POLITIE ZWEMWEDSTRIJDEN MAANDAG 26 JUNI 1939 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 Uil tiet katholieke kamp WA benut haar kans op de leiding niet Vosta en Spartaan thans aan den kop I. v. c. B. De strijd om het kampioenschap van den I. V. C. B. heeft gisteren voor de Amster dammers eenbittere teleurstelling ge bracht. V.V.A. verloor n.l. in Rotterdam rnet 3l van Spartaan en verspeelde daar door vrijwel zeker haar kans op het kam pioenschap. Immers het lijkt bijna uitge sloten, dat Vosta noch Spartaan in' den laatsten wedstrijd niet minstens één punt zullen halen. Spartaan heeft door deze overwinning nog geheel onverwacht een mooie kans op den eeretitel gekregen. Zij krijgt n.l. nog Schijndel in den laat sten wedstrijd tegenover zich. De Brabanders verloren gisteren op eigen terrein van Kerkrade en Vosta moet nog naar Kerkrade toe. Zou toch een club uit het Westen met den titel gaan strijken? De stand is nu: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. 7 3 2 2 12—8 8 Vosta Spartaan V.V.A. Kerkrade Schijndel 4 i 11—10 8 2 3 12—16 8 3 2 12—11 7 1 4 11—13 5 De uitslagen. Om het kampioenschap: Schijndel— Kerkrade 2—4; Spartaan—WA 3—1. Promotie Tweede Klas. Z. 1. VIOSAlmania 24; RKVVL RKBSV 6—1. Z. 2. DongenBoxmeer 1—4; MULO— SVD 1—5. W. 1. WilskrachtSt. George 3o, 15 minuten voor het einde gestaakt wegens beenbreuk. LISSE—SANTPOORT 1—4 Lisse heeft den toss gewonnen en speelt met zon en wind in de rug, wat hun een zeker overwicht op de bezoekërs geeft. Veelvuldig zijn de aanvallen van Lisse, doch de achterhoede van Santpoort heeft er goed het oog in en bezweert elk gevaar. Er wordt aan beide kanten slecht gescho ten en de beide keepers bewijzen, dat ze uit het goede hout zijn gesneden. Toch wordt Lisse iets gevaarlijker en doet in het veld niet voor Santpoort onder. Zoo zien we de midvoor van Lisse een opge legde kans om hals brengen, als de links buiten mooi voor doel zet. Aan den ande ren kant loopt een snelle aanval van Sant poort op niets uit. Technisch is Santpoort Lisse de baas, doch het enthousiasme van Lisse houdt de balans in evenwicht, zoo dat het een mooi aantrekkelijke partij voet. bal wordt. Als ongeveer 25 minuten is ge speeld, krijgt Lisse een corner te nemen, de bal komt goed voor doel, er ontstaat een scrimmage, de rechtsbinnen van Lisse ziet een gaatje en Lisse heeft de leiding (1_0). Met nog meer enthousiasme werpt Lisse zich in den strijd en haast noteerden we het tweede doelpunt, doch op het laat ste moment weet de keeper nog te redden. De bal wordt den anderen kant op gewerkt, de linksbuiten van Santpoort krijgt den bal in buitenspelpositie toegespeeld stormt alleen op den keeper aan en met een mooi schot' is de stand gelijk (11). Tot aan de rust blijft de strijd aantrekkelijk. Na de thee kan men al direct zien, dat Santpoort nog wel wat in de mars heeft en Lisse alle moeite moet doen om het tempo bij te houden, zoodat langzaam maar jfjker Santpoort het geheele veld beheerscht. Nog weet de achterhoede van Lisse eenigen tijd stand te houden, doch ten laatste wordt de druk te zwaar en moeten zij wel wijken. Op heel regelmatige wijze neemt Santpoort de leiding en voert de score op het 14, waartegen over Lisse sporadisch een aanval opzet, doch deze zijn niet gevaarlijk. Zoo breekt dan het einde aan hen heeft Santpoort verdiend gewon nen, doch zal met Blajjw Zwart moeten kampen om den grooten prijs van Lisse n.l. 11 paar voetbalschoenen, daar de stand der beide elftallen gelijk is n.l. 03 en 