OMGEVING RIJNSTREEK LUCHTVAART FAILLISSEMENTEN Myra, het elfje en de booze kabouter Zwartvoet MAANDAG 26 JUNI 193» DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 H1LLEGOM Beursbclangen. Naar aanleiding van enkele onjuiste mededeelingen omtrent de Beurslokaliteit te dezer plaatse (klok en klepel!) deelt de secretaris der Hill. Beurs- commissie ons het volgende mee: Voor het plaatsen en exposeeren van bloemen is reeds lang naar en goede oplossing ge zocht. De belichting der 'bloemen is hierbij een zeer belangrijke factor. De Beurscom- dank zij de volledige medewerking van den missie heeft thans een oplossing gevonden, eigenaar van hotel Flora. De Architect W. Kuitems heeft een teekening ontworpen van de tooneelverlichting omdat na de verandering daar de bloemen zullen ko men. Er zullen nieuwe lichtkozijnen wor- Noordzijde van het tooneel. Een en ander den aangebracht en een lantaarn aan de zal ook zoo worden ingericht, dat het licht getemperd kan worden. Een nieuwe, bree- de trap met leuningen zal de toegang tot dit gedeelte der Beurs vergemakkelijken. De kosten zullen door de Beurscommissie worden gedragen. Het zal een afdoende verbetering worden. Nog heeft de Beurs commissie na rijp beraad besloten, niet in te gaan op het verzoek der Beurscommissie van Noordwijk om de Hillegomsche Beurs gedurende Juli en de eerste helft van Augustus des namiddags te houden. De be langen onzer Beurs laten inwilliging van het verzoek niet toe. Hekpunten en prikkeldraad. B. en W. hebben aan 't raadslid Th. Paase op diens vraag bericht, dat de heer E. Schuit de punten van zijn hek voor zyn woning aan de Weeresteinstraat heeft doen ombuigen, zoodat van in strijd zijn met de politie verordening thans geen sprake meer is. Speelautomaten verboden! De ver ordening, inhoudende het verbod van voor handen heben van hijschkraanautomaten e.d. is 22 dezer in werking getreden. Offervaardigheid. De Bloembollen veiling ten bate der St. Martinuskerk, Ar men en St. Elisabethver., die Vrijdagavond ten overstaan van notaris D. Lodder werd gehouden, bracht ruim f 2700 op, d.i. 1000 meer dan vorig jaar. KATWIJK AAN DEN RIJN Best afgeloopen. Op den om de vele botsingen bekende hoek Voorstraatvan Egmondstraat geraakten 2 auto's 54289 H en 53543 N met elkaar in botsing waardoor de eene auto gedeeltelijk als 't ware onder dien ander school. De harde klap was oor zaak dat een massa personen uitliepen om naar het ongeval dat tenslotte nog goed afliep, te gaan zien. Geen der personen liep, wonder boven wonder, letsel op en met elkaar waren zij het over het verdere verloop van zaken spoedig eens. Personalia. De heer W. Minnee van hier, thans te Zeist, behaalde het Midden standsdiploma Algemeene Handelskennis. LEIDSCHENDAM R.K. Jongensschool. B. en W. maken bekend, dat door den gemeenteraad in zijn vergadering van 20 Juni 1939 is besloten medewerking te verleenen tot vernadering van inrichting van de speelplaats door ver grooting en het aanbrengen van een schut ting en beschoeiing, alsmede door aan sluiting van de rioleering op het gemeente riool der bijzondee lagere school R.K. Jon gensschool aan de Damlaan, alhier. Aanrijding. Zaterdagmiddag had op den Westvlietweg bij de Wijkerbrug door het slippen vart een militaire auto een aanrijding plaats tusschen deze auto en een vrachtauto van de gemeentereiniging van Voorburg. De auto's werden door de aanrijding, die nog al hard aankwam zoo ernstig beschadigd, dat beide door een kraanwagen moesten worden weggesleept. