OMGEVING BIOSCOPEN TE LEIDEN Myra. het elfje en de booze kabouter Zwartvoet ZATERDAG 1 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 KATWIJK Geboren: Sonja d. v. S. J. Havinga en S. C. Mastiigt. Johanna Maria d. v. T. Ouwehand en J. M. v. d. Plas. Adriana Maartje d. v. A. de Vreugd en T. Hoek. Arie z. v. G. van Beelen en J. Ros. Lena Cornelia d. v. H. Haasnoot en KI. v. Duyn. Cornelis z. v. T. v. d. Plas en K. Schaap. Aarts z. v. G. H. Brouwer en A. v. d. Plas. Pieter z. v. P. Guyt en N. v. Duyn. Ondertrouwd: P. Brussee en K. Vooys. P. v. Duyn en P. Ouwehand. A. v. Duyn en G. v. Beelen. Getrouwd: J. Zuyderduin en H. F. v. Rijk. F. Jonkers en T. Durieux. J. v. d. Kweek en H. v. d. Horst Overleden: Hendrika Versteeg 62 j. Pieter Haasnoot 78 j. Leendert Klok 39 j. Trijntje Groen 74 j. Willem van Rijn 11 jaar. KATWIJK AAN DEN RIJN Kerkdiensten. Voor degenen die des Zondags de badplaats wenschen te bezoe ken zij vermeld, dat tijdens den badtijd des morgens te 6 uur al een H. Mis is in de R.-K. kerk te Katwijk aan den Rijn. De an der diensten zijn te 7.30 uur en 9.30 uur. Doordraaiers. De laatste dagen draaien veel vroege aardappelen door. Deze kun nen den minimumprijs van 4 per 100 KG. niet opbrengen en moeten dan door de be trokken tuinders worden meegenomen voor bewaring totdat deze kunnen worden ge plaatst voor export of indien er geen vraag voor is, dan voor veevoeder. Het is wel be droevend voor de betrokken tuinders him met zooveel arbeid verkregen product te zien doordraaien met nog de kans het voor veevoeder te zien weggaan. KATWIJK AAN ZEE Veilig baden, Om de veiligheid bij het baden zooveel mogelijk te waarborgen heb ben B. en W. nieuwe maatregelen getroffen en wel door een vlaggensysteem. Ten tee- ken dat er niet gezwommen mag worden daar waar geen toezicht is wordt op ver schillende kiosken en op den politiepost een blauwe vlag geheschen. Als er alleen in de badinrichtingen gezwommen mag worden wordt op de genoemde plaatsen een roode vlag geheschen. Een witte vlag waarin een rood vraagteeken wordt op de politiepost geheschen als een op het strand verdwaald kind aan deze post ter be schikking is. Voetbal. Een combinatie uit het ge- meentepersoneel speelde op het terrein van Quick Boys een wedstrijd tegen de mili tairen der kustwacht. De Jantjes wonnen met 53. Personalia. De heer W. Barnard is be noemd tot assistent-verificateur bij het Centr. Bureau voor verificatie en financiee- le adviezen der Ver. v. Nederl. Gemeen ten met standplaats Leeuwarden. LEIDSCHENDAM Verlof burgemeester. Burgemeester Keijzer zal vanaf heden tot en met 29 Juli a.s. met vacantie afwezig zijn. Waarnemend burgemeester is wethouder L. C. de Koning, telefoon No. 15 (dag en nacht). St. Josephsgezellen. Zondag 2 Juli na de H. Mis van 7 uur algemeene H. Com munie der leden. Te 11.30 uur en na het Lof bijeenkomst. Dinsdag 4 Juli te 8 uur Maria-Congrega tie, daarna bijeenkomst Zaterdag 8 Juli na het Lof bijeenkomst. Met ingang van 1 Juli is het secretariaat Damlaan 41, voorloopig verplaatst naar Jac. v. d. Heijden, •Damlaan 8. K.J.M.V. Maandag 3 Juli: Societeits- avond. Dinsdag 4 Juli te 8 uur Maria-Congrega- tie. Donderdag 6 Juli de bekende K.J.M.V. bijeenkomst. Zondag 23 Juli a.s. groote K.J.M.V. zo- mertrip. Zitting schoolarts. Woensdag 5 Juli a:s. des morgens van 9.3010.30 uur zal de schoolarts zitting