HET DAMSPEL w M m M "k W\ 9 m 9 m m 9 9 9 m Wéé 9 m 9 VRIJDAG 30 JUNI 1939 CE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 LAWNTENNIS HET TOURNOOI TE WIMBLEDON. Van Swol verliest in enkelspel. Op de vierde baan kwam de Nederlan der van Swol gistermiddag voor de derde ronde van het tournooi te Wimbledon uit tegen den sterken Hongaarschcn speler O. Szigeti. Had onze landgenoot in de voor afgaande twee ronden den Engelschman Lysaght en den Zwitser Ellmer uitgescha keld, de Hongaarsche tegenstander bracht 't tot de derde ronde door overwinningen op Robertson (V.S.) en Ploughmann (De nemarken). Van Swol heeft het niet verder kunnen brengen dan deze derde ronde: hij werd door Szigeti uitgeschakeld met de cijfers 68( 46, 46. De tegenstand van den Nederlander was uitstekend, en wellicht was de uitslag, nog gunstiger voor van Swol geweest, indien hij de vorige dagen min der zware partijen te spelen gehad had. De cijfers wijzen wel uit, dat Van Swol zeer fraai tegenstand bood aan den ster ken Hongaar. Een verrassing deed zich nog voor op het centrecourt, waar de op papier zoo sterke damesdubbel van de Poolsche mej. Jedrzejowska en de Frangaise mevr. Ma- thieu een gedecideerde 36, 16 neder laag opliepen tegen het Engelsche paar mevr. HammersleyMej. Stammers. Gisteren kwamen mej. Rollin Couquerque en haar Fransche partner mej. Pennetier in de tweede ronde van het dames dubbel spel in het veld tegen het Engelsche dubbel mej. Thomas en mej. Trouncer. Mej. Rol lin Couquerque was beter op dreef dan gisteren in het enkelspel en zij en mej. Pannetier wonnen in twee sets met 86 63. In de derde ronde komt de Fransch- Nederlandsche combinatie waarschijnlijk tegen mej. Jacobs en Mep. Yorke, die haar partij tegen lady Bouverie en mevr. She pherdBarron wel zullen winnen. Van Swol, die na zijn enkelspel tegen Szigeti ook nog met mevr. Andrus in het dubbelspel moest uitkomen, kreeg met zijn partner een walk over doordat C. E. Hare en mej. Tarwick zich teruggetrokken heb ben. In het gemengde dubbelspel was mej. Rollin Couquerque met den Zwitser Fisher niet bestand tegen het vrij sterke dubbel mevr. Hammersley (Engeland) en Russell (Argentinië) en deze wonnen dan ook vlot in straight sets 63 61. Eugene Smith, die in het dagelijksch le ven een schoolmeester in Californië is, plaatste zich onder de laatste zestien spe lers in het internationaal tennistournooi te Wimbledon door Cejnar in vijf sets te slaan. Tloczynski, een „geplaatst" speler, was gisteren geheel uit vorm en verloor in drie sets van den Britsch Indischen speler Ghaus Mohammed. In de eerste set haalde de Pool zelfs geen game. Met hem is de derde geplaatste speler voor het tournooi uitgeschakeld. Malfroy gaf den jongen Riggs goed par ty, maar moest tenslotte toch het onder spit delven. Shaffi viel in de tweede set van zijn partij tegen'Henkei, die hem niet toestond zijn enkel, welke bezeerd was, te verbinden. Shaffi speelde rustig door, doch de vierde en laatste werd door Henkei ge wonnen met 61, doordat de Engelschman niet meer op de ballen kon loopen. Austin had het zwaar tegen Drobny. De Engelschman won de eerste twee sets met 75, 97, waarna Drobny zich moest te rugtrekken wegens een verwonding aan den arm. De voornaamste uitslagen waren: Heeren enkelspel, derde onder: Cooke, Am. slaat Roges, Ierl. 75 61 64; Puncec, Zuid-Sl., slaat McPhail, Eng. 63 63 75; Riggs, Am., slaat Malfroy, N.