BUITENLAND LUCHTVAART Letteren en Kunst RECHTZAKEN Wilt U iets weten? VRIJDAG 2 JUNI 1939 OE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 VAN HET VATICAAN HEDEN NAAMDAG VAN Z.H. DEN PAL'S De Romeinsche correspondent van de Tijd seinde d.d. 1 Juni: Morgen 2 Juni viert de H. Vader Zijn naamdag. Het is dan n.l. het feest van den H. Eugenius I. Paus en Belijder. De „Osser- vatore Romano'' van hedenavond ziet in menig opzicht gelijkenis tusschen den H. Eugenius en Paus Pius XII. Ook de H. Eugenius was een Romein en ook hij ver tegenwoordigde vóór Zijn pontificaat den H. Stoel in het buitenland. De H. Eugenius was een zeer deugdzaam man en edelmoe dig en zacht van inborst. De geloovigen van heel de wereld, aldus de „Osserva- tore", zullen morgen bidden, dat Paus Pius XII nog lange jaren moge regeeren in dien rechtvaardigen en heilbrengenden vrede, welken de H. Vader reeds aanstonds bij het ingaan van Zijn pontificaat heeft afgesmeekt. ONVERWACHTE TERUGKEER VAN KARD. FUMASONI BIONDI. Nadat Kardinaal Fumasoni Biondi Dins dagavond, geheel onverwacht, te Rome was teruggekeerd, zoodat niemand op het station aanwezig was om hem te verwel komen en de Kardinaal een taxi moest nemen om naar zijn woning te gaan, werd hij gisteren door den H. Vader in particu liere audiëntie ontvangen. Kardinaal Fu masoni Biondi gaf den H. Vader mede- deelingen over zijn reis naar Nederland, het land, dat zooveel voor de missies doet en waaraan de H. Vader zelf ook de aan genaamste herinneringen heeft. DUITSCHLAND GASTEN TE BERLIJN. Prins-regent van Joego-Slavië. Gistermiddag te half vier zijn prins regent Paul van Zuid-Slavië en prinses Olga op het Lehrter Bahnhof te Berlijn aangekomen. Zij werden begroet door den Fuehrer, die vergezeld werd van minis ter-president Goering en diens echtgenoote, alsmede den minister van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop. Hitler spreekt vriendelijke woorden. Tijdens het diner, dat gisteravond is aangeboden ter eere van prins-regent Paul, hebben Hitier en de prins-regent tafclredevoeringen uitgesproken. Hitier zeide o.m.: Dc Duitsche vriendschap voor het Zuid-Slavische volk is niet slechts van spontanen aard. Zij heeft haar diepte en duurzaamheid gekregen in de tragische verwarringen' van den wereldoorlog. De Duitsche soldaat heeft toentertijd zijn zoo buitengewoon dapperen tegen stander leeren waardeeren en achten. Ik geloof, dat dit ook omgekeerd het geval was. Deze wederzijdsche achting vindt haar versteviging in gemeenschappelijke politieke, cultureele en economische be langen. Zoo zien wij ook in uw bezoek van thans, koninklijke hoogheid, een le vend bewijs voor de juistheid van onze opvatting en wij putten daaruit tegelijker tijd de hoop, dat dc Duitsch-Zuid-Slavi- sche vriendschap ook in de toekomst zich verder zal ontwikkelen en steeds nauwer zal worden. In uw aanwezigheid zien wij ook een blijde gelegenheid tot een open en vriendschappelijke gedachten wisseling, die, daarvan ben ik overtuigd, onzen bei den volkeren en staten slechts nuttig kan zijn. Ik geloof dit te meer, daar een hecht gebaseerde vertrouwensvolle verhouding^ tusschen Duitschland en Zuid-Slavië thans, nu wij door de historische gebeurtenissen naburen zijn geworden met voor altijd vastgelegde gemeenschappelijke grenzen, niet slechts een duurzamen vrede tusschen onze beide volkeren en landen zal verze keren, maar bovendien ook een element kan vormen van kalmeering voor ons nerveus opgewonden continent. Deze vrede echter is het doel van al degenen, die wer kelijk opbouwend werk willen presteeren. GENERAAL QUEIPO DE LLANO AANGEKOMEN. Op het vliegveld Boeblingcn bij Stutt gart zijn gisteravond generaal Queipo de Llano