OMGEVING Haarlemsche Bloemenkeuring BIOSCOPEN TE LEIDEN WOENSDAG 17 MEI 1939 DE LEHVSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 HILLEGOM Hotel-, Café- cn Restauranthoudersbond „St. Petrus". De afd. Sassenheim en omstreken hield een goed bezochte leden vergadering. De voorz., de heer E. Teern- stra, opent met een woord van welkom. In bespreking werden gebracht de voor stellen inzake wyziging van de Drankwet. Do voorzitter tevens hoofdbestuurslid las de voorstellen en lichtte ze toe, waarna verschillende vragen werden ge steld en beantwoord. Verschillende klach ten inzake verkoop per maat onder den vastgestelden prijs werden door meerdere leden naar voren gebracht. De voorz. maande aan tot nog eenig geduld; als het order ingsbesluit van de C.V.G. is doorge voerd komt hierin wel verbetering. Aan de hand van gegevens door het Bondsbu- reau lichtte de secretaris de verlaging van den accijns op het bier en gedistilleerd alsmede de verlaging der Personeele Be lasting voor onze menschen duidelijk toe. Met enkele toepaselijke woorden instal leerde de voorzitter de nieuwe leden, ter wijl hij bizonder op prijs stelt, dat de nieuwe exploitant van „de .Witte Zwaan" zich onmiddellijk bij ons heeft aangeslo ten. Voor de a.s. Bondsvergadering werd een voorstel ingediend betreffende de z.g. ijssalons en ijsbars en de automatieken. Tot afgevaardigden werden gekozen de hecren Turkenburg en van Es, secundi en de heeren Alders en Angevaare. De voor zitter spoorde leden aan, zooveel mogelyk met hun dames deze bondsvergadering te gaan bywonen en de reisgelegenheid met elkaar te bespreken. Bij de rondvraag werden vragen, de „Buma" (R.K. kellners) betreffende besproken en gewezen op de geringe winst op het z.g. pullenbier en verlating van het sluitingsuur in den win ter te Lisse, Voorhout en Noordwijker- hout. De secretaris heeft over het sluitings uur, met den heer Annaert te Lisse te za- men. een conferentie gehad met den bur gemeester van Hillegom, ten einde gedu rende den zomertijd het sluitingsuur op 12 uur te stellen. Dit is aangehouden tot na de gemeenteraadsverkiezingen. Hierna sluiting. KATWIJK AAN DEN RIJN Bollcnveiling. Gisteravond werd in hel Parochiehuis een veiling gehouden van te veld staande bloembollen ten bate der R.K. kerk. De veiling geschieded ten overstaan van notaris Matthijs en onder leiding van de directie van Hollandsch Bloembollen huis. Pastoor Hesp. sprak een woord van welkom inzonder aan notaris Matthijs en de directie van Hobaho waarna de veiling een aanvang nam. Er werden, zooals ge bruikelijk beste prijzen besteed en de 110 nummers brachten de respectabele som van 1225 op. Tuinbouw. Ten gevolg^ van den toe- nemenden aanvoer, voornamelijk van vroe ge groenten, besloot het bestuur der Groen- tenveiling, vanaf heden weer iederen dag veiling te houden in plaats van driemaal per week. LISSE II. K. W. De R.K. Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden hielden een vergade ring in een der zalen van den Ned. R. K. Volksbond De voorzitter opende en me moreerde het herstel van den secretaris. Behandeld werd vervolgens het voorstel van de afd. Heerlen, om een actie te voe ren om een minimum loon te verkrijgen voor het kantoorpersoneel, om een wette lijke regeling. Naar de centrale vergade ring werden afgevaardigd de heeren J. H. van der Voet en van der Meij. De beschrij vingsbrief werd voor deze algemeene ver gadering behandeld. De voorzitteV lichtte de wijziging van de statuten en regle menten toe. De aftredende hoofdbestuurs leden werden wederom candidaat gesteld en zullen door de afd. worden gesteund. Na ampele besprekingen en enkele toe lichtingen werd de beschrijvingsbrief aangenomen. Op Zondag 18 Juni zal