GEBAKKEN rH&ï^en-. Het Concours van Koetswerken van de KNAC TOMATENSLA MAANDAG 26 JUNI 1939 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 Zaterdagmiddag heeft de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club op den Scheveningsche boulevard haar jaarlijk- sche concours van koetswerken gehouden. Dit concours is langzamerhand een vast en belangrijk seizoen nummer van het Sche veningsche programma geworden. Helaas heeft het weer dit jaar niet bijzonder mede gewerkt. Een druilerig regentje, dat den geheel en morgen aanhield, deed het ergste vreezen, doch gelukkig klaarde het weer tegen den middag op, hoewel de lucht be dekt bleef. Ondanks deze ongunstige weersomstan digheden was de publieke belangstelling voor de in vier rijen op 'het gemeentelijke parkeerterrein en het daarvoor gelegen ge deelte van het strandboulevard opgestelde nieuwste modellen zeer groot. Het concours was dit jaar des te belang rijker, niet alleen omdat de fabrieken in de laatste jaren zich steeds meer op verbetering en vergraaiing van den koetswerkbouw zijn gaan toeleggen, doch vooral daar het thans de eerste maal is, dat de nieuwe modellen 1939, welke hier te lande op de markt zijn, tezamen zijn gebracht. Immers, in Januari van dit jaar is te Amsterdam geen automo bieltentoonstelling gehouden. Niet minder dan 206 automobielen, ver deeld over 48 merken, en vier kampeerwa gens waren te bewonderen, t.w. 15 Ameri- kaansche, 12 Duitsche, 11 Engelsche, 8 Fran- sche en 2 Italiaansche. Voor de leden van de K.N.A.C. werd de middag besloten met een thee op het sola rium van het Pal ace Hotel. De uitslag van het concours luidt als volgt: Afdeeling I open koetswerken. Klasse A. (tot een prijs van 2000; 1. B. S. A. Scout Roadster, H. H. W. Schrameier Verbrugge, 's-Gravenhage; 2. Standard, Eight, Tou ring. Excelsior garage N. V. Utrecht. Klasse B. 2000 tot en met f 3000): 1. M. G. Midget, Roadster, J. J. Molenaar, Amersfoort. Klasse C. (boven f 3000 tot en met 5000) 1. Mercedes-Benz 170 V., Roadster, Merce des-Ben Import Mij. N.V., 's-Gravenhage. Klasse D. (boven 5000) tweede prijs B. M. W., 328, Roadster. Hart Nibbrig en Greeve N.V., 's-Gravenhage. Afdeeling II. Gesloten koetswerken. Af deeling A (tot i 1200); le pr. Opel, Stan dard Kadett, Coach, N.V. F. v. d. Valk's Auto Mij., 's Gravenhage. Klasse B. (boven 1200 tot en met 1450) le pr. Fiat, 508 C., Sedan, J. Leonard Lang, Amsterdam; 2e pr. Morris, Eight, Coach, J. J. Molenaar, Amersfoort. Klasse C. (boven 1450 tot en met 1625) le pr. Citroën „7-Econoom", Sedan N.V. Aut. Citroën, Amsterdam; 2e pr. Hansa 1100, Coach, firma Rosier, Scheveningen; 3e pr. Opel, Olympia, Sedan, N.V. v. d. Valk's Aut. Mij., 's-Gravenhage. Klasse D: (boven 1625 tot en met 1800): le pr. Willys Overland, Speedway Sedan, garage „Central", 's-Gravenhage; 2e pr. Hanomag, 130, Limousine, Louwman en Parqui, 's-Gravenhage; 3e pr. Opel, Su- persix, coach, N.V. v. d. Valk's Aut. Mij., 's-Gravenhage. Klasse E. (boven 1800 tot en met 2000): le pr. Citroën, „Il-Rapide", Limou sine", N.V. Aut. Citroën, Amsterdam, 2e pr. Chevrolet, Business Coupé, N.V. Autobedrijf v.h. C. L. de Groot; 's-Gravenhage. Klasse F. (boven 2000 tot en met 2300): le pr. Studebaker, Champion, luxe coupé, N.V. Intern. Aut. Mij., 's-Graven hage: 2e pr. Fiat 1500 B. cond. intérieure, J. Leonard Lang, Amsterdam; 3e pr. Borg- ward 2000, limousine, firma Rosier, Sche veningen. Klasse G. (boven 2300 tot en met 2500): le pr. Studebaker Champion, Club Sedan de luxe. N.V. Intern. Aut. Mij., 's-Gravenhage; 2e pr. Hudson 112, Sedan