RECHTZAKEN De Dieren-Jamboree Dli 20 JUNI 1939 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BUD PAG. 10 MOTORSPORT LEIDSCHE H. D. CLUB. Motortoertocht naar de Legerplaats bij Oldebroek. De vrijwel traditioneele L. H. D. C.-toer tocht naar de L. b. O. is ook dit jaar onder de meest gunstigste weersomstandigheden verreden. Niet minder dan 16 leden met hun duo passagiers vertrokken reeds te 8 uur van af „Rolay" en bereikten te 11 uur de Le geplaats. Nadat het gezelschap in "het mili tair tehuis eenige verfrisschingen waren aangeboden, werd een goed georganiseer de behendigheidswedstrijd, zoowel voor motor- als durijders, gehouden. Met groo- te belangstelling werd door de in de Leger plaats gelegerde militairen de niet eenvou dige doch ongevaarlijke verrichtingen der wedstrijddeelnemers gevolgd. Aan alle sol daten werd een aardige verrassing door de L. H. D. C. aangeboden. De uitslag dezer wedstrijden is als volgt: motorrijders: 1. S. H. Tan, winnaar van „De prijs van Oldebroek", 5 strafp.; 2. A. C. v. d. Linden, 9 str.p.; 3. G. IJspelder 11 str.p.; 4. H. v. r. Steen, buiten mededin ging, 26 str.p.; 5. J. Roos, 29 str.p.; 6. S. Er- kelens 32 strf.p.; 7. J. Ouwerkerk 32 str.p.; 8. J. Nieuwenburg, 38 str.p.:»9. J. Franken, 55 str.p.; 10. W. Brouwer, 58 str.p.; 11. A. Voskuil, 62 str.p. en 12. D. Hemmes, 105 str.p. DuOrijders(sters): 1. mevr. Brussee, 1 str.p.; 2. mevr. v. d. Linden, 4 str.p.; 3. mej. Tan, 5 str.p.; 4. mevr. Erkenlens, 11 str.p.; 5. mevr. Voskuil, 12 str.p.; 6. mevr. Petersen 13 str.p.; 7. mevr. Franken, 16 str.p.; 10 mevr. Roos, 22 str.p. Alle deelnemers(sters) ontvingen een prijs. Na de uitreiking der prijzen reed de heer S. H. Tan, gesierd met een heidekrans een eererondje. Nadat de gezamenlijke maal tijd was gebruikt in de onderofficierseet zaal werd per motor het kamp van nabij beschouwd. Te 4 uur vertrokken allen via Apeldoorn en Amersfoort, huiswaarts. De leden heb ben veel genoten en de L. H. D. C. boekte door deze trip een waar succes. DE GROOTE PRIJS VAN NEDERLAND DER K.N.M.V. Reeds 50 inschrijvingen voor Assen. Voor de Nederlandsche T.T. races, die Zaterdag 1 Juli op het circuit van Drente worden georganiseerd, kwamen reeds oneer dan 50 inschrijvingen binnen. Bijzonder belangrijk is de deelneming van Tet. Mellors, de winnaar van de Light weight T.T., welke j.l. Woensdag op het eiland Man werd verreden. Mellors zal te Assen een 350 cc Velocette berijden. Ook de Finsche kampioenen Lampinen en Sir- kia, beiden op een 500 cc Norton zullen van de partij zijn, evenals de vermaarde Italiaansche Guzzi rijder Lorenzetti. De N.S.U.--fabriek zal in plaats van met twee, met drie 350 cc compressormachines starten, waarvan de berijders nog nader (bekende worden gemaakt. De uitstekende Engelsche Velocetterijders Thomas en Anderson zullen ook ditmaal niet ontbreken, terwijl de Zwitser Schmadecke een van die ontzettend snelle 500 cc Italiaansche Bianchimachines zal be rijden, waarmede de bezetting van de half- literklasse wel iets heel bijzonders is ge worden. Gilera, Bianchi, B.M.W., Norton, F.N. en D.K.W.'zeer waarschijnlijk nog aan gevuld met de Velocette-compressormachine van Stanley Woods de onderhandelingen met den lachenden Ier beloven een gunstig verloop te hébben zullen een strijd te zien geven zooals wij nog nimmer op de Drentsche heide beleefden. Obk Frankrijk is te Assen vertegenwoor digd. Cora en Canchy hebben telegrafisch doen weten, dat zij wenschen deel te nemen. Op welke machine de beide heeren aan d'en start denken te komen, werd nog niet mede gedeeld. Van Nederlandsche zijde schreven reeds in de B.M.W.-rijders Schot en de Ridder, de D.K.W.