- Zeel. 86 119 62; Butaler, Eng. slaat Goepfert, D'land, 46 62 46 63 63; Shayes, Eng., slaat Siba, Tsjechië, 75, 64 97; Smith, Am., slaat Cejnar Tsj. 62 63 57 1d 61; Austin wint van Drobny Tsj. 75 79, Drobny teruggetrok ken; Olliff Eng. slaat Collins Eng. 86 57 63 64 75 64; Deloford Eng. slaat Mitic Zuid-Sl. 7—5 6—4 2—6 2—6 6—3; HenPibl D'land slaat Shaffi Eng. 6—4 4—6 64 61; Brugnon Fr. slaat De Stefani Italië 64 64 68 64; Russell Arg. slaat Mottram Eng. 62 62 75; Szigeti Hong. slaat Van Swol Nederland 8-6 64 64; Ghaus Mohamed Indië slaat Tloczyns ki Polen 6—0 6—3 6—4. Gemend dubbelspel: mevr. Hammersley en Russell slaan mej. Couquerque en Fis- her 63 61. Dames dubbelspel: mej. Couquerque en mej. Pannetier slaan mej. Trounser en mej. Thomas 86 63; mevr. Fabyan en mej. Marble slaan mevr. Burr en mevr. Law 61 61; mevr. Hammersley en mej. Stammers slaan mej. Jedrzejowska en me vrouw Mathieu 63 61mevr. Cartwright en mevr. Little slaan mevr. Andrus en mevr. Henrotin 75 62; mej. Hardwick en mej. Scriven slaan mej. Dearman en mej. Ingram 64 46 86. DE INTERNATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN VAN NOORDWIJK. Voor dé internationale exhibitie-wed strijden, welke volgens de gewoonte der laatste jaren op den Zondag na Wimble don (ditmaal dus Zondag 9 Juli) gehou den werden, staat dt komst van twee inte ressante spelers reeds vast: Von Cramm heeft telegrafisch de uitnoodiging van den N. L, T. B. aangenomen en de merkwaar dige speler, dien niemand kende en die zoo maar Menzel in vier sets sloeg, de Ame rikaan Smith, de man met de enorme Ame- rikaansche service en forehand komt ook. Voorts is het zeer waarschijnlijk, dat Mc Neil het bezoek (de wedstrijd Nederland Amerika), zal herhalen. Hij is een goede bekende van Smith, speelt dubbel met hem te Wimbledon en indien de Amerikaansche spelers niet al te snel naar Amerika terug moeten (vooidoopig is het vertrek op 14 Juli gesteld), dan is er alle kans dat hy nog gelegenheid heeft over te komen. Hij vertelde ons reeds, dat hij gaarne nog wat meer van ons land zou zien dan hij tijdens den wedstrijd NederlandAmerika gezien had, al bezocht hij toen reeds Amsterdam en zijn musea, Den Haag, enz. Natuurlijk heeft de N. L. T. B., aldus wordt aan de „Msbd." bericht, ook een uit noodiging gericht aan Riggs, evengoed als verleden jaar aan Budge en Mako. Even zeer natuurlijk hangt de komst van dezen speler heel en al af van hetgeen hij te Wimbledon doen zal. Indien hij vroegtijdig wordt uitgeschakeld, dan zal hij waar schijnlijk, zoo vernamen wij, spoedig de te rugreis aanvaarden. Blijft hij langer aan, dan is er een kans. Dit is ook het geval met de Amerikaansche speelsters. Er is nog een mogelijkheid op een inte ressante partij voor dien Zondag. De Pool Tloczynski is n.l. gaarne bereid een revan che-partij tegen Van Sol te spelen. Ook hier kan de beslissing pas in den loop dei- volgende week vallen. Ongetwijfeld zou zulk een partij (Van Swol verloor na har den strijd te Warschau, onder niet be paalde gunstige omstandigheden) de moei te waard zijn! WANDELSPORT DE E. H. B. O.-MARSCHEN. Naar wij van de Prop. Commissie der Eerste Leidsche E. H. B. O.