PRIESTERWIJDING IN DE ST. BAVO TE HAARLEM MGEVING VRIJDAG 2 JUNI 1939 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal morgen in de Kathedraal van St Bavo de H. Priesterwijding toedienen aan de volgende Eerw. Heeren uit de Omgeving Eerw. Heer A. A. v. d. Voort, Eerw. Heer M. Out, Eerw. Heer G. Groot Eerw. Heer J. Loerakker Eerw. Heer Grimbergen Eerw. Heer J. Huibers Eerw. Heer J v. d. Kley Zoeterwoude. Hillegom. Hillegom. Hillegom. Katwijk. Wassenaar. Leidschendam. Van den Eerw. Heer M. Klijn uit De Kwakel, die morgen eveneens de H. Priesterwijding ontvangt, kunnen wij door omstandigheden geen foto publiceeren. HILLEGOM De droogte. Ook hier begint zich de langdurige droogte te doen gevoelen. De bloembollen die nog in vollen groei moeten „zetten" sterven vlug af, het geen op 't gewas van invloed is. Reeds thans staat vast, dat de oogst zeker 25 pet. beneden die van 1938 zal zijn. De Beurs. De Hillegomsche Beurs werd gisteren door 84 personen bezocht. De handel was nog weinig beteekenend. Er waren geen bloemen. Demonstratie E.H.B.O. Woensdag avond organiseerde de E.H.B.O. onder lei ding van den hear L. Schoonderbeek bij het Spoorwegstation een openbare demon stratie die in alle opzichten goed geslaagd is. De publieke belangstelling was groot, terwijl ook van luchtbeschermingszijde groote interesse werd betoond. De onderstelling was dat bij een nood landing van een vliegtuig brisant- en gas bommen omlaag waren gekomen die na tuurlijk de noodige verwoestingen en ver wondingen teweeg hadden gebracht. Het was dan ook een respectabele gascolonne die uitrukte, voorzien van gasmaskers, om de door gas besmette personen te gaan hel pen. Ziekenauto's en daartoe ingerichte vrachtauto's reden af en aan om de ge wonden naar de bloembollenschuur der firma Gebr. Van Zanten te brengen, waar de heeren doktoren de helpsters en helpers een klein examen afnamen en de geno men maatregelen inspecteerden. Zij waren vol lof over de vlotte wijze waarop de oefening verliep. Verkooping. Gisteravond had de ver koop bij afslag plaats ten overstaan van Notaris D. Lodder in hotel Sistermans van het burgerwoonhuis Weeresteinstr. 73 al hier. Het perceel was ingezet op f 3125. Het werd op 375 gemijnd door den heer Joh. Veenman q.q. alhier. KATWIJK Het loon in den tuinbouw. Naar we vernemen heeft de Rijksarbiter inzake de loonen in de tuinbouwbedrijven in Kat wijk, Rijnsburg en Valkenburg 'deze loo nen vastgesteld op 8 zomermaanden 17 en 4 wintermaanden 16 per week. „De Strandloopers". Onder schitte rende weersomstandigheden hebben „De Strandloopers" hun eerste afstandsmarsen geloopen, welke was uitgeschreven door de Chr. W.S.V. „Steeds Voorwaarts" te Den Haag. Het parcours leidde door de prachtige omgeving van de Residentie. De afstand bedroeg 35 K.M. „De Strandloo pers" hebben de eer van hun club hoogge houden; dit bewijst wel het feit, dat de 2de groepsprijs werd behaald. Botsing. De bouwondernemer Ant. T. is, rijdende op zijn motorrijwiel, door een auto aangereden, waardoor T. vrij erge verwondingen aan handen, hoofd en an dere lichaamsdeelen opliep. Hij moest met een auto naar zijn woning worden ver voerd en zal voorloopig zijn werkzaamhe den niet kunnen verrichten. Naar we ver namen moet de autobesturder de schuldi ge zijn. Het motorrijwiel, een van zwaar model, werd mede erg beschadigd. Het was pas nieuw. Succes! Een bloempjesdag ten bate van „Santos" (steun aan Nederl. tubercu lose onbemiddelde standgenooten) lever de, dank zij de buitengewone activiteit van eenige jongedames, het prachtige resultaat op van 128.87. Personalia. Voor het examen Alg. Handelskennis zijn van Katwijk geslaagd P. Zuyderduin, G. H. Brouwer, J. de Best, J. A. de Best Gz„ J. de Best, J. A. de Best Lz. