OMGEVING DE BOUW VAN EEN KATH. KERK TE NOORDWIJK AAN ZEE DONDERDAG 25 MEI 1939 DE LEiDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 Moeders, laat' deze week de Uwen bidden en offeren voor onze Koloniale Missies KATWIJK AAN DEN RIJN Ongeval. Dc slagersbediende L. V. kreeg bij zijn slagerswerkzaamheden een kwantum heet water over zijn been waar door hij dit lichuamsdeel zoodanig ver brandde, dat hij zich direct onder genees kundige behandeling moest stellen en voor nog onbepaalden tijd zijn werk niet kan doen, maar rust houden. LISSE Gunning. Het bouwen van 2 woningen langs de Prins Hpndrikstraat ten laste van den heer N. Nicuwenhuis is na gehouden aanbesteding door den uitvoerder van dit bouwwerk, den heer P. J. Suijkerland, ge gund aan den laagste inschrijver, zijnde den heer B. Schaap, aannemer, alhier. Aanbesteding. De aanbesteding van een woonhuis met schuur en werkplaats voor den heer A. Brouwer te Heerhugo- waard en gelegen langs de Gladiolenstraat, onder architect Luglig te Heerhugowaard, heeft de navolgende uitslag gehad. Gefor. Randsdorp, Lisse 4608.—; S. de Lange, Lei den 4675.C. J. Jansen te Hillegom 4049.—; H. Marseille te Lisse f 5400.—; G. Horsman te Lisse 5575.fa Daudeij on Co te Lisse 5595.A. L. Beugclsdijk te Lisse 5083.Duin en Vink te Noord- wijk 6100.De gunning is aangehouden. Luchtbescherming. In verschillende lokalen heeft de afd. Lisso van de Ned. Vereeniging tot Luchtbescherming verga deringen gehouden, waarbij sprekers het doel en het nut eener goede luchtbescher ming hebben uiteengezet en besproken. De belangstelling dezer vergaderingen was .slechts matig en het is te hopen dat deze belangstelling meer gaat toenemen. De wer kelijke gevaren aan een luchtaanval ver bonden begrijpen de inwoners van Lisse blijkbaar nog steeds niet, want indien zij zulks wisten zoudon zij het streven van de -afdeeling hebben op prijs gesteld en ge waardeerd. De gemeente Lisse is naar wy hebben vernomen in 73 wijken onderver deeld. Elke wijk kiest zijn leider cn zijn vervanger. Het ligt in do bedoeling der af deeling om deze leiders en sous-leider een speciale opleiding te geven, opdat zij voor bun taak berekend zijn, wanneer, hetgeen niet is te hopen, zulks eens werkelijk mocht voordoen. LLssenaren toont uw 'belangstel ling voor de luchtbescherming en neemt deel aan de besprekingen in den vervolge bet is in uw eigen en in het belang van uw gezinnen. NOORDWIJKERHOUT Jaarvergadering' W. G. Kruis. In het St. Victor patronaat hield het Wit-Gele Kruis Woensdagavond een jaarvergadering welke wegens uitstedigheid van den voor zitter werd geopend door den secretaris- jienningmeester den heer E. L. Horsthuis. Na de ijotulen las deze het volgend jaar verslag voor: Het aantal leden en hospitant-leden is nog steeds stijgende. Per 31 December 1937 stonden 512 gezinsleden als lid of begunstiger ingeschreven en bovendien 32 inwonende kinderen boven 18 jaar. Deze getallen bedroegen op 31 December 1938 respectievelijk 581 en 56. Op 1 Januari stonden aan het consulta tiebureau ingeschreven 74 kinderen. Ge durende 1938 werden 132 kinderen nieuw ingeschreven, allen uit Noordwijkerhout. Het aantal consulten bedroeg 1761 en het aantal huisbezoeken 131. Deze getallen bedroegen in 1937 respectievelijk 1130 en 59. Het bureau is geopend elke Donderdag van 1 tot 3 uur. Dc medische leiding en controle berusten nog steeds bij mevrouw Van LaarhovenDepla, kinderarts. Zij is over de opkomst zeer tevreden; de meeste moeders komen, eenmaal geweest zijnde, geregeld tot een jaar voor controle terug. Ook over de medewerking der Zusters is zij buitengewoon tevreden. Slechts een •zuigeling van het bureau is in 1938 over leden. Wat de t.b.c.