RIJNSTREEK Verzilveren van V IptCoupons - Nieuwe uitgaven WOENSDAG 17 MEI 1939 DE LEIOSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 ALPHEN AAN DEN RIJN R. K. S. V. „WILSKRACHT". Onderlinge wedstrijden. Dinsdagavond werden de jaarlijksche on derlinge wedstrijden voor het clubkam pioenschap der vereeniging gehouden n.l. voor de afdeelingen jongens A, adspirant- jongens, aspirant-dames en dames. Als ju- r ij leden fungeerden mevr. v. Eek en de heer Bouwmeester, leeraar gymnastiek M.O., die zeer zeker geen gemakkelijke taak hebben gehad, daar in alle afdeelin gen tot 't laatste toe is gestreden om de eerepalm te bemachtigen. De uitslag in de afdeeling jongens A. was: le prys B. de Rooy, 2e prijs J. de Hey, 3e prys M. W. Verkley. Bij de aspirant-jongens was de uitslag als volgt: le prijs P. Frankfort, 2e prijs G. Bos man, 3e prijs Kees Krumpelman. De uit slagen der aspirant-dames, die elkander zeer weinig toegaven, wat wel blijkt uit 't geringe verschil in punten, waren als volgt: le prijs Truus van Tol 58 1/2 p, 2e prijs Tini Doedens 58 p., 3e pr. Tilly Touw 56 1/2 p. Hierna werd begonnen met de hoofdwedstrijd van dezen avond der da mes om het clubkampioenschap 1939. Hier bij is de spanning tot het laatste toe er in gebleven en pas bij de laatste oefening slaagde de kampioene der aspiranten 1938 Corry Goedmondt, er in een beslissende voorsprong te nemen en werd, hoewel dit jaar voor 't eerst bij de afd. dames uitko mend daar meteen kampioene van. Na af loop reikte de voorzitter de fraaie wissel beker en andere prijzen met een toepasse lijk woordje uit en bedankte daarbij tevens de juryleden en vooral ook den directeur de heer Zuidam die weer als altijd de on vermoeide organisator van dezen avond was VOOR HET CARILLON. Burgerij bracht 800.— bijeen. In de trouwzaal van het raadhuis zijn Maandagavond de leden van het Carillon comité weer bijeen geweest om het resul taat te vernemen van de, in de afgeloopen week gehouden geldinzameling. De penningmeester, de heer P. B. Olthof, 'kon meedeelen, dat thans een bedrag van* plm. 800.bijeen is. Over het algemeen is ook voor dit doel door de ingezetenen weer met groote bereidwilligheid geofferd. Niet alleen met guldens, rijksdaalders en grootere bedragen, maar ook dank zij de dubbeltjes en centen van zeer vele huis gezinnen, die het nauwelijks konden mis sen, is deze som door de ijverige collectan ten weer bijeen gebracht. Intusschen ontbreekt thans nog een be drag van 200.aan de som, welke noodig is om tot aanschaffing van het electrisch carillon te kunnen overgaan. Het comité zal zich nader beraden over de wijze, waar op dit bedrag zal kunnen worden gevon den. Voor hen, die bij de geldinzameling mochten zijn overgeslagen of door andere oorzaak geen gelegenheid hebben gehad (hun steentje bij te dragen, worden door den penningmeester, den heer P. B. Olthof (Postrekening No. 160043) alsnog gaarne giften ingewacht. Goede vondst. Gisteren werd hier door iemand een spaarbankboekje gevonden, waarop een saldo tegoed stond vermeld tot een bedrag van 4000.De vinder stelde de politie van zijn vondst in kennis. Eenige turen later kwam de rechtmatige eigenaar van het boekje reeds opdagen. De eerlijke vinder werd beloond. Metaalbewerkersbond „Sint Eloy". Onder voorzitterschap van den heer B. Rombouts vergaderde gisteravond in de bestuurskamer van het Sint Josephgebouw de afdeeling Alphen aan