14. In Aug.. de beslissingswedstrijd. Clubnieuws der Kath. Sportvereenlgingen R.K. Sportvcr. ..Teijlingen" De laatste Zondag van de jubileum-wed strijden hebben een prachtig verloop ge had en het talrijke publiek heeft genoten van de wedstrijden. Om 12.30 uur ving de wedstrijd Teijlingen IISt. Barnardus I aan en hier werden maar even 11 doelpun ten gefabriceerd, waarvan St. Bern. er 7 voor haar rekening nam. Voor de wed strijd aanving, vond eerst nog een vrien delijke attentie van St. Bern. plaats door een felicitatie met het 15-jarig bestaan, ge volgd door een bloemenhulde. Daarna vond de wedstrijd plaats TeijL I DOS I, waarvan de uitslag 45 werd voor DOS, nadat Teyl. steeds de leiding had genomen tot aan het 4e doelpunt toe. Beide elftallen hadden eenige jongere spelers in de gelederen, die goed "hebben voldaan, al moet er dadelijk aan toege voegd worden, dat dergelijke spelers zich nog moeten aanpassen. De DOS-voorhoede was het eerst in den aanval, doch wanieer Teijl. een aanval on derneemt, schiet de midhalf kort voor doel, welke de DOS-keeper afslaat, maar juist voor de voeten van den linksbinnen van Teijl., die onhoudbaar inkogelt (11). DOS trekt eenige malen ten aanval en weet ook een doelpunt te maken, doch juist is gefloten voor buitenspel, zoodat dit doelpunt werd geannuleerd. Weer een aanval, doch wanneer Teijl. een aanval on- nen, die er 20 van maakt. Na de thee is is het DOS, welke in een korten tijd den stand op gelijken voet brengt (22). Teijl. komt er nu beter in en bij een voorzet van links zet de midvoor in (32). En wanneer DOS weer gelijk heeft gemaakt, weet de midvoor van Teijl. door alles heen te dribbelen en den bal achter keeper Koning te plaatsen (43). Kort voor het einde maakt DOS door haar linksbuiten gelijk om in de laatste mi nuten de winnende goal te maken door een fout van den Teijl.-keeper (54). SJC I—VVL I 6—2 Jammer wat dat VVL niet volledig was, en tegen een elftal zooals SJC mag men gerust nog een paar speciale krachten bij zich hebben, wil men eenig succes boeken. Dit neemt niet weg, dat VVL heeft gedaan wat zij kon en SJC mooi demonstratie voetbal vertoonde. Het eerste kwartier hield VVL stand, doch toen moest de kee per zwichten voor een schot van den r.- binnen (10). Bij een tweede aanval van de Noordwijkers schoot dezelfde speler te gen den staander. Dan zien wij de mid half van VVL doorgeven aan den mid voor, die keurig inschiet (11). Gerui- men tijd blijft de stand gelijk, doch toen de rust daar vyas, was de stand 31 voor SJC. Na de thee was VVL minder dan voor de rust, en nam SJC het kalm t op, om toch den stand tot 6 doelpunten op te voeren, waar tegen VVL nog eenmaal doelpuntte, zoodat de einduitslag in het voordeel van de Noordwijkers was. Scheidsrechter v. d. Geer had geen moeilijke taak. Tot besluit speelde de Teijl.-veteranen tegen een scheidsrechters-elftal, waarbij de arbiters met 42 zegevierden. Dit was een wedstrijd waar zeker nog goed voet bal werd vertoond, al ging het niet zoo snel. Lisse IIConcordia I 24 Concordia maakte weer eens een goede beurt door voor den Bl.st.-wisselbeker Lisse II te kloppen. Jammer, dat Conc. zoo wisselvallig speelt, daar het dezen middag weer zoodanig klopte, dat elke deelnemer er een zwaren tegenstander aan gehad zou hebben. Conc. is zon Ier Reey- wijk en Lubbe. Reeds direct zit er aan beide zijden een goed tempo in, waarbij L. het meest overtuigend speelt, doch Conc. verdedigd stug en daarna zien we vooral over links heel mooie Conc. aanvallen. Toch scoort Lisse het eerst als haar r. b. een mooi schot vai den vleugel lost, waar Doel naast grijpt, doch nog voor de rust brengt Maarten den stand in evenwicht als na een mooien vooi-zet van Moos Staats goed doorgeeft en genoemde speler slechts voor het intrappen heeft. Na de rust speelt Conc. voorloopig het beste spel, doch als dan succes uitblijft wordt Lisse weer sterker en wanneer de Conc.