A. S. C.-B. E. C. dagen Historie ZATERDAG 27 MEI 1939 DE LEH)S(?HE COURANT VIERDE BUD - PAG. 13 7 KONINKLIJK B .OEK AAN BELGIë. DE NIEUWE VORM VAN COLLECTIEVE VEILIGHEID. DE „AS" VERSTERKT ME r EEN PAPIEREN PACT. EEN HERIN NERING AAN D EN WERELDOORLOG. Vorstenbezoek. Onze Koningin heeft het bezoek van Koning Leopold van België beantwoord met een tegenbezoek. Drie dagen is zij de gast geweest van den Belgischen Koning en van het Belgische volk en het bezoek is één groote zegetocht geworden. Een stralend zonnetje was niet alleen een symbool van het wolkenlooze en ongetem perde enthousiasme van de bevolking, maar het bevorderde in hooge mate de vol le ontplooiing van de vriendschapsbetui gingen tusschen de twee broedervolken. Niemand behoefde thuis te blijven, geen onderdeel behoefde te worden afgelast of verkort; de hartelijkheid van de ontvangst kon zich ten volle uitleven. Over en weer zijn woorden gesproken, die uit het hart kwamen en gingen tot het hart, en de verstandhouding tusschen de beide lage landen aan de zee, die eens in één staatsverband waren vereenigd, is er door verinnigd. De „Deutsche Diplomatische Korrespon- denz" heeft de zelfstandigheidspolitiek van beide landen geprezen, als commentaar op dit koninklijke bezoek. Dat was niet zon der bijbedoeling geschreven, maar het is inderdaad juist, dat Nederland en Bel gië heeft zich onlangs bij deze politiek aan gesloten zelfstandig wenscht te blijven en buiten elke politieke combinatie. Twee groote politieke combinaties zijn zoo juist gevormd, het Duitsch-Italiaansche politieke en militaire verbond, dat Maan dag te Berlijn is onderteekend, en het Britsch-Fransch-Bussische pact van weder- keerigen bijstand tegen agressie, dat reeds in kannen en kruiken is, al is het nog niet onderteekend. L o n d e n-P a r ij s-M o s k o u. Met de tot stand koming van een drie-mogendhe- denverdrag tusschen Engeland, Frankrijk en Rusland is de ommekeer van de Brit- sche politiek voltooid. Engeland zocht de oplossing van het Europeesche probleem in een reeks regio nale verdragen, die geinspireerd waren op het oude verdrag van Locarno van 1926. Dit verdra; dat op zijn beurt berustte op arti kel 16 van het Pact, bevatte een onderlinge garantie van Engeland, Frankrijk, Duitsch- land, Italië en België van den status quo in West-Europa. Baldwin, den toenmaligen premier, stond voor den geest: een soort gelijk pact, voor Noord-Oost-Europa en voor het Donaubekken, in het bijzonder wat Oostenrijk betreft, later aangevuld met een pact voor den Balkan, en een z.g. luchtpact tusschen Engeland en Duitsch- land. Hitier wees deze constructie echter af: hij wenschte noch de collectieve veilig heid van het Volkenbondspact, noch regio nale verdragen, maar slechts tweezijdige non-agressie-evrdragen, met de mogend heden afzonderlijk, maar niet met alle. Hij was klaarblijkelijk niet bereid, het staat kundige mozaiek van Versailles van 1919 als vast en onveranderlijk te aanvaarden en, door toe te treden tot aan elkaar vast geknoopte .regionale garantieweefstels, dit mozaiek nog eens uitdrukkelijk te erkennen. Integendeel lag het.in zijn bedoeling, dit mozaiek uiteen te doen springen. Dat is hem ook vrijwel gelukt, maar een nieuwe vorm van „collectieve veilig heid" is ontstaan op de ruines van de oude vomen. De schending van het verdrag van Mun- chen van September 1938, nopens de ga rantie van Tsjecho-Slowakije, de bedrei ging van Polen en Roemenië, de bezetting van Albanië door Italië brachten een om mekeer: de Engelsche regeering werd zich bewust van het gevaar voor het machts evenwicht van Europa, de idee van de col lectieve veiligheid schoot