BINNENLAND Indië DONDERDAG 25 MEI li>„ DE LETOSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 CHRISTELIJKE BOEREN EN TUINDERS MINISTER STEENBERG HE SPREEKT. Te Breda is Dinsdag de algemeene leden vergadering gehouden van den Christelijken Boeren- en Tuindersbond onder leiding van prof. dr. P. A. Diepenhorst. In den loop der bijeenkomst hield de Minister van Economische Zaken, mr. M. P. L. Steenberghe, een rede, waarin hij concludeerde, dat tusschen de plattelands cultuur als openbaring van het boeren leven en het boerenbedrijf een wissel werking bestaat, die niet dan tot schade van beide verbroken zou kunnen worden. Beide uitingen van het volksleven, de stedelijke en de plattelandscultuur, zijn noodzakelijk om te komen tot een harmo nisch geheel. Het meest kenmerkende van onzen tijd is wel de groote onzekerheid, die heerscht op ieder gebied. Alle pogen ter verbetering van de mate- rieele positie van den landbouw is niet slechts een strijd voor materieele belangen, maar tevens een voor het behoud van gees telijke waarden voor ons geheele volk. De minister wilde thans in het bijzonder stilstaan bij allen arbeid, die leidt tot een rationalisatie van het boerenbedrijf. Volle aandacht wordt zijnerzijds gewijd aan het landbouwkundig onderzoek, de landbouwvoorlichting en het landbouw onderwijs, want deze drie te zamen leiden tot het zoo gewenschte doel. De reorganisatie van het landbouwkundig onderzoek, die thans zijn beslag heeft ge kregen, heeft beter dan voorheen het con tact tusschen de onderzoekers gelegd en bovendien de mogelijkheid geschapen, dat het bedrijfsleven zijn invloed ook hier zal laten gevoelen en in een toenemende mate er deel in zal verkrijgen. Van zeer eminent belang is ook het land bouwonderwijs. Het is een gelukkig verschijnsel, dat de belangstelling voor het landbouwonderwijs in de laatste jaren sterk is toefcnomen. Persoonlijk zou spr. ongetwijfeld zeker nog verder willen gaan en liefst met groote passen, doch een minister is ook afhanke lijk van hetgeen financieel mogelijk is in een tijdsgewricht, nu het Nederlandsche volk zoo zwaar belast is door uitgaven op allerlei ander gebied. Ook de cultuurtechnische arbeid lbidt tot rationalisatie. Betere ontwatering en ruil verkaveling zijn er de voorbeelden van. Er komen thans werken tot stand, waar van velen onder ons de mogelijkheid nim mer hebben verondersteld. Vervolgens besprak de minister de maat regelen tot opvoering van de kwaliteit van het geproduceerde. De Landbouwuitvoerwet en bepaalde re gelingen, gegrond op de Landbouwcrisiswet, hebben het mogelijk gemaakt de kwaliteit der producten belangrijk te verbeteren. Door kwaliteitsverbetering wordt een blijvend fundament gelegd voor den Neder- landschen landbouw in zijn geheel, waar door zoowel rechtstreeks als zijdelings de belangen van het geheele Nederlandsche volk gediend worden. Op het gebied van de rationalisatie kun nen we nooit genoeg doen. Het is een gelukkig verschijnsel, dat hier een goede samenwerking bestaat tusschen de organisaties en de overheid. Tenslotte wees de minister nog op den arbeid der Pachtbureaux. VERZEKERING. TEGEN WERKLOOSHEID. Advies van den Hoogen Raad van Arbeid over het voorontwerp. De Hooge Raad van Arbeid heeft Zater dag 20 Mei j.l. zijn 50e vergadering gehou den onder leiding van zijn voorzitter, prof. mr. P. J. M. Aalberse. De Raad nam kennis van een