LUCHTVAART FAILLISSEMENTEN ZATERDAG 1 JULI 193» OE LEIDSCHE COURANT VIERDE BUD - PAG. 14 LAWNTENNIS HET TOURNOOI TE WIMBLEDON. Hughan en Van Swol winnen. De eerste partijen van gisteren in het in ternationaal tennistournooi te Wimbledon hebben geen verrassing opgeleverd, Wel werd de zware nederlaag van den Fransch- man Brugnon tegen Duitschland's nummer één Henkei niet verwacht. De Fransche veteraan had deze nederlaag voor een groot deel aan zichzelf te danken. Hij maakte ve le fouten in deze partij, terwijl Hen kei een zeer goed begrip toonde voor het spel van zijn tegenstander. De pogingen van Brug non om den Duitscher door lobs uit zijn spel te halen, faalden ook volkomen. Hughan en van Swol kwamen uit op het centrecourt tegen het sterke Fransche paar Boussus en Gentien. Onze landgenooten boekten een prachtig resultaat, door in vijf sets te winnen. Het Fransche dubbel won de-eerste twee sets met 63, 62. Hughan en van Swol lieten zich hierdoor niet ont moedigen en hielden prachtig vol, zoodat zij de derde set met 63 wonnen. In de vierde set moest de strijd onderbroken worden door den hevigen regen, en wel toen de Franschen met 43 de leiding had den. Een psychologisch ongunstige stand voor de Nederlanders. Na de hervatting bleven Hughan en van Swol goed op dreef en wisten de set nog te winnen met 86. In de laatste set bleven zij- de sterksten en zegevierden met 63 waardoor zij zich in de derde ronde plaatsten. Ghaus Mohammed was ook gisteren in goeden vorm. Hij sloeg den sterken Honl gaar Szigetti, die Donderdag over van Swol zegevierde, in vijf sets. De Californiër Smith behoort thans tot de laatste acht spelers in het enkelspel. Coo per en mej. Dearman wonnen van het Poolsche dubbel Bayorowski en mej. Jedz- rejowska. De voornaamste uitslagen luiden: Heeren enkelspel, vierde ronde, Henkei (Dl.) sl. Brugnon (Fr.) 61 63 60; Smith (Am.) sl. Gabory (Hong.) 60 64 63; Ghaus Mohammed (Br.-Indië) sl. Szigetti (Hong.) 6—4 14—16 2—6 6—2 6—4; Pun- cec sL Russel (Arg.) 63 86 61. Dames enkelspel, derde ronde: mej. Stammers (Eng.) sl. mej. Brown (Eng.) 62 62; mevr. Mathieu (Fr.) sl. mej. Somogyi (Hong.) 60 68 63; mevr. Sperling (Den.) sl. mej. Wood (Eng.) 63 61; mevr. Fabyan (Am.) sl. mej. Hunt- bach (Eng.) 62 63; mevr. Henrotin (Fr.) sl. mej. San Donino (It.) 61 61; mej. Scott (Eng.) sl. mej. Noel (Eng.) 63 3—6 6—0. Heeren dubbelspel, tweede ronde: Coo ke en Riggs (Am.) sl. Hall en Gill 62 61 64; Hare en Wilde sl. Asboth en Ssikos 86 64 64; Hughan en Van Swol sl. BoussusGentien 36 26 63 86 63. Zij komen nu in de derde ronde tegen de winnaars van de partij GheelhandDe Borman tegen H. Hare en Lister. Hebben dus stellig een kans op de laatste acht. WATERPOLO POELMEER—SZC Maandagavond 8.15 uur speelt Poel meer I tegen SZC I uit Schiedam voor de 2e klasse NZNB. ZEILEN INTERACADEMIALE WEDSTRIJDEN In het kader van de lustrumviering te Groningen zijn gistermorgen interacade miale zeilwedstrijden op het Paterwold- sche Meer gehouden. De uitslagen luiden als volgt: Intercorporale groepswedstrijd: 1. Gro ningen (Riesema en Keuning) 22 punten; 2. Amsterdam (Blickman en Lely(, 17 pun ten; 3. Leiden (Den Tex en Robertson), 11 punten, na loting met 4, Wageningen, 11 punten; 5. Rotterdam, 11 punten; 6. Utrecht, 5 