AGENDA Laatste berichten MARKTBERICHTEN DONDERDAG 8 JUNI 1939 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 3 GEMEENTERAAD VAN WOUBRUGGE. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dags tot en met Vrijdag 9 Juni a.s. waargenomen door de apotheek C. B. Duijster, N. Rijn 18, tel. 523. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek: Wilhelminapark 8, tel. 274. Boter. Aanvoer 280 ponden hoter. Prijzen: Gooboter 7075 cent, Weiboter 65 —70 cent per pond. Handel vlug. Eieren. 148.000 eieren. Prijzen: kip peneieren 3.103.40, en eendeneieren j 2.602.90 per 100 stuks. Handel willig. ONTPLOOIING VAN ROOMSCHE SCHOONHEID. Volgens het groot Ceremonieel van het Rituale Romanum zal een aantal volwassenen Vrijdagavond te kwart over 8 in de Hartebrug-kerk solem neel den Eed van Liefde en Trouw zweren aan Jezus Christus in de han den Zijner H. Kerk om dan vervolgens in Zijn Mystieke Lichaam te worden ingelijfd door het H. Sacrament des Doopsels. Bekeken met de oogen des Geloofs treft een ieder de bovennatuurlijke Liefde, men zou zeggen, de supranatureele bezorgdheid, waarmee de H. Kerk als eene ware Moeder de volwassenen opleidt tot de wederge boorte uit God. In keur van gebeden, onder weelderige verscheidenheid van zegeningen, wordt de menschelijke natuur successievelijk geheel teruggewonnen uit de heerschappij des dui vels. De heilige Kerk wijdt zoowel het lichaam als de ziel tot levende tempel Gods. Met den prachtigen inhoud van hare ge beden evenzeer als met de op den mensch ingestelde symboliek van hare ceremo nieën, spreekt onze Moeder de H. Kerk een taal des verstands en een taal des harten, niet slechts tot de Doopelingen, maar ook tot alle belangstellenden. Om kort te gaan: een ceremonieel vol begrip, uit beelding, stichting. Vrijdagavond 9 Juni te kwart over 8 in de Hartebrugkerk worden zoowel niet- katholieken ais katholieken uitgenoodigd van deze katholieke schoonheid te komen kennis nemen. De Weleerw. Pater Hugo Ponsioen o.f.in. zal vanaf den kansel alle gebeden en zin nebeeldige handelingen begeleliend, na der aanduiden en verklaren. Iedere belang stellende is dan ook in staat alles te vol gen en te begrijpen. De toelichtingen vangen aan te kwart over 8. Daarom te kwart over acht in de kerk aanwezig zijn. Klokslag half negen plechtige intocht van de Catechumenen, opgeleid door Peter en Meter onder de Vaan des Kruises. Ieders belangstelling voor d?ze plech tigheid kweekt hernieuwing van eigen ge loofsleven. De Catechumenen worden dringend aan bevolen in de gebeden der geloovigen. De Zeereerw. Heer Pastoor vraagt vrien delijk aan zijn parochianen recht op hun plaats dien avond niet te doen gelden. Vele niet-katholieken zijn dien avond in onze kerk de gasten. VEREENIGING VAN VROUWELIJKE HULP. Wat in verschillende groote steden reeds bestaat, is gisteren eveneens in Leiden op gericht, toen een aantal dames bijeenkwam in het Gravesteen, waarvan de gemeente eenige grootere en kleinere vertrekken voor V.V.H. heeft afgestaan. Wij hebben verleden week reeds het doel en de werkwijze der V.V.H. uiteenge zet, zoodat wij dus hiervan ons ontslagen achten. In de „Oude Verschaar" kwamen het voorloopig bestuur en genoodigden nu bij een en na enkele besprekingen werd het voorloopig bestuur in zijn geheel gekozen als het bestuur