ERGERNIS j Hallo boys! Deze week verschijnt de St. Odo-klok weer. Je kunt het nieuwe num mer in ontvangst nemen: Donderdag of Vrijdag, als er repetitie is. Dan zijn ook nog oude nummers te verkrijgen. Zorgt dus, dat je deze week hieraan denkt! RECHTZAKEN Laatste berichten MARKTBERICHTEN ZATERDAG 27 MEI 1939 DE LETSrVF COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 T over een storing aan Uw li \\V_ naaimachine? Geen bewaar 1 |\^mÉ ®nze 9TOote ervaring, zich uit- strekkende over meerdere fa- brikaten, stelt ons in staat U vlug en afdoende te helpen. Daarom naar C. F. MEERPOEL ALLEEN: Breestraat 171. Bioscopen. T rianon. „DE VALLEI DER REUZEN". Californië is een mooi land; een land begiftigd met een uitbundige weelde van natuurschoon. Wij, die in ons gematigd koele klimaat gewend zijn aan een vrij spaarzame plantengroei, kunnen ons nau welijks een voorstelling maken van de rijkdom, welke de natuur daar in het Verre Westen ten toon spreidt. Het won der van de kleurenfilm onthult ons ech ter een stukje van het wonder der na tuur. De „reuzen", waarvan de titel van de hoofdfilm in Trianon spreekt, zijn de reusachtige pijnboomen, die kapitalen waard zijn en daarom de begeerte opwek ken van geldmagnaten, wier eenige doel is, in den kortst mogelijken tijd rijk te worden. Zij gaan op hun doel af zonder scrupules en zonder zich te bekommeren om hun slachtoffers. De film „De valei der reuzen'' geeft een bewogen geschiedenis weer, welke zich afspeelt in de fraaie natuur van Califor nië omstreeks het begin van deze eeuw. Een troep gewetenlooze schurken tracht, door gebruik te maken van de lacunes in de wet, zich meester te maken van een gebied, dat rijk is aan bosschen, met het doel om het zoo snel mogelijk te vellen. Het gebied is echter reeds lang in het be zit van Carigan (Wayne Morris) die zich niet zoo spoedig gewonnen geeft. Het gaat dan hard tegen hard. De kogels fluiten en er wordt zwaar gevochten. Temidden van de eeuwenoude woudreuzen wordt er een spannende strijd gestreden, welke ten slotte eindigt met de nederlaag der schur ken. Het verhaal bevat niet veel oorspronke lijks, maar de kleurenweelde en de atmos feer der bosschen maken deze rolprent tot een buitengewoon fraaie en bevredigende film. Vóór de pauze gaat een amusant ver haal, "zooals alleen Amerika verzinnen kan „Bij verrassing getrouwd", heet het. Een meisje krijgt het vermogen van haar over leden vader niet eerder voordat zij ge trouwd is met een echten Amerikaan. Zij is echter verloofd met een Franschen graaf. Welnu zij weet raad. Zij trouwt met den eersten den besten wegwerker en zal zich daarna in Reno laten scheiden. Dat gaat echter minder vlot, dan zij zich ge dacht had. en het eind van het liedje is, dat de wegwerker toch de echtgenoot wordt van het rijke meisje. En dat is ten slotte de grootc verrassing van deze als schijnhuwelijk begonnen trouwpartij. Een bijzondere attractie vormt de film- reportage van het bezoek van onze Ko ningin aan de stad Brussel. In hooge mate actueel en interessant. Voor de Pinksterdagen een keurig pro gramma. Lido SHIRLEY TEMPLE ALS „LITTLE MISS BROADWAY" Shirley Temple blijft nog altijd een zeer aantrekkelijk figuurtje op het witte doek. Zij is wat grooter geworden nu, de kleine Shirley, maar haar spel en haar optreden is nog even natuurlijk en char mant als vóór enkele jaren. Want dit is de groote aantrekkelijkheid van de film, waarin Shirley Temple optreedt: haar natuurlijke begaafdheid, haa.r