-rijders Moejes en van Dinther, de Velocette-rijd er van Gent en de Excel- sior-rijder Lo Simons. Natuurlijk zal Fijma op Ariël evenmin ontbreken. Buiten Stanley Woods wordt o.m. nog onderhandeld met de Engelsche Nortonrij- ders Daniell en Frith en 'het is meer dan waarschijnlijk, dat ook dit geduchte twee tal aanwezig zal zijn. Tenslotte kunnen we nog medeelen, dat OLYMPISCHE SPELEN HELSINKI IN HET TEEKEN DER OLYMPIADE. De voorbereidingen voor de Olympiade van 1940 verloopen geheel volgens het vast gestelde programma. De groote tribune is nog wat meer uitgebouwd. Het stadion zal met de staanplaatsen inbegrepen aan 65.000 toeschouwers plaats bieden. De wedstrijd- banen zijn thans reeds in volkomen bruik- baren toestand. Dit is voor een groot deel aan de verschillende Finsche sportbonden te danken, waarvan de leden zelf bij den aanleg "krachtig hebben medegeholpcn om er verzekerd van te zijn, dat de banen de zelfde uitstekende kwaliteiten zullen heb ben als die van het stadion te Stockholm. Het zwemstadion ligt bij het tuindorp Tööló. Het bassin is geheel uit granietiblok- ken samengesteld. De tribunes bieden plaats aan 13.000 bezoekers. Men heeft rekening gehouden met de Finsche temperatuur cn een verwanmingsinstallatie aangebracht, die het water op de voorgeschreven tempera tuur van 20 tot 22 graden kan brengen. Ook zal er voor gezorgd worden, dat het water niet rimpelloos is, doch in een voort durende zacht deinende beweging wordt gehouden. Op een afstand van 13 minuten met de autobus van Helsinki ligt de buitenwijk Kapyla waar het Olympische dorp zal worden opgebouwd, waarin 3000 athleten een comfortabel onderkomen zal worden verschaft. Dertig gebouwen van drie ver diepingen zullen hiertoe worden opgericht. Echter zullen deze gebouwen permanent zijn. Ze zijn in het uitbreidingsplan van Kapyla opgenomen. De Olympische com missie heeft deze gebouwen maar voor 20 dagen van de betrokken bouwonderneming gehuurd. Direct na afloop der feesten wor den de meubels, enz. in het openbaar ver kocht en de gebouwen in staat gebracht om als woningen, school, kantoor, betrokken te kunnen worden. Piet van Wijngaarden in allerijl naar En geland is vertrokken, om een speciale fa- brieksmachine te bemachtigen, waarna ook deze inschrijving nog volgt. AUTOMOBILISME. EMILIO VÏLLORESI VERONGELUKT De jonge en veelbelovende Italiaansche coureur Emilio Villoresi is te Turijn bij het proefrijden van een nieuwe Alfa Ro meo verongelukt. Villoresi had reeds eenige ronden in hoog tempo op de Monzabaan afgelegd, toen hij uit een scherpen bocht vloog en tegen een boom reed. Op weg naar het- zie kenhuis is hij aan de bekomen verwondin gen overleden. Villoresi behoorde tot de beste Italiaan sche coureurs, en behaalde vele nationale en internationale successen. Bij de groote prijs van Tripolis 1939 o.a. bezette hij de derde plaats. POSTDUIVEN. „De Luchtklievcrs" (Lïsse). Wedvlucht vanaf Baune, afstand 583 K.M De vogels werden gelost om 6.10 uur mét noordelijken wind. De eerste vogel be reikte het hok om 2 uur 2 min. 16 sec. en maakte een gemiddelde snelheid van 1238 meter per minuut. De uitslag was: N. J. Dol 1. 4. 8, 14, 22, 25; G. C. Degger 2, 3, 6, 10, 11, 15. 16. 24; P. v. d. Zwet 5, 7. 12, 26, 27; Th. Warmer dam 91; G. Paardekooper 13, 30; P. J. v. d. Hulst 18, 28; J. v. Diest 19; P. v. Diest 20; H. Meyer 21; H. J. v. Diest 23; T. Assen berg 29. „De Blauwband" (Alph. a. d. R.) Wedvlucht van Bayonnc op 18 Juni, 569 K.M., in concours 137 duiven. De vogels gingen om 6.10 los met Noorderwind en bereikte de hokken als volgt: J. Tuinen- berg 1, 7, 15, 20 R. K. W. Kuipers 2, 3, 4, 13, 35; H. W. Markus 5. 23, 24, 26, B. v. Egmond 6; J. Rooda 8, 14, 42, A. v. Wal1 dersen 9, 44, A. Sondaal 10, M. Groeneveld 11, 28, 37, P. G. Borgers 12, 19. 