouwcrediet wordt verstrekt aan M. Schalkwijk, W. de Rijk en D. Broer. Ruiling. De heer Meeuwissen vraagt om verkeersborden bij de Prov. weg. De voorzitter antwoordt, datd it onder het oog genomen wordt. Hierna sluiting. ZOETERWOUDE Burgerwacht. De Schietoefeningen te Katwijk zullen worden gehouden op 4, 11, 18 en 26 Juli van 2021.30 uur. De Kring wedstrijd zal plaats hebben op 19 Juli, aanvang 9.30 uur. ZOETERWOUDE (H. R.) R.-K. S. V. Meerburg. Zondag vierde bovengenoemde vereeniging haar 11de jaarfeest. De dag werd begonnen met een H. Mis ter intentie van de vereeniging waaronder alle leden ter H, Tafel nader den. Hierna was er een gemeenschappelijk ontbijt in de zaal. waaraan bijna alle leden deelnamen. Hier werd het woord gevoerd door den geestelijk adviseur, die een mooie beschouwing gaf over de sport. Vervolgens ging men over htot het houden der jaar vergadering. De heer P. van Niekerk, voor zitter opende de vergadering en sprak den wensch uit, dat de leden de woorden van den geestelijk adviseur ter harte zullen ne men en dat de besprekingen die gevoerd zullen worden zeer zakelijk mogen ztfn, hierna las de secr. J. P. Stikkelman, de notulen en een goed verzorgd jaarverslag. Vervolgens bracht de penningmeester J. J Rijsbergen verslag uit van de inkomsten en uitgaven der vereeniging. De inkom sten waren met het saldo van het vorige boekjaar 769.74 1/2 en de uitgaven 769.64 1/2, dus er was een batig saldo te boeken van zegge 10 cent. De penning- me ester gaf een beschouwing over het in nen der contributie, waarbij hij een groo te steun heeft aan den heer H. Eckel. Te vens is er door het bestuur een regeling getroffen dat de leden die 2 weken contri butie achter zijn niet voor een wedstrijd worden opgesteld en die 4 weken achter stand hebben worden geroyeerd. De heer Hans werd voor zijn bemoeiingen een ca deautje aangeboden en ook den heer J. v d. Hoeven werd een cadeautje geschon ken voor het gratis vertimmeren van de voetbaltent. De voorzitter bedankte den penningmeester voor zijn accuraat beheer. Hierna bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden waren de heeren v. Niekerk er J. Rijsbergen. Deze werden door de ver gadering bij acclamatie herbenoemd. Hier na stemming voor de ontstane vacature. Bij de eerste stemming verkreeg de heer E. Halverhout 22 stemmen, blanco 4, onw. 1, O wel 1. Als kancontroleur werd gekozen A. van Galen. Daar er voor een elftalcommissie moest worden gestemd en één candidaat was opgegeven, n.l. A. Owel heeft men dit punt nog aangehouden tot voor de competi tie. Verder werd er nog gesproken om met senioren-elftallen een reisje te gaan maken.. Bij de rondvraag werd door den heer C. v. Velzen dank gebracht aan het be stuur voor de werkzaamheden in het af- geloopen jaar, ook bracht spr. dank aan Meerburg voor het belangloos afstaan van het veld voor de gehouden veteranenwed- strijd en zeide dat de ambtenaren en vete ranen op 12 Juli een match spelen ten bate van Meerburg. Koopt bil hen. die ln Uw Dagblad adverteeren i

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 11