OMGEVING RIJNSTREEK DONDERDAG 22 JUNI 1939 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 NOORDWIJK Gemeenteraad Op Vrijdag 30 Juni zal een openbare vergadering van den ge meenteraad worden gehouden. Het tijdstip evenals de agenda dier vergadering is nog niet bekend. Hinderwet. B. en W. hebben aan de Standard Amerikaansche Petroleum Com pagnie N.V. te Den Haag, vergunning ver leend voor het oprichten van een onder- grondsohe benzine-bewaarplaats met aftap. inrichting op het perceel Douzastraat 19, ten behoeve van de N.V. „Erica". Een tuinfeest van „Hulp in de Huis houding". B. en W. hebben aan de Ver- eeniging „Hulp in de Huishouding", alhier, toestemming verleend tot het gebruiken van het gemeenteterrein aan de van Pan- huijsstraat nabij de openbare school voor het organiseeren van een tuinfeest in Augustus a.s. NOORDWIJKERHOUT OPENING BLOEMBOLLENBEURS Onder groote belangstelling had Woens dagmiddag in hotel Gouwenberg de ope ning van de bloembollenbeurs plaats. De voorzitter van de commissie, de heer Braun, heette de aanwezigen van harte welkom, in het bijzonder de burgemeester en de besturen van L.T.B. en H.B.G. Hierna gaf hij het woord aan den bur gemeester, die als volgt sprak: Toen de heeren van Kampen en Braun bij mij kwamen om mij uit te noodigen de beurs te openen, heb ik aan dit verzoek met liefde en bereidwilligheid gevolg ge geven, omdat ik van oordeel ben, dat het op den weg van den burgemeester ligt sym pathie te betuigen aan en te steunen dat gene wat het particulier initiatief tot stand brengt tot behartiging van het plaatselijk belang. Een bloembollenbeurs is ongetwijfeld van plaatselijk belang of laat ik liever zeg gen kan inderdaad van plaatselijk belang worden. Of de beurs werkelijk van plaat selijk belang zal worden, hangt niet af van de oprichters, maar van degenen, die de 'beurs kunnen gebruiken als instrument van hun handel, dat zijn de exporteurs en de kweekers. Naar ik vanbevoegde zijde verneem, is van de exporteurs alleszins voldoende medewerking gekomen, het woord is dus nu aan de kweekers. Er zijn natuurlijk een aantal kweekers die regel matig de beurs te Haarlem bezoeken. Gaan zij er niet voor hun zaken naar toe, dan gaan zij er heen voor de gezelligheid of om wat te zien of te leeren, zooals een boer Vrijdags naar de markt gaat, zoo niet om koeien te koopen, dan toch om een borrel te drinken. Intusschen is de beurstijü hier zoo gesteld, dat degenen die hun Haarlem- sche liefhebberij willen handhaven, toch hier niet behoeven te ontbreken. Er zijn echter nog een aantal kweekers, en mis schien wel het grootste deel die niet naar Haarlem gaan, omdat het teveel tijd vergt of omdat er teveel onkosten aan verbon den zijn en deze kweekers kunnen nu prachtig in hun eigen dorp terecht. 't Is jammer, dat wij in zoo'n deplorabe- len tijd leven, maar anderzijds stemt het bemoedigend, dat ondanks dien slechten tijd nog zulk initiatieven als dat tot op richting van een beurs kunnen tot stand komen. De tijden zijn somber, oorlogsvrees belet den handel, allerlei beperkingen helaas noodzakelijke beperkingen beknotten de uitbreiding der kweekerij, een overvloedig gewas, dat eigenlijk een weldaad van den hemel moest zijn, geeft aanleding tot ver liezen, doch laat ons hopen, dat het kind, dat onder zoo sombere omstandigheden wordt geboren, onder Gods zegen eens moge opgroeien in voorspoed en vrijheid en de beurs, vandaag opgericht, een be langrijke factor- moge worden in het Noordwijkerhoutsche bedrijfsleven. En hiermede open ik deze beurs. Hierna sprak de heer Murck uit Hille- gom. Deze wees er op, dat een