DE VERJAARDAG VAN Z. K. H. PRINS BERNHARD. Een avontuur op den Balkan De deelnemers aan het internationaal concours hippique in Het 2de het Olympisch Stadion te Amsterdam werden Donderdag door het gemeentebestuur der hoofdstad ten stadhuize ontvangen regiment Luchtdoelartillerie deed Donderdag zijn intocht in Alkmaar. Een overzicht tijdens de marsch door de stad Een bloemencorso vormde een onderdeel der feestelijkheden, welke Donder dag op den verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard te Baarn plaats vonden. Menig aardige groep viel hierbij te bewonderen Z. K. H. Prins Bernhard woonde Donderdagmiddag de zwem wedstrijden bij, welke in de Eem te Baarn gehouden werden ter gelegenheid van zijn verjaardag. De aankomst van den Prins Op de Maliebaan te Den Haag werden Donderdag wielerwedstrijden ge houden ter gelegenheid van den verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard. De deelnemers in actie Mej. Rollin Couquerque (Nederland) in actie tegen mrs. Brown (Engeland) tijdens de internationale tenniskampioenschappen te Wimbledon De jubileum-ten toonstelling van de vereeniging .Het Nederlandsche Trekpaard" in de veemarkthallen te Den Bosch is Don derdag officieel geopend FEUILLETON door ERNST KLEIN. 32) Zij kwam met uitgestrekte handen en een onzegbaar bitteren glimlach op hem toe. Zoo moeten wij elkaar weerzien! fluis terde zij. En toen beging Vitus een grove fout. In zijn ontroering verloor hij Xymatis een oogenblik uit het oog. Hij moest Irene de hand kussen. Gedurende die enkele seconde sprong Xymatis op zijn schrijftafel toe. Elena zag het, gilde een waarschuwing, snelde toe te laathij had zijn dikken wijsvinger op den gelen knop Zoo, thans wil ik met u spreken, brul de hij. Binnen twee minuten zijn mijn man nen hier en dan mijnheer de couranten snuffelaar, zal het mij een waar genoegen zijn, mij met u te onderhouden. Ik zal u laten ophangen of denkt u misschien, dat ik u ontsnappen laat, nu u weet, dat ik, Apollodoros Xymatis Rooverhoofdman ben. Ja, ik be grijp ten volle, dat het den boezemvriend der Turksche regeering een beetje pijnlijk moet zijn, als aanvoerder van alle komi- tadschis en smokkelaars ontmaskerd te worden.... Daar komen zeriep Elena, die naar het venster gesneld was en het huis aan de overzijde gadesloeg. Schiet Vi tus, schiet Maar Vitus schoot nog steeds niet. Waarom ook? Hij hield den revolver op het gezicht van zijn vijand gericht en lachte. Een dergelijke situatie heb ik reeds eerder bij de hand gehad, zeide hij hoonend. Herinnert u zich? Op 't oogenblik, dat de eerste uwer mannen de kamer betreedt, bent u een kind des doods. Nu? En toch ben ik nog steeds tot vreedzame onder handeling bereid. Indien u de beide zooeven door mij gestelde voorwaarden aanneemt en de twee zusters haar vrijheid geeft, ben ik bereid uw naam te vergeten, wanneer ik mijn vriend Hamid Bey terugzie. U verliest weliswaar een mooie vrouw en een mooie schoonzuster, maar behoudt uw even mooie vermogen en uw leven, dat natuurlijk iets minder waard is Beneden hoorde men de mannen voor de poort, schreeuwen. Met een zegevierenden grijns luisterde Xymatis naar het lawaai. Elena greep Vitus by den arm. Schietschreeuwde zij. Denk aan Irene en my! Nu Xymatis voor de laatste maal? De revolver werd opgeheven lang zaam onverbiddellijk. Xymatis richtte zich aan zijn schrijfta fel op. Rukte het Venetiaansche kastje open Vitus had gelyk gehad. Er hing een tele- phoon in. Bovendien was er een drukknop zichtbaar. Kijk goed toe; hijgde de man en drukte op den knop Weet jullie water thans ge beurt? Op drie plaatsen wordt de gang op geblazen Uw Salomon de professor zijn levend begraven ik ik. Met een zwaren slag viel hy voorover op de tafel. Hy was dood. Beneden knarste de huisdeur in haar