RIJNSTREEK DONDERDAG 8 JUNI 193» DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN WASSENAAk Woensdag vergaderde de Raad dezer ge meente onder voorzitterschap van Dr. S. F. A. C. M. Baron van Wijnbergen, Burgemees ter. Afwezig zijn de heeren Lankhorst en Kolff. Aan de orde is de installatie van Jhr. W. K. von Weiier als lid van den Raad. De heer von Weiier legt de vereischte eeden af en neemt zitting. De voorzitter heet den heer von Weiier welkom, die ofschoon reeds hoog van jaren, voor vele jongeren een voorbeeld kan zijn. De heer von Weiier verklaart de belan gen der gemeente naar vermogen te zullen behartigen. Hierna gesohiedt mededeeling van een aantal ingekomen stukken. De stichting van i Nijverheids-school. tweede Naar aanleiding van een verzoek van de stichting Nijverheidsschool voor Meisjes te Wassenaar, en de noodzakelijkheid uit te spreken van de oprichting en instandhou ding van een nijverheidsschool, welke hoofdzakelijk is bedoeld voor Protestantsohe kinderen, stellen B. en W. voor gunstig te (beschikken. De heer Breedvelt vraagt aanhouding, omdat het voorstel de leden laat heeft be reikt. Inwilliging van het verzoek betee- kent vermeerdering van uitgaven voor ge meente en rijk en waar het hieromtrent gegevens in het voorstel mist en ook om trent de noodzakelijkheid wensoht hij een onderzoek daaromtrent alvorens een be slissing te nemen. Het voorstel Breedvelt wordt ondersteund door den heer Bazelier. De heer Dresselhuys verzet zich tegen het voorstel Breedvelt, omdat dit uitstel van de plannen voor een jaar beteekent. De heer van Moorsel vindt uitstel niet erg, omdat het verzoek in Juli opnieuw aan de orde komt. De heer Ideniburg verzet zich tegen uit stel. Het is juist, dat dit de plannen voor een jaar op de lange baan schuift. Wanneer de vergadering thans een beslissing neemt, moet de onderwijsraad worden gehoord. Gaat deze accoord .met de plannen, dan moet de Minister gelden op de begrooting 1940 aanvragen. Wanneer in Juli pas een (beslissing wordt genomen, zal een en ander niet tijdig gereed zijn, om in de begrooting voor 1940 verwerkt te worden. Verder komt spr. op tegen het standpunt van den heer Breedvelt, die de wet wil voorbijloopen. De Raad heeft zich slechts uit te spreken over de noodzakelijkheid van de oprichting en instandhouding. Tenslotte wijst hij erop, dat het voorstel, gezien het aantal uitge brachte adviezen, behoorlijk is voorbereid. De heeren Kiewiet de Jonge en de voor zitter sluiten zich hierbij aan. Het voorstel Breedvelt wordt hierna ver worpen met 10 stemmen tegen en 2 voor. Er is tocli reeds een goede school. Hierna wordt over 'het voorstel beraad slaagd. De heer van Bemimelen wijst erop, dat hier een goede R. K. vakschool voor meisjes bestaat. Hier is ruimte voldoende voor de 91 leerlingen, die er zijn en voorts voor leerlingen, die elders schoolgaan en verder voor de 23 leerlingen, waarvoor de Protestantsche school moet dienen. Gezien het pover resultaat, wat betreft het aantal toezeggingen van leerlingen betwijfelt hij het bestaansrecht der school. Hij acht het iprae-advies van B. en W. zwak. Hij meent, dat de conclusie eerder tot de wensche- lykheid dan tot de noodzakelijkheid van oprichting had moeten leiden. De Katho lieke school wordt door een 20-tal niet- Katholiekc kinderen bezocht en men is te vreden over het onderwijs. Is het nu noo- dig een afzonderlijke school