-Brigade verna men loopt het aardig druk met de inschrij vingen voor bovengenoemde marschen. Het is het doel dan ook alleszins waard. Echter kan het nog beter worden en dat moet ook. Immers, verscheidene vereeni- gingen hebben reeds met flinke aantallen ingeschreven, doch welke ontbreken nog? Dat zijn de verschillende R. K. Vereenigin- gen, die o. a. ook aan athletiek doen, zoo als Kruisvaarders, Verkenners, K. J. M. V. enz. Niet alleen de Leidsche afdeelingen, doch vooral ook die van de omliggende ge meenten wordep aangespoord hieraan me de te doen. (De „Graal" doet reeds mede). Wat is dit niet een prachtige gelegen heid om te toon en, dat de R. K. Vereeni- gingen er ook mogen zijn, dit niet alleen tegenover de neutrale vereenigingen, doch ook aan hen, (zoowel dames als heeren) die nog steeds in neutraal verband de sport beoefenen. Er zullen verscheidene vereenigingen en personen zijn, die geen uitnoodiging heb ben ontvangen, doch dit is geen nalatig heid, eerder onbekendheid bij de Uitvoe ringscommissie van de adressen; men zal haar dat niet kwalijk nemen. Dus nu is de daad aan de bedoelde R. K, Vereenigingen. Stelt hen niet teleur. Schrijft zoo spoedig mogelijk in voor deze marschen op 8 en 9 Juli a.s., n.l. 15 k.m. voor personen van 1216 jaar en 30 km. voor de ouderen. Marschvoorwaarden te verkrijgen bij den secretaris der Commis sie: A. Bergers, Brederostraat 20, Leiden. Inschrijvingen voor R. K. Vereenigingen en individueele personen bij den heer H. J. Averdieck, Melchior Treublaan 4, Lei den. VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. Nic. Boys Comb.D. E. S. Comb. 3-r-5. Gisteren speelde een Nic. Boys Combi natie tegen een combinatie van D. E. S. Al spoedig bleek, dat de ploegen in krachten gelijk zijn. Na enkele aanvallen van D. E. S., welke echter steeds op de hardnekkige Nic. Boys verdediging strand den, zetten de Boys zelf een goed opgezet ten aanval in. Uyttewaal wist de beide ver dedigers te passeeren en gaf zijn club de leiding. Hierna komt D. E. S. meer in het offensief, schot op schot volgt, echter steeds jammerlijk naast en over totdat ten slotte het doel gevonden worden en de stand gelijk is (11). Nog in dezelfde mi nuut gaat de linksbuiten van Nic. Boys er alleen van door, en lost een kogel, onhoud baar voor doelman van Zanten (21). Met dezen stand gaat de rust in. Na de rust zijn het wederom de Boys, die den stand verhoogen (31). Dan volgen enkele overrompelende aanvallen van de D. E. S.-voorhoede, waarmede de stand weer gelijk werd (33). Kort hierna schiet de spil der Boys welke den bal niet goed onder controle had in den uitersten boven hoek van eigen doel. D. E. S. brengt de stand nog op 35, waarmede het einde komt van dezen vriendschappelijken wedstrijd. ESTLAND—DUITSCHLAND C—St. In tegenwoordigheid van 10.000 toeschou wers is gisteren te Tallinn de landenwed- strijd EstlandDuitschland gespeeld. Duitschland won de ontmoeting met 20, nadat de rust reeds met een 10 voor sprong was ingegaan. De Duitschers domi neerden gedurende den geheelen wedstrijd. MOTORSPORT DE GROOTE PRIJS VAN NEDERLAND DER K.NJVLV. Zeer snelle trainingstijden. De training op (het Circuit van Drente is in vollen gang. Huilend gieren de snelle tweetakt machines over het circuit en dui zelingwekkend flitsen de grommende vier takt compressormachines voorbij. Evenals Woensdag was de B.M.W. rijder Meyer gisteren weer zeer snel. Hij maakte een rondetijd van 