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor Ook het hek voor de woning van den heer O. moest het danig ontgelden. Geboren: Maria d. van G. van Dijk en H. Eisinga Arend z. van N. Olieman en A. v. Woerden Theodora Jellina Maria d. van S. G. v. Leeuwen en F. van Dijk Gerardus Johannes z. van A. Th. Starren- burg en E. M. Wesseling Johannes Wil helmus Maria, z. van J. Ch. Starrenburg en J. M. de Vet Johannes Petrus Paulus Maria, z. va nW. J. de Jong en M. Th. Meijer. Ondertrouwd: J. Th. Belt en S. Pelezyncki. Getrouwd: A. J. Duivenvoorden en J. v. d. Horst C. J. Vis en P. J. Meester Overleden: E. S. P. van Dijk J. Meure. LISSE Priesterwijding. Naar wij vernemen, zal de eerw. heer Jac. van Kesteren van de St. Agatha-parochie op Zondag 16 Juli a.s. de H. Wijding van het Priesterschap ontvangen. Werkloosheid afnemende. Volgens de laatste telling stonden bij de gemeentelij ke arbeidsbeurs ingeschreven 243 werk zoekende personen tegen 240 in het vorig jaar. De verwachting is, dat dit aantal werk- loozen spoedig zeer sterk zal verminderen, omdat het bollenpellen met toeslag reeds heden, Maandag 26 Jun: 1939, is aange vangen. Mooi succes. Op het te Oude-Wetering gehouden concours behaalde de hengel- sportvereeniging alhier een derden prijs, hetgeen een goed succes is te noemen voor deze nog jonge vereeniging. NOORDWIJK-BINNEN Collecte. De op Zaterdag j.L gehou den collecte te Noordwijk-Binnen ten ba te van het Militair Tehuis heeft opge bracht 111 48)4. De collecte, die verleden week Zaterdag te Noordwijk a. Zee werd gehouden, bracht met enkele nagekomen giften 177 op, zoodat het totaal thans be draagt 288 48 Yt. Het werk-comité dankt hiermede alle gevers(sters) hartelijk voor hunne bijdragen. Een bijzonder woord van dank aan de dames-collectanten, die hun tijd geheel welwillend ter beschikking stelde is heir zeker op zijn plaats. De alhier gehouden speldjesdag voor de K.R O. heeft opgebracht ruim 90. Den St. Josephsgezellenleden lof voor hun ijve rig streven om dit resultaat te bewerken. Kampeeren. Men verzoekt ons het volgende mede te deelen ter rectificatie van een verslag van V.V.V.: „In het verslag over de algemeene ver gadering van V.V.V., gehouden op Woens dag 21 Juni j.l. is een onjuistheid inzake de kampeerterreinen op het Langeveld medegedeeld. Er is in die vergadering ge sproken over een klacht, die over het kampeerterrein „Het Centrum" was geuit en besloten werd over de toestan den aldaar (dus op het kampeerterrein „Het Centrum", gelegen in het Langeveld onder de gemeente Noordwijk), bij het ge meentebestuur van Noordwijk te protes teeren, omdat door die toestanden een blaam op Noordwijkerhout wordt gewor pen. Dit kampeerterrein behoort door de ligging eigenlijk tot Noordwijkerhout en bij het voeren van reclame wordt ook al tijd de naam Noordwijkerhout vermeld. Het grondgebied is echter Noordwijk". ZILK Personalia. Door Z. H. Exc. Monseig neur Huibers is benoemd tot kerkmeester de heer H. S. Warmerdam, in plaats van wijlen den heer C. Kerkvliet. Dezer dagen slaagden alle leerlingen van de naaischool alhier voor het examen costumière en lingerie. Costumière: Jo v. d. Ploeg, Annie de Winter, Dora Rusman, Rie van Saase, Cor- rie van Haaster en