OMGEVING RIJNSTREEK ZATERDAG 10 JUNI 1939 i)E LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 HILLEGOM Dienstmeisje viel. bij het ramen lappen uit het raam. Een dienstmeisje, dat bezig was ruiten te lappen op de eerste verdieping van een perceel aan de Weerensteinstraat viel daarbij uit het raam. Na onderzoek bleek, dat het raam niet voldoende was vastge zet. Gelukkig werd haar val door een zonnescherm gebroken, zoodat zij, toen zij op de cementen vloer terechtkwam, niet meer dan een paar schrammen opliep. KATWIJK Jubileum Chemische fabriek. Dezer dagen, nl. op 15 Juni, zal het 25 jaar gele den zijn, dat de chemische fabriek, in den volksmond genaamd „de fabriek van dr. v. Dorp" werd gesticht als „N.V. Sociëteit voor Chemische Industrie". De fabriek is in die 25 jaren flink uitgegroeid. Het be wijs hiervoor is o.m. hierin te vinden dat, aanvankelijk met z'n drieën werkzaam, thans ongeveer 100 man personeel aan deze industrie arbeiden. De fabrikaten van de fabriek genieten een wereldbekendheid, Behalve dr. van Dorp, de oprichter, viert ook de bedrijfsleider, de heer A. Roosdorp, zijn zilveren jubileum bij deze industrie. De eerste vroege aardappelen. Giste ren werden de eerste vroege aardappelen aan de veiling alhier aangevoerd. Het wa ren vermoedelijk nog pas proeven van de tuinders om aan de hand van de op brengst de uitkomst te bepalen per R.R. en dan te zien of verder rooien loonend kan zijn. Voor de eersten viel de prijs niet mee. Ook het beschot is vanwege de droogte slechts matig. Betaald werd per kist van 25 K.G. voor groote van 1.85 tot 2.10. Er wordt hoogstens 25 K.G. per R.R. ge rooid. Geboren: Neeltje d. van N. v, d. Bent en C. Wassenaar Jacoba d. van J. de Jong en W. v. d. Plas Cornelis z. v. J de Jong en J. Souverijn Arie Tjeerd z. van C. v. d. Spijk en P. Rijsdam Arendje Helena d. van D. L. van Duyn en M. de Jong Johannes z. van D. Wij ben- ga en J. G. Slingerland. Oindertrou w d: H. v. Beelen en G. Kuyt A. de Best en G. Schaap P. v. d. Kwaak en J. v. d. Plas. Getrouwd: D. Geervliet en H. P. Renneburg J. Plug en S. Berkhey C. v. Duyn en H. Guyt H. Ouwehand en A. den Haag W. de Vries en A. Haas noot J. Varkevisser en W. de Ridder, Overleden: Dirk Cornelis v. d. Plas 11 m. Sienna Mechtelien Abbink 68 j. Gerrit Vlieland 83 j. LISSE Harmonie Adolf Kolping". De R.-K. Harmonie „Adolf Kolping" hield voor haar leden het eerste muzikale examen ter ver krijging van het diploma A. Er hadden zich 26 leden opgegeven, waarvan aan 21 leden het diploma kon worden toege kend. Het is de bedoeling om met deze examens de muzikale ontwikkeling en technische vaardigheid der muzikanten steeds verder op te voeren oen de geslaag den kunnen dan ook een volgend jaar deel nemen aan het examen voor diploma B. Het uiterste, wat eindelijk kan bereikt worden, is diploma D. Hiervoor is een al- geheele muzikale ontwikkeling vereischt, wat de vak-musici benadert. De jury be stond uit kapelaan Nicolaas en den heer C. v. d. Knaap, toonkunstenaar te Rijswijk. De diploma's werden met toepasselijke woorden uitgereikt na een vurige «rede van den heer P. Warmerdam Czn., eere lid der vereeniging. Bij deze bijeenkomst waren aanwezig, eere-leden, geestelijk ad viseur, directeur en bestuur der vereeni ging. Tevens zij nog vermeld, dat den laatsten tyd het ledental van „Adolf Kolping" steeds vooruit gaat en goede vorderingen op muzikal gebied gemaakt worden. Op Zondag 26 Juni a.s. neemt „Adolf Kolping" deel aan het Bondsbestuur van R.