OMGEVING WOENSDAG 14 JUNI 1939 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 N.V. ELEKTRICITEITSBEDRIJF IIILLEGOMLISSESASSENIIEIM GEVESTIGD TE LISSE. Aan het jaarverslag 1933 Wordt het vol gende ontleend': Het boekjaar 1938 gaf zeer bevredigende resultaten. Hel aanlal aan sluitingen steeg tot boven de 6000; eind 1938 waren aangesloten 6033 instalath s. waaronder 2975 huurinstallaties. De stroomverkoop nam toe met 9 pet. en bedroeg 2.417.4CI0 KWh., gesplitst als volgt: lichttarieven 438815 KWh., vastrechttarie ven 1186120 KWh., kracht- en Industrieta- rioven 677733 KWh., straatverlichting 114732 KWh. De stroomlnkoop van de Leidschc Cen trale bedroeg 2,000.986 KWh, de hoogste maximale belasting 1070 KWh. Het kabelnet met inbegrip van de huis aansluitingen werd uitgebreid met 5 K.M., waardoor eind 1938 ruim 200 kilometer ka bel in den grond aanwefcig was. Aangesloten waren 400 krachtinstallaties met 672 motoren en een totale capaciteit van 1453 p.k. Het gemiddeld cloetricileitaverbruik per jaar steeg van 82 lot 88 KWh. per inwo ner en van 385 tot 407 KWh. per nangeslo» ten perceel. Voor uitbreiding werd uitgegeven een be» drag van 30878.77, terwijl de normale af= dehrijvingen bedroegen ƒ34067,63. Een tweetal lecningen kon worden ge converteerd. de leeningsschuld beliep ulti mo December 462.800. De netto-winst, groot ƒ33.518, werd door de algemeene vergadering van aandeelhou» dors als volgt verdeeld: Aan de gemeenten werd uitgekeerd 29.700, n.l. aan Hillegom 13.200, aan Lisse 10.200 en aan Sassenheim ƒ6.300; extra afgeschreven werden de conversie- kosten der loeningen 860, en verder werd op de post huurinstallaties extra afgeschre ven 2958. Na deze afschrijving bedraagt de boek» waarde der huurinstallaties nog 48.065.15. De totale aanschaffingswaarde der bezit tingen is 1.079.349.80, waarop in den loop der jaren afgeschreven werd 551.238.95, zoodat aan boekwaarde overblijft 528.110.85. HILLEGOM Is 't mijnheer S. vergund Het lid van den gemeenteraad, de heer Th. Paase, heeft aan B. en W. het volgen de schrijven gericht: „In de laatste raads vergadering van 4 Mei jl. heeft onderge- teekende bij de rondvraag gevraagd, als de gemeente voortgaat met het overschrij den der politieverordening hot den par ticulier gegeven lö na te volgen? Daarom komt hij met de volgende vraag: is het den heel' E. Schuit, Wceresteinstr. 82, Ver gund de scherpe pinnen op zijn hek te la ten zetten? Indien bovengenoemde vraag bevestigend moet worden beantwoord, zijn B en W. dan bereid mede te deeleit, welke de motieven zijn welke tot dé goedkeuring hebben geleid? Spocdeischcnde raadsvergadering. De Raad dezer gemeente komt in spoed en ischende vergadering bijeen op Vrijdag 16 Juni 1929 des namiddags te 8 uur. Agenda: '1. Benoeming van een onder wijzeres aan de O. L. School, ter voorzie ning in de vacature ontstaan door het verleend eervol ontslag aan mej. M. H. Brons. De voordracht luidt: 1. mej. T. Bur- gy, Leiden, 2. mej. A. A. Laverman, Leeu warden, 3. mej. A. W. van der Gicssen, Delft. 2. Comptabiliteitsbesluiten; 3. Aan vraag voor het bouwen van een bioscoop op ccn terrein gelegen aain de Hoofdstraat tusschen dc perceelen van de hceren Lam- pc en Brookes. KATWIJK AAN DEN RIJN IIET VLIEGVELD. De werkzaamheden aan de spoorbaan, die aangelegd wordt voor het vervoer van het zand uit de duinen in Rijksdorp. vor deren goed. Het viaduct over den weg Kat wijkWassenaar is gereed, evenzoo dc spoorbaan in de duinen en het bosoh van „de Pan", zoodat de locomotief voor proef ritten reeds kan rijden tot het einde der afrit van het viaduct. Binnen een week zal de geheelc lijn wel gereed kunnen zijn. Ook de hoofd weg vanaf dc Provinciale weg naar het vliegveld ls voor een groot gedeelte ge reed. LISSE E.H.B.O. Dc afd. Lisse van de E.H.B.O. hield Dinsdagavond een buitonoefening. ditmaal geheel aan de Beekbrug. Wegens de koude weersomstandigheden werd het K.J.C.