rapport, samengesteld door een commissie uit zijn midden, onder voorzitterschap van dr. ir. Th. van der Waerden, met betrekking tot het vraagstuk der „blijvende werkloos heid" en haar bestrijding. De Raad besloot zich naar aanleiding van dit rapport met een schrijven tot de regeering te wenden. De Raad heeft vervolgens zijn advies vastgelegd met betrekking tot het voor ontwerp-Wettelijke regelen inzake de ver zekering tegen geldelijke gevolgen van werkloosheid. De Raad heeft zich daarbij allereerst eenstemmig uitgesproken vóór een wettelijke regeling van verplichte werkloosheidsverzekering, doch verklaarde zich in groote meerderheid tegen het be trekken van de kleine zelfstandigen bij deze verzekering, waarbij eenige leden het voorbehoud maakten, dat in de .toekomst de mogelijkheid daartoe moet worden ge opend. Vervolgens sprak de Raad zich in groote meerderheid uit voor een verdeeling van de lasten tusschen werkgevers, werkne mers en overheid. Over den vorm der over heidsbijdrage bestond verschil van mee ning. Ten slotte heeft de Raad zijn advies vastgesteld inzake een nadere wijziging van de bepalingen der Arbeidswet 1919 betreffende den arbeid in broodbakke rijen. De vergadering werd bijgewoond door den minister van Sociale Zaken, Prof. Romme. Burgemeester. Bij Kon. besluit is benoemd tot burge meester der gemeente Steenwijkerwold: F. M. van Panthaleon baron van Eek. De nieuwe burgemeester van Steen wij kerwold, werd 4 Januari 1908 te Gro ningen geboren. Hij is thans secretaris en ontvanger der gemeente Maarn. VEREEN. VAN KAASHANDELAREN. In het verslag over 1938 van de Neder landsche Vereeniging van Kaashandelaren constateert de secretaris, mr. C. Jonker, dat het afgeloopen jaar in' alle opzichten voor den kaashandel ongunstig is geweest. De export naar het buitenland is zeer gehan dicapt door sterke contingenteering, exhor- bitante rechten, betalingsmoeilijkheden en buitengewoon scherpe concurrentie, ter wijl in 't binnenland geen behoorlijke prijs is te maken door het gedrang op de bin- nenlandsche markt. Zal de individueele kaashandelaar later aan het jaar 1938 geen aangename herinne ringen hebben, voor den kaashandel in het algemeen is 1938 wel zeer belangrijk ge weest. Een door de vereeniging reeds lang gekoesterde wensch is in vervulling ge gaan, n.L een concentratie van den gehee- len georganieeerden kaashandel in één bond. Nagenoeg de geheele kaashandel is thans in de Federatie van Kaashandelaren geor ganiseerd. Ook in andere opzichten heeft het be stuur der Ned. Vereeniging van Kaashan delaren niet stil gezeten. O.a. had de om zetbelasting zijn belangstelling. Tot af schaffing is de regeering niet overgegaan, doch eenige verzachting kon toch worden verkregen. Een commissie werd ingesteld om het vraagstuk van dien binnenenlandsohen kaashandel te bestudeeren. Het resultaat heeft deze commisise neergelegd in een rapport. De aanval op de 20+ en 30+ kaas is een onderwerp van zorg voor het bestuur ge weest. De export van de 20+ kaas is nog zeer aanzienlijk. Het is niet gemakkelijk een bruikbaren vorm te vinden voor de 20welke men een specialen vorm wil geven. e minister van economische zaken had een commissie ingesteld om de mo gelijkheid te bestudeeren of en zoo ja, op welke wfjze de regeling der crisismaatre gelen door de belanghebbenden zou kun nen worden overgenomen. Met de wijze, waarop de drie centrale