te stichten, vraagt hij. De heer Boender zegt, dat de bevolking steeds toeneemt, en dat er daarom reeds is tegemoet te komen aan den wensch van het niet-Katholieke deel der bevolking. Hij meent, dat de Katholieken de oprichting willen tegenhouden, omdat hun school te groot is opgezet en er teveel is gespeculeerd op toename van het aantal leerlingen. De heer van Moorsel verzet zich tegen de opmerking van den heer Boender, dat de Katholieken zouden tegenwerken. Het is juist het in meerderheid katholieke college van B. en W., dat het voorstel doet. De heer Breedvelt zegt, dat de noodzake lijkheid van oprichting mede uit een finan cieel oogpunt mag worden 'bezien. Bij de oprichting van scholen is 'hier terdege reke ning mede gehouden en verschillende uit spraken zijn er, die oprichting van te kleine schooltjes tegengaan. Men heeft voor de op te richten school toezegging van 23 leer lingen. Voor het overige wordt gespecu leerd op kinderen, die thans elders school gaan en op leerlingen van de Kath. school. Die op een school van principieele richting gaan, zullen daar blijven, omdat deze school zich aandient met een slag in den mist. Zij moet dienen voor kinderen van Protestantsche huize, doch zal neutraal zijn. De heer Idenburg wijst nogmaals op de onjuistheid in de redeneering van den heer Breedvelt. De financieele consequenties zijn niet aan de orde. Hij gelooft, dat de Ka tholieke school goed is, maar meent, dat het niet-Katholieke deel der bevolking ook aanspraak op een school kan doen gelden. Hij wijst erop, dat vele vereenigingen, waaronder van Prot. Chr. richtingen, het adres steunen. De voorzitter wijst er nog op, dat B. en W. aan de hand van de vele uitgebrachte adviezen zijn gekomen tot het voorstel, om het verzoek in te willigen. Het voorstel wordt aangenomen met 11 tegen 2 stemmen, die van de heeren Breed velt en van Bemimelen. Op voorstel van B. en W. wordt besloten toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling van gemeenten inzake bijzondere radiodiensten. Wordt besloten medewerking te verlee- nen voor het aanschaffen van leermiddelen ten behoeve van de R.K. Uloschool in ver band met de invoering van een nieuwe methode voor de vakken Engelsch en Ge schiedenis. Een verzoek van den Ned. Ouderraad by het openbaar onderwijs om te besluiten tot het instellen vah een ouderraad, wordt af gewezen, omdat in deze gemeente slechts 3 openbare scholen bestaan en de noodza kelijkheid niet is gebleken. Tot lid van de Commissie van Toezicht op het M.O. wordt benoemd Mevr. E. N. Nieu- wenhuizen Segaar geb. van Walen. De exploitatievergoeding over 1936 wordt vastgesteld op 15.93 per leerling voor het gewoon lager onderwijs en op 26.52 per leerling voor het U.L.O. en voor vakonder wijs respectievelijk op 355.67 en 577.20. Een mededeeling van B. en W. omtrent de door het Rijk voorgenomen verbetering van de situatie bij de uitmondingen van den Kerkdam, van Zuylen van Nijevellstraat en Papeweg aan den Rijksweg, wordt voor kennisgeving aangenomen. Besloten wordt tot overname in eigendom van eenige perceelen grond voor verbree ding van wegen. Een door B. en W. ontworpen verkeers- ordening, aangepast aan de Wegenverkeers wet en Wegenverkeersreglement, wordt vastgesteld nadat de heer Idenburg zijn vreugde heeft uitgesproken over de op name van art. 17, dat verbiedt het gebruik van den openbaren weg als werkplaats. De termijn van ontruiming van eenige onbewoonbaar verklaarde woningen wordt verlengd. De heer Dresselhuys dringt aan op den bouw van arbeiderswoningen, waar aan groote behoefte bestaat. De voorzitter zegt spoed te zullen be trachten. Besloten wordt de rente van een 4 1/8% geldleening, nog groot 85.250.