RIJNSTREEK De Dieren-Jamboree VRIJDAG 2 JUNI 1939 CE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN WARMOND Onder voorzitterschap van den he^r A. J. L. Ketelaar, Burgemeester, hield de raad dezer gemeente een openbare vergadering. Nadat de bijeenkomst cp de gebruikelijke ■wijze was geopend, deelde de voorzitter mede, dat van Dr. H. J. A. Walenkamp een schrijven was binnengekomen, waarin de ze ontslag nam als lid van den Raad. De voorzitter wees er op, dat de heer Walen kamp steeds de belangen der gemeente naar best vermogen heeft behartigd. Hij was een prettig en aangenaam lid die steeds bemiddelend optrad zoo er al eens verschil van inzicht was. Bovendien kan hy terug zien op een langen staat van dienst als ge meente-geneesheer, waarin hij ook steeds de, belangen der gemeente voorstond. Spre ker wensohte hem een gelukkigen levens avond toe. Vervolgens werden door den se cretaris, den heer H. L. van Delft, de notu len der vorige bijeenkomst voorgelezen, die onder dankzegging zonder bemerkingen werden vastgesteld. Voorlezing werd ge daan van een aantal ingekomen stukken, die allen zonder eenige discussie onder den ihamer door gingen. Als schatter der drank- localiteiten werd benoemd de heer A. P. J. Bakkers uit Oegstgeest enals herschatter de heer A. C. Hcoyer uit Leiden, terwijl als leden der plaatselijke commissie van toe zicht op het lager onderwijs werden aange steld de heeren J. Winkel en H. L. van Delft. Aan de orde kwam hierna het voor stel van burgemeester en wethouders tot vaststelling van het plan van uitbreiding en bebouwings-voorschriften, waarover in de vorige vergadering de stemmen staak ten. Het uitbreidingsplan. In uwe laatste vergadering, aldus het prae-advies van B. en W., hebben de stem men over het uitbreidingsplan der gemeen te gestaakt, zoodat thans dit plan opnieuw in stemming moet komen. Ons college ves tigt nogmaals uw aandacht op dc noodzake lijkheid voor deze gemeente om het bou wen aan het water mogelijk te maken. De aanvragen voor bouwterrein respectieve lijk betere middenstandswoningen en vil la's in deze gemeente betreffen in hoofd zaak zooal niet geheel de terreinen respec tievelijk villa's aan het water gelegen. Voor dergelijke woningen, niet aan het water ge legen, is byna geen vraag, hetgeen dan door B. en W. uitvoerig wordt gedocumenteerd. Uit een en ander moge, aldus B. en W. bij de reeds in eerste instantie door hen aan gevoerde motieven volgen, dat het voorge legde uitbreidingsplan in een noodzakelijke behoefte voor de gemeente zal voorzien. Reeds .in de vorige vergadering heeft ons college de bezwaren tegen dit plan inge bracht weerlegd, of tot de juiste propor ties teruggebracht, terwijl ook in den raad geen overwegende bezwaren tegen het plan zijn ingebracht, waarbij wij nogmaals ver wijzen naar het schrijven van de Commis sie voor de uitbreidingsplannen in Zuid- Holland. Tevens is nog ingekomen een schrijven van de R.K. Middenstandsver- eeniging „De Hanze" waarin verzocht wordt het plan goed' te keuren. Bouwen langs het water. De heer den Dunne meent sterk te moe ten betwijfelen of dit plan wel de juiste op lossing geeft. De menschen die zich tot het water aangetrokken gevoelen blijven in de groote steden wonen, gezien de gemakkelij ke vervoermiddelen, waarmede zij War mond in korten tijd kunnen bereiken. Om aan het water te bouwen op een wijze, als in ihet plan is aangegeven, gaat bijna ieders financieele draagkracht te boven, zoodat praktisch dit plan niet uitvoerbaar is. De •voorzitter zegt de meening van den heer den Dunne niet te kunnen deelen. Duidelijk is de laatste jaren gebleken, dat er veel vraag is voor grond aan het water om daarop te kunnen bouwen. B. en W. hebben dit plan van alle kanten bekeken en zijn tot de slot-conclusie gekomen, dat bouw aan het water alleen mogelijk is aan de Hoflcede. Wanneer dit