lanbouworganisa- tie meenen de regeling der crisismaatrege len aan zich te moeten trekken, zonder aan de bij uitstek belanghebbenden, de hande- n, ook maar eenige zeggenschap daar bij toe te kennen, kan de vereeniging zich niet vereenigen en het bestuur verklaart uitdrukkelijk, dat het in een zoodanige regeling niet zou berusten. Er zijn immers twee soorten belanghebbenden: de produ centen en degenen, die het product afzet ter., en het is toch volmaakt onjuist om den producent te laten beslissen over al les, ook wat betreft de regeling ten aau- zien van den afezet van het product. De invoering der countervailing duties, in Amerika te betalen, was een groote be nadeeling voor den export naar dat land. Het motief van Amerika waarom deze werden ingesteld, was volkomen onjuist. Op de kaas wordt geen uitvoerpremie ge geven, zooals Amerika beweert. Tegen de keuring aan de grens hadden verschillende leden bezwaren. Deze be zwaren kan het bestuur tcoh niet geheel deelen, behoudens enkele gevallen van „kleine" opvatting der controle. Aan de B-regeling en de opzetregeling heeft het bestuur eveneens besprekingen gewijd, terwijl de geringe winst, welke ge maakt kon worden bij den uitvoer naar Duitschland, eveneens aandacht had. Een voor den kaashandel funeste en on zinnige nieuwigheid was een besluit de Fransche regeering om de kaasstellin gen, welke in de witte kaaswagons waren aangebracht voor het vervoer van kaas naar Frankrijk, als emballage voor de kaas te beschouwen, zoodat dientengevolge in voerrecht voor die kaasstellingen berekend naar het gewiaht betaald moest worden. Het Nederlandsche gezantschap te Parijs zal de zaak niet laten rusten en op een gunstige beslissing bij de Fransche regee ring blijven aandringen. De verhouding tot de zustervereenigin- gen in Noord-Holland was uitstekend. Het ledental ging vooruit en bedroeg aan het einde van 1938 155. DE KOEMPOELAN DER KATHOLIEKE VERKENNERS De Koempoelan, die ,.de Katholieke Ver kenners" Zondag a.s. 4 Juni op de terreinen van filmstad te Wassenaar houden, trekt reeds groote belangstelling. De Nederlandsche spoorwegen hebben hiervoor medewerking toegezegd; aan de deelnemers worden gereduceerde tarieven verleend. Ook de Haagsche Tramweg Mij. heeft voor dien dag speciale maatregelen in het vooruitzicht gesteld, bij filmstad zal een afzonderlijke halte komen. Tenslotte is door de Haagsche politie een bepaalde verkeersregeling ontworpen, zoodat de vele deelnemers aan de Koempoelan ook in dit opzicht geen moeilijkheden zullen ondervinden. GEEN CONDUCTRICES BIJ DE GOOISCHE TRAM. Burgemeester en wethouders van Hil versum hebben op vragen door het raads lid, den heer H. Hom (R.K.), aangaande het voornemen van de directie van de Gooische Tramweg Mij. om conductrices aan te stellen, geantwoord, dat, hoewel de zaken van genoemde maatschappij ge heel buiten de, bemoeienis der gemeente staan, blijkens een door den burgemees ter. die lid van het bestuur der onderne ming is, gedane mededeeling, veilig kan worden aangenomen, dat er geen conduc trices zullen worden aangesteld. WETENSCHAPSBEOEFENING ONDER KATHOLIEKEN Studiebijeenkomsten te Utrecht Dezer dagen heeft de „Vereeniging tot het bevorderen van de beoefening der wetenschap onder de katholieken in Ne derland" te Utrecht haar jaarlijksche alge meene vergadering gehouden. De eerste dag was gewijd aan de offici- eele studiebijeenkomst