y y RIJNSTREEK HELPT onze onafhankelijkheid HANDHAVEN! Lucht Verdediqinqs Fonds Myra. het elfie en de booze kabouter Zwartvoet VRIJDAG 30 JUNI 1939 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 ALPHEN AAN DEN RIJN Centrale Volksbank. De gewone zitting voor de Centrale Volksbank des Zondags ia de bestuurskamer van het gebouw der St. Josephsgezellenvereen iging alhier zal a.s. Zondag ni e t plaats hebben. Voor spoedgeavllen kan men zich vervoegen bij den agent, den heer A. F. Ruijssenaars, Jan van Nieuwenhuizenstraat 19, op Maandag 3 Juli, des avonds tusschen 6 en 7 uur. De oude van dagen varen De oude van dagen in deze gemeente maakten gisteren met de stoomboot „Prinses Juliana" een boottocht naar Dordrecht. Als gewoonlijk fheerschte aan de Rijnkade reeds in den vroegen morgen een groote levendigheid. Aanvnakelijk geleek het er op, dat de regen de feestvreugde aan boord zou verstoren, maar de lucht klaarde weldra op en toen te 9 uur de afvaart plaats had, schoten weldra de eerste zonnestralen over het Rijn land. De tocht langs tden ouden Rijn duur de kort. Aan de Gouwsluis werd de Gouwe opgestevend en langs Gouwe en IJssel kon den de oudjes volop genieten van de mooie Hollandsche landschappen en andere be zienswaardigheden. De stemming aan boord onder het groote gezelschap wak dan ook bijzonder prettig. Aan versnaperingen ont brak het ook al evenmin en die lieten de oudjes zich bijzonder smaken. Ongeveer helf drie arriveerde de boot te Dordrecht, waar een rondvaart werd ondernomen ten einde de talrijke bezienswaardigheden in oogenschouw te nemen. De terugreis verliep *1 even vlot. Te 8 uur gisteravond meerde de boot aan de Rijnkade. Door de goede zorgen der commissie en de meisjes, die zich aan boord met de verzorging der deelne mers hadden belast, is deze boottocht uit stekend geslaagd. Geboren: Adrianus Anthonius, z. v. A. Nederhoff en M. A. Nieuwenhuizen. Joosten Friedrich, z. v. J. F. Samson en M. M. Hofer. Overleden: Sara Frederica Hus, oud 76 jaar Anna Klaziena Christina Huis man, oud 65 jaar Gerrit van Leeuwen, oud 39 jaar (overleden te Leiden) Adriaantje van Vliet, oud 72 jaar (over leden te Leiden) Teun is Oudshoorn, oud 73 jaar. Ondertrouwd: Cornelis Johannes van den Hoek, oud 24 jaar met Margje den Daas, oud 25 jaar. Gehuwd: Cornelis Arie de Geus, oud 23 jaar met Clasina Jannettha den Daas, oud 22 jaar Adriaan Hendrik Mol, oud 28 jaar met Agatha van Rijn, oud 27 jaar Poulus Leijnse, oud 30 jaar met Matje van Schaik, oud 28 jaar. Ingekomen: Jacoba van Dijk, Rid- derbuurt 49, van Hazerswoude Theodo- rus Witkamp, Willemstraat 4, van Vianen Thomas de Vries en gezin, Rozenstraat 43, van Koudekerk a/d Rijn Georg van der Horst, Hooflstraat 158, van Amster dam Herman J. v. Leeuwen, de Smeth- straat 21, van 's-Hertogenbosch. V ertrokken: Govert Jan Visser en gezin, naar 's-Gravenhage, Weissenbruch- straat 408 Anthonie Marius Overvliet, naar 's-Gravenhage, Mallemolen 35 Ma ria Anna Meijer, naar 's-Gravenhage, Gevers Deijnootweg 133 Jan Rijvers en gezin, naar 's-Gravenhage, Zaanstraat 18 Meta Bouthoorn geb. Janssen, naar 's-Gravenhage, le v. d. Boschstraat 149 Trijntje Duijser, wed. J. Doruiter, naar Ren- kum, Utrechtsche straatweg 89 Jannetje van der Bijl, naar Renkum, Utrechtsche straatweg 89 Abraham Louis van Griet huizen, naar Bodegraven, Pr. Hendrikstraat 11 Leendert Halff, naar Wormerveer, Krommenieërweg 193 Hendrika Johan na Rietveld, naar 's-Gravenhgae, Timor-' straat 1 Margaretha Jacoba Wouters, naar Nieuwkoop, Nieuwkoopscheweg