punten. Senatenwedstrijd: 1. Amsterdam: 2. Groningen; 3. Delft; 4. Utrecht; 5. Leiden. MOTORBOOTSPORT HANS STUCK VERBETERD WERELD RECORD. De bekende Duitsche coureur Hans Stuck, die met Auto Union talrijke records vestigde, heeft gisteren in een andere sport een wereldrecord verbeterd. Met een speciaal voor hem gebouwde raceboot in de 800 K.G. klasse, bereikte Stuck op het Scharmützelmeer bij Berlijn een gemid delde snelheid van 82,5 K.M. per uur. Het record stond op naam van den Italiaan Venturi met 70,74 K.M. per uur. DAMMEN R.K. DAMVEREENIGING BEATRIX De uitslag van de gehouden borden wedstrijden om het kampioenschap der damvereen. „Beatrix" te Voorschoten is: le tiental. A. WittemanO. Rijsdijk 20 Th. KooijmanP. Nap 20 H. DuivenvoordeG. v. Bemmelen 20 2e tiental. G. ParlevlietW. v. d. Krogt 20 A. v. d. KrogtJ. v. d. Berg 20 W. v. d. KrogtA. Mens 20 H. KooijmanA. v. d. Krogt 02 PAARDENSPORT DE TWEEDE DAG VAN HET INT. CONCOURS HIPPIQUE TE :k AMSTERDAM Amstelprijs naar Duitschland Klokslag zes uur werd gisterenavond be gonnen met het eerste gedeelte van het springconcours om den Amstelprijs, het hoofdnummer op den tweeden dag van het int. concours hippique. Het parcours van dit interessante springnummer ging over 20 hindernissen met een maximum hoogte van 1.45 M., en moest beëindigd worden bij de eerste van ruiter of paard (omgooi en, weigering, ongehoorzaamheid, enz.). Als eerste werd geplaatst Engène, die in den korsten tijd zonder fouten het grootst aan tal hindemissen had gesprongen, terwijl in geval van een gelijk aantal hindernis sen de tijd besliste. Slechts enkele ruiters slaagden erin, het geheele parcours fout loos rond te komen. Als eerste reed ritm. Hasse (Duitschland) met Alant. Hij be ëindigde het geheele parcours zonder een enkele fout, evenals zijn landgenoot Brinckman, die met Baron IV echter nog een aanzienlijk snelleren tijd maakte n.l. 103 1/5 sec. maj. O'Dwyer (Ierland) deed er vervolgens 1/5 sec. langer over. Van de 18 deelnemers in dit eerste gedeelte reed verder alleen ritm. baron Sirtema van Grovestins nog e i foutloos parcours, in den tijd van 12: Na het eerste vond de prijs uitreiking voor - leitsproef der jachtpaarden zware ..i-sse plaats, waarna het tweede gedeelte van den Amstelprijs werd verreden. Res. ritm. van Schaik maakte met Lis more een leelijke tuimeling, doordat het paard bij het nemen van een der hinder nissen struikelde. Ritm. van Schaik, die het paard op zich kreeg, bleef liggen en ijlings schoot iedereen toe om hulp te ver- leenen, doch gelukkig kon ritm. van Schaik na enkele minuten weder opstaan, zoodat alles nog goed afgeloopen scheen te zijn. In dit gedeelte brachten de deelnemers het er over het algemeen minder goed af dan in het eerste gedelte. De 16-jarige mej. Wittmack (Denemarken) de eenige vrou welijke deelnemer, in dit nummer, sloeg temidden van al deze sterke ruiters wer kelijk een kranig figuur. Zij wist het welis waar niet verder dan 7 hindernissen te brengen, doch heel wat van haar con currenten struikelden, gelukkig meestal in figuurlijken zin, al eerder. In het tweede gedeelte wist geen enkele der deelnemers het verder te brengen dan 14 hindernissen. Van de Nederlanders kwam luit. Gruppelaar met Peter Pan over 11 hindernissen, terwijl