plan wordt aange nomen, neemt de gemeente geen enkel risi co, immers wordt er gebouwd, dan is dit niet anders dan in het belang van Warmond, wordt er niet gebouwd omdiat, naar men beweert, bouwen daar ter plaatse te duur zou zijn, gebeurt er niets en blijift de toe stand zooals hij nu is. De heer van Schie ziet in dit plan een onherstelbaar aantasten van het natuur schoon en kan daarom zijn stom aan dit voorstel niet geven. De heer Zwetsloot weet bij ervaring, dat vele menschen naar Warmond komen om iets van het water te kunnen zien, maar hiervoor bestaat geen enkele gelegenheid. Verworpen. Bovendien bestaat de mogelijkheid dat hier goed gesitueerde menschen zich komen vestigen en dit kan toch niet anders zijn dan in het belang van de gemeente. Na nog eenige discussie wordt het plan in stemming gebracht en verworpen met 3 tegen 2 stem men en 1 onthouding. Tegen stemden de heeren C. Breed ij k, W. den Dunne en C. van Schie. Voor stemden de heeren C. Zwet sloot en H. J. Weyers, terwijl de heer Alb. Oudshoorn, wethouder, zich van stemming onthield. Goedgekeurd werd de te vestigen erf dienstbaarheid ten behoeve van de familie Krantz met betrekking tot verbetering en verbreeding van den Heerenweg. Aan de orde kwam hierna de door B. en W, ontworpen verordening op het vervoer van beer, faecaliën en andere stankver- spreidende stoffen, zoomede het voorhanden hebben van ingemaakt gras en natte pulp binnen de kom der gemeente. Hierover ont spon zich een uitvoerige discussie en duide lijk bleek, dat deze materie niet zoo ge makkelijk te regelen was. Aan den eenen kant voelde men het bezwaar voor de boe ren, die pulp en ingemaakt gras nabij hun woningen hadden opgeslagen en welke in grediënten voor hun bedrijf onmisbaar zijn, anderzijds kon men volkomen de bezwaren deelen van de omwonenden, die een ondra gelijke last ondervinden van de geur die dit voermiddel verspreidt. Door alle leden werd aan deze discussie deelgenomen en het uiteindelijk resultaat was, dat de ver ordening werd aangenomen waarbij B. en W. de verzekering gaven, dat met de uit voering de grootst mogelijke soepelheid zal worden betracht. Alleen de heeren Breedijk en Weyers konden him stemmen niet aan dit voorstel geven. Achtereenvolgens werd goedgekeurd de aankoop van een strook grond aan de ver lengde Dorpsstraat voor aanleg van een trottoir, de opheffing van de gestelde ze kerheid door den beheerder van het water leidingbedrijf in verband met de gesloten fraude verzekering, zoomede die gesteld door den gemeente-ontvanger, een wijziging van het ambtenarenreglement betrekking hebbende op den te vervullen dienstplicht door de ambtenaren, de conversie van de geldleening destijds aangegaan voor aan koop van de eendenkooi, en eenige wijzin gen betrekking hebbende op de begrooting 1938 en 1939. Nadat de extra hulp voor werkloozcn was vastgesteld, en aan het Wit-Gele Kruis nog een subsidie was verleend van 100 voor inrichting van een consultatiebureau voor zuigelingen, kwam aan de orde het voorstel van B. en W. om den ontruimings termijn van de onbewoonbaar verklaarde woning bewoond door den heer J. van Leeuwen opnieuw te verlengen. Op voorstel van den voorzitter werd besloten deze aan gelegenheid in geheime zitting te behande len. Na heropening der zitting werd met algemeene stemmen besloten het voorstel van B. en W. te aanvaarden. Na de gebrui kelijke rondvraag die niets bijzonders op leverde werd de vergadering gesloten. GEMEENTERAAD VAN HAZERSWOUDE De Raad der gemeente kwam Woens dagmorgen 10 uur bijeen, onder leiding van den burgemeester, den heer A. War- naar, die de vergadering opent met ambts gebed. Afwezig met kennisgeving de hee- ros» IJ.. Bol en M. Noordam, verder alle leden tegenwoordig. De secretaris, de heer B. den Braver, leest de notulen, die wor den goedgekeurd en vastgesteld. De voor zitter doet