voor de secties, die in verschillende gebouwen van de stad ver gaderden. De rechtskundige afdeeling kwam in een der zalen van het Jaarbeursrestau rant bijeen en daar werden de prae-advie- zen besproken over. .,De actueele juridi sche beteekenis van den Volkenbond", die waren uitgebracht door prof. mr. J. H. P. Bellefroid te Nijmegen en Jhr. mr. C. M. O. van Nispen tot Sevenaer uit Schevc- ningen. De geneeskundige afdeeling vergaderde in het physiologisch laboratorium en daar zijn voor de medici referaten gehouden: van dr. J. L. M. Sinnige (Amsterdam) over „anatomie en neurophysiologie", van dr. L. P. H. J. de Vink (Amsterdam) over de gonadotrope hormonen" van dr. F. S. P. van Buchem (Tilburg) over: „De cliniek van eenige functie-stoornissen", en van dr. A. C. de Vet, Wassenaar, over: „De indica ties va nde chirurgische en de röntgen- therapie". Eveneens werd op deze bijeen komst het resultaat besproken van een enquête die over thrombose was ingesteld. In de wis- en natuurkundige afdeeling, die in het geographische instituut vergader de, hield prof. dr. J. G. van der Corput uit Groningen een inleiding over „elementaire beschouwingen over de moderne getallen- leer" dr. ir. J. A. M. van Liempt uit Eind hoven behandelde „het maken van uiterst korte momentopnamen bij kunstlicht" ter wijl dr. M. A. Bruna uit Amsterdam sprak over: „natuurphilosophische uitzichten". De letterkundige afdeeling die in net gebouw voor Kunsten en Wetenschappen vergaderde behandelde een inleiding van prof. dr. R. Post over „het onderwijs in de noordelijke Nederlanden vóór de reforma tie" en van dr. B. E. Vidos, over „taal kunde, geschiedenis en aardrijkskunde". De algemeene vergadering, welke den volgenden dag werd gehouden, stond onder leiding van prof. Keesom. Jhr. mr. C. M. O. Nispen tot Sevenaer uit Scheveningen werd tot secretaris gekozen. Dc voorzitter opende de vergadering met een rede over „sub-atomaire deeltjes". De namiddagvergadering werd bijge woond door Z. H. Exc. den Aartsbisschop van Utrecht, Mgr. dr. J. de Jong. In deze slotbijeenkomst heeft prof. dr. Willibrord Lampen O.F.M. een inleiding gehouden over: „De nationale beteekenis van St. Willibrord". „Tijd". LANDSTORM-RECNIE OP YPENBURG. Bij de voorbereiding van de Landstorm- reünie, Zaterdagmiddag 3 Juni, op het Vliegveld Ypenburg te Rijswijk, bij gele genheid van het 20-jarig bestaan van de gewestelijke landstorm commissie Zuid- Holland-West, blijkt duidelijk, dat de be langstelling voor dezen bijzonderen dag uit het geheele gewest groot zal zijn, ook uit de verste plaatsen uit het gewest. Met de afdeelingen komen b.v. de voor zitters der afdeelingen mede. Naast d< voorzitters van Rijswijk en Voorburg, de heeren G. Whitlau en J. A. Meeuse zullen, zooals thans reeds bekend is, meekomen de heeren W. J. Spreij (Alphen a den Rijn), A. Klapwijk (Berkel-Roden- rijs), J. O. Vermeer (Hillegom), dr. Th. Ruys (Lis se), M. Karscmeyer (Nieuw veen), H. J. M. v. d. Berkhof (Hoek van Holland), A. de Zeeuw (Vlaar dingen) en Th. H. Ruys (Wassenaar) Ook van de zijde der burgemeesters is dc belangstelling algemeen. Naast den lo co-burgemeester van Rijswijk, de heer D. Visbach en den burgemeester van Delft, G. van Baren, zullen aanwezig zijn de burgemeesters mr. W. J. Woldringh van der Hoop (Katwijk), M. J. E. Kwint, (Koudekerk), C. J. van der Hoeven (de Lier), G. W. Kampschöer (Monster) Th. P. J. Eisen (Naaldwijk), mr. dr. J. van Haaren (Schiedam)en M. F. Berk hout (Voorschoten). De nationale landstormcommissie zeker vertegenwoordigd zijn en op de aan wezigheid van militaire autoriteiten kan mede gerekend worden. Zoo komen res. generaal-majoor H. de Iongh, inspecteur van den Vrijw. Landstorm, vergezeld van luit.