— aange gaan met de N.V. Amsterd. Mij van Levens verzekering te verlagen tot 3 1/2%. Aan Mr. H. B. Wildt Meijboom wordt op diens verzoek eervol ontslag verleend als ambtenaar van den Burgelijkm Stand. De verordening op de heffing van retri- butiegeld voor in Den Haag sohoolgaande kinderen wordt gewijzigd overeenkomstig den wensch van den Minister van Binnen- landsche Zaken. Vastgesteld wordt een besluit tot uitkee- ring aan andere gemeenten van de ver goeding ingevolge art. Lo 4, le lid der L.O. wet. Wordt besloten van Jkvr. E. Loudon in eigendom over te nemen 335 vierk. Meter grond aan den Buurtweg, bestemd ter ver breeding van dien weg, voor 945 en een crediet van 1100.te verleenen voor het terugplaatsen van hekwerken en het bou wen van een muur ter plaatse. Besloten wordt tot verkoop van 1644 M2 bouwgrond aan L. Wassenaar te Voorscho ten voor 7.per vierk. Meter en aan de firma van der Hulst en Vogels alhier 580 vierk. M. a 8.45. Aan de R. K. H.B.S. te Leiden wordt over 1936 een subsidie toegekend van 74.34. Op voorstel van B. en W. wordt aan 11 straten een naam gegeven. ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphensche brug. De onderhandelingen tusschen de ge meente en de provincie over de vernieu wing en verbreeding van de Alphensche brug zijn doodgeloopen. In een schrijven aan den Raad geven B. en W. een uitvoerige uiteenzetting van de gevoerde besprekingen en van de voorstel len en tegen-voorstellen. Het betreft hier voornamelijk de lengte en breedte van de beide opritten, in verband met de grootere doorvaarthoogte. Om zich aan de consequenties te ont wringen, welke onafscheidelijk zijn ver bonden aan den bouw van een brug van gelijke hoogte als te Waddinxveen en Bos koop onverschillig welke breedte men aan de brug wenscht te geven hebben gedeputeerde staten het in gemeenschap pelijk overleg opgemaakte plan losgelaten en zijn thans van oordeel, dat desnoods kan worden volstaan met een ophaalbrug van ongeveer dezelfde afmetingen als de tegen woordige, met dit verschil, dat de door- vaartbreedte 14 meter, inplaats van 10 me ter zou worden. Het is ons niet duidelijk, aldus B. en W., waarom gedeputeerde staten meenen, dat een brug met een doorvaarthoogte van 2 meter voor deze gemeente voldoende zou zijn, terwijl in Boskoop en Waddinxveen een doorvaarthoogte van 2,60 M. noodig werd geoordeeld. Zeker, een brug van 2 meter vergt minder kosten, maar als dit het motief is, waarom is dan niet in de bei de andere gemeenten, waar de brug zelfs niet het eigendom der provincie was en niet van provinciewege werd bediend, op deze wijze naar vermindering der kosten gestreefd? Dat gedeputeerde staten dit niet hebben gedaan, vindt, naar onze stellige overtuiging zijn oorzaak hierin, dat èn het scheepvaart- èn het landverkeer een brug van 2,60 M doorvaarthoogte wenschelijk maakte. Het is ons college bovendien niet onbe kend, dat ook voor de beide genoemde ge meenten aanvankelijk (1918) een plan voor verruiming van den waterweg was opgemaakt, waarin een nieuwe brug was opgenomen met. een doorvaarthoogte van nog geen 2 M. Zijn wij