OMGEVING RADIO-PROGRAMMA'S DONDERDAG 29 JUNI 193» DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 KAAG Oranjevereeniging „Ons Genoegen". In haar gisteravond gehouden bestuurs vergadering heelt de Oranjevereeniging „Ons Genoegen" alhier besloten dat de tra- ditioneele jaarlijksche Oranjefeesten dit jaar zullen aanvangen in den avond van 26 Juli a.s. en den geheelen daarop volgen den dag zullen voortdurend. Een ieder die wel eens eerder dit z.g. „Kaagsche feest" heeft meegemaakt zal ongetwijfeld deze kennisgeving met groote instemming begroeten en het bestuur heeft reeds alle maatregelen getroffen om te zorgen dat het Kaagsche feest 1939 alles zal overtreffen wat vorige jaren op dit gebied kon worden geboden. Reeds over enkele dagen zal een aan vang worden gemaakt met het innen der contributie en de leden worden vriendelijk verzocht hieraan zooveel mogelijk mede te werken en zoo mogelijk nieuwe leden aan te werven. Zooals bekend mag worden ge acht geeft het lidmaatschap recht tot gratis toegang tot het feestterrein en tot vrije deelname aan de diverse volksspelen, waar aan een keurige collectie waardevolle prij- zijn is verbonden. Binnenkort zal het uitgebreid program ma worden bekend gemaakt. KATWIJK AAN DEN RIJN Personalia. Voor acte nuttige Hand werken slaagde te Oudenbosch mej. J. Castenmiller alhier. LEIDSCHENDAM Koninginnefeesten. De vereeniging „Wilhelmina" zal dit jaar haar feestelijk- dheen houden op 30 en 31 Augustus a.s. op het terrein aan de St. Josephstraat. De le dag is geheel gewijd aan kinder- en volksspelen, terwijl de 2e dag geheel ge wijd is aan volksspelen, etcc., o.a. Natio nale ringrijdery. P. T. T. Bij beschikking van den di recteur-generaal der Posterijen, Telegra fie en Telefonie is, met ingang van 1 Augustus 1929, aangewezen als beheerder van het bijpost-, telegraaf- en telefoon kantoor alhier de heer J. van Zalinge, commies bij den P. T. T.-dienst te 's-Gra- venhage, directie T. D. LISSE DE TOESLAGREGELING VOOR BOLLENPELLEN. De toeslag dit jaar hooger dan In 1938. De toeslagregeling voor bollenpellen, welko in 1938 voor de werkloozen en ook voor de deelnemende patroons met zoo veel succes heeft gewerkt, wordt ook thans weer in toepassing gebracht. Wij vernemen echter dat er eenige wij ziging in de tarieven is aangebracht. Werd het vorig jaar voor de eerste 60 manden gepelde bollen een toeslag van 15 cent boven het gebruikelijke loon van Rijks wege verstrekt, dit jaar zal de toeslag voor de eerste 60 gepelde manden bollen 17 cent per mand bedragen. Worden meer dan 60 manden gepeld, hetgeen het vorig jaar veel voorkwam, dan ontvangt men voor het aantal boven 60 alleen het gebruikelijke loon, dus wordt hiervoor geen toeslag gegeven. Tegenover deze verhooging staat, dat de verstrekking van goedkoope levensmidde len gedurende den tijd dat men aan het bollenpellen deelneemt stop. Voor ds groote gezinnen zal dfe verhooging van den toeslag dus wel ongeveer gelijk staan met de voordeelen van goedkoope levens middelen. De kleine gezinnen echter heb ben thans een voordeel door de verhoo ging van den toeslag, daar men bij 60 manden pellen 1.50 meer ontvangt aan toeslag dan in 1938. Het voordeel van goedkoope levensmiddelen