-gebouw van de parochie der H.H. Engelbewaarders nis plaats ge kozen. Verondersteld werd een groot vlieg ongeval, waarbij verschillende zwaar en licht-gowonden personen. De K.J.C.-jon- gens fungeerden hiervoor. Na de voorbereidende werkzaamheden te hebben verricht werd om 8 uur het sig naal ongeval gegeven en groot alarm ge blazen Roeds 3 minuten na het signaal kwam de eerste E.II.B.O.'er binnen, t.w. de heer J. Damon, die een an dc veronderstelde patiënten de eerste hulp verleende. Na verloop van 10 min. kwamen de anderen en spoedig hierop waren 42 E.H.B.O.'ers en -sters aanwezig om de tulrljke gewon den hulp te vcrleenen. De doktoren A. J. Duymaer van Twist en J. M. Van Dijk con troleerden het werk der E.H.B.O.'ers. De oefening was leerzaam, en ondervond de belangstelling van de bewoners van „de Engel". Op het einde besprak de docent dr. J. M. van Dijk de verschillende gefingeerde gevallen, waaruit bleek, dat de hulp in de meeste gevallen juist was verleend. En kele aanwijzingen voor kleinere onderdee- len gaf de spreker hierbij nog. De voorz., de heer P. C. Storm, dankte dc leden voor hun opkomst en voor het slagen dezer oefening. Hierop sloot spreker deze nuttge bijeenkomst. Oranje-Comité. Het Oranje-Comité al hier stelt zich Voor om ter gelegenheid van de geboorte van een prins of prinses, feesten te organiseeren en meer in het bijzonder Voor de kinderen. Deze kinderfeesten zullen worden ge houden op den nationalen feestdag, terwijl op den eorstvolgenden Zaterdag daarna, zulks In verband met. het seizoen waarin de geboorte vermoedelijk zal plaats heb ben ,eon feestdag zal worden gehouden voor de burgerij. i Zeer zware eischen zijn evenwel reeds gesteld aan de financiéolê capaciteit van hel Oranje-Comité, Reeds moest, mede ten gevolge daarvan, het veeeeringsjubileum van H.M, de Koningin in September jl. op een voor Lisse al te bescheiden wijze wor den gevierd, alsmede het onlangs gehou den bloemencorso ter gelpgetiheid van don verjaardag van H. K, H. Prinses Juliana. De komende blijde gebeurtenis wil hot Oranje-Comité op waardige wijze vieren en daarom roept het den financieolen steun van alle ingezetenen in. Hiervoor zal spoe dig worden gecollecteerd door de leden van dit Comité langs de huizen der ingezete nen. Lissenaren, het Oranje-Comité rekent op Uw medewerking, en alleen dan zal het feest, wat 6taat te gebeuren, slagen. STOMPWIJK Muziek-concours Het programma Het officieelé programma voor het groo- te muziekconcours in de buurtschap, waar over wij reeds enkele mededeelingen de den, is als volgt: Zondag 16 Juni te 12 uur: officieele opening van het concours in het gymnas tieklokaal van de R.K. Jongensschool. Ont vangst door den burgemeester van het BondsbestuUr, eere-comité, uitvoerend co mité, directeuren en van elke deelnemen de verecniging 2 bestuursleden. Na deze plechtigheid muzikale wande ling naar het concoursterrein, gelegen aan de Meerlaan achter „het Blesse Paard". 1 uur: aanvang van het concours. 