OMGEVING RIJNSTREEK Haarlemsche Bloemenkeuring DINSDAG 27 JUNI 1939 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 HILLEGOM De Hanze. Gisteravond hield de afd. Hillegom van de Hanze een ledenvergade ring in hotel Sistermans. Aanvankelijk was de opkomst matig, later goed. De voor., de heer G. B. Kroon, opent met den chr. groet, waarna de secretaris de notulen leest, die onveranderd onder dank worden goedgekeurd. Vervolgens doet de voorzitter mededeelingen omtrent het vacantie-oord: „De hooge Hoender- berg", waarna hij waarschuwt tegen een reclame-bureau. Vervolgens brengt de heer Do Jong een keurig en zeer uitgebreid verslag uit van den Centralen Raad, dat met applaus ontvangen wordt en waarop een woord van hartelijken dank volgde. Door een der leden werden werden beden kingen gemaakt tegen het oordeel van den bondsvoorzitter ojzichtens de Midza, waar over zich een gedachtenwisseling ontspon. Vervolgens geeft de voorzitter een opsom ming van hetgeen de Hanzebond in het af- geloopen jaar verrichtte, hetgeen enorm is geweest. De voorzitter dankt ook de Han- zeleden, die meegewerkt hebben tot het groote succes der bloembollenveiling van de St. Martinusparochie. Nog wordt een ernstig woord van protest geuit opzichtens het uitgaan onder missievlag, hetgeen on juist is, daar dit uitgaat van V.D.S. Waar de feestavond beduidend meer gekost heeft 'dan gevoteerd werd, vraagt het be stuur machtiging het meerdere te dekken, welke machtiging wordt verleend. Dan komt aan de orde: Enquete vervroegde winkelsluiting op Zaterdagavond. Verre weg de meeste leden verklaarden zich daartegen, terwijl anderen met klem be pleitten daartoe te geraken. Door den geestel. adviseur werd nu een korte causerie gehouden over de beteeke- nis van onze katholieke middenstanders in den Raad, welk betoog met groote aan dacht werd gevolgd. Vervolgens kreeg de Commissie het woord over de lijsten van slechte betalers. Het werk, dat door de Commissie hier is verricht, zal zeker ruimschoots vruchten dragen. Met vrelgde werd gewag gemaakt van een afdeeling van den Ned. R.K. Krui- deniersbond uit de Hanze-afdeeling. De rondvraag was zeer belangrijk. Be licht werd de extra reclame van de coöpe ratie voor uitstapjes, welke bedenkelijk werden geacht. Verder werd gehoopt, dat straks veel gedaan zal worden voor San tos, die er op den feestavond zeer stiefmoe derlijk afkwam. De voorzitter zegt toe, dat er dan flink gesteund zal worden. Zeer breed werd gewezen op de noodzakelijk heid van het verbinden van het lidmaat schap van de standsorganisatie met dat der vakorganisatie. Er viel uit de discussies wel te beluisteren, dat men in dezen nog sluiting met den chr. groet te ruim 11 uur. KATWIJK Ko-Plu-Ko. De Konijnen- en Pluimvee- fokkersvereeniging hield een buitengewone ledenvergadering in „Casa Cara", welke vergadering speciaal belegd was ter be oordeeling van een collectie konijnen en waarna de heer Grauwmans te Zeist, keur meester, gelegenheid kreeg aan de leden eenige wenken te geven, ter verbetering van het ras. Hiervoor waren een 64-tal die ren aangebracht, alle van jongen leeftijd. Bij de beoordeeling der dieren werd speciaal gelet op kleur, ras en vorm. De uitslag was dat de heer Sosef een zilveren medaille verwierf voor de mooiste collectie. De heer J. van Elten een beker voor de mooiste der groote rassen. De heer C. van Delft een beker voor de mooiste der middenrassen. De heer D. Ouwersloot een beker voor de mooiste der midden rassen. Verder werden nog prijzen behaald door de heeren W. van Wouw, A. Kuyt en P. de Best. Nadat de voorzitter den heer Grauwmans had be dankt voor zijn werkzaamheden in het be lang der leden, had een verloting plaats van eenige konijnen en duiven, waarna sluiting der vergadering. „Uit". De ouden van dagen gaan per auto Donderdag a.s. toeren. Het zal plaats hebben op Donderdag 29 Juni; vertrek half 3 vanaf Voorstraat. KATWIJK AAN