en vier officieren van zijn gene- ralen staf aangekomen. Zij waren vergezeld van den Duitschen consul in Scvilla, Draegcr. MIDDEN-EUROPA BENAUWENDE PROTECTIE. Gevlucht uit het protectoraat. Dc laatste drie dagen zijn 70 vluchtelin gen uit het protectoraat Bohemen en Mo- ravië ilegaal de grens gepasseerd naar Polen. Groepen soldaten en officieren van het vroegere Tsjechische leger, die zich willen voegen bij dc Tsjechische for maties, die in Frankrijk zouden worden gevormd, blijven naar Krakau stroomen. Dc grens Is hermetisch gesloten. Uit Berlijn wordt gemeld: De grens tus schen het Duitsche Rijk en het protecto raat Eohemen en Moravië blijft herme tisch gesloten. Machtiging om naar Praag tc gaan wordt zeer zelden verleend cn wekt uiter mate groote moeilijkheden. Vliegen boven het protectoraat is verboden. Inlichtingen over den toestand in Bohemen blijven be perkt tot de berichten, die meegebracht worden door de zeldzame personen, die uit Praag komen. FASCISTISCHE BETOOGINGEN TE PRAAG. Donderdagavond hebben de Tsjechische fascisten te Praag groote betoogingen ge organiseerd op het Wenceslaus-plein. De Tsjechische autoriteiten hebben reeds in den middag alle toegangswegen tot Praag afgesloten, waardoor sterke afdeelingen fascisten belet werd naar de stad te trek ken. Ook werden de fascisten uit de trei nen naar Praag verwijderd. Omstreeks acht uur werden heftige an- ti-semietische betoogingen georganiseerd voor de Joodsche winkels en café's in de binnenstad, waarbij de politie onmiddel lijk krachtig optrad en verscheiden fas cisten arresteerde. Later op den avond werd de binnenstad door sterke politie patrouilles bewaakt, de betoogingen duur den voort. HONGARIJE NIEUW INCIDENT AAN DE GRENS VAN HONGARIJE EN SLOWAKIJE. Officieel wordt te Boedapest melding gemaakt van een nieuw incident aan de Hongaarsch-Slowaaksche grens, dat zich eergisteren tusschen 16 en 17 uur nabij Paloc heeft voorgedaan. Bij de jongste af bakening van de grens werd Paloc toege wezen aan Slowakije en het nabijgelegen Nagyapos aan Hongarije. Een Hongaarsche grenspatrouille riep gisteren op den genoemden tijd een man en een vrouw aan, die zich op Hongaarsch gebied bevonden, teneinde hun identiteit vast te stellen. De man, een Slowaak, loste twee schoten op de grens wachten. Deze schoten terug, waardoor de vrouw aan de arm werd gewond en de man een schot door de long kreeg. Bei den zijn in het ziekenhuis van Ungvar opgenomen. POLEN DUITSCHLANDS MILITAIRE KRACHT. Een beschouwing van generaal Sikorsk.i Het Italiaansoh-Duitsche bondgenoot schap beeft de vereeniging van de geheele wereld tegen Duitschland verbaast en de Westelijke democratieën in staat gesteld zich te verstaan met Rusland, ondanks sommige hinderpalen, die nog uit den weg moeten worden geruimd. De Duitsche hoop op oneenigheden tusschen Frankrijk en Groot-Brittannië of op binnenlandsche troebelen in Frankrijk is eenvoudig ab surd. Op die wijze is een groote vreedzame kracht gevormd, die het complex, dat de wereld thans doet wankelen door de schuld van Duitschland, uit den weg zal ruimen. Aldus luidt in hoofdzaak de meening, die door den oud-premier generaal Sikorski in het nationale orgaar. „Kurjer Warszawski" tot uitdrukking wordt gebracht. Voortgaande bestudeert de generaal, die denkt, dat Hitler en Mussolini slechts zul len afdeinzen, „wanneer de zekerheid van een nederlaag hen uit zichzelf tot rede doet komen", de kansen van de spilmo- gendheden in geval van een conflict. Hij vergelijkt o.m. de waarde der Fransche en Duitsche versterkingen en schrijft: „Hoewel ingenieur Todt, de bouv/er van de Siegfried-linie een opmerkelijk technicus is, had hij gebrek aan geld, materiaal en tijd. De