OMGEVING Familie-drama te Oegstgeest 1/leckhjêancl l/ufay! MAANDAG 3 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 HILLEGOM Tuin wedstrijd. De uitslag van den tuinwedstrijd, uitgeschreven door de afd. Hillegom van Bic. bij gelegenheid van haar diamanten jubileum luidt als volgt: Groote tuinen: 1. L. Stassen; 2. C. van Zij verden; 3. Notaris D. Lodder; 4. W. Hopman. Midaelgrootc: 1. Mevr. Keur; 2. J. Goe- mans (Driehuizen); 3. A. J. van Engelen. Kleine tuinen: 1. A. Heij; 2. W. Heij; 3. B. Frijlink. De prijzen zullen worden uitgereikt op de a. s. ledenvergadering der Vereeniging, T. B, C.-bestrijding. De verkoop van speldjes voor „Zonnestraal" heeft hier 133.40 opgebracht d. i. 31 meer dan vo rig jaar. De Radio-Centrale heeft met haar reportagewagen tot dit succes zeker bijgedragen. Zangconcours. Het R. K. Gem. Koor „Cantate et Jubilate" (Dirigente Mej. C. W. M. Hoogervorst) behaalde te Voor burg in de 3e afd. gemengde koren een len prijs met 215 punten. Geboren: zoon van M, van der Lans —Vrijburg; dochter van W. C. BalmGi- gengack; zoon van A. M. SeijsenerVan Kesteren; dochter van J. Stroombergen Van Rooden; dochter van M. G. van der BeekAaneenbrug; dochter van G. Heij Schipper; dochter van J. Dijkvan Dijk. Ondertrouwd: N. J. van der Vliet en P. Broekhof S. Nieuwenbuis en M. C. Geljou. Getrouwd: H. J. van Steijn en A. G. ae Groot B. C. Rijgersberg en J. van den Berg B. Winkelaar en M. C. Boelé P. L. Schouten en J. A. van Dooren. Overleden: M. SmitHeij 74 jaar J. G. Driessen 50 jaar J. SmitVan Trigt 70 jaar. KATWIJK Het staartje. We vermeldden onlangs, dat bewoners van een huis in de Park laan uit dit pand waren gezet aangezien het volgens B. en W. niet toelaatbaar was, dat deze panden dubbel bewoond werden. Tegelijk werd toen procesverbaal opge maakt. De kantonrechter dacht er echter anders over en sprak de heer Kat vrij. Aangezien er volgens de verdediger van den heer K. een onrechtmatige daad is ver richt door deze uitzetting, gaat de heer Kat de gemeente aanspreken voor schadeloos stelling. Het staartje. Ongeval. Met het probeeren te fietsen op een heerenrijwiel kwam Annie Seijse ner, het 10-jarig dochtertje van J. S., zoo ongelukkig te vallen, dat zij een arm brak. Zij werd binnengebracht bij den heer C. v. d. K. waar Dr. H. de eerste hulp ver leende. Overbrenging naar een Ziekenhuis te Leiden was noodzakelijk. 0p fli Arbeidsbemiddeling. C." geeft zijns schrevenen: 340 mannen weer, dan het lid taal 342 personen, wa-urkomen. Spr. zegt, verschaffing. .»of zich in die bewuste feiing- wat kwaad gemaakt heeft, en had van hem niet verwacht dat hij, als ,de man van de daad", zooals hij zich aan dient, zijn eigen woorden zou loochenen. De voorzitter stelt het op prijs, indien er een einde aan de discussie wordt ge maakt, omdat aan spr. elke poging om de zaken recht te zetten sympathiek is. Spr. wenscht een reëel standpunt in te nemen en te blijven innemen. Wil alles tot reëele proporties terugbrengen. Wethouder van der Hulst waardeert het, dat in de „Leidsche Courant" in meer fat soenlijke bewoordingen is weergegeven hetgeen in de vergadering is gezegd. Ook het lid van den Nouland is van meening, dat men later niet moet wegkrui pen als men inziet verkeerd te hebben gedaan. Het lid Kruithof vraagt thans het woord om openlijk te verklaren, dat, alhoewel hij zich niet bewust is te hebben gezegd, wat de courant hem in de schoenen schuift en wat door de overige leden van den raad hem wordt bevestigd, volgaarne de woor den over de leiband van de wethouders enz. terug te nemen, en blijft waardeering hebben voor de werklust van den Burge meester. De voorzitter besluit dit^ondjpyi*7 deel, doch weet de poging^^^; g Kruith0' elk gsyfirë? Rhythm Boys" Het lid Spie££*en op een auf0 van jgp "I5!