DEN RIJN HET VLIEGVELD. De bedrijvigheid aan het vliegveld neemt geregeld toe. De zandtreinen uit Rijksdorp rijden den ganschen. dag visa versa. Iedere trein neemt ongeveer 50 M3. zand mee en zoo ryden tientallen treinen per dag over het viaduct in den weg Kat wijk a. d. RijnWassenaar, en vervolgens den polder in naar het terrein van het vliegveld. Tegelijk met deze enorme zand- aanvoer is tegelijk cok het aantal arbeiders uitgebreid, zoodat dit bijna de 2000 nadert. Aan de haak. Het zoontje van D. P. was geen goede hengelaar, want inplaats van een visch, geraakte de vischhaak in z'n eigen been, waaraan dr. H. hulp moest verleenen. Collecte. De speldjesdag ten bate van den K.R.O. bracht ruim f 23.op. LISSE Successen! De R.-K. Gemengde Zang- vereeniging ..St. Gregorius", directeur de heer W. Mizee te Leiden, behaalde Zon dag op het zangconcours te Voorburg een eersten prijs in de JEereafdeeling. De R.-K. Harmonie „Adolf Kolping" behaalde Zondag op het muziekconcours te Leidschendam in de afdeeling Uitmuntend heid een eersten prijs met 369 punten en werd bovendien, daar zij van beide con- coursdagon het hoogte aantal punten be haalde, winnaar van den wissel-Burge meester Keijzer-beker. NOORDWIJKERHOUT Personalia. Tot onderwijzer aan de R.K. Jongensschool, alhier, is benoemd de heer K. Teeuwen uit Arnhem. NOORDWIJK Gemeente-geneesheer. De heer J. P. Niekerk heeft ontslag gevraagd als ge- het feit, dat hij wegens zijn benoeming tot meente-geneesheer, zulks in verband mot lid van den Raad, straks een met dit lid maatschap onvereenigbare betrekking be kleedt. Daarom stellen B. en W. den Raad thans voor, den heer Niekerk ontslag te verleenen en in diens plaats tot gemeente-geneesheer te benoemen den heer H. J. de Graaf en wel van 1 Juli a.s. tot 31 Dec. 1940. Uitbreiding speelplaats Herv. School. B. en W. stellen den Raad voor, de voor uitbreiding van de speelplaats van de Her vormde School aan de Huis ter Duin straat te Noordwijk aan Zee, benoodigde medewerking te verleenen. De kosten van grondaankoop en -overdracht en van de betegeling, ommuring enz. dier speelplaats worden geraamd op 4317. Van rioolbelasting tot straatbelasting. Gelijk bekend besloot de Raad bij de be ihandeling der gemeente-begrooting 1939 in December j.l. in principe de bestaande hefing van rioolbelasting om te zetten in een meer volledige straatbelasting. De tot nog toe geheven rioolbelasting beoogde alleen een billijke bijdrage te verkrijgen in de ten laste der gemeente komende kos ten voor den afvoer van water en vuil. De nieuwe straatbelasting beoogt iets meer, n.l. behalve een billijke bijdrage in de kosten voor afvoer van water en vuil ook in de kosten voor onderhoud van wegen en straten en' van de verlichting. Evenals in de bestaande verordening wordt ook in dit ontwerp voorgesteld alleen de gebouwde eigendommen en de daarbij behoorende erven in de belasting te betrekken. De maatstaf voor de heffing van de straatbelasting blijft gelijk aan dien voor de rioolbelasting, n.l. de belastbare op brengst van de eigendommen, zooals die in de kadastrale leggers is vermeld. Echter, en nu komt het verschil, van deze opbrengst zal 4 procent worden ge heven, dat is dus 1 procent meer dan de rioolbelasting bedraagt. Voorts is de be paling, dat voor panden met een hoogere opbrengst dan 1600.van het meerdere een kleiner percentage zal worden geheven alleen behouden voor hotels en pensions, welke gedurende een korten tijd van het jaar in exploitatie zijn. Van deze meerdere opbrengst zal worden geheven 2K ter wijl de overeenkomstige heffing volgens de bestaande verordening 1% bedroeg. VALKENBURG Gemeenteraad. Voor den Luhctbe- schermingsdienst werd <Je subsidie hoogd met f 300. De Oranjevereeniging kreeg over 1939 een subsidie van ƒ25. Be sloten werd uit het werkfonds een voor schot ad 44.650 te aanvaarden ter ver nieuwing van den straatweg grens Kat wijkVoorschoten. Met