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUWOVERZICHT. De winterproducten kunnen thans ge voegelijk uitgeschakeld worden. Er zijn nog wat Kroten en een klein kwantum Prei, doch vermeldenswaard zijn deze aanvoeren niet. Het verloop is in het al gemeen niet ongunstig geweest. De mid- denprijs is van alle artikelen, Uien, Prei, Witlof, Kroten, Waspeen en de diverse koolsoorten lang niet slecht geweest. Be ter dan met de voorjaarsgroenten waarme de het tot dusverre onbevredigend ging. Een enkele dag ging een bepaald product wel eens vrij goed weg, doch dooreen ge nomen is er geen winst gemaakt. Integen deel. Spinazie van den kouden grond va rieert steeds tusschen den minimumprijs van 1.50 tot 3.—. Deze hooge prijs al leen voor extra partijen en als er iets aan mankeert is de belt de afnemer. De meeste producten hebben het al eenige dagen te kwaad voor wat betreft de droogte, ook dus de Spinazie en de Radijs in nog erger mate. Radijs gaat voor ƒ0.60 tot ƒ1.25 en wat deze prijs niet kan opbrengen draait door. Radijs gaf dit seizoen gemiddeld een slechte opbrengst. Rabarber heeft lang een goede noteering gehad, doch ook dit artikel kon zich niet handhaven en bracht slechts van ƒ2.20 tot ƒ3.10 per 100 bos op. Raapstelen hadden ook geen belangstelling meer en konden niet meer opbrengen dan 0.40 to 0.60 per 100 bos. Sla heeft lang een goed noteering gehad, doch ook hier mede is het de laatste dagen geheel mis geloopen. De maatregelen tegen de Colo radokever zullen hieraan wel niet vreemd zijn. De kwaliteit is ten gevolge van het koude weer van de laatste paar weken heel wat minder geworden. Het product is niet meer geel en malsch, doch groen en stug. De noteering liep sinds enkele dagen terug van 2.30 a 4.20 tot f 1.a 1.60 per 100; en de verwachting is niet gunstig. De vroege aardappelen zullen dit seizoen niet vroeg aan de veiling komen. De ge wassen zijn niet vroeg en nu staan de aardappelen al eenige dagen op een flin ke bui regen te wachten. Dit laatste kan ook van de jonge bos- peen gezegd worden. De gewassen staan goed, ook op den kouden grond, doch de droogte speelt dit product parten. Maar de kouden grondpeen zal niet vroeg zijn, ten zij, zooals gezegd, er wat regen komt. LEIDSCHENDAM Groot Muziekconcours. Op Zondagen 18 en 25 Juni a.s. zal in de buurtschap Stomp wijk het groote muziekconcours plaats vinden, welk concours is uitgeschre ven door den bond van R.K. Muziekgezel schappen in Z.-H. ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de R.K. Fanfare „Ju liana" te Stompwijk. In het eere-cómité hebben zitting naast Pastoor Floor en Kapelaan Klaver, burge meester Keijzer, de heeren wethouders, de gemeente-secretaris, de heer H. J. van Delft, voorzitters van diverse organisaties, enz. Het uitvoerend comité met aan het hoofd burgemeester Keijzer waarborgt een volkomen welslagen van het concours. Nadere mededeelingen betreffende pro gramma, enz. volgen; alleen willen wij nog vermelden, dat niet minder dan 24 gezel schappen in de diverse afdeelingen aan het concours zullen deelnemen. Plechtige Eerste H. Mis. Morgen zal de Weleerw. heer J. v. d. Kleij, die dien dag te Haarlem de H. Priesterwijding zal ont vangen, op feestelijke wijze worden inge haald. Om 7 uur zal de stoet bij