plaatselijke beurs van groot belang is voor exporteurs en kweekers, ten einde 't veilingwezen zoo veel mogelijk uit te schakelen. Vooral in dezen tijd, nu de prijzen laag zijn, komt het er op aan, dat het geld dat door de veiling wordt berekend, in de zakken blijft óf van den exporteur óf van den kweeker óf in die van beiden samen. Hij besloot met den hartgrondigen wensch dat de beurs in bloei moge toe-, nemen. De voorz. bracht hierna dank aan den burgemeester en den heer Murck voor hun woorden; 183 personen bezochten de beurs nu reeds en 20 tafeltjes werden aan exporteurs verhuurd. Er was een levendige handel. Tuindersverecn. „De Eendracht" In café „Het wapen van Noordwijker- hout" vergaderde de Tuindersver. „De Eendracht". Na de opening door voorzit ter Heemskerk werden de notulen door den secretaris, den heer L. M. van Noort, voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Hierna bracht de heer van der Weijden een keurig verslag uit over 1938. Hieruit stippen we het volgende aan: aan tuinders werd bruto uitbetaald 87006.84, aan ach terstallig salaris 1900. Het saldo op de Twentsche Bank bedraagt 4669.74. In 1938 werden aangevoerd 8711 sloffen aard beien, opbrengst f 4249.35, 47714 zak dub bele boonen 48675.80, enkele boonen z. d. 1918 zak: 2732.25; enkele boonen m. dr. 2309 zakken: 2210.29; snijboonen 5081 zakken: 4006.65; stokboonen 838 zakken 835.08; krombekken: 6518 zakken: 5791.97, blauwe schokkers 2012 zakken: 2324.43, doperwten 291 zakken: 245.03; peulen 376 zakken: 679.74; pronkboonen 307 zakken: 213.77; tuinboonen 22074 zakken: 8003.85. Bij monde van den heer Bekkert brachten de commissarissen ver slag uit ove rde controle van den penning meester. Alles was in de beste orde be vonden. Hierna bracht de heer Braun verslag uit va nde vorige algemeene vergadering te Rotterdam gehouden. Vervolgens las de voorz. de minimumprijzen voor en wer den de kwaliteitseischen van de te tcelen producten in 1939 besproken. Medegedeeld werd dat de eerste veiling Vrijdag (morgen) gehouden wordt. Bij de rondvraag vroeg een lid of, gezien de reserve, welke de vereeniging thans heeft, overgegaan kan worden tot verla ging der zakkenhuur. De voorzitter zeide hierop, dat de vereeniging minstens een re serve van 10.000 moet hebben en dat het bestuur liever niet ziet dat tot verlaging wordt overgegaan. De secretaris zeide in verband hiermede nog, dat hij wel geloof de, dat de zakkenhuur met 1 cent verlaagd kan worden, doch eer we een paar jaar verder zijn moet de vereeniging een an der veilingsgebouw hebben; de ruimte is heden veel te klein, en als we nu met 1 cent gaa verlagen, dan kon het wel eens gebeuren, dat we straks met een cent of vier moesten verhoogen. Na nog eenige dis cussies werd door het bestuur de toezeg ging gedaan dat bij een omzet van 100.000 restitutie ad 1 cent van de zakkenhuur ge geven wordt. Daarna volgde sluiting. V. V. V. In café „De Zwaan" verga derde de Vereeniging v. Vreemdelingen verkeer, alhier. De vergadering was zeer goed bezocht. In zijn openingswoord zeide de voorz., de burgemeester, dat in het be gin der V. V. V. hem niet veel aantrok; bij inzien van de gidsen van Noordwijkerhout, welke reeds zijn uitgegeven, kreeg hij den smaak te pakken. Vervolgens las de secre taris, de heer Roelin, de notulen voor van de vorige vergadering en een verslag van hetgeen de vereeniging reeds in haar kort bestaan heeft verricht. O.a. zijn banken langs verschillende mooie wegen geplaatst, door toedoen van V. V .V. zijn postzegl- automaten geplaatst en pensions geregis treerd. Hierna bracht de penningmeester, de heer