houden in de R. K. Jongensschool aan de Dr. van Noortstraat In de buurtschap Stompwijk. Bloempjesdag. Zondag 2 Juli a.s. zal alhier een bloempjesdag worden gehouden ten bate van het Wit-Gele Kruis. Vertrouwd voor lingerie: Martha v. Berkel, Nel v. d. Laan, Annie v. d. Vlugt, Lena Veldhoven, Sisca Berbee, Nel Clemens, Greet v. d. Lans, Nel Schakenbos, Joopje Morseveld, Digna Freriks en Sientje Augustinus. Voor costumière: Lena Straathof, Mis Noort, Annie Hoogkamer, Alie v. Kes- teren, Marie v. Zonneveld, Annie v. Zon neveld, Cato v. Oosten, Corrie Geerlings, Jeanne Weyers, Corrie v. Dijk, Tina v. d. Klauw, Sientje de Vos en Marie Mesman. Met een hartelijk felicitatiewoord reik te de heeretrw. heer pastoor G. A. v. Zuy- len de diploma's uit. OEGSTGEEST R. K. JEUGDDAG. Wat waren de kinderen der parochie blij, dat eindelijk de groote dag was aan gebroken, waarna ze zoo lang hadden uit gezien om hun ouders en parochianen te laten zien, we ze in de afgeloopen maan den hadden ingestudeerd en waarvoor ze zoo hard hadden gewerkt. En wat zouden ze hun best doen om met de volksspelen een van de mooie prijzen te winnen en wat was het toen een groote teleurstelling, dat het bestuur door de slechte weersge steldheid genoodzaakt was alles af te las- schen. Ze waren zoo terneergeslagen, dat van de circa honderd kinderen, die nog waren opgekomen, het huilen nader stond dan het lachen. Dit greep het bestuur zoo aan, dat ze direct besloot om die dag op een nader te bepalen datum toch te laten doorgaan, ondanks de groote kosten, die hieraan verbonden waren. En al de organi saties, die voor deze dag hun medewerking hadden toegezegd, besloten spontaan om ook op 2 Juli a.s. hun medewerking te ver- leenen. Nu wij dan wederom aan de vooravond staan van dien grooten dag, doen wij nog maals een beroep op al de parochianen om morgen te komen naar het sportter rein, om daar te gaan genieten van al dat gene, wat in de afgeloopen maanden door de jeugd is ingestudeerd. Ook de volksspe len, waaraan plm. 400 kinderen van de parochie meedoen, zal vooral voor de ouders leuk zijn, doordat zij hier hun kin deren zien kampen om een van de mooie prijzen, die hiervoor zijn beschikbaar ge steld. De verschillende jeugdorganisaties, die voor dezen dag zulke groote finan- cieele offers brengen, vertrouwen, dat. er van dezen dag voor de jeugdbeweging in onze parochie een groote propaganda zal uitgaan. Komt dan, parochianen, morgen in groo te getale naar het sportterrein, waarmee ge niet alleen uw belangstelling laat blij ken voor de jeugdbeweging in onze pa rochie, maar tevens helpt om de kassen van de jeugdbeweging (die het zoo drin gend noodig hebben) te versterken. De spelen vangen aan met een algemee- nen opmarsch van de leden der gymnas- tiekvereeniging om 1 30 uur precies. De deelnemers aan de volksspelen worden verzocht direct na de opmarsch zich te be geven naar de plaatsen die hiervoor op het terrein met bordjes zijn aangegeven. Personalia. Voor het Mulo-onderwijs is te Breda geslaagd mej. A. M. Nouwens. RIJNSBURG AFSCHEID BURGEMEESTER BOSSCHIETER. Gistermiddag had het officeele afscheid plaats van den burgemeester, die om ge zondheidsredenen ontslag heeft aange vraagd en intusschen dan ook heeft ver kregen. Te 3 uur had een openbare ver gadering plaats in welke vergadering de burgemeester afscheid heeft genomen van den Raad, de