D 46 Cornelis Pieter Flikweert, naar Amster dam. 2e van Swindenstraat 821 Adrianus de Korte en gezin naar Amsterdam, Hooge Kadijk 10 II Gerardus Verkley naar Am sterdam, Sassenheimstraat 58 Laurens van Dam, naar Bodegraven,. Noordstraat 5 Elisabeth Maria van den Berg naar Bo degraven, Meije 29 Jacobus Marinus van der Wagt naar Warmond, Dorpsstraat 175d Sjoukje Linling naar Leiden, Stations weg 2 Sjirk Ykema naar Bergen op Zoom, stichting Vrederust Cornelis Hoo- gendoorn, naar Katwijk aan Zee, Rotter- damsch Zeehospitium Geertruda Cor nelia Olijerhoek naar Hazerswoude, Rijn dijk p/ A. J. Boers Geertruida Scherpen- zeel naar 's-Gravenhage, Gr. Hertoginne- laan 172 Bartje van Keulen, naar Zwolle, Terborgstraat 12 (kinderhuis) Jacoba van Keulen, naar Zwolle, Terborgstraat 12 Wilhelmina J. H. Aijkers naar Rotter dam, Vosmaerstraat 29 rd Albertus An- tonius van Amerongen, naar 's-Gravenhage, Boxdoornstraat 27 BODEGRAVEN „Soli Deo Gloria". Onder directie van den heer F. A. Grégoire gaf de Chr. Mu ziekvereniging „Soli Deo Gloria" een openlucht-concert op de Nieuwe Markt. Het programma bevatte o.m. ook de twee con coursnummers, die op het concours te Haarlem zijn uitgevoerd, en waarmede men den eersten prijs in de eere-afdeeling wist te behalen. Voor dit keurig verzorgde con cert was tamelijk veel belangstelling en tot tevredenheid mag vermeld worden, dat het publiek zich aanmerkelijk rustiger heeft gehouden dan een vorige maal. Collecte. De in onze gemeente gehou den collecte voor den gewapenden dienst heeft opgebracht de somma van 35.85. Geboren: Jacobus Henricus Maria z. v. Th. C. Ouwendijk en W. H. Verkerk. Pancras z. v. H. Vis en A. Lok. Lucie d. v. J. G. Breekveldt en F. Fokkinga. Alida Catharina d, v. A. Blok en A. F. Mak. Ondertrouwd: E. G. Driehuis 27 j. en G. C. Wolswijk 30 j. Gehuwd: W. van Wijsveen 26 j. en E. P. Pot 24 j. Gevestigd: A. L. van Griethuizen, van Alphen aan den Rijn. D. van Dam, van Alphen aan den Rijn. Vertrokken: A. van Dijk en gezin, naar Gouda. H. Oudshoorn, naar Al phen aan den Rijn, K. de Waard en geij zin, naar Voorburg. P. van Eijk, naar Krimpen a. d. IJssel. J. Haveman, naar Den Haag. J. C. van Miert en kind Th. M. Uijtewaal, naar Rotterdam. C. H. Vermeulen, naar Gouda. G. Beijeman, naar Amsterdam. H. J. Walraven, naar Abcoude. LEIDERDORP De verjaardag van Prins Bernhard. De rondgang met défilé georganiseerd door de Chr. Oranjevereeniging ter gelegenheid van den verjaardag van Prins Bernhard is uitnemend geslaagd. Om 7 uur 's avonds had de opstelling van de stoet plaats aan de Accacialaan. Ruim een 20-tal vereeni- gingen, waarvan wij noemen de muziek vereniging „Devote", een padvindersband, en de gymnastiekver. „Sparta" verleenden medewerking. Vanaf de Accacialaan werd gemarcheerd langs de Berkenkade en het woonhuis van den Burgemeester. De voorzitter der Oran jevereeniging, de heer A. J. v. d. Wijn gaard hield een korte toespraak tot den Burgemeester, die door deze werd beant woord. Hierna trok de stoet door het dorp tot aan de maalderij „Rijnstroom" waar werd gedraaid. De terugtocht had plaats langs Hoofd straat en Berkenkade naar het punt van uitgang. Hier dankte bij het ontbinden der stoet de voorz. der Chr. Oranjevereeniging alle deelnemers voor de verleende mede werking en deed hij op hen een beroep om weer bereid te zijn wanneer dit zou wor den gevraagd. Personalia. Door Burgemeester en Wethouders is benoemd tot 2e ambtenaar ter secretarie de heer J. Hollestelle, te Was senaar. Geboren: Cornelia, d. v. G. Siera en F. L. Bronwasser Maria Theodora, <L v. P. W. J. Goddijn en M. A. Peeters. HAZERSWOUDE Personalia. Te Leiden slaagde voor het eindexamen electro technisch instru mentsmaker de heer P. G. Spierenburg. Voor acte nuttige handwerken slaag de te Oudenbosch mej, L. Loomans. KOUDEKERK Geboren: Dingena Cornelia Theresia dochter van D. G. A. de Rooy en van W. J. van der Zon. NIEUWKOOP Geboren: Elizabeth Johanna Fran- cisca d. van G. J. van der Arend en E. M. Verwoerd. Anna Maria d. van J. J. van den Haak en M. E. Buschmann. Getrouwd: A. Breedijk 29 j. te Al phen aan den Rijn en A. Koole 22 j. Ondertrouwd: C. N. de Jong 32 j. te Mijdrecht en J. Zijerveld 32 NIEUWVEEN De burgemeester. Burgemeester J. A. Bakhuyzen gaat van 3—^30 Juli a.s. met verlof. Wethouder Joha treedt dan op als burgemeester. Gevestigd: E. W. S. Moen van Bode graven P. Akerboom van Medemblik J. Bolding van Wormerveer. Vertrokken: A. J. Vossepoel naar Amsterdam Overleden: Dina Johanna Sterkhof 77 jaar. Getrouwd: Gerardus Antonius van Leeuwen en Cornelia Johanna Balvert. TER AAR Middenstandsactie. Onder leiding van den heer T. van Eyk kwamen gisteravond de leden van de Middenstandsactie bijeen in het café 't Centrum, ter bespreking voor de aanstonds te voeren reclame. Na opening en afwerking van de gebrui kelijke punten, brengt de voorzitter het be stuursvoorstel in het midden, dat beoogt, een maand reclame te geven in den vorm van het verstrekken van dubbel zegels, wat tevens een goede aanloop beteekent voor de te ondernemen reizen naar Artis en de H. Landstichting. Over het algemeen genomen stonden de leden niet onsympathiek tegenover dit voor stle. Wel kwamen er stemmen op, om de periode korter te nemen en het aantal ze gels nogmaals te verdubbelen, doch de meerderheid was de meening toegedaan, dat deze methode niet tot het gewenschte resul taat zou leiden, evenmin om bepaalde ar tikelen uit de reclame te weren. Het gevolg van de uitvoerige discussies was: een recla me te houden van tweemaal veertien dagen, de eerste te beginnen den 3e Juli tot 17 Juli. Wanneer de laatste zal aanvangen, wenschte men nog niet bekend te maken, alhiewel zij valt in het tijdstip dat de ma- nufacturier een uitverkoop organiseert. Voor de reis naar de Landstichting is er de gelegenheid geopend, tegen betaling van vier gulden, deze tocht mede te maken. GEMEENTERAAD VAN NIEUWVEEN Na een rustperiode van bijna vier maan den kwam onze vroedschap Donderdag avond te half negen in openbare plenaire zitting bijeen onder presidium van den edelachtb. heer J. A. Bakhuizen. Als de secretaris de notulen heeft ge lezen en goedkeuring hierop heeft gekre gen, komen eenige hamerstukken. De voorz. doet voorlezing van een schrij ven van ds. H. G. Brink, waarin deze zyn hartelijken dank betuigt voor de belang stelling, die h ijbij gelegenheid van zijn 40-jarig ambtsjubileum van de gemeente heeft mogen ondervinden. Van de plaatselijke T.B.C.-vereeniging is een request ingekomen, waarin aan de Raad subsidie wordt gevraagd van 2.80 per week over het tijdvak Nov. '38 tot 30 Juni '39, voor een patiënte door haar be middeling in een sanatorium verpleegd. Dit geld was oorspronkelijk door den vader toegezegd, die zich nu onmachtig zegt te gevoelen. Om de T.B.C.