OMGEVING Haarlemsche Bloemenkeuring RIJNSTREEK DINSDAG 13 JUNI 1939 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 HILLEGOM Gemeenteraadsverkiezing. Voor onze katholieke ouden van dagen en hulpbe hoevenden bestaat gelegenheid met een auto naar en van het stembureau te wor den gebracht. Men kan zich wen don tot den heer C. Seijsener, Brouwerslaan 47 of J. Topper, Loogterweg II no. 3. Afd. R. K. Schaakbond. Deze maand nog zal een vergadering hier worden ge houden om te komen tot oen afd. van den Ned. R. K. Schaakbond. Waar het aantal katholieken, dat de edele schaakkunst be oefent, hier aanzienlijk is, verwachten we, dat de pogingen van den R. K. Schaakbond zeker zullen slagen. KATWIJK Alle dagen vroege aardappelen. Na het malsche regenbuitje zullen thans iederen dag nieuwe aardappelen worden aange voerd. Vanoaar nu iederen dag aardappe- lenvoiling. De rijwielpaden Naar we vernemen zal binnen een paar dagen het rijwielpad door de duinen vanaf Wassenaar tot aan de Boulevard zijn doorgetrokken. Het weg dek zal dan echter nog niet gereed zijn. Het *al nog minstens 5 a 6 weken duren eer het gedeelte Katwijk—Noord wij kerb out gereed zal zijn. Verwacht wordt dat Octo ber het geheele traject Wassenaar via Kat wijk naar Noordwijk en Noordwijkerhout voor hef rijwiel verkeer gereed zal zyn- Daarna za! met de beplanting langs de pa den begonnen vvojden. Dit werk is opge dragen aan de Nc-cJ. Heidemaatschappij. Niet fair. Langs den Zwarte weg werd P. K. met zijn fiets en aanhangwagen daar rijdende coor een auto zoodanig aangere den, dat fiets en aanhangwagen zoo goed als vernield werden. De bestuurder reed door! Doch het nummer is bekend. De po litie heeft de zaak in handen. NOORDWIJKERHOUT Kerkbericht St. Jozef. In het vervolg zal tijdens de laatste H. Mis van half elf ook de H. Communie worden uitgereikt. L. T. B. In een vergadering van den L.T.B., afdeeling Noordwijkerhout, sverd goedgekeurd het ontwerp reglement voor den kring bollenstreek. Afgestemd werd het voorstel om 50 cent per lid van de af deeling af te dragen. De vergadering vond 25 ct. voldoende. Goedgekeurd werd het beursreglement, terwijl besloten werd 25,— subsidie te verleenen aan de beurs- commissie. Aanrijding. Wederom heeft een aan rijding plaats gehad op het kruispunt 's-GravendamschewegKerkstraat, alhier. Maandagmiddag kwam een vrachtauto gereden van de richting Piet Gijzenbrug. Bij genoemd kruispunt wijde een motor rijder, de heer G. te K. uit de Kerk straat den 's-Gravendamschen weg oprij den. Deze motorrijder botste tegen den vrachtauto en sloeg tegen den grond, waardoor hij een been brak. De motor zoowel als de auto kwamen er met lichte schade af. Dr. W., alhier, verleende de eerste geneeskundige hulp, waarna v. Q. naar het ziekenhuis werd vervoerd. De gemeentepolitie onderzoekt de schuld vraag; eventueele getuigen van het onge val worden vriendelijk verzoeht zich bij de politie aap te melden. NOORD WIJK Sluiting cursus R.-K. Middenstands-Han deieschool. Maandagavond had in café „Flora" de sluiting plaats van den eersten cursus van de R.