* F. Scheepmaker, welke deze steeds belangloos met een chauffeur ter beschikking stelt en begeleidde een 20-tal jonge dames-verkoopsters en enkele comi téleden, terwijl wethouder Warmerdam met zijn auto en een paar jonge dames de achterkanten voor zijn rekening nam, waarvoor het comité zeer dankbaar is. De verkoop bracht de mooie som van ƒ237.43 op! vewielen heeft opgehaald en aan de wiel rijders zijn verontschuldiging heeft aange boden. Geboren: Catharina Theodora Maria d. van P. Overdevest en J. A. B. v. Leeu wen; Maria Cornelia d. van J. P. v. Bohe- men en C. Th. Suikerland. Ondertrouwd: G. A. Spiegeler en J. M. v. d. Zijden. C. M. M. d. Zijden en W. M. Visser. J. Mathijsen en H. H. Verheyen. Gehuwd: N. J. v. d. Hulst en G. J. Spruijt. Overleden: N. H. v. d. A., d. A. v. d Helm z. NOORDWIJK Personalia. Voor het examen ge meente-administratie is geslaagd de heer N. van Zelm, alhier. SASSENHEIM Mooi Sassenheim. Met November a.s. zal Sassenheim een mooie wandelweg rij ker zijn. Volgens bestek en volgens de meening van den uitvoerder zal dan het gedeelte van den Provincialen weg Voor hout(Teylingerlaan)— Rijksstraatweg ge reed zijn. De Teylingerlaan zal dan van een groot gedeelte van het nu te verwerken snel verkeer ontlast worden, zeer ten gerieve van de vele beoefenaars der rolschaats- sport, daar het snelverkeer voor de rich ting Haarlem de nieuwe weg, over de Ja- coba van Beierenbrug, zal benutten. De werkzaamheden aan de brug vorde ren goed: Einde dezer week zal men met de bekisting klaar zijn en tot storten van het beton over gaan. Buiten de vloer, die reeds geruimen tyd gereed is, zal de geheele brug, dus de vleugels, wanden en het dek in eens wor den gestort; en binnen korten tijd zal men daar op kunnen lezen: Anno Domini 1939, Jacoba van Beierenbrug". Eigenaardig dat de Rijkswaterstaat al leen het jaartal vermeld, de Provinciale Waterstaat met de toevoeging: In het jaar des Heeren. Het werk aan den weg vindt geregeld voortgang, thans is men bezig met het uit graven van het veen, (geheel in handar beid), waarna het zand aangevoerd zal worden. Dat onze gemeente niet veel werkloozen aan dit werk kan plaatsen is bekend; mo menteel werken er slechts 4 ingezetenen. Vanaf de J. v. B.-brug naar den Rijks straatweg gaande waant men zich in ge heel andere streken des lands. Prachtig noodigen de zware boomen van „Ter Leede" tot wandelen uit, en, als dan, binnen afzienbaren tijd, ook de brug over de Oosthaven gereed zal zijn, zal men geen groote marschen naar omliggende plaatsen behoeven te maken, maar in eigen qorp verpoozing kunnen vinden, den? wegaanleg door Ter Leede zal bin- in hamers wel voorbereid worden, men Is n. laat staan ziet, er nog niets van. conta wachten schijnt te zijn op de riolee- de vannen van onze gemeente. de ant m Hieri.verdwenen# Toen de heer v. d. £es n*^agmorgen thuis kwam, kwam hij opend. ntsteUende ontdekking, dat f 100 jaszak was verdwenen. Zulks is Won^P traject Tentoonstellingsge- iloemlust"Berkenlaan. Dit geld Eerst nnd voor uitbetaling van arbeids 5e wijzig daarna w< van de le land en ^'OORSCHOTEN achtb. hee overeenko, Qp Woensdag 3 Juli a.s., des voor eigeig uur zaj 0p vVL-terrein bij bouwen, \minapark een voetbalwedstrijd °m vorden tusschen een elftal van meente ^ambtenaren en een van c nemen te e.H.B.O. De elftallen zijn a Zondeiengesteld: besloter) der W«Dr c j Kerkhof van u q gouw jok. G. Bouw te» Dersk A. Kuura G. Niersman n-°*Smit S. de Groot G. Ipelaan Sikkerman J. Waasdorp LEIDSCHENDAM Goed aigeloopcn. Zaterdag reed een groote treiler van Spoorijzer te Delft, gela