kinderlijke innemendheid, welke hartenveroverend zijn. Zoo ook weer in deze film, welke Lido's Pinksterprogramma vormt; „Little Miss Broadway". In deze film begint zij zich overigens tot bevallig actricetje' te ontpoppen, een actricetje, dat ook goed zingen en goed stepdansen kan. Zij is een weeskind, dat opgenomen wordt in een wonderlijk gezin, namelijk bij Pap Shea en zijn dochter Barbara Shea. Dit tweetal drijft het artistenhotel, waar aller lei clowns, jongleurs en dresseurs hun toeren bedrijven. De luidruchtigste gasten zijn ongetwijfeld Jimmy Clayton en zijn „Jazz-bandieten". Al zijn ze twaalf we ken met de huur achter, dat verhindert ze niet, de opgewektste repetities te houden. Al die artisten zitten aan den grond en dientengevolge ook de aangenomen vader en zuster van Shirley. De zaak dreigt in het honderd te loopen, als de eigenares van het hotel gaat manen. Maar dan komt de groote rol van Shirley Temple. Zij gaat op eigen initiatief naar mevrouw Wen- dling en als ze niet ontvangen wordt, sluit ze vriendschap met den neef der familie. Met haar charme en onbevangenheid weet ze toch door te dringen tot de geldgevers en als pa Wendling lid blijkt te zijn van een dubbelmannenkwartet, dat vanwege het lawaai overal uitgesmeten wordt, is Shirley er als de kippen bij om de acht heeren naar het hotel van Shea te diri- geeren. Bovendien krijgt neeflief spoedig een zwak voor Barbara. Toch moet er nog heel wat gebeuren voor alles in het reine is en zelfs de rech ter komt er nog aan te pas. De rechts- scène is echter een van de vermakelijkstc deelen van de heele film. „Een spannende avond" bezorgt Lido zijn gasten in de film van dien naam. Maar een spanning, die met een royale hoeveel heid vermakelijke bijproducten is gekruid, waarvoor Lyle Talbo, June Lang en Dick Baldwin zorgen. Rex TARANTELLA. Het is een spionnage-verhaal in een weelderig en romantisch kleed, dat als hoofdflim deze week in Rex wordt ver toont. Madrid 1808. De historie onthult de schoone Nina Maria spoedig als spionne in dienst van haar Spaansche vaderland. Zij krijgt op dracht zich naar Bayonne te begeven ten einde in de kringen der Fransche officie ren te trachten meer te weten te komen omtrent de plannen, die Napoleon koestert. Ergens in Noord-Spanje, op den weg bij Vitoria, wordt de reiswagen van, de dan seres ingehaald door Don Diego en hier vindt de film een van haar charmantste momenten; de Ezelsserenade, waarvan de melodieuze muziek reeds bekend is ge worden via radio en gramofoon. Daarna verliest de romantiek zich in het spionnen- verhaal, waarin Don Diego Kina Maria's tegenspeler blijkt en niet alleen in de liefde. Het volk is in verzet gekomen de Engelsche troepen staan op Spaanschen bodem om de Franschen te verdrijven. Opnieuw bevindt Nina Maria zich als spionne in het vijandelijke kamp. De his torie herhaalt zich; wederom ontmaskert de vroegere Don Diego thans kapitein André plicht boven liefde stellend, de danseres als spionne, en wederom grijpt hij mis ditmaal met fatale gevolgen. De gansche ontdekking blijkt een list; de Franschen, meenende dat hun posities bekend zijn geworden, wijzigen hun stel lingen en de Engelschen vallen aan op een punt, waar het het minst gelegen komt. En in dien veldslag krijgt Leonard op nieuw zijn kansen tot een groote roman tisch kijkspel. Een eeuw later zou Vitoria wederom het tooneel worden van krijgs gerucht, doch minder kleurig en zich min der leenend voor een filmoperette, waar