N.V. „A.G.A.M.", 's-Gravenhage; 3e pr. Dodge, Trunk Sedan, Louwman en Parqui 's-Gravenhage. Klasse H. (boven 2500 tot en met 2800): le pr. De Soto, Tour-Sedan, G.I. V.A., Voorburg (Z.H.). Klasse I: (boven f 2800 tot en met 3150): le pr. Fiat, 508 C., „M. M." Carr. Savoia, J. Leonard Lang, Amsterdam, 2e pr. Studebaker, Commander, coupé, N.V. In tern. Aut. Mij., 's-Gravenhage. Klasse J. (boven f 3150 tot en met 3450): le pr. Hudson, Country Club, Vic toria coupé, N.V. „A.G.A.M.", 's-Graven hage; 2e pr. Graham luxe special, Sedan, gebr. Nefkens' Aut. Mij. N.V., Utrecht; 3e pr. Studebaker, Commander, Sedan, N.V. Intern. Aut. Mij., 's-Gravenhage. Klasse K. (boven 3450 tot en met 3800): le pr. Packard Six, Sedan, N.V. H. Englebert's Autohandel, 's-Gravenhage. Klasse L. (boven 3800 tot en met 4300): le pr. Mercedes-Benz 230, Sedan met roldak, j'nr. J. van Vredenburch, Ka pellen (België); 2e pr. Lanchester, Road- rider de luxe, Salon, J. Leonard Lang, Amsterdam. Klasse M. ('boven 4300 tot en met 5200): le pr. La Salie, 50, Sedan, K. Lan- deweer, Utrecht; 2e pr. Buick, Touring Se dan, N.V. Autobedrijf v.h. C. L. de Groot, 'sGravenhage. Klasse N. (boven 5200 tot en met 7600): Is pr. M. G., Sedan, J. J. Molenaar, Amersfoort; 2e pr. Fiat, 2800, cond. inté rieure carr. Viotti, J. Leonard Lang, Am sterdam. Klasse O. (boven f 7600 tot en met 11000): le pr. Cadillac 75, Imp. Touring Sedan, Carr. Fleetwood, K. Landeweer, Utrecht. Klasse P. (boven 11000): le pr. Merce des 540, compressor conduite-intérieure, Mercedes-Benz Import Mij., N.V. 'sGra venhage. Afdeeling III, koetswerken type Cabrio let. Klasse B. (boven 1500 tot en met 2000): le pr. D. K. W., Meisterklasse, luxe cabriolet, Hart Nibbrig en Greeve N.V., 'sGravenhage; 2e pr. Hansa 1100, cabriolet, firma Rosier, Scheveningen. Klasse C. (boven 2000 tot en met 2500): le pr. Opel, Super-Six, cabriolet, N.V. F. v. d. Valk's Auto Mij., 'sGraven hage. Klasse D. (boven 2500 tot en met 3000) :1e pr. Wanderer, W 21, Cabriolet, N.V. Auto-Palace, 's-Gravenhage; 2e pr. Mercedes 170 V., Cabrioliet, Mercedes-Benz Import Mij. N.V., 'sGravenhage. Klasse E. (boven f 3000 tot en met 3500): le pr. Opel, Admiral, Cabriolet, mevr. M. C. Schmidt-v. Haeften, 's-Graven hage; 2e pr. Chevrolet de luxe, cabriolet, carr. van Rijswijk, N.V. carr. fabriek v.h. B. T. v. Rijswijk en Zn., Voorburg; 3e pr. Renault, Viva Grand Sport, cabriolet, S. A. des Usines Renault, 's-Gravenhage. Klasse F. (bven f 3500 tot en met 4000): le pr. Supertraction, cabriolet, N.V. J. W. Lagerwij's Auto Mij., 'sGravenhage; 2e pr. B. M. W., cabriolet, Hart Nibbrig en Greeve N.V., 's-Gravenhage. Klasse G. (boven 4000 tot en met 4800): le pr. Buick, Special cabriolet, carr. v. Rijswijk, N.V. carr. fabriea v.h. B. T. v. Rijswijk en Zn., Voorburg; 2e pr. Hudson, Country Club, cabriolet Monte Carlo, N.V. „A.G.A.M.", 's-Gravenhage; 3e pr. Steyr, 220, cabriolet, carr. Glaser, N.V. Delftsche motorenhandel, 's-Gravenhage. Klasse H. (boven 4800 tot en met 5400): le pr. Audi, 920, cabriolet, N.V. Auto-Palace, 'sGravenhage; 2e pr. Stude baker, President, cabriolet, carr. Pennoca, N.V. Intern. Auto Mij. 'sGravenhage; 3e pr. Hotchkiss, Biarritz, cabriolet, garage „Central", 'sGravenhage. Klasse I. (boven 5400 tot en met 6500): le pr. Graham, Custom superchar ger, cabriolet, carr. Pennock, gebr. Nefkens' Auto Mij. N.V., Utrecht; 2e pr. Hudson Country Club, cabriolet, carr. v. Rijswijk, N.V. Alg. garage en Auto Mij., 's-Graven hage; 3e pr. Hotchkiss, 686 L, cabriolet, carr. van Rijswijk, ir. J. T. Bierman, Laren (N.H.). Klasse J. (boven 6500 tot en met 9000): le pr. Mercedes-Benz, 5 pers. ca briolet 320, Mercedes-Benz Import Mij. N.V. 