-K. Harmonie- en Fanfare-vereenigingen, dat dit jaar te Stompwijk gehouden wordt. Et wordt gespeeld in de afdeeling uitmun tendheid met verplicht nummer Ballet suite van Popy en als vrij-nummer Eg- mont-ouverture van Beethoven. Wij wen- schen „A. K." veel succes op dien dag. STOMPWIJK Het Muziek-concours. Nadat wij gisteren de 11 deelnemende vereenigingen aan het concours op den eersten Zondag (18 Juni) hebben ver meld, meen en wij goed te doen thans de deelnemers op Zondag 25 Juni te laten volgen. Deze zijn: 12. 3e afdeeling Harmo nie „Gloria in Excelsis Deo'-, Nootdorp; 13 2e afdeeling fanfare „St. Jans Fanfare", Zoeterwoude; 14. 2e afdeeling Fanfare „Godsdienst en Kunstzin", Berkel; 15. 2e afd. Fanfare „D.S.S.", Aarlanderveen; 16. 2e afdeeling Harmonie „St. Adrianus", Naaldwijk; 17. Ie afd. fanfare „Arti et Re- ligioni", Langeraar; 18. Ie afdeeling Har monie „St. Gregorius", Kwintsheul; Afd. Untmuntendheid Harmonie „H.A.P.", Den Haag; 20. afd. Uitmuntendheid fan fare „Pius X", Poeldjjk; 21. Afd. Uitmun tendheid Harmonie „St. Cecilia", Voor hout; 22. Superieure Afdeeline Harmonie .,St. Matthias", Warmond; Afd. Uitmun tendheid Harmonie „Adolf Kolping", Lis- se en 24. eere-afdeeling fanfare „Juliana" Stompwijk. Nadere bijzonderheden over program- nog. LEIDSCHENDAM St. Josephsgezellen. Morgen te half 12 en na het Lof bijeenkomst en te 12 uur Paladijnenvergadering. Dinsdag 13 Juni te 8 uur Maria-Congre- gatie, daarna bijeenkomst en Zaterdag 19 Juni na het Lof bijeenkomst. K.J.M.V Maandag 12 Juni: Sociëteits avond. Dinsdag 13 Juni te 8 uur Maria- congregatie en Vrijdag 18 Juni: Societeits- avond. NOORDWIJK Personalia. Te den Haag slaagde voor het diploma „Algemeene Handelskennis" de heeren Jac. Vink en Jac. Wassenaar, leerlingen van de R.K. Middenstandshan delsavondschool alhier. NOORDWIJKERHOUT GEMEENTERAAD. Vergadering van den gemeenteraad van Noordwijkerhout op Vrijdag des voormid dags te 11 uur. Tegenwoordig 9 raadsle den. Afwezig de heeren L. de Winter. Th. v. Gijl8wijk, J. W. van Parera en G Brug man, de laatste met kennisgeving. Tevens zijn aanwezig de heeren ir. Schaepman van het Rijksbureau voor de zuivering van afvalwater en den gemeente-opzichter J. W. v. cL Klugt. Voorzitter de Burgemees ter. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen van de vorige zitting wor den aangehouden. De ingekomenstukken worden eveneens aangehouden. Aangegaan wordt een tijdelyke kasgeld- leening van 100.000 tegen een rente van ly, pet. 's jaars. Aan de orde wordt thans gesteld de aankoop van een terrein van den heer H. van Leeuwen. In de vorige zitting is deze aangelegenheid aangehouden in verband met de omstandigheid, dat B. en W. voor stelden het voorste gedeelte van het ter rein van den heer v. Leeuwen aan te koo- pen, terwijl verschillende raadsleden voor keur geven tot aankoop van het achterste gedeelte. De voorzitter acht het wenschelijk deze aangelegenheid met gesloten deuren te behandelen. De deuren worden daarop gesloten. Na afloop der gesloten vergadering wordt de openbare zitting heropend en wordt besloten aan te koopen van den heer van Leeuwen een perceel grond ter grootte van H.A. en wel