STADS NIEUWS Academlenieuws AGENDA VRIJDAG 23 JUNI 1939 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.50 per kwartaal onae agenten 20 cent per woek; 2.60 per kwartaal. Franco per poat 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met géïlL Zondagsblad 9 cent AdvertentiBnt SO eent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsldg, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? REGENKANS. De Bill seint: Verwachting: Geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Half tot zwaar bewolkt of betrokken, re gen met kans op onweer, koeler, zwakke tot matige wind, aanvankelijk verander lijk, later uit Noordelijke richtihgen. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: nevel, zwakke N. O. wind, l.i gr. C. Vlissingen: betrokken, zwakke Oostelijke wind, 17 gr. C. De Bilt: zwaar bewolkt, zwakke N. O. wind, 18 gr. C. Groningen: betrokken, zwakke O. N. O. wind, 16 gr. C. Maastricht: Helder, matige Z. W. wind, 21 er. C. liUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Over de geheele Noordelijke Atlantische Oceaan ligt een machtig gebied van hoo- gen luchtdruk, dat aan zijn Noordzijde wordt aangetast door een actieve depressie, r!iè zich gisteren over de PoolZee olitwik- kelde en zich Zuid-Oostwaarts verplaatste. Vanmorgen gaf zij aanleiding tot zware luchtdrukdalingen aan de Noorsche kust, de wind nam daar tot krachtig toe, terwijl tal van stations regen meldden. De koele lüchtmassa's, die gisteren tot Zuid-Zweden waren doorgedrongen, hebben nu Zuid- BuitschJand bereikt. In Hamburg ging het verdrijven van de warme lucht met 12 m.m. neerslag gepaard. In ons land werd het wat koeler. De vochtigheid van de lucht blijft groot, waardoor op vele plaatsen ochtend nevel voorkwam. Van de Noordzee worden o.'chte mistbanken gemeld. Over België en ever de Golf van Biscaye liggen vlakke lage drukgebieden. Deze veroorzaken daar veel neerslag en onweer, en ook. in Zuid- Engeland viel nog al wat regen. Overigens is het weer op de Brltsche Eilanden nog mooi. LUCHTEMPERATUUR. 20.1 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.? Van Vrijdagnamiddage 9.56 uur tot Zaterdagmorgen 4 08 üur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 24 Juni voorm. 8.55 en nam. 9.20 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 21 gr. Zweminrichting „Poelmeer" 20 gr. C. Maan op 1.38 uur Zaterdagmiddag. Maan onder 0 57 uur Zondagnacht. (Zaterdag 24 Juni eerste kwartier). LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen Rechten: Mej. E. W. Hek- ket, Alkmaar, de 'heeren M. A. Huender, Bilthoven, E. J. van Dijk, Den Haag, M. Vlaming, Ierseke; Doctoraal examen Geneeskunde: de hee ren J. A. A. v. d. Horst, L e i d e n, D. R. Martini, Rijswijk, H. J. K. Kolstee, Dén Haag H. Wouters, Velp; Artsexamen le gedeelte: de heeren H. Schalkwijk. Rotterdam; C. Reisberman, Leersum, C. J. v. d. Bas L e i d e n, C. van Oven, Leiden, H. A. W. Bamberger, Voorburg; Bevorderd: tot arts: dc heeren G. J. Vermeulen, L e i- d e n; J. Montfoort, L e i d e n; J. Donker sloot, Overschie; tot apotheker; de dames E. C. Cosman, L e i d e n, B. A. Donk, L e i d e n. P. H. van Marie, Scheveningen. E. de Koning, En schede, M. J. F. M. Pierrot, L e i d e n; C Schoor!, Bloemendaal en de heeren J. A. Damen, Den Haag, R. Ph. Glaser, Scheve ningen. H. D. Kwee, Den Haag, J. Kostensé, Rotterdam. P. Q. C. van der Meer, den Haag Het Eucharistisch Ziekentridium. DE LAATSTE DAG VAN HET DRIEDAAGSCH FEEST. De derde dag. De laatste. Vandaag houdt de zoh zich Vèrböfgèn, maaf dat bêteekent nog geen somberheid in het schoone kerk gebouw. Hoe kunnen menschen hoe kunhéft zelfs ziekeh somber zijn in de schóórie ên blijde omlijsting Van zulk een eucharistisch feest, dat alleen aangrijpt en overweldigt. De laatste dag. De eenlge droefheid, die er misschien schuilt in huti hart is