Duitschers hebben in twee jaar niet kunnen bouwen, waaraan de Fran- schen vijftien jaar hebben besteed." Vervolgens schrijvende over de troepen van het Duitsche leger, wijst Sikorski op het gebrek aan oefening dier troepen, de voortdurende wijzigingen in de bewape ning en uitrusting, evenals aan het gebrek aan grondstoffen. „Duitschland, zoo zegt hij, bezit op het oogenblik 4500 vliegtui gen der eerste linie. Maar Duitschland pro duceert 1.200.000 ton benzine per jaar, ter wijl het in geval van een conflict onge veer 20.000.000 ton noodig zou hebben. Op dit gebied, zooals op de andere, zoo besluit Sikorski, is de meerderheid der macht der democratieën in het oog springend. Wan neer een oorlog mocht losbarsten, zou hij van korten duur zijn. De eerste weken reeds zouden den spilmogendheden groote teleurstellingen brengen tengevolge van haar gebrek aan grondstoffen en haar financieele zwakheid, die haar niet in staat' zouden stellen oen conflict te laten voort duren". De „bliksemoorlog" die zoo ge- wenscht is door Duitschland, zou zich kunnen voordoen, maar resultaten met zich mede brengen, tegenovergesteld aan die, welke Duitschland verwacht." PALESTINA ZIJN DE ARABIEREN DEN STRIJD MOE? Een optimistische beschouwing. Arabische kringen hebben betrekkelijk met onverschilligheid kennis genomen van de resolutie van het Hooge Arabische Co mité en van de motie der Verdedigings partij waarin de nieuwe Britsche politiek respectievelijk wordt veroordeeld en aan vaard. Het mcerendeel der Arabieren in Pales tina is de strijd moede, en overweegt, dat, al heeft het Witboek niet al hun nationale elschen ingewilligd, het de verdienste heeft de Joodsche uitbreiding te verhin deren. Aan Joodsche zijde valt bij de gema tigden eenzelfde verlangen naar verzoe ning waar te nemen. Verscheidene voor aanstaande personen streven naar een be weging voor een ArabischJoodsche sa menwerking op grondslag der nationale politiek, ten voordeele van het land, en met uitsluiting van overwegingen van ras en godsdienst. 1 Profiteerende van deze gesteldheid treft de regeering toebereidselen voor toepas sing der besluiten van het Witboek, en de overdracht van sommige bèstuursonderdee- ien in handen van Palestijnen. Bovendien verbiedt een verordening van den Hoogen Commissaris het verblijf in Palestina aan den voorzitter van den Hoogen Arabischen Raad en aan den voorzitter van het Hooge Arabische Comité, den groot-Moefti van Jeruzalem. In welingelichte kringen meent men evenwel, dat de regeering binnenkort den terugkeer van verscheidene vooraanstaan- personen uit de omgeving van het Hooge Comité zal toestaan. De aanwijzingen, dat Groot Brittannië vastbesloten is, het Wit boek toe te passen, maken levendigen in druk zoowel op Arabieren als Joden, wier tegenstand uiteindelijk tot mislukking ge doemd schijnt te zijn. Men zal evenwel eenige dagen moeten wachten om met eenige zekerheid den toestand te kunnen beoordeelen, GRIEKSCH SCHIP MET ILLEGALE JOODSCHE EMIGRANTEN AANGEHOUDEN. Het Grieksche schip „Liesel", dat onder Panameesche vlag vaart, is gisteravond voor de Palestijnsche kust aangehouden en opgebracht naar Haifa. Aan boord be vinden zich 900 Joodsche vluchtelingen, die blijkbaar op onwettige wijze Palestina wilden binnendringen. In de afgeloopen zes weken zijn om streeks tweeduizend illegale immigranten aangehouden. ITALIAANSCHE BOMMENWERPER OMLAAG GESTORT. Vijf dooden. Nabij Pavia is een driemotorige bom menwerper van de Italiaansche luchtmacht omlaag gestort. De vijf inzittenden zijn om het leven gekomen. DE NIEUWE OSLO-LIJN. Machine uit Noorwegen brengt pop voor Prinses Beatrix mee. Gistermiddag om drie uur, precies vol gens dienstregeling, is de „Kievit" van de K.L.M., komende uit Oslo op Schiphol geland. Met het toestel, dat bestuurd werd door den Deenschen K.L.M.