RIJNSTREEK BIOSCOPEN TE LEIDEN CATERDAG 27 MEI 1939 DE LEflSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 De laatste controle. Z. K. H. Prins Bernhard U ert In de Willem lll-kazerne te Amersfoort zijn kaart in na afloop van den tweedaagschen militairen prestatietocht, waaraan de Prins heeft deelaenomen Minister mr M P. L Steenberghe opende Vrijdag te Umuiden het nieuwe kantoorgebouw ver. van Readers van Visschersvaa.tuigen en bezichtigde om. verschillende be- drijven Vier geslachten Willem Schelvis, woonachtig te Noordiwijk-Binnen. De vier heeren Willem Schelvis zijn resp. oud 79 jaar, 55 jaar, 27 jaar en 9 maanden. RIJNSBURG GEMEENTERAAD. In de vacature van dr. Jonker, die zich metterwoon in Oegstgeest heeft gevestigd, werd gisteravond de heer G. Leenheer be- eedigd. De heer Jonker was raadslid se dert 5 November 1909. Van burgemeester J. L. Bosschieter was een brief aan den raad ingekomen, waar in hij mededeelde tegen 1 Augustus a.s. eervol ontslag uit zijn ambt te hebben verzocht. De pensioenraad heeft den bur gemeester ongeschikt verklaard voor de uitoefening van zijn ambt. De voorzitter, wethouder van der Vijver, hoopte, dat het den burgemeester gegeven moge zijn door de rust in het bezit b van een verbeterden gezondheidstoestand te mogen blijven. Als secretaris besloot de raad zijn ziekte verlof te verlengen tot 1 Augustus. Op een verzoek van den aannemerspa troonsbond, om werken alleen door ge organiseerde aannemers te doen uitvoe ren, werd afwijzend beschikt. Het groot ste gedeelte der Rijnsburgsche aannemers bleek geen lid van dezen bond te zijn. Voor de Kanaalbrug werd een voor rangsregeling vastgesteld, met voorrang voor verkeer uit Noordwijk en Voorhout. Twee woningen n.l. Vliet no. *>6 en Heerenweg 6 werden op advies van den Inspecteur van de Volksgezondheid door B. en W. voorgedragen voor onbewoon baarverklaring. De toestand dezer wo ningen bleek zeer slecht te zijn. Van de eerste helt een muur bedenkelijk over. De heer Knijff stemde in beide gevallen tegen. De heer Zandbergen oefende kri tiek op dit tegenstemmen, dat hy met het oog op levensgevaar niet verantwoord achtte. Op verzoek van de w.b.v. „Spinoza" werd een plan van onteigening aan den raad ter goedkeuring voorgelegd, aange zien langs den weg van besprekingen met twee eigenaren van gronden nog geen overeenstemming was bereikt. Dit plan werd z. h. st. aangenomen. Rondvraag. In den weg naar Katwijk (Zandlaan) liggen de rails boven het ni veau van den weg. De voorzitter zeide zoo noodig stappen bij Ged. Staten toe. De gemeente-opzichter bleek buiten zijn boekje te zijn gegaan, door arbeiders aan te nemen buiten den wethouder Kralt en den inspecteur der Arbeidsbemiddeling om. Tenslotte werd nog geruimen tijd ge sproken over de loonen bij de werkver schaffing aan het vliegveld te Valken burg. De Rijnsburgers die meer presteeren dan anderen verdienen 36 cent tegen an deren 38. Het gemeentebestuur heeft zijn pogingen tot verbetering hierin tot nu toe schipbreuk zien lijden. Misschien brengt een trainingstoelage voor „leerende" een oplossing. De zaak werd in handen gesteld van B. en W. voor praeadvies. B. en W. zouden gaarne zien dat de uitgezonden ar beiders hen rechtstreeks op de hoogte hielden van den gang van zaken bij deze werkverschaffing. Bloemenhandel. Gezien de groote aanvoer van snijbloemen mogen de prij zen niet slecht genoemd worden. Geluk kig is de wind deze dagen bij zonnig weer vrij koel wat de houdbaarheid der bloe men ten goede