Toos v. Berkel. Lingerie: Annie Langeveld, Jo Granne- man, Geertje Vreeburg, Annie Vreeburg, Neel Geerlings, Gré Langeveld en Corrie van der Berg. NOORDWIJK Gemeenteraad. De agenda der a.s. Vrij dagmiddag te 4 uur te houden openbare vergadering van den gemeenteraad luidt als volgt: 1. Mededeelingen; 2. Ingekomen stukken; 3. Vaststelling notulen; 4. Verslag commis sie tot wering van schoolverzuim; 5. Ont slag en benoeming gemeentegeneesheer; 6. Voorstel tot wijziging van het besluit tot verkoop van grond in het z.g. vuurtoren- plan; 7. Voorstel tot bepaling verkoopprijs van bouwterreinen aan van Panhuijsstraat; 8. Voorstel inzake adres M. Gooi; 9. Voor stel tot verstrekken van een crediet voor toekenning bijdragen voor verbetering van arbeiderswoningen; 10. Voorstel tot toeken ning van een tegemoetkoming als bedoeld in art. 13 der lager-onderwijswet; 11. Vast stelling verordening tot heffing en invor dering van een straatbelasting; 12. Voorstel tot verstrekken van een crediet voor tele foonaansluitingen aan de woningen van twee agenten; 13. Voorstel tot toekenning van extra bijdragen voor huurverlaging van woningwetwoningen; 14. Voorstel tot mede werking voor de uitbreiding en verande ring van het plein bij de Hervormde school; 15. Voorstel tot afwijking van rooilijnen enz. in verband met den bouw eener R. K. kerk te Noordwijk aan Zee; 16. Voorstel in zake personeelbeze11ing bij den dienst van Openbare werken: 17. Aanvaarding van schenkingen over 1937 en 1938; 18. Recla mes hondenbelasting 1939; 19. Voorstel tot ontheffing van schoolgeld 1938/'39; 20. Vaststelling van vergoeding aan buitenge meenten ingev. art. 104 der Lager-onder wijswet; 21. Wijziging der begrooting dienst 1938 en 1939. Verbetering van arbeiderswoningen. Gelijk bekend, worden tegenwoordig door het Rijk onder diverse voorwaarden gelden beschikbaar gesteld voor verbetering van verouderde arbeiderswoningen. Zulks kan geschieden, indien de gemeente ook wat bij draagt en wel de helft der door het Rijk te verstrekken bijdrage. Voorts mogen de bij dragen van Rijk en gemeente tezamen niet meer dan één derde van de kosten der ver betering bedragen, met een maximum van 165.per woning, terwijl in geval van zeer ingrijpenle verbetering dit maximum tot 240.kan worden verhoogd. B. en W. stellen den Raad voor tot het verleenen dezer bijdragen over te gaan en vragen daarvoor aan den Raad een crediet van 2000. Een adres van den heer M. Gooi. De heer M. Gooi, alhier, heeft in zijn kwali teit van oud-directeur van het levensmid del enfoedrijf, den Raad thans uitbetaling verzocht van een bedrag van 950.ten einde de proceskosten, die hij in verband hiermede heeft gevoerd, te voldoen. Hij grondt zijn verzoek op de overweging, dat hem vóór dc liquidatie van het bedrijf 500.schriftelijk werden toegezegd, ter wijl hem de laatste 3 maanden salaris, van Februari tot Mei 1921, ad 450.niet wer den uitbetaald. In verband met de omstandigheid, dat de rechter in drie instanties heeft uitgemaakt, dat de gevraagde vergoedingen niet ver schuldigd zijn, achten B. en W. het onjuist den Raad te adviseeren, toch de vergoeding voor liquidatie en het z.g. achterstallige salaris uit te betalen. Bovendien heeft de gemeente, behalve de op den heer Gooi verhaalbare proceskos ten ad 1100.nog te betalen een bedrag van niet verhaalbare proceskosten, groot 885.