deze, dat deze feestdag de laatste feestdag is. Dat zij Vanmiddag weer uit de kerk Zullen worden gedragen om er misschien niet eer der terug te keeren dan het volgend jaar, als wéér de kerk stiaalt in bloemen en licht, als er wéér de witte bedden zijn in- plaats van de lange rijen banken, als wéér het ziekentriduum zal worden gehouden. Maar het feest, dat er nu nog is brengt zomèr en zon in de harten der zieken, die zich wel nooit verzadigen kunnen aan dit overweldigende feest, dat drie dagen duurt en dat zeker genoeg zal zijn tot steuh in het lijden van den komenden tijd. Het H. Misoffer op den laatsten dag wérd opgedragen döor den zeereerw. heer C. A. Moons, pastoor te Zevenhoven met assis tentie van den wel'eerw. heer A. Leenders als diaken en jrof. J. Th. J. Benschap van het Kruisheerenklooster te ZoeterWoudè ólS subdiaken. Op het priesterkoor volgden de hoogeerw. Deken A. H. M. J. Homulle, kap. P. Verhoofstad en Rector R. Reynen de plechtigheden. Na het Evangelie werd de predicatie ge houden door den weleerw. heer J. van Adrichem, kapelaan van de St. Victorkerk ts Noordwijkerhout, die de woorden van St. Paulus deh zieken voor oogen hield: Moet er geroemd worden, dan wil ik roe men op mijn zwakheden. De zieken immers zijn de meest bevoor rechte ledematen van Christus' Kerk, zij zijn de lijdenden in de strijdende Kerk. Om dit te kunnen begrijpen, moet men de groote waarde leeren kennen van hét lij den van Christus, moet men de lessen van het lijden leeren verstaan. De wereld ként de oplossing niet van het probleem van het lljdett. Maar JeZus is ons voorbeeld. Meer nog dan dóór Zijn werkzaamheid en zijn gebed werd hét le ven van Jezus gevuld door het lijden, om dat lijden het meest verdienstelijke is ter zaligheid. Christus' lijden geeft ons licht in hét probleem van het lijden. De wereld begrijpt de grootheid van het lijdén niet, omdat zij het probleem van hét lijden niet begrijpt. Grooter dan de chris telijke daad is het christelijke lijden. Ook uw lijden is uw roem en geeft u de voornaamste plaats in het Godsrijk. Houdt vast aan uw blijde opvatting oVer het lijden, want er is maar één geluk: God te dragen In Zijn hart. Aldus belichtte de gewijde redenaar het zware probleem van het lijden om dit voor de zieken te zetten in het heldere licht van een groote en verdienstelijke daad, van het voorbeeld van Christus. Het zangkoor zong wederom op voor treffelijke wijze onder leiding van kape laan E. Paap de Misgezangen en na de con secratie werd door Rector R. Reynen en kap P. Verhoofdstad aan de zieken de H. Communie uitgereikt. Na het Tantum Ergo en den zegen met het Allerheiligste werd de eerste groote plechtigheid van dezen laatsten dag be sloten met het zingen van het H. Hartlied: „Voor Jezus' harte zingen". Om twaalf uur had de plechtigheid der handoplegging plaats, welke dezen dag werd geleid door kap. C. Thyssen uit Was- senaar. Voorts namen aan deze plechtig heid deel de hoogeerw. Deken A. Homulle, en alle kapelaans van de parochie O.L. Vrouw Hemelvaart, en St Joseph, Rector L. Beune uit Lelden, Rector H. Sondaal uit Oegstgeest, kapelaan A. Groen uit Lan- geraar, pater fr. A. Benschop O.S.Cr, uit het Kruisheerenklooster te Zoeterwoude, kap» C. J. Berkhout, R. Schneiders uit Hillegom, J. Langemcyer uit, Hillegom, pater H. Pon- sioen O.F.M., S. Booms O.F.M. en J. dé Leeuw, O.F.M. uit Leiden, pater C. Bayer O.F.M. uit Katwijk, kap. J. van Adrichem uit Noordwijkerhout, kap. H. Schrama uit Leiden en kap. A, Umans uit Oegstgeest. Heden middag om twee uur werd het plechtig slultingslof gecelebreerd door den hoogeerw. heer Z. de Korte, Deken van Alphen aan den Rijn. De laatste predicatie tot dé zieken hield Rector H. Sondaal uit Oegstgeest, en wél naar aanleiding van de tekstwoorden. Ik heb gevonden, die mijne ziel liefheeft, ik zal hem vasthouden, niet loslaten