is beduidend lager dan de verhooging van den toeslag. Behalve eenige eenvoudige administra tieve voorzieningen, teneinde de controle op deze regeling mogelijk te doen zijn de werkgever betaalt zijn pelloon, terwijl de toeslag van gemeentewege aan den ar beider wórdt uitbetaald zijn aan deze tewerkstelling voor den werkgever geene bemoeienissen verbonden. Op eenvoudige wijze kan dit belangrijk sociaal werk dus wederom worden ge steund, zonder dat dit particuliere finan- tieele offers eischt. De patroons die verleden jaar aan de toeslagregeling hebben medegewerkt, wa ren over het algemeen vol lof over het verloop der werkzaamheden en besloten een volgende keer zeker weer hieraan deel te nemen. Het is te wenschen, dat de oproep van wege het Gemeentebestuur tot alle pa troons in de bloembollenbedr|jven ge richt, veel weerklank moge vinden en daardoor zeer veel werkloozen althans voor eenige weken in staat zullen kunnen worden gesteld zelf voor hunne gezinnen een weekgeld te brengen, waardoor zij te vens uit den sleur van het alledaagsche le ven geheven worden. Aanvragen om bollenpellers kan men richten tot het Bureau der Arbeidsbemid deling, Bondstraat, telef. 3102 en 3370, ge opend op alle werkdagen van 9% tot opend op alle werkdagen van 8.30 tot 12 en 1.30 to 5 uur. Auto opgespoord. De gemeente-poli- tie heeft een auto, welke op den Heere- weg stond, opgespoord, welke vermoede lijk afkomstig was van ontvreemding. Een onderzoek heeft men ingesteld. Concert. Ter gelegenheid van den verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard zal hedenavond, Donderdagavond, een concert worden gegeven vanaf het balcon van hotel „de Witte Zwaan" alhier. Dit concert is door het Oranje-Comité ter plaatse bewerkstelligd. Personalia. De Weleerw. heer J. Th. Veelen uit Vroomshoop heeft zijn beroep tot predikant te Lisse van de Ned. Herv. Gemeente aangenomen en zal t.z.t. als zoo danig worden geïnstalleerd. Aan de R.-K. Kweekschool te Bergen (N.-H.) is geslaagd voor onderwijzeres mej. Truus Lamboo, alhier. schillende tropheen en vlaggen een feeste lijk aanzien was gegeven. Omstreeks twee uur sprak de voorzitter van de afdeeling Voorschoten, de heer C. Bins,»een woord van welkom tot de aanwezigen, afgevaar digden van verschillende afdeelingen en in het bijzonder tot den heer L. de Groot, voorzitter van den Kon. Nederl. Midden standsbond en het districtbestuur. Nadat de nieuwe afdeeling Monster is welkom ge- heeten, wordt aan de afwerking van de agenda begonnen. Tot lid van den Stands- er. Bondsraad werd in de vac.-Son benoemd de heer K. Korf uit Gouda. Hierna ver kreeg de heer L. de Groot, uit Rotterdam, voorzitter van den bond het woord tot het houden van een toespraak, die de mid denstanders op de hoogte bracht van de moeilijkheden van het organisatieleven en hen onder het oog bracht den plicht om of fers te brengen voor een bloeienden mid denstandsbond. Het gezelschap begaf zich hierna naar het Raadhuis om door het ge- WARMOND Een uitstapje voor militairen. Ter ge legenheid van den verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard is door het gemeentebe stuur van Wassenaar aan de aldaar inge kwartierde militairen een feestdag aan geboden, waarbij