den met kipwagens, over den Veurschen- straatweg in de richting Leiden. Plotse ling viel een der wagens om, waardoor 2 reservewielen van den treiler op den weg terecht kwamen. Juist passeerden twee wielrijders, die gelukkig het gevaar zagen aankomen en nog juist bijtijds konden weg komen. De chauffeur van den treiler be merkte niets en reed door. Een chauffeur van v. d. h. heeft den treiler ingehaald te Oegstgeest, waarop de chauffeur de reser- G. J. Kuneken J. v. d. Wel H. W. Giezen A. den Boer P. Mazurel W. Alblas B. Peeters M. v. d. Meer L. v. d Bijl E. v. d. Blom J. Knyf G e m e e n t e-a mbtenaren. De opbrengst zal worden aangewend voor liefdadige doeleinden, entree 10 cent. Arbeidsbemiddeling. Bij het agent schap der arbeidsbemiddeling alhier ston den op Zaterdag, 1 Juli 1939, als werkzoe kenden ingeschreven voor diverse beroe pen in totaal 76 personen, waarvan 55 in werkverschaffing. Door den agent der ar beidsbemiddeling wordt zitting gehouden: voor werkgevers: des voormiddags van 9 12 uur ten gemeentehuize; voor werkne mers: des voormiddags van 99.15 uur in het Ambachtshuis. WASSENAAR Handelsavondschool van de Hanze. Vrijdagavond te 3.30 uur had in het schoolgebouw aan de Van Heeckerenstraat de sluiting plaats van den cursus van de Handelsavondschool van de Hanze. Zondagmiddag heeft een vrouw haar man tijdens een twist in hun woning met een aardappelmesje een steek in den rug toegebracht. De man is tenge volge hiervan neergevallen, waarna de vrouw, die in zeer overspannen toe stand verkeerde, naar de woning van den chef-veldwachter is geloopen met de mededeeling, dat zij haar man ver moord had. De chef-veldwachter was niet thuis, doch werd spoedig van het gebeurde op de hoogte gesteld. Toen hij zich naar de woning, waar de twist had plaats gehad, had bege ven, vond hij daar ook de vrouw op den grond liggen. Zij had getracht de hand aan zich zelf te slaan en had zich met een mes een ernstige snede aan de hals toegebracht. De man en vrouw, die beiden veel bloed verloren hadden, werden nadat zij door de artsen Hu- genholtz en Leemhuis uit Oegstgeest en dr. Niemer uit Leiden voorloopig waren verbonden naar het Acade misch Ziekenhuis en het St. Elisabeths- ziekenhuis te Leiden overgebracht. De toestand van beiden was van morgen bevredigend. Men gelooft niet, dat er levensgevaar bestaat. GEMEENTERAAD VAN NIEUWKOOl De voorzitter van het bestuur der school, de heer J. S. M. Wubben, verwelkomde in het bijzonder Burgemeester Dr. S. F. A. C. M. Baron van Wijnbergen en dankte hem voor de eer van diens tegenwoordig heid. Spr. dankte den Burgemeester voorts voor het aanvaarden van het Bescherm heerschap der School en hoopt, dat dit voor leeraren en bestuur een stimulans zal zijn in het voortwerken aan den ver deren uitbouw. Het is altijd de gewoonte geweest om bij de sluiting van een studie seizoen even bijeen te komen in een an dere verhouding tot bestuur en leeraren dan gedurende de zware maanden van het studiejaar. Voor het bestuur is het prettig de leerlingen te aanschouwen en voor de leeraren is het een voldoening hun discipe len in andere kwaliteit te zien. Naar aanleiding van het feit, dat de school is opgericht in October 1926 en dus het-12*$-jarig bestaan is gepasseerd, geeft spr. een algemeen overzicht van het ver loop der cursus, die later subsidie ontving van de Gemeente en sinds 1932 ook van Prov. Staten. Het gemiddeld aantal leer lingen bedroeg 60 a 70, doch in verband met de eischen van de Vestigingswet steeg dit tot gemiddeld 90. De cursussen taal en Eng. Handelscorrespondentie worden de laatste jaren slechts matig bezocht, even als thans die voor machineschrijven. Spr. is verheugd, dat