wel ingelicht, dan zijn tegen bedoeld plan en niet het minst tegen de geringe doorvaarthoogte destijds door het gemeentebestuur van Boskoop ernstige bezwaren ingebracht, bezwaren, welke het college van gedeputeerde sta ten hebben doen besluiten het plan te her zien, met als resultaat, dat de doorvaart hoogte gebarcht is op 2,60 en alle daaruit voortvloeiende financieele consequenties voor rekening der provincie zijn genomen. Wij kunnen niet inzien, waarom voor onze gemeente een andere maatstaf wordt aangelegd. Van hoeveel beteeken is een verschil in doorvaarthoogte van 0,60 M. voor de scheepvaart is, moge blijken uit het feit, dat bij een hoogte van 2.60 M. practisch al le vaartuigen tot een inhoud van 80 ton, zelfs onbeladen, onder de brug kunnen passeeren; bij een hoogte van 2 M. is dit aantal zeer en zeer belangrijk minder. Zoowel het scheepvaart- als het land verkeer zijn dus in sterke mate gebaat door den bouw van een brug met een door vaarthoogte van 2,60 M. Op nog een ander punt trachten gedepu teerde staten aan de consequenties, waar op wij hebben gewezen, te ontgaan, n.l. ten aanzien van de te maken hulpbrug. Thans zou, volgens gedeputeerde staten een hulpbrug kunnen worden gemaakt on geveer 500 M. bezuiden de bestaande brug, waarmede wel zal bedoeld zijn, dat de hulpbrug zou komen ter plaatse van de overscheping bij de watertoren. Het behoeft geen betoog, dat, als men er niet voor terugdeinst, gedurende geruï- men tijd het verkeer tusschen de beide deelen der gemeente ernstig te bemoeilij ken en in het byzonder zich niet bekom mert om de communicatie tusschen het centrum der gemeente aan beide zijden van den Rijn gelegen, men elke conse quentie kan vermijden. Nu het overleg met de provincie in dit stadium is gekomen, achten wij het ge- wenscht Uwe vergadering hiermede in kennis te stellen. Naar onze overtuiging zijn wij zoover gegaan in onze toezeggin gen, als met het oog op het belang der ge meente verantwoord is Tegenover de verklaring van gede puteerde staten, dat zijn onder geen omstandigheid aanleiding kunnen vin den hun standpunt te herzien, zouden wij met evenveel, zoo niet met meer recht, een zelfde verklaring kunnen plaatsen. Indien wij dit „nooit" niet laten hooren, is dit alleen hierom, om dat wij onzerzijds niet willen nalaten al het mogelijke te doen om tot een op lossing te geraken. Dit neemt niet weg, dat wij ons door de houding van gedeputeerde staten niet meer gebonden achten' aan de toezeggingen, welke wij, uiteraard onder voorbehoud van uw goedkeuring, bij de gevoerde on derhandelingen hebben gedaan. Desniette min is ons college van oordeel, dat het on juist en niet in het belang der gemeente zou zijn, indien de raad, hoewel door de afwijzende houding van gedeputeerde sta ten zeer wel verklaarbaar zou zijn, reeds thans op het standpunt zich plaatst, dat van het verleenen van een gemeentelijke bijdrage behoort te worden afgezien. Met de commissie van bijstand voor ge meentewerken, die over dit voorstel is ge hoord, zijn wij van meening, dat hetgeen de provincie in redelijkheid van de ge meente mag verwachten in geen geval kan overschrijden de bijdrage, welke hierbo ven is becijferd Mitsdien geven wij U in overweging ons te machtigen aan de provincie een bijdra ge toe te zeggen in de kosten, voortvloei ende uit de vervanging der Alphensche brug tot een bedrag van 61333,mits deze geschiedt