-K. Middenstandsavond school. De geheel gerestaureerde zaal van café „Flora" was hierbij keurig versierd, terwijl een gezellig strykje deze uitste kend bezochte bijeenkomst opvroolijkte. De voorzitter van de Hanze, de heer V. Ph. Braun, sprak in zijn openingswoord een welkom tot den Geest. Adv. kap. Haanen, tot den beer B G. de Boer, bet volledig schoolbestuur, de K. J. M. V-, de afgevaar digden van Voorhout, Noordwijkerhout en Katwijk, en de ouders der leerlingen. Het lag spr. nog versch in ^et geheugen, dat nu 2 jaar geleden de heer J. Bakker, direc teur van het Centr. Hanzebureau, in het drukst van het badseizoen by hem kwam om te spreken over een op te richten cur sus in Noordwijk in verband met de afge komen Vestigingseischen. Voor het hou den van een afdoende bespreking was geen tijd en de heer Bakker vertrok met de ge dachte, dat vpn een dergelijke opzet in Noordwijk niets terecht zou komen. De uit komst is echter geheel anders, want dank zij de groote medewerking van den Deken, van den heer H. G. de Boer en het school bestuur kwam deze cursus met een oi zet van 3 jaar toch tot stand cn reeds na 2 jaar tellen wy 20 geslaagde leerlingen, zoodat alle verwachtingen wel overtroffen zijn. Gaarne bracht spr. lof aan da leeraren voor bet bereikte resultaat en aan de leerlin gen voor hun groot© ijver. Kap. Haanen verkreeg hierna het woord en feliciteerde allen met het behaalde succes, temeer om dat zijneerw. had mogen constateeren, dat met veel ijver en ambitie was gewerkt. De directeur der school, de heer J. H. A. v. d. Weijden, kon met groot genoegen op dezen cursus terugzien; de ijver en het gedrag was uitstekend en het succes groot. Er u in den afgeloopen ty-1 wel eens gecritiseerd op de bepalingen van de Vestigingseischen, maar nu /uilen toch wol allen overtuigd aijn van het groote nut dezer bepalingen, redenen waarom het spr. een groot genoe gen is, dat hedenavond aan zoovelen het di ploma Handelskennis kan worden uitge reikt; hij feliciteerde de geslaagden en de ouders. Voor een enkeling wild hij nog extra lof uitspreken en wel voor Jac. Vink ei- Q. v. Kesteren voor de extra mooie cij fers, welke zü behaald hebben by het exa men en voor den neator der leerlingen, den heer J. v. d. Burg, voor de goede en aan gename noot, welke hy steeds aan de cur susavonden heeft weten te geven. De loo- pende cursus wordt na deze week gesloten tot begin September. Bü deze cursus kun nen zich nog aansluiten degenen, die voor het gehouden examen r.og niet r.yn ge slaagd, terwyi by voldoende opgaaf in Sep tember een één- en een tweejarige cursus zal worden aangevangen. Hierna verkreeg de heer de Boer het woord tot uitreiking der diploma's; hy deed dit met groot genoegen, want er be stond ook in de middenstand een groote leemte in practiache en theoretische ken nis en daarom was het zoo noodig en nut tig, dat deze cursus tot stand kwam; hy bracht dank aan den directeur en de leera ren voor hun uitstekende leiding, waar door het succes zoo groot is geworden, want 20 van de 28 leerlingen slaagden; hy hoopt, dat de volgende cursus met een zelfde resultaat mag eindigen, waaraan hij zooveel in zyn vermogen is gaarne zal medewerken. De diploma's werden hierna uitgereikt aan Q. v. Kesteren, Voorhout, W. v. Zaal, Katwijk, P, v. Kampen, Voor hout, L. Duindam. Noordwijkerhout, J. v. d Burg. Noordwijkerhout. mej. A. Riet veld, Katwijk, W. Rietveld. Katwijk, Joh. Buyzen, F. v. d. Berg, A. Allema-, M. v. d. Weyden, C. v. d. Berg, Jac. Vink, Jac. Was senaar, Jos. Mathot en A. Verkade allen te Noordwijk, terwijl twee leerlingen met een vervroegd examen hun diploma reeds in het bezit hadden en wel P. v. Dam en A. Voordouw. De heer J. v, d. Burg bracht hierna met een geestig woordje dank aan kapelaan Haanen, den directeur en de overige lee raren voor het prettige en goede onder wijs, hetwelk de leerlingen hebben ontvan gen en bood hun namens