deze werkzaam heden zal vermoedelijk in Augustus kun nen worden begonnen. Op het verzoek van Valkenburg om in een hoogere steunklas- se te worden geplaatst, was door den Mi nister van Sociale Zaken afwijzend be schikt. Ook het verzoek om het uurloon bij de werkverschaffing (Vliegveld) te verhoogen is door den Minister afgewezen op grond van de hier bestaande loonen in de vrije bedrijven en de lage woninghu- ren. VOORSCHOTEN K.R.O. Op 25 Juni j.l. werd aan de R.K. kerk (parochie H. Laurentius) en aan de kloosterkerk aan de Haagsche Schouw (parochie H. Maria Middelares een speldjes dag gehouden ten bate van de K.R.O.- missie actie. De opbrengst bedroeg respec tievelyk 37.78 en 10.73 >5d.i. samen een bedrag van ƒ48.52. Personalia. Tot volontair ter ge meente-secretarie te Leidschendam is be noemd de heer Q. J. Kouwenhoven, alhier. Arbeidsbemiddeling Bij het agentschap der arbeidsbemiddeling alhier stonden op Zaterdag 24 Juni 1939 als werkzoekenden ingeschreven voor diverse beroepen in totaal 80 personen, waarvan 54 in werk verschaffing. Door den agent der arbeidsbemiddeling wordt zitting gehouden; voor werkgevers: des voormiddags van 9—12 uur ten ge meentehuize, voor werknemers des voor middags van 9—9.15 uur in het Ambachts huis. WARMOND Groene Kruis. Onder voorzitterschap van dr. H. J. A. Walenkamp had in hotel „De Stad Rome" de algemeene jaarlijk- sche vergadering plaats van de vereeni- ging „Het Groehe Kruis" alhier. De voor zitter heette de leden hartelijk welkom. Krelagehuis, 2661939. Een gouden medaille werd toegekend aan de collectie Lathyrus „in nieuwe en nieuw ste variëteiten" ingezonden door de T. I. Enchantress v.h. H. Carlee, te Haarlem. Welverdiend. Zoowel de kwaliteit als de hoeveelheid der tentoongestelde zeer lang- stelige bloemen, en ook de met zorg uitge voerde opstelling wettigen volkomen deze onderscheiding. Welke variëteit was het mooist? De zalmkleurige Silver Jubilee, de iets don kerder Prinses Beatrix, de rose Sentiment, de donker blauwe Fortuner, zij allen din gen naar de eerste plaats. Ook de helderroode Grand Slam en de zuiver witte Bridal Veil waren best, zon der de andere vele variëteiten daarmede te kort te doen. Hoewel voor een groot gedeelte buiten het vak staande, had deze inzending aller bewondering. Helder oranje-rood was de door C. Al kemade Azn., Noordwijk, ingezonden groot-bloemige Gladiool Brillant Star. Een mooie kleur, de bloemen hadden nog nog niet veel open kelken, zoodat algeheele beoordeeling achterwege moet blijven. Reeds eenige malen had de heer J. A. v. d. Zwet Gzn. Roelofarendsveen, eenige pot ten met Lil. amabile ingezonden. Ditmaal waren het een aantal rijkblbeiende sten gels. Voor de gewcnschte verhooging kon de Commissie echter geen vrijheid vinden. „Gaarne terug in betere conditie" schre ven wij arrogant eenige weken geleden omtrent de kruising grootbloemige Gla diool en Heraut van den heer L. J. Ver schoor, Sassenheim. Thans was deze nieuwigheid in volle glo rie aanwezig, met flinke lange goed bezet te stengels. De variatie was wel groot! Na de Gladio len kreeg men een Eremurus Bungei te be wonderen van den heer J. Schoehuys, Be verwijk, waarnaast de heer A. Aker, Zwaagdijk, een collectie Enkele en Dubbe le Anemonen tentoonstelde, w.o. eenige zeer oude variëteiten als: The Governor, The Admiral en Lord Lieutenant. Een kleine maar mooie collectie Iris An- glica was aanwezig van de firma J. G. El- dering en Co., Overmeer. Door het nadeel dat dit ras geen broei- eigenschappen heeft, is de belangstelling hiervoor veel minder als voor de Holl. Iris. De bloemen zijn echter schitterend. „Gaarne terug in betere conditie" no teerde de Commissie bij een inzending Alstromeria Orange King van Gebr. de Ruyter, Oegstgeest. wy zullen dus de vol gende week afwachten. De Lathyrus-inzending van C. G. van Tubergen Jr., Haarlem, kon niet tippen aan die van Carlee, ofschoon ook hier