overeenkomstig het ont werp door de provincie in overleg met on zen technischen dienst opgemaakt en ons bij schrijven van 15/24 Juli 1936 toegezon den, welke bijdrage tot een som van 58000,zal worden voldaan door aan de provincie in eigendom over te dragen de opstal van de aan de gemeente toebehoo- rende perceelen, aan de noordzijde der Bruggestraat en het voormalig huis der ge meente en ter beschikking te stellen den grond dezer perceelen, voor zoover deze voor straatverbreeding blijkt noodig te zijn. De toezegging houdt tevens in, dat de bijdrage van 61333,eventueel zal wor den verminderd of vermeerderd met een derde van de som, welke bij aankoop of onteigening minder of meer zal blijken noodig te zijn dan 184000, Naar de Nieuwe Gemeenschap. In een gisteravond, in tegenwoordigheid van Deken Z. de Korte en Kapelaan C. M. Klaver ge houden bijeenkomst van het algemeen comité van actie: „Naar de Nieuwe Gemeen schap" werd de heer A. F. Ruijssenaars, na aanvankelijk hiertegen bezwaren te heb ben ingebracht, met algemeene stemmen tot voorzitter gekozen, tot secretaris de heer B. F. I. J. Knaapen, terwijl de heer Ruijssenaars, krachtens de richtlijnen van het algemeen hoofd comité tevens voorzit ter is van het werkcomité, terwijl de heer J. F. Allart tot vice-voorzitter is benoemd. Dit werkcomité zal nog nader worden vastgesteld. Ook zal nog moeten worden voorzien in de vacature van een algemeen propagandaleider. Dit werkcomité zal dan omvatten de plaatselijke standsorganisaties, de vrouwe lijke en mannelijke jeugdbeweging, de godsdienstige vereenigingen voor de jeugd, de propagandaclub en het schoolbestuur, die alle nog definitief hun afgevaardigde moeten aandienen by den secretaris. Vereeniging Ziekenhuisverpleging. Uit de verschenen balans en verlies en winst rekening van de vereeniging tot voorzie ning in de onkosten van Ziekenhuisver pleging te Alphen aan den Rijn ontleenen we dat het kapitaal en de reserve voor het gewoon tarief bedraagt f 10948.10 en voor het speciaaltarief (operatietarief) 3233.18. Het batig saldo voor beide tarieven resp. 745.91 en 683.18. Ontvangen werd aan contributies een bedrag van 17106.27 van het gewoon tarief en 473.42 voor het tus- schentarief. De ontvangsten aan contribu ties bedroegen bij het speciaaltarief 4346.95 en tusschentarief 88.77. Aan verpleegkosten werd betaald 11064.91; operatiekosten 1625.—, bijkosten 845.26 en Röntgenologie 640.50. In totaal wer den in de verschillende ziekenhuizen ver pleegd 244 patiënten met in totaal 4408 ver- pleegdagen; 165 maal werd gebruik ge maakt van vervoer met een gewone auto en 37'maal per ziekenauto. Verkoop van grond. B. en W. stellen voor aan den heer B. J. G. de Grauw te verkoopen een perceeltje grond. Het betreft een eenigszins ongunstig ge legen perceeltje, ingesloten door de be bouwing aan de Van Genderenstraat, Da Costastraat, Vondelstraat en Bilderdijk- straat, in verband waarmede de verkoops prijs, welke bedongen werd, n.l. 2.50 per M2, niet onbillijk genoemd kan worden. De grond zal bestemd worden ter vergroo ting van het achterterrein van de aan de Van Genderenstraat gelegen fabriek met pakhuis van den heer De Grauw, waar door aan den ongewenschten toestand, dat velen van den grond gebruik maken als verzamelplaats voor afval, een einde zal komen. Persónalia. Hiertoe opgeleid door de Middenstandshandelsavondschool, waarvan Directeur is