mededeeling van ingekomen stukken w.o. verslag van het Crisis-Co mité B-steun. Van de 228 ingekomen aan vragen waren er 67 afgewezen. In natura was verstrekt voor een bedrag van 572.29. en aan uitgereikte bonnen voor een bedrag van 1276.22 uitgegeven. De voorzitter brengt een woord van dank aan den secretaris van het Comité, den heer P. Boer, voor de vele werkzaamheden door hem hiervoor verricht. Van het be stuur der Hervormde School was een schrijven ingekomen met verzoek om ver mindering van huur van de woning van het hoofd der school, wegens gemis aan tuingrond ten behoeve van het bouwen der Hervormde School. B. en W. stellen voor te wachten met een beslissing hier omtrent, totdat door B. en' W. praeadvies is uitgebracht, waarmede de raad zich kon vereenigen. De toren. De voorzitter doet eenige mededeelin- gen inzake de herstelling van den toren. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat na onderzoek van monumentenzorg naar de toestand daarvan belangrijke bezuiniging zal kunnen aangebracht, wat ten voor- deele van de gemeente zou strekken. Missives van Ged. Staten houdende goedkeuring van besluiten door den raad. Jaarverslag van den secretarispenning meester van de Burgerwacht, waaruit blijkt, dat de toestand gunstig is daar er goed wordt gewerkt en de financiën geen zorgen geven. Het ledental daalde van 137 op 138. De voorzitter brengt een woord van dank voor hetgeen door de Burger wacht werd gedaan. Verslag van den Keu ringsdienst voor Waren te Haarlem- 61 winkels werden geïnspecteerd, 39 mon sters werden genomen, waarvan slechts één werd afgekeurd. De begrooting van den Keuringsdienst voor Waren voor 1939 stelt voor deze gemeente het bedrag op ƒ440.40 als aandeel in de kosten. Deze stukken worden voor kennisgeving aange- Werkloozenhulp. Hierop komt aan de orde: Voorstel van B. en W. betreffende de extra hulp aan werkloozen in 1939. Naar aanleiding van een schrijven van den Minister van So ciale Zaken zal voor B-steun voor werk loozen aan elk daarvan een bedrag van 5.78 mogen worden uitgekeerd, waar van door het Rijk 3.78 en de gemeente 2.zal worden gegeven, en voor steun aan veeboeren, die hiervoor in aanmer king komen een bedrag van 1.89, waar van de gemeente 1.beschikbaar moet stellen. De raad gaat hiermede accoord. Van de Chr. U.L.O.-school is een aanvra ge ingekomen om gelden voor uitbreiding van de leermiddelen wegens toename van het getal leerlingen. Een bedrag van 104.55, dat hiermede gemoeid zal zijn, wordt toegestaan. Een aanvrage van de R.K. School aan den Rijndijk (Oostbuurt) om gelden voor uitbreiding van het aan tal schoolbanken, wordt eveneens ingewil ligd. Aan een drietal verzoeken om ver mindering van hondenbelasting wordt op voorstel van B. en W. voldaan. Van de Chr. H.B.S. te Alphen aan den Rijn is een verzoek ingekomen om een bijdrage in de exploitatiekosten ten behoeve van een drietal leerlingen uit de gemeente, die de school bezoeken. B. en W. stellen voor hieraan t£ voldoen en een bedrag van 100.14, zijnde 33.38 per leerling dispo nibel te stellen, waarmede de raad zich kon vereenigen. Hierop komt in behande ling een voorstel van B. en W. tot goed- keuring van de rekening der Vereeniging „Werkverschaffing" over 19381939. Uit de gespecificeerde rekening blijkt, dat aan arbeidsloon is uitgekeerd een bedrag van 854.50. De rekening werd goedgekeurd, behoudens de stem van den heer Jac. Loo- man, die zich tegen verklaarde. Uitpad. De voorzitter stelde daarop aan de or de een voorstel van B. en W. over te gaan tot afkoop van het recht, dat de gemeente betaalt inzake een uitpad voor de bewo ners van het Rietveld. Uit de toelichting door den voorzitter blijkt, dat de gelegen heid nu gunstig is om van het recht, waar voor jaarlijks 60.aan den eigenaar moet worden betaald, door een minnelijke schikking, af te komen. De eigenaar is van