-bestrjjding betreft het volgende: Op 1 Januari werden 2 patiënten in Dekkerswald en 1 in Heliomare ver pleegd. In den loop van het jaar werden nog 4 patiënten opgenomen in Dekkers wald en 1 in Maria-Oord, Gennep. Het aantal verpleegdagen voor deze patiënten bedroeg in totaal 1887 en de uitgaven voor deze verpleging bedroegen 3884,75. Bovendien werden nog 4 patiënten ver pleegd in ziekenhuizen, waarvoor aan vcrplceggeld door de vereeniging ƒ645,15 werd uitgegeven. Niettegenstaande de vele subsidies van Kijk, Provincie, dc gemeen ten Noordwijk en Noordwijkerhout, de Armbesturen uit de Sint Victor- en H. Hartparochie en de bijdragen der ouders overtroffen de totale uitgaven, inzake de t.b.c.-beslrijding, de inkomsten nog met 244.59. Ook het Provinciaal Verpleeg- fonds heeft nog voor 7 patiënten 418, bijgedragen. De netto-opbrengst der Em- mabloemcollecte bedroeg slechts 54,47. Het aantal huisbezoeken voor de t.b.c.-be- strijding door de huisbezoekster afgelegd bedroeg voor controle cn maatsch. werk 821 en voor verpleging 317. Op 1 Januari 1938 stonden 50 en op 1 Januari 1939 43 gezinnen onder toezicht. Wat de wijkverpleging betreft het vol gende: Door de Zuster-wijkverpleegster werden voor verpleging 2354 en voor zuigelingen zorg 159 bezoeken afgelegd, n.l. 131 voor controle en 28 ovor verpleging. In de kli niek vonden 2232 verplegingen plaats. Er \yerden 450 verplegingsartikelcn uitge leend, welke direct na gebruik moeten terugbezorgd worden. In do bestuursvergadering van 20 Sep tember 1938 werd besloten Zr. Cornelis- sen wegens haar minder sterk gestel haar met ingang van 1 Jan. 1939 wederom tij delijk te benoemen. De opbrengst der kraamverzorglng bedroeg 335,In de zelfde vergaderong kwam ook ter sprake de oprichting van een onderafdeeling voor E.H.B.O. Deze is definitief opgericht met ingang van 17 November met een le dental van 39 op 31 December. Een cursus onder leiding van dr. Wöston is begonnen op 3 November. In do ledenvergadering van 19 Mei wer den de aftredende bestuursleden, de hee- ren Deutekom en Horsthuis bij acclamatie herkozen en wegens vertrek van dr. Wös- ten Sr. bij acclamatie gekozen dr. Wös- ten Jr. alhier. De totale inkomsten der vereeniging bedroegen in 1938 9420,02 en de uitga ven 9559,87; dus een nadeelig saldo van t 139.85. Na deze voorlezing verklaarde de heer A. P. Vos. namens de commissie die boe ken en bescheiden van den penningmees ter hadden nagezien, dat alles in de beste orde was bevonden. Bij acclamatie wer den de bestuursleden A. A. C. M. van Ier- sel en A. P. Vos, herkozen. Bij de rondvraag vroeg een lid of'mid dels het W. G. Kruis uit de afdeeling E. H. B. O. alhier, eenige leden tot verpleger of verpleegster kunnen worden opgeleid, waarna sluiting volgde. Bollenveiling. Dc in het St. Victor- palronaat gehouden bloembollenveiling ten bate van de armen en kerk der St. Victor- Parochie heeft opgebracht 150.75. Autobotsing. Woensdagmiddag heeft op het kruispunt Gooweg—s Gravendam scheweg een hevige