vele middenstanders den cursus, die in verband met de Vestigings- eischen wordt gegeven, met ambitie heb ben gevolgd. Spr. roemt de prettige geest tusschen oudere en jongere leerlingen on derling en hoopt, dat dit zoo zal blijven. Spr. meent den Burgemeester thans als be schermheer te hebben geinstalleerd en hoopt hem nog meermalen hier te zien. Aan het jaarverslag dat de heer Brusch- ke, directeur der school hierna uitbracht, ontleenen wij, dat de cursus 92 leerlingen telde. Met 6 leerlingen werd terstond be gonnen met de studie voor het speciaal examen. Na mededeeling van diverse inter ne aangelegenheden, waarbij o. a. dank werd gebracht aan den heer Konst die als leeraar heeft bedankt, deelde spr. mede, dat geslaagd zyn voor: Speciaal examen: de heeren J. M. Koe nen, G. J. Kraaij, J. A. C. van Leeuwen en H. van Voorst, de laatste twee uit Voor schoten. Volledig examen: Mej. T. T. H. Kort man en de heeren A. Bouma, J. W. Heerse- ma, P. de Jager, P. A. C. Vermin, J. N. A. M. Wiegerinck, H. A. Huibers en H. KnijffGladpootjes. Voor het speciaal examen zyn allen ge slaagd, voor het andere is er één afgewe zen. Engelsche Handelscorrespondentie: Mej. J. Bouma; 2 afgewezen. Machineschrijven: de heer G. Kroon. De voorzitter dankt den heer Brusche voor diens verslag, voegt er den dank van het bestuur aan toe voor de ijver en de toewijding der leeraren en gewaagd met lof van het resultaat van den cursus. Burgemeester Baron van Wijnbergen dankt voor de aanbieding van het Bescherm heerschap, dat hij gaarne heeft aangeno men. Niet alle aanbiedingegn die hij ont vangt worden door hem aangenomen en het is dus niet vanzelfsprekend als hij dit heeft aanvaard. Als spr. dat gaarne heeft gedaan, zooals in dit geval, dan wil hij daardoor geven een bewijs van waardee- ring en sympathie jegens de organisatie die hem de aanvaarding heeft verzocht. Hier zyn aanwezig de jongelui in ruime zin, want verscheidenen zyn niet meer in hun prille jeugd. Spr. waardeert dat van de ouderen te meer. Spr. wenscht toe, dat steeds meer de gedachte zal doordringen dat voor slagen in het leven noodig is, wat te kennen en te kunnen. Wie daarvan overtuigd is komt hierheen en zoo hoopt spr., dat steeds meerderen den weg hier heen zullen vinden. Spr. wenscht geluk met het succes der examens en voegt er den wensch aan toe, dat de geslaagden er practisch belang en voordeel van zullen De raad dezer gemeente kwam in vol tallige zitting by een. Nadat de voorzitter de vergadering met gebed geopend had werden de notulen vastgesteld. De voorzitter doet mededeeling, dat de rekeningen van het electriciteits- en ont- ginningsbedrijf over 1937 goedgekeurd zijn teruggekomen en de gemeente-rekening met eenige vragen en opmerkingen. Het dagelijksch bestuur krijgt machtiging voor afdoening. Het bestuur van de Christelijke school zond een aanvrage in krachtens art. 72 der Lager-onderwijswet om de benoodigde gelden voor het aanschaffen van zes twee- persoonsbanken wegens uitbreiding van het leerlingental. Wegens vermindering van het leerlin gental aan de openbare school zijn aldaar echter zes banken over, zoodat de Christe lijke school met dichte beurs te helpen ia. B. en W. krijgen machtiging deze zaak af te wikkelen. Tot leden van de commissie voor het na zien van de rekening over 1938 worden op voorstel van den voorzitter benoemd de heeren C. Sloof, J. Eijs en P. Augustinus. Restauratie Kerkstraat. Thans werd de hoofdschotel opgediend. De Kerkstraat verkeert sinds jaar en dag in een deplorabelen toestand. Voor de cri sis intrad was er een luxueus plan, zelfs zou er een bedrag van f 15.000.