de leerlingen, on der groot4 applaus, een kistje sigaren aan. Nadat de directeur nog dank had ge bracht voor het gesprokene en het aange bodene, sloot de heer Braun met een kort woord deze officieele bijeenkomst, waarna 8Hen nog een tijdje gezellig byeen bleven. Het was een waardig slot van dezen uit stekend geslaagden cursus. Wijziging vuilnisophaaldienst. Met ingang van Maandag 19 Juni a.s. zal het ophalen van vuilnis van gemeentewege te Noordwijk aan Zee weer plaats hebben op Maandag, Woensdag en Vrydag en te Noorwdyk-Binnen op Dinsdag en Zater- SASSENHEIM HELLEGATSPOLDER. De windmolen blijft malen. Onder voorzitterschap van den heer J. Clemens werd de ingelandenvergadering gehouden. De opkomst van de ingelanden was ditmaal gering, Slechts 14 stemmen konden worden uitgebracht door de aan wezige ingelanden, terwyi in totaal kun nen worden uitgebracht 30 stemmen. De rekening over 1938 werd vastgesteld aan inkomsten op 3.828-79 en aan uitga ven op 488.48, zoodat het batig saldo be draagt 3.340.31. De omslag bedroeg over 1938 10.per H.A., terwijl de omslag- plichtlge grootte bedraagt 68.55,27 H.A. Onder de inkomsten komt voor een bui tengewone ontvangst ad 2.500, aan welk bedrag nog een nadere bestemming zal moeten worden gegeven. De begrooting voor 1939 werd vastgesteld aan inkomsten -en uitgaven op 3.800.63. De omslag werd voor 1939 geraamd op ƒ6— per H.A., der halve een verlaging van ƒ4— per H.A. Een verlaging, welke niet vaak zal wor den aangetroffen. Het bestuur werd ge machtigd lot het doen van dc verelsehte af- en overschryvingen op de begrootings- posten, terwyi aan het bestuur eveneens machtiging werd gegeven tot onderhand- schg aanbesteding of uitvoering van wer ken in eigen beheer. Het belangrijkste agendapunt werd vervolgens behandeld en wel zeer uitvoerig, n.l. moet worden besloten tot stichting van een machinale bemaling? Verschillende aanbiedingen en rappor ten van deskundigen waren ingeko men en een en ander is ernstig over wogen. Besloten werd ten slotte den windmolen grondig te doen herstellen en niet over te gaan .tot de stichting van een machinale bemaling. De heer J. van Eden was aan de beurt van periodieke aftreding als poldermees ter. Ne schriftelijke stemming werd hy met algemeene stemmen gekozen. Het stembu reau bestond uit de hoeren J. Clemens, J. H. Pennings en J- van Deden. Hierna had den nog besprekingen plaats omtrent de bemaling en den boezem ven den polder. Een ontwerp keur op politieverordening van den polder is in voorbereiding. Binnenkort hoopt het baatuur daarom trent nadere mededeelingen te kunnen doen. Hierna sluiting door den voorzit ter. personalia. Onze plaatsgenoot, de heer A R, M. Hueber, slaagde voor het eind examen Gymnasium B. De heer Hueber be zocht het R.-K. Lyceum aan den Zijlweg te Haarlem. STOMPWIJK Poststation. Met ingang van 16 Juni zal op het poststation gelegenheid zijn tot het uitbetalen van postwissels en cheques. KRELAGEHUIS, 12-8-1039. Weinig bloemen is goed om eens te de- monstreeren hoe groot het „keuringszaa!