o.m. ook was begrepen een watertochtje naar onze mooie plassen. Met een aantal booten arriveerden zij om ongeveer vier uur aan de Sociëteit de Kaag en de op het terrein en in het gebouw heerschende drukte gaf den indruk dat wij volop in de mobilisatie zaten. Nadat allen in het sociëteitsgebouw had den plaats genomen ham kapitein Karres het woord om in de eerste plaats te herin neren aan het heugelijke feit van de ver jaardag van Prins Bernhard en de groote sympathie die het Nederlandsche volk en in het bijzonder het Nederlandsche leger hem toedraagt. Dan verheugde het spreker Een matte of gebruinde teint staat altijd charmant Amilda-crcme, die tevens zoo goed is voor de huid, is verkrijgbaar in deze twee bogèorde teinten. Mat of Bruin. Doos 50 en 25 et- NOORDWIJKERHOUT Zilveren jubileum. Heden was het 25 jaar geleden, dat de heer H. van der Bor, wegwerker bij de Ned. Spoorwegen, in dienst trad bij de Ned. Spoorwegen. Hedenmorgen had de huldiging van den jubilaris plaats. Allereerst nam de heer W. van Duyn, opzichter van Weg en Werken der Ned. Spoorwegen uit Leiden, het woord om hem in hartelijke bewoordingen namens de Di rectie geluk te wenschen, en hem het ge bruikelijke geschenk onder couvert aan bood, benevens een oorkonde voor 25-jari- ge trouwe dienstvervulling. De heer A. A. Wijnnobel, assistent-opzichter van Weg en Werken uit Leiden, wenschte den jubilaris namens het personeel van Leiden en de sectie hartelijk geluk, en prees de goede verstandhouding, waardoor de werkzaam heden op de juiste wijze verricht worden. Namens het personeel van de sectie bood daarop de heer B. T. J. Jacobs, ploegbaas, den jubilaris een mooi rookstel aan. Nog vele bewijzen van belangstelling mocht de jubilaris ontvangen. Personalia. De heer Th. Horsthuis, ambtenaar ter secretarie, alhier slaagde le 's-Gravenhage voor het diploma gemeente- daministratie. Mej. A. Witteman, alhier, is benoemd tot onderwijzeres aan de R.K. school te Sassenheim. Bollenbeiu-s. De 2e bloembollenbeurs- dag is goed verloopen. Er waren 160 bc-% zoekers, Reeds zijn 27 tafeltjes aan expor teurs verhuurd. De handel was ditmaal stug te noemen. Er waren wel veel kweekers doch als men de beurs wil houden zullen èr veel meer kweekers gebruik van moeten maken. Geboren: Johannes Jacobus, z. van W. Kortekaas en M. Los Gerritje Wou- wina, d. van T. Pors en H. Hoetmer Bastiaan Jan, z. van A. van der Tang en B. Passchier Hubertus Eduard Theodo- rus Antonius, z. van C. H. J. Colijn en J. A. Buschman Johanna, d. van Th. N. van der Meer en van H. Broekhof Wilhel mus Leonardus Gerardus z. van Th. M. Bader en M. J. Meeuwissen Wilhelmus Petrus, z. van N. van den Berg en A. P. van den Berg Engelbertus Antonius z. van G. van den Rotten en M. A. Franken Anna Hendrika, d. van P. van den Burg en M. A. Warmenhoven Cosmas Antonius, z. van M. C. Kokkelkoren en J. J. Rijnbeek Maria Johanna d. van H. J. Duiven voorden en A. M. Bus. Overleden: G. Vogelaar, 28 jaar A. Ligtenberg, 40 jaar echtgenoot van M. C. Donder M. Kaptein, 76 jaar, weduwe van C. de Groot C. Kerkvliet, 72 jaar Th. J. Kortekaas, 27 jaar W. Av Latta, 59 jaar F. F. E. Richartz, 46 jaar, echt genoot van C. C. van Doorn J. de Ko ning, 86 jaar W. van den