—, hetgeen een gevolg is van het door adressant in hoogste instantie doorvoeren van zijn processen, ook nadat hij toelating had gekregen om kosteloos te procedeeren, aldus B. en W. Mitsdien adviseeren B. en W. afwijzend. Personalia. Te Den Haag slaagde voor de acte L.O. de heer F. G. Versteege, alhier SASSENHEIM Personalia. Voor het middenstands examen, afd. handelskennis slaagden onze dorpsgenooten: A. de Zwart, G. van Dig gelen. L. van der Mey en N. Demmenie, allen opgeleid door den heer Jos. P. de Greef. Onze plaatsgenoot, de heer M. C. A. Driessen, res. 1ste luit. b. d. Artillerie, is bevorderd tot res. kapt. bij dat wapen. Duizend baders. Dat ons gemeente lijk zwembad in een groote behoefte voor ziet moge blijken uit het feit, dat op een der warme dagen bijna 1000 personen zich in ons bad hebben verfrischt. Hieronder zijn ook zeer velen uit naburige gemeen ten, zelfs uit Noordwijk. VOORHOUT „Sint Caecilia". Zaterdagavond gaf de R. K. Harmonie „St. Caecilia" haar tweede zomerconcert vanaf de gemeentelijke mu ziektent. Het weer werkte nu niet heele- maal mee, doch aan belangstelling heeft het ook niet ontbroken. Meer speciaal was deze uitvoering bedoeld als een generale repe titie voor het concours van Zondag. Het z.g. verplichte nummer deed het goed en was naar het gehoor van den leek ook even aangenamer om te aanhooren als verleden jaar, zoodat eigenlijk de hoopvolle ver wachting werd gekoesterd, dat de con coursbeker naar Voorhout zou verhuizen. Het heeft evenwel niet zoo mogen zijn. Onze harmonie kwam gisteravond van het concours met een 2en prijs en met een len prijs in den marscfowedstrijd. Moge „Sint Caecilia" een volgende gelegenheid meer succes inoogsten; het is haar van harte ge gund. VOORSCHOTEN Naar de Wieriugermeer. Op 6 en 7 Juli a.s. wordt er in de Wieringermeer een tweedaagsch Land- en Ttuinbouwcongres gehouden. Aan dit congres kunnen deel nemen alle jonge boeren en tuinders en afd. kweekers van het diocees Haarlem van 1730 jaar. Mannen, laat deze leer zame, maar tevens ook prettige dagen u niet voorbij gaan. Spijt zal alleen hij heb ben, die niet mee ging; dat staat vast. Laat u inschrijven voor 30 Juli bij Rector Beu- ne, Zoeterwoudsche Singel 33, Leiden of bij Praeses H. Drost, Stadhouderskade 55, Amsterdam. Als u zich wenscht aan te sluiten bij den groep Zoeterwoude of Voorschoten, doet dit dan voor 28 Juli a.s., inlichtingen dienaangaande worden gaar ne verstrekt door L. J. v. d. Zon, West einde C 124 Zoeterwoude en door A. W. van Leeuwen, Rozenburgerlaan, Voor schoten. WASSENAAR Lichtpaal omver gereden. Hedenmor gen omstreeks half 9 had op den hoek Jo- han de WittstraatDuinpad een aanrij ding plaats. Een H.T.M.-bus, bestuurd door v. G., uit Den Haag, reed in de rich ting v. Zuylen van Nyeveldstraat en moest even uitwijken voor een rechts van den weg staande bakfiets. Bij het Duinpad kwam plots een luxe bestelauto te voor schijn, bestuurd door de J. alhier, die waarschijnlijk de bocht te ruim nam en in botsing kwam met de H.T.M.