-vereeniging niet in finan- cieele moeilijkheden te brengen, willen B. en W. voor ditmaal het request gunstig onthalen. Mocht echter na 30 Juni van dit jaar langere verpleging noodzakelijk blij ken, dan Zullen B. en W. hiertoe genegen zijn, mits de vader van zijn kant ook in de kosten bedraagt. Susidie-aanvrage Wit-Gele Kruis. Zooals de lezer (es) zich zal herinneren heeft het Wit-Gele Kruis ter plaatse op de vorige raadszitting een verzoek om ge meente-subsidie ingediend. B. en W. acht ten het toen raadzaam, dat deze aanvrage mede-onderteekend zou worden door het Groene Kruis. Hierop heeft het Groene Kruis aan haar zusterafdeeling geant woord: „Onder terugzending van de des tijds gezonden bescheiden, moet ik U na mens het bestuur onzer vereeniging berich ten, dat het uw adres aan de gemeente raad in de huidige vorm niet teekenen kan, omdat wel de vereeniging hare leden in de gelegenheid stelt bij te dragen door maan- Deze maatregel beperkt zich tot twee leden uit één gezin, en voor degenen die niet het vereischt aantal zegels kunnen bemach tigen. Bij de rondvraag werd -besloten een lid van de actie te royeeren, wegens het niet nakomen van de verplichtingen, vervat in het reglement. Hierna sluiting. ..Hulpkantoor Langeraar Met ingang van 1 Juli zal de post des morgens om 6.10 vertrekken in p-laats van acht uur. Brie ven en andere stukken uit deze lichting worden dan des morgens in de eerste be stelling opgenomen, wanneer zij bestemd zijn voor de omliggende plaatsen. De bus bij de R. K. Kerk wordt des avonds om 17.25 gelicht en na de tweede bestelling. Voorts zal het kantoor geopend zijn van 10.30 tot 12 uur en van 3 uur tot 4.30 uur. Personalia. Door het vertrek van den post/besteller, den heer de Man, naar Gouda, is er eenige reorganisatie gekomen in deze dienst. De hulpbesteller de Bruyn komt nu in vaste dienst, terwijl de heeren A. C. Mank en A. Boxee als hulpbestellers zijn benoemd. Geboren: H-ubertus, z. v. H. Ubink- Scholte Aart, z. v. J.' W. F. de Bruyn- Stigter Alida, d. v. B. H. Kroon-Neder- veld Martina Hendrika, d. v. W. v. d. Boogaard-v. d. Pijl. O v e r 1 e d e n: P. C. Wassen-burg, 24 j. G e h u w d: P. D. Heemskerk, 23 jaar en E. Angenent, 22 jaar W. J. van Tol 42 jaar en Cl. v. Tol, 29 jaar A. Krap, 22 jaar, Alphen aan den Rijn en A. Treur, 19 jaar. Ondertrouwd: J. C. Wassen-burg, 28 jaar en W. C. v. d. Vlugt, 21 jaar. Gevestigd: A. Hartveld, Bergen G. Kesting, Leiden J. E. Kouwenberg, Alphen aan den Rijn M. J. v. d. Berg, Amsterdam, C. J. Heemskerk, Ermelo A. Robertz, Amsterdam H. v. 't Hart, Alkemade C. v. d. Vlugt, Nieuwer-Am- stel. Vertrokken: A. Turk, Mijdrecht, J. Voorsluys, Abcoude M. Sassen, Voor schoten A. Mank, Leiden J. Kroon. Ned. Indië P. Heemskerk, Alphen E. Angenent, Alphen. delijksche contributie aan het salaris van de wijkverpleegster, maar dat lang niet alle leden van de hen geboden gelegenheid gebruik maken, en het bestuur dus niet vertegenwoordigend de afdeeling, het adres als zoodanig teekenen kan". Een afschrift van bovenafgedrukt schrij ven heeft het Wit-Gele Kruis met een nieuwe subsidie-aanvrage tot de gemeente gericht, mede vergezeld van een overzicht van de financieele kaspositie, het aantal verpleegden (94) en het aantal bezoeken. De voorz. doet voorlezing van de be scheiden en zegt, dat de meerderheid van B. en W. voorstelt het punt aan te houden, opdat de beide vereenigingen alsnog naar een vorm kunnen zoeken, die het Groene Kruis zal kunnen bewegen de aanvrage van het Wit-Gele Kruis te ondersteunen. Wethouder Ran, de minderheid in het College, houdt een warm pleidooi ten gunste van requestrante. 