Berg 73 jaar, weduwnaar van M. Hoogenboom H. van der Meer, 82 jaar, weduwnaar van J. M. Ligtvoet A. Laurijssen,-90 jaar .weduw naar van W. Mare. Ondertrouwd: Th. E. van den Berg, 3 7jaar en A. M. Schulte, 33 jaar A. W. van den Burg 28 jaar en J. Brauer, 23 jaar Getrouwd: A. J. Pennings ,26 jaar en A. C. J. de Groot, 25 jaar J. P. Onder water, 32 jaar en H. J. Kortekaas, 29 jaar H. W. van Eeden, 29 jaar en J. C. van Paridon, 30 jaar M .D. Berrevoets 47 jaar en M. Waterland, 46 jaar A. Jansen, 23 jaar en A. M. W. Carree, 24 jaar W. F. van den Burg, 27 jaar en E. Kuiper, 24 jaar J. C. Broekhof, 26 jaar en A. van den Berg, 23 jaar. SASSENHEIM Personalia. Te 's-Hertogenbosch slaag de voor het examen L.O. Mej. C. v. d. Weij- den, alhier. VOORSCHOTEN Districtvergadering Kon. Nederl. Middenstandsbond. In hotel Deurloo heeft Woensdagmiddag de vergadering plaats gehad van het dis trict IX van den Kon*. Nederl. Midden slandsbond onder leiding van den heer L. Vos, voorzitter van het district. Aan het gebouw van hotel Deurloo waren aan bei de zijden de bondsvlagen uitgestoken, ter wijl de vergaderzaal met bloemen en ver meentebestuur te worden ontvangen. Tij dens dezen gang speelde het carillon van den gemeentetoren. In de hall van het Raadhuis waren ter ontvangst aanwezig burgemeester, wethouders en de gemeente secretaris. Burgemeester Berkhout heette namens het gemeentebestuur het gezel schap welkom, en overhandigde, namens de Zilverfabriek aan den heer L. de Groot, ter herinnering een gouden legpenning en aan de heeren L. Vos en A. van Oosten, voorzitter en secretaris van het district, aen zilveren legpenning. Nadat deze rede door de heeren was beantwoord, werd een be zoek gebracht aan de raadszaal en het Wil- helminapark. Ook aan Allemansgeest werd nog een bezoek gebracht,, waarna in hotel Deurloo werd gedineerd. Des avonds te 8 uur werd de avondver gadering gehouden in hotel Deurloo, die ge opend werd door den heer C. Bins, voorzit ter van de afdeeling Voorschoten, die te vens de gastvrouwe was op dezen dag, waarna een inleiding werd gehouden door den Districtsvoorzitter, den heer L. Vos. Den weleerw. heer Ds. A. Trouw, predi kant te 's-Gravenhage, hield een rede met het onderwerp: „Levenswaarden voor den hedendaagschen mensch".. Op deze verga dering was aanwezig het gemeentebestuur, B. en W., gemeente-secretaris en het be stuur van de R.-K. Midenstandsvereeni- ging de „Hanze". Met een woord van dank sloot de districtsvoorzitter L. Vos deze bij eenkomst. Eerste hulp bij ongelukken. Maandag 26 Juni alhier examens afgenomen van wege het Central Bureau tot uitgifte van het Eenheidsdiploma E.H.B.O. in Neder land. Tot volledge bevoegdhed slaagden de dames: C. v. Benten, F. C. Willemse-Dek- kers, Z. J. Pen, C. P. Verhoog, N. A. Zoete- melk-Groenewegen, M. Sztrom, C. C. H. de Jong, B. A. Keyzer, H. G. G.' J. Peters Frankvoort, A. J. v. d. Krogt, J. A. Lamboo, J. C. van Rooyen, A. F. Knoote, J. M. Planje, J. F. van Leeuwen, J. J. v. d. Eng Warmerdam, en A. van Ouwerkerk. De opleiding is gegeven door dr. C. J. Kerkhof, arts, alhier, daartoe aangezocht door de afdeeling Voorschoten der Ned. Ver, voor E.H.B.O. Collecte. De Zonnestraalcollecte heeft opgebracht de