den Rijn van den Nederl. R.K. Bond v.an Metaalbewer kers „Sint Eloy", waarin de hoofdbestuur der de heer J. van Abbené, nog eens de gevoerde actie bij de firma Boot' alhier besprak. Zooals bekend, was het resultaat van die actie niet zooals men had ge- wenscht, doordat de leden van den Chris- telijken Bond, het tegenvoorstel van de firma met groote meerderheid hadden ge accepteerd. Desondanks was de grootste meerderheid van de bij de actie betrok ken arbeiders van de drie gezamenlijke bonden, tegen aanneming van genoemd tegenvoorstel, en toch Was er, aldus spre- - ker, geen voldoende meerderheid verkre gen om een ultimatum te stellen, waarbij wel wat meer bereikt had kunnen worden, echter slechts dan wanneer één lyn kon worden getrokken met de christelijke le den. Niettegenstaande dat de Christelij ken met groote meerderheid het tegen- voorstel hadden aanvaard, hebben de be sturen van de overige bonden een her nieuwde bespreking gehad met de firma Boot en is daarbij door hen getracht in verschillende richtingen wat te bereiken, waarin ze ook eenigermate geslaagd zijn. Hoofdzakelijk met betrekking tot de va- cantiedagen welke van 2*4 per jaar op 4 dagen per jaar zijn gebracht. Voor hen die korter dan 1 jaar by de firma werkzaam zijn is overeengekomen voor elke drie maanden 1 vacantiedag. Vervolgens is 10 pet. loonsverhooging bereikt voor de avondploeg in de motorenfabriek. Na nog maals benadrukt te hebben, dat door de firma 1 ct. loonsverhooging is toegezegd bovendien voor de bekwame schepstim- merlieden en ijzerwerkers, aan de werf, ingaande 17 Maart j.l. Spr. wees er op, dat de bond alles, heeft gedaan, wat mo gelijk was en drukte zijn spijt er over uit, dat er onder deze omstandigheden niet meer bereikt kon worden. Hierna werd gelegenheid gegeven voor uiten van klach ten, die alsnog door de organisatie met de directie van de firma Boot zullen worden behandeld. Spr. spoorde met klem aan ten volle vertrouwen te stellen in den bond, die voor de leden doet wat maar mogelijk is. Hierna sluiting. BODEGRAVEN De nieuwe dienstregelingen. Toen de tijd verzet is en de z.g. zomer op offi- cieele wyze har intrede heeft gedaan, zijn tegelijkertijd ook de diverse dienstrege lingen verandert uit de pers gekomen. Wat betreft de dienstregelingen van de Fr. van Bunningen kunen we mededeelen dat deze aanmerkelijke verbetering heeft ondergaan. De verbetering van het vorige jaar is goed bevallen en nu hebben we regelmatig van des morgens 7 tot des avonds 11 zoowel naar Gouda als naar Al- pren een complete uurdienst. Onlangs hebben we een bericht gepubli ceerd, dat de verbindingen met* Zwammer- dam in de avonduren minder gunstig wa ren. Thans zullen de diensten om negen uur niet worden gestaakt, maar om 11 uur zal er nog een speciale busdienst rij den tot Zwammerdam, zoodat men den trein van 1.21 uit Bodegraven naar beide richtingen zal kunnen halen. Dit is inderdaad een fraaie verbetering! KOUDEKERK Een zacht prijsje voor een gestolen boot. Dezer dagen werd door zekeren A. de B. alhier, voor een zacht prijsje van een onbekende een eikenhouten roeiboot ge kocht waar anderen jaloersch op waren. Het duurde echter niet lang of het ver moeden werd gewettigd, dat de B. met dit „koopje" was bedrogen en dat de onbe kende de boot had gehuurd onder Alphen a. d. Rijn, om er op deze wyze een zoet winstje uit te slaan. In plaats van een koopje zal het