het achterste gedeelte van diens terrein, gelegen langs Schippersvaart voor de som van ƒ7500. Waarna de vergadering wordt gesloten. ZILK Autotocht ouden van dagen. Het co mité van bovengenoemde autotocht maakt bekend, dat degenen, die de reis zullen meemaken, a.s. Dinsdag 13 Juli om één uur zullen worden afgehaald. Zorg dus al len op tijd gereed te zijn, opdat alles een vlot verloop hebbe. De heeren autobezitters, die zich spon taan bereid verklaarden om te rijden, zul len nog bericht krijgen, wie zulltn afha len. Laten we hopen, dat weer en alles moge medewerken om een mooien tocht en een pleizierigen middag te hebben. OEGSTGEEST R.-K. JEUGDDAG OP 11 JUNI A.S. Aan den vooravond van onzen grooten jeugddag is het ons een behoefte aan al de parochianen, die ons in de afgeloopen we ken met raad en daad hebben gesteund vanaf deze plaats onze hartelijken dank te brengen, niet in het minste aan de redac- van dit blad, die zoo bereidwillig is ge weest om steeds onze berichten te willen plaatsen. Het zal voor alle parochianen een vreug de zijn morgen de geheele R. K. jeugd bij elkaar te zien en daar te genieten van a! datgene wat in de afgeloopen maanden is ingestudeerd en voor de jeugd een hoog tijdag om de ouders en andere parochia nen te laten zien waartoe zij in staat is. Vooral de ouders der kinderen hebben morgen gelegenheid om kennis te kunnen nemen wat er al zoo door een goede or ganisatie tot stand gebracht kan worden, maar dit programma verdient zeer zeker ook de belangstelling van hen, die anders nooit met de jeugdbeweging in onze pa rochie in aanraking komen, opdat ook zij kennis kunnen nemen van de geweldige groei van de jeugdbeweging in onze paro chie. De daadwerkelijke steun en belang stelling voor het jeugdwerk in onze paro chie kan niet gemist worden en het erg ste wat de jeugd kan overkomen is, wan neer de belangstelling voor him organisa ties ontbreekt. De verschillende jeugdorganisaties die deze dag tot een onvergetelijke voor de parochie willen maken, hebben kosten noch moeite hiervoor gespaard en de pa rochianen kunnen dit harde werken niet beter beloonen dan morgen allen hun be langstelling hiervoor te toonen en te zor gen. dat het terrein tot in alle hoeken ge vuld zal zijn. Hiervan zal niet alleen een goede pro paganda uitgaan voor de R.-K. jeugdbewe ging maar de kassen der verschillende or ganisaties (die het zoo hard noodig heb ben) zullen hierdoor versterkt worden. Aan U, parochianen is het thans tot het stellen van de daad!!! Komt in groote getale naar het sportterrein tot groei en bloei van de jeugdbeweging in onze parochie! De deelnemers aan de verschillende volksspelen zorgen er voor, dat ze bij den aanvang van de spelen op d a t gedeelte van het terrein, waar de spelen gehou den worden en wat door de bordjes is aan gegeven, op tijd aanwezig zijn. RIJNSBURG Bloemenhandel. Het is voor de bloemenkweekers en tevens voor de han delaren een slechte week geweest. Met een thermometerstand van 80 a 90 graden, soms nog hooger ligt de bloemenhandel dood en zeer begrijpelijk is het dat e# kweekers en handelaren zulk weer niet op prijs stellen. Integendeel. Een ieder denkt het eerst om de boterham. De fa brikanten van diverse dranken en de melk inrichtingen slaan met zulk weer juist hun slag. Ieder z'n meug. Dan de een, een volf gende maal