tot ik hem binnenleid. Het is de liefde tot het H. Hart, die de gewijde redenaar naar aanleiding ook van de plechtigheid van dezen middag tot uit gangspunt nam. Meer dan de andere menschen hebben zieken behoefte aan steun en troost. En als zy ziek zijn is er in het begin belang stelling maar naarmate de ziekte duurt vermindert deze. De menschen vergeten zoo Snel, Christus echter niet. Éh de ge wijde redenaar zet dan uiteen wat liefde is. Het is eêfbied, het is blij Zijn als het den ander goed gaat, het is grootsch op hem zijn. Dat is de liefde, die Christus toe past. Christus heeft hier zieken gevonden, dié Hem beminnen. Hij zal hen niet los laten, maar hen binnenvoeren in het huis dês Vaders. Hierop volgde de plechtige processie, de zegening der zieken en het Te Deum en tenslotte een danklied ter eere van het H. Hart. De processie bood zeker het prachtige verheven schouwspel van ieder jaar, door den féestelljkén stoet van bloemen- dragende bruidjes, die in de processie mee gingen. Het was het altijd weer ontroeren de einde van deze drie SChooiie dëgeh. Tenslotte een woord van dank. Van har- telijkèn dank aan hen allen, die ook dit ziekentriduum weer hebben mogelijk ge maakt, die de mogelijkheid van dit schoone féést tot Werkelijkheid hebben gemaakt. Hét zijn degenen, die begrepen, wat er voor dit tfidüum nóodig was aan spijs en drank, aan ziekenverzorging, aan bloemen, aangeld en die gaarne van hun aal-d- sche schatten hebben afgestaan om daar mee boVenaardSche vreugde te kunnen schenken. Het eucharistisch ziekentriduum heeft ZóoVëèl aan krachten en tijd geelseht van velën, krachten en tijd, die gaarne ge- schonkêh Zijn. Iéder, die een gedeelte van dit zièkënfeest van nabij mede maakte, heeft gezien de liefde en toewijding van velen, wien nooit iets te Veel was. Maar Vooral ook de anderen, de onbeken den, dê naamloozen bljrta, die door hun gaven dit ziekenfeest mogelijk maakten brengt namens dë zieken en namens het eólüité, de vóorzittêr van hét Comité den dank, wélken zij verdienen. En met een wehsch. Dat zij het ziekentriduum niet ver geten, ook nu niet, nu het weer voorbij Is. Het comité heeft nog schuld en zou zoo gaarne in het belang der zieken eens een of enkele groote giften ontvangen om die schuld tè kunrten delgen en, het volgende ziekentriduum nog schooner, nog feeste lijker, nog ontroerender te maken. Mogen er toch enkele gevonden worden, die in staat zijn zulk een offergave te brengen ter eere Van de H. Eucharistie en tot heil van vele zieken. ST. AUGUSTINUS-VERFENIGING VOOR R.K. ONDERWIJZERS Dr. W. Dijsselbloem over: „De werkkampen en de jonge onderwijzers". In de Jacoba-zaal van Den Burcht ver gaderde Woensdagavond, zooals reeds gemeld, de St. Augustinusvereeniging voor R.K. onderwijzers, onder voorzitterschap van den heer H. de Boer, die na het ope ningsgebed de aanwezigen verwelkomde. Langen tijd, aldus spr., is het niet voor gekomen, dat er zoo weinig leden aanwe zig waren. Vooral spijt dit spr. om het on derwerp, waarover dr. Dijsselbloem zal spreken n.l.: „De werkkampen en de jonge onderwijzers". Spr. had gehoopt, dat meer dere jongere léden aanwezig Zouden zijn geweest. Nadat de notulen waren gelezen, kwa men de mededeelingen aan de orde. Aller eerst eenige berichten van verhindering o.a. van den geest, adviseur. De secretaris doet eenige mededeelingen over het co mité Leiden van „De nieuwe Gemeen schap", waarin de kath. onderwijzers ver tegenwoordigd zijn. Ingekomen is een rap port inzake de enquête over het gods dienstonderwijs, waaruit de belangrijk ste punten worden behandeld. De bisschop heeft op dit rapport reeds besloten, dat het afschrijven van de vragen niet meer ge oorloofd is en dat de onderwijzers bij de lessen van den priester aanwezig moeten zijn. Rector Beune verzoekt om hulp bij de delging van de resteerende