van V.V.H. Mevr. M. S. Juynboll-van IJsselsteyn werd presidente, Mej. E. C. M. Smits, secre taresse en Mevr. S. Verhey van Wijk- Roem, penningmeesteresse. Hierna heette de eerste presidente van van V.V.H. de aanwezigen welkom en wees op de beide vrouwenfiguren boven den ge vel van Gravensteen, die de rechtvaardig heid en de wijsheid voorstellen. Deze recht vaardigheid en wijsheid zal V.V.H. bij haar arbeid noodig hebben. Spr. dankt voor den steun van autoriteiten, vooral van ge meentewerken ondervonden en drong ten slotte aan op financieele gaven en hulp bij de meubileering der lokalen. Hierna was het woord aan Mevr. C. Smits-de Wit als voorzitster der sociale commissie, die een gederailleerde uiteen zetting gaf van de te geven cursussen en van het werk van V.V.H., waarna Mevr. Coert als voorzitster der propagandacom- missie het woord voerde. Mevr. van Oerle-Nipper wees nadruk kelijk op het bestaan van de comité huis houdelijke voorlichting en waarschuwde voor het gevaar van verbrokkeling. De presidente heeft ons nog eens de plannen voor de eerstvolgende weken uit eengezet. De V.V.H. te Leiden zal men niet, als in andere plaatsen, moeten beschouwen als een semi-militaire organisatie ter hulpver leening in tijden van gevaar. Zij wil voor alles de vrouwen uit verschillende bevol kingsgroepen voorlichtende diensten ver- leenen, cursussen inrichten op het gebied der gezinsbescherming, brandbeveiliging en van hulpverleening bij verdrinksgeval- len. Ten aanzien van de meer huishoudelijke opleidingsarbeid wil V.V.H. slechts werk zaam zijn op dat terrein, dat nog niet be streken wordt door bestaande sociale ver- eenigingen. Allerminst wil de V.V.H. een liefdadigheidsorganisatie zijn. De vrouwen van elke rang. elke stand zullen onder haar auspiciën een degelijke opleiding ont vangen met als verderliggend doel velen, die nu met weinig levensmoed en levens blijheid hun dagelijksche arbeid verrich ten, weer nieuw geloof in de goede zin van de huishoudelijke arbeid en bovenal in de opvoedende en bindende taak te geven, die de vrouw voor den man ir het huisge zin heeft te vervullen. Voor zulk werk, meent de V.V.H., be staat naast de reeds werkende vereeniging nog ruimschoots plaats. Ook zal de V.V.H. een inlichtingendienst in het leven roepen, waar vrouwen, die hulp bij de opleiding voor de algemeene In een zomersche hitte, welke in de raadzaal hing, vergaderde de Raad van Woubrugge onder voorzitterschap van den burgemeester. Met kennisgeving waren afwezig de hee- ren v. d. Nagel en Walraven, welke'laatste wegens ziekte geen gelegenheid had tegen woordig te zijn. De voorzitter wenschte hem een spoedig herstel toe. Het hengelen op Zondag. Onder de ingekomen stukken was o.m. een 4-tal verzoeken van hengelaarsbonden daarbij de verwachting uitsprekende, dat de gemeente niet tot een hengelaarsverbod zou overgaan. De heer van Ruiten meende dat het we ren van hengelaars niet noodig was. De controle op de leden werd reeds verricht door de vereenigingen, zoodat de gemeen te enkel tegen excessen had op te treden en haar bevoegdheid te ontleenen had aan de algemeene politieverordeningen. B. en W. hadden zich, wat men noemt, op de vlakte gehouden door de beslissing aan den raad te xaten, doch dit was niet naar den zin van den heer Anker, die niet anders