-piloot Steinbeck, was een aantal vertegenwoordigers van Noorsche reisbureaux meegekomen, die enkele dagen de gasten van de K.L.M. zullen zijn. Aan boord bevond zich ook, als tweede bestuurder, de bekende Noor sche Oceaan- en Poolvlieger Bernt Bal- chen, chef-piloot van de D.N.L., als ver tegenwoordiger van de directie van deze maatschappij. De heer Balchen overhandigde den Noorschen zaakgelastigde, den heer Rae- der, een pop, als Noorsch boerinnetje ge kleed, met het verzoek, deze aan Prinses Beatrix te willen aanbieden namens zijn maatschappij. DE POSTVLUCHTEN OP NED. INDIë. De positie der K.L.M.-postvliegtuigen op de Indië-lijn was gisteravond als volgt: Op de uitreis arriveerde de „Gier" te Bandoeng, de „Zilverreiger'' te Jodh- poer en de „Buizerd" te Athene. Op de thuisreis kwamen dc „Uil" te Jodhpoer en de „Wielewaal" te Medan aan. MEMLING-TENTOONSTELLING TE BRUGGE. Op 24 Juni wordt te Brugge in het Ste delijk Museum een tentoonstelling der werken van den grooten Vlaamschen schilder Hans Memling, ter gelegenheid van zijn 5e eeuwfeest geopend. Het oogenblik is thans niet gekomen om te handelen over de nooit geëvenaarde kunst van den Brugschen meester, de trots van de Vlaamsche schildersschool; alleen willen wij mededeelen dat die ten toonstelling een kunstmanifestatie wordt die de aandacht van de geheele wereld zal gaande houden. Het aantal der toegezegde doeken is veel grooter dan redelijkerwijze mocht worden verwacht. Vooreerst zal men cr natuurlijk de tal rijke meesterwerken kunnen bewonderen, die te Brugge, te Brussel en te Antwer pen worden bewaard. Maar ook Frank rijk, Engeland. Nederland, Duitschland, Italië, Denemarken en zelfs Amerika heb ben niet geaarzeld hunne onschatbare kunstwerken aan Brugge toe te vertrou wen, zoodat de kunstliefhebbers tc Brugge zullen worden vergast op een tentoonstel ling die hun en we durven er den na druk op leggen nooit meer nadien zal gegeven zijn, bij te wonen. HAAGSCHE RECHTBANK. De kruik gaat zoolang te water tot zij breekt. De 21-jarige H. J. H., afkomstig uit Lei den, was als schoenmaker begonnen in Den Haag. De schoenmakerij floreerde niet zoo bijster, dus had hij omgezien naar an dere verdiensten. Als het nu nog maar eer lijke verdiensten waren geweest, dan was het te respecteeren geweest van verdachte, maar neen, hij dacht op een oneerlijke ma nier wel wat te kunnen verdienen. En hij was hij een weekje later dezelfde school had er een portemonnaie uit een jaszak ge haald. Het was goed gegaan en niet uitge komen wie de dader zou kunnen zijn. Dus was hij een weekje lateer dezelfde school weer binnen gewandeld en had wederom een portemonnaie uit een damesjas gehaald Het was weer goed gegaan en voor de der de maal was het hem eveneens gelukt. De vierde maal echter was hij op heeterdaad betrapt en via het politiebureau in het Huis van Bewaring gekomen. Voor de Haagsche Rechtbank ontkende hij driekwart van het ten laste gelegde én gaf hij alleen toe het feit v/aarvoor hij op heeterdaad betrapt was geworden. De Officier geloofde natuurlijk niet veel van deze kwart bekentenis en nam wel dege lijk aan, dat verdachte ook de vorige ma len in de school was geslopen, want ver schillende getuigen hadden wel iemand gezien van verdachtes postuur, maar er \erder geen aandacht aan geschonken. De eisch werd een jaar gevangenisstraf. Over 14 dagen zal de rechtbank uit spraak doen. Haagsche Politierechter De doove koopman. Doove verdachten geven altijd last als zij „voor" moeten komen en zoo ook de koopman uit Leiden, die zich te verant woorden had wegens beleediging