-backs niet aanvallen, doelpunt Lisse gemakkelijk. Van nu af echter wordt het meest op de Lisse-helft gespeeld. Wel houdt de Lisse-doelman er een ver schot van van Lierop uit en redt hij eenige ma len keurig, doch als Moos in vrije positie een scherp schot lost, verdwijnt dit via de paal, het gaat nu goed vlotten. Bij een algemeenen aanval werk de L.-doelman niet voldoende weg en C. leidde weer. Van der Hulst geeft goed door, waarvan Maar ten dankbaar gebruik maakt om de Conc.- overwinning tot een feit te maken. R.K. Sportver. „V.V.S.B." Zondag zyn op het VVSB-terrein te Noordwijkerhout een tweetal interprovin ciale wedstrijden gespeeld tegen St. Servatius uit Venray. In mooi weer, dat voetbal tot een ideaal maakte, werd om half een begonnen met den wedstrijd WSB IIServatius II. Deze wedstrijd heeft over het algemeen weinig om het lijf gehad, daar de Serva- tius-boys niet bestand bleken tegen het stugge vaste spel der VVSB-ers. Het be gin is erg slapjes en brengt Servatius eenig overwicht, doch de doelman van WSB blijkt goed te zijn en geeft voorloo pig niet thuis, nochtans kan hij niet ver hinderen, dat de linksbinnen van Serva tius na een doorbraak de leiding neemt. Even later juicht de Servatius-aanhang te vroeg als een schot in het zijnet terecht komt. Dan treedt een volkomen gelijk waardigheid in, alhoewel het tempo over het algemeen niet weldadig aandoet. Met dezen stand treedt de rust in (01). Na de rust begint WSB flinker te wer ken en constateeren wij, dat zij veel meer durft te wagen dan de Servatius-boys. Na een schermutseling voor het Servatius- doel weet WSB dan ook den gelijkmaker in het net te deponeeren. Bader, die op de linksbuiten plaats een actieve rol speelt, weet dan snel de score te verhoogen. De Servatius-doelman blijkt dan niet erg be trouwbaar te zijn en laat een schot van Seijsener door zijn vingers glippen. Regel matig voert WSB de stand op, terwijl Servatius nog een tegenpunt aan zijn de bet kan voegen. Het eind komt met een afgeteekende 68 overwinning voor WSB II. De Bavo-harmonie maakte daarna een muzikale rondwandeling, welke zeer op prijs werd gesteld door het talrijke pu bliek, dat inmiddels opgekomen was om de titanenkamp, die hun te wachten stond, in oogenschouw te nemen. Deze wedstrijd wordt steeds beschouwd als zijnde de strijd om de suprematie der beide inrich tingen. zoodat het voor de hand ligt, dat steedst het uiterste wordt gedaan om de zege te behalen. Het publiek weet dit en daarom was het ook hedenmiddag in zoo'n groote getale opgekomen. Het begin van den wedstrijd is erg sen sationeel, want reeds direct na aftrap gaat St. Servatius er van door en krijgt de mid denvoor gelegenheid een zuiver aangege ven bal onhoudbaar in het net te deponee ren (01). Dit zou een moreel rugge- steuntje hebben kunnen zijn, wanneer WSB niet direct antwoordde met een te genpunt. Dit kwam ter wereld nadat de keeper zich te ver uit het doel had ge waagd, waardoor v. d. Klugt het gaatje* dat daardoor vrij gekomen is, kan vullen. Seijsener krijgt daarna een prachtige kans, maar zijn schot gaat meters naast. Daarna ontwikkelt