verondersteld had dan B. en W. met een concept-verordening gekomen wa ren. De heer Donker zegt, dat principieele zaken steeds bestrijding vonden. Evenwel was dat geen reden er niet op aan te drin gen. dat behandeling plaats vindt. De voorzitter zegt, dat B. en W. welis waar hebben toegezegd zich te zullen be raden en desnoods met een voorstel te ko men, doch inmiddels zijn de hengelaars adressen ingekoiren en hierover wil de voorzitter, en met hem beide wethouders, de meening van den raad hooren. Het ge- heele college van B. en W. voelt niets voor een hengelverboa. Men moet, aldus de voorzitter, ook denken aan gedupeerde middenstanders. Een drietal voorstellen wordt ingediend; uit te stellen tot de volgende vergadering (men wil blijkbaar de meening van de af wezige leden ook wel eens hooren), uit te stellen tot de n:euwe vergadering van den raad in September en direct in behande ling nemen. Alle voorstellen afwijkend van dat van B. en W., die de stukken te rug verwachtten, om, met de meening van den raad, de zaak nader te bezien. Het voorstel van Ruiten, om tot directe behandeling over te gaan, gesteund door de heeren Zwetsloot en Donker, werd ver worpen met de stemmen van Donker, An ker en Lieverse tegen, waardoor deze zaak van de baan is. Een verzoek van den gemeenteontvanger om terugbetaling van 15.voor royee ring van een akte, in verband met de op heffing van de gestelde zekerheid als ont vanger, werd afgewezen omdat de in 1933 aangegane akte uitdrukkelijk bepaalde, dat de kosten van het geven en opheffen van het pandrecht door den ontvanger be taald moeten worden. Een schrijven van de A.R. Kies- vereeniging. De secretaris van de A.R. Kiesvereeni- ging heeft bericht gezonden aan den raad, dat wethouder v. d. Nagel niet meer ge acht kan worden deel uit te maken van de A R. partij. gezinstaak behoeven, direct den weg ge wezen kan worden. Een concreet plan is nu voor de eerste weken als volgt uitgezocht: Begonnen zal worden met de volgende cursussen: opleiding voor bescherming tegen brand gevaar; hulpverleening bij verdrinkingsongeval len; voorlichtingsdienst voor gezinsbescher ming; een naaicursus zal direct aanvangen en wel in het bijzonder voor vrouwen, die een uitzet gereed moeten maken voor hun kin deren, die in Augustus naar vacantiekolo- nies gaan Op 21 Juni begint de cursus oor hulp verleening bij verdrinkingsgevallen, op 13 Juni de cursus voor afweer van brandge vaar. Voor de cursus gezinsbescherming heb ben zich na een eerste oproep reeds 80 vrouwen omgegeven Eerst in September zal de „Oude Vier schaar" officieel in gebruik worden geno men, maar het werk is reeds aangevangen en het bureau 's geopend. HOOGHEEMRAADSCHAP VAN RIJNLAND. Vereenigde vergadering. In de gisteren alhier gehouden Vereenig de Vergadering van het Hoogheemraad schap van Rijnland werd mededeeling ge daan van de beëediging van de toegelaten hoofdingelanden en hoofgdingeland-pl^ats- vervangers. Tevens werd kennis gegeven van een door Gedeputeerde Staten van Zuid- en Noordholland opgemaakt ontwerp-besluit der Staten van beide provincies tot wij ziging van Rijnlands Reglement in dier voege, dat de bestaande vrijdom voor open bare wegen en voetpaden wordt beperkt tot hun oppervlakten, waaraan die vrijdom op 1 Januari 1928 was verbonden. Dit als een