kap. Tonnet met Kantaka, ritm. Sirtema met Isaard en kap. Greter met Carma niet meer dan twee hindernissen haalden. Tusschen het tweede en derde gedeelte werden de prijzen uitgereikt voor de ge houden keuring elegantste rijpaard. (Park Hack), lichte klasse. In het derde gedeelte van het spring nummer bracht luit. de Bruine Tabouret feilloos over alle 20 hindernissen in den tijd van 118 3/5 sec., een mooie prestatie, doch de tyd was in elk geval toch nog ruim 15 sec. te hoog om de Duitsche vlag van de mast te doen verdwijnen, Mej. Wittmack, thans op Mister verrichtte een keurige prestatie door 14 hindernissen te nemen. Opvallend snel reed capt. Lewis (Ierland) met Owen Roe. Jammer was het, dat hij de 19e hindernis omver wierp. Anders was hy ongetwijfeld als een der eersten, zoo niet als de eerste, geëindigd, daar zijn tijd over de 18 hindernissen 91 1/5 sec. was. Als laatste reed luit. de Bruine met Ernica. Hij reed zeer snel, doch helaas werd de op een na laatste hin dernis afgeworpen, Aangezien de reeds direct in het begin gemaakte tijd van ritm. Brinckman met Baron IV niet verbeterd werd, werd deze winnaar. Hij won de door het gemeentebestuur van Amsterdam aan geboden zilveren wisselbeker. Deze werd gedurende vier jaar uitgeloofd voor het springconcours met twee paarden en in de vorige jaren gewonnen door: 1935 capt. H. de Menten de Horne (België) met Whiskey en Musaphiki. 1936 capt. G. van Derton (België) met The Parson en Nuit de Chine. 1937 luit. de Bartillat (Frankrijk) met Frangais en Welcome. 1938 capt. Aherne (Ierland) met Ire- lands Own en Limerick Lace. De uitslagen luiden: Amstelprijs springconcours al'Americaine 1. Ritm. Brinckmann (Duitschland) met Baron IV, 20 hind. 103 1/5 sec.; 2. maj. O'Dwyer (Ierland) met Limerick Lace, 20 hind. 103 2/5 sec.; 3. Ritm. Hasse (Duitsch- lan) met Alant 20 hind. 110 3/5 sec.; 4. Luit. de Bruine (Nederland) met Tabouret, 20 hind. 118 3/5 sec.; 5. Ritm. Sirtema van Grovestins (Nederland) met Maurits, 20 hind. 129 sec.; 7. Luit. de Bruine (Neder land) met Ernica 19 hind. 103 4/5 sec. Jachtpaarden, kwaliteitsproef, zware klasse: 1. Paddock's Pride, luit. J. J. Grup pelaar, Amersfoort; 2. Jumpy, luit. G. Fabius, Amersfoort; 3. Top Flight, manege Klebe, Rotterdam; 4. Iris, rijschool (luit. J. B. van Lijnden) Amersfoort. Elegantste rijpaarden, lichte klasse: 1. Opal, L. v. d. Bergh, Wassenaar, ber. mevr. Vorstelman; 2. Knight Commander, luit. J. J. L. baron van Lynden, Amersfoort; 3. Gidram Bibor, H. J. H. F. Modderman, Ede, ber. mevr. S. van Reede-v. d. Goes; 4. Gerard, manege Klebe, Rotterdam. Elegantste rijpaarden: Zware klasse, 1. Top Flight, manege Klebbe, Rotterdam, ber. pikeur van Veelen; 2. I'm Alone, stal Duinhoeve, Wassenaar, ber. mevr. D. v. Hoboken-Roderwald; 3. Brown Eyes, Oranje Manege, Scheveningen, ber. mej. E. Pauptit; 4. Champagne, luit. J. J. L. baron van Lynden, Amersfoort, ber. ritm. I. L. D. baron Sirtema van Grovestins. MOTORSPORT Assen belooft dit jaar bij zonder spannend te worden Tijdens training alle record tijden gebroken Wanneer we de resultaten der tijdens de training gemaakte tijden beschouwen, be loven de TT-races van dit jaar, de 15de groote prijs der K. N. M. V., in alle opzich ten te slagen. Alle records van verleden jaar