in de langzaam- werkende en exclusieve politieke mentali teit van het Engelsche volk diep wortel. Londen kwam Polen, Griekenland, Roeme nië tegemoet met garanties: indien en wan neer deze mogendheden zich gewapender hand zouden verzetten tegen een niet-uit- gelokte agressie, of zelfs tegen bedreiging van haar levensbelangen, zou Engeland on verwijld te hulp snellen. Engeland staat thans op het punt met de Sovjet-Unie een formeel verdrag van bondgenootschap te sluiten. Hitier spreekt van „omsingeling". Mus solini, die thans ten volle in het Duitsdie kielzog vaart, zegt het hem na. Niets is echter minder waar; hetgeen on middellijk blykt, als men bedenkt, dat het pact eerst in werking tTeedt, indien er een daadwerkelijke aanval plaats heeft met militair geweld. Het zwaartepunt ligt dus SPORT absoluut op het defensieve karakter van het verbond. De verwachting is, dat daardoor het ge vaar voor avontuurlijke ondernemingen door de „dynamische staten zoozeer zal verminderen, dat er weer rustige toestan den en verhoudingen in Europa gaan heer- schen. Eén ding is daarbij te betreuren, n.l. dat dit doel slechts bereikt kan worden door het bolsjewistische Rusland te betrekken in het veiligheidssysteem. Het gevaar is niet denkbeeldig, dat Europa daardoor verdeeld zal worden in twee vijandige ideologische kampen, die elkander mis schien wel in evenwicht kunnen houden, maar tusschen wie toch nimmer een harte lijke samenwerking kan bestaan. De vrede verkeert thans in een hachelijke positie: om de Scylla van de agressieve mogendheden te ontwijken, dreigt zij te botsen tegen de Charybdis van een ideologische blokvor ming. Om daartusschen door te varen zal heel wat staatsmanswijsheid vereischt wor den. „Op het oogenblik staan we voor een frontvorming, welke wellicht in staat zal zijn gewelddadige agressies te verhinderen, schrijft de „Msb." Die toestand kan echter alleen heilbrengend zijn, als hij een over gang vormt naar redelijke, billijke bespre kingen. Met een semi-permanente mobilisa tie lost men de reëele bestaande problemen niet op; men kan hoogstens verhinderen, dat ze tot een catastrofe leiden. Maar de we reld heeft vrede, werkelijke vrede noodig. Zij moet ontwapenen en in rust haar wel vaart kunnen bewerken. Alleen in die rich ting is een duurzame, pacificeerende ont spanning te verwachten." De versterkte as. Dat het zwaartepunt op het defensieve karakter valt, kan niet gezegd worden van dat an dere pact, dat Maandag te Berlijn is on derteekend, het Duitsch-Italiaansche bond genootschap. Mussolini heeft het zelf gezegd: Italië en Duitschland beschikken voortaan over een blok van 150 millioen zielen, dat zoo hard is als graniet. Italië en Duitsch land willen den vrede; mochten de groo te democratieën echter pogen den „onweer- staanbaren opmarsch" van Duitschland en Italië tegen te houden, dan zijn de twee landen bereid, den vrede „op te leggen". Gayda verklaart: Italië en Duitschland zul len, onder eerbiediging van elkanders be langen en levensruimten, volkomen soli dair met elkaar zijn zoowel in oorlog als in vrede. Goebbels zegt, evenals Mussoli ni: Wij zijn samen thans de sterkste mili taire macht ter wereld, de As is onbreek baar. Ofschoon volgens hem de Führer „een vriend van den vrede is", zoo schroomt hij niet te herhalen: w- doen slechts ge waagde dingen. In een-en-den zelfden adem geeselt hij de „paniek-zaaiers" te Londen, Parijs en Washington en vraagt dan arge loos aan de openbare meening der wereld: wat hebben wij gedaan, en antwoordt onbewogen: niets. Hij was Tsjecho-Slowa kije vergeten. Al deze woorden rammelen van onder linge tegenstrijdigheden, maar