de heer H. S. v. d. Putte alhier, slaagden voor het middenstands diploma vestigingseischen, afgenomen door de R. K. Centrale te Den Haag, de heeren C. Knynenburg, B. Rozestraten, H. Seijse- ner en J. Zimmerman. Punt drong hem in arm. Bij het slootje springen is de 11-jarige de Hoed Woensdag middag aan de punt der polstok blijven hangen, waarbij de punt der stok hem diep in de bovenarm drong. Dr. H. verleende de eerste hulp en liet den jongen daarop over brengen naar het acad. ziekenhuis te Lei den. BODEGRAVEN Officieele opening van het gerestaureerde waterleidingbedrijf. Van officieele zy- de deelt men ons mede, dat op Maandag 12 Juni a.s. des voormiddags te 11 uur het geheel gerestaureerde en gemoderniseerde pompstation van het waterleidingbedrijf der gemeente, gevestigd in Buitenkerk 9, officieel in gebruik zal worden gesteld. HOOGMADE Het droge weer. Het droge weer der laatste weken is voor vele bewoners oor zaak, dat geen behoorlijk drinkwater aan wezig is. De gemeentelijke verordening verbiedt aan de aangeslotenen aan de wa terleiding te verkoopen, zoodat uit dit wa tergebrek moeilijkheden kunnen voort spruiten, als ziekten b.v. Teneinde te voorkomen, dat de gemeen te eeniger tijd voor nog grootere kosten komt te staan hebben B. en W., zooals wij van bevoegde zijde vernemen, goedgevon den, dat de gebruikers van drinkwater hiervan afgegeven aan de niet-aangeslote- nen, die met watergebrek te kampen heb ben. Evenwel heeft dit niet tot gevolg dat eventueel meerverbruik over eenig jaar op de gemeente verhaald kan worden. De verbruikers moeten hierover met hun „cliënten" zelf tot overeenstemming ko men. DE KWAKEL Eerste Plechtige H. Mis Zondag j.l. droeg de weleerw. heer M. Klijn zijn eerste plechtige H. Mis op. Za terdag was Z.E. door verschillende cor poraties afgehaald van het station Uithoorn. Hünr verwelkomde de burgemeester der gemeente Uithoorn den neomist. Aan de parochiekerk wachtte een stoet van bruid jes den neomist op en leidde hem naar het altaar. Daarna celebreerde Z.E. een kort lof. 's Zondags werd te half 10 uur een plechtige H. Mis opgedragen, waarbij de jonge" priester werd geassisteerd door de weleerwaarde heeren Tulp en Huyboom. Pastoor Nieuwenhuis sprak de feestrede uit. Het zangkoor zong de 3 stemmige mis voor gem. koor van J. Nieland en een priestercantate van E. Franssen voor 4 stemming gem. koor. Van de receptie werd een druk gebruik gemaakt. Om half vier een kort danklof. Alle geloovigen hebben medegewerkt, om dezen dag tot een voor den neomist on- vergetelijken dag te maken. Zoowel Uit hoorn als de Kwakel was in vlaggentooi. KOUDEKERK Gered. Het warme weer heeft ook hier bijna een slachtoffer geëischt. Terwijl gis termiddag het 13-jarig zoontje van den manufacturier H. B. midden in den Rijn op een deur z.g. aan het zwemmen was, schoot plotseling de deur van onder hem weg, waardoor de jongen, die de zwemkunst niet machtig was, weldra begon te zinken. De heer H. Wille alhier, die aan den anderen kant van den oever het gevaar zag, zwom direct naar den jongen en het mocht hem tenslotte gelukken den reeds bewusteloozen drenkeling boven water te krijgen en met hem den wal te bereiken, alwaar door den heer van Brakel met succes de kunst matige ademhaling werd toegepast. Tegen een autobus gebotst. Woensdag middag had de leerling smidsknecht van den hoefsmid S. alhier, afkomstig van de „Martha Stichting" te