autobuotsing plaats gehad, welke veel materieele schade heeft veroorzaakt. Uit de richting Noordwijk naderde een vrachtauto het genoemde kruispunt, achterop gereden door een luxe auto met een flinke snelheid. De luxe wa gen reed juist bij het kruispunt, ondanks het waarschuwingsbord, de vrachtwagen voorbij. Tegelijk naderde vanaf den 's Gra- vendamscheweg een auto, bestuurd door R uit N. De voorbijrijdende auto trachtte door flink te remmen een botsing te voor komen, doch draaide hierdoor een kwart slag en reed met den achterkant in het voorste gedeelte van de andere auto. De inzittenden kwamen met den schrik ge lukkig vrij. Eén auto is met een kraanwa gen weggesleept. De gemeentepolitie was direct ter plaatse en onderzoekt de schuld vraag. GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJK OEGSTGEEST St. Jozefsgezellenvcrceniging. Langs dezen weg maken wij aan alle leden be kend, dat hedenavond de sluitingsavond z?i plaats vinden van het winterseizoen. Tevens zullen ook de prijzen worden uit gereikt voor de competities van billard en schieten. Ook zullen wij dezen avond 't af scheid vieren van onzen Senior en daarom verwachten wij alle leden van dc Vereeni ging, ook degenen, die wij de laatsten tijd niet zoo trouw meer zagen. Laat het nog eens een echte Gezellen, een gezellige bij eenkomst zijn, opdat uit deze vergadering weer een mooi en prettig zomerprogram moge te voorschijn komen Tot weerziens hedenavond. Kap. A. SANDERS, pr. SASSENHEIM Werkverschaffing. Het werkverséhaf- fingsabject „Warnaar Co" waaraan een 40-tal Sassenheimer steuntrekkers werken, is, zoowel wat de grootte aangaat als wat het werk zelf betreft, waard, uit de kleine sfeer van betrokkenen naar publiek ter rein gebracht te worden. Het werk bestaat uit het delven van 1200 R.R. maar juist de groote diepte maakt het werk zoo moeilijk en vermoeiend. Niet minder dan 2.70 M. diep gaan de arbeiders, die vanzelfsprekend groote moeite hebben om de laatste steken zulk een hoogte op te werken. Van grondwater heeft men door het pompsysteem absoluut geen last, zelfs vlak naast de slooten niet. Door een buizensysteem wordt met be hulp van een ruw-olie-motor, die slechts 15 L. brandstof per etmaal verbruikt, al het water weggezogen. Het „hei" is 20 R.R. lang en per dag vor dert men ongeveer 10 voet. Men rekent het geheele werk in 14 k 15 weken klaar te hebben, waarmede men een zoo goed als nieuwe tuin verkregen zal hebben. Het groote voordeel van dit systeem boven het „omspuiten" is, dat de grond ab soluut niet vermengd wordt. Zooals gezegd staan 36 menschen in het „hei", met eenigen, die bijkomende bezig heden hebben werkt een 40-tal ingezetenen aan dit object. Jammer is het dat deze menschen met 50 uren hard zwoegen, want elke ingewijde zal zich de zwaarte van dezen arbeid vol komen kunnen indenken, nog niet zooveel kunnen verdienen als een bloemist-arbei der. die het voorrecht heeft in het vrye be drijf te werken. Integendeel, hun loon blyft er ver onder! In de afgeloopen week b.v., waarin Hemelvaartsdag viel, hadden zij plm. 16.50 verdiend. Te hopen is. dat spoedig het karakter der werkverschaffing verandert, zoodafc het verschil in loon miniem zal zün. Ten tweede male in één week tijds kwam de Raad in openbare vergadering bijeen, die ditmaal een spoedeischende was. Te kwart over negen gisterenavond opende