— zijn ge voteerd, te verdeel en over 2 jaren, waar bij dan tevens de binnenkom van de Dorpsstraat bij inbegrepen was, doch sinds was bij elke begrooting de Kerkstraat het kind van de rekening. Niet dat Nieuwkoop de crisis te boven is, zelfs ziet men nog niet waar voor het mee- rendeel de contanten vandaan moeten ko men, doch langer wachten is ook niet mo gelijk. In een uitvoerig prae-advies hebben B. en W. hun standpunt en voorstel uitge werkt, waaruit wij het volgende aanhalen. De Kerkstraat heeft een lengte van 70 en een breedte van 11 meter. Bij vernieu wing moet ter weerszijden een riool gelegd worden met tenminste zes kolken. Een middenbestrating wordt gedacht van 8 me ter breedte, gemaakt van klinkers in zand met aan beide kanten een band en trottoirs van basaltine-tegels. De totale kosten worden geraamd op tenminste 2385. Voor het teren van den weg is geraamd 3000.Hieruit hebben B. en W. f 1500 vrijgemaakt en de andere helft besteed voor het teren van alleen de meest nood- zakeylke gedeelten. Voor het gedeelte Ziendeweg, dat in on derhoud is bij de gemeente, was 300. geraamd. Ingevolge raadsbesluit van 23 Februari j.l. is dit gedeelte geteerd, wat 800.heeft gekost, ruim f 100.is in het vroege voorjaar reeds aan het onder houd besteed, zoodat maar 900.meer over is. Voor het opnieuw in profiel brengen van de Dorpsstraat vanaf I. van Geest tot het gesticht is 850.op de begrooting aanwezig en B. en W. achten het niet raad zaam wegens de sterke verzakking althans van een gedeelte dit na te laten. Voor 1500.ontbreekt derhalve nog dekking, terwijl op het oogenblik nog on mogelijk is na te gaan of de begrooting voor 1939 deze uitgaaf hebben kan. B. en W. stellen daarom voor dit bedrag op den kapitaaldienst te brengen en daar tegenover te stellen in inkomsten een lee ning tot een gelijk bedrag om dan af te wachten of de begrootingen voor 1939 en 1940 bestrijding uit de gewone middelen toelaten en blijkt dit niet het geval te zijn om dan een vaste leening aan te gaan tot het bedrag als zal noodig blijken te zijn. De kasmiddelen zijn voldoende ruim om de kosten voorloopig daaruit te voldoen. Ongeveer een uur lang werd hierover gediscussieerd. Aan wonenden zouden eerst nog wat bij dragen, doch dit wordt geen goede manier geacht en brengt maar consequenties. Eerst was er veel tegenstand en werd aangedrongen om nog maar een jaar aan te zien. Het kon ook wel goedkeeper meende meerdere leden. Sinds de heer Zwart 4 jaren gelden uit den raad verdween is nimmer meer gerept over het dempen van de voorwetering, thans bracht echter de heer Stam dit idee nog weer eens naar voren. De heer De Graaf die op de perstribune de besprekin gen volgde zagen wij de wenkbrauwen lichtelijk fronsen. De heer Eijs wilde veel meer zorg aan den teerweg besteed zien vooral bij zwaren regenval is de afvoer van het hemelwater onvoldoende. De voorzitter somt daarbij eens op de bedragen, welke in de laatste jaren be steed zijn voor de wegen, dat loopt in de tienduizenden. De voorzitter weerlegde rustig en zake lijk de talrijke bezwaren en wist ten slotte alle leden voor het voorstel te winnen, be houdens de heer Van der Laan, die geacht wilde worden te hebben tegengestemd. Daarna gingen eenige comptabiliteits- voorstellen onder den hamer door en wa ren we bij de rondvraag. De heer Van der Tol herhaalt zijn klacht van 2 jaren geleden over het parkeeren van auto's langs den weg, van menschen, die hier de hengelsport komen uitoefenen. Vooral des Zondags is dit zeer hinderlijk een stootend, waarbij spr. veel bijval vond van medeleden. Een parkeerverbod is de eenige oplossing zei de voorzitter, maar dan treft dat allen onder alle omstandigheden. En in de ste den doet men het en kan het ook, doch