voor de B. een schade- postje worden, want de Alphensche poli tie heeft reeds de boot in beslag genomen en is thans op zoek naar den onbekenden dader. LEIDERDORP eb oren: Jannie d. van K. Kranen burg en H. J. Zweers. Ondertrouwd: W Lekx en G. Zwaan. NIEUWKOOP Watersport. In den namiddag van He melvaartsdag heeft de Watersportvereeni- ging „Noord-Zuid" op de Noordeinderplas alhier een nationale zeilwedstrijd uitge schreven, welke buitengewoon interessant belooft te worden. Een groot aantal meldde zich reeds aan voor deelname, waaronder ongeveer 30 zeilbooten van de Watersport- vereeniging Elf Hoeven te Gouda. Tal van mooie prijzen zijn beschikbaar, waaronder ook een mooie wisselbeker van het gemeentebestuur. ROELOF ARENDSVEEN D.O.S.R.V.V.E. Hemelvaartsdag, des namiddags twee uur wordt te Roelofarendsveen de groote strijd om een plaats in de hoogste voetbal- regionen voortgezet met een zeer belang rijken wedstrijd, waarvan de winnaar nog een kans op promotie of behoud heeft: promotie voor V.V.E., behoud voor D.OS.R. Het gelijke spel te Wijk aan Zee in aan merking genomen acht men de D.O.S.R.- ploeg in staat om op eigen terrein een overwinning te behalen. Na de débacle der voorhoede, in den wedstrijd tegen G.D.A vooral, zijn thans verschillende jonge spe lers opgenomen. Zoo is het zeker, dat Jac. de Koning en Kees v. d. Meer worden op gesteld. Hun plaatsen zijn echter nog niet definitief vastgesteld, omdat zelfs een der de vervanging overwogen wordt. De kans bestaat dus, dat slechts twee spelers der oude voorhoede terugkomen. Hoewel we de kans, welke aan verschillende jonge spelers wordt geboden, moeten toejuichen, is het toch jammer, dat juist nu tot ver anderen der opstelling moet worden over gegaan. Het onvoldoende resultaat der vo rige voorhoede kon echter niet langer op rekening van onfortuin worden geschoven en daarom is deze poging om nog te red den wat kan, volkomen gerechtvaardigd Moge de geestdrift der jeugd onze voor hoede morgen in sprankelende gloed zet ten; dan zijn we zeker van een aantrekke lijke wedstrijd. De middenlinie en achter hoede zijn nog steeds het onveranderde gedeelte der D.O.S.R.*ploeg en terecht. Om dat de vereenigingskleuren van V.V.E. de zelfde zijn als die van D.O.S.R,, speelt de thuisclub met wit enwint!? Hierover zal in zes kwartier beslist worden. Een voetbalwedstrijd is nog geen schaakpro bleem. Junioren: Om 12 uur thuis: D.O.S.R. aLisse a: leider G. v. Veen. RIJPWETERING PASTOOR KWAKMAN HERSTELLENDE Naar wij met vreugde vernemen, is de gezondheidstoestand van pastoor Kwak man goed vooruitgaande. Verwacht mag worden een spoedig volkomen herstel. ZOETERWOUDE NAAR DE NIEUWE GEMEENSCHAP. Schitterend geslaagde eerste bijeenkomst. Gisteravond is de eerste bijeenkomst an de Nieuwe Gemeenschap voor alle Ka tholieken in het Patronaatsgebouw gehou den. Plasregens dreigden den avond te la ten mislukken, maar op het gestelde uur de groote zaal geheel bezet, zoodat de regen voorkomen heeft dat niet velen te leurgesteld naar huis moesten gaan we gens gebrek aan plaats. Het werk-comité had alles in de puntjes verzorgd; de organisatie van den avond is in alle opzichten te roemen. Palmen, bloe en draperieën, muziek en spreekko ren alles was even mooi! Te halfacht werd door een eere-garde, gevormd door alle jeugdorganisaties, de burgemeester vergezeld door wethouder Onderwater, binnengeleid en alle aanwe