uitvloeisel van het besluit van Gede puteerde Staten van Zuid-Holland, aan de Staten een overeenkomstige wijziging van het Algemeene Polderreglement voor te stellen. Na overlegging van een proces-verbaal van kasopneming en van vergelijkende sta ten aangaande de belastbaarheid van de gronden en wateren binnen Rijnland, werd De heer van Ruiten vraagt of zulk een schrijven wel noodig is aan den raad. Onbewoonbaarverklaring van het per ceel A. 14 stellen zoowel de inspecteur van de volksgezondheid als B. en W. voor. De heer Ankel zegt steeds een tegenstan der te zijn van onbewoonbaarverklaring, vooral als men argumenten van licht en lucht aanvoert. In Woubrugge pleegt men steeds, juist door het vele, licht en lucht te weren. Het betrokken perceel staat wat afgelegen, doch, stond het in Woubrugge, dan zou het zeker tal van huurders vin den. De heer Donker zegt dat men geen nieu we schoenen moet koopen als de oude nog niet op zijn. Zoolang er woninggebrek is, moet men niet tot opruiming overgaan. Het voorstel van B. en W wordt verwor pen met de stemmen van de heeren Don ker, van Ruiten en Anker tegen. Op verzoek van de Heerlijkheid Hoog- made wordt de termijn van onbewoonbaar- verklaring van het door J. J. van Leyden bewoond perceel met een jaar verlengd, omdat nog steeds geen gelegenheid aanwe zig is tot het bouwen van woningen voor groote gezinnen. De heer Donker stemt te gen omdat naar zijn meening een onbe woonbaar verklaarde woning ontruimd dient te worden. Besloten wordt toe te treden tot de ge meenschappelijke regeling van Zuid-Hol land inzake brandblussching. Met de ge meenten Alphen aa nden Rijn en Alkema de zal overeenstemming bereikt moeten worden over twee gedeelten der gemeente, welke in de brandbluschvoorziening niet direct op eigen gemeente kunnen rekenen. De B-steun, beloopende een totaalbedrag van 289.voor werkloozen en kleine boerenen tuinbouwers, wordt ook voor het jaar 1939 toegekend. Enkele reclames belastingen en vaststel ling van een wijziging der electriciteitsver- ordening passeeren z.h.st. de hamer. De heer van Ruiten vindt het niet juist dat de bedrijvencommissie niet gehoord wordt over wijzigingen van bed rij fs veror deningen. De voorzitter zegt, dat de commissie bij een geroepen wordt over meer ingrijpende zaken. Waar het hier slechts een technische omzetting van begrippen betreft achtte hy bijeenroeping van de commissie niet noo dig. Een arbeidsovereenkomstenbesluit werd vastgesteld volgens het concept van B. en W. De diensten 1938 en 1939 der begroo ting worden z.h.st. goedgekeurd, nadat de secretaris medegedeeld had, dat, blijkens de nieuw gemaakte berekeningen, de ge meente over 1939 geen subsidie zou ont vangen van het rijk in de kosten van werkverschaffing en werkloozensteun. Met de N.V. van Oordt te Alphen aan den Rijn wordt overeenstemming bereikt inzake het bestaande geschil over werder- rechtelijk in gebruik nemen van gemeen tegrond en het zonder vergunning van de gemeente maken van uitwegen. De N.V. zal jaarlijks voorjiet gebruik van den grond 1.recognitie betalen, vergun ning aanvragen voor het hebben en houden van 2 uitwegen en een bedrag storten van 200. wegens het ingebruik nemen van gemeentegrond, zonder hierover tijdig in lichtingen te hebben ingewonnen. Niets meer aa nde orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering. een reclame van de gemeente 's-Graven- hage tegen een aanslag in het bur.dergeld 1939 behandeld ter zake van gronden on der Wassenaar. Na onderzoek van zijn geloofsbrief werd besloten tot toelating van M. Keyzer te Alphen aan den Rijn tot hoofdingeland plaatsvervanger voor het 9e district. Goedgekeurd werd, dat van Mei 1939 af de oppervlakte, beneden welke geen ver goeding wordt geëischt voor het verklei nen van de bodemoppervlakte, is verlaagd van 25 M2 tot 10 M2. Aan het dagelijkscn bestuur werd mach tiging verleend tot het nemen van maat regelen tot bescherming van eigendommen en werken van Rijnland tegen luehtgevaar en daarvoor een voorloopig crediet van 15000.toegestaan. Besloten werd tot het doen van af- en 1938 tot een bedrag van totaal 7952.55, overschrijvingen op de begrooting voor af te schrijven van den post voor onvoor ziene uitgaven. Een suppletoire begrooting voor den bui tengewonen dienst 1938 werd vastgesteld tot een totaal aan ontvangsten en uitgaven van 85263.42. Ten slotte werd de rekening over 1938 vastgesteld met totalen voor den gewonen dienst aan ontvangsten en uitgaven van respectievel. 435463.18 1/2 en 363143.1/2 en een batig saldo van 72320.08 en voor den buitengewonen dienst met totalen van ontvangsten en uitgaven van respectievelijk 240285,96 en 479344,23 en een nadeelig saldo van 239058.27. Daarna werd nog medegedeeld, dat de rechtbank te 's-Gravenhage gunstig heeft beschikt op een request van Rijnland, den openbaren verkoop te bevelen van het on verdeeld bezit der Wierikkerdyklanden met bijbehoorende hoeve, thans eigendom van Rijnland, Delfland en Schieland. Binnenland KIND VERDRONKEN Vanochtend is het zevenjarig jongetje J. de Ronde uit Loosdrecht, toen het zich met een oom op en rondvaart-motorboot op de Loosdrechtsche plassen bevond, in een onbewaakt oogenblik te water geraakt en verdronken. Men had het kind spoedig op het droge, doch kunstmatige ademhaling mocht niet meer bateu- VEELBELOVENDE JEUGD Zes jongens op heeterdaad bij inbraak betrapt. Op twee verschillende plaatsen in Am sterdam zijn gisteravond en vanochtend zes jongens van ongeveer twaalf jaar op heeterdaad bij een inbraak betrapt. Bij een metaalwarenfabriek aan den Spaarndammerdijk werden den laatsten tijd kleingeld en kantoorbenoodigdheden ont vreemd. De politie van het bureau Spaarn- dammerstraat stelde ter plaatse een onder- ziek in en constateerde, dat hier geen be roepsinbrekers aan het werk waren ge weest, het was echt „jongenswerk". Men was door het gebruikelijke open raam bin nengekomen. De politie had er een idee van, dat men wel weer eens naar de plaats, waar men zoo rustig had kunnen opereeren, zou terugkeeren en daarom stelde zich gisteravond een post verdekt voor het ge bouw op. En met resultaat. Vier knapen van amper twaalf jaar klommen door het openstaande raam naar binnen. De politie liet de heertjes rustig hun gang gaan, om eerst na eenigen tijd een kijkje binnen te gaan nemen. Daar zat in het kantoor het viertal bijeen.., er was thee gezet en alles wees op een langer ge zellig samenzijn in het kantoor, waar de jongens reeds vaker knus waren bijeen ge weest, om dan op hun gemak dingen van hun gading, zooals kleingeld voor een zakcent en potlooden, vlakjes en derge lijke als