Schitterend geslaagd Hollandia-festijn door Njord gewonnen MAANDAG 5 JUNI 193» CE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 De Varsity-winnaars door Nereus geklopt ZEILWEDSTRIJDEN ONDER IDEALE WEERSOM STANDIGHEDEN Zelden zullen de organisatoren van de Hollandia Zeilwedstrijden wel zulk een medewerking van het weer gehad hebben als gisteren. Zon en wind wedijverden om het verblijf op de Braassemermeer zoo aangenaam mogelijk te maken. Tevens was dit een factor voor een deelname van zeilers zooals Hollandia nog niet gekend heeft, en toen om elf uur het waarschu wingsschot weerklonk was er al een ge zellige drukte zooals er alleen bij zeilwed strijden kan zijn. Gezeild moest worden de z.g. gele baan welke vanaf de starttoren gaat in de richting Leidsohe Vaart, daarna naar het Westmeer, vervolgens via het Paddegat naar het Oostmeer alwaar dan de tweede ronde ingaat. Begonnen werd met de 45 M2. klasse, welke een gemakkelijke zege werd voor de Föhn van Sytthoff, zoowel in de ochtend als in de middagrace. Bij de Draken leverde Moltzer met zijn „Toch" een dergelijke prestatie door ook beide wedstrijden onbedreigd te winnen. De start van het groote veld Regenbogen was zooals steeds een prachtig gezicht. Spoedig nam L. de Wit met de Saenden de leiding, maar doordat hij een kleine aan varing had, gaf hij den wedstrijd reeds spoedig op. Mej. Pam Versluys nam toen de leiding over in haar Duck om deze niet meer af te staan en zij smaakte aldus het genoegen om als eenigste stuurvrouw tus schen al deze „oude rotten" den eersten prijs weg te sleepen. In de middagrace nam de Wit echter op schitterende wijze re vanche en wist met een tiental meters voorsprong op het volgende veld als eerste te finishen. De Olympia jollen lagen reeds vrij spoe dig geheel uit elkaar en met een grooten voorsprong wist S. de Wit zijn Boreas als eerste over de denkbeeldige lijn te sturen. Tweede werd de Ree van Recourt, terwijl Borgerhoff Mulder ditmaal als vierde bin nenkwam. De Sharpies lagen ook reeds dadelijk ver ui* elkaar en bij het ingaan van de tweede ronde had de Sirocco van Fransen reeds zulk een voorsprong, dat er voor de ande ren geen inloopen meer aan was. Een aar dige strijd ontspon zich om de tweede plaats, waarbij de Kohinoor van Rol de snelste bleek te zijn. De 16 M2. klasse gaf een start te zien van twintig scheepjes waaribij er nogal „gedrongen" werd. De overwinning was tenslotte voor Stoenland met zijn Zomer droom, die zioh reeds vrij spoedig uit het veld had losgemaakt. De jollen waren ditmaal niet in zoo groote getale vertegenwoordigd, zoodat er hier van strijd nagenoeg geen sprake was. Dadelijk na afloop der wedstrijden had do prijsuitreiking plaats op de juryboot, waarbij nog vele hartelijke woorden ge sproken zijn en tevens woorden van weer ziens tot alle deelnemers. En zoo kwam het einde van dit driedaag- sche waterfestijn. De uitslagen luiden als volgt: 4 5 M2. klasse: 1. Föhn, st. A. G. Sytt hoff: 2. Blauwe Vogel st. P. Molenaar; 3. Coppelstock, st. J. H. C. Sieverts. Drakenklasse: 1. Toch, st. E. O. Moltzer; 2. Vliegende Hollander st. A. Warners; 3. Zenith, st. H. W. Nyman. Regenboogklasse: 1. Duck, stuur vrouw mej. Pam Versluys; 2. Gree, st. L. Benjamins; 3. Hollandia, st. C. van Stave ren; 4. Eelko, st. W. G. Bergsma. Olympia-jollen: 1. Boreas, st. S. de Wit; 2. Ree, st. H. R ecourt; 3. Wardy, st. J. Lem^tra; 4. Daphnia, st. P. H. R. Bor gerhoff Mulder. 