Zijlstra, verslag uit ovér het afgeloo- peji jaar. De inkomsten bedroegen 235, de uitgaven 280, een nadeelig saldo aldus van 45. De begrooting 1939 werd daarna behandeld, deze sluit met een batig saldo van 15. De uitgaven zijn geraamd op 230, de inkomsten op 245. Het nieuw, huishoudelijk reglement werd vervolgens voorgelezen en hierbij werd besloten, dat de bestuursleden na drie jaar zitting niet meer herkiesbaar zijn, uitgezonderd voor zitter, secretaris en penningmeester. Bij art. 1 c van het reglement staat, dat de vereeniging moet waken voor en strijden tegen ongewenschte behandeling van de tijdelijk hier vertoevenden. Kapelaan Schretlen zeide in verband hiermede, dat de vreemdelingen zelf ook mede moeten werken en geen aanstoot moeten geven door kleeding en manieren. Ook kwam hierbij ter sprake de toestanden welke heerschen op het kampeerterrein van de gemeente Noordwijk. Besloten werd aan Noorwijk te verzoeken aldaar meer en be ter toezicht te laten houden, aangezien Noordwijkerhout er voor aangezien wordt. De burgemeester-voorzitter deelde vervol gens mede, dat Ged. Staten bezwaren heb ben tegen het verleenen aan V. V. V. van een subsidie groot 100. Hierna sluiting. VOORHOUT WAARDIGE ONTVANGST VAN HET BURGEMEESTERLIJKE ECHTPAAR Woensdagmiddag!! Voorhout is in feest stemming, want al zou men het niet gewe ten hebben, dan waren het toch de vlaggen die van schier alle woningen in de Hoofd straat en de Jacoba van Beierenweg waren uitgestoken. Naar mate het avonduur na derde, vermeerderde hun aantal nog, het geen echt feestelijk aandeed. Voorhout moest immers zijn opwachting maken voor het jeugdige echtpaar burgemeester Van Berckel en mevrouw Van Berckel geb. jkvr. Von Bönninghausen. In de eenvoudig versierde groote zaal van het Parochiehuis waren tegen 6 uur ter begroeting aanwezig, het voltallige co mité „Voorhout Vooruit" met hun dames, het comité hetwelk deze receptie organi seerde, met aan het hoofd de heer A. W. Deutekom. Voorts merkten we onder de aanwezigen op wethouder P. L. van der Hulst en echtgenoote; mevr. Van Reijsen Cuelenaere; mevr. MeissenKok-Leistikow, de zeereerw. heer W. J. Warmenhoven, pastoor, de weleerw. heer JJ. H. Klomp, Ned. Herv. pred. met echtgenoote, de wel eerw. heer G. J. M. ten Have, de eerw. Overste en Broeders der B. N. S.; dr. H. A. G. Bots en echtgenoote; het voltallig raads- college dezer gemeente met hun echtge- nooten en overigens de amotenaren ter ge meente-secretarie en andere genoodigden. Onder welluidende klanken van een pit tige marsch van St. Caecilia schreed het biuidspaar, binnengeleid door de heeren Vergouwen en Van den Berghe, leden van het comité, de zaal binnen. De heer P. A. van Reijsen, wethouder, en de heer M. P. A. Meissen, gemeente-secretaris, hadden het bruidspaar van de grens der gemeente afgehaald en traden mede de zaal binnen. Het bruidspaar werd voorafgegaan door een drietal bruidjes, die aan de echtgenoote van den burgemeester een schitterende bouquet bloemen aanboden. Nadat het bruidspaar bij hun plaatsen waren aange komen, zette de muziek het „Wilhelmus" in, waarna de voorzitter van het comité, de heer A. W. Deutekom het bruidspaar onge veer als volgt toesprak: Op verzoek van en in overleg met het bestuur uwer gemeente heeft het Comité „Voorhout Vooruit" zich belast met de re geling dezer receptie, die gij houdt ter ge legenheid van uw onlangs voltrokken hu welijk. Deze week is een echte feestweek. Maandag hebben niet minder dan 73 Voor- hóutsche ouden van dagen een tocht ge maakt, die ze volgens hun eigen getuige nis hun leven niet meer zulleh vergeten. Het was