zij hebben blijkbaar één doel: het Italiaansche en het Duitsche volk een hart onder den riem te steken en de buitenwereld te intimidee- ren. De buitenwereld laat zich echter hoe lan ger hoe minder intimideeren, want de vraag is niet, wat de heeren zeggen, maar wat zij werkelijk van plan zijn te doen. Of Mussolini inderdaad bereid is, de kracht van de As op de proef te stellen, wordt allerwegen betwijfeld: zijn geestdrift om bijv. voor Dantzig het Italiaansche le ger in te zetten, wordt niet groot geacht. Overigens ziet het er in de buurt van Dantzig vrij dreigend uit. Het eene inci dent volgt op het andere. Dantzigers en Polen slingeren elkander verwijten naar het hoofd en schrijven over en weer pro testnota's. De Polen zien in deze inciden ten een provocatie van Berlijn, met de be doeling hen uit het gebied van Dantzig te verdrijven en hun de controle over de douane te ontnemen. Ofschoon de conclusie niet gewettigd is, spreekt het toch vanzelf, dat men onwille keurig parallellen gaat trekken tusschen het optreden der Duitschers in het Sude- tengebied en het Memelland. Inderdaad: Dantzig is de toetssteen voor de houding van Berlijn en de barometer van de vre- deskansen in Europa. Historie. De cnderteekening van Uil hel katholieke kamp De twee leiders der kampioenscompetitie I VC B tegen elkaar Prornoveert GDA of WE? De strijd om het kampioenschap van den IVCB brengt morgen als voornaamsten wedstrijd den strijd tusschen de twee lei ders in deze competitie, nl. Vosto en WA in Enschedé. Eer interessante strijd ver moedelijk, waarvan veel kan afhangen en waarin de vraag welke van de twee clubs het meest aanspraak op den eeretitel zal maken. We zullen ons maar niet wagen aan be schouwingen over de diverse mogelijkhe den bij winst of verlies van deze of gene ploeg. Er zijn nog verschillende mogelijk heden, maar zeker is, dat de winnaar van morgen een goede kans op de eerste plaats heeft. Spartaan ontvangt Kerkrade in Rotter dam. De Rotterdammers moeten hun eer ste overwinning nog binnenhalen. Indien hun dit morgen lukt zijn ze zelfs nog niet kansloos voor het kampioenschap, maar of Kerkrade zich zulks zal laten welge vallen? Van de promotie-competitie der tweede klasse noemen we die in Loosduinen tus schen GDA en DüSR. De Veensche club, zelf gedegradeerd, heeft het thans in haar hand, om een eerste klasser te maken. Of dit GDA dan wel WE zal zijn? Wie zal het zeggen. Wellicht krijgen beide clubs hetzelf nog te beslissen. Dit is nl. het ge val wanneer GDA slechts gelijk speelt te gen DOSR. Voor het Oosten staat opnieuw de beslis singswedstrijd voor de laatste plaats tus schen Grol en RVW vastgesteld, welke vo rige week onbeslist eindigde. DE KAMPIOENSCOMPETITIE I.V.C.B. Het verdere programma. 4 Juni: V.V.A.Schij<ndel; Kerkrade Spartaan. 11 Juni: Geen wedstrijden. 18 Juni: SchijndelVosta; V.V.A.Kerk rade. 25 Juni: SchijndelKerkrade; Spartaan —V.V.A. 2 Juli: KerkradeVosta; Spartaan Schijndel. Clubnieuws der Kath. Sportvereenigingen Docos: Docos II speelt 2den Pinksterdag haar laatste competitie-wedstrijd en wel tegen Meerburg II. Vertrek per fiets om 1.30 uur vanaf de Papenstraat; allen op tijd present! Docos in speelt op het Sportpark Haag- weg tegen Leimuiden II. Deze wedstrijd kan gewonnen worden, mits er maar flir\k aangepakt wordt; aanvang 2.30 uur. Foreholte: Op 2e Pinksterdag een vriend schappelijk uit-programma naar Zoeter- woude. Daar zullen om 1 uur spelen Fore holte jun.St. Bemardus jun. en om 2.30 uur ForeholteSt. Bernardus. Vertrek per fiets half twaalf de junioren, voor senioren 1 uur vanaf Parochiehuis. Dadelijk naar de Hoogmis worden alle leden even in het