1 2 M2. (Sharpie) k lasse 1. Sirocco st P. M. Fransen; 2. Kohinoor, st. R. Rol; 3. Wielewaal, st. F L. Schimsheimer; 4. Hiphaan, st. H. J. J van Werkhoven. Pampusklassc: 1. Pinguin st. Fok- ke de Jong; 2. Wildebras, st. J. Key; 3. Norremeer. st. W. D. Th. van Werkhoven. WIELRENNEN NEDERLANDERS WINNEN EEN VIJFLANDENWEDSTRIJD Gisteren is te Stockholm een vjjflanden- wegwedstrijd gehouden, waaraan een Ne- derlandsche ploeg deelnam. Nederland met de renners Hofstede, Moeke, Bosma en Van der Heyden behaal de een prachtig succes door de eerste plaats in het landenklassement te bezetten. Ericsson (Zweden) won den wedstrijd "in den sprint in een tijd van 2 uur 59 min. 10.9 sec. Hij maakte een gemiddelde uur snelheid van 33% km. J. J. Hofstede was 3e, O. Moede 4e, A. Bosma 6e en J. P. van der Heyde 10e. Allen noteerden denzelf den tijd als Ericsen, De uitslag van het landenklassement luidt: 1. Nederland 35 p.; 2. Denemarken 31 pt.; 3. Zweden 26 pt.4. en 5. Duitsch- land en Zwitserland beiden 14 pt. SCHULTE VERLIEST DE LEIDERSTRUI Het belangrijkste feit van de derde étap pe der ronde van Duitschland is wel, dat onze landgenoot Gerrit Schulte de leiders trui heeft moeten afstaan aan den Duit- scher Siebelhoff. die met Umbenhauer en Oubron met gelijke totaaltijden op de eer ste plaats is geklasseerd. De derde étappe leidde van Kottbuss naar Breslau, over een afstand van 246.6 km. De wegen waren uitstekend, doch de zon brandde sterk en aangezien het tempo hoog was, werden er bijzondere eischen aan de capaciteiten der deelnemers ge steld. Schulte's achterstand bedroeg bij zijn aankomst ongeveer vijf minuten, waardoor hij van de eerste naar de tiende plaats in de algemeene rangschikking afzakte. De uitslag luidde: Derde étappe Kottbus-Breslau 246.6 km.: 1. Erich Bautz (Duitschl.) 6 uur 40 min. 13 sec.; 2. Spiessens (België) zelfden tijd en 3. Amberg (Zwitserland) zelfden tijd; 21. Schulte 6 uur 45 min. 8 sec.; 28. Middel kamp zelfden tijd. De stand in het algemeen klassement luidt: 1. Siebelhoff 20 uur 2 min. 5 sec.; 2. Ubenhauer idem; 3. Oubron idem; 10. Schulte 20 uur 6 min. 21 sec.; 11. Middel kamp 20 uur 8 min. 19 sec. Het landenklassement luidt: 1. België 60 uur 29 min. 12 sec.; 2. Frankrijk 60 uur 31 min. 12 sec.; 3. Gemengde ploeg, waar de beide Nederlanders toe behooren, 60 uur 37 min. 29 sec. De vierde étappe. Na de teleurstelling van Zaterdag, toen Schulte de leiderstrui kwijt raakte en in het algemeenklassement tot de 10e plaats zakte, heeft de 4e etappe weer wat goed gemaakt. De leiderstrui is den renner, die haar Zaterdag veroverde, weer ontnomen. Siebelhoff moest haar afstaan aan den Zwitser