moesten er aan gelooven. Meier (Duitschland) op B. M. W., die verleden jaar op het ruim 16 K.M. lange circuit de snelste ronde in 6 min. 31 sec., dit is met een gemiddelde snelheid van 152.1 K.M. per uur, reed, maakte tijdens de training 6 min. 23 sec. Dit is gemiddeld ongeveer 154 K.M. per uur. De Italiaan Serafini op Gi- lera was hem gisterochtend evenwel de baas door het circuit in 6 min. 20 2/5 sec. af te leggen, hetgeen een gemiddelde snel heid van 156.65 K.M. per uur beteekent. In de 350 ccm-klasse maakte Flieschmann (Duitschland) op DKW 7 min. 9 2/5 sec. (138.4 K.M. per uur) en bleef daarmede beneden het record van Mellors (Enge land), die verleden jaar 7 min. 111/5 sec., dit is 137 K.M. per uur noteerde. Ook in de 250 ccm-klasse wist men beneden de re cordtijden te blijven. Teni (Italië) op Guz- zi maakte 7 min. 24 3/5 sec. (gem. 133.55 K.M.) per uur, Kluge reed verleden jaar als snelste ronde in die klasse 7 min. 31 4/5 sec. hetgeen gemiddeld 131.8 K.M. per uur beteekende. Deze tijden gelden natuurlijk niet als re cords, daar records alleen tijdens de race kunnen worden verbeterd, doch zij demon- streeren, hoe veel sneller ook dit jaar de motoren weer zijn geworden en tevens hoe goed de renners deze bliksemsnelle moto ren de baas kunnen blijven. Na de trai ningsronden zijn enkele uitvallers gecon stateerd. In de 500 ccm-klasse is de eenige En- gelschman Meijers niet verschenen zoodat het duel thans tusschen Italiaansche en Duitsche renners zal gaan. De strijd om den Nederlandschen titel belooft ook interes sant te worden, daar Jacques Schot thans een fabrieks-BMW ter beschikking heeft, waarop hij het Jaap Fijma, die het fabriek Velocette berijdt, danig lasig zal maken. In de 350 ccm-klasse is Sontag op DKW uitgevallen, daar hij niet het vereischte aantal trainingsronden heeft gereden. Ook de Belg Montulet is niet verschenen. Den Engelschen hebben dit jaar alles op deze klasse gezet, waar Mellors en Stanley Woods de eer van hun land tegen de Duit sche aanvallen zullen hebben te verdedi gen. Gezien Fleischmanns tijd zal hun dit in ieder geval een harde strijd kosten. Wat de Nederlandsche renners bétreft, hier zullen vooral van Gent en Bovee elkaar danig bekampen. In de 250 ccm-ldasse is de eenige Engel- sche rijder Martin op Excelsior niet geko men. Ook Pagani op Guzzi liet verstek gaan. In deze klasse zullen de snelle Guz- zis het vuur na aan de schenen van de DKW-rijders leggen en Tenni gaf reeds een voorproefje van wat er te verwachten is. Alles bij elkaar dus nog een volkomen open trijd, die hee, wat spanning zal la ten zien. Het weer houdt zich to nog toe goed, van den straffen Zuidenwind, die dus tegen de richting van het lange rechte stuk naar Hooghalen waait, hebben de renners, ge zien de recordtijden, blijkbaar geen last. Als het nu maar droog blijft. Een zwarte schaduw op dit groote feest van snelheid en techniek werpt wel het droevig ongeval, dat aan den jongen, veel- belovenden renner Arandshorst is overko men. Er zij nog even uitdru.kelijk gemeld, dat de TT-leiding in geen enkel opzicht blaam treft. De officieele training was om 12 uur afgeloopen, doch zeer vele renners, vooral uit de nationale race, hebben daar na nog wat proefrondjes gedraaid, terwijl het publiek weer op