café „Cen traal" aan den Vlietweg worden opgesteld. Na de ontvangst van den jongen priester zal de stoet van fietsers, garde d'honneurs, gymnastiekvereenigingen, K.J.C., St. Jans knapen, enz. onder de toonen van de har monie „St. Cecilia" langs Vlietweg, Veene- straat, Damlaan, Pr. Julianaweg naar de ouderlijke woning trekken, waar de stoet zal ontbonden worden. Maalderij „Nooit Gedacht". Gisteren avond hield de Coöp. Malerij „Nooit Ge dacht" haar algemeene ledenvergadering in hotel „Dc Zwaan", welke vergadering door 104 leden was bezocht. De rekening en verantwoording van het bestuur, het rapport van de commissie tot nazien van de balans, alsmede het rapport van den accountant werden goed gekeurd. Uit de balans en winst- en ver liesrekening bleek, dat de kilogramomzet in het afgeloopen jaar is gestegen met NOORDWUK Gouden Professiefeest Zuster Nicolasine J. M. J. Zondag 4 Juni zal de Eerw. Zuster Ni colasine haar gouden professiefeest vieren. De jubilaresse, meer bekend bij de pa rochianen als de „piano-zuster", heeft met lusschenpoozen meer dan 37 jaren te Noordwijk doorgebracht. Ongetwijfeld zul len vele parochianen de jubilaresse bij deze gelegenheid willen feliciteeren, waarvoor gelegenheid bestaat Zondagmiddag van 24 uur in het Zusterhuis aan de Bronck- horststraat. 300.000 K.G. Met uitzondering van stroo en dergelijke producten werd een hoe veelheid afgeleverd van 4.760.000 K.G. De doorsneeprijs welke in 19321933 5.32 per 100 K.G. bedroeg, was voor 19381939 7.74, welke verhooging voor een niet onbelangrijk deel komt door de lasten der monopolieheffing op granen. Afgeleverd werd 2.286.000 K.G. in den vorm van ver schillende door de malerij geproduceerde mengmeelen of veekoeken. In 19311932 voor de oprichting van de Landbouw-Cri- sis-Organisatie had de malerij een omzet cijfer van ruim 6 V, millioen K.G., welke teruggang uitsluitend het gevolg was van de doorwerking der landbouw-crisismaat- regelen. Thans valt te constateeren, dat het afzetgebied regelmatig omhoog gaat en sedert 19351936 een stijging aangeeft van 563.000 K.G. Uit het verslag van de commissarissen bleek, dat het bestuur de financieele po sitie van de vereeniging heeft kunnen verstevigen en het stelt derhalve den le den voor de netto winst ad 5.332.94 te verdeelen als volgt: a, aan leden uit te keeren 5 pet. dividend op de door hen als inleggeld gestorte bedragen; b. toe te voe gen aan de reserve-debiteuren een bedrag van 1.066.50; c. voor afschrijving te be stemmen 2.809.25 en d. toe te voegen aan het fonds tot dekking van eventueele verliezen op eenig boekjaar 919.26. In het bestuur werden herkozen de hee ren H. A. Koot en C. J. van Bohcmen en tot commissarissen de heeren J. C. M. van Wijk en S. Onderwater. Na oen geani meerde rondvraag werd de vergadering gesloten en kregen alle aanwezige leden een kistje sigaren van 50 mee naar huis. Aanrijding. Op den Veurscherstraatweg werd giste ren de tuinarbeider P. A. v. d. Kr., die zich op zijn fiets huiswaarts begaf, aangereden door een hem aöhterop komende vracht auto, geladen met hout van de firma Hoe ken uit Leiden. Van der Kr. werd over de straat geslingerd en bekwam hierbij een gebroken duim, een gescheurde hand, di verse verwondingen aan armen en beenen, terwijl zijn sChouder uit de kom was ge schoten. Door de politie wordt een onder zoek ingesteld. Kwajongenswerk. Door den heer Kemp werd heden bij de politie aangifte gedaan, dat de 16 jarige A. V alhier op 2en Pink sterdag de aardigheid had om de