schuld, welke rust op de R.K. Sportbeweging. Besloten wordt 10 te schenken. Over dé conferenties wordt medege deeld, dat deze het komende jaar door Rec tor P. Reynen zullen worden gehouden. De voorz. wekt allen op deze conferenties bij te wonen, vooral de collega's, die in Leiden wonen. Mededeeling wordt gedaan, dat de ex cursie naar de Hoogovens gehouden is met 38 deelnemers. De volgende excursie zal naar „De hooge Veluwe" gaan en wel op 5 Juli en op 8 Juli a.s. Namens dê kascommissie verklaart de heer Balsieben bóeken en bescheiden van de penningmeesteresse in orde te hebben bevonden, waarop mej. Doove wordt ge- déchargeerd. Hierna verwelkomt de voorzitter eeni ge nieuwe leden. De heer Balsieben brengt verslag uit van de Algemeene vergadering. Wat de plannen tot splitsing der afdeeling be treft, vestigt het bestuur er de aandacht op, dat dit goedgekeurd moet worden door het hoofdbestuur, dat ook zegging heeft in den omvang der nieuwe afdeeling en de keuze van den naam. Na de pauze was het woord aan dr. W. Dysselbloem, die sprak over: „De werk kampen en dé jonge onderwijzers". Spr. begint met de mededeeling, dat Maandag a.s. het eerste opleidingskamp te Ginneken zal worden begonnen, waaraan 10 jonge werklooze onderwijzers zullen deelnemen, die ieder de leiding over 35 jonge menschen zullen krijgen. Spr. wil een inzicht geven in het kamp werk èn in de positie van den jongen on derwijzer. Hoe groot is de jeugdwerkloos heid? Van liberale zijde (De Nederland- sehe Werkgever) komt men tot een cijfer van 40.000 joflgens. Die cijfers moet spr. aan de tand voelen. Zij oriëfitêeren zich op 23 jeugdregistratiebureaux, maar die zijn er niet inAmsterdam, Rotterdam en Den Haag. Daarbij ramx zij de 14-jarigé jongens en de 14- en 15-jarige meisjes, die straks uit de bedrijven zouden worden ge nomen, op 200.000, terwijl er weer 30.000 arbeidskaarten zijn uitgegeven. Op 31 Dec. 1938 waren er 61.000 werkloozen van 14 20 jaar en 100.000 van 21 tot 24 jaar. Op grond van deze liberale schatting zou een schoon initiatief als dat van minister kun nen duikelen. De minister bedoelt, n.l. uit breiding van de Werkkampen. Verleden jaar werden er 152 kampen georganiseerd, korte en lange kampen. Maar dit waren alleen katholieke kampen, samén mét 0824 deelnemers. Daarmee was èeh bedrag ge moeid van 282.890.84, door de Staat ge subsidieerd» Als de minister nu 3 millioen vraagt, is echter de aankoop van nieuwe terreinen inbegrepen. De minister hoopt 9 nieuwe kampen te stichten. Het heele kampwerk is in Nederland particulier ini tiatief en dat acht spr. vën groot belang. Het berust bij vier groote organisaties: van de Katholieken, Protestanten, socia listen en de neutralen. Dat het is georga niseerd op confessiolieele basis is van pri mair belang. De bestaande kampen kunnen in drie maanden 2000 jonge mannen opvangen» 8000 kunnen er dus niet aan het kampwerk deelnemen. Met dit kampwerk is de Neder- landsche volkskracht gemoeid, wat spr. na der uiteenzet in het gevaar, dat er schuilt in het niets doen in de puberteitsjaren, en met de waarde vön den arbeid voor het leven. Eerst door den arbeid kómt de har monie tot stand tusschen deh geest en het lichaam» Evenals de vogel is gemaakt om te vliegen, zoo is dë mensch gemaakt om te werken. Spr. beantwoordt dan de vraag, w&t het kampwerk tegen dit gevaar doet en zet de ontwikkeling der kampen sinds 1933 uit een. Hij behandelt de waarde van het werkobject, dat de waarde van een praes- tatie moet hebber en dat in het begin te accidenteel was. Toen kwam Westhoff met zijn plah en een ander plan van dén zelfden Westhoff, dat in het laatste jaar actueel was. Spr. vestigt ér de aandacht op eens een excursie te organiseeren naar een werkkamp. Spr. geeft in dit verband ant woord op de vraag: Wat is een werkkamp? Hier leeft, zegt spr., de gemeenschapsge dachte. En