wethouders, de gemeente ambtenaren en de politie. In deze buiten gewone vergadering waren, behalve de bur gemeester en familieleden tegenwoordig verschillende autoriteiten uit gemeenten in de omgeving, vertegenwoordigers van di verse lichamen, het comité dat deze plech tigheid had georganiseerd, e.a. De gemeen tezaal had men door bloemen en dundoek een buitengewoon aanzien gege-en. We derzijds werden hartelijke, speechen af gestoken en de beste wenschen geuit voor de toekomst. Des avonds was er, ook in de raadzaal, voor vertegenwoordigers van vereenigingen en voor particulieren gele genheid om afscheid te nemen van burge meester en mevrouw Bosschieter. Hiervan werd een zeer druk gebruik gemaakt. Noe men we inzonder de commandant van de genomen was het zooals dan steeds in de zen tijd het geval is, slecht. Een enkele ex tra variëteit waarvoor buitengewone vraag is, gaat nog weieens aardig goed weg, doch de massa brengt geen winst in de lade. Er komen masa's Margrieten, Gladiolussen, Zinnia's, Scabiosa, Galardia's, Delphi niums, Irissen, Convili's, enz. enz. We noe men nog maar de voornaamste variëtei ten. De volgende prijzen werden gemaakt: Gladiolussen Pellegrina 2.903.20, Or. Brillant ƒ2.20—2.80, Sunrise ƒ2.10—2.40, Picandi ƒ3.80—4.60, Rubini 2.20—2.40, Poolijs 2.30—2.60, Edison 2.30—2.50, Hal- ley 1.80—2, Witte Lelies per 100 kelken ƒ2.202.50, Lilium Embellatum ƒ1.20— 1.60, Lilium Regalem 0.501.10, Delphi nium 1.202, Galardia 0.350.70, Ixcia 1520 ct., Asters 2025 ct., Roode Anjers 25—35 ct., Ranonkels 10—20 ct., Blauwe Anjers 2535 ct., Korenbloemen 1525 ct., Margrieten geel 1015 ct., idem wit 2060 ct., idem dubbel 50—65 ct., Violie ren p. 100 tak 1—1.60, Papavers 1.20— 50, Rozen per bos 18—24 ct., Convili's wit 6580 ct., Anemonen in div. kleuren 15 25 ct., Scabiosa 30—50 ct., Statice 30—45 ct., Juliaantjes 512 ct., Eremurus f 6.10, Zinnia ƒ2.503.10, Tunfolium ƒ1.101.60, Centaurea wit 20—35 ct., idem blauw 25 —30 ct., idem geel 10—20 ct., Alstromeria 1.902.40, Leeuwenbekken 1.802.20, Irissen 47 ct. p. bos. SASSENHEIM Segoba. De eenigen tijd geleden aangekondigde vergadering van vertegenwoordigers der plaatselijke afdeelingen van de vakbonden ter bespreking van de mogelijkheid om ook hier ter plaatse het stempelen te vervangen door een andere controle, tot welke ver gadering de heer J. N. Beekman, ambtenaar belast met de uitvoering der steunverlee- ning het initiatief heeft genomen, heeft thans plaats gehad. Een ambtenaar van het Departement van Sociale Zaken, de heer Beekman en een groot aantal genoodigden was aanwezig. De heer Beekman opende de bijeenkomst en zette in het kort het doel der vergade ring uiteen waarna de ambtenaar van het Departement een uiteenzetting gaf van het Segobawerk, hetwelk, zooals men weet, zijn bakermat te Breda vond. Het doel is de dagelijksche noodzakelijke controle op de werkloozen hetwelk thans door het stempelen door eenigen tijd bij een te komen en zich dan bezig te houden met spel, curusus of eenigen arbeid. Het woord Segoba, gevormd door de be ginletters van sport en geestelijke ontwik keling bevorderen arbeidskracht, zegt dui delijk waarheen men wil. Naar aanleiding van de uiteenzetting wer den verschillende vragen gesteld en afdoen de beantwoord. Algemeen was men van meening, dat, gezien de seizoenarbeid hier ter plaatse het thans niet het oogenblik