van een ambtenaar van een der steunorganisaties. Het begon al toen hem zijn naam ge vraagd werd, want daar antwoordde hij ja, ja op. De deurwaarder beschikt echter over een stemgeluid, dat er wezen mag en deze toeterde verdachte de diverse vra gen in het oor. Of hij den ambtenaar toegevoegd had: „Leugenaar en dief?" Hevige ontkennin gen van den koopman. Absoluut niets van waar. Alle gezichten vraagteekens! Opnieuw gevraagd: „Maar je hebt toch bij de politie verklaard leugenaar en dief gezegd te hebben. Wederom ontkenning van den verdachte. En toen vertelde hij, dat hij wel gezegd had dief en leugenaar, maar geen leugenaar en dief. Wat of hij eigenlijk bij den ambtenaar kwam doen? „Mijn dochter heeft zeere beenen", ant woordde verdachte. Maar dat antwoord kon natuurlijk niet goed zijn, want wat moet een ambtenaar met verdachtes-zeere-beenen-hebbende dochter beginnen. Dus maar weer eens opnieuw gevraagd en toen bleek, dat hij vleesch noodig ge had had voor zijn vrouw. „Hij komt al twintig jaar allerlei dingen vragen", deelde de ambtenaar mede, „en is nooit tevreden." De Politierechter vond. dat verdachte voortaan maar bij een andere instantie aan moet kloppen voor vleesch, maar ook dit verstond de koopman niet en hij vond ook, dat het een slechte winter voor hem ge weest was. Omdat verdachte een lastig mensch is, eischte de Officier vier dagen gevangenis straf, rekening houdende met het feit, dat hij reeds eerder veroordeeld is voor belee diging van een ambtenaar. Toen ook dit hem in zijn ooren gebruld was, deelde hij minzaam mede, dat de ge vangenisstraf niet door zou kunnen gaan, want hij hield er niet van te gaan zitten want dan verliep zijn handel, waarmede hij nog al flink verd-iende. En dat had verdachte nu niet moeten zeggen, want toen werd hem dadelijk ge vraagd waarom hij dan overal aanklopte voor ondersteuning. Niettemin wilde de Politierechter wel re kening houden met verdachte's handel en hem tot een geldboete veroordeelen, maar omdat verdachte zelf verklaarde, dat de handel zoo goed ging en dat hij zooveel verdiende, moest de geldboete maar hoog zijn, zoodat de uitspraak werd een geld boete van 40 subs. 40 dagen. Het nadeel van een moeilijken mooien naam. Het volgende is een dame, afkomstig uit Leiden overkomen, toen zij een fiets tochtje maakte in Den Haag. In Den Haag rijdende had zij een verkeersovertreding begaan, nl. het niet aangeven van het ver anderen van richting. Dus toog er een agent op de dame af om haar een bonne tje te geven. Hoe zij heette. En de dame gaf haar naam en voornamen precies op. Nu heeft de dame eenige voornamen die nog al ongewoon zijn en niet eiken dag voorkomen, terwijl ook haar achternaam nog al een Poolsche klank heeft of het kan ook wel Russisch zijn. Dat bracht den agent in moeilijkheden en hij vroeg de na men nog eens, maar was het er niet over eens hoe al die namen wel geschreven moesten worden. Dus moest de dame ze spellen en dat deed ze ook maar nogal vlug en binnensmonds, hetgeen den agent niet verder bracht. Plotseling vroeg de agent of de dame zich legimiteeren kon dan waren alle narigheden ineens opge lost. Maar dat kon de dame niet en toen kreeg de agent argwaan en moest zij mee naar het bureau. Maar dat wilde de dame weer niet, want dat vond zij niet noodig, aangezien zij netjes haar werkelijken naam had opgegeven. De agent bleef op zijn standpunt staan en de dame zou en moest mee. Dus trok de agent haar de eene zijde u.t, terwijl de dame in tegenovergestelde richting ging trekken. Waarom zij niet ge willig mee gegaan was vroeg de Politie rechter haar. „Ik voelde er niet veel voor om in het openbaar opgebracht te wor den," deelde de dame mede. Aan den agent