in Jeannette MacDonald de charmes van haar stem paari aan die van haar dansen en Nelson Eddy als partner vervangen is door Allan Jones. Hij is behalve zanger, een vlotte verschijning in deze film, waar in ge nog Warren William aantreft als een Fransch officier en verder een reeks goed- bezette kleinere rollen. Vooraf gaat een eveneens geweldig span nende film „De Misdadigers der lucht" een verhaal, waarbij de sigaar uitdooft, omdat de toeschouwer geen tijd heeft er aan te trekken! Met een interessante opname van het koninklijk bezoek aan Brussel een zeer geslaagd Pinkster-programma. Casino VELDSLAG IN NEW-YORK. Deze week brengt Casino een film, waar in men niet alleen enkele stevige vecht partijen te zien krijgt, doch waarvan het gegeven in staat is om zelfs den grootsten nurks aan het lachen te krijgen. Men krijgt in deze rolprent een manier te zien, waar op men een ander uit de penarie moet hel pen en die, waarop men de liefde moet winnen van een weerspannige maagd. Deze beide manieren gaan niet altijd op zachtzinnige wijze en vooral in een film werk waarin men het niet bepaald vrien delijke gezicht ziet van Victor McLaglen, kan men rekenen op diverse handtastelijk heden. Een groep vrienden-oudstrijders die nog al vriendschappelijk omgaan met hun pa troon, krijgen van hem de moeilijke op dracht, om zijn zoon, die verliefd is gewor den op een revue-girl, van dit meisje te doen scheiden. Aldus gaat de geheele groep naar New- York om de bewuste jongedame te zoeken. De commandant en zijn helper worden al spoedig verliefd op een zangeres, die een vriendin blijkt te zijn van de revue-girl. De geschiedenis komt nu vol verwikkelin gen waaruit de twee vrienden zich op al lerlei manieren trachten te redden op kos ten van hun patroon. Deze krijgt diverse groote rekeningen thuis gestuurd en be sluit daarom zelf naar New York te gaan er wat men niet zou verwachten, hy is ten slotte degene die met de bruid gaat strij ken. Deze film, vol wilde avonturen, hand tastelijkheden, zang, dans en muziek, wordt in een wilde vaart voor het oog ge- tooverd en vormt tezamen een film om te schateren. En dit dan vooral, om het voor treffelijke spel van den uitnemenden ac teur Victor McLaglen, die de hoofdrol ver tolkt, terwijl hij uitstekend terzijde wordt gestaan door Brian Donlevy, Louise Ho- vick en Sammy Cohen. Voor de pauze wordt vertoond de sensa tiefilm „De zoon van Tarzan". De film geeft een fantastisch beeld te zien van een merkwaardigen tempelstad in Afrika. Deze stad wordt bewaakt door vliegende men- schen, zoodat men zijn fantasie wel erg den vrijen loop h3eft gelaten. Doch op de film is alles mogelijk en zoo ziet men dat deze menschen Tarzan Jr. willen tegenhouden, die zijn zuster uit de heilige stad komt be vrijden. Dit onderwerp levert natuurlijk stof ge noeg voor een spannend filmwerk en na veel gevaren weet Tarzan Jr. met behulp van een leeuwenjager zyn zuster te red den. Dit uitstekende samengestelde Pinkster- programma wordt verder aangevuld met een actueel journaal en bevelen wij dan ook gaarne aan. Agenda INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHS- GEZELLEN-VEREENIGING, Leiden. Rapenburg 52. Beurtrooster: Zondag: C. v. d. Meel, Th. Varkevisser en P. Rijzevoort; Maandag: D. Devilée en F, Overdijk; Dinsdag: C. v. d. Meyde en J. v. d. Post; Donderdag: J. Compier en W. v. d. Holst; Zaterdag: H. Key en G. Bot. Zondag: Algemeene H. Communie voor de leden der Retraiteclub. De zaal is geopend van 12.302.30 uur en van 710.15 ur; verplichte bijeenkomst van 8.459.45 uur: om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 1—2 uur Bibliotheek Geen zitting St Joseph's Spaarkas. 