's-Gravenhage; 2e pr. Delahaye, 148 L., cabriolet, carr. Henri Chapron, Paris, ir. M. Wurfbain, Wassenaar. Klasse K. (boven f 9000): le pr. Merce des, 320, cabriolet, Mercedes-Benz, Import Mij. N.V., 'sGravenhage. Afdeeling IV, Koetswerken type Cabio- Limousine. Klasse A. (tot 1300): le pr. Opel, Kadett de luxe, cabrio-limousine, N.V. F. v. d. Valk's Auto Mij., 'sGravenhage; 2e pr. D. K. W., Meisterklasse, cabrio-limou- De Bedevaart van het R.K. Werkliedenverbond naar Lourdes. Een groepfoto van de deelnemers voor de Basiliek sine, Hart Nibbrig en Greeve, N.V., 's-Gra- Klasse B. ('boven 1300 tot en met 1800): le pr. Fiat, 508 C, cabrio-limousine, J. Leonard Lang, Amsterdam; 2e pr. Skoda, 1100 cabrio-limousine, N.V. Auto-Palaca, 'sGravenhage. Klasse D. (boven 2300 tot en met 3000): le pr. Peugeot 402-B, cabrio-limou sine, gebr. Nefkens' Auto Mij. N.V., Utrecht. Klasse E. (boven 3000): le pr. Hotch kiss, „Monte Carlo" 868, vabrio-limousine, garage „Central", 's-Gravenhage. Afdeeling V, kampeerwagens, zonder trekkend materiaal: le pr. Landkruiser, type A 4 extra, fabrikaat Landkruiser, ir. D. A. Bouhof, Heemstede. Speciale prijzen. De twee in dit concours uitgeloofde zil veren bekers voor het beste koetswerk en den besten kampeerwagen van Neder- landsch fabrikaat werden gewonnen resp. door: Delage, D. 6.75, cabriolet, carr. van Rijs wijk, Auto Import garage Honders N.V., Utrecht en Hauscar, type A 4 de luxe, fa brikaat bovenbouw: Bronkhorst, Hilver sum ing. F. Hausbrand, Blaricum. GEMENGDE BERICHTE* Op den boulevard te Scheveningen werd Zaterdag het door de K.N.A.C uitgeschreven concours van koetswerken gehouden MOTORRIJDER BOTST TEGEN AUTO OP. Op slag gedood. Gisternacht is de 45-jarige motorrijder J. van- Brummelen uit Hilversum, op den rijksweg onder de gemeente Eemnes, doordat hij te veel naar links uitweek, te gen een auto opgereden. De man was op slag dood. Het stoffelijk overschot is op last van de politie van Eemnes naar het lijkenhuisje aldaar ver voerd. DOOR AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. Doove wielrijder stak den weg over. De 64-jarige J- Mulder uit Steen wij ker- wold is vanochtend op den Rijksstraatweg SteenwijkMeppel bij den overweg door een personenauto aangereden en onmid dellijk gedood. Het ongeluk is geschied, doordat M., die doof was, per rijwiel den weg wilde over steken, zonder dat hij voldoende op het verkeer lette. ERNSTIG VERKEERSONGELUK TE RIDDERKERK. Twee zwaargewonden. Gisteravond omstreeks negen uur, stak de ongeveer 17-jarige wielrijder P. S., wo nende te Barendrecht den rijksweg Dor drechtRotterdam nabij den Kerke weg- te Ridderkerk over, toen uit de richting Dordrecht de 49-jarige motorrijder J. de K, uit Rotterdam, met zijn 46-jarige echtge- noote als duopassagiere met snelle vaart aan kwam rijden. Hij zag den jongen eerst op het allerlaatste oogeriblik en remde toen sterk, met het gevolg, dat het voer tuig over den kop sloeg. Zoowel de K. als zijn vrouw werden met zware verwondin gen opgenomen en naar het St. Franciscus- gasthuis te Rotterdam vervoerd. De fiet sende jongen had nog juist kans gezien om over te steken en kwam met den schrik ■vrij. HET ZEILONGELUK OP DEN NIEUWEN WATERWEG. Het lijk van den jongen gevonden. Personeel van de motorboot „Maassluis" van den rijkswaterstaat heeft Zaterdag morgen het lijkje opgevisch van den li- jarigen Adr. de Laat, die Zondagmiddag door het omslaan van een zeilbootje