zigen stonden op om het Wilhelmus te zin gen. Op de tribune speelde de Sint Jans fanfare de Nationale Hymne mede en na een paar pittige marschen werd de komst aangekondigd van de kerkelijke overheid en leidde de jeugd-stoet met vlaggen en vanen onder het zingen van „Aan U, o Ko ning der Eeuwen" den Deken, pastoor Kla- erweijden, prior van Hees, pater Kauling en kapelaan Duyvestljn naar hunne zit plaatsen. Toen schetterden de fanfares en begon de opmarsch van de jeugd-Kruisvaart, Graal, Congregaties en Gezellen naar het podium en toen begon de verhaalster: door de ne velen der eeuwen blinken nog d. uitrus tingen der kruisridders en glanzen hun blanke mantels, terwijl zij fier in het zadel voorbijtrekkenwaar gaan zij heen. wie heeft hen geroepen? En als de stem van Peter van Amiëns had geklonken, klonk het uit den mond van de jeugd: Wij moeten 't zuiveren van euvel moed en herstellen in den vrede des Hce- Dan klonk uit de gansche zaal „God wil het" en weer stelde de verhaalster de vraag: wat zullen de mannen en vrouwen uit de omgeving van de kruisvaarders ge zegd hebbenen in verschillende toon aarden en kreten klonk toen: een dwaas heid, een onberaden onderneming, zonder eenige kans van slagen. Zijn dat groote mannen met verstand of kinderen? Be lachelijk! Schande, driewerf schande! En wat was onveranderlijk het ant woord? Geroep: God wil het. Dit ééne was ge noeg om weg te trekken en het reisdoel te bereiken. Het zal ook ons genoeg zijn. Als God met ons is, wie zou dan tegen ons zyn. In dit bewustzijn trekken wij op naar ons einddoel: De Nieuwe Gemeenschap. Zóó was de avond, romantisch maar toch ook schoon opgezet. De jeugd marcheerde af en op de tri bun? was een tribune opgeslagen waar al len konden plaats nemen. Toen verscheen op het tooneel de fraaie groep Sint Odo-knapen in stijgenden vorm om den koorleider, kapelaan Paap, opge steld en daverend was weer de begroeting door het publiek. De Sint Oodo-koo~kna- pen hebben in Zoeterwoude aller harten gewonnen. Daar klonk de heilgroet aan Paus Pius XII en toen in streng Gregoriaansch de be de tot den H. Geest „Veni Creator". De plaatselijke propagandaleider, de l.eer J. H. van den Ploeg, sprak nu het wel komstwoord en een korte inleiding. De dringende zaak waartoe het Hoofd der Kerk reeds in 1931 opriep: de hervorming van de maatschappij volgens de christe lijke leer en van christelij ken zin, brengt ons dezen avond bijeen. Spr. noemt het im poneerend, dat alle kerkelijke en wereld lijke autoriteiten hier met zooveien tegen woordig zijn. Hier is reeds de daad ge steld. Na het woord van dezen avond, gaan wij een groote zaak beginnen, gelooven er. beminnen. Hierna verkreeg de heer J. Asberg, lid van het Dag. Bestuur van het Nat. Co mité „Naar de Nieuwe Gemeenschap" het woord, om een rede uit te spreken. Terwijl in en op en boven de aarde de meest moorddadige werktuigen dreigen tot een vreeselijke oorlog, willen eenige idea listen het ideaal uitdragen: de Nieuwe Ge meenschap. Is dat dwaas? Of is het juist begrijpe lijk om, nu de samenleving het toppunt heeft bereikt van onmenschelijkheid, de hand aan de ploeg te slaan, de ontwrichte wereld weder te herstellen. Meer dan ooit is de tyd ryp, nu zooveien willen, dat de wereld een ander aanzien krijgt. Er zijn zoo ontzaglijk veel menschen van goeden wil, ontelbaren, maar zij hebben zoo wei nig houvast en zoo is het te verklaren, dat