zich een behoorlijk snel spelletje, waarbij om beurten de doe len in gevaar komen. Verschillende mooie aanvallen van WSB loopen dood door buitenspel, waaraan vooral P. Warmerdam zich nogal aan bezondigde. De Reus werkt hard en haalt eenige fraaie swerves uit. Bij een van deze swerves krijgt hij een prachtkans, doch zijn schot wordt door den keeper geretourneerd, toch bemachtigt de Reus deze bal weer en nu is het raak (21). Er komt nu meer leven in het spel. WSB werkt in de langte en Servatius prefereert meer de breedte, maar beide keepers geven beheerscht en kalm werk te zien, zoodat zij hun doel schoon weten te houden. Servatius weet dan bijna een goal te forceeren, maar juist op het nip pertje weet Jan de bal over de lat te wer ken. Even vcor de rust begint het spel te verflauwen, wat niet wegneemt, dat de Servatius-midvoor nog een prachtkans krijgt, maar hij schiet huizenhoog over. Met de kleine 2—1 voorsprong voor WSB gaat dan de rust in. Na de rust is het spel geruimen tijd erg slap en wanneer de WSB-achterhoede op een gegeven moment wat kalm te werk gaat, benut Servatius een kans en de bal ligt, voor v. d. Berg zich realisee- ren kan, in den uitersten hoek (22). WSB beantwoord met een graaien aan val en deze zou zeker succes hebben ge had, maar de groote v. d. Ploeg liep te gen den kleinen keeper van Servatius aan en dat kostte WSB een vrije schop. Servatius maakte daarna een schitterend doelpunt, wat de scheidsrechter wegens buitenspel niet toekent. WSB opent nu een kort maar krachtig offensief en weet zich schitterende kansen te scheppen, maar de verdediging van Servatius blijkt van goed hout te zijn gemaakt, zoodat de laatste hand niet aan het derde doelpunt gelegd kon worden. Dan probeert Serva tius het enkele malen met verre schoten, maar deze hebben bij v. d. Berg geen suc ces, waar Servatius eenmaal goed is door gebroken, weet hij den bal juist uit het hoekje te grabbelen. Servatius domineert nu geweldig en de verdediging van WSB moet alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. WSB weet zich uit de greep van Servatius los te maken en in de laatste phase van den strijd is zij het, die nog probeert een over winning te forceeren. Het einde komt met een gelijk spel, zoodat voor dit jaar niet uitgemaakt is, wie de suprematie mag voe ren daarom zullen wij ditmaal genoegen moeten nemen met de verbroedering, die ons ook ditmaal de sport weer bracht en Venray en Noordwijkerhout weer een stap dichter bij elkaar deed brengen. R.K. Sportver. „Foreholte" Vele sportminnende Voorhouters wisten een plaatsje te bemachtigen op het Fore- holte-terrein, om getuige te zijn van den wedstrijd der oud-leden van Foreholte te gen het eerste elftal. Met begeleiding van St. Caecilia's wel luidende klanken werd de bal het veld in getrapt. In het begin liet het zich aanzien, dat de oud-leden deze sport nog volkomen meester waren.Aardige en bezienswaardige staaltjes werden er te zien gegeven. In 't bijzonder trok het keurige samenspel de aandacht, waaraan de jongere generatie nog v/el een voorbeeld kon nemen. Geen wonder dan ook, dat de ruststand 31 in het voordeel der oud-leden uitviel.. Na de rust en allengs toen het einde be gon te naderen, kwam nog meer tot uiting, dat het der oud-leden aan uithoudingsver- morgen ontbrak. Zelfs tot het laatste kwar tier hebben deze veteranen het kunnen volhouden, doch moesten toen het onder spit delven voor de meer vitale krachten der jeugdiger eerste elftallers, die in dat korte tijdsbestek hun