op een dorp ontmoet dit veel bezwaren. De houders van vischbooten moesten meer medewerking toonen. Gebeurt dat niet, dan zal men tenslotte, hoe ongaarne ook, ge noodzaakt zijn een verbod in het leven te roepen. De heer Verhaar vraagt of Alphen a. d. Rijn niet te bewegen zou zijn het voor beeld van Nieuwkoop te volgen door ook zijn gedeelte van den Ziendeweg te teren. De voorzitter meent te weten, dat Al phen hier reeds sterk over denkt. Hierna sluiting. hebben. Om iets te bereiken moet men kennis hebben en hard werken. Op een dag die met hard werken goed is besteed, ziet men met genoegen terug. Hierna reikte de Burgemeester aan elk der geslaagden het behaalde diploma uit, daarbij ieder van hen feliciteerend met een handdruk. De heer Bruschke brengt namens de leeraren een eere-saluut aan de ouderen die door weinig of geen absentie een voor beeld waren voor anderen. Men heeft zich zeer moeten inspannen, doch daardoor ook de schitterende resultaten van dezen cur sus, hetgeen spr. met cijfers aantoont. Spr. meent, dat de ouderen die gekomen zijn, kunnen zeggen, dat ze wat geleerd hebben voor het leven. Spr. wekt de jongeren op om te zorgen bij te blijven. Spr. feliciteert alle geslaagden en hoopt, dat zij in de toe komst aan het geleerde wat zullen hebben en dit zullen uitbreiden. Hij hoopt, dat alle geslaagden het ook op den cursus naar hun zin zullen hebben gehad. De voorzitter dankt den Burgemeester voor diens aansporende toespraak die ter harte is genomen en waarnaar gehandeld za- worden. Spr. dankt ook den Directeur voor diens toespraak tot de leerlingen. Spr. hoopt in de leerlingen vurige propa gandisten te zien in eigen kring voor aan sporen tot het volgen van de cursussen. De heer G. J. Kraaij wees erop, dat de v/etenschap, dat men het diploma zou ont vangen uit handen van den Burgemeester allen bezielde om te slagen. Hij dankt den Burgemeester daarvoor. Spr. dankte dan den heer Bruschke en deed die dank ver gezeld gaan met de aanbieding van een boekwerk. Hierna dankte spr. den heer Keijzer voor diens bijbrengen van handels kennis en bood hem een kistje sigaren aan. Tenslotte dankte spr. den heeren van Duuren voor lessen in Nederl. taal, waarbij eveneens een kistje sigaren werd geof freerd. In het begin werd tegen het vol gen van den cursus opgezien, maar de leeraren hebben het tot een lust gemaakt. De lessen waren prettig en werden met energie gegeven. Spr. dankt voor de gele genheid die de school heeft geboden en hoopt, dat deze nog menige candidaat voor de bekwaamheid, die de Vestigingswet eischt, mag opleiden. De heer Heersema spreekt hartelijke dankwoorden namens de leerlingen van den normalen cursus, hetgeen hij deed ver gezeld gaan met de aanbieding van een boekwerk voor den heer Bruschke, terwijl aan de heeren Keijzer en Kors elk een kistje sigaren werd aangeboden. De voorzitter is verheugd over de ver rassingen die zijn bereid. Bij het scheiden van de markt heeft men nu inderdaad de R.K. Vei;, v. Kraamverzorging voer alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau le Binnenvestgracht 30, voorheen Boerhaavestr. verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 24 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420. Aanvragen (schriftelijk) adres 1ste Bin- nenvestgracht 30. kooplieren leeren kennen, ook wat betreft het houden van een behoorlijke speech. Door dit alles treedt naar buiten de goede sfeer en de prettige samenwerking, het geen wel de voornaamste factoren zijn ge weest voor het slagen. Spr. sloot hierna het officieele gedeelte. Steunt Luchtverdedlglngsfondst Postgiro Den Haag 320000 name van

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 10