hengsels. Onder luid rumoer drongen de an t artes het huis binnen. Vitus en de beide vrouwen stonden als aan den grond genageld. Zij keken elkaar als in sprakelooze ontzetting aan. Hemel de gang. De gong! Vitus deed zijn best zich te herinnerenbe vonden Salomon met Stratos en Martin-us zich niet in de gang op weg naar Zari- cani. Elena kermde luid. Op hetzelfde oogenblik ontstond er be neden op de trap een heidensch spektakel. Sohoten, schreeuwen, razen, brullen.... DERTIGSTE HOOFDSTUK. Het geweer dat niet afging. Vitus vloog met wilde sprongen de gang opde vrouwen achter hem aan Toen hij op de trap kwam, bleef hij staan en barstte in lachen uit. Hy lachte lachte Daar stond Salomon, ongedeerd, op de bovenste trede. Hij straalde en brulde van genoegen. Hij leverde een hartverheffend gevecht tegen de Komitadschers, die in groote menigte de trap bestormden. Daar Salomon, waar het revolverkogels betrof, een altruïst eerste klasse was. gaf hij lie ver, dan hij ontving. Daarom had hij den ongelukkige Basil gegrepen, hield dien als een schild voor zich en schoot on der een vulkanische uitbarsting van ver- wenschingen zijn revolver voortdurend op zyn tegenstanders af. Naast Salomon vocht, gelijk een held lang en mager, de profes sor.. Die hield met beide handen een reus achtige revolver vast, drukte de oogen styf dicht en knalde er op los, dat het een lust was. De uitwerking van dit snelvuur be stond in de vernieling van het plafond, maar hij deed al het mogelijk om het spek takel te vergrooten. Basil, die als een hoop te vodden in de linkerhand van den Span jool hing, krijgschte zoo luid hij kon en riep alle heiligen tegelijk aan. Zijn ka meraden schreeuwden en tierden. Twee van hen lagen dood op den grond. Een wentelde zich zwaar gewond Juist toen Vitus ten tooneele versoheen had Salomon geen kogels meer in zijn re volver. Hij sloeg hem den dichtstbijzijn- den antarte in het gezicht, greep Basil met beide handen, tilde hem hoog op en begon met hem op de dichte schaar in te beuken... Het onvrijwillige wapen schreeuwde met een niet meer mensc'nelijke stemschijn baar liefelijke muziek voor Salomon's ooren. Want hierdoor aangevuurd, ging hij van het defensief tot het ofensief over. In een oogwenk was de trap leeg.De hee- le bende vluchtte, aangegrepen door zinne- loozen angst voor het zwartharige, brul lende monster. Basil vloog als afscheidsgroet acv ter hen aan Toen was de gang vry. Salomon wierp de deur dicht, ging er met zyn rug tegen aan staan, wischte zich het zweet van het voorhoofd en grinnikte. Dat was nog eens een genoegen Boven stond de professor te dansen van vreugde. Wij hebben overwonnen! Wij! triom feerde hy. En van louter pleizier drukte hy nog maals den reuzenrevolver, dien h(j in de hand had af. Die was gelukkig al leeg, anders had hij Vitus nog overhoop gescho ten. Salomon! Salomon! Dat is toch....! In zyn vreugde pakte Vitus hem beet en gaf hem een kus midden op zijn grinni kend gezicht. Je was du6 hier hier.... en niet in de gang. Zou ik dan niet hier zijn....! Toen u teruggegaan ben,t zijn wij u nageslopen, de professor en ik! Wat had u dan verwacht? Wij hebben dien.... nu, hoe heet dit kerel steStratos in de kamer van den professor vastgebonden. Nu, hij is een dapper man, uw vriend, de professor, dat is hij. Hij wilde beslist niel beneden blijven. Toen heb ik hem den re volver van Stratos in de hand gegeven Bij myn leven nog nooit heb ik zoo'r angst uitgestaan. Bij den loop heeft hij hen genomen ja, u hebt gemakkelijk lacher mijnheer Thavon 't had geen haar ge scheeld, of hij had zichzelf in den buik ge schoten. En mij erbij. Nu en toen heb ben wy achter de deur op de loer gelegen, totdat die kerels kwamen (Wordt varvolgd)

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9