de voorzitter, Burgemeester J. B. V. M. J. van do Mortel, de vergadering met gebed. Afwezig was de heer W. P. de Vreede. De Kath. kerk te Noordwijk aan Zee. Er stond slechts één punt op de agenda, n.l. het voorstel van B. en W. tot gedeelte lijke wijziging van de rooilijnen langs den Nieuwen Zeeweg en den van Harden- broekweg, zulks in verband met den bouw van de nieuwe R.K. kerk te Noordwijk aan Zee. Men weet, dat het kerkbestuur van St. Jeroen voornemens is aldaar eon kerk te bouwen, al zal dan voorloopig slechts een gedeelte van het geheele gebouwen complex worden uitgevoerd, n.l. het schip der kerk en de kosterswoning. Feit is, dat dit gebouwencomplex Inge volge de bouwverordening op den daar voor reeds jaren geleden door het kerk bestuur aangekochten grond kan worden geplaatst, mits de rooilijnen in acht wor den genomen, welke langs den Nieuwen Zeeweg gelegen zijn op 7 meter uit de weglijn en langs den van Hardenbroekweg op 0 meter. Als deze rooilijnen bij den bouw worden in acht genomen, volgt daaruit, dat het plaatsen van gebouwen evenwijding aan de wegelijnen moet geschieden. Dit nu achten zoowel B. en W. als het kerkbe stuur en vooral de architect der kerk, de heer ir. Jan van der Laan, zoomede de ontwerper van ons uitbreidingsplan, ir. J. Verhagen uit Rotterdam, om aesthetische redenen niet in het belang van de bebou wing in die omgeving. Zij meenen om die redenen, dat het aanbeveling verdient, het gebouw meer naar voren, dus meer aan den weg te plaatsen, zooals door ir. van der Laan is aangegeven. Daarom stelden B. en W. den Raad thans voor, van de ge noemde rooilijnen af te wijken, waardoor deze aan de zijde van den Nieuwen Zee weg op twee plaatsen wordt doorbroken en aan de zijde van den van Hardenbroek weg de weglijn volgt. Laatstgenoemde af wijking (aan den v. Hardenbroekweg) heeft tengevolge, dat daar ter plaatse de 0 meter breede voortuin vervalt. Nu staat het niet vast of in een strook grond langs den van Hardenbroekweg, die eigendom van do kerk is, buizen van het waterleidingbedrijf zijn gelegd, In ver band waarmede B. en W., behalve tot voormelde afwijking der rooilijnen, den Raad bovendien voorstelden zoonoodig een crediet te verleenen van f 175.voor de verlegging dezer waterleidingbuizen. Het voorstel van B. en W. verworpen. Als men zou meenen, dat de Raad nu over een en ander wel licht zou heenstap pen, heeft men het mis. Integendeel, na een uitvoerige discussie van ruim een uur, werd het voorstel van B. en W. zelfs ver worpen. De eerste, die zijn bezwaren uitte, was de heer van der Wiel. Spr. was zeer be vreesd voor de financieele consequenties, die daaraan in de toekomst Voor de ge meente zouden zijn verbonden, zooals de verlegging van de trap bij den watertoren naar den v. Hardenbrbekweg. Als de 6 me ter breede voortuin aan dien weg vervalt, zal het nog resteerende gedeelte grond zoodanig zijn, dat daarop niet meer be bouwd kan worden. Ook de heer de Monije sloot zich bij deze bezwaren aan, met erkenning voor het on getwijfeld mooie bouwplan der ontworpen kerk. Spr. raadde aan eerst nog eens over leg te plegen met het kerkbestuur. De heer Vogelaar wilde aan het kerk bestuur laten berichten, dat de gemeente tot alle mogelijke concessies bereid is, mits het haar maar niets kost. Een geheel ander geluid liet de heer van Eeden hooren, die juist van