komt. De navolgende prij zen werden betaald. Tulpen van den kou den grond per dozijn: Clara But van 7 tot 10 ct., Wil ailmCopland 68, Baron de la Tonnaye 911, Elisabeth 810, Bouton d'or 46, Bartigon 710, Farncombe San ders 35 ct., Argo 911, Kansas 7—10, Allard Pierson 35. Gladiolussen: Halley per 100 4.505.10, idem wit 5.506.10, Convilli's per 100, wit 2.302.70, idem blauw 1.1.30, Margrieten per 100 (wit) 1530, idem geel 2030, Lathyrus 40— 60, Trollius 3040, Anemonen 2550, Py- rethrum 0.801.10, Lilium Umbellatum 3.005.30 per 100; Witte Lelies p. 100 kelken 3.904.50, witte Violieren p. 100 tak 2.3.40, idem per bos 812 ct. Iris sen per bos 813 voor blauw, 1621 voor witte Irissen. Freesia's p. bos 811 ct., Anjers per 100 0.550.70, Bruidsanjers 2030 ct.. Korenbloemen blauw per 100 1.001.20, idem gemengd 0.701.00. VOORSCHOTEN Noord-Hoflandschc Polder. Ten kan tore van den secretaris-penningmeester ver gaderden de Stemgerechtigde Ingelanden van den Noord-Hoflandschen Polder. De voorzitter, de heer G. v. d. Hulst, heette den Ingelanden welkom. Vertegen woordigd waren 44 stemmen. Na bespreking van de rekening over 1938 werd deze vastgesteld aan inkomsten op 1866.77 en aan uitgaven op 1229.91. Het batig saldo bedraagt alzoo 636.86. De om slag was over 1938 7.— per H.A. De commissie voor onderzoek van de re kening over 1938 bevond alles in orde. Vervolgens werd de begrooting voor 1939 vastgesteld aan inkomsten en uitgaven op 1793.81. De omslag werd gepaald voor 1939 op 7.— per H.A. De rentevoet van de geld leen ing werd verlaagd. Tot poldermeester werd herbenoemd de heer J. H. Koot. Besloten werd over te gaan tot heffing van 3.per perceel betreffende de woonhuizen in den polder gelegen voor het laten loopen in de wateren des polders van faecaliën. afvalwater, rioolvocht of an der verontreinigd water, alsmede voor het hebben van buizen, goten en riolen, uit mondende op die wateren. Na behandeling van eenige ingekomen brieven en huishoudelijke zaken, sluit de voorzitter na de rondvraag de vergadering. Brandweer-demonstratie. Gisteravond kwamen de gemeenteraadsleden en andere personen in het raadshuis bfjeen, daar de brandweer dezen avond een demonstratie zou houden met het nieuwe korps en de in vele opzichten verbeterde spuit. Vanaf het raadhuis begaf het gezelschap zich naar de Krimkade, alwaar de oefening zou plaats vinden. Buiten de leden van den gemeenteraad waren aanwezig de heer A. J. Ttirion, onzichter der gemeente, D. J. Brinks, chef van de bedrijven, Staatsvoor- zitter van den luchtbeschermingsdienst en de heer Bougie, secretaris van den provin cialen brandweerbond. Toen het gezel schap aan de Krimkade was aangekomen, arriveerde al spoedig de brandweer en werd een aanvang gemaakt met de demon stratie, waarbij het brandweerkorps liet zien tot welke prestatie de brandweer in staat is; 2400 liter per minuut water kan de verbeterde spuit verwerken, wat heusch geen kleinigheid is. Nadat de aanwezigen de oefening eenigen tijd hadden gadegesla gen nam de heer M. F. Berkhout, Burge meester der gemeente, het woord en zeide, dat aan de brandspuit vele verbeteringen waren aangebracht en het brandweerkorps geheel was gereorganiseerd en thans de brandweer alhier aan redelijke eischen voldoet. Spr. bracht dank aan den heer Bougie, secretaris van den provincialen brandweerbond, voor zijne voorlichting aan het gemeentebestuur en verzocht aan den brandweercommandant de verbeterin gen, die aangebracht zijn aan de spuit te bespreken en