dat is de basis ervan. Meh leeft daar in een sfeer, die weldadig aandoet. Men heeft Ossendrecht niet ten onrechte genoemd de volksabdij. U zult dan ook be grijpen, dat het a-confessioneele kamp uit den booze is. Het is geen werkverschaf fing, maar vorming van den jongen mensch, die dreigt ten onder te gaan. Wat de jonge onderwijzer betreft, meent spr., dat blijkt, dat hij deze geest nog niet heeft, dat hij zich nog niet kan losmaken uit den kleinen kring, waarin hij leeft. Spr. concludeert zijn pessimisme uit de weinige interesse b.v. Den Haag en A'dam. Spr. stelt zich daarom de vraag of de jonge on derwijzer voor kampleider wel geschikt is. Zij moesten wat meer idealisme hebben, realisten, idealisten, persoonlijkheden zijn voor dit werk noodig. Een kampleider moet iets te geven hebben, kunnen geven en Willen geven. Of de jon ge onderwijzer aan deze drie eischen vol doet, weet spr. niet. Maar deze eischen zijn zwaar. En men kan ook deze eischen stel len: algemeene vorming, een bepaalde leeftijd, minstens 25 jaar, eénig begrip van jeugdwerk en eenige pfactische ervaring. Het laatste bezitten de candidaten uit het onderwijs niet. En daartoe moet de mo gelijkheid Worden geschapen. De 10 jonge onderwijzers, die zich nu voor die moge^ lijkheid hebben aangemeld, zijn gelukkig idealisten, dat heeft spr. gemerkt. Maar er moeten er meer komen, omdat er ook veel Katholieken moeten zijn, als de mi nister met zijn plannen komt. In ieder ge val is het beter aan dit schoone werk deel te nemen dan de rijen der werkloozen te vergrooten. Wij moeten toch ook buiten de onderwijzerskringen durvëït zien en als wij van ons leven een roeping maken, kan die roeping ook buiten het onderwijs liggen. En spr. prijst den voorzitter, die, met het onderwijs vergroeid, deze kwestie toch zeer fijn aanvoelde. Onderwijs is primair niet leeren, maar vormen, en dat vormings element kan hij in het werkkamp volle dig ontplooien. Er wordt idealisme ge vraagd en daarom doen wij een beroep op de besten van de besten. Spr. behandelde tenslotte nog enkele be zwaren, speciaal geldend voor jonge onder wijzers, als het bezwaar van breking met het onderwijs. De jaren in het werkkamp doorgebracht, worden e.v. gerekend vóór het onderwijs» Na het behandelen van eenige vragen, bracht de voorzitter aan dr. Dysselbloem zijn bijzonderen dank voor deze inleiding, die voor velen een openbaring moet zijn geweest. Na rondvraag volgde sluiting met ge bed. MAATSCHAPPIJ DER NEDERLANDSCHE LETTERKUNDE. In de jaarvergadering van de maat- schappij der Nederlandsché Letterkunde zijn in het bestuur der maatschappij ver kozen de heeren dr. J. van Ham en J. C. Mollema. In de commissie voor taal- en letterkunde zijn benoemd dr. F. Kossmann en dr. K. H. Heeroma, in die voor ge schied- en oudheidkunde dr. J. N. Bakhui zen van den Brink, dr. A. W. Bijvanck en dr. P. J. M. van Gils, in die voor het flók- loristisch archief de heer P. J. Meertens, in de commissie voor schoone letteren, dr. K. H. Heeroma en in die voor het jaar boek dr. J. van Ham en dr. K. H. Hee roma. Tot lid der maatschappij zijn alsnog be noemd dr. B. H. Erne en dr. H. W. van Tricht. Tot voorzitter werd bij acclamatie be noemd mr. M. Nijhoff. Vrijdag. „St. Christoffel". Ledenvergade ring in „De Harmonie", 8.30 uur, De avond-, nacht- eli Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 17 tot en met V r ij d a g 23 Juni a.s. waargenomen door de apotheken J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85 en M. Boekwijt, Bieestraat 74, tel. 552. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 274. Zij, die zich heden op „DE LEIDSCHE COURANT" abonneeren, ontvangen de TOT 1 JULI verschijnende nummers GRATIS. HET WERELDCIRCGS STRASSBERGER BOÜWT OP! Hedenmorgen reeds vroeg heerschte er aan de losplaats van het station een on gekende belangstelling van Leidenaars, die op de komst van den extra-trein van het is Strassburger wachtten. Hun ge duld wefd niet lang op de proef gesteld, want precies op tijd, kwam de eindelooze trein met circüswagens binnehloopeh. Da delijk werd met het lossen der wagens be gonnen, waarbij een reusachtige werk olifant „Pinas" geheeten, onschatbare dien sten bewees. Hoe verstandig kijken deze rustige dieren toch uit hun kleine oogjes; zij zijn onmisbaar in zulk een reizend bedrijf. Het duurde dan ook niet lang, of de zware tractoi's waren gelost, waarop spoedig daarop de eerste wagen door een der tractors naar het Schuttersveld werd getrokken. Hier heerschte een zeer groote belang stelling. Door den directeur en de techni sche staf waren intusschen alle afmetingen afgepaald, zoodat dadelijk met den op bouw kon worden begonnen. Er versche nen steeds meer Tjechische arbeiders en steeds meer wagens op het terrein en weldra heerschte er die eigen sfeer, lie onverbrekelijk met het Circus is. Er werd hard gewerkt en het viel ons op, hoe rustig en kalm alles te werk ging: men hoorde geen luid geschreeuw en er werd niet on- noodig door elkaar gerend: een ieder ken de zijn taak, Zoodat na een goed uur de vier groote masten, een der typische mo menten bij den opbouw van een circus, de lucht ingingen, waarop de groote stukken zeii, die samen de tent vormen, werden uit gespreid, daarna aan elkaar werden be vestigd en vastgehecht. Spoedig hoorde men bevelen en een uur nadat de masten overeind stonden, werd het groote tentzeil ópgeheschen. Eerst nu kon men zieh hoe groot de tent was en hoe solide en goed er alles uitzag. Fluks werd nu met het op zetten van de zit inrichting begonnen, ter wijl ook de manege werd gemaakt. Intusschen waren ook de stallen öpge- bouwd en het stroo neergelegd voor de dieren. Het eerste dier, dat zorgvuldig in een afgescheiden gedeelte van den paar denstal Werd gebracht was het lieve, be koorlijke poney-veulen „Lül", dat 5 dagen geleden geboren Werd. Het spreekt van zelf, dat de moeder van Lül uitermate veel aandacht er aan besteedde, dat haar kind dicht bij haar bief. Verder zagen we een zestig tal prachtige ras paarden, kameelen, olifanten, zebra's, lama's, beren, Jegians en jonge leeuwen, terwijl uit een groote kooiwagen het ver vaarlijk gebrom van tijgers klonk. De dieren zagen er allen prachtig uit. Om streeks 4 uur zou het circus geheel klaar zijn, zoodat er na enkele rust tijd ge noeg zal zijn om zich te prepareeren op de gala-première van hedenavond, waar voor evenals in andere steden wel groote belangstelling zal zijn, daar de roep van Strassburger's programma het circus reeds vooruit gaat in het land. We twijfelen er dan ook niet aan, of de Leidenaars zullen zich niet onbetuigd laten, wat het bezoek betreft. We maken nog opmerkzaam op den optocht die morgenochtend om 11 uur door de stad zal worden gehouden, en waaraan vólgens oude circus-traditie de eerste aflie ten en dieren zullen deelnemen, zoodat het een bonte stoet zal vormen. EINDEXAMEN R.K. II.B.S. Aan de R.K. H.B.S. „St. Bonaventura" alhier zijn geslaagd voor eindexamen Afd. A: G. Backes, Noordwijkerhout; B. Beyers- bergen, Wassenaar; F. Boom, Oegstgeest; G. Gussenhoven, Leiden; K. Hienkens, Oegstgeest; P. van Leeuwen, Wassenaar; T. van Noort, Leiden; J. Pollmann, Lei den; K. van der Putten, Oegstgeest; A. van Venrooy, Alphen a. d. Rijn; B. van Woerkom, Den Haag. Afgewezen 2 candidaten. EXAMEN AKTE L. O. Aan de Chr. Kweekschool alhier zijn ge slaagd voor het examen akte L.O. de hee ren H. Schollaardt Alphen a. d. Rijn, A. C. v. Tienhoven Leiden, D. R. de Viet Lei den en A. J. Kuyk, Ter Aar. Voor het examen akte L. O. slaagde aan de Kweekschool „St. Gerardus Majel- la" te Dongen onze oud-stadgenoot de Eerw. Br. Liberto M. (Albert Goddijn).

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2