voornemen woning en land te verkoopen en is nu bereid tegen een afkcopsom van 1000 afstand te doen van de gemaakte overeenkomst met de gemeente. Daar van het pad zeer zelden gebruik wordt ge maakt, en het aanbod in de toekomst voordeel zal opleveren uit financieel oog punt, stellen B. en W. voor hierop in te gaan. Bij de gehouden bespreking ver klaart de heer N. P. Kaptein zich voor het voorstel, dat daarop in stemming gebracht,' met algemeene stemmen wordt, aangeno men. In verband met een voorstel van B. en W. tot herziening van de jaarwedde van den Keuringsveerarts, hoofd van den vleeschkeuringsdienst, wordt door den voorzitter eenige mededeelingen gedaan. Hieruit blijkt, dat overleg is gepleegd met den heer Commandeur en den hulpkeur meester, die eerst was ontslagen, omdat zijn hulp in de gegeven omstandigheden niet meer noodig was, nu de toestand weer BOSKOOP De burgemeester promoveert. De burgemeester dezer gemeente mr. E. P. Verkerk, is hedenmiddag aan de Vrije Universiteit te Amsterdam gepromoveert tot doctor in de rechtsgeleerdheid op een proefschrift getiteld: „Toelatingseischen voor lidmaatschap van den Volkenbond". BODEGRAVEN Onderling Fonds v. Zoekenhuisverple- ging. Woensdagavond werd door boven genoemd fonds een groote openbare ver gadering belegd in Hotel van Haaften, waarvoor de opkomst groot was. Als spre ker trad op de heer Stolk uit Wassenaar, die sinds 1926 bestuurslid, de laatste jaren voorz. is van de Fondsen v. Ziekenhuis- verpleging. Een zeer belangrijke bespre king, betreffende de actie van Mij; Zieken fonds te Alphen en Omstreken, was het doel van dezen avond. Door spr. werd al lereerst de geschiedenis verhaald van de ziekenhuisfondsen, die geheel uit de be geerten van het volk zijn opgegroeid. Mo menteel is dit uitgegroeid tot 280 afdee- lingen in Nederland, die 935.000 zielen on der zich hebben. Zeer zeker zal dit jaar het millioen bereikt worden. De provincies Groningen, Friesland en Drente zijn on derling vereenigd en in totaal zijn in ons land pl.m. 2.000.000 zielen onderling ver zekerd. De plaatselijke af deelingen verschillen allen in organisatie; uitkeeringen en con tributie. Het voordeel hiervan is, dat zij de plaatselijke toestanden in de gaten hou den en zich hieraan geheel aanpassen. En het is het belang van Bodegraven om het Onderlinge Ziekenhuisverplegingsfonds te laten blijven zooals het is. Na de pauze sprak een vertegenwoordi ger van de leden van het Mij. Ziekenfonds te Alphen en Omstreken, n.l. de heer A. Hoogendcorn, die tijdens zijn toespraak herhaaldelijk door interrupties werd lastig gevallen. Zelfs hoorden wij hier en daar uitroepen als: Ontneem hem het woord! Het behoeft geen betoog,, dat de heer Stolk, datgene, wat de zegsman van den heer Hoogendoorn geschreven had, weer legde. Een en ander werd door de vergade ring met applaus ondersteund. Verschil lende vragen werden hierna vanuit de ver gadering gesteld, o.m. of het O.F.Z. de kos ten vergoedt als iemand elders in den lan de in het ziekenhuis wordt opgenomen, De heer Groenendijk antwoordde hierop, dat volgens het reglement alles vergoed wordt, indien men lid is. Slechts een bewijs van den dokter, dat opname in een ziekenhuis noodzakelijk was, moet medegebracht worden. Wethouder H. J. van der Poll, die na mens B. en W. aanwezig was, wees op de goede werking van het Fonds en zeide, dat het immer op aangename wijze met het college van B. en W. had samengewerkt. Voorts spoorde hij de aanwezigen aan om lid te blijven van het Onderlinge Fonds voor Ziekenhuisverpleging, daar dit het 269. Het duurdr een aardig tijdje, voordat de afdeeling van onze vrienden de arna bereikte, want de stoet was ont zettend lang. De gezichten stonden nu ernstiger dan tydens de opening, want alle dieren vonden het jammer, dat het den laatsten dag was. 270. Eindelijk waren alle padvinders in de