Alphen aan den Rijn, in de dorpstraat alhier het ongeluk, door dat hij de macht over zyn stuur kwijt raakte, op een in volle vaart zijnde autobus te rijden. Gelukkig dat de bestuurder van de autobus het ongeval zag aankomen en hierdoor den jongen nog eenigszins kon ontwijken. Het rijwiel, dat onder de auto bus terecht kwam, werd evenwel aan den voorkant totaal vernield. De jongen bleef echter wonderlijk ongedeerd. TER AAR Personalia. Voor het Middenstands diploma te Leiden en Den Haag, zijn dezer dagen de volgende heeren geslaagd: J. Akerboom, P. Akerboom, H. Akerboom, C. Hoogendijk, A. Mank, Jac. v. Vliet, D. v. Vliet, P. v. Harten, J. de Regt, G. v. AJbshoven, O. Kerkhoven. Deze heeren hebben hun opleiding geno ten bij de Handelsavondschool alhier, Di recteur de heer H. M. Verhulst, Leiden. 480ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 16de lijst Trekking van Donderdag 8 Juni 1939 Hooge Pr(jzen f 1000.— met premie van f 30.000.— 17851 t 10.000.— 17434 f. 1.000.— 8049 11572 13976 16771 19391 20151 f 400.— 5624 16408 18521 f 200.— 1022 16243 16398 21576 f 100.— 3544 3990 4022 5943 6229 7524 11555 11850 13261 15344 16596 17274 17345 19950 Prijzen van 70.— 1149 1244 1315 1428 1586 1593 1836 203* 2098 2249 2390 2611 2631 3048 3136 3189 3207 3246 3341 3399 3452 3455 3483 3504 3550 3555 3599 3614 3622 3645 3752 3859 3881 3904 3924 3942 3948 4049 4069 4084 4141 4216 4276 4277 4337 4367 4425 4684 4693 4798 4808 4819 5039 5170 5316 5569 5779 5794 5861 5930 5947 6028 6134 6146 6162 6242 6257 6302 6326 6336 6434 6443 6808 6849 6926 6931 6952 7073 7078 7216 7348 7371 7408 7414 7439 7630 7844 7867 7871 7047 8014 8180 8186 8411 8473 8518 8547 8588 8766 8772 8779 9003 9097' 9136 9151 9351 9410 9437 9469 9499 9622 9677 9709 9909 9964 9992 10104 10143 10150 10199 10331 10337 10455 10611 10849 10887 10946 11066 11131 11262 11270 11401 11407 11411 11522 11623 11704 11768 11822 12071 12255 12286 12441 12475 12517 12542 12741 12846 12889 12936 12956 12969 13007 13141 13238 13290 13305 13312 13438 13439 13485 13550 13586 13626 13675 13676 13695 13776 13943 13959 14084 14086 14149 14248 14423 14486 14498 14554 14738 14749 14819 14869 14873 14883 15046 15082 15159 15327 15623 15630 15645 15665 15688 15736 16031 16054 16087 16121 16322 16352 16494 16574 16583 16658 16371 16701 16803 16806 16818 16845 16908 17019 17033 17175 17223 17262 17352 17521 17606 17612 17656 17680 17684 17862 18103 18116 18382 18477 18567 18790 18911 18917 18977 19010 19091 19103 39142 19317 19496 19535 19576 19579 19630 19653 19720 19755 19948 19989 20142 20144 20212 20297 20308 20370 20424 20453 20517 20544 20601 20621 20735 20820 20866 21006 21010 21109 21186 21192 21199 21216 21239 21443 21475 21552 21592 21866 Nieten 1027 1091 1137 1199 1262 1293 1323 1350 1365 1416 1432 1434 1443 1454 1466 1468 1524 1601 1615 1620 16-.4 1671 1743 1775 1789 1879 1904 1924 1933 1953 1984 2001 2035 2059 2079 2122 2136 2147 2206 2231 2235 2255 2266 2280 2301 2304 2348 2365 2408 2476 2478 2540 76 2583 2608 2663 2751 2756 2786 2793 2805 2866 2873 2948 2994 3003 3025 3064 3089 3130 3148 3166 3210 3266 3278 3284 3360 3386 3413 342(1 3446 3471 3473 3487 3516 3519 3521 3531 3536 3567 3692 3697 3729 3839 4018 4028 4145 4156 4264 4284 4364 4388 4445 4448 4451 4487 4489 4511 453C 4605 4612 4662 4698 4703 4741 4765 4768 4769 4780 4788 4847 4861 4920 4934 4943 4975 5018 5035 