8.30 uur Prysbiljarten, hoofdprijs Maandag: Bijeenkomst voor de gezellen van 12.302.30 uur en van 710.15 uur 8.30 uur Prijsbiljarten. Dinsdag: Bijeen komst voor de gezellen van 810.15 uur 8.15 uur Trainingsavond Tafeltennis club Woensdag: 8.30 uur Repetitie Lie dertafel Sebastian Schaffer Donderdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810.15 uur 8.30 uur Schaakclub „De Raads heer" Vrijdag: 8.30 uur Repetitie Mu ziekgezelschap Frans Schweitzer 8.30 uur Bestuursvergadering Retraiteclub. Zaterdag: Bijeenkomst voor de leden van 8—10.15 uur 8.30 uur Kegelclub „De Poedelaars" 8.15—9.15 'uur Bibliotheek 8.15 uur Trainingsavond Tafeltennis- club. Mededeelingen: Woensdag en Donderdag des avonds te 6.30 uur spreek uur van den eerw. vice-praeses aan de Pastorie. Zondag 11 Juni a.s. des mor gens te 8 uur in de St. Lodewykskerk de H. Mis met Algemeene H. Communie voor de leden der Retraiteclub. Na de dank zegging wordt gezongen „Dat Jezus leef". Hierna in het gezellenhuis gemeenschap pelijk ontbijt, attracties en jaarvergade ring. Voor deze feestmorgen offere men bij den huismeester 35 cents. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE VAN DE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Veri. Bloemistenlaan 45. Zondag en Maandag (1ste en 2de Pink sterdag) is het Gebouw gesloten. Maan dag: Geen Rechtskundig Adviesbureau. Voor spoedgevallen kan men zich wenden tot het Algemeen Adviesbureau: Berken- straat 57, Haarlem (N.). Dinsdag: Repe- 'itie R. K. Gem. Zangvereeniging „Pulchri Studio", 8 uur. (Zaal 6). Dinsdag: Le denvergadering R. K. Metaaibewerkersbond ,St. Eloy", 8 uur. (Zaal I en 2). Zater dag: Spaarbank op het Kantoor, 78 uur Bilbliotheek 7—8 uur. N.B. Men heeft 18 Juni toch gereserveerd?? Dan wordt de Encycliekmeeting te Zoeterwoude Dorp gehouden!!! INTERPAR. ST. FRANCISCUS- LIEFDEWERK Zondag 9 uur Plechtige Hoogmis, daarna ontbijt, en recreatie voor de Gezellen. 's Avonds geen Patronaat. Maandag 9 uur Morgengebed en H, Mis. 's Avonds geen bijeenkomsten. Dinsdag Ö.30 uur Sloyd 1 en II. 7.45 uur Mondorgelclub. Woensdag 6.45 uur Franciscusvrienden (Aspiranten). 8.00 Franciscusridders II Gezellen. Donderdag 7.30 uur Voetbal- dub. 8.30 Gezellen. Vrijdag 6.45 uur Fianciscusvrienden. 8 uur Toont elclub. Zaterdag 6 uur Franciscusridders (Aspi ranten). 7.30 uur Franciscusridders IV. KRUISVAART Cohort „8t. Petrus" Burcht: Garenmarkl 36 Maandag 2de Pinksterdag 7.45 uur Aan rieden in uniform mot benoodigdheden voor de voorkampsdag Dinsdag 9 uur Kard. v. Faulhabeiban. 8.30 uur Fiancis- cusban. Woensdag 7.3U uur St. Stepha- nusban. Donderdag 8 uur Trommelen. Vrijdag 6 uur Sleutelkoor. 8 uur Jonge Wachtbladen afhalen en afrekenen. Zaterdag 7 uur K.J.C.-Mis. 7 uur Lodewyk- ban. Kruisvaarders. Spaart allen voor het zomerkamp. Cohort: Aeterne Pater. Burcht: St. Antonius Clubhuis. Maandag: 2.45 jongste vendel met fiets in uniform. OEGSTGEEST. Cohort „St. Bernardus". Burcht: R. K. School. Zondag: Elisabeth-penning van Ignatius- ban Maandag: 7 uur H. Mis voor Igna- tius-ban; half 10 vertrek Ignatius--ban (bij go»d weer Dinsdag: repetitie van hel Groene Vendel, „Kinderkruistocht" en „Zeven Wilgen". (Die niet komen, doen niet mee). Woensdag: half 23 uur aspiran ten van de St. Jansknapen 3 uur4.30 