de andere. Met de droogte is de kwaliteit der bloemen goed. De droogte hield ze smetteloos. Maar de prijzen wa ren deze week slecht. Nu het weer is om geslagen verwacht men spoedig een kleine verbetering. Er was al iets van merkbaar. Er draaide den laatsten tijd een massa door, waaruit volgt dat veel verkocht wordt voor prijzen, grenzende aan den minimum prijs. We noteeren de volgende prijzen: Per 100: Margrieten wit 10—20 ct„ ledem gee 110—25, Lathyrus 15—30, Trollius 15 52, Anemonen in div. kleuren 1020, Pyrethrums 2545 in de gewone soorten, 5090 in de extra variëteiten, Violieren p. 100 tak 2—2.50, extra variëteiten van 3—3.50, Korenbloemen 30—40, Bruidsan jers 8—15, Roode Anjers 25—40, Convilli's wit 0.80—1.10, id. blauw 5065, Gladio len Halley f 1.60—1.90, Poolijs 2.70—3.10. Sunrise 2.50—2.90, Pioenen wit 1.10— 1.50, id. rood 1.30—1.60, id. rose 1-40 1.70, Papavers 0.801.30, Asters 2535. Lupinen 3545, Ixia 45—60, Witte lelies 3.80—4.10, Centaurea 40—50, Zinnia's f 2 2.30, Campanula f 3.60—4.10, Eremurus 13—16 ct., Rozen per bos 16—26 ct. Irissen wit per bos 48 ct., id. blauw 36 ct. SASSENHEIM Vrouwenbond. Ondanks het niettot vergaderengeëigende seizoen hadden zeer velen leden van de Vrouwenbond ge hoor gegeven aan de uitnoodiging tot de vergadering, zeer zeker om aanwezig te zijn het afscheid van de presidente mevr. M. G. van Reisen-Vreeburg, die om 9 uur de vergadering opende met eenige mede- deelingen o.m. dat het aangekondigde op treden van „die Haghe Spelers" wegens de groote kosten geen doorgang heeft kun nen vinden. Spr. herinnerde de leden er aan, dat 17 Juli a.s. het Patroonsfeest van de Vrouwenbond is en spoorde de leden aan dien dag ter H. Tafel te naderen. Mevrouw S. P. P. M. Wilking-van Ros- sum werd bij enkele candidaatstelling als bestuurslid gekozen en bij haar plaats nemen aan de bestuurstafel met een zeer warm applaus begroet. De presidente nam daarna het woord om afscheid te nemen uit deze functie. Zij dankte de leden voor het vertrouwen en waardeering haar in al de jaren ge schonken en vertrouwde dat de Vrouwen bond altijd op hoog peil zal blijven staan. De zeereerw. heer pastoor de Haan, geestelijk adviseur, nam daarna het woord om te verklaren dat het aanvaarden inder tijd van de functie van presidente een daad van moed was. De bond bestond pas een jaar, had nog te lijden van de kinder ziekten en was nog niet uitgegroeid. Boven dien had mevr. v. R. geen routine in het besturen van een groote vereeniging, daar elk voorbeeld ontbrak en had zij zelf een zwaar huishouden. Zij heeft, aldus spr. de taak met groote offervaardigheid volbracht en met de beste krachten. Zij had een hoog besef van haar taak. Niets ontging haar! Spr. her innerde aan een artikel var den voorzitter v. d. Volksbond indertijd in de Klok. Nu gaat ze weg. Het spijt ons allen en de leden hebben gemeend een blijvend aan denken te moeten geven. Uit vele kleine giften is een bedrag van 60.samen gesteld waarvoor een schitterend cadeau is gekocht. Moogt gij er lang plezier van hebben. Hartelijk dankte de pastoor voor al het geen de presidente heeft gedaan! Mevr. v. Reisen dankte voor het blijk van groote sympathie; waarop mevr. E. van Reisen-Stolman namens alle leden een uankwoord sprak, en sloot met de bedej dat God de scheidende presidente moge| zegenen voor als