som van 65.82 en de col lecte ten bate van het fonds voor oud-mi litairen heeft opgebracht de som van" ƒ35.80. Geboren: Floris Jacobus, z. van F. J. Wassenaar en M. van Santen Maria Barbara, d. van J. J. van Vliet en J. van der Klaauw Ondertrouwd: J. M. de Ruyler, 27 jaar en W. C. Verhoeven 26 jaar A. H. van den Hoek 27 jaar en F. C. van Dam 24 jaar B. Vis 27 jaar te Arnhem en P. G. Le Poole 26 jaar Overleden: A. C. Pompe, oud 40 jaar Gevestigd: A. de Vries Burg. Treub- straat 12 van Den Haag J. van der Grijn, Leidscheweg 547 van Den Haag J. W. Huis, Veurscheweg 181 van Leid- schendam G. Vlasveld, Rijndijk 222 van Oegstgeest M. de Roode, Rijndijk 222 van Oegstgeest H. Waltje, Leidscheweg 51 van Wymbritseradeel Wed. P. C. Seegelaar-Hellemond, Willem de Zwijger laan 3 van Den Haag J. Kool, Willem de Zwijgerlaan 3 van Den Haag Wed. E. v. d. Ham-Oudshoorn, Burg. Vernèdepark 7 van Rotterdam H. J. Onderwater-geb. Kortekaas, Rijndijk 50 van Noordwijker- hout A. R. Bouricius, Papelaan 110 van Den Haag W. M. van den Bogert, Pape laan 110 van Den Haag J. C. Noorder- meer, van Kempenstraat 21 van Wassenaar J. M. van Linsen, Stadwijkstraat 7 van Wijk bij Duurstede. Vertrokken: J. M. van der Bijl, van Leidscheweg 108 naar Leiden Morsch- singel 1 G. M. Vink, van Rijndijk 308 naar Noordwijkerhout, Havenstraat 9 H. D. de Jong, van Horstlaan 12, naar Voorburg, van Montfoortstraat 49 J. G. de Jong, van Leidscheweg 348 naar Noot dorp, Dwraskade F18 L. J. Griffioen, van van Kempenstraat 3 naar Leidschen- dam, Veurschestraatweg 248 J. M. H. Hotze, van Leidscheweg 327, naar Leiden, Oude Rijn 194 R. Udo, van Veursche weg 202, naar Den Haag, Offenberglaan 1 dat hier ter officieele ontvangst aanwezig was den heer Alb. Oudshoorn wethouder en loco burgemeester, waarmede deze dui delijk bewijst dat hij de militairen een warm hart toedraagt. Dit, aldus spreker, is echter geen wonder want de heer Ouds hoorn was mede e envaix de eerste die in 1914 onder de wapenen werd geroepen en eveneens ergens anders werd ingekwartierd Uit het gesprek dat spreker met hem heeft gehad, liet de heer Oudshoorn duidelijk blijken hoe bijzonder aangenaam het voor den militair is wanneer de verhouding tus- schen de burgerij en de ingekwartierden goed is. Dat dij, in Wassenaar uitstekend is behoeft geen betoog en bewijst voldoende dit mooie feest. Spreker dankte nog luite nant Ronsema van de vaartuigendienst die deze tocht heeft voorbereid en bracht ver volgens een drie werf hoera uit op Prins Bernhard het gemeentebestuur van Wasse naar en de heer Oudshoorn, waarmede alle aanwezigen van harte instemden. De heer Oudshoorn dankte den heer Karres voor zfjn vriendelijke woorden. Inderdaad wist spreker bij ervaring wat het was van huis geroepen te worden, vrouw en kin deren te verlaten om ergens in den vreem de ingekwartierd te worden. Spreker weet ook hoe goed het dan doet, wanneer men medeleeft met de ingekwartierden en daar om had spreker gaarne gevolg gegeven aan het verzoek de bezoekei's met een kort woordje toe te spreken. Wassenaar met zijn prachtige bosschen en wandelpaden is mooi, aldus spreker, doch ook onze gemeente met zijn onvol prezen Kagerplassen is een bezoek ten volle waard. Namens het