Parochiehuis verwacht. Komt allen, want het is belangrijk! Teylïngen: Het voetbalseizoen ls in Juni gesloten volgens het reglement van de Voetbalbonden, uitgenomen bijzondere programma's zooals promotie- en degrada tiewedstrijden, maar er kunnen ook nog andere bijzondere programma's zijn, n.l. van Lustrumvieringen. Den 6den Juni viert Teylingen haar 15- jarig bestaan en het spreekt vanzelf, dat TWEEDAAGSCHE MILITAIRE PRESTATIETOCHT. Het was gisteren de tweede en laatste dag van den tweedaagschen militairen presta tie-tocht der lgemeene Vereeniging van Nederlandsche reserve officieren, die te Amersfoort is gehouden. De eerste dag hebben drie officieren tot hun spijt den tocht voor het einde moeten opgeven. Bovendien verscheen gisteren 1 officier niet aan den start. Na het vertrek van de overige 67 officie ren om half zes in den morgen uit de ka zerne der bereden wapens, werd om om streeks 8.30 uur v.m. door alle gestarte rui ters het Jagershuis te Zeist bereikt. Met het gasma sker op werd de 40 K.M. lange rit voortgeze, die langs de pyramide van Austerlitz en over de Treek naar de kazer ne terugvoerde. Prins Bemhard werd tij dens het ruiterparcours bij café Bergzicht door Prinses Juliana en de kleine Prinses Beatrix begroet. Hij galoppeerde daarop door de Treek naar Amersfoort terug. Te voet werd door de 67 deelnemende officie ren via de Leusder Heide en Woudenberg en door het met gas besmette dorp Ha- mersveld gemacheerd. Het. rijwielparcours van 60 K.M. voerde gisteren over Bavoor (gasgevaar), Maarn, Doorn, Amhemsche bovenweg, Zeist, de Bilt, Lage- en Hooge Vuursche en Soest- dyk. Uitvallers zyn gistren niet gemeld. Ir. Wouter Cool, reserve-majoor voor speciale diensten bij den generalen staf, voorzitter der alg. ver. van Ned. reserve-officieren, reikte na afloop in de gymnastiekzaal van de rijschool, behalve de zilveren beker van den commandant van het veldleger, Z.Exc. luitenant-generaal J. J. G. Baron van Voorts tot Voorst, de andere eereprijzen aan de 67 in goede conditie binnengeko men deelnem ps uit. Prins Bernhard heeft den zwaren twee daagschen prestatietocht in zeer goede con ditie beëindigd en daarmede getoond het uithoudingsvermogen van een zeer goed geoefend veldofficier te bezitten. het Duitsch-Italiaansche bondgenootschap valt ongeveer samen met den dag, waarop Italië 24 jaar geleden de zijde van de Ge allieerden koos in den wereldoorlog. Toch bestond er ook toen een offensief en defen sief bondgenootschap tusschen Rome en Berlijn. Te Rome geneert men zich een beetje voor die herinnering aan de histo rie van nauwelyks een kwarteeuw oud en ook in Berlijn wil men er liever niet over hooren. Mussolini heeft er een foef op gevonden en van Italiaansche zijde wordt nu beweerd dat Italië eigenlijk niet tegen het Duitsche volk ten strijde is getrokken, maar tegen de dynastie van de Habsburgers. Het „Hbld" geeft daarop het volgende commentaar: „Men zou willen vernemen, wat Italië tegen de Habsburgers heeft gehad en hoe het komt, dat Rome zich eerst in 1915 zijn sterke antipathieën tegen de Habsburgers bewust werd. Merkwaardig, dat deze anti pathieën hebben geleid tot verloochening van het bondgenootschap met Duitschland, juist op hetzelfde oogenblik, dat Rome met Parijs het verdrag sloot, dat Italië kolo niale voordeelen in uitzicht stelde en op grond waarvan het later Abessinië op- eischte en, met conniventie van Frankryk, veroverde." Ook de geschiedenis is tegenwoordig „ge lyk geschakeld". De wedstrijd Docos HIU.D.O. I. (Ingezonden) Voor Hemelvaartsdag was bovengenoem de wedstrijd vastgesteld. In het clubbericht van Docos, de Vrijdag daarop, werd door