2/3 van de ge zinnen in Nieuwveen is bij de wijkverple- gin gaangesloten. Vooral waar het behoef tige gezinnen betreft verricht zij prachtig werk, immers de opname in een zieken huis is in sommige gevallen niet noodig of de verpleging aldaar kan bekort worde.i, waardoor de gemeente minder behoeft bij te springen, als de patiënt van het zieken huisfonds is uitgetrokken. De zuster is vol ledig bevoe'gd, voldoet buitengewoon en daar zy van deze plaats is, kan zij het voor een lager salaris doen. Het financieel over zicht geeft blijkt van gestage groei. De samenwerking met Zevenhoven is hoopvol. In één woord, het is een groot nut voor de plaatselijke volksgezondheid. De heer Van Ankeren zegt, dat de heele gemeente met de wijkverpleging sympathiseert. Het Groene Kruis heeft dit ook steeds nagestreefd, doch zag geen kans de financiën bijeen te brengen. Het Wit- Gele Kruis heeft het toen geprobeerd, doch zit nu met tekorten en komt bij de ge meente aan. Zoo had het Groene Kruis ook wel gekund. De heer Springintveld ontkent, dat het Groenen Kruis steeds op de gelden strand de. Als heel de gemeente samenwerkt, kan het. De voorz. merkt op, dat ter sluiks ver wijten gericht worden aan een zekere rich ting. Het is gemakkelijk verwijten te uiten. Als er van beide kanten goede wil getoond werd, zou deze moeilijkheid zich niet voordoen. Wat doet het er in feite toe, door wie men verpleegd wordt? Vast staat, dat de wijkverpleging zeer veel goed doet, vooral onder de arbeidende klasse. Doch ik vraag me af of het Wit-Gele Kruis alle hulpbronnen heeft aangeboord om zooveel mogelijk subsidie van verschillende zijden te ontvangen. Is er geen rijkssubsidie te verkrijgen en is aan de gemeente Zeven hoven al om ondersteuning gevraagd? Spr. wil hieromtrent nog nadere gegevens in winnen en verzoekt weth. Ran in deze niet te forceeren. Ik heb respect voor het aan tal bezoeken door de wijkzuster afgelegd (pl.m. 2.500 in 1938). De heer Vreeken heeft in andere ge meente naar subsidies voor wijkverpleging geïnformeerd en het bleek hem, dat zoo wel aan het Groene als aan het Wit-Gele Kruis financieel onderstand wordt gegeven Spr. meent, dat de gemeente rekening moet houden, dat in de toekomst eventueel van het Groene Kruis een gelijk verzoek zou kunnen worden gedaan, dus daar haar subsidie naar moet regelen. De voorz. noemt dat juist het bezwaar lijke. De gemeente wil juist niet, dat er later van andere zijde om steun gevraagd wordt. Het lijkt me ook niet noodig, dat er van Groene Kruis-zijde wijkverpleging komt, waar het Wit-Gele er al een heeft. Ofschoon de heer Akerboom met weth. Ran en den heer Springintveld zich voor directe subsidie (het gaat om 200 per jaar) heeft uitgesproken, wordt uiteinde lijk het onderwerp tot de volgende zitting aangehouden, daar de heer Vreeken zich met het prae-advies van B. en K. kan ver eenigen. Na deze hoofdschotel dient de voorz. een tusschengerechtje op, n.l. een ge meenschappelijke regeling betreffende toe lating van kinderen uit Ter Aar op de O.L. school alhier. B. en W. adviseeren dat hierbij dezelfde bepalingen getroffen zullen worden als voor kinderen van buiten Nieuwveen, die hier de bijzondere scholen bezoeken. De jaarlijksche kosten per leerling aan de openb. school zullen aan Ter Aar voor haar pupiliep gedeclareerd worden. Aldus be sloten. Ellende rond een ambtswoning. Hoe lang zal de gemeente nog met haar ambtswoning voor het hoofd der openb. school blijven sukkelen? Zoo peinsden wij, toen de voorz. het bouwval ter tafel bracht. Dit naar aanleiding van een schrijven van den heer Bordoux. Deze heeft met 1 Aug. a.s. drie jaar het beruchte pand bewoond tegen 