Zimmermann, die na Grysolle in de 4e etappe aLs tweede eindigde. Schulte en Middelkamp reden uitstekend en kwamen als 3e en 4e aan. Schulte bezet nu de 4e plaats in het algemeen klassement terwijl Middelkamp op de 5e plaats volgt. Een fraaie positieverbetering dus van beide landgenooten. De uitslag luidt. Vierde etappe Breslau Reichenberg 219.3 km.: 1. Grysolle (België) 6 uur 34 min. 58 sec.; 2. Zimmerman (Duitschland) zelfden tijd; 3. Schulte 6 uur 39 min. 31 sec.; 4. Middelkamp zelfden tijd; 5. Prior (Spanje); Sztrakati (Duitschland); 9. Wierinckx (België), allen zelfden tijd); 10. Amberg (Zwitserland) 6 uur 42 min. 5 sec.; 11. Bonduel (België) zelfden tyo; 12. Bautz (Duitschland); 13. Spiessens 26 uur 45 min.; 3. Oubron zelfden tijd; 4. Schulte 26 uur 45 min. 52 sec.; 5. Middel kamp 26 uur 47 min. 50 sec.; 6. Hauswald 26 uur 47 min. 58 sec. 7. Amberg 26 uur 48 min. 12 sec.; 8. Scheller 26 uur 48 min. 52 sec.; 9. Weckerling 26 uur 49 min. 2 sec. Het landenklassement luidt: 1. Zwitser land 80 uur 27 min. 47 sec.; 2. België 80 uur 28 min. 20 sec.; 3. gemengde ploeg met o.m. Schulte en Middelkamp 80 uur 36 min. 2 sec.; 4. Frankrijk 80 uur 37 min. 50 sec.; 5. Duitschland 80 uur 41 min. 22 sec. swift-coimbinatie;. De Hollandia-wedstrijden zijn weer ten einde: twee dagen roeien, één dag zeilen. Een uitstekend geslaagd watersportfeest, cat al moge de animo voor de roeiwed- strijden de laatste jaren iets verminderd zijn, ook nu weer uitstekend geslaagd mag worden genoemd. Jammer is het echter, dat er zoo weinig gelegenheid is de roeiwed- strijden te volgen. De smalle weg aan de Lage Zijde kan onmogelijk afdoende het druk gedoe van de wedstrijdvolgenden ver werken. De tweeslachtige houding van de bestu- len der betrokken gemeenten werkt oen gunstig volgen der wedstrijden bovendien heelemaal niet in de hand. In Koudekerk toch is het voor motorrijtuigen verboden de races langs den weg te volgen, in Alphen tan den Rijn echter niet. Dit heeft nu tot •gevolg, dat de auto's met supporters en be langstellenden aan de grens der gemeente Alphen worden opgesteld en dan is er zulk een opeenhooping van wagens, dat er geen doorkomen aan is. Bovendien, de auto's zijn wel drie- en vierdubbel belast met inzit tenden, hetgeen ten eenenmale verboden is. Zulks geschied echter onder het waak zaam oog der Alphensche politie en geluk kig is het weer zonder ongelukken afgeloo- pcn. Maar wat.... indien er eens slacht offers vallen? Moet men ook hier wachten met ingrijpen tot er eenmaal ernstige on gelukken gebeurd zijn. Wij geven autori teiten ernstig in overweging voor het vol gend jaar maatregelen te treffen alvorens net te laat is. De roeiwedsirijden zijn ook den tweeden dag uitstekend geslaagd. Er viel van inte ressante wedstrijden volop te genieten en vooral in de voornaamste nummers van het programma was er volop spanning. Reeds in den eersten wedstrijd, die der Jonge Vier A. werd aardige sport te zien gegeven. Dclftsche Sport. Triton en Maas streden hier om den voorrang, waar bij eerstgenoemde bewees over