arena aange komen en in een reusachtige kring stonden ze rondom den chief scout. Deze had plaats genomen op een groote versier de verhooging, die precies in het midden stond. is verbeterd, weer is ingeschakeld; en in betrekking tot de jaarwedde van het hoofd van den dienst een overeenkomst was ge troffen. B. en W. stellen voor, ingaande 1 Maart 1939 de jaarwedde van den heer Commandeur te stellen op f 1700.plus kindertoeslag en een bedrag van 30. voor een rijwiel. Na gehouden bespreking, waaraan enkele leden deelnamen, wordt het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen aangenomen. Hierop komt aan de orde een voorstel van B. en W. om den Minister van Sociale Zaken te verzoeken deze gemeente voor de steunverleening in te deelen in de 7e klasse en het basis-uurloon voor de werk verschaffing te bepalen op 30 cent. Uit een ingesteld onderzoek door B. en W. in om liggende gemeenten is gebleken, dat slechts met deze gemeenten een enkele is ingedeeld in de 8e klasse. Uit financieel oogpunt zou het van groot belang zijn aan de ingezetenen onzer gemeente, en het voor belanghebbenden beteekenen een verschil van 1.per week, in steunrege ling, zoo ook wanneer het basis-uurloon van 27 op 30 cent kon worden gebracht. De heer M. Scheel juicht het voorstel toe, en wijst er op, dat het meerdere uur- Icon, dat zou worden verkregen, zeker ook ten goede komt aan hen die zaken doen. Steeds ging het berg afwaarts, dit nu zou een opleving beteekenen voor de ge meente, waardoor de koopkracht zou wor den verhoogd. Financieel en moreel zou het van groote beteekenis zijn wanneer gevolg werd gegeven aan het verzoek, en de heer Scheel hoopt, dat de voorzitter kans van slagen mag hebben met het ver zoek. De voorzitter is erkentelijk voor de warmte waarmede het voorstel wordt be groet, wijst op de moeilijkheden van hen, die weinig inkomsten hebben, en met deze regeling zeer zouden zijn gebaat. De heer Jac. de Kort verklaart zich voor het voor stel. dat daarop wordt aangenomen. Goedgevonden wordt wijziging begroo ting 19381939, .waarbij door den voor zitter werd medegedeeld, dat voor deze gemeente, die in de 3e klasse voor wat de luchtbeschermingsdienst betreft is inge deeld, een bedrag van 398.60 op de be grooting moet worden gebracht voor gas maskers, die zullen moeten worden aange schaft, terwijl bovendien nog verschillen de artikelen moeten aanwezig zijn voor dezen dienst, waarvoor moet worden zorg gedragen. Bij de rondvraag vestigt de heer J. C. Lourier de aandacht op den toestand van den weg in het Westeinde. De voorzitter zegt, dat deze zaak de aandacht heeft van B. cn W., en sluit daarop de vergadering. beste is voor ons allen. Deze avond is dan ook een ware succesvolle avond geworden voor ons plaatselijk Fonds. Polder Reeuwijk. Onder voorzitter schap van den heer Joh. Michiclen kwa men in hotel „Zomerzorg" te Reeuwijk in gewone jaarvergadering bijeen het bestuur en gecommitteerde ingelanden van den polder Reeuwijk. Na opening en vaststel ling der notulen van de vorige vergadering werd de rekening over 1938 vastgesteld aan inkomsten op 26.887.28; aan uitgaven op ƒ25.865.02; batig slot 1022.24; de reke ning van de Piasveenderij aan inkomsten op 100.93, aan uitgaven op 80.batig slot ƒ20.93. Vervolgens werd behandeld en vastge steld de begrooting voor het dienstjaar 1939, in ontvang en uitgaaf op 54.253.61. De begrooting van de Piasveenderij werd in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op ƒ118.78. De gewone omslag werd bepaald op ƒ8.