-bus. De bus reed hierbij een electrische lichtmast om ver, die geheel afknapte. Beide wagens werden zwaar beschadigd. Fersoonlijke ongevallen hadden niet plaats. Ernstige botsing. De 12-jarige wielrij der R. alhier wilde bij Deyleroord den Rijksstraatweg oversteken, doch werd hier bij gegrepen door den uit Den Haag ko menden motorrijder B. uit Rotterdam. Het rijwiel werd geheel vernield, terwijl de jongen eenige verwondingen opliep. Door het sterke remmen sloeg de motorrijder over den kop en werd opgenomen met een zware hersenschudding en enkele vry ernstige hoofdwonden. Na eerste hulpver leening, door dr. Hubbeling, is B. vervoerd ALPHEN AAN DEN RIJN KANTONRECHTER-PLAATSVER- VANGER Met ingang van 16 Augustus 1939 is als kantonrechter-plaatsvervanger alhier her benoemd de edelachtb. heer P. A. Colijn. Chr. H.B.S. Voor het toelatingsexamen zijn geslaagd: Hendrika Baane, J. de Boer, Cornelia Adriana Boot, G. Boot. Leimui- den, C. E. Bos, W. J. E. v. d. Bos, Oude- Wetering, J. Dekker, M. J. Dijk, Leider dorp, G. Goedhart, A. D. Ham, Leimuiden, D. A. van Haselen, Bodegraven, P. Hoogen- boom, Zwammerdam, M. Knibbe, Haar lemmermeer. K. van Loo, Ter Aar, Helena E. v. Muiswinkel, Johanna C. de Pijper, Grace N. T. Samsom, J. Th. Schepman, Dc Lier, G. W. D. Soeteman, J. Wouden berg, Zevenhoven; één leerling herexamen en één afgewezen. Waar geen woonplaats gemeld, woonachtig te Alphen a. d. Rijn. Muziek. Ter gelegenheid van den ver jaardag van Z. K. H. Prins Bernhard zal door het vendel Alphen van de Oranje Garde a.s. Donderdagavond een marsch door de gemeente worden gemaakt. Collecte. De collecte gisteren na de H.H. Missen gehouden, ten bate van het K.R.O. Wereldapostolaat, heeft ruim 53. opgebracht; door slechts een acht-tal jeug dige medewerksters werd dit mooie resul taat ten bate van het K.R.O. wereld-apos- tolaat bereikt. K.JJVI.V. De sportoefeningen van de K.J.M.V., een onderdeel van het zomer- program, vindt vanaf deze week Woens dagavond plaats te 8.15 uur op het sport terrein van de R.K. voetbalvereeniging „Alphensche Boys". Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer A. A. M. v. Leeuwen behaalde aan de Fi&schoppelijke Kweekschool te Beverwijk dc acte voor het geven van onderwijs. AARLANDERVEEN Collecte. De verkoop der speldjes ten bate van het wereld-apostolaat van de K.R.O. heeft opgebracht de som van 22.65 1/2. Concours. By het gisteren gehouden muziekconcours te Stompwijk behaalde onze plaatselijke muziekvereenig|ing „D. S S een le prijs in de 2e afdeeling met 306 punten, waardoor de vereeniging in de le afdeeling kwam. BODEGRAVEN Oranjefeesten te Burgervcen. De Oranjevereen. „Juliana" te Burgerveen, houdt ter gelegenheid van den verjaar dag van Z. K. H. Prins Bernhard, op Woensdag 28 en Donderdag 29 Juni a.s. haar jaarlyksche feesten. Evenals voor gaande jaren laat het programma niets te wenschen over. Het bestuur heeft niets nagelaten, om het tot een prachtig geheel te maken. Vooral ook aan den eersten avond is bijzondere aandacht besteed, want, zooals men ons mededeelde, ver leent de L. R. „De Venneper Ruiters" dan haar medewerking, wat als een hoog staand nummer op het programma kan worden beschouwd. De tweede dag op het feest van Bur gerveen behoeft geen nader betoog, dat weet een ieder nog wel van voorgaande feesten. Het bestuur verwacht dan ook weer zeer veel belangstelling. naar het Ziekenhuis aan den Coolsingcl te Rotterdam. In punt van een hek gevallen. De 7- jarige van V. alhier was aan de Kerkstraat op een hek geklommen om denneappels te plukken. De jongen kwam te vallen en kwam met zijn been in een punt van het hek terecht, waardoor een diepe vleesch- wond ontstond. Nadat de politie een snelverband had