een uitste kend getrainde ploeg te beschikken. Zij neeft dan ook voortdurend de leiding ge had, reden waarom de Triton-stuurman poogde den achterstand in te lóopen door uil zijn baan te gaan. Dit werd de ploeg echter noodlottig, v/ant de Maas, die op de derde plaats lag, kwam tegen het einde flink bij en een aanvaring was het gevolg, /oodat de Utrechtenaren werden gediskwa lificeerd. De Overnaadsche Vier werd voornamelijk een stijjd tusschen Triton en de Hoop, die elkaar niet veel toegaven, doch waarbij de Utrechtenaren zich beslist de sterkeren toonden. De race dor Oude Vier werd met bijzondere belangstelling tegemoet gezien, om de vraag of Laga haar superioriteit van de Varsity zou bevestigen. Simon de Wit zat thans slag bij Nereus, hetgeen een aanmerkelijke versterking van de Amster- o'amsche ploeg beteekende. Reeds onmid dellijk na den start was het te zien, dat Njord in dezen strijd geen rol zou spelen <n dat het dus zou gaan tusschen Laga en Nereus. Er ontspint zich al dade lijk een hardnekkige strijd tusschen beide ploegen. Boord aan boord strijden zij om de leiding, welke tegen de helft der baan m het voordeel van Nereus uitvalt. De Amsterdammers hebben op 1000 Meter een iengte voorsprong, terwijl Njord twee leng ten achter Laga volgt. De Delftenaars slaan dan venijnigen spurt, welke hen weer ge lijk brengt met Nereus en na een uiterste krachtsinspanning slagen zij er zelfs in de leiding te nemen. Spannender wordt de ace naarmate het einde in zicht komt. Nereus loopt geleidelijk weer in en op 500 M. voor de finish begint de ploeg reeds aan den eindspurt. Laga is dan nog slechts 1 meter voor, maar spoedig liggen de ploegen weer gelijk, de Amsterdammers nemen de leiding en vergrooten hun kans op de overwinning, als zij den laatsten eindspurt van Laga schitterend afslaan. De uitsteken- d'. Nereusploeg wint ten slotte met een halve lengte voorsprong. In hel nummer Jonge Acht B. ging etc strijd tusschen Argo, Njord en Aegir. Ook hier was spanning, tenminste tusschen Njord en Aegir, wijl Argo dadelijk reeds op den achtex-grond lag. Toen een kwartgedeelte van de baan was afgelegd had Njord met een halve lengte de leiding, doch op 1000 meter was Aegir erin geslaagd weer gelijk to komen. Daarna was het de beurt van de Groningers. Zij i-amen op hun beurt de leiding en ondanks Njord fel spurtte om het verschil te niet te doen liep de Aegir-ploeg nog iets uit om tenslotte met ruim één lengte verschil te "winnen. In het nummer Lichte Vier tus schen Argo, Triton en Laga deden de Wa- geningers aanvankelijk het beste hopen. Zij maakten een uitstekenden indruk; na- da» de drie ploegen op de helfu der baan gelijk hadden gelegen, nam Argo de lei ding, doch deze inspanning bleek te veel van de kracht der roeiers gevergd te heb ben en zij zakken af, geraken vermoeid en moeten tenslotte opgeven. Triton had de leiding veroverd en won met 1% lengte vcor Laga. De strijd in de Oude Skiff leverde een fraaie x.cge op voor den Leythe-skif- feur G. J. Velds tegen wien H. D. Logger van Poseidon geen