dan ook een genot en een vreug devolle voldoening hun blijdschap te kun nen gadeslaan tijdens den tocht en hun blijde incomste des avonds in de gemeente. Des avonds hij hun terugkeer toonde zich Voorhout van een van zijn mooiste zijden. Deze week is een feestweek. Vandaag en morgen en overmorgen worden weer velen gelukkig gemaakt door 'de zoo lang ver wachte gaven van den B-steun. Deze week is ook een feestweek, omdat we thans weer in ons midden hebben „onze" burgemeester, maar vooral omdat hij thans geflankeerd wordt door zijn echtgenoote, die voor het eerst als zoodanig haar intre de doet. Deze avond geeft het bewijs dat er feest is, nu zoovelen naar deze receptie zijn opgekomen. Wanneer man en vrouw een verbond sluiten voor het leven, dan is het zoo'n mooi gebruik om anderen in hun geluk te doen deelen. In zulk een feest stemming komen onwillekeurig de vreug- de-wenschen opwellen. Dat Gods rijksten zegen op uw huwelijkpad moge nederda len; dat gij in elkander steeds moogt vin den elkcnders vreugde, elkanders steun en troost in alle omstandigheden des levens. Wij wenschen u toe een lang en gelukkig huwelijksleven. Als bewijs van .deze op rechte wenschen en als bewijs van de eensgezindheid uwer gemeentenaren, heb ik het genoegen u te kunnen mededeelen, dat na overleg met het dagelijksche be stuur uwer gemeente het voornemen be staat om u aan te bieden bij uw toekomsti ge vestiging in deze gemeente, uit naam van de burgerij, de gemeenteraad en de ge meenteambtenaren een gedeeltelijke be planting van den tuin van uw toekomstige woning in Voorhout. Thans werd door de drie bruidjes aan de echtgenoote van den burgemezster een bouquet mooie bloemen aangeboden, waar na het muziekensemble van de B. N. S. ge stoken in keurig uniform, mooie strijkmu- ziek ten gehoore bracht. Thans was het woord aan den loco-bur gemeester, weth. Van Reijsen, die namens den Raad der gemeente en uit dien hoofde namens de burgerij het echtpaar geluk wenschte. Spr. promoveerde hier de echt genoote van burgemeester Van Beckel tot eere- en eerste-burgeres van Voorhout, ter wijl spr. hoopte, dat de tijd niet verre meer zou zijn, dat zij als eerste inwoonster van Voorhout ook daadwerkelijk zoude mede werken aan den charitas middels het ver- eenigingsleven, waartoe eerstdaags wel een uitnoodiging u zal geworden. Moge onze verwachtingen ten volle beantwoord wor den door uw leiding, opdat gij mede deel zult hebben aan het leven van uw echtge noot in zijn ambt. Met afwisseling -van eenige muzicknum- mbers van St. Caecililia was daarna het Matrozenkoor aan de beurt, dat in schitte rende bewoordingen een loflied zong op het bruidspaar, waarvoor het echtpaar zich zeer erkentelijk toonde. Hierna werd nog het woord gevoerd door den zeereerw. heer W. J. Warmenhoven, die namens het katholieke volksdeel en door ds. J. J. H. Klomp, die namens het protestantsche deel der bevolking het echtpaar, ieder op de hun eigene wijze complimenteerde met het heugelijk ge beuren. Zij beiden wezen erop, dat hun huwelijksleven een voorbeeld zoude moge zijn voor de ingezetenen dezer gemeente, en dat hun huwelijksleven door den zegen van God begenadigd moge worden. Thans was het woord aan burgemeester Van Berckel, die er zijn groote verwonde ring over uitsprak, dat zoo velen thans in de zaal aanwezig waren om hun gelukwen- schen aan te bieden. Even was spr. en zijn echtgenoote ontroerd, toen zij door de bruidjes de zaal werden binnengeleid, om dat toen in hen de herinnering aan den dag van hun huwelijk werd levendig ge roepen.. Spr. zeide voorts oprecht hartelijk dankbaar te zijn voor de vele