hetgeen zij voor de Vrou wenbond gedaan heeft. De presidente sch<*)f een deel der lof over op het bestuur en vooral op „de groot ste kracht" in het bestuur, mej. Aii Prins. Namens de retraite-vereeniging dankte mevr. v. d. Eist, naar aanleiding waarvanj de presidente de leden tot deelname aan een retraite aanspoorde. Hierna verkreeg een vertegenwoordiger der firma Zwaardemaker en Co., Vruch- tenconservenfabriek, te Maassen woord om zijn interessante film leiden. In de pauze werd een beker limo nade geoffreerd. Geboren: Martha Elizabeth Maria, j dochter van Th. J. Wesseling en van M. J. van der Meer. Margaretha Johanna,] dochter van A. Verschoor cn van E. J. Willemse. Ondertrouwd: H. Doornbosch, 28 j. en M. P. Philippo, 23 jaar. Getrouwd: H. G. L. Bogaards 32 j. en M. C. Juffermans 25 jaar. J. Ouds-| hoorn, 26 jaar en G. Breedijk 21 jaar. Overleden: A. Franken 69 jaren, 1 weduwnaar van M. Los. Gevest igd: Lijcklama geb. Kennink, van Haarlem. Th. J. Lindaard, van Lisse Vertrokken: J. van der Mei, naar Honteniase. C. P. L. Rotteveel, naar Emmerik Dl. H. M. de Wert en gezin naar Maurik. C. J. de Bruijn, en gezin naar Helmond. M. van Londen naar Ede. M. C. Juffermans naar Rijnsburg. VOORSCHOTEN K. J. M. V. De voorzitter opende de vry goed bezochte bijeenkomst der K. J. M. V. „St. Baptist", die deze week gehou den werd. Een der leden hield hierna een beschouwing over het handbalspel. Zeer uitvoerig werden dit spel en zijn regels uit eengezet en besproken. Deze theoretische beoefening zal zeker de prèctische uitvoe ring ten goede komen. A.s. Woensdag krijgen we de gelegenheid ons kunnen op dit gebied te demonstreeren. Zorgt allen voor sportkleeding en komt op tijd! Werkverschaffing. In de werkver schaffing aan het vliegveld te Katwijk wa ren tot heden 40 werklooze arbeiders uit Voorschoten geplaatst. Maandag a.s. zal dit aantal worden uitgebreid tot 55. VOORHOUT Autotocht ouden van dagen. Door het comité „Voorhout Vooruit" is thans in een vergadering een definitieve datum vastgesteld, om de tocht voor de ouden van dagen te doen plaats vinden. Deze is beaald op Maandag 19 Juni a.s. Het vertrek zal plaats hebben, des mid dags om twee uur en het doel van deze reis zal Scheveningen zijn. Alle ouden van dagen, welke met deze schriftelijk aan te melden bij den heer H. tocht mede willen, worden verzocht zich A. Allard, Hoofdstraat 21, alhier. Ook is een leeftijdsgrens van 65 jaar vastgesteld, hoewel dit niet uitsluit, dat ook meerde ren zich op kunnen geven, daar dit dan door het bestuur nog wel geregeld wordt. Het comité hoopt van ganscher harte, dat van alle zijden een volledige medewer king zal verleend worden, om het de oud jes op dezen eersten voor hen georgani- seerden tocht zoo gezellig mogelijk te doen zijn en opdat deze tocht een succes zal worden, hetwelk in volgende jaren een navolging moge hebben. WARMOND Warmond cn de watersport By de drukkerij G. van Elburg is een handig gidsje van Warmond verschenen, dat behalve eenige kaarten (van het dorp met de jachthavens en van de meren) al lerlei gegevens bevat, die voor water-toe risten van het grootste belang zijn o.a. een uittreksel van het binnen-aanvarings- reglement en de bepalingen voor geluids- seinen en de verlichting van vaartuigen. Eenige aardige schetsjes over zeilen, zwemmen en visschen maken deze