meening was, dat er wel eens wat meer aan de aesthetica gedaan mocht worden, gezien sommige re sultaten in het verleden. Zeker dienst met de juiste ligging der kerk uit aesthetisch oogpunt tenvolle rekening te worden ge houden aan de entree van de badplaats. Als dit voorstel niet wordt aangenomen, aldus spr., kan het kerkbestuur in ieder geval toch met den bouw beginnen met inachtneming der bestaande rooilijnen en dan zal de omgeving uit oogpunt van bouwkundig schoon grondig bedorven worden. De voorz. was het hier volkomen mee eens. Het gebouw op zich zelf is al een prachtige aanwinst voor de badplaats. Het advies van het bekende schoonheids-insti tuut „Stad en Landschap van Zuid-Hol land" te Rotterdam was allergunstigst. Als nu de ligging der kerk zoo wordt, als de architect en met hem B. cn W. hebben voorgesteld, zal de verhouding en het aan zien ten opzichte van de toekomstige door braak, n.l. de SchoolstraatHoofdstraat, veel fraaier worden. Nu wordt de kerk immers eenigszins „teruggedrongen". De heer Vogelaar geloofde niet, dat de om geving grondig bedorven zou worden bij inachtneming der rooilijnen. Daarvoor zal de architect wel borg staan. Zoo niet, dan zal dat de schuld zijn van het kerkbestuur. De heer van der Meer vond het nog maar een vraag of het geheel mooier wordt als, het gebouwencomplex al dan niet op de rooilijn komt te staan. Bovendien acht spr. het een groot bezwaar als de kerk zoo heel dicht aan den Nieuwen Zeeweg wordt gebouwd. Spr. heeft tenslotte geenszins de zekerheid, dat de situatie nu zal verbeterd worden. De heeren Caspers en Vink verklaren zich voor het voorstel. Laatstgenoemde vond het bovendien onjuist, dat sommige leden er maar steeds het kerkbestuur bij haalden. Immers, niet het kerkbestuur, doch B. en W. zijn met dit voorstel geko> men. De heer Alkemade had ook bezwaren tegen het voorstel en bepleitte overleg met het kerkbestuur om de kerk in ieder geval niet te bouwen in afwijking van de rooilijn aan den Nieuwen Zeeweg. Dit is toch maar een kwestie van 2 meter, ai- dus spr Spr. vindt een toren over den weg niet mooi. Ook de heer Liefferink vreesde finan cieele consequenties, al vond hij het bouw plan mooi. De heer Bulk vroeg zich af, waarom er niet eenige financieele tege moetkoming is van de zijde van het kerk bestuur. Verschillende leden, die zich tegen het voorstel kantten, verklaarden nog uitdruk kelijk, dat het geenszins dc bedoeling was een bepaalde religie haar kerk te misgun' nen, maar dat zij uitsluitend op objectie ve, zakelijke gronden hun stem aan het voorstel niet konden geven. Nadat het voorstel nog warm werd verdedigd door den heer Van Eeden en den voorz., werd het in stemming gebracht en, zooals reeds gezegd, verworpen met 8 tegen 0 stemmen. Voor stemden de heeren Caspers, Vink, Alkemade, van Eeden en de beide wethou ders. Tegen: de heeren Vogelaar, Liefferink, van der Wiel, Bulk, Wassenaar, van der Meer, van der Niet en de Monije. Met belangstelling moge worden tege- moetgezien of nu alsnog nader overleg met het kerkbestuur zal worden gepleegd, of dat het kerkbestuur nu toch wenscht te bouwen, dus zonder afwijking der rooi lijnen. De Luchtbescherming'. Bij de rondvraag vraagt de heer Voge- laar inlichtingen omtrent de door Ged. Staten afgekeurde begrooting voor den luchtbeschermingsdienst, hetgeen spr. niet sympathiek