30, 34, 46, P. H. Goedhart 16, H. Bomer 17, 25, 33, J. Verms 18, 22, 29, 41: L. Rombout 21, A. J. Lagering 27, 31, 32, 40, 43, G. Stapper 36, C. v. Ofwegen 38, 39, H .v. Vegte 45. De eercte duif berèikte het hok om 1.52.55, de laatste of 46ste 2.32. 37. Kantongerecht te Leiden Bedorven vleesch. J. G. v. d. B., slager te Voorhout, moest terecht staan, omdat de keurmeester in zijn bedrijf had aangetroffen een stuk rundvleesch, hetwelk bedorven bleek te zijn. Verdachte erkende het feit maar voegde er tot zijn verdediging aan toe, dat hij eenige dagen niet in zijn zaak aanwezig was geweest en dat zijn broer toen voor de zaak gezorgd had, die het natuurlijk niet nauwkeurig had gedaan als hij het zelf zou hebben gedaan. Het was dus een ongelukje geweest. De ambtenaar wees op het gevaar, dat door zulke onachtzaamheden ontstaan kan voor de volksgezondheid. De eisch werd ten slotte een geldboete van 40 subs. 20 dagen. Nadat verdachte noogmaals de clementie van den kantonrechter had ingeroepen, werd het vonnis een geldboete van ?5 subs. 10 dagen. Het geslachte schaap. J. R., koopman te Leiden, had thuis een schaap geslacht om de accijnzen te ont duiken, terwijl bovendien nog een stuk schapenvleesch was aangetroffen, dat niet van de vereischte stempels was voorzien. Eisch en uitspraak een geldboete van 15 subs. 6 dagen. Ergerlijke dingen. J. J. v. d. H., te N i e u w e Wetering (A 1 k e m a d e) had een jongen in dienst genomen, die werkzaamheden moest ver richten op den tuin van verdachte van des morgens zes uur tot des avonds zes uur voor een bedrag van drie gulden. Maar, en dit was voor verdachte zeer ver zwarend, hij had geweten, dat de jongen nog leerplichtig was en dat hij de school nog moest bezoeken. Maar trots deze weten schap had verdachte het jongmensch toch in dienst gehouden. Gelukkig was het uit gekomen en zoo moest de verdachte zich voor den kantonrechter verantwoorden. De ambtenaar noemde dit feit hoogst ernstig en eischte een geldboete van 15 subs. 10 dagen. De kantonrechter wees er verdachte op dat hij iets gedaan had dat niet in den haak was, om een kleine jongen op zijn tuin aan het werk te zetten die nog leerplichtig was, terwijl er nog zooveel werkloozen rond moeten loopen. Het vonnis werd een geldboete van 10 subs. 4 dagen. Onvoorzichtig wielrijder. Toen H. W. M. iC Leiden op den straatweg reed naby net viaduct te Rijns burg was hij met zijn rijwiel plotseling van richting veranderd zonder zulks aan te 'geven. Het gevolg was geweest, dat hij gegrepen werd door een juist passeerende auto die deze manoeuvre niet had kunnen voorzien, en tegen den grond werd gesmakt. Wegens het in gevaar brengen van het ver keer had de wielrijder zich te verantwoor den. De ambtenaar hield rekening met het feit dat verdachte zelf ernstig gewond was j geworden door deze verkeersfout en eischte een geldboete van 5 subs. 3 dagen. Uit spraak conform. Verkeersovertredingen. W. Th. K. uit den Haag was nabij het Haagsche Schouw te Voorschoten in volle vaart tegen een geparkeerd staande auto opgereden doordat hij niet voldoende ,had uitgehaald. Eisch 10 subs. 5 dagen. Uitspraak 20 subs. 10 dagen. Chr. P. den H. te Leiden had op de Beestenmarkt geen voorrang verleend aan verkeer van rechts met gevolg een botsing. Eisch en uitspraak 5 subs. 5 dagen. Ghr. L, G. te L e i d e n heeft op de Hee- 1 rengracht te Leiden de bocht links genomen waardoor een wielrijdster die geheel rechts hield door de auto omver werd gereden. Eisch en uitspraak 15 subs. 15 dagen. 