het circuit werd toe gelaten. Er was dus gewoon twee richting- verkeer en het ongeluk kan een gewoon verkeersongeval genoemd worden, doch daarom is het niet minder te betreuren. Doch nogmaals met de TT-races als zoo danig had het niets te maken. In de nationale klassen zijn er ook en kele uitvallers, doch niettemin blijft de deelneming zeer goed bezet. Ook het aan tal toeschouwers schijnt ditmaal eveneens alle records te slaan en hoewel getallen nog niet in ons bezit zijn, er mag verwacht worden, dat het nog drukker zal zijn dan andere jaren. Het ziet er dus naar uit, dat Assen ook dit jaar zijn traditioneele eer zal ophouden, en de Europeesche TT-races spannenden stiyd zal te zien geven. WIELRENNEN HET WIELERCRITERIUM TE ZANDVOORT. Het wielercriterium, dat de volgende week Zaterdag door de wielrennersvereeni- gings „de Kampioen" uit Haarlem in sa menwerking met de V.V.V. te Zandvoort op het circuit van Zandvoort wordt gehouden, belooft een even belangrijk sportevenement te worden als de autoraces, die enkele weken terug op hetzelfde parcours berden georganiseerd. De lijst van inschrijvers, die thans gesloten is, bevat in totaal circa 180 namen. Circa 80 renners zullen deelnemen in de 'beroepsklasse. Zij zullen het parcours veertig maal moeten rijden, hetgeen een af stand beteekent.van bijna 100 k.m. Vele pro minente figuren onder de Nederlandsche wielrenners zullen in deze klasse meerij den, o.h. Middelkamp, Valentijn, Demmenie, Van der Ruit, Braspeninng, Piet van Nek, een aantal Belgen, o.w. Meulmbergh enz. De klasse voor amateurs, voor wie de af GEMENGDE BERICHTEN TWEE DOODELIJKE ONGELUKKEN TE EYGELSHOVEN Binnen enkele uren zijn Donderdag te Eygelshoven twee doodelijke ongelukken gebeurd. In de Prins Hendriklaan wilde de 9- jarige M. op een treilerauto van de firma B. en Z. uit Amersfoort klauteren. De jon gen viel en raakte onder de wielen. Hij werd op slag gedood. Bij het afgraven van leemgrond van een perceel aan de Kerkraderstraat schoot plotseling een hoeveelheid leem los. De 15- jarige A. J., die stond toe te kijken, raakte daaronder bedolven. Onmiddellijk toege schoten hulp mocht er niet in slagen, den jongen nog levend te voorschijn te brengen. MAN IN HET HELDERSCHE KANAAL GEREDEN EN VERDRONKEN Gisteravond omstreeks 10 uur is op de Kerkgracht te Den Helder de 52-jarige on gehuwde J. van Leeuwen, wonende Wal- vischstraat, aldaar, door onbekende oorzaak met zijn fiets tegen een verkeerspaal, waar aan een roode lantaarn was bevestigd, op gereden en vervolgens in het Heldersche kanaal terecht gekomen. Hoewel voorbijgangers direct toeschoten om hulp te verleenen gelukte het eerst na eenigen tijd den man met een dreg op het droge te brengen. Toepassing van kunst matige ademhaling mooht niet meer baten. LANDBOUWER ONDER EIGEN KAR GEDOOD Gistermorgen omstreeks twaalf uur heeft Gistermorgen omstreeks twaalf uur heeft een van zijn arbeid terugkeerende land bouwer op den Lanaekerweg onder Ca- berg (vlak bij de Belgische grens), het lijk gevonden van den 68-jarigen landbou wer J. Tillie, wonende aldaar. De onge lukkige lag bekneld onder zijn kar met klaver, die van een wegje langs een akker in den hollen Lanaekerweg was omgesla gen. Medische hulp mocht niet meer baten: de man was reeds eenigen