goe de variëteiten waren, zooals de zuiver wit te Bonne Chance. De Heraut-gladiolen Rubicunda (donker rood) en de lichtere Hugo Grotius waren, in hun soort mooi. De stelen wel wat kort. Ook deze firma toonde eenige Eremurus- soorten, en eenige variëteiten van Ismene. Tot slot nog eenige mooie, goed-gevorm de bloemen van de zuiver-gele Calla Elliot- tiana van Belletiana van Belle en Teeu wen, Lisse. In de beurszaal was het druk. Op het bord was veel „Vraag en aanbod" geplakt, en ofschoon er iets meer handel schijnt te komen, is dit nog steeds veel minder dan vorige jaren om dezen tijd. De gespannen Internationale toestand van de laatste maanden heeft het vak reeds heel wat schade berokkend. waarna door den secretaris den heer M. de Vries, de notulen der vorige bijeenkomst werden voorgelezen die onder dankzeg ging zonder bemerkingen werden vastge steld. Mededeeling werd gedaan dat in het afgeloopen jaar 624 maal een beroep was gedaan op het magazyn. Van verschillen de zijden waren klachten binnengekomen, dat de ingrediënten die uitgeleend wer den niet of niet behoorlijk gereinigd wer den ingeleverd. Hierop zal in den vervolge nauwlettend worden toegezien. De speld jesdag ten bate der vereeniging had de somma opgebracht van f 66.58 warvan de helft werd afgedragen aan de vereeniging ter bestrijding van de T. B. C. Door het overlijden van den magazynhoudier den heer P. Kortekaas moest een nieuwe ma gazijnhouder worden aangesteld en is door het bestuur als zoodanig benoemd de heer D. Komen. Hierna werd door den penning meester een financieel verslag uitgebracht waaruit bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen ƒ462.51 en de uitgaven ƒ384.73, zoodat een batig saldo te boeken viel van 77.78. Aan de orde kwam hierna de ver kiezing van een lid voor het bestuur en werd als zoodanig met algemeene stemmen gekozen de heer A. H. A. Burcksen. Be sloten werd aan het Wit-Gele Kruis ter bestrijding van kosten voor de inrichting van een conïultatieburean voor zuigelin gen een subsidie te verleenen van 50.— dit voor het jaar 1939, terwijl voor andere jaren deze subsidie opnieuw moet worden aangevraagd. Gezien de vele werkzaamhe den die aan het goede beheer van het ma gazijn verbonden z(jn werd besloten het salaris van den magazijnhouder te verhoo gen met 50 en te brengen op 150.— Bij de gebruikelijke rondvraag informeerde de heer Slager of de inkoopen voor de ver eeniging zooveel mogelijk in de gemeen te geschieden, hetgeen door den penning meester werd beaamd. Niettemin zal aan deze aangelegenheid nog een bijzondere aandacht geschonken worden. Hierna volgde sluiting. Hanze. W(j herinneren er aan, dat de Hanze hedenavond vergadert te half ne- ALPHEN AAN DEN RIJN Koe onder auto. Bij het dry ven van een koppel vee van den landbouwer S. aan den Steekterweg sprong een der koeien plotseling voor een langs den Rijksstraat weg passeerende vrachtauto, waardoor het dier in botsing kwam met de wagen en beide achterpooten brak. Geboren: Johonna Wilhelsnina, d. v. Pieter Rodebburg en Johanna Wilhelmina Olieman. Vertrokken: Gerrit P. de Bruyn en gezin naar den Haag, O. Blesstraat 55 II Jacob L. Kraan naar Waarder, Oosteinde 10 Adrianus C. van der Louw en gezin naar Zaandijk, J. v. Vleutenstraat 7 Jan Bouiman rvaar Monster, Dr. v. d. Brink- straat 20 Pieter de Jager naar 's-Graven- hage, Atjehstraat 19 Jan Schijf en gezin naar 's-Gravenhage, Drebbelstraat 137 Johannes Cornelis van Muyen naar Utrecht, Laan van Nw, Guinea 13 Johannes Pe trus de Bruin en gezin, naar Zuilen, Mar- nixlaan 17 I Cornelis van der Toorn naar IJgselstein, Utrechtscheweg 119. ALKEMADE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente zal in openbare vergadering bij eenkomen op Donderdag 29 Juni, des na middags om 7.30 uur (zomertijd) Onderwerpen ter behandeling zijn: 1. Onderzoek geloofsbrieven van de nieuw in komende leden van den Gemeenteraad. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot aan koop van eenige strookjes grond voor weg- verbreeding te Kag. 4. Verhuring van de woning B 447. 5. Vaststelling vergoeding artikel 101 der Lager-onderwijswet over 1938 ten behoeve van de bijzondere lagere scholen in deze gemeente. 6. Wijziging ge meente-begrooting 1939. 7. Wijziging ge meente-begrooting 1938. 8. Reclame straat belasting. BODEGRAVEN Been gebroken. Gisteren is het negen jarig zontje van den heer J. Vreeken, toen het aan het spelen was by het station door een auto aangereden, tengevolge waarvan hy ten onderbeenbreuk aan het rechterbeen bekwam. Nadat hij door dr. 8. Beije behandeld was, is hij naar de ouder- ïyke woning vervoerd. Naar we vernemen zal hij naar het ziekenhuis te Woerden vevoerd worden om een en ander te laten onderzoeken. Collecte. De verkoop der speldjes op Zondag j.l. ten bate van de KRO-Wereld- uitzendingen heeft in de parochie Bodegra ven opgebraoht de somma van ƒ38.50. HAZERSWOUDE Werkverschaffing. Uit deze gemeente zyn een 32-tal werkloozen te werk gesteld by den aanleg van een vliegveld te Val kenburg (Z.-H.), voor den tijd van 3 maanden. LEIMUIDEN Collecte. De verkoop van vlaggetjes ten bate van het KRO-wereldapostolaat op j.l Zondag, heeft opgebracht de som van der collectrices. Voetbal. Zondag 2 Juli zal op het terrein van „Leimuiden" een voetbalwed strijd gehouden worden tusschen de vete ranen van Leimuiden en die van Nieuw- veen. Dit belooft een bijzondere wedstrijd te worden, interessant voor de supporters en andere voetballiefhebbers. Aanvang 3 uur. NIEUWVEEN Gemeenteraad. Donderdagavond e.k. te half negen, zal de Raad onzer gemeente de volgende agenda-punten afhandelen: 1. Ingekomen stukken; 2. Gemeenschap pelijke regeling betreffende toelating van kinderen uit Ter Aar op de O.L. school alhier; 3. Inzake betaling verpleegkosten voor een patiënte verpleegd wordende voor rekening van de plaatselijke T.B.C.- vereeniging; 4. Verzoek om subsidie van de plaatselijke afdeeling van het „Wit-Ge- le Kruis"; 5. Herziening der verordening, regelende de verdeeling der werkzaamhe den van de ambtenaren van de burgelijke stand; 6. Vaststelling der vergoeding over het jaar 1936 aan de besturen der Bijzon dere scholen alhier; 7. Onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuw benoemde Raadsleden; 8. Wijziging der gemeentebe- gen in hotel „De Stad Rome". Punt 4 der agenenda „Bespreking vervroegde Zater- dagavondsluitng" maakt aller opkomst noodzakelijk. „St Matthias". De afdeeling Harmo nie heeft op het gehouden concours te Stompwijk in de hoogste afdeeling, n.l. de superieure afdeeling, een eerste prijs be haald met 325 punten. Dit is voorwaar een schitterende prestatie en zoowel de leden als den eminenten directeur, den heer G. Dik, komt hiervoor een woord van bijzon der hulde toe. Thans heeft deze vereeni ging de hoogste trap op de muzikale lad der bereikt of men zou er toe moeten over gaan een nieuwe afdeeling in het leven te roepen, wat niet onmogelijk is. De nieuwe verkeersweg onder Bodegraven NOG SLECHTS ENKELE WEKEN WERK De werken aan den nieuwen ver keersweg no. 12 vorderen goed. Even ten Oosten van Bodegraven, in het pol derlandschap, ziet men, zoover het oog rykt, één uitgestrekte zandbaan met op diverse plaatsen de min of meer uit gebreide kunstwerken er tusschen door. Vanaf den Goudschenn Straatweg tot aan het snypunt met de spoorlijn GoudaWoerdenUtrecht is het werk grootendeels klaar; alleen het stuk van af den Weyweg tot aan den dubbelen Wiericker moet nog afgewerkt wor den, althans wat zwarten grond en ber men betreft. Over het geheele werk een afstand van plm. 10 kilometer heeft men circa twee millioen kubieke meter zand verwerkt (in het bestek had men 1.690.000 M3. geraamd). Wan- ieer men den stand aan den Weyweg, zooals deze voor twee drie jaar was, gekend heeft, dan eerst ziet men hoe veel te dezer plaatse veranderd ls. Het