De Pers over de Kabinetscrisis BINNENLAND Diversen TH. 0 VERES ZATERDAG 1 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT Uit een artikel in de Maasbode: „Het staat wel vast, dat het geschil in het kabinet voornamelijk, zoo niet. uitslui tend, zal zijn ontstaan door een verschil van inzicht tusschen Colyn -- met de hem volgende ministers eenerzijds en de ka tholieke ministers anderzijds. Als dit zoo is dan is er slechts ééne ge volgtrekking mogelijk: medewerking van de katholieken is vrijwel uitgesloten aan een nieuw Kabinet-Colijn. Op eer com promis is op het oogenblik geen kans of uitzicht meer en wellicht zou dit zelfs niet gewenscht zijn, aangezien dit de kiem van een snel uitbrekend nieuw conflict al te zeer in zich zou dragen. Voor beide par tijen, Colijn en de katholieken, is het ge wenscht, dat zij thans, althans tijdelyk, scheiden. Het doet ons leed, dat wij het niet anders kunnen zien. Misschien zal dit zoo stellig advies on zerzijds eenige verbazing wekken, omdat juist ons blad onder de katholieke bladen wel het sterkst een zoo lang mogelijke ■amenwerking met dr. Colijn heeft verde digd. Wij hebben zelfs niet geaarzeld, in 1935, toen de ook werkelijk uitgebroken crisis dreigde, ons zoo stellig mogelijk uit te spreken tegen het veroorzaken van een crisis op dat moment en tegen een breuk met Colijn Wij deden dit zelf nog, toen, mede door de houding van dr. Colijn zelf, de breuk vrijwel onvermijdelijk was. Wij namen deze houding aan, ondanks het feit, dat een dergelijke houding onzer zijds onder voor de katholieke fractie zoo moeilijke omstandigheden, voor deze frac tie stellig min of meer pijnlijk was. Wij deden dat echter omdat wij meenden daar mede het algemeen belang te dienen pn op gronden die, helaas! achteraf of liever ge zegd onmiddellijk na het uitbreken der cri sis, maar al te juist bleken. Thans meenen wy echter, evenzeer in 's lands belang, te moeten adviseeren: la ten wy het niet probeeren met een nieu we samenwerking, die tot mislukking is gedoemd. Met volledige waardeering van ieders inzicht, dienen wij thans na zoo lang mo gelijke samenwerking uiteen te gaan, naar wij hopen, voor zoo kort mogelijk. De katholieke fractie zal dan natuurlijk ook tegenover een buiten haar om ge vormd kabinet-Colijn zich stellen op een objectief standpunt, het beoordeelend en kel en alleen naar zijn daden." Een korte notitie van de T ij d: „Zooals men weet, was Z.Exc. Colijn het volkomen eens met den onlangs afgetreden minister van financiën, Z.Exc. de Wilde, dat het budget voor 1940 in evenwicht moet zijn, d.w.z. dat de uitgaven door de inkom sten gedekt worden. Met de thans afgetre den regeering bleek dat niet te bereiken, omdat verschillende bewindslieden geen kans zagen tegenover de abnormaal hooge, maar bitter noodzakelijke uitgaven even abnormale bezuinigingen en vermeerderin gen van de staatsinkomsten te stellen, zon der dat naar hun meening aan het welzijn van ons land en volk ernstig schade zou worden berokkend. Zonder medewerking van de katholieken zal er geen regeering met een parlementaire meerderheid in de Kamer te vormen zijn, en een regeering, die niet op een parlementaire meerderheid zou steunen, zal naar alle waarschijnlijkheid slechts een kort en riskant, en dus onder de huidige omstandigheden niet gewenscht leven kunnen tegemoet gaan. Het is te ver wachten, dat de katholieken voet bij stuk zullen houden ten aanzien van him sociale eischen ten behoeve van land en volk en ook daardoor het bewijs zullen leveren, dat zij met deze eischen geen demagogie heb ben gevoerd, gelijk door tegenstanders wel beweerd is, maar dat deze eischen hun hei lige ernst zijn.'' Volgens den parlementairen redacteur van de Standaard (A.