295. „O, pardon", zei de dirigent ontdaan", Maar zie je, toen je zoo op ons afstapte, was het net of we weer in den ouden tijd leefden." „Pffff," snoof de ooievaar. „Laat ik je vertellen, dat ik niet meer taal naar kikkerboutjes. Ik ben nu dol op ikarnemelksche pap en doperwt-jee." 296. Toen schudden ze elkaar de hand. Dat wil zeggen, de kikker greep een vleugelpunt van den ooievaar en zwaaide die heen en weer en zoo was het misverstand uit den weg geruimd. En nu kwam het eigenlijke slot van de Jamboree. Haagsche Politierechter Matjes kloppen. Ook te Katwijk aan Zee heeft men huizen met een af twee verdiepinen het geen dus inhoudt, dat men boven- en be neden bewoners heeft. Als deze boven- en benedenburen het goed met elkaar kun nen vinden, gaat het best, maar oh wee als er „narigheid" heerscht dan is de ellen de niet te overzien en dat was in één huis het geval geweest. In het pand, hier be doeld, woont beneden mej. G. O. cn boven mej. G. M. Maar deze dames konden het op eens niet meer met elkaar vinden; ze hadden een beetje „mot" zooals.men dat pleegt te noemen. Na allerlei kleine plage rijtjes was ten slotte de uitbarsting ge volgd, en dat kwam zoo. De beneden- juffrouw had op het kozijn van haar binnenplaatsje een aantal potten met schattige plantjes staan, haar lust en haar leven, Maar de bovenbewoonster zag in deze kinderen der natuur een prachtig object om haar benedenbuurvrouw eens te „nemen". En wat deed ze toen? Ze nam haar vloermatjes en ging deze uit kloppen net boven de mooie „blommen" van de dame beneden. Nou dan zal men begrijpen wat de gelijkvloersche bewoonster er van dacht, dus laat staan er van zeide. Het eerste, dat geschiedde, was, dat de dame beneden haar aangelaat uit het raam stak en naar boven brulde „hou je wormstekige rommel bij je". Maar nog harder werd er boven geklopt met het ge volg, dat iets „van de wormstekige rom mel" nederdaalde op het hoofd van de benedendame. Weg ging het hoofd om even later weer te verschijnen en verder te gaan met het uitspreken van „schoone" woorden. In vroeger dagen, toen alles nog koek en ei was tusschen de beide dames, had de juffrouw boven in vol vertrouwen aan de juffrouw beneden allerlei familie zaken verteld en van deze vertrouwens- woorden maakte de beneden dame dank baar gebruik om de doopceel van de familie te lichten ten aanhoore van diverse belangstellende buurvrouwen, die van deze gratis voorstelling het meest genoten. Toen de heele familie alzoo een beurt ge had had was de eigenaresse van de „blom men" begonnen het persoonlijke er bij te halen door haar bovenbuurvrouw uit te maken voor alles wat mooi en leelijk is en u kunt begrijpen, dat het onnet, zeer onnet geweest is. De Politierechter vroeg aan de matjes- kloppende dame of zij haar mondje ook niet geroerd had, maar dat werd natuurlijk ten stelligste en hoogst verontwaardigd ontkend. Neen meneer ik ben dadelijk naar binnen gegaan, maar zij bedoeld is de dame van beneden, is vreeselijk lastig. Een der belangstellende buurvrou wen kwam ook nog vertellen wat zij alzoo gehoord had, waarbij de Politierechter de verzuchting slaakte: „kunnen jullie met z'n allen dan geen vrede houden?" De Officier vond de woorden ook zeer onnet en eischt tegen juffroiiw O. een geld boete van 8 subs 8 dagen. De Politierechter, zeer goed wetende, dat er voor een burenruzie altijd twee noodig zijn en het per „ongeluk" kloppen van de matjes boven de „blommen" in aanmer king nemende veroordeelde de gelijk met de straat wonende dame tot een geldboete van 5.