250 per jaar met vry water, en in die tijd menige gang naar hetraadhuis gemaakt om zijn gemoed over lekkages e.d. te luchten. Thans stelt hij de vroedschap voor de huur te verlagen tot 150. B. en W. zijn uiteraard niet gecharmeerd op dit voorstel en stellen de vroedschap voor de huur te bepalen op 200, de waterleiding en de kleine reparaties voor het schoolhoofd, terwijl over grootere her stellingen afzonderlijk beslist zal worden. De heer Springintveld vindt dit voorstel toch wel wat bar, daar de bewoner dan nog zwaarder zou komen te zitten. Het huis is totaal verrot en het lijkt me een heele toer er gezond in te blijven, is zijn mild oordeel De heer Van Ankeren noemt het een lee- lijk trucje van het College. „Bent u ook geen huiseigenaar?", vraagt de voorz. hem „Zeker, maar zulke trucjes gebruik ik niet, om een huis leeg te krijgen," dient hij van repliek. De heer Vreeken velt een soort Salo- monsoordeel door de huur op f 200 te stellen, met de waterleiding niet vrij, en alle herstellingen voor de gemeente. Z.h.st. aangenomen. Als de gemeenteschool nog een fietsen rek voor 24 velo's geschonken wordt, die daar dagelijks stalling zoeken, wordt de vergoeding vastgesteld aan de besturen der bijzondere scholen over 1936. De lasten per leerling aan de openb. school bedroegen 9.81, op grond warvan de R.K. school tegen een gemiddelde van 137^ leerlin gen 1.348.87 ontvangt en de Chr. school met 81 leerlingen 797.06. Waar beide resp. 1.550 en 1.000 als voorschot ont vangen hebben, mogen we de(n) scherp zinnige^) lezer(es) misschien ter oplos sing voorleggen wat zij de gemeente terug moeten betalen. Vervolgens wordt de burgemeester una niem tot onbezoldigd ambtenaar van den burg. stand benoemd, om eventueel den heer Rovers of diens vervanger, den heer Robetz, bij een huwelijksvoltrekking te vervangen. De geloofsbrieven van de nieuw gekozen raadsleden worden aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen, wat voor de be trokkenen een gunstig resultaat oplevert, waarna de heer Springintveld een ruim bebruik van de rondvraag maakt. Op diens vraag of ook voor groote gezinnen van wei'kloozen gelegenheid geboden zou kunnen worden om hun eigen bedje te maken, zooals momenteel de behoeftige tuinders mogen doen, antwoordt de voorz., dat dit geheel buiten de gemeente omgaat en van regeeringswege geschiedt. Hierna sluit de voorz. de vergadering. Wordt begunstiger van het LUCHTVERDEDIGINGSFONDS. Geeft een jaarlijksche bij drage op giro 320.000 van het Luchtverdedigingsfonds, t. n. v. d. Vereen, v. Nat. Veiligheid, den Haag, of schrijft aan het Centr. Prop. Comité, Heerengracht 78, Amsterdam. Wij vragen duizenden be gunstigers I 13. Waarom wil Zwartvoet het elfje hetbosch uitjagen? Nu, omdat zij met haar lieve woordjes iedereen naar zich toehaalt, zegt Puntmuts. Je hebt gelijk, vriendje, dat is niet aardig van Myra. Weet je wat, we gaan met je mee naar Zwartvoet en zullen tezamen een plan bedenken. En even later loopen enkele van de zwartvoeters met Puntmuts door het bosch. 14. Hier zijn we al bij zjjn huisje, roept Puntmuts en doet meteen de deur open voor de vrienden. Dat is een goed idee om met Puntmuts mee te komen, zegt Zv/artvoet. Gaan jullie maar naar binnen. Ze gaan zitten. Iedereen denkt diep na. Ik zal tegen een boom gaan staan huilen, dan komt ze vast naar buiten om mij te troosten, zegt Puntmuts in eens. En de volgende dag staat Puntmuts tegen een boom en huilt zoo hard hij kan.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 11