was om tot invoe ring van dit systeem over te gaan. Wel vond het algemeene instemming dat de noodige voorbereidingen werden ge troffen, dat een plaatselijke commissie zou worden ingesteld om besprekingen te voe- :n met de landelijke commissie. Besproken werd o.m. de financiering van de noodzakelijk te maken onkosten, het verkrijgen van de hulpmiddelen noodig by sport en spel. Niet vergeten was, en dit feit werd ook ampel besproken, de mislukking van eenige cursussen welke men inedrtijd gegeven heeft. De heer ambtenaar van Sociale Zaken zal in het najaar nogmaals naar hier komen, nadat onderling verschillende ideeën be sproken zouden zijn. Besloten werd ten slotte in ieder geval een poging te doen om het systeem hier in te voeren. Van harte hopen wij dat deze pogingen mogen slagen. S.A.M.A. De Sassenheimsdhe Middien- standsactie tot het bevorderen van het koo pen a contant bij de plaatselijke midden stand, waarbij zich vele winkeliers hebben aangesloten, zal Zaterdag 8 Juli a.s. een aanvang nemen. Tot administrateur is benoemd de heer Th. A. A. van der Voort, Hoofdstraat 198. Personalia. Mej. Witteman, tot nu toe „Kweekelinge met acte" aan de R. K. Jon gensschool' alhier, is thans benoemd tot onderwijzeres aan deze school. ■wordt, dat allen dien dag een bloempje zul- Burgerwacht, de heer J. Kromhout, die len koopen. Kostelooze rijwielmerken. De werkloo zen, die te Leidschendam woonachtig zijn en aan de gestelde eischen voldoen, kun nen een aanvraag tot bekoming van een kosteloos rijwielmerk persoonlijk doen bij den dienstgeleider der invoerrechten en accijnzen te Leidschendam, die daartoe zit ting houdt ten raadhuize te Leidschendam op Vrijdag 21 Juli a.s. van 2.306 uur n.m. en op Dinsdag 25 Juli en Dinsdag 1 Augus tus a.s. van 79 uur n.m. Opgemerkt wordt, dat de formulieren uitsluitend op de aangegeven uren en op het bovenge noemde adres verkrijgbaar zijn. Personalia. Met ingang van 1 Juli a.s. is de heer C. Oost, assistent bij de Ned. Spoorwegen te Leidschendam-Voorburg, benoemd tot stations-ambtenaar te Rot terdam-Maas. LISSE Personalia. Bij het gisteren en eer gisteren gehouden examen aan de R.K. Meispjesnaaischool „St. Agatha" slaagden woorden van dank sprak voor hetgeen de burgemeester voor deze organisatie vanaf de oprichting, 20 jaar geleden, heeft ge daan. Namens „Flora" en tevens namens de Boerenleenbank sprak wethouder T. Kralt. Ten slotte nam de burgemeester het woord. Spr. bracht op de eerste plaats dank aan de sprekers van hedenavond voor de uit gesproken wenschen. De burgemeester sprak over de Rijnsburgers als van een ijverig volk, een volk van doorzettingsver mogen. Als voorbeeld diene de vereenigin gen als „Flora", Boerenleenbank, de Bouw- ver. „Spinoza". Spr. zal ongetwijfeld met genoegen terugdenken aan ales wat hij met zijn gezin hier heeft mogen ondervin den. Spr. hoopt dat alle goeds, hem dezen dag toegewenscht, in vervulling moge gaan. Hierna dan was er gelegenheid voor de vele particulieren die afscheid kwa men nemen. Voorzitter van het afscheids- comité was wethouder T. Kralt. Bloemenhandel. Zooals gebruikelijk is in dezen tijd van het jaar, zoo ging het in den afgeloopen week ook weer, met ups en downs, met lage, soms iets betere prij zen, dikwijls ook doordraaien, doch dooreen THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Trianon: De Wildeman (Char les