- tje" nog is. Dit kon heden gemakkeiyk worden gedaan want er waren opvallend weinig bloemen. WjJ hadden veel Gladio len uit de warenhuizen verwacht. Eremurus Olgae was de eerste van dit ras dit jaar en werd Ingezonden door G. C. van Tubergen Jr. Haarlem. Uit opgestookt warenhuis waren eenige Horaut Gladiolen waarvan Prof. Donders, donker zalmkleurig met donkere vlek ons het meest bekoorde. De firma Bakker, Haarlem zond een tweetal Gladiolen in; Early Beauty rose on Zaailing 30 donker-fluwecl-rood. Eenige behandeling was er niet by vermeld, zoo dat over de kwaliteit als vroege Gladiool niet geoordeeld kon worden. De kleuren waren aardig, maar zoo zyn er legio. Naast de Lil. Crobellatum die reeds en kele weken aanwezig is exposeerde de fa. Rynveld Zoon, HUlegom nu ook Lil. Brownli. Forsche stengels met mooie kel ken. A. Verschoor, Sassenheim vroeg de aan dacht voor een kruising ven een groot- bloemige Gladiool en eon Heraut. In dc koude kas gaf dit zaaisel reeds einde Mei bloemen. Deze inzender had ook nog uit het veld gesneden bloemen van Glad. Lybr. Ko meet en een Herautvariëteit. Hij had er niet bij behoeven te vermel den dat ze uit het veld gesneden waren. De enkele kelken die open waren lieten dat duldeiyk genoeg zien. Wij zouden willen vragen: volgende week weer in zenden ln betere conditie. Rainbow is wel een te veel-zeggende naam voor de paars-aghtige Gladiool van P. Bijvoet Co. Overveen. Er waren wel eenige kleuren paars en blauw In, maar alle kleuren van de regenboog waren er niet ln. Meer elcenaardig dan mooi. Veel mooier was Orchid. Lilac, van dezelfde firma. Fijn gevormde bloemen, mooie zachte kleur. Bulten Dr. Deutz en de witte zaailing toonden Gebr. v. Buggenum nu ook nog de lila-kleurige Hermane. Eenige bekende Pioen-variëteiten wa ren ingezonden door J. Schoehuvs, Uit geest. De rose Reine Hortense (President Taft) vonden wij het mooist. Goed gevul de flinke bloemen. collectie Aziatische Ranonkels van de firma A. Phillppo Zonen, Hillegom vertoonde een groot verschil met de zeer groot-bloemiee Ploenbloemlee Ranonkels van de fa. Alkemade de vorige week. Dit ras ls veel minder gevuld; er waren we1 aardige tinten by. Een collectie Hollandsche Iris was In gezonden ditmaal door J. de Goede Szn., Breezand. Belle jaune, donkcr-boterbloemgeel, d« bruine zaailing M. 27, Lemon Queen, ci troengeel, de helder blauwe Aviateur blonken in deze collectie het meest uit. Aanbevelenswaardig is Immer het ex- poseeren van een vaas met: Gemengd Deze was inderdaad zeer mooi! Goed op gesteld. Duidelijk was hier gedemonstreerd wat met Iris bereikt kan worden. Aardige vaasjes met de oude Perz. Ra nonkel Barbaroux. vuurrood, waren inge zonden door 8. Koppe«, Akersloot. G. van der Mey s Zonen, Lisse had een groote collectie Pioenbloemige Ranonkels. Aan niet minder dan 6 variëteiten werd een G. v. V. toegekend. Lion d'or, donker citroengeel, Summer Beauty, donker Phlox-rose, Couronnc d'or, mandarijn-oranje en La Citronnlèrc kanariegeel, dez© laatste bovendien nog bijzonder goed gevuld verdienen do bij zondere aundacht en geven tevens aan niet-vakmenschen een idee van dc groote moeilykheid om een Juiste kleurbcschrij ring te geven. VOORHOUT Geitenkeuring van „De Eendracht". Alhier werd, op het terrein van de heer H. H. Dyselbloem, d© jaarlij kschc geiten keu ring gehouden voor de leden der plaatse UJke vereeniglng „De Eendracht". Keur meesters waren de hecren S. de Jong, assls tent van de RyksveeteeltconsuJent te Gravenhage en H. Roest van Ten Brlclle, lid van het hoofdbestuur van de Z.-H. Bond. De belangstelling voor deze geltenkeu ringen neemt de laatste jaren nog steeds aanmerkeiyk toe. Dit jaar waren ook meer dere geiten aangevoerd dan het vorige jaar n.l. 43 met 13 lammeren. (Vorig jaar reap. 35 cn 11 stuks). Op initiatief van het pl.