echt- genoote van K die bij hem achter op de duo van zijn motorrijwiel gezeten was, met een stok een klap toe te brengen op den schou der, welke klap danig aankwam. Toen de heer Kemp den jongen over zijn daad wil de onderhouden, vluchtte deze den polder in. Van een en ander werd procesverbaal opgemaakt. Diefstal. Bij de politie, alhier werd aangifte gedaan door den heer Reef, aan nemer van den Rijksweg 4a, dat onbeken den van zijn auto een reserveband met wiel hadden ontvreemd. De politie stelt een on derzoek in. LISSE Bouwvergunningen. Burg. en Weth. dezer gemeente hebben aan de Gebr. van der Stelt te Haarlemmermeer vergunning verleend tot het bouwen van een schuur in den Rooverdbroekpolder te Lisse, alsmede aan den heer G. van Houten te Lisse tot het veranderen van de voorgevels van de per- ceelen Kanaalstraat nos. 150 en 152. Inenting tegen diphterie. Voor hen die op 16 Mei j.l. voor de eerste maal zijn inge ënt tegen de diphterie is de gelegenheid opengesteld om op Dinsdag, 6 Juni a.s. voor de tweede maal te worden geënt en wel voor de kinderen van het dorp des morgens om 10 uur in het gymnastieklokaal van de R.K. Jongensschool par. St. Agatha en des morgens om 11 uur voor de kinderen van het buurtschap „de Engel" in het wijkge- bouw. Geboren: Johanna Cornelia Wilhelmi- na Geertruida, doohter van L. W. Berbec en G. A. J. van der Zwet. Petrus Johan nes ALoysius, zoon van J. F. Th. Dahlkamp en E. van Diest. Sophia Maria, dochter van C. Lemmers en S. Heemskerk. Wil lem Petrus Al'bertus, zoon van P. Faas en W. C. Does. Anna Sophia, dochter van A. W. van Noort en J. M. A. Warmerdam. Ondertrouwd: Theodorus Hendrikus Anthonius Klink, 33 jaar en Theodora Christina Maria Romijn 25 jaar. Getrouwd: M. A. Sprokkeleniburg te Noordwij kerhout en J. M. van den Berg, alhier. J. D. van der Ploeg te Noordwij - kerhout en A. van der Voort, aLhier. J. B. Opdam te Noordwijkerhout en J. van der Voort, allhier. G. P. Beelen en A. A. van Zeist. M. ian der Leeden uit Noorde loos en T. Beukers, alhier. Overleden: Jacobus van der Voort, 14 jaar. Jacob Visser, 71 jaar, echtg. van G. den Boer. Gevestigd: C. W. de Vos, gcb. Geer- lings, uit Leiden. J. A. W. van Heusden uit Amsterdam. S. Verdoorn uit 's-Gra- venihage. A. J. Turnhout gob. Boelé uit Hillegom. P. Th. Zwetsloot en gezin uit Voorhout. M. van der Zaal gob. Roeven uit de Lier. A. GuLdemond geb. Borst uit Bloemendaal. C. Hagoman uit 's-Graven- hage. RIJNSBURG Tuinbouw. Het raakt ten einde met de Rijnsburgsche winterproducten en dank zij het koele weer bleef de prijs op goed peil. Prei van 9.tot 12.50 mag een redelij ke prijs genoemd worden. Waspeen bracht van 12.50 tot f 17.30 per 100 K.G. op. Maar het wordt tijd dat het artikel weg gaat. En kroten gingen ook wat beter. Betaald werd van 1.50 tot 2.50 per 100 K.G. Radijs ging voor 0.60 tot 1.10 per 100 bos. Nog een veertien dagen en dan worden de vroe ge aardappelen verwacht. Mogelijk ookfde eerste bospeen van den kouden grond. SASSENHEIM Een nieuwe manier van sorteeren. „Eenvoud is het kenmerk van het ware", was de opmerking van een der aanwezigen by de demonstratie van een nieuwe sor- teermachine voor bloembollen. Inderdaad, als men de machine, die een minimum-capaciteit heeft van 50 mand per uur, ziet werken, verwondert men zich dat men niet eerder op dit eenvoudige idee is gekomen. Aan de vakpers overlatende alle details te beschrijven, volstaan wij met te vermel den, dat het schud en rolsysteem geheel is verlaten, maar de bollen thans