geschikt handelsartikel in te slaan. Het veelbelovend span werd overgebracht naar het bureau, waar het uitvoerig verslag van hun heldendaden gaf. Een ander tweetal van gelijken leeftijd, jongens van negen en twaalf jaar, hadden als terrein voor hun operaties het theehuis aan den zuidelijken Wandelweg gekozen. Toen de beheerder van de uitspanning vanmorgen het theehuis binnenging, vond hij daar tot zijn verrassing de twee kin deren, die reeds een en ander hadden klaar gelegd om mee te nemen. Zij hadden een ruit vernield en waren zoo binnengekomen De jongens waren van huis weggeloopen; de jongste werd reeds sinds Dinsdag ver mist, de oudste was gisteren niet meer thuis gekomen. De jongens werden aan de politie over geleverd. De negenjarige bleek in zijn prille bestaan al vaker het slechte pad te hebben bewandeld. Hij had al eens een portemon- naie by zyn grootouders weggenomen. NOOTDORP GEMEENTERAADSVERKIEZING. Aantal uitgebrachte stemmen 832, van onwaarde 19. R. K. Staatspartij 536, A.R. en Christ. Hist. 143, Liberalen 153. In den Raad zijn gekozen: 5 leden van de R. K. Staatspartij (oude raad 4) A. C. van der Helm, L. de Vreede, Th. Lindeman, D. A. van Eyck, C. L. van Leeuwen; voorts G. de Booy (Christ. Hist.) en J. A. Post (Lib.) Buitenland DE BESCHERMING VAN HET BR1TSC1IE KONINGSPAAR. NEW YORK, 8 Juni (A.N.P.). De weg waarlangs Zaterdag a.s. het Britsche ko ningspaar van de Batterij naar de Wereld tentoonstelling zal rijden, zullen meer dan 13.000 politicmannen staan opgesteld, de grootste mobilisatie van de politie, welke New York ooit heeft gekend. LEIDEN, 7 Juni. Groentcnveiling. Per 100 kg.: peen 78, andijvie 26, sla f 2, aardbeien 78150, snijboonen 23 —45, stamboonen 69—72, tuinboonen f 23 —27, doperwten 17—31, peulen 8—17, postelein 1.50—2.00, spinazie f 1.50"9, Tomaten A 34, idem C 32, idem CC 28, per 100 stuks: andijvie 0.802.30, komkommers 2.40—7.10, bloemkool 2 15, salade 0.501.30, per 100 bos: pie terselie 50—80 cent, radijs 0.601.80, sel derie 30—70 cent, uien 0.40—1.60, peen 38.20, rabarber 311, raapstelen 40 60 cent. GOUDA, 8 Juni. Vee. Aangevoerd in to taal 991 stuks, waarvan 50 slechtvarkens, vette 2223 cent per pond, levend met 2 pet. korting; 248 magere varkens 22 33, 511 biggen 1013, Gelderache biggen f 13—17, 3 runderen f 180—200, 105 nuch tere kalveren 5.00—7.50, 62 schapen 5 —8, 12 bokken of geiten 25 per stuk. Handel alle soorten stug. Kaas. Aanvoer 467 partyen. Prijzen: le kwal. met rijksmerk f 2224, 2e kwal. 2021. zv/are tot 25.50, Crisisaftrek 8.2 cent. Handel mat'" DELFT, 8 Juni. Vee. Aanvoer: 67 runde ren, 4 graskalveren, 149 nuchtere kalveren, 190 magere varkens, 643 biggen, 15 schapen of lammeren, 210 weidelammeren, 13 geiten of bokken. Prijzen: kalfkoeien f 150275, varekoeien f 80—150, nuchtere kalveren 415, magere varkens 16—45, biggen 616, vette lammeren 69, weidelam meren 49, geiten of bokken 415, rundvleesch 72, 62 en 50 cent per kg. slachtgewicht. Boter. Aanvoer 26 achtste en 5 zes tiende vaten boter, wegende 570 kg. Prijs 1.37 1/2 tot 1.47 1/2 per kg. Handel vlug. BOSKOOP, 8 Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 25 40 cent, Hadley 1425 cent, Briarclif 1218 cent. Butterfly 1220 cent, Wilh. Kordes 1215 cent, Rosalandia 1420 cent, Florex 1235 ce'nt, Vierlanden 1830 cent Edith