-kolonel P. Dingemans, toegevoegd hoofdofficier, de commandant van de 1ste divisie, bevelhebber in de 1ste militaire afdeeling, generaal-majoor jhr. J. T. Al ting von Geusau, met de officieren van zijn Staf, zoomede generaal-majoor b. H. Zeeman. De grootste belangstelling komt natuur lijk uit de gemeente Rijswijk en de om liggende gemeenten, w.o. Den Haag en Delft. De opkomst van de vrijwilligers uit deze gemeenten begint reeds eenige tee- kening te vertoonen, maar ook de andere afdeelingen blijven niet achter en zoo komt b.v. uit Vlaardingen zeker een de tachement van 100 man. Het défilé van den B. V. L. 'zal batal- jonsgewijze, in gesloten formatie plaats vinden, de compagnieën in colonne-linie, onder commando van res. luit.-koloncl J. P. Boots, den aangewezen commandant van het korps Zuid-Holland-West. Overste Boots heeft echter dien dag een vergadering te leiden in Bergen op Zoom en zoo werd de oplossing gevonden, dat des middags om 2 uur op het vlieg veld te Woensdrecbt een vliegtuig gereed zal staan, .om hem in den koristen tijd naar Ypenburg te voeren. Voedt Uw huid s nachts met Purol want z!j wordt or zoo zocht en mooi, zuiver en gezond door. Doe dit 1 of '2 x per wook* Ook vetwormpjes, vlokjes, pukkels en uitslag vordwijnen er door. Tube 45, Doos 60-30 ct. NOG WEINIG UREN Nog weinig uren hebt U de kans om mee te dingen naar de meer dan 2000 prijzen die bij de Nationale Pa&schloterJJ verloot worden, waaronder 17 hoofdprijzen, zoo waardevol als zelden bij een loterij ie win nen waren. Dinsdagavond 30 Mei om 8 uur sluit de inzendingstermijn onherroeppelljk De trekking wordt gehouden op 31 Mei. Stuurt U lotkaarten vandaag nog weg. Ge zoudt het anders misschien vergeten en U zelf berooven van een prachtkans. Wie geen postzegels bij de hand heeft, ot deze niet kan krijgen, sture z|jn kaart toch weg. doch gireere terstond het bedrag waarvoor hij wenscht deel te nemen aan de loterij. Zelfs kan men, indien men bijv. in de Pinksterdagen geen postzegels heeft op de lotkaart schrijven het bedrag waar voor men deelneemt met dc vermelding: Postzegels volgen. Men kan dan later de postzegels insturen maar voorkomt daar mee dat de lotkaart te laat verzonden wordt. Geldig zijn alle lotkaarten van welke kleur cn serie ook, die dit jaar sinds de 26e Maart werden uitgedeeld of toegezon den. Laat ook het grootsche doel (steun aan de actie „Voor God") U tot deelname be wegen. Inlichtn J n verschaft U gaarne het Secretariaat, ustbus 2, Heemstede, waar ook nog uit zeer beperkte voorraad gratis lotkaarten te krijgen zijn. Nog eenmaal herhalen wij ook in uw eigen belang Laat geen kaart verloren gaan. Eerste Kamer HET HOOGE RAADSGEBOUW. Men schrijft ons uit Den Haag: De huisvesting van 's Lands hoogste rechtscollege is thans gereed tot groote vreugde der Raadsheeren, die 't nooit goed hebben kunnen verkroppen, dat zij zoo'n onwaardig onderdak hadden: in een kaal samenstel van ijzer, metselwerk en ver schoten gordijnen. Maar nu is 't in orde. De Raad zetelt thans In een artistiek versierd en gemeu beld paleis. Dit