(v.j. ƒ8.50) per H.A., die van de Piasveenderij zal 0.30 per H.A. bedragen. Tot leden van de commissie voor het on derzoek der rekening 1939 werden bij ac clamatie herkozen de heeren A. J. de Wit, P. van Zoest en J. Th. van der Hulst en tot hunne plaatsvervangers de heeren W van Wensveen, P. Vis en C. J. van Dam Aan het bestuur werd overeenkomstig zijn voorstel machtiging verleend tot uit voering van werken in eigen beheer tot een bedrag van ƒ800.alsmede tot het doen van af- en overschrijvingen uit de post van Onvoorziene Uitgaven. Besloten werd tot aanvaarding van het bestuurs voorstel om den Dam- en Binnenpolder. in verband met de wegverbreeding, tijdelijk te bemalen. Eveneens werd besloten tot verkoop van een perceel water in de Bree- vaart voor den prijs van 250.aan A. Vingerling en Zonen te Gouda en tot ver huur van een gedeelte water aan denzelf den persoon. Na de gebruikelijke rond vraag werd de vergadering gesloten. „Crescendo". Zaterdag a.s. houdt de HaTmonievereeniging „Crescendo" een straatcollecte met muziek ten ejnde te trachten om de noodlijdende kas weer op een beter peil te brengen. Het bestuur hoopt te mogen vertouwen op de offer vaardigheid van Bodegraven, zooals dat in vroegei'e jaren immer het geval was, om de vereeniging, die niet alleen voor de le den maar voor allen nuttig en bij vele gelegenheden onontbeerlijk is, ïn stand te kunnen houden. Verkooping. Ten overstaan van nota ris B. D. Krüsemann alhier, had in hotel van Haaften de verkooping plaats van een burgerwoonhuis met schuren en erf aan de Prinsenstraat. Het perceel werd door den heer J. Beijen in bod gebracht op ƒ2700; bij afslag werd het echter niet ge mijnd en gegund. Eveneens vond de verkooping plaats van een burgerwoonhuis met schuur en erf aan de Nieuwstraat. Dit perceel werd in bod gebracht door den heer J. Stichter q.q. 2350 en werd bij afslag eveneens niet ge mijnd en gegund. Onze ruiters. Op het concours te Dordrecht behaalde de Boreftsche Ruiters als vereeniging een eervolle vermelding van de 12 deelnemende vereenigingen, ter wijl mej. A. van Dobben met Mannij een eervolle vermelding in de zware handicap klasse en de heer J. van Dieyen met Carla een eervolle vermelding in klase N met 25 deelnemers behaalde. Geboren: Cornelis z. v. K. Punselie en M. C. van Ingen. Ondertrouwd: C. van Maaren 26 j. en A. Zaal 25 j. D. L. Schakel 24 j. en M. M. Koutstraal. Gehuwd: J. J. Groeneveld 24 j. en C. van Wijk 23 j. Overleden: M. M. Sekeris (echtgen. van H. Beens) 36 j. N. Tuk 82 j. (over leden te Woerden). M. Beekenkamp (weduwe van H. Snijders) 79 j. Gevestigd: C. van Dijk en gezin, van Haastrecht. J. Blok (echtg. van P. Vroe ge) van Zegveld. J. van Dijk, van Zwam- merdam.P. v. d. Sande (en echt- genoote), van Amsterdam. Vertrokken: C. Mulder (echtgen. van J. van Delden, naar Heiloo. B. Mul der, naar Heiloo. F. J. Zwanenburg naar Zwammerdam. C. P. M. Röling, naar Zwammerdam. B. Duin en gezin, naar Uertcht. A. Schippers, naar Woerden. KOUDEKERK Brik met lammeren te water. Toen de veehoudér K. de J. Donderdagmiddag met zijn brik, geladen met 18 stuks school- lammeren, in de Lagewaard reed, maakte zijn paard, een z.g. hooibouwer, ter hoogte van den vee den veehouder W. Dorrepaal zich bang voor een kar met galanterieën. Het gevolg hiervan was, dat het geheele gespan onderste boven in de sloot terecht kwam. De J. was er nog tijdig afgesprongen Door spoedig toegeschoten hulp werd alles weer op het droge gebracht. Onder de brik lagen echter twee lammeren verdronken. De brik was ernstig beschadigd, evenals het tuig van het paard dat eerst moest worden losgesneden. Het paard was er echter goed afgekomen. Luchtwachtpost. Dinsdag 6 Juni a.s. des avonds om 8.15 uur, zal door den heer G. Woltman res-kapitein van speciale diensten bij het V.L.S. „Luchtwachtdienst" te 's-Gravenhage, in de O.L. school alhier een uiteenzetting worden gegeven van het doel en de werking van den luchtwacht post „Koudekerk aan den Rijn". Het ligt in de bedoeling tegelijkertijd het personeel van bedoelden luchtwachtpost aan te vul len uit de groep buitengewoon dienstplich tigen en andere belangstellenden.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 10