heele volkeren zich aan de dictatuur vast klemmen. Het is een bovenmenschelykc taak de toestand nationaal cn internatio naai te overzien en toch, al lijkt het, dat wy spotten met de werkelijkheid: midden in de branding staat de Rots van Petrus. Daar worden de positieve richtlijnen ge geven voor het herstel van de maatschap pelijke orde. Herstellen van de maatschappelijke orde Is niet iets specifiek katholieks; dit doel de Nieuwe Gemeenschap, moet door ieder verstandig mensch geaccepteerd worden, als een natuurlijke drang. Het Nederlandsche volk winnen voor ons ideaal is, menschelykerwijs gesproken, een hopelooze taak, maar spr. wijst naar St.[ Willibrordus, die op Neerlands strand een veel moeilijker werk begon zonder de mo derne middelen van onzen tijd. In zyn zeer lange rede behandelde spr. Sc groote kracht van doorgevoerde pro paganda, die een wereldbeheersching kan worden. De propaganda moet steeds per fect zijn. Aan het einde releveert spr. het feit, dat de katholieke arbeidersbeweging de eer ste daad gesteld heeft. Een weloverwogen propagandaplan, waaraan alle stenden waaraan ieder moet medewerken, ligt klaar. De heerlijke opofferende arbeid van de Katholieken verliest niet zelden aan vruchtbaarheid door een te gfootc ver snippering van krachten. Het werkliedenverbond heeft getracht heel het katholieke Nederlandsche volk bijeen te brengen en, na de spontane in stemming van het Episcopaat, de mede werking van de pers en radio, gaat het woord verder en verder. ,Nu nog de daad! Spr. doet de mededee- ling.' dat op dezen dag de Aartsbisschop een gebed heeft gegeven te bidden voor de Nieuwe Gemeenschap. Twee millioen exemplaren zullen hier- an worden verspreid en spr. noemt het een voorrecht, dat hier voor de eerste maal het gebed zal mogen opstijgen. Zoo eindigt spreker zijn rede met het uitspreken van et schoone gebed. Na de diepe stilte van dit gebed klonk een daverende instemming met het gesprokene. In de nu volgende pauze gaf een strijk orkest, onderafdeeling van de St. Joseph- Gezellen uit Kwintsheul, eenige nummers, die zeer gewaardeerd werden. Dan gaf de St. Jansfanfare nog een pittige marsch en volgde de uitvoering van het mooie pro gram van de St. Odo-knapen van 14 num mers. Met stijgende waardeering werd elk nummer beëindigd en op het einde was een ware ovatie, die kapelaan Paap gebracht werd. Na het vertrek van het jongenskoor hield Deken Jonckbloedt een toespraak en betuigde zijn sympathie met de initiatief nemers, die de taak het nastreven van een Nieuwe Gemeenschap op zich hebben ge nomen. Daar is ook nog een andere Nieuwe Ge meenschap geweest ook in een tijd die daartoe drong dat was in den tijd toen Christus zelf op de aarde was. Christus sprak toen ook vermanend: gij zijt vol nijd, afgunst, tweedracht, onrechtvaardig-, heid, liefedoosheid en ontucht. Ware het niet, dat de menschen waren afgeweken van Gods geboden, dan zou de wereld niet zoo ontredderd zijn. Anderen hebben ook gestreefd naar we reldverbetering en zijn daarbij ook wel ge slaagd: St. Paulus en St. Franciscus van Assisië stichtten ook een nieuwe gemeen schap en predikten ook de liefde. De aarde is een oord van tranen. Zonder gebed zal er nooit geen wereldverbetering l omen. Het herderlijk woord spoort allen aan dagelijks voor de Nieuwe Gemeenschap te bidden. Hierna voerde pastoor Klaverwcijden het woord en wijzende naar het Epistel van