6 min. 28,8 sec., gemid deld 154 kim. per uur, waarmede hij zelfs zijn eigen ronderecord, gemaakt tijdens de race van 1938 met eenige seconden ver beterde. Ook de beste ïtaliaansche Gilera rijders Serafini en Vailati geven een buitengewoon goeden indruk. Na elke ronde stoppen de renners even Damredacteur: W. J. v. d. Voort, Rust oordstraat 3, Nieuw-Vennep. Alle correspondentie, betreffende deze rubriek, gelieve men te zenden aan bo vengenoemd adres. Zij, die antwoord wenschen, gelieven postzegel bij te voe gen. PROBLEMATIEK. De vraagstukken welke wij onzen dam spelenden lezers dezen keer ter oplossing aanbieden, munten uit door fraaie en geestige finessen. Eerst een vraagstuk van den bij onze lezers welbekenden proble mist, den heer J. A. J. Wortman. Onze damspelende lezers hebben al verschei dene malen van Wortman's producten kun nen genieten. Ook van het hieronder vol gend vraagstuk zullen zij ongetwijfeld kunnen genieten, daar deze auteur in een natuurlijken stand een zeer verdienstelij ken en leerzamen winstgang heeft ge vlochten. Hoewel dit vraagstuk enkele fi guranten bezit, mogen wij het toch tot een goed gebouwd geheel rekenen. PROBLEEM no. 728. Auteur: J. A. J. Wortman, Hazerswoude. Ie publicatie. (Let op de vraag). 12 in 9 e 1 rn s i® n 51 LI' c» 3? JU lü Stand in cijfers: Zwart 10 schijven op: 4, 6, 8, 9, 13, 16/19 en 23. Wit 10 schijven op: 20, 25, 26, 32, 36/39, 42 en 43. Mag zwart 2329 spelen? Vervolgens geveri wij ter oplossing een fraaie compositie van den heer J. J. v. Kesteren te Haarlem. Deze problemist is in de damwereld en vooral op het terrein der problematiek, geen onbekende. Verscheidene fraaie be werkingen verschenen reeds in verschil lende Hollandsche rubrieken, vooral in de „Humorist" heeft de heer van Kesteren reeds staaltjes van zijn kunst geopenbaard. Ook dit vraagstuk geeft blijk van een ge nial en aanleg in het combineeren van vraagstukken met een bijzonder lichaam. Ook dit vraagstuk berust op een bijzonder motief. Beide vraagstukken zijn speciaal voor onze rubriek samengesteld, en wij danken beide auteurs, dat zij deze hier voor hebben willen afstaan. aan de pit, om de een of andere handeling te verrichten. Maar onder insiders heerscht de meening, dat de Gileramachines sneller zijn dan de B.M.W. motoren en een ronde tijd van Serafini, een pitstop medegere'kend in 6 min. 49 sec. rechtvaardigt deze mee ning. Een grootste indruk hebben de beide Guz- zirijders, Tenni en Lorenzetti gemaakt, vooral Tenni was zeer snel. Hij draaide eenige ronden in den tijd van 7 min. 26 sec. gemiddeld 133.2 km per uur. De snelste rondetijd van Kluge, de winnaar van het vorige jaar, was 7 min. 33,8 sec., gemid deld 131.2 km. per uur. Stanley Woods op zijn 350 cc. Velocette maakte drie ronden in den tijd van 7 min. 20,2 sec., gemiddeld 135,3 km. per uur. Mellors, de winnaar van het vorige jaar in deze klasse, was ook snel evenals de D.K.W. rijder Fleischmann, die rondetijden van 7 min. 21 sec. en 7 min. ?4,2 sec. no teerde. De Nederlandsche rijders maakten over 'het algemeen geen bijzonder grooten indruk. Simons, Fijma, de Ridder, van Gent, van Rijn en Schut waren vrij goed, maar waarschijnlijk sparen zij hun machines voor den dag zelve. De nationale rijders, die slechts één uur per dag kunnen trainen, hebben grooten- deels nog niet aan den vastgestelden eisch, minstens 6 trainingsronden, voldaan. Gisteravond kwam de K.N.M.V. sport- commissie in vergadering bijeen om de mo gelijkheid te overwegen het aantal ver- eischte trainingsronden terug te brengen op vier. Tot heden Ii2 uur kregen de deel nemers nog gelegenheid tot training, daar na vindt op de startplaats te „de Haar" de keuring der machines plaats. LEIDSCHE H. D.