— .subs. 5 dagen. Na eenige biertjes. Meneer M. uit Leiden had op een Zondag in Mei eenige biertjes, mogelijk wel „Meibiertjes", geconsumeerd al moet men dit eenige nogal rekbaar beschouwen, gezien zijn toestand. Om 10 uur 's avonds had hij nog steeds dorst en was een café binnen gestapt om zijn dorst wederom tc lesschen. De kastelein, den iet of wat zwaaienden toestand van den man ziende, had ronduit gezegd ,,je krijgt geen bied" Dronken menschen zijn echter koppig, dus had de dorstige een aantal malen achter een gebruld „bier mot ik hebbe, bier mot ik hebbe". Maar hoe hij ook brulde en zong, bier kreeg hij niet. Hij werd dus danig vervelend, dat de kastelein hem eruit werkte. Dit er uit werken was nu bepaald niet ,,so wie so" gegaan, want cr waren nogal wat strubbelingen geweest, aangezien de dorstige niet weg wilde gaan [zonder bier. Maar de kastelein, zijn man netje staande, had onzen vriend toch naar de deur weten te krijgen en had hem daar nog een laatsten duw willen geven. Het was voorloopig bij willen gebleven, want dj dorstige was toen van koppig kwaad geworden en had den kastelein een klap op zijn oog willen geven. De klap had het oog echter niet geraakt omdat de kaste lein een reflex-beweging maakte maar niet temin had de klap zijn lip getroffen, met het gevolg, dat dit gedeelte van 's mans gezicht gespleten was. De kastelein ver telde, dat hij er even duizelig van ge weest was en dat zijn gezicht er opge zwollen van was geworden, van de klap natuurlijk en niet van de duizeligheid. Trouwens je kon aan het gezicht van den kastelein nog zien waar de klap neerge komen was. Maar hij had nog een groote haal in zijn gezicht van jonger datum cn daarnaar gevraagd kwam uit, dat de ver dachte dagen later nog eens was terugge komen om verhaal te halen, waarbij „de haalt" ontstaan was. Een getuige vond, dat alles zoo snel ge gaan was, dat hij het niet eens gezien had. De verdachte zelf vertelde doodnuchter letterlijk en figuurlijk, dat hij zich alleen maar verdedigd had, toen de kastelein hem beet had gepakt. Hij was alleen kwaad geworden toen de kastelein hem een trap onder zijn achterste had gegeven bij of tijdens het transport naar de deur. De Officier wilde weten waarom ver dachte zooveel dronk, maar daar wist hij geen antwoord op te geven, waarna de Officier aannam, dat hij dan waarschijn lijk te veel geld had en dus best een flinke boete kan betalen, zoodat dc eisch werd een geldboete van 25 subs. 25 dagen De Politierechter was het daarmede volkomen eens en veroordeelde verdachte conform. Hij vergat zijn eigen jeugd. De heer v. d. R. uit Leiden laalst wonend in een der dorpen rondom die ge meente had zich op de tuinbouw toegelegd en had zijn terrein afgezet met dik ijzer- draad. Jongens zijn nu eenmaal jongens en deze hadden in het dikke draad meer gezien dan een afscheiding alleen. Zij had den het dikke draad, een prachtige wip- gelegenheid gevonden. Maar de tuinder had er niets prachtigs aangevonden en had de jongens weggejaagd. Maar deze waren natuurlijk teruggekomen daar zijn het nu eenmaal jongens voor en weer waren zij gaan wippen. Dc tuinder had een jacht in gezet en een der boosdoeners gegrepen. Natuurlijk was het een goed recht van den man om op te komen voor zijn eigen dom. Het is nog te plaatsen dat hij de jon gen een stevig vastgehouden had en des noods een „tik" gegeven zou hebben, maar om de jongen ontzettend hard met zijn klompen op zijn achterste te schoppen en' hem daarna in de sloot te houden was toch wel te ernstig geweest en zeer terecht moest de man terecht staan wegens mis handeling. Of hij zijn eigen jeugd vergeten was en of hy nooit eens kattekwaad be dreven had, vroeg dc politierechter hem. 