laatste woord duide eigen lijk op een geheel van grootere uitgestrekt heid, maar meer ruimte was nu eenmaal niet beschikbaar, zoodat den Rijksbouw meester Ir. G. C. Bremer alle lof toekomt, dat hij toch een geheel van zoo weidschen indruk heeft weten te scheppen. Zelfs een „salie des pas perdus" ontbreekt niet, al wordt deze w|J z|jn nu eenmaal sober Ir onze opvattingen eenvoudig tot de gangen gerekend. Er.zijn bij dc inrichting van zalen cn ka mers heel wat personen ontwerpers en makers te pas gekomen, zoodat den al gemenen uitvoerder, den heer Van Seven- berger, en de hoofdopzichter, den heer C. J. Kortenbaeh, het hoofd wel eens omge- loopen zal zijn. Maar het eindresultaat is in ieder geval in alle opzichten af. Bil onzen rondgang door het gebouw werden ons zooveel namen genoemd van kostbare materialen en van personen, die ontwerpen hadden gemaakt, en van firma's die deze ontwerpen hadden uitgevoerd, dat het ons waaiiilk begon te duizelen. Voornamelijk namen uit Leiden en omge ving hebben we onthouden. Zoo heeft de firma Sehaik en Berghuis te Waddinxveen in allerlei mooi hout meerdere ontwernen uitgevoerd van den heer A. A. van Hemcrt van den Rijksge bouwendienst, die ook door hem ontworpen wandbetimmeringen zag uitgevoerd door de Haagsche firma G. Linkerhof en Zonen. De Leidsche bronsgieter F. A. H. Prouaseck goot een buste van onze Koningin, in de voorhal geplaatst, en twee der levens- grootc figuren boven de bordestrap; een andere dezer figuren is gegoten door H. W. Stöxen te Leiden Meerdere tapijten, ont- woi*pen door Polak, ziin vervaardigd door „het Paapje" te Voorschoten. Zoo zouden we door kunnen gaan, in dien we ons ook buiten het gebied van dit blad wilden begeven. Genoeg echter om te doen beseffen, hoezeer meerdere goede krachten zich beijverd hebben om hier iets schoons te leveren. Een uitzondering zij nog slechts gemaakt voor het merkwaar dige glas-in-lood-raam van de traohal, ont worpen cn uitgevoerd door P. Hofman te Den Haag. en voor de symbolische schil dering in de kleine zittingzaal van Chr. de Moor. Dit tafreel stelt voor Hugo de Groot te midden van beroemde tijdgenooten. Indien de maker van het oude Raadsge bouw, waarvan nog alleen de fundamenten overgebleven z|jn, Rijksbouwmeester Ro se, kon aanschouwen wat ervoor in de plaats is verrezen, hij zou verbluf, weg vluchten in het insgelijks door hem ge bouwde Departement van Koloniën. Di' leelijke gevaarte van ijzer en steen zal stel lig door een volgend geslacht worden op geruimd. Als we weer eens royal in d» middelen zitten. E. R. D. SCHAAP OVERLEDEN Bekend kunstschilder en oud-voorzitter van „St. Lucas" Gisteren is in zijn woning, Villa Nova, te Ankeveen, in den ouderdom vaan 77 jaar overleden de bekende kunstschilder E. R". D. Schaap, oud-voorzitter van de vereeni ging ,.St. Lucas" en officier in de orde van Oranje-Nassau. Egbert Rubertus Derk Schaap werd 4 Juli 1862 te Nigtevecht geboren. Hij stu deerde aan de Rijksacademie voor beel dende kunsten te Amsterdam en voltooide zijn studies door verschillende buitenland- schc reizen, o.a. naar Barcelona. Hij legde De Eerste Kamer heeft gistermiddag een aanvang gemaakt met de behandeling van de Indische begrooting. De heeren VIJLBRIEF (S.D.), DE SA- VORNIN LOHMAN (C.H en GELDER MAN (Lib.) hebben hierbij het woord ge voerd. De beide eerste sprekers uitten woorden van deelneming met de door