-CLUB. Het toerprogramam voor de maand Juli is als volgt samengsteld: 2. Juli: Oostvoorne, start 9 uur; 6 Juli: Wass. Slag, start 20.15; 9 Juli: Arnhem en omgeving, start 8 uur; 13 Juli: Rond het IJsselmeer, start 7 uur; 20 Juli: Wass.Slag, start 20.15 uur; 23 Juli: Boschbad Lunte- ren, start 8.30 uur: 27 Juli: Scheveningen (vuurwerk), start 20.15 uur; 30 Juli: Ois- terwijksche venne, start 8 uur. De buitenlandsche toertocht zal gehouden worden op 29 Juli t.m. 2 Aug. en 5 Aug. t.m. 9 Aug. In beide gevallen is hiervoor het program vastgesteld voor een vijf- daagsche tocht door België en Luxemburg. PROBLEEM no. 729. Auteur: J. J. v. Kesteren, Haarlem. Ie publicatie. nü i s'f/y, jg vir „„„'■"'//yy w §1 H '3 w at Stand in cijfers: Zwart 10 schijven op: 12, 13, 15, 21/24, 27, 29 en 45. Wit 10 schijven op: 20, 34/37, 40, 42, 44, 47 en 49. Wit speelt en wint. Oplossing dient volledig uitgewerkt in gezonden- te worden. Uit den wedstrijd om het kampioen schap van Haarlem en Omstreken 1939. Onderstaande stelling kwam voor in den wedstrijd om het hoofdklasse-kampioen schap van Haarlem en Omstreken 1939 in de partij fusschen P. J. v. Dartelen met Wit en K. Olij met Zwart. PARTIJ-FRAGMENT no. 730. Zwart verloren is, dacht wit de winst te forceeren door 3631 te spelen. Immers zwart kan nu niet met zijn dam los gaan staan door de dreiging 3746 enz. Ook mag Zwart niet spelen 4943, want dan volgt 31—36 (43x25), 35—30 (25x31), 36x 6 met winst. Op het moment, dat wit 36 31 had gespeeld, moest Zwart den „sluit- zet" doen en zou de partij worden afge broken. Dit laatste was echter niet meer noodig, want Zwart speelde 32 en bood remi se aan. Wit accepteerde dit aanbod, omdat hij, tot zijn verrassing, een verplichten slag kreeg naar 6. (Ontleend aan „De H.D.C.'er", clubor gaan der Haarl. Damclub). Oplossingen, alsmede namen van goede oplossers in de volgende rubriek. Oplossingen van de thans gepubliceerde vraagstukken worden gaarne ingewacht tot uiterlijk Dinsdag 11 Juli a.s. bij den redacteur dezer rubriek. WIELRENNEN SWIFT-COMBINATIE. Gisteren werd er weer een Zomeravond- rit gehouden, welke ging over 40 km. Er versohenen slechts 9 renners aan den start. Verschillenden hadden 's middags deel ge nomen aan den wedstrijd in de Maliebaan te Den Haag. N. de Romijn werd hier vier de, terwijl W. Rijsbergeri in een groote groep als 7e aankwam; zoodat hij na lo ting op de 9e plaats terecht kwam. De -anderen hadden met lekke banden te kampen. Van de 9 renners, die dus deelnamen, was het J. Riethoven, die er direct tus- schen uittrok. Na een km. alleen gereden te hebben wist zijn neef Rienk zich bij hem te voegen, zoodat ze gezamenlijk doorgin gen. Het tempo was voor de anderen naar het schijnt te hoog, zoodat de Riethovens met meer dan een minuut voorsprong door de finish ging, Rienk Riethoven toonde zich de rapste in de sprint, ofschoon de tijd ons niet meer zoo ver af schijnt, of Jan kan dat eindje, dat hij nu nog te