j.l. Zondag, spoorde hij aan geen ver getende toehoorder maar volbrenger van het werk te zijn. Spr. vroeg allen te begin nen iederen avond het gebed voor de Nieu we Gemeenschap te bidden. De burgemeester van Zoeterwoude sprak zijn volle sympathie uit voor het werken voor de Nieuwe Gemeenschap. Spr. herin nert aan den oproep tot geestelijke en mo- eele herbewapening van onze Koningin. Mooi teekende spr. de vervulling van die taak, waarbij men land en volk en even naaste dienen moet zonder te denken aan eigen baat, roem of eer. niet beducht moet zijn eigen populariteit te verliezen. De oproep tot den strijd tegen de zelfzucht moet geen roep in de woestijn worden. Spr. eindigt met de woorden van onze Landsvrouwe: Christus voor allen! De propagandaleider sprak het dank woord. Vele ernstige woorden van dezen avond geven hoopvol vertrouwen. Nu de daad! Er moet van ons een bekoring uitgaan: als allen hunne sociale plichten na zou den komen, konden wy de wereld laten zien waartoe een Nieuwe Gemeenschap kan leiden, en met Schaepman kunnen zeggen: .Vader, het recht is gehandhaafd, de vre de geteekendde liefde triomfeert. ZEVENHOVEN Trouwlustige jongelui. Gemiddeld worden in deze gemeente per jaar zes hu welijken voltrokken. Tot heden waren er dit reeds zeven, terwijl er thans nog op één dag vier paartjes in ondertrouw zijn opgenomen. Dit leidt tot een ontvolking der gemeen te, omdat op één na, allen zich in andere gemeentenvestigen. De aantrekkingskracht onzer jonge meis jes is echter niet te loochenen, want in tien gevallen woont de bruid hier! Ned. Frankeerzegels van 1928 f929. Uitgave P.T.T., Den Haag. Door den Pers- en Propagandadicnst der Posterijen, Telegrafie cn Telofonic te Den Haag, is uitgegeven het boekwerkje: „Les timbres-poste des Pays-Bos de 1929 a 1939". Het boekje, dat ter gelegenheid van hot Postcongres te Buenos Aires i Uitgegeven, bevat afbeeldingen van d< in het tijdvak 19291939 uitgegeven Nederlandsche fran keerzegels. Naast de afbeeldingen zijn op genomen beschouwingen van de ontwer pers over het ontwerpen van zegels in het algemeen of van door hen vervaardigde zegels in het bijzonder. Deze beschouwin gen, die met het oog op het internationale congres overgebracht zijn in de Frnnsche taal. zijn uitsluitend voor dit werkje ge schreven. Hot boekje, dat door tusschonkomst van de postkantoren kan worden besteld, i t"t een beperkt aantal verkrijgbaar gesteld tegen den prys van 1.50 per stuk. EEN STOPNAALD ontbreekt op alle auto's: de naald van den «nelheidsnveler ver- ik a niet. dat uw rem weg verviervoudigt ak n« snelheid verdubbelt I U faml pai goed autorijden, ai* u erkent STOPPEN IS MOEILIJKER DAN RIJDEN! 480ste STAATSLOTERIJ Niet officieel) 5de kluwc, 3de !(jil Trekking van Woensdag 17 Mei 1039 lloogc PrOzen 1000— 1C83 4482 7079 12191 14194 15637 400— 4970 7482 12604 f 200.— 2794 2896 9349 L425 10813 15296 21268 100.— 1390 7311 8361 11689 13005 21598 l'rUien vun .0.— 1136 1162 1307 1354 1396 1804 1806 2095 2242 2340 2439 2530 2560 2731 2708 27H4 2846 3163 3196 3353 3-»17 3579 3618 3638 3849 3855 4074 4079 4226 4241 4255 4289 4424 4460 4512 4581 4655 4968 5153 5508 6731 5732 5888 5964 5982 0107 6367 0809 6640 6719 684 6 7015 7305 746'' 7573 7878 8044 8196 8226 8251 8200 8336 8413 6640 8868 8862 8800 8906 8953 8950 9096 91 IR 9241 9372 9505 9637 9725 10089 10113 10242 10640 10715 10737 10950 11040 11081 11113 11363 11697 12043 12163 12278 12281 12309 12..71 12714 12794 13002 13117 13152 13168 13660 13682 13833 14002 14012 14030 14099 14546 14568 14613 14618 14786 14817 14937 15057 15184 16361 15365 15627 16762 15803 15832 16921 16280 16414 16511 liN6 16718 10795 17124 17552 175C3 1762.» 