Laughton, Dolly Molünger) De ploeg der gedcem den (Harey Carey, John Beal). Komisch sensationeel Dramatisch lederen avond 8 uur. Zondag van 2—7 uur. Matinée Zaterdag en Woensdag 2 uur. Goedgekeurd v. volwassenen Casino: Het Raadsel der Schaduwen (Onslow Stevens). Sterk sensationeel lederen avond 8 uur. Zondag van 47 uur. Zaterdag en Woens dag half drie matinée Goedgekeurd Lido: Sta op en vecht- (Robert Taylor). Thelma zoekt sensa tie, en: Ik ga even rusten. Bokssensaties Komisch Komisch lederen avond 8.15 u. Zondag van 2—7 uur. Matinée Zaterdag en Woensdag 2 uur. Toelaatbaar v volwassenen Rcx: De zeewolf (George Raft, Dorothy La- mour). Happy Lauding (Sonja Henie, Don Ameche). Avonturen Muzikale comedie. lederen avond 8 uur. Zondag van 2—7 uur. lederen dag 2 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Luxor: Afgekeurd VOORHOUT De Hanze. De plaatselijke afdee- ling der R.K. Middenstandsvereen „De Hanze" vergaderde in café „Boerhaave". De voorzitter, de heer M. J. Jansen, opende met den chr. groet en sprak een kort welkomstwoord. Hierna volgde voor lezing der notulen door den secretaris, den heer G. Onderwater, welke onveranderd werden vastgesteld. Bij de ingekomen stukken was een schrij ven van den Bond van R.K. winkelbedien den, waarin aan de afdeeling gevraagd werd, hun meening te uiten, omtrent het sluitingsuur op Zaterdagavond. Hierop volgde een gevarieerde discussie, met als slot, dat dit schrijven voor kennisgeving werd aangenomen. Een gedachtenwisseling ontstond, om trent het uit de handen geven van het ini tiatief, om meer reclame voor onze ge meente te maken, aan de de pl. ver. „Voor hout Vooruit". Met het doel van deze vereen, was men het roerend eens, maar de middenstand, was toch volgens meer dere leden, dè vereeniging, welke toch ze ker het belang van den middenstand moet handhaven. Besloten werd met bedoeld bestuur hierover te onderhandelen. Nu volgde een breedvoerig verslag van de afgevaardigde naar de vergadering van den Centralen Raad, den heer H. C. v. Wieringen, waarvoor de voorz. hem dank zegde. Gevraagd werd, of het retraite-fonds der vereen, nog bestond. Daar er geen ambi tie voor bleek te bestaan, was dit fonds als vanzelf van de baan geschoven. Een maal is een lid der vereen, ter retraite uitgezonden. Nu volgde nog een rondvraag van meer huishoudelijken aard, waarin besprekin gen werden gevoerd over de saamhoorig- heid der leden van den R.K. Middenstand alhier, welke volgens het oordeel van en kele leden, vér te zoeken was. Hierna volgde sluiting. Personalia. Tot kweekeling met akte, is aan de R.K Jongensschool alhier toegela ten de heer P. Verstege van Noordwijk. Geboren: Antonia Margaretha Maria d. van J. Kortekaas en H. A. v. d. Berg. Henricus Cornelis z. van L. P. van der Laan en H. P. Oostdam Elly d. v. Ha venaar en Tr. Zoutendijk Cornelia d. v. I. Duy ven voorde en A. v. d. Plas. Ondertrouwd: J. Warmerdam 32 j te Lisse en E. Bel 26 j. W. Heemskerk 22 j. te Noordwijk en A. van der Meer 23 jaar. WARMOND Kruisvaart. Zondag 7 uur algemeene H. Communie. We zorgen er voor kwart voor 7 uur in de kerk te zijn in uniform. Zondag 10 uur Hoogmis met volkszang. Een goed kruis vaarder komt ook in de Hoogmis en zingt flink mee. Woensdag 8 uur Michael- en Tarcisius- ban. Zaterdag 7 uur aspiranten. Zaterdag 7 TENTOONSTELLINGEN IN „BLOEMLUST" TE SASSENHEIM. Geen speciale