-bestuur, waren als attractie een 30-tal pryzen uitgeloofd, welke door de pl. Middenstand gratis wa ren afgestaan, De uitalagan waren als volgt: Eénjarjg© galton, wit, ongehoornd: 1. C. v. Wouw, mot geit genaamd Corrie; 2. S. v. Noort, mat goit gen. Janna; 3. W. v. Noort, met geit gen. Tooa. Voor deze col lectie waren 8 stuks geiten. De beoordec- ling der keurmeesters luidde matig. Oudera geiten, wit ongehoornd: Hiervoor waren 20 geit©n, waarvan een prys ver wierven: 1. G. v. d. Tang, met geit gen. Willy: 2. J. v. d. Lans, met geit N.N.; 3. W. v. d. Burg, met geit Nella; 4. C. Koolloos, met geit Corrie Beoordeling zeer goed. Éénjarige geiten, wit gehoorn: 1. S. v. Noort, met geit Bertha; 2. H. v. d. Maat met geit Catrientje. Oudere geiten, wit, gehoorn: 1. E. F. Knoppert Jnr., met geit Janaje; 2. H. Zuid hoek, met geit Suze; 3. H. Zuidhoek, met get Joopie. Beoordeeling zeer goed. Bont, ongehoorndc oudere geiten: 1. A. Langelaan met geit Aly; 2. C. v. Dam met geit Jo; 3. J. Berkhout met geit Nelly. Bont gehoornde geiten. Hierby verwierf alleen de heer Chr. v. Leeuwan ©en 2 de prys met geit Jootje. Lammeren: J. J. Oostdam; 2. V. v. Wouw 3. G. M. Prins; 4. P. v. Werkhoven Bcrnz. De beoordeeling voor de lammoren was uitstekend. De z.g. loop was best. Met deze keuring kan de afdeeling der Voorhoutsehe geitenfokkery weer op een zeer goed jatir terug zien. Gezien het groo- ter aantal geitenhouders ook dit jaar, biykt wel, dat deze z.g. „werkmanskoe" by zeer velen, vooral de laatste jaren, weer haar In trede doet. Een zeer belangryke mededeollng kan hieruun toegevoegd worden n.l. dat op dit zelfde terrein, 5 Augustus a.s. een eerste belangryke keuring van geit«n zal worden gehouden van u«n Kring „Voornout en Om streken". Hierby zal een keur van geiten aangebracht worden uit de omliggende gemeenten. WARMOND E.I1 B.O. Onder groote belangstelling had in hotel de Stad Rome een byoen- komsi plaats van de leden van de afdeeling E.H.B.O. van het Wit-Gele Kruis alhier. Dr. H. Walenkamp Jr. heutte d»- zeer vele aanwezigen hartelijk welkom, inzondir den. burgemeester met zyn echtgenoote en den pastoor. Het verheugde spreker, dat als resultaat van den gevolguen cursus thans kan worden overgegaan tot uitreiking van eon aantal diploma's. Als gediplomeerde E.H.B.O.'ers, aldus spreker, zyt gü thans niet alleen gerechtigd waar noodig hulp t? verleenen, maar dit ia voor U ook een plicht, en wel een plicht van naastenliefde. Deze plicht zal door velen wordan ge- uardeerd, door anderen worden miskend. Uw voornaamste taak is het voorkomen van ernstige gevolgen by ongelukken, zoo- als het vervoer van getroffenen, waar zulks niet tenzy oordeelkundig van de E.H.B.O.ar in het maatschappelijk bestel een be langrijke plaats te vervullen heeft. Het be stuur van het Wlt-Gele Kruis heeft ge meend, nu voor de eerste maal tot uitrei king van diploma's wordt overgegaan, den gediplomeerden tovens een verband-taschje te moeten aanbieden, als blyk van waar deering voor de wyzt waarop zij de leasen hebben gevolgd. Spreker verzocht den bur gemeester thans te willen overgaan tot uit reiking van de diploma's met insignes. De burgemeester bracht in de eerste plaats Dr. Walenkamp dénk voor de vriendelijke woorden tot hem en zyn echtgenoote ge richt. Met genoegen heb ik gevolg gegeven, aldus spreker aan het verzoek de diploma's te willen uitreiken omdat ik in deze ver- eeniging zie een instelling van groot soci aal nut, waarin de sociale- en naastenliefde praktisch tot uiting komt. Speciaal uls hoofd van den luchtbeschermingsdienst juich ik de tot standkommg dezer organi satie