kans had. Velds won zooals hü wilde met tal van lengten. Ook de Damesnummers trokken veel belangstelling. In den strijd der Ach ten liet de Vliet-ploeg keurig stijlwerk zien, maar de Nereus-ploeg was iets sneller en eindigde met een lengte voorsprong. Een nieuwigheid voor deze wedstrijden en voor ons land eveneens was het nummer Quadruple scull, een boot met vier dames en acht riemen. Een Duitsche vinding, waar men het voor de ontwikkeling van de vrouw ongewenscht aoht met één riem te roeien. Onaardig staat het in ieder geval niet en voor het nummer bestond veel in teresse. De Hoop-ploeg won van het Spaar- ne en De Vliet. De Jonge Achl werd een fraaie zege van de Amstel op Triton en Laga, ter- wyli de Lichte Vier meer strijd leverde dan algemeen verwacht werd, want Aegir gaf Laga uitnemend partij. De Gro ningers hadden zelfs eenigen tijd de leiding, maar na een vinnigen eindspurt won de Delftsche ploeg toch met neuslengte. Het hoofdnummer van de Hollandia-wed strijden, de Oude Acht, ging tus schen Laga, Nereus en Njord. Volgens in siders zou de strijd hier wel gaan tusschen Nereus en Laga, maar Njord dacht er an ders over en boekte hier een fraaie zege. Vrijwel gelijk gaan de ploegen van start en het duurt even alvorens er teekening in clen strijd komt. Dit geschiedt als Nereus cJe leiding neemt, maar reeds spoedig heeft Njord den kop genomen. Dan komt Laga opzetten en deze ploeg neemt op haar beurt de leiding. Zoo gaat de strijd eenigen tijd gelijk op, maar dan komen de Leide- naars onweerstaanbaar naar voren. Met krachtiger, rustigen slag verwerven zij op nieuw de leiding, zij vergrooten him voor sprong tot ruim een lengte en de strijd is tenslotte in hun voordeel beslecht. Ontzaggelijk is het gejuich van den Njord-aanhang, als de ploeg door de finish gaat. Waterballetten zijn er het gevolg van en de vreugde wordt nog grooter als om geroepen wordt, dat de Leidenaars defini tief beslag op den Bertha-prijs hebben ge legd. Weer springen enthousiastelingen in den Rijn om even later tot de ontdekking te komen, dat zij voor niets een bad heb ben genomen, wanneer het foutieve be richt wordt herroepen. De winnende ploeg bestond uit: J. A. Reus (boeg), P. A. E. Renardel de Lavalet- le, P. Niks, H. K. Roessingh, W. K. Gunst, W. Tj. Hepkema, H. v. d. Swaay, D. J. Koeleman, (slag), en W. T. de Vries (st.). De uitslagen zijn: Jonge vier A: 1. Delftsche Sport 8 min. 29.6 sec.; 2. Maas, op 1% lengte; Tri ton uitgesloten. Jonge Skiff A.: 1. J. van Blerkom, Lcga, 9 min. 27.4 sec.; 2. R. E. J. A. Marres. Laak, op 3% lengte. Overnaadsche Vier: 1. Triton, 8 min. 27.2 sec.; 2. Maas op 1% lengte; 3. Delftsche Sport, ver achter. OudeVier: 1. Nereus, 7 min. 53.6 sec.; 2. Lage, op lengte; 2. Njord, ver achter. Jonge Ac h tB.: 1. Aegir, 7 min. 13.2 sec.; 2. Njord, ruim.l lengte; 3. Argo, ver achter. Lichte skiff: 1. E. J. Zeegers, Hoop, 10 min. 27.6 sec.; 2. H. T. van Schaick, Am- stel, ver achtei*. Lichte Vier: 1. Triton, 8 min. 35 sec.; 2. Laga, op 1 lengte; Argo opgege ven. Stijlroeien Dames Skiff Jun:. 