'Dat moest de verdachte toegeven. De Officier vond het gemeen van ver dachte om een jongen zoo hard te schoppen met zijn klompen dat hij veel later nog niet zitten kon en hem daarna onder te dompelen in een sloot. Spr. heeft nog in dubio gestaan om gevangenisstraf te eischen maar wil voor ditmaal nog vol staan met een geldboete te eischen en wel een geldboete van 30 subs. 30 dagen. Het vonnis werd een geldboete van 25 subs. 25 dagen gezien de ernst van het feit. FRAUDE TE MAASTRICHT. De rechtbank te Maastricht heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen den 31- jarigen oud-procuratiehouder P. J. L. N., terzake fraudes aan het bijkantoor Maas tricht van de N.V. Nederlandsche Midden- standsbank te Amsterdam, waarbij de frau duleuze handelingen gingen over een be drag van verschillende tonnen. De recht bank heeft verdachte, terzake verduisterin gen en valschheid in geschrifte, beide mis drijven meermalen gepleegd, veroordeeld tot een gevangenisstraf van anderhalf jaar, onder aftrek van de preventieve hechtenis. De eisch was drie jaar. DIE SPEELSCHHEID. De 34-jarige carrosseriebouwer M. E. M. uit Waddinxvecn heeft terechtgestaan voor de rechtbank te Rotterdam ter zake van het veroorzaken ifan lichamelijk letsel door schuld. Op 6 April, toen verdachte bezig was in de carrosseriefabriek der firma Ver heul te Waddinxveen, had hij den 17-jari gen Jacob van den Dool met een scherp mes in den buik gestoken, tengevolge waarvan deze vrij ernstig was verwond. Verdachte zeide uit apeelschheid te heb ben gehandeld. Het mes voor zich houdend, had hij zijn mede-arbeider S. Schenk ge- vraagd, of hij hem daar eens mee prikken zou. Tegelijkertijd had hij een stekende be weging in diens richting gemaakt. Schenk was op zij gesprongen en verdachte had zich omgekeerd, doch juist op het oogen- blik dat van de andere zijde Van den Dool naderde, die toen door het mes geraakt werd. V.an den Dool zeidc tengevolge van don steek drie weken in het ziekenhuis te Lei den te zijn verpleegd. De vertegenwoordiger van 'het O.M. vond het heel gevaarlijk om met een mes zoo grappig te willen doen. Door dit spelletje is verdachte zijn betrekking kwijtgeraakt, waardoor hij met vrouw cn kinderen in behoeftige omstandigheden is geraakt. Spr. wil daarmee rekening houden en eischt 14 dagen hechtenis. Verdachte, die mededeelt weer in zijn 'be trekking te zijn hersteld, vroeg oplegging van een clemente straf. Uitspraak 30 Juni. HET COllPEEREN VAN HONDEN. Het gerechtshof tc Arnhem had een cou rantenbezorger, die met een mesje een aan tal eenige dagen oude houden den staart voor hel grootste deel had afgesneden, ver oordeeld tot een geldboete van 50 cents. De procureur-generaal was van dit arrest in cassatie gekomen en de Hooge Raad heeft in zijn gisteren gewezen arrest overwogen dat, naar de in art. 254 wetboek van straf recht gemaakte onderscheiding, het opzet telijk aan een dier pijn of letsel veroorzaken steeds strafbaar is, indien dit is geschied zonder redelijk doel, doch indien het ge schiedt met zoodanig doel, eerst strafbaar wordt indien het daartoe gebezigd middel, hetzij reeds in het algemeen, hetzij wegens de wijze, waarop het wordt toegepast, in dat doel niet zijn rechtvaardiging kan vin den. Voorts overwoog de Hooge Raad, dat het hof, na eerst te hébben overwogen, dat het doel waarmede verdachte handelde n.L om de handelswaarde der honden te verhoogen een redelijk doel was, vervol - gens te overwegen, dat die hoogere waarde slechts een kwestie van mode is en het coupeeren overigens geen noemenswaardig j nut heeft, cn dan te oordeelen, dat hier ieder veroorzaken van pijn ontoelaatbaar was, dit oordeel, niet behoorlijk met rede nen heeft omkleed. De Hooge Raad besliste dan ook, dat het bestreden arrest niet in stand kan blijven en verwees met vernietiging van het arrest de zaak ter verdere afdoening naar het ge rechtshof te 's-Hertogenbosch.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 1