toe. omdat deze dienst thans dc De- schikking krygt over personen, die hierin een belangrijke taak te vervullen hebben. Hiernw worden door spreker aan de na volgende dames en beuren hot diploma uit gereikt: de dames M. Haverkort, J. Korte- kaas, G. Kortekaas, C. van Rijn, Kynbeck- Steenvoorden, Th. Schakenboach, J. van Winkel en T. WiUenburg on do heeren Guldemond, Harteveld, Hulsgbosch, van Kempen, van Kruyssen, Labrce, Muskers, C. Slingerland, Th. Slingerland, Spierings, Versiuys en Witsenburg. Dr. Walenkamp braent hierna dank aan den pastoor en het schoolbestuur voor de beschikbaarstelling van een lokaal en na mens de leden bood hy den pastoor als hoofd van het schoolbestuur een electri- sche klok aan, bestemd voor de school. Dank bracht hy ook nan den yverlgen voorzitter van het Wit-Gele Kruis, den hoer Haverkort, aan het bestuur van het Wit- Gele Kruis, aan de oefenmeesters de hee- rtn Rltzen en v. d. Horst. De pastoor bracht in een geestig woordje dank voor het aan het schoolbestuur aan geboden geschenk, hetgeen hy gaarne wil de aanvaarden, en huldigde hierna Dr. Walenkamp als een man met groot sociaal gevoel. Spr. hoopte van harte dat hy nog tal van jaren zyn praktyk als doktor :n deze gemeente zou mogen uitoefenen. Nog werd het woord gevoerd door den "heer Haverkort, en de heoron Uitzon en van der Horst waarna de heer Lobrec namens de leden dank bracht aan Dr. Walenkamp voor zyn interessante en leerzame leasen. Nadat nog tal van geschenken waren aan geboden, werd deze zeer geslaagde byeen- komst gesloten. ALPHEN AAN DEN RIJN VERGADERING SAMENWERKENDE FABRIEKS ARBEIDERSBONDEN. De samenwerkende fabrieksarbeiders- bonden vergaderden Zaterdag j.l. te Al phen a. d. Ryn met de besturen van alle afdeeüngen uit dc Rynstreek. Uitvoerig werd verslag gedaan van de 'gevoerdecorrespondcntie met de Alphen- sehc werkgeversvereniging cn de corres pondentie en bespreking met de vereeni glng van dakpannenfabrlkanten ln Zuid- Holland, Utrecht en Gelderland. Met groote teleurstelling werd kennis genomen van de afwijzende houding van de werkgevers inzake dc regeling van dc arbeidsvoorwaarden. Algemeen vvai men van gevoelen, dat ln deze afwyzing niet kan worden berust. Ook de arbeiders van de Ryn6treek wen- schen een regeling van hun arbeidsvoor waarden. Aan de hoofdbesturen werd opdracht gegeven om de actie voort te zetten met alle middelen, welke de samenwerkende organisatie ten dienste staan. Wanneer met de werkgovcrs-vereenlgln- gen geen overeenstemming kan worden verkregen, zal aan elke fabriek afzonder* lyk een actie worden gevoerd. Afscheid voorzitter Volksbond. Gaar ne melden wU, dat do afdeeling Alphen van den Ned. R. K. Volkabond Donder dagavond te 8 uur in de zaal van de Sint- Josepghezellen een openbare byi-enkomst houdt waarin wederkeerig afscheid zal worden genomen in verband met het be danken van den heer A. F. Ruyssenaars als voorzitter van deze afdeeling. Wy twyfelen er niet aan of de led'ui zullen voor het vele, dat deze voorzitter in zijn ruim tienjarige functie voor den Volksbond in het bijzonder heeft weten te prestoeren, den scheldenden voorzitter dank zullen weten te toonen! Zooala dc oproep van den secretaris, den heer P. J. Schipper, luidt, wordt gerekend op de aan wezigheid van alle leden! Caprio'en Gisterenmorgen naderde h dc- Julianastraat uit de richting Utrocht een luxe auto.. De bestuurder L. B. uit Busium begon, toen hij de Brugstraat in wilde rijden, al heel vreemde capriolen te maken. Na