St. Jans-knapen half 7 repetitie „Het Schrijverken". Na het Lof tot half 10 Faulhaber-ban Donderdag: half 8 tot 9 uur Miohaël Pro-ban en Tarcisiu6-ban Vrijdag: van 7 tot 7.30 uur handenarbeid groep A, van 8 tot 9 uur groep B. Zater dag: van half 5 tot 7 uur fluit-club, samen Imet Groene Vendel. SINT ODO-KNAPEN. Zondag. Eerste Pinksterdag: Schola j zingt in Hoogmis en Plechtig Lof. Maan dag: Eerste Pinksterdag: vrij. Dinsdag: 6 uur: iSchola Cantorum. Donderdag: 6 uur: Schola Cantorum. Vrijdag half vijf: Aspiranten kwamt na vijf: Crescen- dogroep Dandenkt eraan, dat je contributie ,.by" moet zijn, als we over een paar maandjes „uitgaan". Als je wilt weten, hoe veel je misschien achter bent, vraag je dat maar! O-Kee! Jawant als jullie zoo'n dag uitgaan, kost het „moppen". O zoo! Tot kijks hoor! Kapelaan E. A. M. PAAP. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATH. ACTIE „DE GRAAL". Parochie O.L. Vr. Hemelv. en St. Joseph. Dinsdagochtend: 7.30 uur H. Mis en Alg. H. Communie; 's avonds 6.308 uur: Jong ste groepen; 8.1510; uur: „Top"-groep. Donderdag: 78.30 uttr: Jongste groep; 3.15 uur: zang. DROGISTEN MOGEN GEEN GENEESMIDDELEN VERKOOPEN Vonnis van den Haagse hen Kanton rechter. De Haagsche Kantonrechter, mr. dr. Fontein, deed heden uitspraak in een straf zaak, welke zeer belangrijke gevolgen voor drogisten hier te lande kan hebben. Het is immers gebruikelijk, dat drogisten ook geneesmiddelen verkoopen, welke op de z.g. lijst C. staan, doch dit is verboden door de Wet van 1 Juli 1865 op de uit oefening der artsenijbereidkunst. Tegen een drogiste hier ter stede, die tevens assistent-apothekeresse is, was pro ces-verbaal opgemaakt wegens het ver koopen van aspirine en nog een ander ge neesmiddel en zij heeft ter zake van dit feit voor den kantonrechter terecht ge staan. De verdediger, mr. D. J. I. van den Oever, heeft in deze zaak drie verweren gevoerd. Ten eerste achtte pleiter de Wet van 1865 alleen toepasselijk op de toebe reiding en verkoop van geneesmiddelen, dus met op den enkelen verkoop van ver pakte geneesmiddelen, ten tweede is de wet gemaakt voor excessen, d.w.z. voor ondeskundigen, die zich op den verkoop van geneesmiddelen toeleggen, zooals par- fumeriehandeiaren. Bij drogisten, vooral wanneer deze assistent-apothekers zijn, is geen sprake van exces. Ten derde deed pleiter een beroep op overmacht. De wet is verouderd zooals de Zondagswet en de Begrafeniswet. Wan neer de drogisten geen geneesmiddelen meer mogen verkopen, kunnen velen hun zaken wel sluiten en komen er in Den Haag alleen al 300 werkloozen bij. Er wordt geen publiek belang bij dezen ver koop geschaad. De kantonrechter heeft deze verweren even wei verworpen en verdachte tot een geldboete van 10.subs. 4 dagen hech tenis veroordeeld. De kantonrechter overwoog daarbij o.m., dat art. 30 van de wet zonder meer ook den verkoop van de daarin bedoelde ge neesmiddelen verbiedt, met name niet tus- schen verpakte geneesmiddelen en andere onderscheidt, dat hij voorts niet treedt in een oordeel over de innerlijke waarde of billijkheid der wet en ten slotte het stel len van het belang van verdachte van haar eigen bedrijf boven het door de wet be schermde algemeene belang niet be schouwt als een niet af te wenden gevolg van dringende, van buiten komende oor zaken. OUDE-WETERING DUBBELE INBRAAK. In den afgeloopen nacht is op twee plaatsen ingebroken, namelijk bij dr. Van der Bijl en ds. Bos, Geref. predi kant Bij dr Van der Bijl zijn de dieven (vermoedelijk zijn heter meerdere ge weest) binnengekomen door het uit snijden van een serre-ruit. Het geheele beneden-huis werd door snuffeld. Uit het schrijfbureau in het kantoor van den dokter namen de die van de sleutel van de brandkast en to gen daarmede naar de bijkeuken, waar de brandkast staat. Twee honden, die hier „de wacht" houden, werden stilletjes uitgelaten! In de brandkast bevonden zich echter geen waarde-papieren. De geheele buit bestond uit 10.