Triumphtulpententoonstelling Ten einde de beoefenaars van het bloem bollen vak in de gelegenheid te stellen de noodige maatregelen te nemen om zoo goed mogelijke broeiresultaten te bekomen, voor de door de Tentoonstellingscommissie „Bloemlust" te Sassenbeim te houden ten toonstellingen in het broeiseizoen 1939/40, he,ft deze commissie reeds tihans de ver schillende data en prijsvragen bekend ge maakt: 1. Kersttentoonstelling van 20 t/m. 23 Dec. 1939. Een gouden medaille voor de beste inzending Hyacinthen, bestaande uit ten minste 100 planten in ten minste 8 soorten. Een zilveren beker voor de beste inzending gekoelde Narcissen. 2. Tul-pententoonsteUing van 16 t/m. 20 Januari 1940. Een zilveren beker van de Ver. „De Tulp" voor de beste collectie ge broeide Tulpen in 10 var., 24 stuks van elke variëteit. Extra voorbehandeling verboden. 3. Algemeene Tentoonstelling van 30 Jan. t/m. 3 Febr. 1940. Uitgeloofd diverse me dailles. 4. Groote Narcissen ten toonstelling van 13 t/m. 17 Febr. 1940. Er zijn 4 prijsvragen waarvoor diverse wisselbekers en medail les beschikbaar zijn. Geïnteresseerden wordt aangeraden het programma aan te vragen. In verband met de groote tentoonstelling welke te Haarlem van 23 Februari tot 1 Maart as. gehouden wordt zal dit jaar geen speciale Triumphtulpententoonstelling ge houden worden. uur komen alle kruisvaarders aan den burcht. Zwemmen op de gewone tijden. Ons wachtwoord voor de maand Juli is: rein, eerlijk en trouw. St. Josephsgezellen. Maandag 3 Juli verplichte bijeenkomst om 8.15 precies. De zeereerw. hooggel. heer prof. J. v. d. Gaag zal een lezing houden over „Rome", het geen zeer interessant belooft te worden. Zon dag 9 Juli gaan we een uitstapje maken naar Zantvoort we zijn daar de gast van onze oud-vice-praeses, kapelaan J. ten Hen gel. Zij, die met deze tocht mede gaan, ge ven zich ten spoedigste op aan den senior. Verloting S.M.C. Do hoofdprijs der ver loting n.l. een Heeren of Damesrijwiel is gevallen op No. 535. De prijzen kunnen afgehaald worden bij H. G. v. d. Willigen, Warmundastraat 30. We maken er de ingezetenen op attent d'at begonnen wordt met het iincasseeren der domateursgelden en herinneren nog even aan ons artikel „S.M.C. gaat bouwen". Wordt iemand niet vlug genoeg bezocht, hij waarschuwe even een voetballer die ter stond uw verlangen doorgeeft. Steunt ons In ons streven de jeugd een gepaste ontspan ning te bezorgen. Muzikale rondgang. Hedenavond te 8.30 uur houdt „St. Matthias een muzikale rondgang door het dorp, waarna concert in de gemeentelijke muziektent. 15. Zwartvoet en zijn vrienden bedenken een plan, dat nog veel erger is. Zij zullen met een schip, dat klaar zal liggen op de rivier, die door het bosch loopt, Myra naar een ver en koud land brengen. Intusschen staat Puntmuts te kermen in de buurt van Myra's huisje. He ga eens zien wie daar zoo huilt van pijn, poesje, zegt Myra. Och, het is Puntmuts. Heb je zoo'n pijn, kom maar mee naar myn (huisje. 16. Kom maar Puntmuts, geef mij een hand, dan zal ik je naar binnen brengen. En Myra neemt hem voorzichtig bij de hand. Ineens houdt Puntmuts op met huilen. Het plan lukt, denkt Puntmuts blij. En wie komen daar achter een boom te voorschijn? Kabouter Zwartvoet en zijn helper. Kom maar Puntmuts, dan zal de pijn spoedig over zijn, zegt Myra.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7