groene, malsche gras van voorheen is veranderd in een groote watermas sa, terwijl de oude Weyweg geheel verwenen is en «en nieuwe daarvoor in de plaats is aangelegd. De firma Broekhoven met zijn (mo menteel nog) 150 man personeel, heeft nog slechts een viertal weken werk aan dit laatste gedeelte. Resteert dan nog het aanleggen van het bovendek, dat geschiedt door de Nederlandsche Ba- zalt-Mij. te Zaandam en de Hollandsche Beton-Mij. te 's Gravenhage. Deze twee Maatschappijen beginnen resp. aan den Goudachen weg ten Zuiden van Bode graven en by de kruising van de spoor lijn naby Woerden en werken naar el kaar toe. z De nieuwe weg heeft twee rybanen, terwyi voort6 op diverse plaatsen parn- leg-wegen zyn aangelegd voor de land bouwers. Vanaf den Goudschen weg ls een op rit gemaakt, die eenigen honderden me ters ten Oosten daarvan op weg no. 12 uitloopt. Dit stuk is een gedeelte van den weg no. 11, die van dit punt tot Leiden loopt. Binnen niet al te afzien- baren tyd komen wy op een en ander nader terug. grooting en ven de begrooting van het G. E. B.; 9. Rondvraag en sluiting. Geestelijke en moreele herbewapening. Het Comité voor geesteiyke en moreele herbewapening kwam vorige week ten Raadhuize in vergadering byeen, ter be spreking van de mogelykheid om tot een doeltreffende actie ln deze gemeente te geraken. Door verschillende leden werden denk beelden ontwikkeld, waardoor uitelndelyk een basis gevonden werd, waarop in het byzonder zal worden voortgewerkt. Het Comité is uitgebreid met den heer J. J. Roovers, gemeente-secretaris, die als se cretaris zal optreden. Met de voetballers naar Ilillegeraberg. De reis van Nlc. Boys Zondag naar Hil- legersberg, is mede door het mooie zo merweer goed geslaagd. De tocht werd mede gemaakt door een 25-tal supportera, die zeker genoten hebben van de mooie reis met een bezoek aan de haven van Rotterdam en verdere bezienswaardighe den. alsmede van den spannenden wed- stryd Pionniers INic. Boys I, waarby de Boya zich. na tweemaal de leiding geno men te hebben, toch met een 22 gciyk spel tevreden moesten stellen. Met twee invallers trappen de Boys af, doch voor- loopig zyn het de Pionniers, die de toon aangeven. Het spelpeil der Hillegersber- gers is zeker hooger dan van de Boys, doch by de aanvallen is het samenspel te kort en wordt te ver doorgevoerd, zoodat de Nic. Boys-verdediging telkens kan on derscheppen. Uit een snelle aanval der Boys krygt de midvoor Lebesque in een vrije positie de bal toegespeeld en met een fraai schot geeft hy zyn club de lei ding. Niet ontmoedigd komen dan de Pion niers fel opzetten en weten nog voor de rust de stand geiyk te brengen (1—1). Na de rust wordt het tempo aanmerkeiyk la ger. Toch blijft de wedstryd door het ge ringe krachtsverschil aantrekkelyk. Uit een aanval der Nic. Boys is het Uyttewaal die zich uit een kluwen vrU weet te ma ken en den doelman der Pionniers het na keken geeft (12). Algemeen was men van meening, dat met dezen stand het einde zou komen, doch de rekening was te vroeg. By een aanval der Pionniers weet de Boys-verdediging niet beter te doen, dan den bal over eigen doellijn te spelen. Dit werd hen echter noodlottig, daar uit de daaruit volgende hoekschop een der verdediger» den bal verkeerd op den voet krygt en keihard in eigen doel schiet (2—2). Alsnog wordt een poging gedaan de fout te herstellen. De tegenparty geeft echter geen kana en zoo komt het einde van dezen prettig gespeelden wedstryd. Onder de toeschouwers bevond zich ook den Zeereerw. heer M. C. Mol, welke het Nieuwveensche gezelschap van harte wel kom heette. Nic. Boys a heeft het in Kudelstaart niet tot een overwinning kunnen brengen. Met 1—0 moesten zij de eer aan DES laten. Collecte. De verkoop der speldjes. Zondag na beide H.H. Missen gehouden, ten bate van het K.R.O. Wereldapostolaat heeft ruim ƒ16 opgebracht.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7