toe te lichten. De heer P. Kaayk, commandant van de brandweer, toonde aan de aanwezigen de verschillen de veranderingen en verbeteringen, die aan- de spuit zijn aangebracht en dankte èn gemeentebestuur en gemeenteraad voor de ondervonden medewerking bij de reor ganisatie van de brandweer en de recon structie van de spuit, die thans aan hooge eischen voldoet. Na deze uiteenzetting behoorde deze demonstratie wederom tot het verledene. WARMOND Taf el tennisclub „Steeds Vooruit" Het bestuur van bovengenoemde onderafd. der St. Josephgezellenver. maakt bekend dat Woensdag 31 Mei, des avonds om 8 uur, en kele bekende taf el tennisspelers uit Den Haag een ping-pong demonstratie komen geven. Wij noodigen alle gezellen, welke zioh dit spel meester willen maken, uit, deze demonstratie bij te wonen. WASSENAAR STRAND SLECHTS ZATERDAGS EN ZONDAGS VRIJ. Een deel van het strand onder Was senaar zal dezen Zomer gedurende de eerste vijf werkdagen der week voor het publiek onveilig zijn wegens het houden van schietoefeningen. Het bad- bedrijf zal daar dus uitsluitend op Za terdagen en Zondagen kunnen worden uitgeoefend. ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren: Theodora Wilhelmina d. van Jacob Koelewijn en Wympje Kampert Hendrika Christina Maria d. van Dirk Verkade en Jannetje de Bruin. Gevestigd: Elisabeth K. van Egmond Dorpsstraat 4 van Leimuiden Willem C. van der Burgh, Oranjestraat 34 van Dinxperlo. Vertrokken: Jacob P. Snel naar Amsterdam Jacoba Snel naar Lochem Leendert van Nifterik naar Óploo Maria van Winkel naar Wassenaar Fijtje Angenent naar Ter Aar Aafje den Hertog naar Haarlemmermeer Hui- bert van Leeuwen naar Hazerswoude Antonius E. van Egmond naar Amsterdam Janentje Berg naar Amersfoort Jantje Blom naar Duitschland. ALKEMADE Geboren: Cornelia Maria d. van A. J. Schoo en E. W. M. de Koning Mar tha Wijnanda Theresia Maria d. van J. A.- van Rijn en W. J. M. Loos Hillegonda Maria Wilhelmina d. van M. Cornelisz en M. A. G. Guitink Martha Anna Maria d. van E. M. de Koning en J. C. Bakker. Gehuwd: Hubertus Franciscus van der Zwet jm. 24 j. en Anna Maria Adriana Koek jd. 21 j. Andreas Adrianus Jozef Moons jm. 32 j. en Sophia Alida Heems kerk jd. 26 j. Johannes van Haven jm. 26 j. en Teuntje Katsburg jd. 23 j. Teu- nis Katsburg jm. Ü5 j. en Jacoba van Ha ven jd. 21 j. Johannes Hendrikus van der Ploeg jm. 27 j. en Gerarda Wilhelmina Helleman jd. 18 j. HAZERSWOUDE B.V.L. Ter gelegenheid van het 20 jarig bestaan der gewestelijke Landstorm commissie Zuid-Holland West, zal op Za terdag 3 Juni as. des namiddags te 2.30 uur, op het Vliegveld Ypenburg te Rijs wijk Z.H. een Landstorm-Reünie worden gehouden Daar er plaats is voor 15.000 a 20.000 man, daarom doen de plaatselijke leiders n.l. de heeren G. Weyenberg (To renstraat 19) en J. H. van Teylingen (Rijn dijk A. 61) een beroep op allen B.V.L.'ers om in grooten getale onze afdeeling aldaar te vertegenwoordigen (Ook degenen, die I HEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUK KEURING Trianon: De vallei der reuzen. (Wayne Morris, Claire Trevor). By verrassing ge trouwd. (James El lison, Lucille Ball). Sensatie in de wildernis Komisch lederen avond 8 uur. Zaterdag en Woens dag matinée, 2 uur. len en 2e Pinkster dag doorl. voorst, van 27 uur. Goedgekeurd v. volwassenen Casino: De zoon van Tarzan. (Clyde Beatty, Ma nuel King). Veldslag in New- York. (Victor Mc Laglen). Jungle film Komische sensatie lederen avond 8 uur. Zaterdag en Woens dag matinée 2.30 uur. len en 2e Pinkster dag voorstelling van 47 uur. Goedgekeurd v. volwassenen Lido: Little Miss Broad way (Shirley Tem ple). £en spannende avond (June Lang, Dick Baldwin). Romantisch Komisch lederen avond 8.15 uur. Zaterdag, Dins dag en Woensdag matinée. 