den watersnood geteisterde bevolking van Ti- mor. De heer Vijlbrief verklaarde zich te gen den cisch van slagschepen voor de In dische defensie en wel op grond van de erorm hooge kosten, nu en in de toekomst, en van du twijfelachtige waarde voor de defensie. Dc heer De Savornin Lohman ze;de, niet te kunnen beoordeelen, of w|j slagschepen of slagkruisers moeten heb ben, doch hij bepleitte een uanzienl|)ke uitbreiding van onze maritieme kracht ln het Oosten. Alle andere belangen moeten hiervoor wijken, aldus deze spreker. Wat de petitic-Soctardjo betreft, de heer Vl'lbrief kon het met de aangevoerde ar gumentatie van de afwijzing ervan door de Kroon niet eens z|jn. Deze petitie steun de volgens spreker op het in 1922 gewij zigde artikel één van de grondwet. Uitvoe rig bestreed de heer De Savornin Lohman de strekking van de petitie cn hij verde digde de afwijzing. De regeoring heeft hier, terecht volgens spr., een positief „neen" gegeven. Hij zag het uls een groote fout, dat het Nederlandsche gezag zou worden uitgehold, daar dit hot begin zou zijn van een hoogst tijdelijke onafhanke lijkheid. Wat de maritieme verdediging van Indië betreft, betoogde de heer De Sa vornin Lohman. dat men eczc tegenwoor dig niet moer als een ressort-aangelegen heid mag zien. Hu bepleitte dan ook een wijziging in de staatsrechtelijke organisa tie dezer maritieme verdediging. Wanneer wC de buitengewesten tot bloei brengen, gesteund door een krachtige defensie, zal onzo positie ln het Verre Oosten sterk zijn tegenover de „hcrverkavelaars" van kolo- nialo gbbieden, aldus spreker. Ook de heer Gelderman kon zich met de afwijzing van de pctltle-Soetardjo vcreenlgen. Het be langrijkste middel om dc bevolking van Java een behoorlijke bestaansmogelijkheid te verschaffen achtte deze spreker de in- tensivccring van den landbouw. Week vóór Pinksteren Week van gebed en offer voor de Koloniale Missies zich voornamelijk toe op het uitbeelden van landschappen. Vele jaren was hij voor zitter van de vereeniging „St. Lucas". Na zijn aftreden in 1935 werd hij tot eere- vqorziter van deze organisatie benoemd. Ook was h|j oud-president van dc Thérèse van Duyl-Schwartze Stichting. Van zijn werken kunnen in het bijzonder worden genoemd „Lente", dat een plaats heeft gekregen in het Stedelijk Museum te Amsterdam en „Bloeiend Grasveld", dat in het bezit van het Rijksmuseum te Am sterdam is. DE WILDE AUTOBUSSEN Krachtiger optreden van dc justitie verwacht. Naar wij van bevoegde zijde vernemen ligt het in het voornemen, nu dc Hooge Raad bij twee beschikkingen van J.l. Maan dag art. 39 van het reglement autovervoer personen 1939, het z.g. R.A.P., verbindend heeft geoordeeld, krachtiger tegen de wilde busdiensten en ln andere gevallen van overtreding van dat artikel op tc treden. DANK AAN HET SPOORWEG PERSONEEL De directie der Nederlandsche Spoor wegen heeft de volgende dienstorder tot net personeel gericht: „Nu de invoering van de nieuwe dienst regeling van 15 dezer met de daaraan ver bonden moeilijkheden zoo vlot verloopen is, voelen wij behoefte om het personeel, dat zoowel bij de voorbereiding als bij dc uitvoering betrokken is geweest, onzen dank te betuigen voor de voorbeeldige wijze, waarop het zijn taak verricht heeft". En wat ia dat vóór een skelet 7 Dat isde radiator van da verwarming! 'bond. Strix).

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 11