8 uur: Groot concert te geven door de R.K. fanfare „Juliana", Stompwijk. Na het optreden van de ecre-afdeeling: marschconcours, Zondag 25 Juni: 1 uur: aanvang van het concours, 8 uur: groot concert le geven door de R.K. harmonie „St, Cecilia", Leid- schendam. Op het terrein zijn diverse vermakelijk heden aanwezig. Personalia. Voor het examen acte L.O. is geslaagd de heer C. Oudshoorn, LEIDSCHENDAM Boerenleenbank. Ondor leiding van den heer C. van Heiningen kwam gisteren avond de Boerenleenbank in jaarlijksche algemeene vergadering bijeen in het R.K. Vereenigingsgebouw aan de Damlaan. In zijn openingswoord memoreert de voorzitter het zoo tragisch overlijden van den heer A. M. Romijn en wijdt eenige woorden aan zijn nagedachtenis, waarbij hij aanhaalt het vele werk, dat hij voor de Bank heeft gedaan. Na goedkeuring der notulen, brengt de heer N. Keijzer namens de commissie tot het nazien der rekening en balans 1938 verslag uit en verklaart alles in volkomen orde bevonden te heb ben. Zonder eenige op- of aanmerking wordt dc rekening en balans met alge meene stemmen goedgekeurd. Door den heer C. de Koning wordt namens den Raad van Toezicht verslag uitgebracht; hij ver klaart steeds alles in orde bevonden te hebben en brengt dank en hulde aan be stuur en kassier voor het vele werk en het accurate beheer. Bij de verkiezing van twee leden van den raad van Toezicht 'wordt herkozen de heer C. de Koning en gekozen in de plaats van wijlen den heer Romijn, de heer'J. C, M. van Wijk. In de commissie tot het nazien dor rekening en balans voor het volgend jaar werden be noemd de hecrcn Th. vun Veen, F. Zand wijk en A. Woning. Hot voorstel om do winst gedeeltelijk aan de reserve cn aan de debiteurenreserve toe te voegen, wordt na eenige bespreking en na toelichting door den voorzitter met algemeene stem men aangenomen. Met een dankwoord van den voorzitter cn een gratis verloting werd de bijeenkomst besloten. NOOTDORP GEMEENTERAAD Gisteren kwam do gemeenteraad in openbare vergadering onder voorzitter schap van Burgemeester SchÖlvinck bij een; afwezig mot kennisgeving was de heer N. W. Mooljman. Allereerst werd am de orde gesteld: Wijziging der begrooting 1939 in verband met de uitgaven in zake steun aan werk- loozen. De uitgaven worden verminderd met 5000.en geraamd op 15.000. en daar tevens de belasting-opbrengsten op een ander bedrag worden geraamd, zal het subsidiepercentage van 84.2 tot 77.7 verminderen, hetgeen voor de gemeente een mindere inkomst van 1180.70 betee- kent. Zonder hoofdelijke stemming wordt het betreffende voorstel van B. en W. aan genomen. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad met algemeene stemmen het sala ris van den 2en ambtenaar ter secretarie te verhoógert met 100.terwijl de 4 jaarlijksche verhoogingen van 50.óp 100 gesteld worden. Op voorstel van de Commissie, belast met het onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden, bestaande uit de heeren Post, Eisberg en Lindeman, besluit de Raad met algemeene stemmen tot toelating der genoemde raadsleden. Door den voorzitter worden aangewe zen in de commissie, belast met het na zien der rekening der gemeente en van het eledtriciteitsbedrljf over 1938, de heeren Post, de Booij en Lindeman, die allen deZe benoeming aannemen. Bij het voorstel van B. en W. om aan het Hoofd van den Luchtbeschermingsdienst een toelage van jaarlijks 50.te vér strekken ter dekking van de door dezen persoon te maken niet aanwijsbare onkos ten blijkt, dat de raadsleden algemeen zeer veel waardeering hebben voor het Werk van den heer W. Wiegel. Er gaan stem men op om deze vergoeding op een hooger bedrag te bepalen, doch in afwachting Van een nader voorstel van B. en W., die hiermede zullen komen wanneer deze m® terie beter bekeken kan worden, kan de Raad zich met alg. st. met het voorstel ver- eenigen. Daar de gemeenterekening oVer liet dienstjaar 1036 is goedgekeurd wordt de vergoeding over dat dienstjaar aan