gemeentebestuur heet ik U van «harte welkom en ik breng hulde aan de organisatoren van dit water tochtje de heeren kapitein Karres en luite nant Bonsema, dat zij Warmond voor dit watertochtje hebben uitgekozen. Spreker verzocht de aanwezigen een drie werf hoera te willen uitbrengen op het Nederlandsche leger en har eminente leiding. Uit volle borst werd hierna het Wilhelmus gezongen, waarna ververschingen werden aangeboden Een keurig verzorgd strijkje zorgde voor vroolijke en pittige muziek en er heerschte een oprechte feeststemming. Het is voor de militairen een onvergetelijke dag ge worden en het zal hun zeer zeker goed ge daan hebben dat zij zich gedragen weten door de sympathie van de burgerij. Na nog een tochtje over de meren gemaakt te heben werd te terugtocht naar Wassenaar aanvaard waar het feest verder werd voort gezet. WASSENAAR Geboren: Geertrui Martijntje Johan na Maria, d. van J. Haasbroek en M. D. Stok Jaccba, d. van N. van Keppel en J. v. d. Zwaan. Ondertrouwd: M. Verdam. Vogels en T. Getrouwd: G. van den Akker en C. J. Overgauw H. A. L. van der Burght en M. E. D. L. van Rijn G. D. Breed- veld en H. G. Blankenspoor. Overleden: Willem Korpei-shok 58 j. echtgen. van S. van Buren Franciscus Petrus Hooijmans 42 j., echtgen. van M. J. A. Vermeulen Adriaan Hendrik Maria Willemse 53 j. echtgen. van M. J. A. Ver meulen Hermanus Cornelius Antonius Hesseling 23 j. ongeh. ZOETERMEER Geboren: Jan, z. van: J. J. Vollcbregt en G. M. Duivesteijn. Ondertrouwd: P. Veltman, oud 30 jaar en G. M. P. Westgeest, oud 29 jaar. Overleden: C. den Hals, oud 76 jaar gehuwd met H. Vis J. J. A. Muijen, oud 2 jaar dochter van: J. Muijen en H. Brood man Levenloos aangegeven kind van: J. P. Duijvelaar en J. J. Klos. Vertrokken: J. A. Goressen naar Boskoop - acker ambacht. J. W. H. v. Muilwijk naar Pijn- 1. de Vette naar Vlaardinger- DONDERDAG 29 JUNI 1939 Koopt bij hen, die in Uw Dagblad adverteeren VRIJDAG 30 JUNI 1939 HILVERSUM I. 1875 en 415.5 M. Alge meen Programma, verzogd door de NCRV 8.00 Schriftlezing, meditatie 8.15 Be richten, gramofoonmuziek (9.309.45 Ge- lukwenschen) 10.30 Morgendienst 11.00 Gramofoonmuziek 11.15 Cello en piano, en gramofoonmuziek 12.00 Be richten 12.15 De Postillons (In de pauzes: Causerie „Een woord voor U", en gramo foonmuziek) 2.00 Gramofoonmuziek 2.30 Christ, lectuur 3.00 Zang en piano, en gramofoonmuziek 3.45 Gramofoonmu ziek 410 Haagsch trio en gramofoon muziek 5.30 Orgelspel 6.30 Berichten, hierna: Voor tuinliefhebbers 7.00 Be richten 7.15 Declamatie 7.457.55 'Gramofoonmuziek 8.00 Berichten A.N.P., herhaling S.O.S.-Berichten 8.15 Christ. Oratoriumvereeniging van Haarlem en so list 9.30 Causerie „De Unie van Zuid- Afrika" 10.00 Berichten A.N.P., actueel halfuur 10.30 De Eemlanders 11.25 Gramofoonmuziek, ca. 11.5012.00 Schrift lezing. HILVERSUM II. 301.5 M. 8.00 VARA. 10.VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO 11.0012.00 VARA 8.00 Gramofoonmu ziek (Om 8.16 Berichten) 10.00 Morgen wijding 10.20 Declamatie 10.40 Viool en piano 11.10 Declamatie 11.30 Es meralda 12.00 De Palladians 12.45 Gi-amofoonmuziek 1.15 -AVRO-Amuse ments-orkest 2.00 Declamatie 2.30 Het Lyra-trio 3.15 Populair solisten concert (ca. 3.45 Berichten) 4.00 Gra mofoonmuziek 4.30 Orgelspel 5.00 Voor de kinderen 5.30 VAR A-orkest 6.28 Berichten 6.30 Letterkundig over zicht 6.50 Groninger Orkestvereeniging (opn.) 7.00 VARA-Kalender 7.