-R.) is het op merkenswaard, dat de bewoordingen waar in de opdracht aan dr. Colijn is vervat, on geveer dezelfde zijn van de hem in 1937 verleende opdracht. Immers verzocht de Ko ningin hem ook toen een Kabinet samen te stellen, waarbij geen enkele verdere be perking werd opgelegd. De Nieuwe Rott. Courant (Lib.) acht de crisis natuurlijk het gevolg van de, volgens haar, anti-liberale richting der wetgeving en ziet de toekomst somber in: „Wat de toekomst betreft, deze ziet er, afgescheiden nog van het financieele vraagstuk en van de in verval zijnde ab normale politieke verhoudingen tengevol ge van de geloofsbasis, waarop een aantal partijen bij ons nog georganiseerd zyn, niet rooskleurig uit. Sedert 1937 is de wetge ving dermate in anti-liberale richting om gebogen, dat men ook daarvan rampspoe dige volgen moet verwachten. De basis van dit kabinet was te eng, al dus de Telegraaf. Het blad betoogt voorts de noodzakelijkheid van een snel le oplossing. De parlementaire redacteur van het blad somt de 4 mogelijkheden op, die er vol gens hem bestaan: „Op de eerste plaats is mogelijk een te rugkeer van hoofdzakelijk hetzelfde kabi net met misschien een of twee mutaties. Een tweede mogelijkheid wordt gezien in de vorming, waarschijnlijk ook weer door dr. Colijn, van een kabinet op breederen grondslag. Ten derde moet niet onmogelijk wor den geacht, dat aan de vorming van een dergelijk breede-basiskabinet eerst nog vooraf zou moeten gaan een opdracht aan een katholieken formateur, men noemt den naam van mr. T. J. Verschuur, tot vor ming van een rechtsch parlementair kabi net. Een vierde redeneering, welke ons voors hands weinig reëel schijnt te zijn, is dat de huidige crisis een gevolg is van een niet bij te leggen conflict tusschen de klassieke en moderne financieele en budgetaire poli tiek. Aangezien de meerderheid van het oude kabinet bestaat uit aanhangers van de beproefde leer van het budgetair even wicht, zou dus thans de moderne richting een kans moeten hebben." Volgens den parlementairen redacteur van het Algemeen Handelsblad zijn er vele oplossingen mogelijk. „Zooals bekend, ging de strijd in het ka binet over hetgeen men de „oude" en „nieuwe" economie genoemd heeft. De vraag kan echter rijzen, of te midden van een gespannen internationalen toestand zelfs de uiterst gewichtige vraagstukken niet naar een tweede plan moeten wor den geschoven. In dien zin zou ons volk dan ook de opdracht aan dr. Colijn, niet slechts als politicus en staatsman, maar vooral ook als nationale figuur, verstaan. De opdracht om „een" kabinet te vor men laat, evenals in 1937, den door de Ko ningin aangewezen formateur volledige vrijheid omtrent de wijze, waarop hij de crisis zal trachten op te lossen. Maar het vermoeden ligt voor de hand, dat dr. Colyn het ditmaal niet opnieuw in een rechtsch coalitie-kabinet zal zoeken, om de eenvoudige reden, dat zulk een kabinet reeds na twee jaren door innerlijke mee- ningsverschillen het bijltje er bij heeft moeten neerleggen. Theoretisch mogelijk is een parlementair kabinet op een breedere of zeer breede ba sis. Verder een extra-parlementair of een zakenkabinet. Maar hierover reeds op dit oogenblik voorspellingen te doen, zou meer dan voorbarig zijn." OFFICIEEL DUITSCH BEZOEK Dr. Walter Funk naar ons land. Op uitnoodiging van onze regeering zal de Duitsche Rijksminister voor Economische Zaken en president van de Rijksbank, dr. Walter Funk, van 5 tot 7 Juli een officieel bezoek aan ons land brengen ter beantwoording van het bezoek, dat minister Steenberghe in Maart aan Leipzig en Berlijn heeft gebracht. Het programma van het bezoek van den Duitschen Rijksminister is als volgt samen gesteld: Op Woensdag 5 Juli a.s. zal dr. Funk in den loop van de ochtend in Den Haag ar- riveeren. Hij zal vergezeld zijn van „Mi- nisterialdirigenit" Schlotterer, van het rijksministerie van Economische Zaken, van „Pressereferent Oberregierungsrat" Rechenberg, en zyn