werd gevraagd of het de gewoonte was om een ieder, die zich niet legimiteeren kon maar dadelijk mee te ne men naar 'het bureau. De agent vertelde, dat het geen gewoon te was, maar hij had argwaan tegen de dame gekregen en dacht dat zij hem een volschen naam op gaf. Politierechter: „Als ze mij straks op straat aanhouden voor een overtreding dan kan ik mij ook niet legimiteeren en dan zou ik het ook niet zoo leuk vinden om meegenomen te worden." En met Buziau zou men kunnen zeggen: „Daar zit wat in", want als dat het geval was kreeg men het feit, dat de eene helft der Nederlandsche andere helft opbracht. De Officier vond, dat de dame in elk geval niet had mogen trekken in tegen overgestelde richting van den agent maar rustig mee had moeten gaan desnoods eenige meters voorop loopend. Het eind is zoek als een ieder zich maar tegen de po litie gaat verzetten. De eisch werd dan ook een geldboete van 25 subs. 25 dagen. De Politierechter vond, dat er hier wel verzachtende omstandigheden aanwezig waren, maar vond toch ook, dat als de po litie zegt: „mee", dat men dan mee moet gaan en geen trek- of duwpartijtje moet gaan beginnen op den openbaren weg. Het vonnis werd een geldboete van 10 subs. 10 dagen. „Ik doe afstand van hooger beroep", deel de verdachte mede en daarmede behoorde ook deze zaak weer tot het verleden. Vraag: Wat is de kortste weg per auto van Katwijk aan den Rijn naar Doesburg, en hoeveel K.M. is dat? Antwoord: Katwijk, Leiden, Al» phen, Bodegraven, Woerden, Harmeien, Utrecht, de Bildt, Zeist, Woudenberg, Scherpenzeel, Renswoude, Ede, Ginkel, Arnhem, Velp, De Steeg, Ellekom, Does burg. Afstand 141 K.M. Vraag: Ik heb veel last van mieren in den bloementuin. Wat is daar aan te doen? Antwoord: U moet goudsbloemen zaaien, dan zullen de mieren wel verdwij nen. Vraag: Zoudt u voor mij willen plaat sen het antwoord op de volgende vraag, n.l. de kilometerafstanden tusschen de vol gende plaatsen: Eindhoven, Hasselt, Ant werpen, Gent, Zelen, Brugge, Ostende, de Yzer (riv.), Doornik, Brussel, Leuven, Luik, Rijsdam, Venlo, Eindhoven, Den Bosch, Nijmegen, Zevenaar, Ede, Hilver sum. Antwoord: EindhovenHasselt 51 K. M.: Hasselt-Antwerpen 83 K.M.; Antwerpen —Gent 52 K.M.; Zelen is ons niet bekend, doch afgaande op het feit, dat Sysseele en Swevezeele nabij Brugge liggen geven we hier den afstand GentBrugge 43 K.M.; BruggeOstende 21 K.M.; OstendeDoor nik 125 K.M.; DoornikBrussel 105 K.M.; BrusselLeuven 26 K.M.; LeuvenLuik 80 K.M.; LuikEysden 22 K.M.; Eysden-— Venlo 83 K.M.; VenloEindhoven 63 K. M.; EindhovenDen Bosch 29 K.M.; Den BoschNijmegen 51 K.M.; NijmegenZe venaar 23 K.M.; ZevenaarEde 32 K.M.; EdeHilversum 44 K.M. Vraag: Bijgaand takje is van een zich in mijn tuin bevindende plant. De naam is mij onbekend. Men ziet ze echter zeer veel in tuintjes tegen de voorgevel aan, De heele plant is juist als bijgaand takje aangetast met een soort spinrag. Bij onder zoek vond ik er enkele kleine beestjes in (soort rups pl.m. 1K c.M. lang en zwart van kleur). Kunt U mij misschien zeggen wat de naam is van deze plant, wat er aan scheelt cn zoo mogelijk de bestrijding? Antwoord: Het takje is van de Co- toneaster dielsiana. Het ongedierte, dat er zich op bevindt, kennen wij niet bij naam. Wel is het raadzaam om alles met een snoeischaar uit te knippen, en te verbran den. Ook kunt U probeeren, met 's mor gens en's avonds flink af te gieten of met tuinslang krachtig afspuiten. Het drcjge weer met veel zon is erg gunstig voor het ontwikkelen van dit ongedierte. Zoo ksn het niet langer. Jans! Je werkt mij te langzaam! Maar Alfred! De vorige week aijn we toet» getrouwd! (Ria_ et RacJv

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6