gelegd is de jongen door dr. Jansen alhier verder behandeld. Personalia Te 's-Gravenhage slaagden voor het eindexamen en gymnasium, diplo ma A, aan het R.K. Lyceum voor meisjes I Els Smulders en Cisca Vr^om, alhier. „Soli Deo Gloria". De muziekvereni ging „Soli Deo Gloria" zal op Woensdag 28 Juni as. des avonds te acht uur een con cert geven op de Nieuwe Markt. Het pro- giamma bestaat uit populaire marschen; opera- en operettenmelodieën en vader- landsche liederen. Het bestuur verzoekt den ouders om de jeugd ofwel bij zich te houden ofwel thuis te laten, zulks in ver band met het hinderlijke rumoer. Het con cert zal staan onder leiding van F. A. Gré- groire. Personalia. Voor het Klinisch Analys- tenexamen eerste gedeelte slaagde te Utrecht mej. M. C. Steijn. Mej. J. Smits slaagde te Leiden voor het eindexamen van de Chr. Kweekschool, terwyl mej. C. den Neijsel aan de Chr. Nij verheidsschool alhier de aanteekeningen op het diploma Costuumnaaien behaalde. Ook enkele heeren slaagden: voor het toelatingsexamen van de Chr. H.B.S. te Alphen, Dirk van Haselen, leerling van de Verhoeff-Pollmanschool, hoofd de heer D. Kruymer. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer A. Maaskant Pzn., slaagde voor het doctoraal examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Geologie. DE MEIJE Personalia. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de Chr. school alhier is benoemd mej. C. H. Veerman te Woerden. DE POSTVLUCHTEN OP NED. INDIë De positie der K.L.M.-postvliegtuigen op de Indië-lijn was gisteravond als volgt: Op de uitreis arriveerde de „Toren valk" te Basrah, de „Gier" te Bandoeng'' en de „Zilverreiger te Rangoon. Op de thuisreis kwamen de „Uil" te Rangoon en de „Wielewaal" te Basrah aan. Surséance van betaling: 8 Juni 1939 is voorloopig surséance van betaling verleend aan de Handelsvennoot schap o.d. Firma N. Blonk en Zonen, te Leidschendam en haar leden N. J. Blonk, Leidschendam; P. J. Blonk, Oegstgeest; F. M. Blonk, Oegstgeest. Verhoor: Donder dag, 7 September 1939, v.m. 11 uur, in de Raadkamer der Arrondissements-Recht- bank te den Haag. Bewindvoerder: mr. L. Sprey, Leiden. Er is geen ontwerp-accoordi ter Griffie nedergelcgd. R.K. Ver. v. Kraamverzorging voer alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau le Binnenvestgracht 3U, voorheen Boerliaavestr. verleent hulp door gediplomeerde krachten. Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribucerende leden en aanvragen voor kraamhulp Telef. 3420. Aanvragen (schriftelijk) adres 1ste Bin- oenvestgracht 30. 5. En vlug loopen het jongetje en 't meisje weer naar de boachrand. Steeds kijken ze achterom en wuiven Myra toe. Nee maar, wie staat daar in een wijde cape achter een boom naar Myra te loeren? Het is de booze kabouter Zwart voet, die aan 't hoofd staat van de bende Zwartvoeters. Kijk maar naar het geborduurde zwarte schoentje op zijn cape. Het is het teeken van de Zwartvoetkabouters. 6. Als de kinderen tusschen de boomen verdwenen zijn, draait Myra zich om, om weer verder te gaan. Ineens springt er van achter een boom iemand op haar af. Sta stil, direct, roept Zwartvoet plotseling. Als jy in het ver volg niet zorgt, dat menschen en dieren bij mij hulp komen vragen, dan zal ik je gevangen nemen, bromt de booze Zwartvoet en verdwynt in het bosch.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9