6123 5142 5186 5220 5221 5280 5333 5352 5388 5398 5512 5514 5544 5548 5626 5633 5689 5693 5722 5738 5859 5890 5906 5909 5915 5929 5937 5941 5962 5966 5980 5998 6083 6125 6132 6153 6193 6207 6220 6228 6247 6251 6312 6333 6335 6342 6465 6475 6484 6521 6528 6530 6542 6548 6608 6648 6653 6672 6697 6790 6858 6923 6985 6987 7074 7083 7104 7123 7138 7167 7180 7190 7209 7214 7250 7268 7300 7314 7319 7331 7335 7345 7365 7370 7402 7406 7417 7429 7432 7461 7505 7509 7529 7539 7561 7569 7577 7594 7620 7667 7685 7687 7690 7691 7732 7741 7758 7779 7814 7877 7892 7931 8011 8071 8092 8103 8115 8149 8161 8164 8227 8279 8322 8331 8343 8380 8439 8548 8629 8703 8712 8723 8725 8741 8761 8771 8793 8839 8868 8894 9022 9024 9099 9178 9180 9242 9279 9371 9379 9383 9390 9434 9463 9467 9469 9503 9650 9662 9718 9788 S799 9916 10036 10095 10101 10154 10163 10204 10259 10264 10274 10292 10338 10373 10415 J0416 10446 10456 10459 10464 10490 10492 10585 10601 10624 10627 10638 10648 10660 10676 10705 10801 10819 10864 10904 10971 11021 11049 11106 11156 11178 11215 11294 11314 11315 11364 11376 11419 11497 11523 11537 11539 11551 11562 11565 11604 11611 11679 11723 11746 11749 11809 11821 11835 11847 11875 11877 11892 11899 11903 11943 11947 11951 11958 11962 12012 12026 12054 12083 12104 12149 12196 12228 12237 12256 12268 12275 12315 12327 12374 12454 12466 12499 12515 12573 12580 12594 12596 12620 12739 12758 12777 12876 12971 13009 13016 13020 13021 13089 13091 13099 13176 13225 13258 13280 13282 13284 13340 13365 13388 13397 13418 13494 13504 13508 13546 13556 13565 13699 13719 13754 13762 13843 13844 13862 13872 13987 14000 14001 14021 14025 14031 14069 14144 14159 14218 14261 14263 14282 14442 14456 14474 14527 14532 14534 14553 14581 14585 14598 14661 14664 14693 14694 14697 14704 14724 14770 14774 14842 14857 14868 14894 14940 15024 15033 15047 15073 15089 15099 15110 15129 15168 15171 15175 15201 15202 15212 5236 15271 15309 15408 15440 15480 15520 15538 15561 15562 15628 15704 15770 15819 15825 15877 15885 15972 16001 16938 16083 16091 16110 16142 16238 16239 16254 16327 16337 16372 16374 16475 16496 16615 16620 16740 16744 16810 16840 16859 16892 16909 16941 16955 16974 17039 17056 17076 17157 17159 17182 17194 17202 17218 17239 17286 17301 17401 17403 17306 17432 17440 17466 17468 17493 17504 17532 17562 17583 17627 17749 17761 17-798 17799 17906 17952 18002 18031 18038 18166 18198 18206 18208 18263 18321 18367 18429 18443 18467 18487 18498 18581 18597 18599 18601 18602 18606 18658 18701 18754 18803 18839 18848 18878 18963 18970 18972 18974 18983 19002 19011 19080 19102 19104 19119 19169 19172 19175 19206 19218 19277 19278 19281 19300 19303 19308 19324 19326 19327 19354 19420 19439 19550 19553 19597 19598 19607 19624 19637 19638 19638 19703 19708 19772 19787 19T98 19809 19842 19845 19972 19882 19894 19911 19959 20027 20062 20152 20219 20221 20340 20361 20367 20427 20505 20552 20576 20580 20600 20656 20665 20727 20758 20762 207Ü9 20818 20836 20852 20855 20861 20874 20903 20912 20927 20935 20959 20984 21000 21021 21036 21080 21088 21116 21134 21217 21226 21227 21266 21272 21284 21316 21416 21490 21496 21546 21580 21627 21634 21716 21718 21729 21765 21779 21843 21858 21871 21923 21931 21962 21970 Verbeteringen 5e klasse, 5e lijst: 2968 f 70,— m. z- 20968 f 70.—; 5699 m. z. 5619 f 70.—.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 10