adjudant dr. Schwed- ler. Na verschillende bezoeken te hebben afgelegd, zal de minister de lunch gebrui ken bij den Duitschen gezant, graaf J. von Zech-Burkersroda. Des avonds zal de mo- nister van Economische Zaken, mr. M. P. L. Steenberghe, een diner aanbieden ter eere van minister Funk. Op Donderdag 6 Juli zal dr. Funk een bezoek brengen aan de Zuiderzeewerken. Des avonds biedt de Nederlandsche ge zant te Berlyn, jhr. Van Haersma de With op zijn buiten te Nijkerk, een soirée aan. Op Vrijdag 7 Juli brengt dr. Funk een bezoek aan president en directeuren- van de Nederlandsche Bank te Amsterdam. TOMATENSOEP SUCCES GEBLEKEN. Naar wij vernemen, is de proef met to maten in blik een volledig succes gewor den voor den Nederlandschen tuinbouw. Een hoeveelheid van 4^ millioen K.G. tomaten in blik, waarvan 3^ millioen K.G. voor de gewone consumenten was beschik baar gesteld en 1 millioen K.G. door het departement van Sociale Zaken voor de werkloozen was overgenomen, is thans zoo goed als geheel geconsumeerd. Het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen had van 28 November van het vorige jaar af dezen voorraad voor het pu bliek beschikbaar gesteld, waarbij de bin- nenlandsche handel voor den afzet was in geschakeld. Van officieele zyde werd ons gemeld, dat nog niet beslist is of men ook dit jaar weer zal overgaan tot het inblikken van toma ten voor tomatensoep. Van andere zijde vernamen wy echter, dat zulks zeker zal geschieden en wel op grootere schaal dan verleden jaar. Daarbij zullen meer conservenfabrieken worden ingeschakeld dan voorheen, zoodat ook deze steen des aanstoots verwijderd zal worden. „Telegraaf" VELDPOST OPGEHEVEN. Heden, 1 Juli, zal de veldpost worden opgeheven. Teneinde vertraging in de be stelling te voorkomen, wordt er nogmaals aan herinnerd, dat op correspondentie voor militairen van de grenstroepen de aandui ding veldpost niet meer moet worden ge bruikt, maar dat een volledig adres met aanduiding van de plaats van bestemming op deze correspondentie moet worden ge plaatst. TWEEDE BLAD - PAG. 6 HET NEDERLANDSCH-DUITSCH HANDELSVERKEER. Een verhandeling door mr. A. von Saher. Onder bovenstaanden titel heeft mr. A. E. D. von Saher, gedelegeerd bestuurslid van de Nederlandsche kamer van koophan del \oor Duitschland, op verzoek van deze kamer aan de hand van de statistiek een verhandeling geschreven over de ontwik keling van den Nederlandsch-Duitschen handel in de jaren 1930 tot en met 1938. Het uitvoerig cijfermateriaal, dat in dit werk voor handel en nijverheid werd bij eengebracht, vormt niet alleen, zooals vol gens de inleiding een der bedoelingen van het rapport is, een uitstekende basis voor iedere actie tot stimuleering van de Ne- derlandsch-Duitsche handelsbetrekkingen, maar is ook op zichzelf van onschatbare waarde voor belanghebbenden en belang stellenden. Teneinde een indruk te geven van de wijze van behandeling der stof, wordt de methode, die byv. bij het onder zoek van onzen boterexport naar Duitsch land werd gevolgd, hieronder in het kort weergegeven. Op een overzicht van Duitschlands tota len invoer van boter en en het deel, dat daarvan uit Nederland afkomstig is in de laatste acht jaren, waarbij het percentage van Nederlands aandeel in den Duitschen import in die jaren in decimalen is uitge rekend, volgt een vergelijking der waar de, waarvoor de diverse landen in 1930 en 1938 aan Duitschland boter hebben gele verd en van den gemiddelden prijs, dien zij voor hun leveranties hebben gemaakt. Vervolgens wordt nagegaan, hoe groot de waardeverliezen zijn der verschillende boterleveranciers, terwijl voor ons land nog in het bijzonder wordt onderzocht, welk deel der Nederlandsche boterproduc- tie naar andere landen dan Duitschland is gegaan. Een en ander is uitvoerig met in dexcijfers toegelicht. Op deze wyze wordt