wenschen van alle sprekers. Meer speciaal richtte spr. zich tot den wethouder-loco-burge meester, aan wien hij toezegde, dat zijn echtgenoote ongetwijfeld haar beste krach ten zoude geven aan de taak die van haar verwacht ?a Iworden op sociaal en maat schappelijk terrein. Ook de eerw. heeren geestelijken verzekerde spr. dat hij zich met zijn echtgenoote in hun huwelijksleven zouden trachten te gedragen in den geest zooals het een christen betaamt. Dat alle wenschen in vervulling zouden mogen gaan was het einde van'des burgemeesters dank woord. Hierna mochten we weer eenige muziek- nummertjes beluisteren, waarna de Chr. Gem. Zangver. naar voren trad met eenige zangnummers, waarin zij het bruidspaar veel geluk en Gods zegen toéwcnschten. Speciaal bracht spr. deze vereeniging zijn dank, waarna allen persoonlijk het echt paar gelukwenschte. Zeer velen uit het dorp kwamen hun opwachting maken, terwijl steeds de muziek haar goede dien sten bewees. Te ongeveer 8 uur werd door de muziekvereeniging een „Lang zullen zij leven", ingezet, waarna het bruidspaar we derom voorafgegaan door de bruidjes de zaal verliet waarbij wethouder Reijsen en den gemeentesecretaris M. P. A. Meissen uitgeleide deed. Het was een zeer geslaagde receptie, waarop het comité „Voorhout Vooruit" met voldoening zal kunnen terugzien. Zomerconcert. Zaterdagavond om 8 uur zal de R.K. muziekvereeniging haar tweede zomerconcert geven vanaf de ge meentelijke muziektent. Dit concert is meer bedoeld als een generale repetitie voor de' op Zondag te geven nummers op het muziekconcours te Stompwijk. R.K. Sportver. „Foreholte". Morgen avond 8 uur komen in het veld Foreholte I ALPHEN AAN DEN RIJN BELANGRIJKE AANBESTEDING TE UTRECHT. Groote belangstelling bestond voor het door de Genie te Utrecht in het openbaar aanbesteden volgens bestek no. 263. Het bouwen van het centraal militair hospitaal te Utrecht 2e gedeelte: Maken van het ge deelte bovenbou^v van het hoofdgebouw. Ingekomen waren 54 inschrijvingsbiljet ten. Laagste inschrijver. J. M. Smolders te Tilburg 390.700.Hoogste: N.V. Hillen en Rozen te Amsterdam 470.900. O.m. schreven in: Gebrs. A. en J. den Ouden, Alphen aan den Rijn 436.500, G. Gesman en Zoetemcyer te Alphen aan den Rijn 434.390.—; Gebrs. Bergshoef te Alphen aan den Rijn 441.900. Schietwedstrijden. In de trouwzaal van het voormalige politiebureau aan de Julianastraat, had Dinsdagavond de prijs uitreiking plaats van de gehouden schiet wedstrijden. De voorzitter van de plaatselijke com missie, de heer W. J. Spreij, sprak een har telijk welkomstwoord, waarin hy in het bijzonder kapitein D. J. Karres welkom heette en deze hulde bracht en geluk wenschte met zijn 10-jarig jubileum als secretaris van de Gewestelijke Landstorm commissie Zuid-Holland West. Hierna werden de prijzen uitgereikt. De heer C. J. v. Ofwegen, werd met luid applaus de beker, beschikbaar gesteld door overste Boots, aangeboden. Daarna feliciteerde kapitein Karres den heer P. T. Bontje met zijn bevordering tot sergeant-majoor bij den Landstorm. Kapi tein Karres zag deze promotie als een geschenk voor het vele werk, dat door hem voor den landstorm was verricht en noemde dit een waardige belooning. Geboren: Grietje, dochter van H. Lin- ting en G. Kruise. BODEGRAVEN GEMEENTERAAD Woensdagavond 7 uur werd een korte openbare raadsvergadering gehouden, waar bij alleen de heer Noordhoek ontbrak. In zijn openingswoord, na het gebed, deelde de voorzitter mee, dat het voornaamste doel der samenkomst was het houden van een comité-bespreking met een tweetal afge vaardigden van „Stad en Landschap van