kort komt, er wel weer uithalen. H. Segaar werd in de sprint 3e, 4. W. van Rooyen, 5. J. de Haas. In de B-klasse was het H. Noest die als eerste over de streep ging, J. Laven 2, F. Sleyser 3, F. Boske 4. In de C-klasse werd Rombout 1, Blom niet uitgereden. Zondag wordt er een sprint gereden over 500 M. Aanvang 8.30 precies. Samenkomts 8.15 uur Nieuwe Rijn 83. INTERNATIONALE LANDENWEDSTRIJD TE ZÜRICH. De Nederlandsche wielren-Unie heeft ingeschreven om met een ploeg van vier amateurs deel te nemen aan een interna tionalen landenwedstrijd te Zürich. Deelnemende landen zijn Duitschland, Italië, België, Luxemburg, Frankrijk, Zwit serland en Nederland. De sportcommissie heeft de navolgende amateurs aangewezen om aan dien wed strijd deel te nemen: J. Engel, Amsterdam; M. Janssen, Eind hoven; C. de Groot, Amsterdam, en G. Saes, Weert. De wedstrijd wordt gehouden op Zondag 16 Juli a.s. te Zürich over een afstand van 100 km. De heer G. Schilling zal als N. W. U.- trainer meegaan. PAARDENSPORT HET INTERNATIONALE CONCOURS HIPPIQUE TE AMSTERDAM. Gisteravond is in het Olympisch Stadion te Amsterdam het 7e internationale con cours hippique begonnen. Het weer werkte op dezen eersten van de vier dagen alles zins mee, hoewel het iets minder winde rig had kunnen zijn. De belangstelling was zooals gewoonlijk op den eersten dag niet groot, maar toch waren er. nog omstreeks 3000 toeschouwers. Alle wedstrijden konden gisteravond bij daglicht worden afgewerkt, mede doordat de wedstrijdleiding, nadat een deel van het zware springconcours was afgewerkt, den verstandigen maatregel had .getroffen, deel nemers, zoodra zij meer dan vier fouten maakten, af te bellen. Het hoofdnummer van dezen avond ein digde met een Iersche zege. Dit was vol komen verdiend, want de Ieren reden op vallend goed. Irelands Own, gereden door comm. Ahern, die de Oranje Cocarde won, reeds een foutloos 'parcours in den buiten gewoon snellen tijd van 74,8 sec., d.i. bijna 2 sec. sneller dan no. 2, capt. Lewis (Ier land), die met Owen Roe 76,4 sec. over het parcours deed. De Duitschers, die met ■niet minder dan 17 rijders aan het zware springconcours deelnemen, bezetten de derde en de vierde plaats.Jammer was het, dat de Franschen en Italianen ditmaal niet vertegenwoordigd waren. Dit had de wed strijden ongetwijfeld nog aan belangrijk heid doen winnen. Keurig op tijd werd begonnen met het eerste nummer, het springconcours om d'en Olympischen stadionprijs A, voor paarden die noch twee eerste prijzen, noch 500. in binnen- of buitenland hadden gewon nen. De 17 hindernissen hadden een maxi mum hoogte van plm. 1.35 M. In dit nummer traden de Ieren niet zoo zeer op den voorgrond als in het zware springconcours. De eerste prijs behaalde de Belgische luit.-baron Fallon met Fox, die nul fouten maakte en het parcours in 89 sec. reed. De tweede en de derde prijs vielen elk aan een Nederlander ten deel, n.l. aan ritm. baron Sirtema van Grove- stins met Maurits en res. ritm. dr. van Schaik met Lismore, die het parcours foüt- lóos uitreden in resp. 90,4 sec. en 93 sec. De vierde plaats werd bezet door den Belgi schen luit. Verlinden met Cariocca II, die met la Juive minder gelukkig was geweest en wegens vallen 'had moeten opgeven. Van de dames in dit nummer werdi de beste plaats bezet door de Deensche rijd ster mevr. R. Wittmaok, die