met den schipper Sikkes nabij ducdalf rood 11, even beneden Maassluis, op den Nieuwen Waterweg verdronken is. Het lijkje werd in de onmiddellijke na bijheid van Pernis aangetroffen. Zooals gemeld, lagen de ouders van den knaap met hun schip in de Heyschehaven onder Pernis. MILICIEN IN DE MAAS VERDRONKEN. Bij een poging de rivier over te steken. Zaterdagavond toen enkele miliciens in de Maas te Blitterswijk aan het baden wa ren, trachtte zekere van K uit Eindhoven rïvier over te zwemmen. Hii beschikte CEBAKKEN /fet.a/tïotwc/" uHrtstye OP HET BLIKJE VELERLEI KNAX-RECEPTEN evenwel niet over genoeg uithoudingsver mogen, met het noodlottig gevolg, dat hij halverwege in de diepte verdween en ver dronk. Zondagochtend is het lijk met een dreg uit het water gehaald. VERDRONKEN. Gistermiddag heeft de politie uit het Ka naal te Apeldoorn het lijk van de 26-jarige mejuffrouw C., wonende aldaar, die sinds Zaterdag vermist werd, opgehaald. Een on derzoek naar de oorzaak is gaande. Gisteravond is het zesjarig zoontje van de familie van der Ploeg uit de Piet Hein- straat te IJmuiden-Oost bij het spelen nabij het stoompontveer te Velsen in het Noord zeekanaal gevallen en verdronken. Hoewel den geheelen avond gedregd is, heeft men het lijkje nog niet gevonden. Het dreggen is ook vanochtend zonder re sultaat gebleven. KANOVAARDERS IN HET MARSDIEP OMGESLAGEN. Eenige bange uren op een lichtboei. Gistermiddag waren twee Heldersche jongens, een van 17 en een van 18 jaar gaan kanovaren op het Marsdiep, waar een vrij sterke golfslag stond. Hun kano sloeg dan ook om en de beide waaghalzen wisten zwemmende een lichtboei te bereiken, waar zij eerst drie-en-een-half uur later door de bemanning van op verren afstand varende Texelsche boot werden gesigna leerd. De kapitein van de Texelsche boot waar schuwde na aankomst in den Helder den officier van de wacht op het wachtschip, die een marinesloep uitstuurde naar den aangegeven lichtboei, waar de drenkelin gen nog steeds rillend van kou en in doods angst hun lot afwachtten. Op het wachtschip zijn zij aan een politie verhoor onderworpen. Hun kano was afge dreven. KIND LOOPT BRANDWONDEN OP. Gisteravond omstreeks zes uur speelden twee jeugdige kinderen, de 4-jarige A. Trouwborst, wonende in de IJsclubstraat te Rotterdam en het 3-jarige buurmeisje J. v. d. G., op zolder van de familie T. Het '3- jarige kind had lucifers bij zich en de twee vermaakten zich met het aanstrijken daar van, teneinde eenige kaarsen aan te steken. Op een gegeven oogenblik raakten de klee- ren van het meisje T. in brand. De heer T. rende op het angstgeschreeuw van de beide kinderen naar boven en doofde de bran den de kleeren. Het kind bleek vrij ernstige brandwonden aan den rechterarm en over het lichaam opgeloopen te hebben en is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ver voerd. CONSTERNATIE TEN STADHUIZE VAN HAARLEM. Groote consternatie is Zaterdag ten stad- huize te Haarlem ontstaan toen een man plotseling ineen zeeg en roerloos bleef lig gen Hij was op het stadhuis gekomen en had aan den bode naar den burgemees ter gevraagd. Deze antwoordde, dat de burgemeester nu geen spreekuur had. Dit antwoord scheen den man zeer te hebben aangegrepen, want hevige emoties speel den zich op zijn gelaat af en met een kreun stortte hij in mekaar. De toegesnelde ambtenaren vreesden het ergste. De politie werd geroepen en later kwamen er eenige rechercheurs bij te pas. die na een kort onderzoek den toe vallijder in een zijspan van de motorbri- gade naar het politiebureau lieten over