eerst rakelings langs het voor malige Huls der Gemeente te zyn gereden, echoot het voertuig tot groote achrlk van het publick naar de overzijde der atraat. waar de wagen tegen dc gevel van het sigarenmagazijn van den heer v. d. L. op reed. Het Unkervoorwlol van de auto werd totaal vernield. Ook de gevel werd be schadigd. De auto werd door een kraan wagen weggesleept. Dc bestuurder kwam met den schrik vry. Speeltuinvereniging „Bloemhof" Evenals in 1938 zal ook dc speeltuin .Bloemhof" op Zaterdag 17 Juni a.s. een apceltuindag organlaeercn. Deze dag werd ingesteld op initiatief van do N.U.S.O. fNoderlandache Unie van Speeltuin- Organisaties) ter herdenking van den dag cn datum, waarop in 't jaar 1900 door den pionier van 't speeltuinwerk ln Nederland, in ons land werd gesticht en, om nvir- deren belangstelling te wekken voor 't vooral ln dezen tijd htel nuttige speeltuin werk. Het bestuur van „Bloemhof" heeft voor dien dag 't volgende program vast gesteld. I. Om 2 30 uur in den tuin opstelling van de wandeltocht, der kinderen van de ver- coniging van 5 t/m 14 jaar, indion moge lijk met versierde hoepels autopeds enz. Dose wandeltocht zal de volgende weg volgen. Aarkude, Rozenstraat. Leliestraat, Hortensiastraat, v. BoetzeJaoratraat, Raad huisstraat, J. Coninkatraat, Toussaintstraat, v. Bootswlaoratraat, v. Mundersloostruat, Aarkade, Hortensiastraat, waarna ontbin ding van de stout op den tuin. II. Ongeveor 3.30 uur. Opening tuinfeest door den voorzitter der verceniging duarn.i eon poppenkastvoorstelling, door een speeltuinvriend. III. Tractatie van pl.m, 385 kinderen der vereeniglng van 1 t/m 14 Jaar. IV. Opvoering van een llntenspel, uitge voerd door 16 speeltuinmeisjes, onder lei ding van mej. van Geen. Verder zullen alle kinderen, welke aan den wandeltocht deel nemen als extra tractatie een bon vour ysco ontvangen. Dc muzickverccniging „Crescendo" heeft spontaan haar mede werking toegezegd, zoowel voor dc wandel tocht als voor 't tuinfeest. Ook zullen op den tuin dien middag ten toon worden gesteld, de werkstukjes, welke door 'Ijs speeltuin-meisjes en -Jongens op dc clubs, geduronde dc- winteravonden vervaardigd zijn. Van welke werkstukjes, behoudens goedkeuring van B. en W. dezer gemeente binnen korten tyd een verloting zal wor den georganiseerd. En tot besluit van de •pewltuindag zullen allen kinderen eon luchtballon ontvangen. Geboren: Teun»», von G. van Mid delkoop on C. M. Kiikon Hugo, z. van A. van Veen cn J. R. Kouwenberg. üuvnstlgd: M. J. van Kampen, landarbeider, Hoorn 79, van Hazcrswoudi- M. de Kwaadatenic-t, timmerman, Raad huisstraat 44, van Rotterdam C. H. Verkade, of. L. d. H v. Boetzelaeratr. 81, van Rotterdam. J. P. Bosland, dienst bode, Emmalnan 85, van Ter Aar K. Fluiter, dienstbode, Oudahoornwheweg 108 van Koudekerk a. d. Rijn W. van Gog, dienstbode, Oudshoornacheweg 114, van Oegstgeeat B. Stougie, veahouderskn., Ach term. weg 8, van Ter Aar. HAZERSWOUDE Geboren: Maria d. van M. K. van Vliet en J. van Elswyk. Overleden: Anna Lourler 87 J. we duwe van J. W. Timmermans. Gehuwd: P. J. Droogh 28 en C. J. Alkemade 28 j. Ondertrouwd: P. J. Horsman 28 j. en A. Kleybeuker 26 j. ZEVENHOVEN Ingekomen: Anth. v. d. Pouw Kraan uit Wilnis. Johannea Boekhorst uit Nieuwkoop. R. Lubbers uit Ter Aar. Vertrokken: J. Kloek naar Leimui- den. Johanna v. d. Lee naar Amster dam. Johanna Schicbroek naar Leimui- den heer U. J. Klaven, de eerste speeltuin den.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9