is. „Mij ook niet", antwoordde de voorz. nuchter, waarop de heer Voge laar meende, dat het toch tot de taak van het dagelijksch bestuur behoorde, om daar verandering in te brengen. Welke opmer king de voorz. voor kennisgeving aannam! De heeren Vink en van der Wiel uitten hierna ernstige bezwaren tegen de dikwijls zeer varieerende loonen in de werkver schaffing, dat noodwendig ontevredenheid kweekt. Met klem betoogden beide spre kers aan een en ander eens bijzondere aandacht te besteden, anders vreesden zü groote onaangenaamheden. Volgens weth. de Witt schijnt het nu den allerlaatsten tijd een paar weken goed gegaan te zijn. Ir.tu'schen schijnen besprekingen met de Ned Heide Maatschappij hierover gaande te zijn. Nog feliciteerde de heer Alkemade in een geestig speechje den voorz. met diens onderscheiding tot ridder in het Legioen van Eer van Frankrijk, daarbij de wensch uitsprekend, dat de voorz., na achtereen volgens een Belgische en een Fransche on derscheiding ontvangen te hebben, ook eenmaal een Nederlandsche „Je maintien- drai" zou mogen verwerven. Deze geluk- wensch onderstreepte de Raad met een hartelijk applaus, waarmede tegelijk het scherm viel. NOORDWIJK Groene Kruis. Woensdagavond heeft „Het Groene Kruis" haar jaarvergadering gehouden onder leiding van den waarne mend voorzitter den heer R. J. de Groot. Na een welkom in het bijzonder tot de nieuwe' wijkzuster, Zuster Baalbergen, werden de notulen gelezen terwijl een dossier van ingekomen stukken voor ken nisgeving werd aangenomen. Het jaarverslag van de verzorgster der lighal Mevr. Doorneveld over het werk in de lighal. Het afgeloopen jaar werden er 26 kinderen verpleegd met 4226 verpleeg dagen. Het aantal uren zonnebaden dat genomen werd bedroeg 2921. Op 31 Dec. 1938 9. Tijdpasseering is er voor de kinde ren voldoende. Dankbaar werden eenige verbeteringen vermeld. Het jaarverslag van Zuster Baalbergen als huisbezoekster een overzicht gevende van het zeer vele wat op dit gebied werd verricht. In 1938 waren onder toezicht 53 gezinnen met 58 patiënten. Het. aantal afgelegde huisbezoeken bedroeg 1100. Hierna volgde een aantal gegevens over verpleegde ge zinnen. Dankbaar werd gememoreerd een mooie gift n.l. een geheel nieuw radiotoe stel van mevr. Holdert-Nierstras. De kos ten van aanleg en het tech. toezicht werden gratis verzorgd door den heer Mooyekind, radiohandelaar alhier. Door den heer Ruigrok, radio-handelaar alhier werd geheel gratis radiodistributie aangelegd, terwijl een toestel in bruikleen werd gegeven. Allen werd hiervoor groote dank gebracht. Onderwijs aan de kindexen der lighal werd gegeven door mej. Noteboom. Het aantal lesuren bedroeg 126. Aan al deze functionarissen werd dank gebracht. Vervolgens bracht de penningmeester dc heer G. A. Duyster verslag uit over de finanties. Het saldo van verleden jaar be droeg 1062.46 met de inkomsten over 1938 te samen was dit een bedrag van 11721.81. De uitgaven bedroegen f 11159 zoodat het voordeelig saldo 562.81 be droeg. De exploitatierekening van de lighal liep tot een bedrag van 2016.72. Beide rekeningen waren door de contro lecommissie de heeren Dekker en Zand- voort nagegaan en voor accoord geteekend. Bij de Bestuursverkiezing wegens be danken van Dr. Niekerk en Dr. Hermani- des, werd aan een schriftelijk verzoek van Dr. Hermanides gevolg gegeven n.l. de