de bij zondere scholen ingevolge artikel 101 der Lager Onderwijswet vastgesteld op ƒ8.91. Aan den Raad is door een Inwoner van deze gemeente een adres gericht om tege moetkoming te mogen ontvangen in de kosten, verbonden aan het volgen van een middenstandscursus in verband met de Vestigingswet teil behoeve van zijn zoon. Daar deze zoon reeds jaren niet in deze ge meente woont en alleen ten onrechte eeni ge weken in het bevolkingsregister alhier ingeschreven heeft gestaan, geven B. en W. den Raad in overweging het verzoek af te wijzen, waartoe de Raad dan ook met algemeene stemmen besluit. Met algemeene stemmen worden ook aangenomen de Voorstellen van B. en W. tot het aangaan van een geldleening voor do kosten van verkabéling van den Veen- weg en den bouw van den politiepost, zulks ter vdrvanging van de daarvoor aangegane kasgeldleening, alsmede tot wij ziging der begrooting 1938. Bij de rondvraag richt de heer Eisberg tot B. en W. het verzoek of het niet mo gelijk is aan den Achterweg tot de Staats spoor het vuilnis op tc halen. De voorzitter zegt toe dit in het college van B. en W. te overwegen. Daar deze vergadering vermoedelijk de laatste vergadering is van de loopende zit tingsperiode, spreekt de voorzitter een hartelijk woord van afscheid tot de heeren Eisberg en Mooijman, die in den nieuwen Raad niet meer zullen terugkeeren. Hier na sluiting der vergadering. OEGSTGEEST Personalia. Voor het examen land- machinist (diploma A, electrisch bedrijf) is geslaagd de heer W. J. Bonnet. Luchtbescherming. Gisteravond is In „Het Witte Huis" alhier de algemeene le denvergadering van bovengenoemde ver- eeniging gehouden. De voorzitter, de heer Senn van Basel Wagemans, opende met een kort woord van welkom. De notulen der vorige vergadering werden onveran derd goedgekeurd en vastgesteld. De agenda bevatte siechts een tweetal punten: le. toetreding tot de Ned. Ver. v. Luchtbescherming; 2e. in verband daar mede verkiezing van een nieuw bestuur. De voorz. lichtte deZe punten nader toê. Betreffende punt 1 zei hij o.m., dat de bij drage aan de Centr. Vereen, de aanslui ting had opgeschort. Aan het vraagstuk betreffende al of niet aansluiting zijn verschillende zijden. Het is ook de wcnsch van den eere-voorzitter, dat de verecniging zich aansluit bij de Ne- derlandsche Vcreeniging cn persoonlijk is spr. ook voorstander de plaatselijke ver ecniging om tc zetten in een afdeeling van de Ned. Ver. v. Luchtbescherming en daartoe 10 pet. der ontvangsten af te dra gen aan de Ncd. Verecniging. Genoemd voorstel werd in bespreking gebracht. Burg. van Gerrevink deed het voorstel in principe tot toetreding te besluiten en het. bestuur machtiging te vcrleenen naar goeddunken te handelen on de aansluiting te bewerkstelligen. De vergadering ging met dit voorstel ac- coord cn aldus werd besloten. Als 2e agendapunt volgde nu de be stuursverkiezing. Alvorens hiertoe over te gaan deelde de voorz. mede, zich voor geen functie meer beschikbaar te stellen. De vtrkiezing gaf als uitslag dat onderstaan de personen werden gekozen, nl, dr. H. C. Jclgersma, mr. J. H. Kramers, mevr. Lignac, dc heeren L. Rljsdam, D. H. Wal- burgh Schmidt, mr, L. Sprey en J. de Visser. De verschillende functies zullen onder ling verdeeld worden, Aan hot einde der vergadering huldigde de burgemeester de heer Senn van Basel voor al zijn werk en de betoonde activiteit voor de plaatselijke vcreeniging, waarna dc vergadering werd gesloten. SASSENHEIM MET DE „OUDEN VAN DAGEN" NAAR DE GREBBEBERG. Een verslag in telegramstijl van een buitengewoon goed geslaagden dag. Dinsdagmorgen rond 9 uur voor het Raad huis. Een zestal bussen van Beuk uit Noord- wij'k stroomen vol met een groot aantal 65- jarigen en eenige weduwen. Met de chauf feurs, het bestuur der Oranjevereeniging, eenige dames om de behulpzame hand te bieden, eenige verpleegsters en een dag bladcorrespondent, in totaal 178 personen. 