zoowel de uitvoer van de Nederlandsche, Oost-Indische en West-Indische producten naar Duitschland als de invoer van de Duitsche producten in Nederland in cijfers uitgedrukt het Neder- landsch belang bij den handel met Duitsch land, maar ook het Duitsch belang bij den handel met Nederland, komt in dit werk zeer duidelijk tot uitdrukking. DE ZOMERDIENSTEN DER K.L.M. GECOMPLETEERD. Mary Pickford en de revue-girls. Het was vanmorgen vroeg een gezellige drukte op Schiphol. Op den eersten Juli worden de zomerdiensten gecompleteerd, zoodat met ingang van heden alle diens ten, welke de K.L.M. gedurende den zomer onderhoudt, inderdaad gevlogen worden. Het begon met het vertrek van de be kende Amerikaansche filmster Mary Pick ford, die vergezeld was van den bandlea der Charles Rogers, naar Parijs. Vóór haar vertrek verklaarde zij, dat zij opzettelijk 24 uur langer dan noodig was in ons land had vertoefd, omdat zij zoo prettige her inneringen had aan haar drie vorige be zoeken en zij Rogers in elk geval gisteren Volendam en Marken had willen toonen. „Maar er zijn zooveel meer andere dingen, die mij hier treffen, en vooral de rust en prettige sfeer in uw land, dat ik en dit is geen phrase een dag of tien hier kom zitten, zoodra ik daartoe gelegenheid heb", verklaarde zy voordat zy in het vlieg tuig stapte. Kort na de Parijs-machine vertrok de „Roek", het Douglas DL 3-toestel voor de extra vlucht naar Glasgow, met aan boord sche vertegenwoordigers der K.L.M., die de heeren Plesman, Aler en de Londen- in Schotland de officieele opening van het vliegveld „Grangemouth" gaan bijwonen. Omstreeks kwart over tien werd de luchtlijn naar Texel heropend. Deze ope- ningsvlucht droeg een bijzonder karakter doordat een geheel revue-gezelschap, dat vanavond op Texel moet optreden, deze eerste vlucht meemaakte. Het was de „Na tionale Revue" van Bob Peters en Kees Pruis, een gezelschap van bijna dertig menschen, voor het grootste gedeelte be staande uit girls, waarvan de meesten de luchtdoop nog moesten ondergaan, zoodat dit een groot evenement was, waarover luid en opgewonden werd gesproken vóór het vertrek. Tenslotte vertrok kort voor half twaalf het D.C. 3-toestel „Ibis", bestuurd door Parmentier, voor de eerste vlucht der K. L.M. in den regelmatigen dienst naar Hel sinki. Aan boord bevonden zich onder an dere de Nederlandsche gezant te Stock holm, mr. J. E. H. baron van Nagell, die de vlucht naar de Finsche hoofdstad mee maakt, en als vertegenwoordiger der K.L. M., de heer D. J. de Vries, chef van de af- deeling handel. EEN WILLIBRORDUSSPEL van Pater Jac. Schreurs, M.S.C. Ook de bekende Limburgsche dichter Pater Jac. Schreurs M.S.C., heeft een Wil- librordus-spel voltooid „Het Koekoeks jong". Het stuk is speciaal geschreven voor een ongemengde bezetting en zal vooral de oudere leden onzer mannelijke jeugd- groepeeringen goede diensten kunnen be wijzen. Dezer dagen zal dit nieuwe spel bij Tooneelfonds „Ons Leekenspel" te Bussum het licht zien. GRENSTROEPEN VIEREN FEEST. Rede van prof. dr. B. Molkenboer O.P. De verjaardag van Prins Bernhard is door de grenstroepen in de omgeving van Nijmegen op wel zeer bijzondere wijze ge vierd. De voorzitter van het comité Ont wikkeling en Ontspanning, officier van ge zondheid le klasse dr. Martens, had een OfHcleële Crisispnblicaties STEUNVERGOEDING ERWTEN EN BOONEN De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor erwten van de noogst 1938, gedenatu reerd van 26 Juni tot en met 1 Juli 1939, voor groene erwten door handelaren ge denatureerd en voldoende aan de standaardmonsters van de kwaliteitsklas sen A, B of C, respectievelijk 2.80, 2.30 en 1.80 per 100 K.G. zal bedragen, en voor voedererwten, gedenatureerd door telers, die deze erwten zelf hebben geteeld 1.30 per 100 K.G. De steunvergoeding voor veldboonen van den oogst 1938 in