tijd overleden. Hij had ernstige inwendige kneuzingen- gekregen. Waarschijnlijk is hij ook nog gestikt onder het gewicht van den bela den kar. Het slachtoffer was weduwnaar en va der van tien kinderen. ERNSTIG ONGELUK TE AMERSFOORT Gistermiddag te ongeveer kwart over vier was de 36-jarige E. v. Vuurst uit Hoevelaken op een terrein aan de Evert- sen straat te Amersfoort bezig met gras maaien. Vlak in de nabijheid stond een paard voor een wagen gespannen. Op een gegeven moment is dit paard op hol ge slagen. Van V. trachtte het dier te grijpen doch kreeg een klap van den laadbak. In zorgwekkenden toestand met een hersen schudding en inwendige kneuzingen, is de man naar het St. Elisabethziekenhuis overgebracht. Paard en wagen kwamen in een sloot terecht, waarby het paard lichte kwetsuren opliep. te leggen afstand op 50 k.m. is vastgesteld, is eveneens uitstekend bezet. Het program ma vermeldt circa 70 nannen. De eerste prijs in de beroepsklasse be staat uit een bedrag van 200.—, terwijl het totaal bedrag aan prijzen 860.is. De aanlokkelijke prijzen zullen reeds bij voor baat een spannenden en harden strijd mo gen doen verwachten, waarvoor trouwens ook reeds de deelneming van rijders als Middelkamp, v. Nek, Demmènie en anderen een voldoende waarborg geacht mag wor den. De start der amateurs is bepaald op 2 uur 's middags, waarna beroepsrijders en de onafhankelijken om circa half vier den strijd zullen beginnen. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. Persoonlijk Kampioenschap 2e klasse. De wedstrijden, voortgezet in het club lokaal van TOP voor het Pers. kampioen schap 2e klasse, hadden een spannend ver loop. Op dezen avond werd door de spe lers zeer sterk gespeeld, waardoor er zeer goede gemiddelden werden behaald. Voor al H. Teske speelde fraaie partijen door van C. Hendriks te winnen met een gem. van 7.60, terwijl hij van G. M. Tegelaar, welke een gemiddelde speelde van 9.11, won met het zeer mooie gemiddelde van 10.29. A. Verstraaten wist zijn partij te winnen van W. F. Karstens. De afgebroken partij van vorige week C. HendriksE. Bakker werd door laatstgenoemde gewon nen. De uitslagen waren: H. Teske 175 23 32 7.60 C. Hendriks 115 23 21 5.00 A. Verstraaten 175 29 21 6.25 W. F. Karstens 157 28 22 5.60 H. Teske 175 17 39 10.29 G. M. Tegelaar 155 17 31 9.11 C. Hendriks 152 29 17 5.24 E. Bakker 175 29 20 6.03 Het programma voor de volgende week luidt: Clublokaal TOP, Woensdag 5 Juli: A. VerstraatenH. Teske, C. HenriksG. M. Teegelaar, W. F. KarstensE. Bakker, E. BakkerA. Verstraaten. LIJKJE GEVONDEN Het lijkje van het zesjarig zoontje van de familie Van der Ploeg uit IJmuiden Oost, waarnaar men zoowel Zondag als Maandag vruchteloos gedregd heeft, is gistermorgen, kort na het passeeren van de „Oranje", nabij het stoompontveer te Velsen boven water gekomen, waarop de politie het gekist heeft en naar de alge» meene begraafplaats deed vervoeren. VLIEGWIEL UTTEENGEVLOGEN. Gistermiddag heeft in de Gooische kalk zandsteenfabriek aan den Jan ter Gouw- weg te Naarden een ernstig bedrijfsonge val plaats gevonden, dat wonder boven wonder goed is afgeloopen en zich alleen tot materiele schade heeft beperkt, meldt de „Msb." Omstreeks twee uur hoorden omwonen den een doffen knal uit de fabrieksgebou