Zuid-Holland", in verband met het aan die stichting opgedragen advies voor de plaats van het e.v. nieuwe raadhuis. Vervolgens werden voor kennisgeving aangenomen ingekomen stukken, bevatten de goedkeuringen van raadsbesluiten tot grondverkoop er. grondverhuur en het pro ces-verbaal van de gemeenteraadsverkie zingen. De notulen werden aangehouden. Het in de vorige vergadering genomen besluit tot verkoop van grond aan A. Pak werd ingetrokken en vervangen door een besluit, waarbij hc4 terreinstrookje werd uitgebreid tot 29 M3, tot welke uitbreiding ook de commissie voor de Bedrijven geen bezwaar maakte. Dezelfde adressant vroeg in de westgevel van zijn te bouwen perceel, grenzende aan het Waterleidingterrein ramen te mogen aanbrengen. B. en W. stelde voor hem daar toe bij contract verlof te geven, doch wa ren op de aanvankelijke bezwaren van den tegen goede oud-leden van Foreholte. Mo ge dit de belangstelling wekken van vele gemeentenaren. Ook komt tijdens de rust St. Cecilia eenige marschen ten beste ge ven. Dus allen present! Veteranen voetbal. Morgenavond om 7.45 zal er een itneressante propoganda- wedstrijd worden gespeeld op het Fore- holte-terrein van twee elftallen, de cene bestaande uit oud-Foreholte leden, de an dere bestaande uit het eerste elftal. De opstelling van de oud-Foreholters is: Doel: Th. van Werkhoven; achter: Jac. Ul- jee, Ant. Tetteroo; half: J. van Berkel, A. Heerings, P. v. d. Berg; vóór: Ant. van Kampen, Mart. van Werkhoven, Fl. Ver- haegen, Marta Tetteroo en C. Bakker. Het belooft ongetwijfeld een zeer inte ressante wedstrijd te worden, waarbij sportliefhebbend Voorhout zeker niet af wezig mag blijven. WASSENAAR BIJ HET BADEN IN ZEE VERDRONKEN Gistermiddag is de 24-jarige H. uit Rot terdam tijdelijk gelogeerd bij de familie K. bij den Wassenaarschen Slag ver dronken. Ondanks herhaald waarschuwen van den badmeester had hij zich te ver in zee gewaagd. Geruimen tyd is getracht de levensgeesten nog op te wekken, doch zon der resultaat. WARMOND Roodvonk. Bij den heer J. T. alhier is oen geval van roodvonk geconstateerd. Maatregelen zijn genomen om uitbreiding dezer ziekte te voorkomen, ZOETERMEER Voetbal. Zaterdagavond 7.30 uur voet ballen twee elftallen tegen elkaar op het terrein van DSO achter café Veelenturf. De opbrengst komt ten goede voor de commissie voor autotochten van oude van dagen. Vast staat, dat goed voetbalspel zal gegeven worden. heer Mars bereid dat verlof te doen gelden tot wederopzeggens. Later bleek echter dat ondoorzichtige ramen van kleinen omvang 'bedoeld waren en werd de toestemming zonder meer verleend. Voorgesteld werd aan T. Scheer te vcr- koopen 300 M2 bouwgrond aan de Oranje straat, tegenover den Vijver tot een prijs van 5.50 per M. Pe voorzitter deelt moe, dat de prijs voor deze terreinen aanvanke lijk was 'bepaald op 6.dat adressant daar bezwaren tegen had en dat bij inge steld onderzoek gebleken is dat dit terrein beduidend lager ligt dan andere terreinen aan den vijver, waarom een lageren prijs wel gewettigd is. De heer v. d. Heijden meende dat de ge gadigde niet hooger wilde gaan dan 5. blijkens een ingekomen schrijven, doch B. en W. deelden mee, dat een prijs van 5.50 wel zou worden geaccepteerd. Bovendien wees weth. Batelaan op de konsekwentie dat nu ook de andere terreinen aan de Oranjestraat voor 5.50 verkocht zouden moeten worden, waarop de voorzitter erop attendeerde dat dit alleen van even lage terreinen zou gelden. De heer van Elk maakte bezwaar ertegen dat een dergelijk voorstel van hem in de vorige vergadering was afgewezen, terwijl B. en W. nu zelf met een soortgelijk voor stel kwamen. De voorzitter achtte het bedoelde voor stel echter van andere strekking en wees de veronderstelling dat dit zou zijn afgewezen omdat 'het van den heer van Elk kwam, van de hand. Het voorstel werd z.h.s. aan vaard, terwijl vervolgens nog enkele af- en overschrijvingen zonder meer den hamer passeerden evenals de vaststelling van en kele vergoedingen aan andere gemeenten wegens de L.O.