correspondentie welke met het bestuur was gevoerd naar aanleiding van ontslag name als secretaris voor te lezen en na een korte toelichting werden gekozen de heeren Dr. Niekerk en Dr. de Graaf. Na de gebruikelijke rondvraag volgde sluiting. VOORHOUT VOORTIJDIG BOLLEN-ROOIEN. Door Sierteeltcentrale met 43 man personeel. Hedenmorgen is door de Sierteelt-Cen trale met 43 man personeel, onder toezicht van twee Rijksveldwachters, bijna de ge heele bloembollen-kraam van den kwee- ker J. T. A. gorooid. De heer A. had ln het afgeloopen jaar zijn teeltvergunning op 7 R.R. na verkocht. Deze 7 R.R. zfjn door de Sierteelt-centrale met rust gela ten. WASSENAAR Geboren: Petrus Johannes, zoon van M. Hoogenboom en G. C. Zandvliet. Theodora Jacoba Maria, dochter van T. J. den Hollander en T. M. van den Berg. - Frans Cornells, zoon van C. Lugthart cn J. W. Hanse. Herman Gerard, zoon van J. van der Kooij en H. Klouwen. Wilhel- mina, dochter van H. Trumpie en C. Velt- huysen. Johanna Jacoba Maria, dochter van F. C. Westgeest en J. van Veen. Overleden: Maria Wilhelmina Vioen. oud 56 jaren, echtgenoote van G. J. Slal Dionisia Carolina den Ouden, oud 61 jaren, echtgenoote van S. S. Korthuis. Petronella Cornelia van Os, oud 39 jaren, echtgenoote van W. Brandenburg, Ondertrouwd; P. J. Baauw en J. Sodderland. L. R. Soer en M. Th. Hen driks. Getrouwd; L. B. de Hoop en C. W. A. Hoogewerff. H. A. Nyhuis en E. J. Postma. J. K. W. Versteeg en A. M. van Roon. WARMOND Dr. II. Walenkamp Sr. bedankt als raadslid. Dr. H. J. M. Walenkamp heeft bedankt als raadslid dezer gemeente. De heer Wa lenkamp was tevens voorzitter der Katho lieke fractie. De opvolger van Dr. Walen kamp op de Kath. lijst is de heer P. L. van de Kerkhof. Hanze. Onder voorzitterschap van den heer F. Slager had in Hotel „De Stad Rome" vergadert de Hanze. De secretaris, de heer S. G. van Styn, las de notulen. Be sloten werd een bedrag van 5.— beschik baar te stellen voor het Bisschopsfonds. Tevens werd besloten aan het Comité van actie voor de Nieuwe Gemeenschap een subsidie te verleenen van 2.50. Afwijzend werd beschikt op het verzoek van de ver eeniging Ned. Fabrikaat om deel te nemen den propagandawedstrijd. Overge gaan werd tot verkiezing van een afge vaardigde naar de Centrale Raadsvergade ring en werd als zoo'danig gekozen de heer G. van Elburg, terwijl als plaatsver vanger werd aangewezen de heer L. Duyn- hoven. In behandeling kwam hierna de agenda voor de Centrale Raad. Bij de rondvraag wees de heer C. Papot op de actie van de Midza hetgeen hij een verkapt cadeaustel sel noemde. Spreker vroeg of hiertegen maatregelen te nemen waren. De voorzit- vees er op, dat twee kwade dingen het minst slechte -gekozen was. Wanneer men zoo iets toch wil is het beter het gezamen lijk te doen dan individueel. In dit verband betreurde spreker het nog steeds, dat „Kin dergenot" verdwenen was. Dat dit voor den middenstand van groot belang was bewijst wel dat thans in de omliggende gemeenten nog steeds dergijlke vereeni- gingen worden opgericht. In Warmond schijnt echter niets te mogen slagen. Hier na volgde sluiting. Geloof je werkeltTV. dat het gevaarlijk Is je baard en haar te laten verven. Nou «n of! Mijn oom heeft het oen* gedaan! Drie maan- •ien later was hij met een we duwe met 7 kinderen ge trouwd.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6