1. mej. M. C. Gaastra, Dordrecht; 2. Mej. C. M. van Buurcn van Heyst, Laak. Stijlroeien Dames Vier Sen.: 1. Vliet, 2. Viking. Stijlroeien Dames Skiff sen.: 1 mej. E. Klein, Hoop; 2. mej. B. J. Stom, Willem III. Ou d e T w e e 1. Willem III, 9 min. 31.4 scc.: 2. Amstel, meerdere lengten; 3. Tri ton. Oude Skiff: 1. G. J. Veldts, Die Ley- the, 9 min. 8 sec.; 2. D. Logger, Poseidon, verscheidene lengten. Stijlroeien Dames Acht: 1. Ne reus 4 min. 0.6 sec; 2. Vliet, 1 lengte; 2. Willem III, 2 lengten. Dames Quadr. Skiff: 1. Hoop 4 min. 17.8 sec.; 2. Spaarne, 1 lengte; 3. Vliet 1 lengte. Jonge Acht A.: 1. Amstel 7 min, 18.4 sec.; 2. Triton, 1 lengte; 3. Laga. Vier zonder stuurman: 1. Laga 7 min. 40 sec.; 2. Aegir, neuslengte. Double sculling outrigge d Spaarne row over, 9 min. 0.8 sec. Oude Acht: 1. Njord 7 min. 8 sec.; 2. Laga, halve lengte; 3. Nereus. De prijswinnaars. Njord stond bovenaan in de lijst der prijzenwinnaars. Zij legde evenals Laga beslag op drie eerste prijzen, maar daar onder was voor de Leidenaars het hoofd nummer. Njord won dus de Oude Acht, de Overnaadsche Twee en de Jonge Twee B. Laga: Jonge Twee A, Jonge Skiff A en Vier zonder stuurman; Willem III 2: Over naadsche Skiff en Oude Twee; Triton 2: Overnaadsche Vier en Lichte Vier. Eén overwinning behaalden: Delftsche Sport: Jonge Twee A.: Aegir: Jonge Acht B.; De Hoop: Lichte Skiff; Die Ley the; Oude Skiff; Ams*el: Jonge Acht A.: Ne reus: Oude Vier; Posendon: Jonge Skiff B. Bij de dames stond de Dordt met de Hoop bovenaan met 2 overwinningen; Dordt: Jonge Skiff cn Vier Jun.; Hoop: Skiff Sen. en Quadrupte Scull. Daarna volgden: de Vliet: Jonge Vier; Delftsche Sport: Skiff en Nereus: Achtriems. Jollen klasse A.: 1. 't Keggetje, st. J. W. v. d. Berg Jr.; 2, Repl, st. J. Volle- bregt; 3. Hans, st. A. H. van Vliet Jollenklasse B.: 1. Hotsie Totsie, stuurvi*. mej. N. van Dieten; 2. Sterna, st. Lex Ói*ootenhuis; 3. Duimelot, stuurvr. mej. W. de Voogt; 4. Joy, st. H. Wesseling. B. M. klasse: 1. Adr., St. P. Leeuwis; 2. Wig, st. A. v. d. Nap; 3. Wio, st. H. A. Davidson. N. N. 16 M2. klasse: 1. Zomerdroom, st. W. J. C. Steenland; 2. Weeda, st. H. Bra- kema; 3. Jan van Gent, st. J. van Dusscho- ten; 4. Markol, st. O. de Roos; 5. Hilda III, st. W. E. van Schelven. Vrijbuitersklasse: 1. Jan Haring II, st. H. A. A. Struyken: 2. Graaf de Lu- mey, st. S. Fonteyn; 3. Störtebeker, st. Romke de Vries. Middagwedstrijden: 45 M2. klasse: 1. Föhn. st. A. G. Sytt hoff: 2. Coppelstock, st. J. H. C. Sieverts; 3. Blauwe Vogel, st. P. Molenaar. Drakenklasse: 1. Toch, st. E. O. Moltzer; 2. Cavalier, st. Jhr. Mr. Benthem v. d. Berg; 3. Vliegende Hollander, st. A. Warners. Regenboogklasse: 1. Saenden, st. L. de Wit; 2. Eelko. st. W. Bergsma; 3. Hollandia. st. C. van Staveren; 4. Spaarne, st. H. Schmitz. Gisteren werd verreden de tweede zo- mercompetitierit, bestaande uit een handi cap peletonrace voor de A. en B. klassers over 40 km. en voor de C-klassers over 17.5 km. Het weer was zeer mooi met eenigszins sterken wind; er was tevens veel