keurig- verzorgde uitgave tot een echt zomersch vaccantie-boekje. WASSENAAR Eerste steenlegging Rijnlands Lyceum. In tegenwoordigheid van een aantal ge- noodigden, waaronder de bestuursleden van de stichting Rijnlands Lyceum en het college van burgemeester en wethouders van Wassenaar, heeft hedenmiddag do eer ste steenlegging plaats gehad voor het nieuwe gebouw van het Rijnlands Lyceum. ALPHEN AAN DEN RIJN GROOTE PROPAGANDA-VERGADERING STAATSPARTIJ. SPREKER Dr. PIET KASTEEL. Blijkens de in dit nummer voorkomen de advertentie houdt de afdeeling Alphen aan den Rijn van de R.-K. Staatspartij op Dinsdagavond te 8.30 uur in de Sint-Jo- sephzaal een groote propagandavergade- ring, waarop als spreker zal optreden de alom bekende parlementaire redacteur van do „Maasbode", de heer dr. Piet Kasteel, ook bekend als de hoofdredacteur van het Algemeen Katholiek Weekblad „Herstel", uitgave van het R.-K. Werkliedenverbond in Nederland. De heer Kasteel, dien de pa rochianen van Sint Bonifacius reeds eerder in hun midden hebben mogen hooren, zal spreken over de komende Gemeenteraads verkiezing en.... nog wat! Daar we een algemeen kiesrecht hebben, kiesrecht dus ook voor het vrouwelijk volksdeel, is het ook voor haar van groote waarde en nut deze vergadering in groot getal te bezoeken. De toegang is vry voor alle Katholieken en vanzelfsprekend ook voor de jongeren, zoowel meisjes als jon gens, die geen lid zyn van de Staatspartij. Bereidt allen tezamen het bestuur en den spreker een verrassende, groote belang stelling!.Zie mededeeling in adverten- tierubriek! Geboren: IJsbrand, z. van L. Tuinen- burg en M. van Wilgen Adrianus Jo hannes, z. V8n J. de Lange en G. de With. Overleden: A. Nagtegaal 57 j., wedr. van M. Emmerzaël. Gevestigd: Catharina J. Keijzer, dienstbode, Gouwsluischeweg 75, naar 's-Gravenhage, Druivenstraat 16. Vertrokken: Jacobus Kortenoeven, chauffeur, Zuideinde 73, naar Delft, Vla mingstraat 57 Hcndrika C. de Roy, of ficier Leger des Heils, v. Boetzelaerstraat 61, naar Texel, Den Burg, Parkstraat 36 Cornelia Eschauzier, officier Leger des Heils, v. Boetzelaerstraat 61, naar Nijme gen, Platenmakerstraat 9 Paulus Verka de en echtgenoote, bouw. opzichter, Lelie straat 26, naar Nijmegen, G. Ncodtstraat 48 Adriana D. van Dijk, zonder. Raad huisstraat 14, naar Amsterdam, Linaeus- parkweg 100II. ALKEMADE Werkverschaffing. Met ingang van Maandag a.s. zullen een 20-tal werklooze arbeiders uit deze gemeente geplaatst worden bij het centrale werverschaffings object, in den Zuider-Legmeerpolder en bestaande in het verbeteren van wegen Geboren: Johannes Willibrordue en Willibrordus Johannes, zoons van H. J. Hogeboom en J. M. Klein. Ondertrouwd: J. A. Dobben jm. 29 j. en J. van der Meer jl. 22 j. Gehuwd: L. M. van Berkel jm. 27 j. en H. C. Huigsloot jd, 26 j. H. E. Ho- gervorst jm. 28 j. en Q. M. Rotteveel jd. 22 j. C. J. de Jong jm. 30 j. en C. A. M. van der Meer jd. 24 j. Overleden: J. J. Wesseling 86 j, wedr. van M. E. Heuvelman. BODEGRAVEN Personalia. Voor het Middenstandsdi ploma, algemeene Handelskennis zyn ge slaagde de heeren: W. van Nickerk, N. J. van Niekerk en W. Hoogeveen, alhier. Zij werden opgeleid door de heeren A. Vla ming en W. van Liempt, onderwijzers aan de R.