hetzelfde tijdvak door telers of handelaren gedenatureerd en vol doende aan de kwaliteitseischen, zal 1.50 per 100 K.G. bedragen. Voorts wordt medegedeeld, dat na 1 Juli 1939 denaturatie van groene erwten en veldboonen met recht op vergeving niet meer mogelyk zal zijn behoudens de vol gende uitzondering. In de week van 3 tot en met 8 Juli 1939 zullen tegen dezelfde vergoeding, welke vastgesteld is voor de week van 26 Juni 1939 tot en met 1 Juli 1939, nog groene erwten en veldboonen kunnen worden gedenatureerd, mits de denaturatie-aanvrage vóór 2 Juli 1939 in het bezit was van de Nederlandsche Akker bouw centrale dan wel van de betreffende provinciale landbouwcrisisorganisatie. 's-Gravenhage, 30 Juni 1939. 2353 uitvoerig programma samengesteld, waar aan ook de burgerbevolking deel had. Des morgens stelde het eerste bataljon van het 26ste regiment infanterie zich op te Malden, waar de burgemeesters en vele andere autoriteiten uit de omliggende ge meenten bijeen waren gekomen, terwijl een zeer talrijk publiek blijk 8a^ van ^e' langstelling. De troep, die een uiterst cor- recten indruk maakte, en waarbij een mu ziekcorps w:is ingedeeld, defileerde na de inspectie voor den bataljonscommandant majoor Weber. Ook de afdeelingen zware mitrailleurs en het anti-pantserwagenge- schut namen aan het défilé deel. Na af loop van deze plechtigheid hield majoor Webei een rede, waarin hij mededeelde, dat uit het bataljon de gedachte was voort gekomen om op dezen dag te Malden een Prins Bemhard-boom te planten, die naar hij hoopte tot in lengte van dagen zal ge tuigen van de verknochtheid van dit ba taljon in deze bewogen tijden aan ons ge liefd vorstenhuis. Anderdeels heeft de troep zich, na maan- denlangen arbeid aan de stellingen, willen opmaken tot een dag van vreugde; thans kan de ernst van de plichtsvervulling eens worden afgewisseld door de blijdschap van een feest. Spr. gaf de verzekering, dat al len die deel uitmaken van het bataljon, van den gewonen soldaat tot zijn comman dant, van harte instemmen met de ge dachte, die aan deze boomplanting ten grondslag ligt. Spreker eindigde met het gemeentebestuur van HeumenMalden dank te zeggen voor de verleende mede werking. Nadat een driewerf: hoog op het Vorstenhuis was uitgebracht, heeft majoor Weber, terwijl de muziek het Wilhelmus speelde, den boom geplant. Hierna heeft prof. dr. B. Molkenboer O.P., hoogleeraar te Nijmegen, een feest rede uitgesproken, die door den bezielrti- den inhoud en voordracht grooten indruk op de aanwezigen maakte. Spr. wees er op, hoe Prins Bernhard de harten van de Ne derlanders heeft weten te veroveren door zijn warme belangstelling voor ons volk. Door den Prins is de positie van het Huls van Oranje geconsolideerd. In Prinses Bea trix, het Prinsenkind, is de toekomst van Oranje verzekerd. Daarom is het een schoone, symbolische daad op dezen dag en in deze omgeving WAT ANDERE BLADEN SCHRIJVEN DE KWEEKELING MET AKTE IN AMSTERDAM. In het Katholieke Schoolblad schrijft de B.: „In de grootste stad van ons land, waai1 de sociaal-democraten vóór de verkiezin gen een belangrijke rol speelden, is offi cieel het jeugdsalaris ingevoerd. De Ge meenteraad heeft het voorstel van B. en W. aangenomen, waarbij kweekelingen worden aangesteld aan de openbare scho len der gemeente tegen een salaris van 700 per jaar met uitzicht op vaste aan stelling, B. en W. hebben zich niet ontveinsd, dat aan de invoering van het instituut van den kweekeling met akte voor de klasse, ernstige bezwaren zijn verbonden, gelet op de rechtspositie van den onderwijzer, doch zy meenen, dat een juiste beharti ging van de belangen van het onderwijs geen keuze meer toelaat. Wfl wijzen op dit feit, omdat het „Volk", dat de kunst van fulmineeren in uitstekende mate verstaat, geen woord van critiek heeft laten hooren. Dat was anders in de dagen, toen de Rijkswetgever stap pen in die richting zette. Ook in den gemeenteraad, waarin men schen zitten, die nauw verwant zijn aan het Hoofdbestuur van den Bond van N. O. heeft men gef—.ttA c^ngeteekend. De „Bode" zelf. "gezet onder het Dit MM heeft een sti£gewoon jammer, dat de ge- 't Is fcpj verdwenen is om b.v. bij het Ivweekscholenontwerp te kunnen consta- teeren, welke houding de heeren daar te genover art. 191 zouden hebben aangeno men. Maar de ..r.sterdamsche geschiede nis bewijst nu wel, dat de soc.