belangstelling aan den start. Zooals ge bruikelijk vertrokken de renners als door de Sportcommissie w^s bepaald. Bij het doorgaan der eerste ronde passeerden als een en twee J. Vei-schoor en J. Riethoven (oude bekenden in de wielersport) op twee minuten gevolgd door vijf A klassers, waarvan C. de Haas en F. v. d. Berg moes ten opgeven, resp. voor kettingpech en spierkramp. De uitslag der A klasse was als volgt: 1. J. Verschoor; 2. J. Riethoven: 3. W. Rijsbergen; 4. N. de Romijn; 5. C. v. Leeuwen. Bij de B-klassers passeerde aan den kop J. L. van Klinken bij het door gaan der eerste ronde onmiddellijk gevolgd door F. Sleyser, doch deze poging mislukte: beide renners werden door de achtervol gers ingehaald. Bij den eindspurt van deze categorie zagen wij een mooien sprint tus schen van Klinken, die een weinig was uitgeloopen op het peleton, en Joop Laven. Daar van Klinken omkeek in den spuri, kostte hem dit de eerste plaats. De uitslag was als volgt: 1. J. Laven, 2. J. L. van Klinken, 3. B. Kruit. 4. T. Herreur, 5. A. Versluis, 6. F. Boske. Beide laatstgenoemden hadden 200 meter voor de finish een valpar tij, door het afloopen van een tupe. In de C-klasse was de uitslag: 1. A. Kruit, 2. A. Marijt, 3. C. Fasel. Een zeer aardig en sprint zagen wij tusschen Kruit en Marijt, welke wederom op overtuigende wijze werd ge wonnen door A. Kruit. WEDSTRIJDEN TE HEEMSTEDE De uitslagen van de gisteren gehouden wedstrijden zijn: Koppelomnium: sprint, tijdrit en achter volging. Sprint over 3 ronden: J. Bos wint van M. Reyes, laatste 200 M. 13.6 sec.: F. Her- bershoff wint van H. Hoek laatste 200 M. 13.6 sec. Tijdrit over 2 ronden: H. Hoek 27.4 sec.; Reyer 29.4 sec.; J. Bos 28 sec.; F. Herbers- hoff 28 sec. Totaaltijd BosHerbershoff 56 sec.; to- taaltijd ReyerHoek 56.8. sec. Koppelachtervolging over 20 ronden: Herbershoff gaf op na 13 ronden, Bos werd na 16 ronden ingehaald: Tijd van Hoek Reyer 4 min. 18.6 sec. Totaalstand koppelomnium: BosHer bershoff 7 punten; HoekReyer 5 punten. Klassementswedstrijd over 40 ronden: 1 Simons 5 punten; op 2 ronden; 2. B. Schef- fer 9 p.; 3. J. van Hekken 8 p., 4. A. Floor 8 p., 5. W. Dragtrop 4 p. Koppel wedstrijd voor amateurs en on- afhankelijken over 40 K.M. 200 ronden met 4 klassementen; 1. J. en S. Bos 12 punten 59 min. 42.8 sec.; 2. H. BanenJ. Valk- man 10 p., 3. H. HoekJ. v. Hekken 8 p., 4. A MullerD. Grootes 6 p.; 5. P. KrolA. Floor 5 p.; 6. Boelekamp—Simonis 3 p.; 7. B. SchefferTh. Drost 0 pnt.; 8. F. Her bershoffC. Pistoris 0 p.,; op 1 ronde: 9. M. de ReyerJ. Hellenaar 0 pnt. CRICKET L. C. C.—HAARLEM II. Gewonnen door L.C.C. met 108 runs op de eerste innings. L.C.C. 158. C. J. Metsch 20, J. Hopp 16, P. Kantebeen 25, t. Kantebeen 32, J. Ha genaar 32 not out. Abendanon 753, van den Berg 230, Elzinger 148, Haarlem 50 (Viruly 12, Elzinger 15). A. van Es 611, T. Kantebeen 324. Haarlem tweede innings 15 voor 1 (op gegeven door L.C.C.). Viruly 12. r.I.o.