achterstand omzette in een 53 zege. Men moet met bewondering voor hun praestatie een eere-saluut brengen aan deze oud-Foreholters, die in hun verdedi ging een schitterend voorbeeld gaven. In stilte zal men de wensch wel hebben gekoesterd: waren er nog maar enkelen die zich weer onder Foreholte wilden scharen; zeker zal daardoor de sportiviteit zoowel als het spel op een hooger nivieau worden gebracht. Moge een eventueel po gen in deze richting succes hebben in het belang van de voetbalsport van Foreholte. R.K. Sportver. „SMC" Gisteren speelde SMC b den laatsten wedstrijd voor de competitie tegen Tey- lingen c. Het werd een wedstrijd vol af wisseling, doch geen van beiden brachten het tol een overwinning. De uitslag was 1—1. SMC kreeg met 3—0 een nederlaag te slikken van Udo b. Definitief heeft de trekking der loterij a.s. Vrijdag plaats. Nog enkele loten zijn verkrijgbaar bij den secretaris H. v. d. Willigen, Warmundastraat 30. A.s. Donderdag wordt begonnen met de training der senioren onder leiding van den heer v. Opstal. Voor de junio en hopen we alsnog een trainer te v nden. Kon. Nederlandsche Voetbalbond Ajax wint den kampioenstitel De competitie om het kampioenschap van den K. N. V. B. is ten einde. De laatste wed strijd, AjaxEindhoven, heeft de beslis sing gebracht. De Amsterdammers, die aan een gelijk spel genoeg zouden hebbeh ge had. hebben de Zuidelijke kampioenen met 30 overwonnen en daarmede den titel veroverd. Slechts één wedstrijd hebben de Amsterdammers in deze compeitie verlo ren: den uitwedstrijd tegen N. E. C. Ook de tweede plaats is voor een Am- sterdamsche club: het is D. W. S., dat deze eervolle plaats inneemt. Doordat Eindho ven gisteren verloor, volgt N. E. C. op de beide hoofdstedelijke vereenigingen met 8 punten uit evenveel wedstrijden. Eindho- men is vierde geworden met één punt min der en slechts Achilles heeft een belangrij ken achterstand. De eindstand der competitie om het kam pioenschap luidt: MORGENAVOND 7 UUR in „DE ZIJL" ENTREE 10 CENT. 2180 IIn verband hiermede is de Zweminr. .DE ZIJL" MORGEN na 5 uur GESLOTEN D. W. S. N. E. C. N. E. C. Eindhoven Achilles 4 20—11 12—20 14—15 12—28 10 AJAX—EINDHOVEN 3—0. Toen Ajax gistermiddag het veld betrad, v/as de taak, waarvoor het stond, moeilij ker dan zij op het eerste gezicht leek. Een .gelijk spel zou den Amsterdammers het kampioenschap brengen, zeker, maar dat gelijke spel moest nog bevochten worden. Tegen Eindhoven, dat gen kans op de eer ste plaats meer had en dus volkomen onbe vangen kon spelen, moesten de gastheeren stand houden. Het was juist gezien van Ajax, dat het niet van den aanvang af een verdedigend spel speelde. Een defensieve houding zou leiden tot een druk, die elk oogenblik nood lottig kon worden. Een voorsprong echter zou een gevoel van veiligheid geven, een waardevolle factor in een ontmoeting als deze. In dit opzicht hadden de Amsterdammers niet over geluk te klagen, want nadat het spel gelijkelijk over het veld verdeeld was geweest, kreeg van Reenen na 8 minuten een goede kans. Hij passeerde de verdedi ging en schoot van korten afstand hard in. Van Veghel kon niet anders doen dan den bal terugslaan. Het leer kwam echter in de nabijheid van Van Wijngaarden, die zich niet lang bedacht en scoorde (10). Het spel golfde op en neer, met wel licht een lichte meerderheid voor Ajax. In ieder geval waren de Amsterdamsche aan vallen gevaarlijk en na ongeveer 25 minu ten kreeg Bijl, weer door toedoen van Stam, een prachtige gelegenheid om den