— huishoudgeld, dat zich in het buffet bevond. Ook bij ds. Bos zijn de inbrekers aan de achterzijde binnengekomen door het uitsnijden van een ruit. Zij hebben het geheele beneden-huis door zocht en een bedrag van 23. „geïnd". De politie stelt een onderzoek in daarbij geholpen door een speurhond. Buitenland IIEYMANS EN ROUS TE JIWANI JIWAN1, 27 Mei (A.N.P.) De Neder- landsche sportvliegers Heymans en Rous vlogen heden om 5.30 uur, plaatselijke tijd, naar Jiwani, met tusschenlandingen te Jodhpur en Karatsji. Om 19.40 uur, plaatselijke tijd, arri veerden zij te Jiwani. Zij hadden te lijden van tegenwind en zandstormen. MONSTERPROCES TEGEN „BIJBELONDERZOEKERS" De „Dantziger Vorposten" meldt, dat gis teren voor de rechtbank van Dantzig een monsterproces Degonnen is tegen 19 vrou wen en 17 mannen, die beschuldigd wor den van te behooren tot in Duilschland sinds 1937 verboden secte der „Bijbel onderzoekers". Zij zijn in staat van be schuldiging gesteld, omdat zy verboden werken uit Polen hebben laten komen, in Duitschland propaganda voor hun secte ge maakt hebben, geld nar hun buitenland- sche afdeeling gestuurd hebben en onder richt verstrekt hebben aan kinderen. ISSELNOTEERINÜEN (AMSTERDAM Londen 8.71r,/g Berlijn 74.70 Parys 4.93*/^ Brussel 31.71 Zwitserland 41.94 Kopenhagen 38.921/j Stockholm 44.90 Oslo 43.821/2 New York 1.86rj/w LEIDEN. 27 Mei. Boter. Aanvoer 1375 K.G. Fabrieksboter prima 1.37, Boeren- boter prima ƒ1.251.30 per K.G. Handel vlug. 27 Mei. Turf. Lange turf geen aanvoer Prfjzen SI8.per 1000 stuks. 26 Mei. Groentenveiling. Prei 15.50 6.80, Kroten, gekookt 35.—, Aardap pelen /1015.—, Andyvie i 29.—, Sla 25.Aardbeien 196192.Snijboo- nen ƒ42—76.—Stamboonen 90.Dop erwten /3038.—, Peulen ƒ28—67.— Postelein 1.50—8.—, Spinazie ƒ2.50—7.—, Tomaten A ƒ40—, idem C f 32,— per 100 K.G. Komkommers ƒ3.109.50, Bloem kool ƒ5—37.—Salade 0.50—3.40 per 100 stuks. Pieterselie f 1.303.60, Radijs f 0.60 —1.70, Selderie ƒ0.80—2.—, Uien ƒ0.30— 0.80, Peen ƒ3—11.80, Rabarber f 1.10 8.10, Raapstelen ƒ0.45—0.50 per 100 bos. UTRECHT, 27 Mei. Vee. Totaal aanvoer 4220 stuks vee. o.a. 630 runderen. Prijzen: stieren 26—29 cent per pond, handel matig, pryzen onveranderd; slachtkoeien 2e soort 32—35 cent, idem 3e soort 26—31 cent, han del kalm, goede soorten styver in prijs; vaarzen 130200, melkkoeien 140250, kalkoeien f 160—260, varekoelen 90—190 per stuk, handel zeer kalm, prijzen onver anderd; 50 magere kalveren 4095, han del gedrukt, prijzen lager; 720 nuchtere kalveren 68. handel redelijk, prijzen vrijwel gelijk; 650 magere varkens en schrrammen resp. f 2335 en 1523; 620 biggen 10—15, handel matig, prijzen hoo- ger; 125 magere schapen 1321, handel gedrukt, prijien lager; 1425 stuLs weide- lammeren, zuiglammeren en lammeren (Texelaars) resp. f 36.50. 9.0012.00 en f 5.50—9 00 per stuk handel gedrukt, prij zen lager. Kleinhandel: 200 kg. boter f 1.52. 150 kg. kaas 50—70 cent per kg., 38.000 eieren 3.104.00 per 100 stuks. BOSKOOP, 27 Mei. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks. Pech told 60 96 ct.. Wendland 24—37 ct.. Hadley 0.60— 1.—. Briarclil 36—65 ct., Butterfly 36—60 ct.. Wilh. Kordcs 20—32 ct., Rosalandia 40 —60 ct., Florcx 60—80 ct., Vierlanden 70 90 ct.. Edith Helen 50—82 ct.. Aug. Noack 2740 ct., Else PouLsen 3045 ct., Gloria Mundi 30—71 ct., Ellen Poulsen 25-12 ct., Rosa Mundi 40-91 ct., Mevr. v. Straatcn v. Nes 20—46 ct., Ingar Ohlson 40 ct., Queen Mary 35—50 ct., Violieren 25—41 ct., Dah lia's 10—15 ct., Pioenen 2041 ct. Pirc- trum 20 ct., Clematis Prins Hendrik f 1. 1.30, Hortensia per st. 45 ct. KATWIJK AAN DEN RIJN, 26 Mei. Groentenveiling. Per 100 K.G.: Spinazie 2.504, per 100 stuks: sla f 1—1.60, per 100 bos: radijs 0.60—1.25, Rabarber 2.30 3, Raapstelen 4060 ct. LEIDERDORP, 27 Mei. Vrije veiling. Kipeieren 3.30—3.80, eendeieren 2.70— 3.20, boter 57—69 per p., kaas 18—29 ct., kippon 35—65 ct., hanen 8—1.20, konijnen 24—1.80, eenden 35—60 ct. LEIDSCIIENDAM, 26 Mei Groentenvei ling. Eng. komkommers le soort f 6.50 7.90, 2e soort S! 4.10—5.80, wankleurige 4.60—5.10, 3e soort 3.10—4, stek 40—70 ct., Gele komkommers le soort 7.100, 2e soort 5.606.80, 3e soort 4.105.20, stek 0.80—1.10. Kropsla le s. 1—2 50, 2e soort 0.60—1, Stoofsla 2.30—4, Peen 9.60—13.90. Bloemkool le soort 26—33, 2e soort f 19—23, uitschot f 10—17. Toma ten midd. 15.4016.80, gr. ronden 16— 17.30, 2e s. 15.10—16.90, 3e S. 8.50—9.30, bonken 100—13, Andijvie per 100 2.60 —3.90, Andijvie per 4 K.G. 14—38 ct., Spi nazie per 6 K.G. 1526, Postelein 4.60 8.10, Raapstelen 60—90, Rabarber per 100 bos 2.69—4.30, Snijboonen 61—65 ct., Spercieboónen 8894, Radijs f 11.60, Prei 14—17, Selderie 0.70—1. LOOSDUINEN, 26 Mei. Groentenveiling Bloemkool le s. per 100 stuks: 16— 28, 2e s. 10—19, Kaskommers le s. 6.90 —8.20, 2e s. 5.80—6.50, 3e s. 4.50—5, Rijen Komkommers le s. 6.50—8.50, 2e s. 5.10—6.30, Gele le s. /8—9.30, Witte 8.20, Perziken le s. 13, 2e s. 9, 3e s. 7, Meloenen 3965 per stuk. Per 100 kg: Stamprincesscn 77, Tomaten A ƒ3033, id. B 27—31, id. C f 31—30, CC 26—31, Bonken 2027, Groote boonen 37, Druiven, bl. le s. 170, witte 210, Spinazie 1021 per 4 kg., Postelein 1228 per 6 kg., Salade le s. 13.60 per 100 krop, id. 2e 0.50—1.10, Peen le soort 7.20— 12.20 per 100 bos. Rerve 1 7090 ct., Ra barber 1.50—3.50, Selderij 0.80—1 80, Peterselie 1.10—2.50. Andijvie 2.50— 4.75 per 100 kg., Andyvie f 1.202.80 per 100 struik, Komkommerstek 29 per 100 kg., Stoofsla 1227 ct. per 6 kg. Pe pers 1.102.50 per 100 st., Aalbessen 1.30 per Kg. Aardbeien f 1.20, Eieren 4.20 per 100 st. ROELOFARENDSVEEN, 27 Mei. Groen tenveiling. Aardbeien 1422 cent per doosje, sla 0.501.40 per 100 krop, peulen f 1.702.30, doperwten 1.50, snijboonen 1 2.402.60 en princesseboonen 3.20 alles rcr 10 pond. VINKEVEEN, 26 Mei Groentenveiling. Peujcn 2878, kassnijboonen 70, capucijners 34, stamspercicbooncn f 84 92, tomaten 1838, spinazie f 2.50— 4.50, postelein 48, stoofsla 22.00, alles per 100 K.G.; bloemkool 640, kropsla 0.503.30, komkommers 9— 13, per 100 stuks; raapstelen 0.400.50, rabarber 68, peen 815, peterselie 2.50—5.50, seldery 0.50—2.10, per 100 bos; aardbeien f 1213, per 100 doosjes. ZOETERWOUDE, 24 Mei. Eierenvciling Alg. Belang in café Hollander: Prijzen: kippeneieren f 3.30—3.75, eendeneieren 3.00—3.50 per 100 atuks, kippen 0.85— 1 00, hanen 35 cent per stuk, kaas 15 cent per pond, seringen 710 cent per bos, dui ven 16 cent per stuk.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3