-wet. Vervolgens ging de Raad in comité. HAZERSWOUDE Aanbesteding Krooswerkcn Door het bestuur van den Ambachts polder werden publiek aanbesteed de krooswerken in genoemden polder. De uit slag was. Perc. I vaart gcmecntesluis, J. C. v. d. Haven 13.perc. 2 Schouten voort, J. C. v. d. Haven 16.perc. 3 Gemeenewegsvaart, L. van Gorkum 24. perc. 4 Vaart Noordzijde, J. C. v. d. Haven 17.perc. 5 Vaart Zuidzijde van 't dorp, L. van Gorkum 17.perc. 6 Oost- bovcnvaart, L. van Gorkum 44.perc. 7 Lodewijksvaart, J. C. v. d. Haven 48- perc. 8 Westbovenvaart, L. van Gorkum 13.perc. 9 Vaart Spookverlaat, L. van Gorkum 4.perc. 10 Vaart langs dwarszijde tot Provincialen weg, J. C. v. d. Haven 24.perc. 11 Voorwegsvaart, J. C. v. d. Haven 13.perc. 12 Vaart Westeindc, D. van der Haven 3.perc. 13 Vaart Loete, L. van Gorkum 8. perc. 1013 grasgewas inbegrepen. DE KWAKEL Speldjcsdag. D«-* bruto-opbrengst van de K.R.O.-speldjcsdag op Zondag 18 Juni j.l. bedroeg 37.23. Verkocht waren 375 speldjes. TER AAR Luchtbescherming. Met uitzondering van de gasverkenners, die nog in oplei ding zijn, is het theoretisch onderricht van het. uit bijna 200 dames en heeren be staande personeel van den luchtbescher mingsdienst voltooid. Tevens zyn allen geoefend in het dragen van eon gasmasker. De brandweer en de ontsmettingsdienst hebben een practische oefening in klein verband gehouden en het ligt in de De- doeling dergelijke oefeningen zoo spoedig mogelijk ook voor het andere personeel te houden, waarna kan worden gedacht aan optreden in grooter verband. Over het al gemeen kan worden geconstateerd dat, naarmate men meer met de dreigende ge varen en de beschermingsmaatregelen op de hoopte komt, de belangstelling stijgt. Het plan bestaat om burgers, die zichzelf een gasmasker hebben aangeschaft dit zijn er ongeveer vijftig in de gelegen heid te stellen hiermede onder deskundige leiding te oefenen, met gebruikmaking van de gemeentelijke gaskamer. Personalia. De heer W. B. de Man, besteller bij de Posterijen, is in gelijke betrekking benoemd te Guuda. In zijn vacature zal geen vaste besteller meer worden benoemd, daar het in de bedoeling ligt twee hulpbestellers, te nemen. Dan zal het mogelijk zijn dat de post in verschil lende gedeelten van dc gemeente eerder wordt bezorgd als tot dusver het geval kon zijn. Wie is de eigenaar? Bij een café houder alhier is een rijwiel, dat nog in goeden staat verkeert, onbeheerd blijven staan. Voorts is op de Langeraarsche plas sen plotseling een mooie witte zwaan ver- I schenen, die hier en daar op aangrenzende erven zijn bivakopslaat. Hiernaast zijn inlichtingen te bekomen bij de politie over een tweetal gevonden belastingmerken. ZOETERWOUDE Brand. Gistermiddag is op de boer derij „Christina" in het Westeinde be woond door den heer Schalkers een brandje ontstaan door een door den wand gestoken schoorsteenpijp van een veevoeder-fornuis. Met vele emmers water werd het gevaar, dat zich nogal ernstig liet aanzien, voor komen. De brandweer, die reeds gealarmeerd was, kreeg van den burgemeester, die zich met den ernst van het gevaar aanstonds op de hoogste stelde, de order „niet uitrukken"

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9