Helen 1627 cent. Aug. Noack 12 16 cent, Else Poulsen 1526 cent, Gloria Mundi 2545 cent, Ellen Poulsen 8—12 cent, Paul Grampel 1834 cent, Rosa Mundi 4065 cent, Mevr. van Straaten v. Nes 1018 cent, Ingar Ohlson 1017 cent, Paul Scarlet 1527 cent, Violieren 18 cent, Lathyrus 30 cent, Pioenen 1220 cent, Rcode Lelies 27—40 cent, Clematis Le Coultre 1.70, Hortensia per stuk 2530 cent. LEI DSC II END AM, 7 Juni. Groentenvel- l'.ng. Eng. komkommers le soort f 5.00 0.40, 2e soort 2.80—3.90, 3e soort 2.00— 2.70, wankl. 2.80—3.90, stek 30—40 cent, gele komkommers le soort 5.206.80, 2c soort 4.10—5.10, 3e soort 2.60—3,80, stek 5060 cent, kropsla lc soort f 0-70 2.20, 2e soort 50 cent, stoofsla 2.002 40, peen 5.909.60, bloemkool le soort 7.80 11.30, 2e soort 4.GO6 80, uitschot f 2.00 -*-3.50, tomaten midd. 21.1022.80, gr. ronden 1920, 2e soort 20.5022.90, 2e soort f 14.0016.10, bonken 1416, andijvie per 100 1.002.90, andijvie per 4 kg. 1016 cent, spinaziper 6 kg. 924 cent, postelein 1.501 90, rabarber per 100 bos 4 004.50, snijboonen 4246 cent, spercieboonen 5153 cent, selderie 7090 cent. peulen 89 cent, tuinboonen f 18 19.50 BODEGRAVEN, 7 Juni. Elerenvclllng. Arnvoer 12568 stuks. Prijzen: kippeneieren wit: 3.20—3.30, en bruin f 3.20—3.50, een deneieren 2.50—2.70 per 100 stuks. NIEUWERBRÜG, 0 Juni. Elerenvelllng. Aanvoer 5606 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 3.103.60, bruin 3.403.80, eenden eieren 2.80-^-3.00 per 100 stuks. Boter 50 —62 cent, kaas 1529 cent per pond, hanen 1090 cent per stuk. VOORSCHOTEN, 7 Juni. Velling V. P. V. Prijzen: kippeneieren 3.303.60,, kui keneieren 3.20, en eendeneieren 3.30 3.50 per 100 stuks, jonge hanen 12 cent en duiven 12 cent per sctuk. ZOETERMEER, 7 Juni. Eicrenvelling. Aanvoer 14000 stuks. Prijzen: kippeneieren J 2,.803.80, eendeneieren 2.252.85, ganzeneieren 5, kalkoeneiercn 4.505.50 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 7 Juni. Gïoenten- veiling. pieterselie 1.401.50, selderie 7085 cent, bospeen f 7.908.70, per 100 stuks: sla J 0.50—1.20, per 100 bos: radys 1.00—1.75. TER AAR, 8 Juni. Centrale Veiling. Per tien kg.: peulen 0.601.68, doperw ten 0.901.00, capucyners f 1.552. tuinboonen 1.551.80, snijboonen 2.80 3.80, dubb. stampr. 5.40. ROELOFARENDSVEEN. 8 Juni. Groen tcnveiling. Aardbeien 1320 cent en fram bozen 21 cent uer doosje; sla 0.501.20 per 100 stuks; Peulen A 60—64 cent, idem B doorgedraaid; Idem C 7173 cent, idem D 8594 cent, extra 0.851.25, suiker peulen 60—95 cent, doppers 1.00—1.05, capucijners 1.85—1.90 per 10 kg.; snijboo nen 1.80—2.10, stek 1.20—1.30, tuinboo nen 1.90 per 10 pond; KWAKEL, 8 Juni. Groentenveiling. Peulen A 7174 en idem B 61 por 10 kg. VINKEVEEN. 7 Juni. Groentenveiling. Peulen 7—15, kassnijboonen 3846, idem stek f 2428. ntamspercieboonen 48 --54, tomaten 2038, spinazie f 1.50 6.50, postelein 1.504.00 per 100 kg.; aardbeien f 34—40 per 100 pond; bloem kool 217, kropsla 0 501.30, komkom mers f 39. per 100 stuks, rabarber 5—12 peen 410, pieterselie 1.30—3.60, sel derie 0.501.60 per 100 bos. WI8SKLNOTEEKINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.87% Berlijn 75 30 Parüs 4 971 /4 Brussel 31 93 Zwitserland 4'J 83 Kopenhagen 89.20 Stockholm 45.27'/2 Oslo 44.25 New York 1.87»/16

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3