-dem. geen voorstanders zijn van: de kweekeling uit de school! B. en W. van de hoofdstad hebben nog medegedeeld, dat deze maatregel geen hoogere uitgaven met zich zal brengen. Nu de Raad het in de lengte gevonden heeft, behoeft zij het niet uit de breedte te halen. Maar in de breedte zijn nog bo ventallige onderwijzersDe kans dat dit instituut zal verdwijnen, is groot. Voor ons is de conclusie uit het heele geval deze, dat de soc.-dem., waar zij de macht in handen hebben, hun vroegere liefde verloochenen. Enfin, het zal wel be- hooren tot wat deze menschen democratie noemen. Als die maar gered wordt, dan is er niets tegen een jeugdsalaris, zoo den ken de heeren". een boom te planten, omdat in den jongen boom de symboliek van een schoone en sterke toekomst ligt. Spr. eindigde zijri rede met de verzekering, dat het flegma van on; volk aan de oppervlakte ligt, maar dat in tijden van gevaar bezieling en geest drift als de erupties van een vulkaan zich openbaren. Daarom staat de bloem van Nederland als een ijzeren muur aan de grenzen om te verdedigen, wat ons hei lig is. Nadat de burgemeester van Malden, dé heer W. G. F. G. van 't Huilenaar, een kort woord had gesproken, zongen de schoolkinderen een feestlied, waarna aan een rijwielestafetteploeg een speciaal feest nummer van de Soldatencourant, een week blad, dat onder de grenstroepen in Zuid- Gelderland en Noord-Limburg wordt ver spreid, werd overhandigd, dat vervolgens naar Soestdijk werd gebracht waar het aan Prins Bernhard als een eenvoudige hulde werd overhandigd. Een zeer gevarieerd feestprogramma werd hierna afgewerkt zoodat het waar lijk een dag van ontspanning was voor de mannen, die nu al zooveel weken hun zwaren dienst verrichten. „Handelsbl." OPENLIJK DANK aan de H. Maagd Maria voor het welslagen van een exa men, na het houden van de Noveen der Drie Weesgegroe ten. J. W. S, HARTELIJK DANK aan de H. Maria voor ver hoord gebed na het bidden der Drie Weesgegroeten. ZATERDAG 8 JULI Speeltuin, Speldjesdag. Da mes die voor dit werk wen- schen te collecteeren, kun nen zich opgeven de Genes- tetstraat 44, Tel. 3785. Helpt mede dit werk te steunen. Nog is het niet te laat!!!! Door een polis k £.50 aan te schaffen kunt U nog in het bezit komen van een der vele prijzen. Maandag a.s. trekking van Lotisico. Tel. 4090. Zonder kostenverhoo- ging thuisbezorgd. Geluks- kantoor J. GINJAAR, Lage Rijndijk 95. 801 EEN HEERLIJK ZITJE Bezoekt Café 't Witte Huis", Hooge Rijndijk, Gelegenheid tot roeien en speeltuin. Pri ma consumptie: Diverse Bit ters 17 cent, Pils 20 cent, La ger 16 cent. Beleefd aanbeve lend. o. 1. A. L. v. QESR, Tel. 3954. 821 HUWELIJK Wedn. R.K., 59 jaar, klein buitenbedrijf zoekt kennism. met degelijk R. K. Juffrouw of wed. z. k. 45—55 jaar met eenige middelen. Bemidde ling van H.H. Geestelijken gewenscht. Brieven onder no. 2330 bureau van dit blad. L. E. O.-VERLOTING 901, 912, 917, 926, 987, 990, 991, 993, 998. Afhalen bij J. ROL, Schoolstraat 10c, Voor schoten tegen inlevering lot. 833 L. E. O. Konijnen sportvereenlging verloting prijzen nrs.: 3, 44, 54, 130, 132, 151, 178, 221, 325, 358, 475, 495, 503, 607, 740, 765, 774, 818, 846, 848, 877 (zie vervolg). 9 O S K> O Kte'~ Abonnemenlei en Advertentiën vprclen aangenomen doq-

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6