-K. Jongensschool, alhier. De Graal. Gisteravond vergaderde de vrouwelijke jeugdbeweging in het clubhuis aan den Overtocht, waarvoor de belang stelling wegens omstandigheden zeer groot was. Na de opening met gebed, werden door de plaatselijke hoofdleidster nadere bijzonderheden gegeven voor den Moeder middag van Zondag a.s. Voorts is er dien dag algemeene H. Communie tot intentie van den Bisschop, waarbij alle leden in uniform worden verwacht. Op Donderdag 29 Juni, de apostcldag, is voor iedere plaats een bepaalden tijd aangegeven om een gebed te doen voor Monseigneur. Voor Bodegraven is dit van 11.3011.45, waarin de leden het „Gloria" moeten bidden. Op dien dag is er tevens te kwart over zes ulg. H Communie voor den bloei van de Ka tholieke Actie. Dinsdag a.s. beginnen we derom de godsdienstlessen, welke door den pastoor gegeven zullen worden. Van Esto was het verzoek binnengeko men om de sport-Zondag de eerste in Augustus te doen helpen slagen, door hun medewerking te verlcenen. De Graal heeft haar medewerking toegezegd en zal komen met een reidans, die ingestudeerd zal worden door mej. Oonk, en declama tie en volkszang, waarvan de leiding be rust bij mej. C. van Niekerk. Mej. Verver spoorde alle leden aan om zich by de bo vengenoemde dames op te geven. Ten slotte zoo ging zij verder Is er van het hoofdbestuur bericht gekomen, dat er plannen in de maak zijn om een Zomer feest te organiseeren voor Gouda en Om streken, waaromtrent er in den loop der komende weken nadere bijzonderheden in ons blad gepubliceerd zullen worden. Deze vergadering, waarop gezelligheid de hoofd toon was, werd gesloten met het zingen van het bekende „Pionierslied". Wit-Gele Kruis. Deze vereeniging ver gaderde in het parochiehuis na het Lof om te voorzien in de vacature, die ontstaan was door het overlijden van mej. Ver woord. In haar plaats werd gekozen mevr. H Timpvan Wezenberg, die de benoe ming onder dankzegging voor het in haar gestelde vertrouwen aannam. De vergade ring werd na enkele korte huishoudelijke besprekingen op de gebruikelijke wijze ge sloten. L. T. B. Ook de Dioc. L. en T.-bond vergaderde in het parochiehuis. De ver gadering was goed bezocht toen de voor zitter de vergadering met gebed opende. Mededeeling werd gedaan, dat de vorig jaar op touw gezette bedrijfsvoorlichting voor de veehouderij weer begint te herle ven. Ir. Jacobs heeft er met het bestuur over gesproken, doch in de vergadering kon men geen definitief besluit nemen. De hoofdschotel van deze vergadering was wel de bespreking over het uits(apje, dat komt in de plaats van de feestavond, welke jaarlijks plaats zou hebben, doch wegens omstandigheden dit jaar niet is doorgegaan. Uit de vergadering werd naar voren gebracht, dat men dit geheel aan het bestuur overliet om de reis tc organiseeren. Hierna sluiting. HAZERSWOUDE-RIJNDIJK Excursie K.R.O. Hilversum. Zooals we reeds gemeld hebben vertrekt er Zon dag 9 Juli een touringcar vanaf de Rijndijk naar de studio. De route gaat over Leiden Amsterdam naar Hilversum naar Hil versum. Na bezoek aan dc studio naar de Pyramyde van Austerlitz, Keizer-Wilhelm- Rosarium te Doorn via Utrecht nar huis Vertrek der touringcars om 1 uur n.m. Zie advertentie in dit blad. KOUDEKERK Personalia. Onze vroegere plaatsge- noote mej. H. Haspers, thans wonende tc Hilversum, slaagde aldaar voor het diplo ma verpleegster.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7