voorsprong te vergrooten. Aleen voor van Veghel staande kreeg hij den bal toege speeld. Hij schoot hoog over. Keizer werd op de proef gesteld door moeilijke schoten van v. d. Donk en de Zeeuw en de Eind- hovensche middenvoor had geen geluk, toen hij juist uitgleed op het oogenblik, dat hij een zeer goede kans wilde gaan gebrui ken. Dit voorval was de inleiding tot een overwicht van de zuidelijke kampioenen en het Ajax-doel maakte benauwde oogenblik- ken door. Maar weer -zou het succes aan den anderen kant komen. Het offensief van Eindhoven werd onderbroken door een aanval van Ajax, die een hoekschop ople verde. Uit den corner kreeg van Reenen den bal. Met een boogballetje gaf hij door aa'n den voor hem staanden Bijl, die via de lat doelpuntte (20). De eerste minuten na de rust waren wat in voetbalverslagen sensationeel pleegt te heeten. Bij een hoekschop op het Ajax- doel kreeg Looys keeperneigingen. Hij stak de handen omhoog juist toen de bal nader de en, daar deze voor een halfspeler onge wone manoeuvre zich in het strafschopge bied afspeelde, was een penalty het resul taat. De Zeeuw plaatste zich achter den bal enschoot rechtt egen Keizer aan. Even zweefde de bal op het middenveld, daarna ging van Wijngaarden er mee van door. Hij kwam voor het vijandelijke doel ten val, van Veghel liep uit, greep naar het leer en raakte het kwijt, en Bijl zond het in kalm tempo naar het doel. Via do paal relde het naar binnen (30). Nu moest Eindhoven vier doelpunten ma ken om Ajax den titel voorloopig te onthou den. De gasten waren inderdaad meer dan in de eerste helft in den aanval en zij kre gen ook kansen, waarvan zij echter geen gebruik wisten te maken, terwijl ook het geluk niet aan hun kant was. Toen 25 mi nuten voor het einde de stand nog niet ge wijzigd was, ging Ajax zich meer op de verdediging toeleggen. Gedurende de laatste tien minuten keer de Ajax tot zijn gewone spel terug. Van Reenen loste een prachtig schot en Stam en v*n Wijngaarden werden weer zeer ac tief. Voor het doel van Eindhoven ont stonden meermalen gevaarlijke situaties door de riskante manier van terugspelen op den keeper. De aanvallen der gasten leidden niet meer tot het zeker verdiende tegerpunt en zoo eindigde de wedstrijd met een 3C overwinning voor Ajax. DENEMARKEN—DUITSCHLAND 0—2 Gisteren heeft het Duitsche elftal een ontmoeting gespeeld tegen de Deensche nationale ploeg te Kopenhagen. Duitsch land won dezen wedstrijd met 20, nadat de rust met een 10 voorsprong was inge gaan. Na samenspel met Kohnen schoot Gauchel in de achtste minuut onhoudbaar voor den Deenschen doelverdediger in. Een wartier voor het einde kwam het tweede doelpunt van den voet van Kohnen. 35.000 toeschouwers woonden den wed strijd bij. ZWEMMEN DE POLITIEWEDSTRIJDEN IN „DE ZIJL." Groote Deelname. Voor de morgenavond- in „De Zijl" te houden zwemwedstrijden van den Politie- Zwemkring Zuid-Holland blijkt groote animo te bestaan. Deelgenomen wordt door de afdeelin- gen Rotterdam, Hillegersberg, Schiedam, Den Haag, Delft en Leiden. Dordrecht is door feestelijkheden in verband met de opening van de nieuwe brug verhinderd. Het programma omvat een tiental num mers, in elk nummer zijn de deelnemers in verband met gemaakte tijden in drie klasse (A. B en C) ingedeeld. In totaal zijn ongeveer 130 inschrijvingen ontvan gen, zoodat spannende wedstrijden ver wacht mogen worden. In het nummer 50 M. vrij slag zijn 29 deelnemers en voor de 50 M. schoolslag 35 inschrijvingen, terwijl o 8. het nummer popduiken 23 