9.14 Start onder stroomen regen. «Over Oegstgeest, Leiden, langs de Rijn, om 10.14 was een dur gereden en 30 K.M. afgelegd. Mooi gezicht langs de Rijn, zwanen met kuikens, het nieuwe Raadhuis van Alphen en in Bodegraven de kaasboeren zelf hun brik trekkend, hetgeen juist niet bevor derlijk is voor een vlug verkeer. Een uür later om 11.14 staan wij voor de brug over de KêulsChe /aart te Utrecht. Afgelegd 60 K.M. totaal. De mooie brug over het TwenteRijnkanaal gepasseerd. In Utrecht langs 's Rijks Munt, de Admi nistratiegebouwen der Spoorwegen, dc Dom, naar de Bilt, langs het Meteréologisch In stituut naar Zeist waar in een prachtige zijlaan een kwartier gerust wordt om een ieder gelegenheid te geven zich wat te ver treden. Oudmiilitairen weten wel, hoe men zoo'n rust onder een marsch noemt. Daarna langs prachtige wegen door bosschen cn parken over Doorn, Amerongen, Leersum, Eist naar Rhéhen. Wederom langs de Rijn, die zich hier in grillige bochten door het landschap wringt. Prachtig gezicht op de Spoorweg bij Rhenen, Cuneratoren. Om kwart voor één aankomst in Ouwehand's Dierenpark. Totaal afgelegd 111 K.M. En kele fiksche buien hadden onderweg ge zorgd voor de noodige afkoeling. Rijkelijk wérden alle deelnemers van bröod, goed gemeubileerd, voorzien. Koffie en thee naar keuze. Daarna hebben wij geen last meer van regen gehad tot men weer in de bussen was, en even Vooruitlöopend, wensohen wij hier té onderschrijven het geen voorzitter BisSOhops in Amsterdam zeide, dat wij daarvoor Iemand dankbaar zijn. Geheel vrij hebben de deelnemers daarna Ouwehand's Dierenpark bewonderd, aqua rium én krókodillenshow incluis. De dieren leven daar als het ware in de vrije natuur. Verschillende deelnemers hebben eenige leeuwenwelpen geaaid en zijn ér'mede ge kiekt. Om half 4 werd een kopje thee gebruikt waarna men de 'bussen weer opzocht. Om 4.20 start naar Amsterdam. Gedurende de géheele rit werden de deel nemers van sigaren, biscuits enz. voorzien, men kwam absoluut niets te kort. Over Maanbergen, Woudenberg (hoen derparken) Soesterberg (vliegveld), Soest, Soestdijk (Paleis, niemand te zien) langs Bussum naar Amsterdam. Door bosschen en door de heide. Ook zag men nog de ramp zalige gevolgen van boschibrand. Op de breede weg van Bussuim naar d-e hoofdstad zag men duidelijk de Zuiderzee en het fort Pampus. Om half zeven voor Heck's op het Rem- brandtsplein, waar de deelnemers aan ge dekte tafels plaats namen om een zeer goed verzórgd diner te gebruiken. Het was af! De voorzitter der Oranjevereeniging nam hier allereerst hét woord om zijn genoegen uit té spreken, dat de Burgemeester en mevrouw Gouverneur aanwezig waren. Hij prees het uithoudingsvermogen van de deel nemers, w.o. ook een 93-jarige, en meende, dat men het volgend jaar wel naar Parijs kon gaan. Spr. dankte allen, die hadden medegewerkt om deze tocht te doen slagen, welke uitsluitend slagen kon met de finan- cieele hulp dre ingezetenen. Het Bestuur heeft zich afgevraagd, om men dit jaar wel een offer mocht vragen, gezien de slechte toestanden in de meeste zaken. Men heeft het gewaagd en spontaan hebben de inge zetenen geantwoord. Spr. deelde mede, dat door een der deelneemsters, mevr. Jan&en- v. d. Wallen een sprei was gehaakt, welke verloot zou worden. De 250 lootjes vlogen weg en de gelukkige was der der „Servier- töchter" van Heck's. De Burgemeester vond het een genoegen, zooals hij zeide, met de jongelui van Sas senheim uit te zijn en meende dat hij als Burgemeester van Sasseniheim, het platte land, alle reden had om met trots hier te zijn in de hoofdstad met zulke sterke men- schen die zoo oud waren. Spr. was Vol daan over de geheele tocht, men had mooie bossohen en mooie dieren gezien, dieren die piepen en dierer. die brullen. Men moest er maar niet van droomen. Spr. dankte al len die hadden medegewerkt om dezen dag te doen slagen. Nadat het „Wilhelmus" ge zongen was, werden de bussen weer opge zocht en ging men over den nieuwen weg naar Sassenheim waar men of kwart voor 10 aankwam, opgewacht door een groote menigte. De tocht was 234 K.M. lang ge weest. De wegen waren best, het slechtste eind je was de Warmonderdam. De stemming was uitstekend, de verzorging liet niet het minste te wensohen over, hij die klaagt hoort in de Haarlemmerhout thuis (Nurks). De bussen waren van uitstekende kwali teit, de chauffeurs zeer correct, goede, vaste rijders die b.v. met een bewonderenswaar dige vastheid door Amsterdam kruisten op het zeer drukke uur van omstreeks half zeven. Nogmaals de tocht wsa buitengewoon goed georganiseerd en was af. Wat voor zorgen heeft deze dag niet aan het bestuur der O.V. gekost? Alleen ingewijden kun nen het begrijpen. Daarom, namens allen, heel hartelijken dank aan het Bestuur der Oranjevereeni ging, aan de Dames-helpsters, aan de ver pleegsters, aan de chauffeurs, aan de Di recties der verschillende instellingen, aan al diegenen die door hun rijke gaven, in gelid en in natura, dezen tocht mogelijk gemaakt hebben en bovenal aan den Schep per van al het schoons wat wij heden heb ben mogen aanschouwen. Geslipt. Een vrachtwagen van de firma E. uit Lisse §lipte nabij de Wasbeek en kwam daardoor in een sloot terecht. De bestuurder kwam er met een nat pak af, de zwaar beschadigde auto werd door een kraan wagen weggewerkt. WASSENAAR Tuinbouw. In café van der Zalm werd onder voorzitterschap van den hêer P. Zegwaard de maandelijksche ledenverga dering gehouden. Bij de opening werd welkom geheeten de heer P. Kelderman, die wegens ziekte "vele maanden niet ter vergadering had kunnen komen. Verder herdacht spreker den heer Stam. Hij was een goed en getrouw lid. Tot leden der jury om het ingezondene te beoordeelen werden gekozen de heeren C. van Vulpen, H. Schipper en J. Lode- wijks. Door den heer Kelderman werd vervolgens voorgelezen zijn in den winter bekroonde opstel over het forceeren van bolgewassen op dé buitenplaatsen en in huis. Dit was een keurig en omvangrijk opstel, dat zeer vakkundig was opgesteld. Na de pauze werd verslag gedaan van de gehouden keuring. Op de prijsvraag: 6 variëteiten Lathy rus, van ieder 10 stengels, zonder groen, was door 4 personen ingezonden. Toegekend werd: le pr. met lof der jury aan J. Week- houpt, 2e pr. aan de heeren J. Hermsen en W, van Tol en 3e pr. aan den heer Noort. Voor de ingezonden kasplanten behaalde dê heer Verlint een len prijs, terwijl voor de prijsvraag: groenten, de inzendingen slechts met een halve punt verschil beiden beslag op oen lsten prijs wisten te léggen, nl. de heeren de Rooij en J. Anderson res pectievelijk bekroond met 29 en 29 p. Voor 1 meloen werden 10 p. toegekend voor het puntenstelsel, inzender de heer J. Anderson. Hierop werd gelegenheid tot het stellen van vragen over het voorgelezen opstel. Door eenige leden werd hiervan gebruik gemaakt en de vraagstellers werden naar genoegen beantwoord. Besloten werd de groote excursie te houden op 20 Juli a.s. Een bezoek