ondergeteekende opgemerkt, dat het on sportief was van U.D.O. om ook maar zon der eenige kennisgeving niet op te komen. De secretaris van U.D.O. wil in diens schrij ven van Zaterdag j.l. doen uitkomen, dat deze wedstrijd (volgens officieele berichten van de Sport 111.) was afgelast. Maar daar is, na deze zaak terdege te hebben onderzocht, geen sprake van ge weest. Er heeft dan ook niets van dien aard in de Sport 111. gestaan, ook heeift on dergeteekende hierover geen 'bericht van uitstel van bondswege of U.D.O. ontvan gen. Ik verzoek daarom de vereeniging U.D.O. my aan te wijzen waar dit bericht van uit stel heeft gestaan, of beter, waar z\j deze leugens vandaan halen Ondergeteekende hoopt in den vervolge van dergelijke zeer onsportieve opmerkin gen verschoond te blijven. Hoogachtend^ B. Alberts, Secr. Docos, afd. Voetbal. Maandag a.s. 2e Pinksterdag - 2 uur PROMOTIEWEDSTRIJD Terrein nabij de Kempenaerstraat, Oegstgeest PRIJZEN DER PLAATSEN: Overdekte Tribune 10.50 - 1e Rang 10.25 Werkloozen en Jongens 10.15. GRATIS Rijwielstalling op terrein aanwezig. dit niet onopgemerkt voorbij zal gaan. Het Kerkelijk feest zal op Zondag 18 Juni gevierd worden. Vervolgens is een voetbalprogramma vastgesteld op de Zondagen 11 Juni en 25 Juni waaraan medewerken S.J.C. I D.O.S. I en Teylingen I—?? Op Maandag 2den Pinksterdag wordt een voorwedstrijd voor de Jubileum wedstrij den gespeeld door Teylingen I en Lisse I, aanvang 2.30 uur en om 12.30 uur Teylin gen IIConcordia n. De Junioren gaan competitie-wedstrij den spelen. A-Jun.DOS-Jun. te Roclof- arendsveen om 12.30 uur en B-Jun.Nic. Boys a te Nieuwveen om 1 uur. S.M.C.: Voor 2en Pinksterdag is alleen vastgesteld DOSRSMC b daar de com petitie geen uitstel meer toelaat. Voor vereenigingen in den omtrek vesti gen we er de aandacht op, dat het secre tariaat gevestigd is bij: H. G. v. d. Willi gen, Warmundastraat C 30 Warmond. Nic. Boys: Op 2e Pinksterdag komen al leen de a-junioren in het veld tegen Tey lingen c uit Sassenheim, aanvang 1 uur. Er wordt nogmaals de aandacht op ge vestigd, dat Dinsdagsavonds 7.30 uur trai ning is voor de senioren. De opkomst is goed, doch het kan nog beter en het is niet meer dan plicht, dat de leden dezen avond vrij houden om mede tie werken in de a.s. competitie met vol- leding goed getrainde elf tale in het veld te komen. De junioren trainen Woensdagavond te 7 uur. DOSR.: Op Tweeden Pinksterdag zal DOSR I haar laatste degradatie-wedstrijd spelen tegen GDA. Hoewel de Veensche ploeg reeds definitief Is uitgeschakeld, heeft ze toch nog de zeer opvallende taak, om mede te werken aan de beslissing, of G.D.A. dan wel V.V.E. naar de eerste klasse zal promoveeren. Hierdoor is de wedstrijd G.D.A.DOSR i.i het brandpunt der be langstelling komen te staan en het zal daar in Loosduinen een drukke boel zijn. We zijn zeer belangstellend, of de GDA-aan- hang eenzelfde uiting van zekerheid van de overwinning tentoon zal spreiden, als een paar weken terug in Roelofarendsveen. Als het waar is, dat bij dergelijke wedstrij den doorgaans die ploeg wint, welke de sterkste zenuwen heeft, dan meenen we, dat onze jongens nog niet kansloos zijn, zy immers hebben niets te liezen. Jammer is alleen, dat de ploeg gehandicapt is om volledig uit te komen Moge DOSR uit pure sportiviteit en ook voor den naam der club de uiterste krachte inspannen. Ver trek 12.45 uur. Junioren. DOS a speelt om 12.30 uur te gen Lisse a, leider: P. Verdee Azn. DOSb heeft om 1.45 uur een wedstrijd tegen SMC a, leider: Jac Bontje. Van Nispen: Van Nispen I zet Maandag den strijd om den Bollenstreek Wissel- beker voort tegen het sterke Lisse II, om half