2 uur. len en 2en Pinksterdag doorl. voorst, van 27 uur. Goedgekeurd Rex: Luxor: Tarantella (Jeanette Mc Donald, Allen Jones). Misdadigers der lucht (Rosalina Keigh, Charles Quigley). Romantisch Avontuurlijk lederen dag 2 uur matinée en 8 uur a vond voorst, len en 2en Pinksterdag doorl. voorst, van 2—7 uur. Goedgekeurd v. volwassenen Afgekeurd niet zijn aangesloten bij den B.V.L. doch daarmede sympathiseeren) worden in grooten getale verwacht. Er zal een speciale autobus rijde nvanaf Hazerswoude en Rijndijk, tegen een kost prijs van 60 cent. De entree voor deze massale bijeenkomst is slechts 10 cent per persoon, zoodat het voor bijna niemand eenig bezwaar zal opleveren deze bijeen komst bij te wonen. Voor het afhalen der kaarten vervoege men zich bij de boven genoemde leiders, en wel tot uiterlijk Woensdag 31 Mei. KOUDEKERK Hondsdijksche polder. In de op Donder dagavond in Hotel de Bruin alhier gehou den vergadering van Stemgerechtigde In gelanden van den Hondedijkscben Polder Polder werd de rekening 1938 vastgesteld, de inkomsten op 561.40, de uitgaven op 558.58, batig slot 2.82. De begrootin'g voor 1939 sluit in ontvangsten en uitgaven op een bedrag van 656.10. De omslag voor dat jaar werd bepaald op 3.per H.A. Bij de tijdens de vergadering gehouden stemming werd de heer A. Reijneveld met groote meerderheid van stemmen tot be stuurslid herkozen. NIEUWERBRUG Het rijwielpad. Het rijwielpad langs denk Rijkstraatweg naar Bodegraven is thans opengesteld voor het berijden per rijwiel van beide richtingen. Liever dient thans echter gezegd te worden dat men nu verplicht is dit rijwielpad van beide richtingen te berijden, daar dat gedeelte van den rijweg afgesloten is verklaard voor rijwielen. Het ronde blauwe bord met het witte rijwiel er in, geplaatst aan beide beginpunten van het rijwielpad, verplicht de wielrijders thans dit pad te berijden en verbied hen gebruik te maken van den rijweg op strafef van procesverbaal. Als men dus van de richting Nieuwerbrug komt dan is men eveneens verplicht het ijrwielpad, hetwelk dan voor de wielrij der links van den weg ligt, te berijden. De automobilisten worden bij deze nog attent gemaakt op de blauwe rechthoekige borden met witte driehoek, betreffende de aanduiding dat zich spoedig een over steekplaats voor wielrijders bevind en geve daar dus dubbel acht. TER AAR Monopole op dreef. Gisteravond werd in het Café Verhoef de laatste biljartwed strijd gespeeld vah Monopole tegen Vrien denkring van Langeraar. Na een vinnige kamp kwam Monopole als overwinnaar uit het strijdperk, wat tevens beteekende het in ontvangst nemen van een fraaie beker. De verliezende partij ontving een lauwer tak. ZWAMMERDAM Gevestigd: G. Spijker en gezin van Velsen H. Sijtsma van Vlaardinger-Am bacht M. Martha van Klundert Mej. Corn. Fioole van Zevenbergen mej. M. H. Wolper van 's Gravenhage. Vertrokken: mej. Corn. Zevenho ven naar Alphen a. d. Rijn M. Verboom naar Moordrecht mej. J. A. Zuurendonk naar Amsterdam. ZOETERWOUDE Tertiaire wegen. Door Burg. en Wet houders dezer gemeente zijn de werk zaamheden aan de tertiaire wegen Nos. 11 en 12 gegund aan de N.V. Nederland- sche Basaltmaatschappij te Zaandam voor de s— f

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 8