deelnemers telt. Voor de Trekestafette in uniform zijn 3 ploegen ingeschreven en voor de 3 x 30 Meter wisselslag-estafette 7 ploegen. Alles bijeen dus een zeer uitgebreid programma. NATIONALE WEDSTRIJDEN TE TE AMERSFOORT. Gisteren zijn te Amersfoort nationale zwemwedstrijden gehouden, georganiseerd coor de Amersfoortsche Zwem- en Polo club. De voornaamste uitslagen luiden: 100 Meter borstcrawl heeren: 1. D. v. d. Kuil (Schiedamsche Zwemclub) 1 min. 3,6 sec.; 2. J. van Kerkesteyn (Dolfijn) 1 min. 4 sec.; 3. H. van Leersum (U.Z.C.) 1 min. 9,1 sec. 100 Meter rugslag dames: 1. Cor Kint (Zwemclub Rotterdam) 1 min. 14 sec.; 2. Kerkmeester (id.) 1 min. 17,7 sec.; 3. I. van Feggelen (Y) 1 min. 17,8 sec.; 4. S. Cats (O.D.Z.) 1 min. 23,2 sec. Car Kint noteerde met 1 min. 14 sec. den besten tijd, die tot dusver op dit nummer in buitenwater is gemaakt. 100 Meter schoolslag dames: 1. D. Hee selaars (O.D.Z.) 1 min. 25,2 sec.; 2. J. Klij- ncot (Zwemclub Rotterdam) 1 min. 301 c.; 3. J. Been (R.D.Z.) 1 min. 30.2 sec. 100 Meter rugslag heeren: 1. F. H. Al- dendorff (Amsterdamsche Zwemclub) 1 min. 15,6 sec.; 2. G. C. van Daalen (Y) 1 17 sec.; 3. A. In der Maur (U.Z.C.) 1 min. 17.2 sec. 100 Meter borstcrawl dames: 1. R- van Veen (R.D.Z.) 1 min. 9,9 sec.; 2. G. Swe- res (H.D.Z.) 1 min. 12,7 sec.; 3. D. Kerk meester (Zwemclub Rotterdam) 1 min. 19,8 sec. Schoonspringen dames: 1. J. Looyaards (Zwemclub Rotterdam) 48.49 p.; 2. J. Wol ter (O.D.Z.) 43.71 p. Schoonspringen heeren: 1. Cl. de Goede (A.Z.) 43,23 p; 2. T. Knevel (Zwemlust) 35.33 p. 5 x 50 Meter estafette heeren: 1. U.Z.C. (met J. Faber, A. van Overhagen, D. Nebbeling, H. van Leersum, A. In der Maur, 2 min. 29,5 sec.; 2. U.Z.C. 2; 3. A.Z. en P. C. 5 x 50 Meter estafette dames: 1. R.D.Z. (met A. Minkhorst, W. Soetekouw. J. Groeneweg, Willy den Ouden en Rie van Veen) 2 min. 46.4 sec.; 2. Zwemclub Rot terdam 2 min. 52,6 sec.; 3. O.D.Z. 2 min. 53,8 sec. 400 Meter borstcrawl dames: 1. Rie van Veen (R.D.Z.) 5 min. 39,6 sec.: 2. B. van Schaik ('t Y) 5 min. 52,8 sec.; 3. N. Ladage (Zwemclub Rotterdam) 6 min. 12,4 sec.; 4. T. Burggraaf (Inter Nos) 6 min. 15,4 s. 200 Meter borstcrawl heeren: 1. D. v. d. Kuil (Schiedamsche Zwemclub) 2 min. 21,7 sec., 2. J. van Merkesteijn (Dolfijn) 2 min. 24 sec.; 3. A. In der Maur (U.Z.C.) 2 min. 37,4 sec. ELF K.M. ZWEMMENDE AFGELEGD. De. badmeester van de zweminrichting te Monninkendam, de heer K. Karmelk heeft gistermorgen een afstand van elf K.M. afgelegd. Hij startte om acht uur. Van Monniken dam zwom hij .naar Broek in Waterland, waarna hij via Zuiderwoude naar Monni kendam terugkeerde, waar hij om kwart voor twaalf aankwam. WATERPOLO HET BELGISCHE ZEVENTAL TEGEN NEDERLAND. Het Belgische zevental, dat op 9 Juli een ontmoeting speelt tegen Nederland is als volgt samengesteld: Desmet (Antwerpsche Zwemclub), Stoelen (Nage St. Gilles), Blitz (Antwerpsche Zwemclub), Iselee (Cercle Natation de Bruxelles). Depauw (Gentsche Zwemclub) Rigaumont (Ant werpsche Zwemclub) en Coppolters (Cer cle Natation de Bruxelles). Als reser ve is aangewezen Leenheere (Cercle Na tation de Schaerbeek). UVS VETERANENUVS DONATEURS Hedenavond om 7 uur vindt een treffen plaats tusschen een elftal van oud-spelers van UVS I tegen eer elftal, samengesteld uit de donateurs van UVS. Bij de veteranen spelen o.a. mee: Lolkes de Beer. P. Hane- veld, J. Wondergem en H. Laman, terwijl de trainer Ruisch als versterking bij het elftal der donateurs is ingedeeld.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6