drie op het Lisse-terrein. Tot nog toe h&d Van Nispen weinig succes in den be kerstrijd. De junioren spelen om half drie thuis tegen V. V. T. en zullen de puntjes wel in de Zilk houden. Dc Juni oren-Com petitie. Het programma voor Maandag 2den Pinksterdag luidt als volgt: Afd. A.: DOS aTeylingen a, 12.30 uur, G. Bouwmeester SPC aLisse a, 12.30 uur M. v. d. Klauw. Afd. D.: Nic. Boys aTeylingen c, 1 uur, H. Sassen DOS b—SMC b, 1.45 uur, W. Bank. Afd. E.: Meerburg bLisse d. 4.15 uur, T. Hoogdui., KON. NED. VOETBAL BOND NEC-DWS in den strijd om het kampioenschap ASC-BEC en LFC-de Jagers voor de promotie Gelukkig komt er thans ook schot in do kampioens- en promoticcompetitic. Na Pinksteren is weer een zij het niet groot gedeelte afgewerkt en over enkele we ken kan het einde daar zijn. Voor de kampioenscompetitie is vooral N. E. C.D. W. S. van groot belang, om dat van den uitslag hiervan wellicht af hangt of de Nijmegenaars dan wel D.W.S. kans zal hebben op den kampioenstitel. Lukt het N. E. C. de club van Caldenhove te bedwingen, dan is zij met Ajax de ern stigste concurrente voor den titel. Wint D. W. S. daarentegen dezen lastigen uit wedstrijd, dan wordt de strijd om den hoogsten titel door de hoofdstedelijke clubs uitgemaakt. EindhovenAchilles wordt in Brabant gespeeld en van dezen strijd zal wellicht afhangen welke dezer twee cluhs als hek- kesluitcr onder de grooten zal fungeeren. Voor de promotiecompctitie der 2e klasse wordt in Afd. I gespeeld E. D. O.Hilver sum. 't Is bijna niet aan te nemen, dat de Haarlemmers zich thans door Hilversum zullen laten beetnemen, hetgeen dan tot gevolg zul hebben, dat E. D. O. met H. B. S. in S. in puntenaanlal gelijk komt te staan, waarna de laatste ontmoeting H. B. S.E. D. O. de beslissing zal moeten bren gen. In Afd. II staat S. V. V.—D. F. C. voor de promotie-competitie ingclascht, Dc Dordt- sche eerste klassers moeten dezen lastigen uitwedstrijd winnen om dc kans op het eerste klasscschap te behouden. Verliest D. F. C. n.l., dan heeft U. V. V. de kans als het ware voor het grijpen. Voor de promotie-competitie der 3e klasse is dc wedstijd A. S. C.--B. E. C. voor dc Leidsche Roodzwarten dc laatste kans op promotie. Wanneer A. S. C. gelijk speelt is zy reeds kansloos. Een overwinning brengt haar gelijk met B. E. C., waarop dan do twee laatste wedstrijden van V. I. O. S. beslissend zijn. L. F. C. kan de leiding in de promotie competitie nemen door een zege op de Ja gers. Dat zal evenwel niet zoo gemakkelijk gaan als het er uitziet. Dc Lcidenaars zul len daarom goed doen zoo stevig mogelijk aan te pakken. In het Zuiden zijn BlcijerheideHel mond en MiddelburgLimburgia op het programma geplaatst. Wint Limburgia de zen wedstrijd in Zeeland, dan is haar pro motie zoo goed air. zeker en Blcijerheide kan door een zege op Helmond haar po sitie tot behoud eveneens niet weinig ver stevigen. In het Noorden nog een laatste wed strijd, welke echter tevens dc beslissing in zake dc promotie bcteekent of bcteekenen kan. Wanneer G. R. C. n.l. slechts een ge lijk spel tegen F. V. C. boekt, dan is een beslissingswedstrijd W. V. V.G. R. C. noodzakelijk. Winnen de Groningers den kamp echter tegen de gedegradeerde eer ste klasser F. C. C., dan heeft de stad Gro ningen er een eerste klasser bij. Vermelden we voorts nog de wedstrij den van de Zwaluwen tegen Everton F. C,. Zondag te Amsterdam en Maandag te Leeuwarden tegen het Friesche elftal. R. B. F.T. en D. T. cn D. komt Dinsdag a.s. een bezoek brengen bij R. B. F. aan het Zwarte Pad. Aanvang van dezen vriendschappelijken wedstrijd 7 uur nam.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 13