brengen. Met half geopenden mond en ge sloten oogen liet de man zich alles wel gevallen. Ten politiebureele beschikt men echter niet over geriefelijke logeerkamers en daarom moest de man zich tevreden stellen met een cel. Toen de man in zijn tijdelijke „kamer" was geïnstalleerd wier pen Arguscogen spiedende blikken door het kijkgaatje. De simuleerende patiënt, zich hier onbegluurd wanende, viel nu echter deerlijk door de mand. Hij ont waakte uit zijn z.g. diepen slaap en keek schuchter om zich heen, verbaasd dat hij hier beland was. Als volleerd acteur had hij zijn rol tot nu toe met verve en na tuurlijk talent gespeeld, maar in de laat ste scène was hij uit zijn rol gevallen De rechercheurs traden nu de cel binnen en sommeerden den man uit het stuk nu maar in de werkelijkheid te treden. Toen zij hem vroegen wat van dat alles de be doeling was, antwoordde de man, dat hij werkloos was en nergens steun kon krij gen; hij wilde alles aanpakken De rechercheurs stelden pogingen in het werk die dadelijk slaagden; zij boden hem een betrekking aan als ijsco-venter. Maar daarvoor bedankte de man! hij zeide dat hij in Duitschland wilde gaan werken. En wederom spande men zich in: de papieren werden in orde gemaakt en een kosteloo- ze pas lag gauw klaar. Maar de man had zich intusschen bedacht; plotseling was hij verdwenen. „N. R. Crt." VREEMDELING AANGEHOUDEN. In een hotel te Rotterdam is door de politie aangehouden een circa 40-jarige vreemdeling, die bij. zijn aanhouding trachtte te ontvluchten. Het bleek, dat zijn paspoort niet in orde was. Deze man, zoo bleek na onderzoek van zijn bagage, had eenige Nederlandsche autonummer platen in zijn bezit en benoodigdheden om motor- en chassisnummers van auto's te verwijderen en er nieuwe in te ponsen. Men weet zijn naam niet. De politie verzoekt hen, die inlichtin gen kunnen verstrekken, zich te willen vervoegen aan het hoofdbureau van poli tie aan het Haagsche Veer (telefoon 22222) bij den centralen auto-opsporingsdienst. Zijn signalement luidt: klein gezet pos tuur, eenigszins kaalhoofdig grijzend haar, donkere oogen. Hij spreekt Duitsch, maar is met Engelsch en Fransch ook op de hoogte. Vermoedelijk is het een Zwitser. PALING IN DE AMSTERDAMSCHE GRACHTEN. Gisteravond laat verdrong zich op de 'brug in de Utrechtsche straat, over de Hee rengracht te Amsterdam een dichte menigte waaruit levendige commentaren opstegen. Zij die aan de brugleuning stonden, wezen met uitgestrekte handen naar het groenige water en zeer duidelijk waren zoowel opge togenheid als spijt uit de stemmen te ver nemen. Het was dan ook wel de moeite waard. Door de een of andere oorzaak wa ren n.l. bij het spuien der grachten tien tallen, ja honderden dikke palingen door het stroomende water uit den Amstel mee gevoerd en telkenmale schoten hun kron kelende vette ruggen, duidelijk zichtbaar in het licht der felle booglampen onder de brug, waar zij zonder ook maar een secon de belaagd te zijn in het veilige duister ver dwenen. Steeds weer werd hun verschijnen met enthousiast gejuich begroet. Het is uit gesloten ook maar 'bij 'benadering te schat ten hoeveel paling wel onder deze brug is doorgetrokken, dat het echter een belang rijke hoeveelheid moet zijn geweest blijkt wel, wanneer men weet, dat omstreeks tien uur des avonds de eerste palingen de aan dacht der voorbijgangers trokken en dat nog lang na middernacht tientallen zich langs de brugleuning verdrongen om den grooten trek van het landverhuizend kron- kelgediérte gade te slaan.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 8