keurig reed en met Neckar den zesden prijs toehaalde. Na de prijsuitreiking voor de kwaliteits- proef voor de jachtpaarden, werd overge gaan tot hte springconcours om den Olym pischen stadionprijs B, voor paarden niet vallende onder A. De hoogte der hindernis sen toedroeg voor dit nummer maximum 1.45 M. Dit toch niet gemakkelijke parcours werd door niet minder dan 15 deelnemers foutloos afgelegd. De Ieren maakten zeer snelle tijden. Van de andere deelnemers wisten slechts drie Duitschers onder de 80 sec. te blijven. De eerste prijs werd (be haald door comm. Ahern (Ierland) met Irelands Own (0 ft 74,8 sec.), de tweede door capt. Lewis (Ierland) met Owen Roe (0 ft. 76,4 sec.), de derde door ritm. Brinck- mann (Duitschland) met de 16-jarige Ba ron IV (0 ft. 77 sec.) en de vierde door den zelfden rijder met Wotansbruder (0 ft. 77,4 sec.). Ritm. Sirtema van Grovestins werd bestgeplaatste Nederlander 7e in den tijd van 8,2 sec. (0 ft.). De uitslagen luiden: Springconcours A: 1. lt. baron Fallon (België) met „Fox" 0 ft. 89 sec.; 2. baron Sirtema van Groive- stins (Ned.) met „Maurits" 0 ft. 90,4 sec.; 3. ritm. van Schaik (Ned.) met „Lismore", 0 ft. 93 sec.; 4. lt. Verlinden (België) met „Oarriocca 2" 0 ft. 94,2 sec.; 5. It. Fallon (België) met „Astra" 3 ft. 99 sec.; 6. mevr. Wittmaok (Den.) 4 ft. 86,4 sec.; 1. van Ma nen (Ned.) met „Juno 4 ft. 86,6 sec.; 8. Kahn (Ned.) met „Kadisha" 4 ft. 87 sec.; 9. en 10. Wentges (Ned.) met „Smoky" en maj. O'Dwyer (Ierland) met „Bantry Bay" 4 ft. 89 sec.; 11. kap. Tonnet (Ned.) met „Ben" 4 ft. 91,2 sec. Springconcours B: 1. comm. Ahern (Ierland) met „Ireland Own" 0 ft. 74,8 sec.; 2. capt. Lewis (Ier land) met „Owen Roe" 0 ft. 76,4 sec.; 3. ritm. Brickmann (Duitschland) met „Ba ron 4" 0 ft. 77 sec.; 4. ritm. Brinckmann (Duitschland) met Wotansbruder" 0 ft. 77,4 sec.; 5. lt. Weidemann (Duitschland) met „Fridolin" 0 ft. 79,2 sec.; 6. maj. O' Dwyer (Ierland) met „Limericklace" 0 ft. 79,4 sec.; 1. baron Sirtema van Grovestins (Ned.) met „Isard" 0 ft. 81 sec.; 8. kapt. de Bruine (Ned.) met „Ernica" 0 ft. 80,6 sec.; 9. lt. Niallain (Ierland) met „Kilmallock" 0 ft. 81 sec.; 10. kapt. de Bruine (Ned.) imet „Tatoouret" 0 ft. 84 sec.; 11. lt. Hiallain (Ierland) met „Duhallow" 0 ft. 84,6 sec.; 12. P. Leeuwen/burg (Ned.) met „St. George" 0 ft. 85,6 sec.; eervolle vermelding: lt. baron van Lyunden met „Hannes" 0 ft. 86 sec. Krwaliteiteproef jachtpaarden, lichte klasse: 1. miss Gibbs, res. It. jhr. C. Roell, 's-Graveland; 2. Tabouret, kap. J. A. de Bruine, Scheveningen; 3. Irish Flash, lt. R. D. van Manen,Amersfoort; 4. Killifassy, mile J. Leonard, Brussel; 5. Red Pearl, mej. J. M. Bos, Amsterdam; 6. Isabelle, jkvr. A. gravin van Limburg Stirum, Gapellem; eervolle vermelding: May Be, J. Dura, Rot terdam. Nat. dressuurproef „M": 1. mevr. E. Kahn, Scheveningen, met „Espoir" 2980 pt.; 2. mevr. D. van Hotoo- ken-Roderwald, Scheveningen, met „i'm Alone" 2815 pt.; 3. ritm. L. C. Cnopius, Amersfoort, „Tatjana" 2771 pt.; 4. res. ritm. dr. H. L. M. van Schaik, Wassenaar, met „Lismore" 2765 pt.; 5. G. A. Brender a Brandis, Blaricum, met „Elimar" 2726 pt.; 6. mej. I. Bergman te 's-Gravenhage, met „Scottish Maid" 2653 pt; eervolle vermel ding: mej. E. Pauptil,Scheveningen, met Brown Fyes, 2625 pt.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 14