wen en, naar de fabriek kijkend, zag men hoe stukken ijzer, afkomstig van een vliegwiel, door het dak werden geslingerd en groote stofwolken en stukken steen omhoog vlogen, terwijl kort daarop groote stoomwblken sissend een uitweg zochten. Even voor dit ongeval plaats vond, hoor de de machinist der fabriek, de heer Schil der, een bijgeluid en bemerkte hij hierdoor dat er iets aan de groote hoofdmachine moest haperen, Juist toen hij de ruimte wilde betreden, waar de machine staat op gesteld, om een onderzoek in te stellen, vond een ontploffing plaats en door den druk werd de machinist achteruit ge drongen, doch hy bleef ongedeerd. Door tot op heden nog onopgehelderde oorzaak is het vliegwiel, dat een middellijn heeft van ongeveer 2 ya meter, van da machine gevlogen, waarbij de spaken, welke een dikte hebben van ongeveer een mansarm, als lucifers afbraken en ernstige schade aan de machine toebrachten. De stukken velgen van het vliegwiel werden met groote krachct door het dak geslingerd, waarby ëen zwaar stuk ijzer van het wiei tegen een der 20 M. hooge schoorsteen te recht kwamen hiervan een bovenstuk vernielde. In het dak van de fabriek werd een groot gat geslagen, terwijl in de ruimte, waar de machine stond, groote schade werd aangericht. Een groote zware balk werd to taal versplinterd, terwijl de machine zelf grootendeels vernield werd. KINDEREN SPEELDEN MET LUCIFERS Boerderij afgebrand. Gistermiddag om twee uur brak in een schuurtje achter de boerderij van den landbouwer Roelof Koopman te Wijster, onder de gemeente Beilen, brand uit door dat kinderen van den landbouwer met lu cifers speelden. In het schuurtje was een voorraad hooi opgeslagen, waarin de vlammen zeer schielijk om zich heen gre pen, zoodat het gebouwtje weldra brand de als een fakkel. Het vuur sloeg over naar de boerderij, welke eveneens in kor ten tijd in lichter laaie stond. Toen de motorspuit uit Beilen arriveer de, viel er niets meer te redden. De ge heele behuizing, welke mede werd be woond door het gezin van den arbeider Geert Beuving brandde met inboedel en al tot den grond toe af. HONGAAR AAN DE NEDERLANDSCHE JUSTITIE UITGELEVERD Belga meldt uit Gent, dat de plaatselijke politie de hand wist te leggen op den 24- jarigen Hongaar, een monteur, die o.a. ver schillende misdrijven in Nederlaand op zijn kerfstok heeft. Ljeanik, zooals de Boeda- pester heet, .wordt aan de Nederlandsche justitie uitgeleverd. DE TOCHT VAN DE „GUBA". Een verrassende Oceaanvlucht, De Australische vliegboot „Guba" is gis termiddag te St. Thomas (Virginialand) aangekomen na een vlucht van ruim 5000 K.M. zonder tusschenlanding over den At- lantischen Oceaan van Dakar in Senegal. De vlucht duurde negentien uur. Na benzine te hebben ingenomen is het toestel doorgevlogen naar New York. Deze tocht over den Oceaan was een verrassing. Het laatste had men van de „Guba" gehoord toen deze op 21 Juni te Kenya aankwam. DE POSTVLUCHTEN OP NED.-INDIë. De positie der K.L.M.-postvliegtuigen op de Indië-lijn was gisteravond als volgt: Op de uitreis arriveerden de „Bui zerd" te Rangoon en de „Valk" te Basra. Op de thuisreis kwamen de „Emoe" te Basra en de „Nandoe" te Rangoon aan. Geëindigd: J. C. Uljee, Oud-Ade.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 12