zal wor den gebracht aan Arnhem, en via Nijme gen naar 's Hertogénbóséh, aldaar een be zoek aan een tentoonstelling van ideaal wonen enz. Na de rondvraag volgde Sluiting van deze goed bezochte en leerzame vergade ring. Middcnstaiidsbank. In het bijzijn van de'heeren M. Kropveld en H. M. Burghard. Directeuren der Nederl, Middenslandébarik, het college van B. en W., diverse ledêft Vön den Gemeenteraad, vertegenwoordigers van verschillende verêenigingen en meerdere autoriteiten, had gistermiddag te 2 uur de opening plaats van het nieuwe kantoorge bouw van de Nederl. Middenstandsbank, aan de Lange Kerkdam no. 69. Na een kort welkomstwoord door d'en heer Kropveld, bijzonder tot B. en W., sprak Burgemeester Dr. S. E. A. C. M. Barop van Wijnbergen, die gaarne 'dit nieuwe gebouw zöu openen. De woorden Middenstand en Bank duiden op den han- deldrijvend'en middenstand. Het is 'het in zicht van de Regeering geweest om het Bankwezen voor den middenstand te lei den in de richting van den Nederl. Mid denstandsbank. De 'hoofdleiding ziet, gezien deze Uitbreiding, blijkbaar in Wassenaar goede perspectieven en. levensvatbaarheid. Het is goed, dat de middenstand een eigen bankmogelij'kheid 'heeft en 'het getuigt van goed inzicht, daarvan gebruik tc maken. Het is ook van 'belang, dat de middenstan ders, die behoefte hebben aan crediet, dat kunnen halen in een eigen atmosfeer, die is in het belang" van den Nederl. en van den Wassen. Middenstand. Spr. geeft de verzekering, dat 'het Gemeentebestuur met groote belangstelling den gang van zaken zal volgen, en uit de beste wemjehen voor de toekomst. De heer Kiepveld dankt namens de Di rectie voor het gesprokene, dat was alsof men een middenstander 'hoorde. Spr. uil zijn vreugde over de aanwezigheid van B. en W„ verschillende Raadsleden, Notaris Vermeulen van Kruiningen en bijzonder over de vertegenwoordigers van de Hanze en de Wassen. Middenstandsvereen, als mede van de heeren Brandes en Lonkhorst, resp. secretaris en voorzitter van de Ad viescommissie Voor het Borgstellingsfonds. Spr. wees er voorts op, dat het hier ge brachte geld wordt gebruikt voor de mid denstanders zelf, dus niet om den midden stand met eigen geldmiddelen le bestrij den. Dat begrijpt men altijd niet.,Spr. her innert aan den opbouw van den Bank in Wassenaar en dankt daarvoor den heeren Lonkhorst en v. Beesten, waarna hij dank brengt aan hen, die voor de goede inrich ting van dit gebouw zorgden. Spr. leidde daarna den nieuwen functionaris, den heer G. L. C. Zeedijk in, wiens taak zal zijn 'het vertrouwen te houden, Tenslotte hóópte spr., dat allen zullen Imedewerken aan het bouwen aan een der peilers waarop Was senaar zal kunnen blijven rusten. Achtereenvolgens werden 'hierna gsluk- wenschen aangeboden door den heer Matla, vice-voorzitter van de W.V.V., den heer van Beesten, namens de Wassen. Midden stands Vereen,, den heer v. Os, voorzitter van de Hanze en den heer Lankhorst, voor zitter van dc Adviescom. voor het Borgstel lingsfonds. De 'heer Zeedijk dankte voor het geschonken vertrouwen en hoopte, dat men over 10 jaar in een nog grooter ge bouw bijeen zou komen. De heer Kropveld dankte de sprekers en wijdide waardeefende woorden aan het adres van den heer Peerboom, die de grond legger is geweest voor de vestiging van den Bank in Wassenaar. Van de hierna geboden gelegenheid om het gebouw te bezichtigen, werd een dank baar gebruik gemaakt. Bloemstukken waren gezonden door W.V.V., de Vereen. Draagt elkanders lasten, de heeren de Roo en 't Hart, de Wassen. Middienstandsversen. en dc Hanze.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6