—ajax (L.). Gewonnen door Ajax (L.) met 72 runs op eerste inning. R.I.O. eerste innings 75 (D. van Gemen 18, A. Vos 36 not out) A. van Oudgaarden 937, Ch. Wenting 137. Ajax eerste innings 147 (J. Zwanen burg' 12, J. Dozy 51, H. van Breen 58). D. van Gemen 435, J. G. H. Wollers 346, G. Dolman 213. PAARDENSPORT wedstrijden der l. o. j. v. Zaterdag werden door dc L. O. J. V. de reeds eerder aangekondigde wedstrijden op de Maaldrift gehouden. De wedstrijden bestonden uit een Tally-ho, gelukspringen en een behendigheidswedstrijd. De uitslagen waren als volgt: Tally-ho: 1 Jkvr. M. L. Just de la Paisieres 2 min. 22 sec.; 2. Mej. C. H. D. den Brinker 2.27; 3. mej. N. Kanbier 2.30; 4. des. Ie It. J. C. K L. van Wely 2.30; 5. res. Ie lt. E. F. K. Michielsel 2.32; 6. res. kapt. A. van Ek 2.36; 7. mej. W. Wagtendonk 2.37. Gelukspringen: Buiten mededinging 2e lt. H Jetten 7 hindernissen in 49 sec. 1. res. Ie It. J. C. K. L. van Wely 7 in 57 sec., 2. res. kapt. A. van Ek 7 in 71 sec., 9. res. Ie lt. W. de Gast 7 in 83 sec. 4. res. 2e it. E. F. K. Michielsen 4 in 48 sec. 5. Jkvr. M. L. Just de la Paisières 3 in 46 sec. 6. mej. N. Kanbier 3 in 50 sec. Behendigheidswedstrijd: (bestaande uit het rijden van een uitgezet zig-zag par cours naar een plaats waar te paard een jas moest worden aangetrokken. Daarna op dezelfde wijze terug). 1. res. Ie lt. P. O. F. M. Cremers 80 sec. 2. res. Ie It. J. C. K. L. van Wely 90 sec. 3. mej. N. Kanbier 91 sec. 4. res. Ie lt. Walta 95 sec. 5. res. Ie lt. W. de Gast 104 sec. 6. mevr. E. Lietwieler 107 sec. Met een toepasselijk woord werden de prijzen te ongeveer 5 uur door den luite nant Snor uitgereikt. De heer Rijsdijk be dankte het bestuur voor de wedstrijden. draverijen te hilversum. Frances May wint de handicap draverij le klasse over 2000 Meter. De uitslagen van de draveiijen, welke Zondag te Hilversum werden gehouden, luideA als volgt: Frits-prijs: aanmoedigingsdraverij voor 3-, 4- en 5 -jarigë Nederlandsche paarden, afstand resp. 1610. 1630, 1650 M.: 1. Cap tain Norton, eig. M. P. W. van Renswoud, Wassenaar. K.M.-tijd 1 min. 38.8 sec.; 2. Camelia, eig. J. de Vlieger, Nieuw-Ven nep. Fanfare-prijs: handicapdraverij le klas se, afstand 2000 M.: 1. Frances May, eig. B. de Vries, Oranjewoud, K.M.-tijd 1 min. 26.3 sec.; 2. Calumet Donald, eig. stal Gruno, Groningen. Freckles-prijs: pr ij zendraverij: 1. Abdul lah Scot, eig. stal Gruno. Groningen, K.M.- tijd 1 min. 28 sec.; 2. Xilandra G., eig. D. de Graaf, Amsterdam. Brooklyn-prijs: ren de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder, afstand 2000 meter: 1. Marchette, eig. mr. G. L. Kep- per, Den Haag, tijd 2 min. 28 sec.; 2. Pa- magne, eig. S. J. Graaf van Limburg Sti- rum, Oosterbeek. Flora Mac Elwyn-prijs: heatdraverij 3e en 4e klasse, afstand 1650 M.: 1. Abdul, eig. D. de Graaf, Amsterdam, K.M.-tijd 1 min. 32 sec.; 2. Allouez, eig. J. de Vlieger, Nieuw-Vennep. Fatima-prijs: korte baan handicapdrave rij. afstand maximum 790 M.: 1. Boy, eig. stal B. tijd 1 min. 4 sec.: 2. Lillian W. Ax worthy, eig. stal God Luck; 3. Frances Mey, eig. B. de Vries.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 14