heel voorzichtig van de eene maat op de an dere worden gelegd. Driemaal wordt een zelfde kaliber geprobeerd, en in het geheel krijgt men 9 sorteeringen. Een groot voordeel is ook dat de bollen, na door de maat gevallen te zijn, door een loopende rubber-band verder getranspor teerd worden, zoodat het dikwijls zoo scha delijke vallen, zooveel mogelijk wordt voorkomen. Ook voor kleinere bedrijven, die dik wijls met de ruimte moeten woekeren is deze sorteermachine een openbaring. Door het feit, dat de manden aan een kant staan kan de machine tegen de muur geplaatst worden. Deze machine, die een omwenteling in de sorteering van bollen teweeg brengt, wordt in den handel gebracht door een fir ma te Sassenheim en wordt door deze fir ma gaarne gedemonstreerd. VOORSCHOTEN Personalia. Voor het schriftelijk en mondeling examen middenstandsdiploma algemeene 'handelskennis slaagde onze dorpsgenoot de heer J. Gussenn'hoven, die zijn opleiding genoot bij den heer B. P. de Wousemaeker. leeraar boekhouden, alhier. Geboren: Antonius Bernardus, zoon van C. G. Boon en G. E. Langeveld. An neke Helena Fiorina Cornelia, dochter van M. F. Berkhout en L. M. M. van Meetelen. Elizabeth Leonarda Maria, dochter van W. A. van Gent en E. G. Zonneveld. Jo hanna Geertruida, dochter van A. Verhoog en C. Boon. Sophia Anna, dochter van A. Knura en H. G. Lamboo. Overleden Cornelis Berkhuizen, 6 maanden. Helena Kortekaas, 71 jaar, w.d, van P. van Westgeest. WARMOND Brand. Gistermiddag is in deze ge meente opnieuw brand uitgebroken en dit maal in het voormalige clubhuis van dc Warmondsche IJsclub, dat de laatste jaren echter dienst dieed als week-end woning en ook als zoodanig werd verhuurd. De woning die geheel in hout was opgetrokken bran- de tot den grond toe af, Over de oorzaak van den brand tast men nog in het duister. WASSENAAR II. Wijding. De Eerw. heer A. J. Sny- ders, van de Missionarissen van het God delijk Woord, zal op 11 Juni a.s. in het Missiehuis te Teteringen, bij Breda, door Z. H. Exc. mgr. Hopmans, Bisschop van Breda, tot sub-diaken worden gewijd en op 6 Augustus a.s. tot diaken. Tegen boomen opgebotst. Heden nacht reed de autobestuurder P. B. uit Den Haag op den Rijksstraatweg nabij Maaldrift door onbekende oorzaak tegen twee boomen, die beiden afknapten. De autobestuurder bekwam diverse verwon dingen aan het gelaat en is na eerste hulpverleening door dr. Hubbcling over gebracht naar het R.K. Ziekenhuis aan het Westeindc te Den Haag. Dc auto is opgesleept naar het politie bureau. R. K. D. C. „St. Willibrordu.s". Gezien het succes van het vorig jaar be haald met den zomerwedstrijd, wordt door de R. K. Damclub „St. Willibrordus" deze ook dit jaar weder uitgeschreven en wel bij voldoende deelname in drie klassen. Dii in tegenstelling met vorig jaar, toen in twee klassen werd gespeeld. Deze wedstrijd wordt gehouden in het R. K. Ver. Geb., Kerkstraat 75, op de Woensdagavonden en vangt aan op 21 Juni. De deelname is open voor alle R. K. De kasten hiervoor bedragen 25 cent, welke bij de inschrijving voldaan moeten worden. Voor elke klas zyn fraaie prijzen beschik baar. Inschrijvingen worden gaarne inge wacht bij den secretaris N. J. Knijnenburg, Rozenstcinstraat 22 tot uiterlijk 14 Juni. De uitslagen der borden wedstrijden lui den: lste tiental: A. de GreefP. v. Helmond 02 C KnijnenburgJ. Bellekom 11 P. v. HelmondF. v. d. Meer 11 Prom. en Degr. J. SchiferliC. van Wiesen 0 C. Knijnenburg—J. E-" l2

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9