Ü5 Cau serie „Naar de Ardennen en Luxemburg" 7.23 Berichten ANP 7.30 Berichten 7.35 Cursus „De beginselvei-klaring van de Centrale Commissie voor het Vrijzinnig Protestantisme" 8.00 Cello en piano 8.30 Causerie „Bijbelsche kunst in het Rijksmuseum" 9.00 Jack de Vries' Inter nationals en soliste 9.30 Radiotoonecl 9.45 VARA-orkest en solisten 10.30 Be richten ANP 10.40 Avondwijding 11.00 Trioconcert 11.30 Jazzmuziek (gr. pl.) 11.55—12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH. 15.00 M. 11.40—11.50 Gramofoonmuziek 12.20 Orgelconcert 12.35 Sydney Kyte's Band en soliste 1.20 Causerie „Imperial Affairs" 1.352.20 Het Birminghams Philharmonisch strijk orkest 2.45—3.05 Zangvoordracht (alt) 4.00 Causerie „Whitehall summer" 4.15 Gramofoonmuziek 4.45 Radio- toneel 5.20 Reportage 5.30 Kenneth Sydney Baynes en zijn orkest, en soliste 6.20 Berichten 6.50 Gramofoonmu ziek met toelichting 7.05 Parlementair overzicht 7.20 Croon-wcdstrijd 7.50 Radiotoonecl met muziek 8.20 Radio toonecl 9.20 Berichten 9.50 Hel BBC- orkest 10.50 Billy Bissett's Canadians, en solisten 11.20 Brian Lawrance's sextet en „The Three Ginx" 11.50 Gramofoon muziek 12.1512.20 Berichten. RADIO PARIJS. 1648 M. 12.30 Zang 1.25 Gramofoonmuziek 2.35, 3.50 en 4.50 Zang 5.05 Viool voordracht 5.25 Kamermuziek 6.35 Pianovoordracht 6.50 Zang 7.20 Het Bailly-orkest 8.50 Radiotoneel 10.50 Gramofoonmuziek 11.2012.50 Nachtconcert m.m.v, solist. KEULEN. 456 M. 6.50 Gramofoon muziek 7.35 en 8.50 Herm. Hagestcdt's orkest 12.20 Fabrieks-strijkorkest 1.35 Het Omroepkleinorkest 2.303.20 Populair concert 4.20 Herm. Hagestedt's orkest 6.50 Piano-duetten 7.35 Gra mofoonmuziek 8.30 Leo Eysoldt's orkest, solisten en hel Keulsch pianotrio 11.00 12.20 Otto ï'ricke's orkest. BRUSSEL, 3Ï2 en 484 M. 322 M.: 12.10 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Het Omroepdansorkest1.502.20 Gra mofoonmuziek 5.20 Kamerorkest 6.25 en 6.50 Gramofoonmuziek muziek 7 20 Het Omroepdansorkest 8.20 Het Omroeporkest 9.05 Radiotooneel 9.35 Het Omroeporkest 10.3011.20 Gramo- foonmuizek. 484: M.: 12.20, 1.30—2.20, 5.20 en 6.35 Gramofoonmuziek 7.35 en 8.20 Zang. Hierna: „La serva Padrona", opera 9.35 Het Radio-orkest 10.30 Gramofoonmu ziek met toelichting 11.15—11.20 Gramo foonmuziek. DEUTSCIILANDSENDER, 1571 M. 8.35 Het Omroeporkest en solist 10.20 Berichten 10.40 Reportage 10.50 Cello en piano 11.05 Berichten 11.20—12.20 Het Breronel-kwartet. GEM. RADIODISTRIBUTIEBEDRIJF. 3de Programma: 8.00 Keulen 10.20 Radio PTT Nord 12.20 Brussel VI. 2.20 Keulen 3.20 R. Danmark of diversen 4.20 Keulen 5.20 Brussel Fr. 6.20 Londen Reg. 7.20 Brussel VI. 7.35 Keulen 8.30 Londen Reg. 9.20 Droitwich 9.35 Brussel VI. 11.20 Radio Parjjs. 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 Radio Parijs 9.30 Radio PTT Nord 9.50 Diversen 10.35 Londen Reg. 12.35 Droitwich 1.20 Londen Reg. 5.20 Droitwich 6.35 Brussel Fr. 7.20 Droit wich 7.50 Londen Reg. 8.20 Gra mofoonmuziek GRD of diversen 10.00 Droitwich.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9