17060 17811 18298 18646 16856 18816 16640 18886 18801 16047 19645 19727 19889 19908 19987 20134 20196 20254 20301 20465 20614 2071)4 20894 21018 21085 21161 21181 21258 21308 21667 21611 Nieten 1033 1043 1128 1208 1223 1234 1287 1298 1343 1384 1389 1424 145» 1488 1491 1535 1704 1825 1840 1873 1891 1666 I960 1600 2029 2041 2071 2167 2228 223J 2323 2380 2391 2394 2483 2605 2596 2603 2840 2051 2704 2748 2810 2823 2857 2038 2985 3020 3066 3122 3144 3292 3320 3349 3304 3393 3394 3421 3422 3426 359.» 3601 3621 2070 3690 3750 3788 3840 4002 4102 4130 4174 4179 4254 4300 4301 4313 4340 4537 4564 4617 4641 4061 4604 4669 4672 4«79 4692 4727 4747 4848 4862 4874 50G7 5101 5108 f»129 5346 5376 5421 5500 5534 5541 5542 6632 5642 5819 5823 6873 5894 5911 :.B14 6935 6021 6107 6139 6152 6158 6222 6200 6289 6378 6487 6499 6609 6524 6600 6689 6692 6724 670» 6863 6670 6880 081(5 6922 7071 7088 7090 7127 7145 7205 7250 7258 7292 7340 "450 7503 7622 7677 7692 7737 7765 7827 7839 796:» 7990 7995 8141 8193 8210 8220 826.! 8311 6340 K> 84111 «425 8429 8400 8498 8519 8551 8673 11594 8695 8612 8674 8681 8082 8870 8908 8930 8932 8941 8949 8952 9073 9160 9224 9233 0303 0552 9567 9672 0675 0687 9739 0782 9795 9800 9830 0874 9893 9010 9931 10034 10059 10079 10175 10191 10206 10302 10423 10442 10600 10603 10608 10034 10677 10691 10604 10703 10766 10848 10853 10869 1092» 10927 10932 10936 10972 11006 11050 11108 11123 11126 11129 11134 11154 11184 11247 11264 11327 11353 11860 11202 11378 11399 11406 11414 11498 11544 11617 11624 11659 11660 11692 11774 11788 11797 11802 11804 11870 11879 11881 11897 11946 11970 13105 12108 12123 12162 12252 12261 12264 12314 12329 12383 12384 12402 12402 12605 12606 12757 12043 12920 12952 12983 13010 13037 13075 13140 13148 1315» 13209 18212 18200 13274 13304 13362 13364 13520 13577 13614 13659 13714 13715 13826 13861 13889 13894 13938 13941 13996 14071 14085 14114 14219 14242 14200 14307 14340 1439» 14404 14454 14480 14523 14526 14552 1456D 14711 14716 14750 14783 14806 14808 14850 1 18i»2 Hol I .0.1 15085 15133 15164 15166 152C7 15332 1538-5 15431 15566 15606 15616 15631 15642 15056 15090 15732 15753 1577» 15786 16704 15865 15882 15928 10024 16040 16105 16113 16190 16294 16317 16307 16420 16434 16439 16578 16726 107.,O 10766 16820 18828 16880 16927 16972 17032 17123 17190 17234 17250 17339 17389 17413 17465 17492 17521 17538 17642 17590 17601 17615 17050 17754 17775 17778 17840 17845 17944 17959 1801i 18028 18053 18075 13101 18135 18194 18234 18303 18310 18340 18244 18852 18404 18413 18553 1 8659 18622 18027 18054 180,-. 18677 13718 18722 18780 18796 ?8816 18830 18872 18922 18929 18940 18987 19000 19031 19077 19110 19124 19207 19213 19340 19403 19404 19161 19022 19548 19606 19631 19605 19695 19793 19840 19873 19897 10899 19968 19998 20010 20086 20117 2020» 20288 20312 20319 20348 20372 20374 20413 20469 20522 20548 20549 20742 20801 29808 20976 20994 21059 21070 21073 21076 21077 21030 21230 21335 21348 21461 21028 21531 21593 21601 21605 21622 21680 21749 21820 21844 21851 21663 21927 21985

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7