een H. Mis worden gelezen voor het overleden lid A. de Bruin. De voorzitter spoorde de leden aan om deze H. Mis bij te wonen cn te communiceeren. Hierna sluiting. Herwonnen Levenskracht. Burg. en Weth. dezer gemeente hebben aan het be stuur van Herwonnen Levenskracht ver gunning verleend tot het oiganiseeren van een bloempjesdag op 1 Juli a.s. LEIDSCHENDAM Gemeenteraad. Dinsdag 23 Mei a.s. middags te 4 uur komt de raad der ge meente Leidschendam in openbare verga dering bijeen. De agenda vermeldt o.m.: Voorstel tot beschikbaarstelling van gel den voor extrahulp aan werkloozen. Voor stel tot wijziging van een raadsbesluit tot het aangaan van een geldleening. Voorstel tot wijziging en opnieuw vaststelling van het ambtenarenreglement, en tot opnieuw vaststelling van de salarisregeling voor ambtenaren. Wijziging van de gemeentc- begrooting, diensten 1938 en 1939. Voorstel tot conversie van 4 geldleeningen. Bepa ling van de plaats voor den bouw van een nieuw raadhuis. Autotocht ouden van dagen. De jaar- lij ksche autotocht voor ouden van dagen zal dit jaar gehouden worden op Donder dag 15 Juni a.s. De tocht zal dit jaar naar „Het Gooi" gaan. Het comité verzoekt nu reeds alle ouden van dagen boven 65 jaar cn ook gebrek- kigen zich voor eventueele deelname by het bestuur aan te melden, terwijl verder op allen een beroep om medewerking wordt gedaan voor het welslagen van de tocht. NOORDWIJK BEZWAREN VAN GED. STATEN TEGEN DE BEGROOTING 1939. Gedeputeerde Staten hébben eenige be zwaren gemaakt tegen de ter goedkeuring ingezonden begrooting der gemeente voor den dienst 1939. Op de eerste plaats geldt het bezwaar tegen den post „belooning van de kweekelinge aan de openlbare school", voor welke uitgave op de begrooting een bedrag van 250.is geraamd. (Gelijk be kend draagt de oudercommissie dier school ook 250.daarvoor bij). Ged. Staten wenschen dezen post met het oog op den financieelen toestand der gemeente te zien afgevoerd, tenzij de Inspecteur van het Lager Onderwijs deze uitgave noodzakelijk acht. Ook hier is derhalve de gebruikelijke „deur" op den niet minder gebruikelijke „kier" gelaten, een beeld wat den laats ten tijd nog al eens veel voor de internationale politiek wordt gebruikt! Dies hébben B. en W. zich onmiddellijk tot voornoemden Inspecteur gewend, die handhaving van de kweekelinge (wat voor de openbare school een vierde leerkracht en voor de bijzondere scholen het behoud der huidige vergoeding beteek ent) zeer noodzakelijk acht. In verband hiermede stellen B. en W. den Raad thans voor, de belooning van de kweekelinge op de be- grooting te handahven. Voorts verzoeken Ged. Staten te bevor deren, dat het geraamde bedrag ad 2000 wegens beschikking over het fonds voor het onderhoud van de z.g. huurkoopwo ningen, wordt afgevoerd. Tegen de her stelling van dat fonds hebben B. en W. geen bezwaar, waartoe zij dan ook het voor stel doen. Het bedrag van 2000.dat de begrooting dan moet derven, kan worden gevonden uit een sedert het opmaken der begrooting verhoogde opbrengst van de op centen op de personeele belasting. Een mee vallertje dus! De overige opmerkingen, waartoe de be grooting Ged. Staten aanleiding geeft, be treffen inlichtingen omtrent bepaalde pos ten en ondergeschikte wijzigingen van ad- ministratieven aard, welke B. en W. heb ben verwerkt in een den Raad aangeboden begrootingswijziging. Jubileum F. H. van Spanje. Den 16en Mei is voor den heer F. H. van Spanje, administrateur der Gemeentebedrijven een onvergetelijke dag geworden. Reeds vroeg in den morgen wapperde de driekleur van de gemeentelijke gasfabriek ter eere van den jubilaris. Om 10.15 uur gistermorgen arriveerde de jubilaris met echtgenoote aan het kantoor der bedrijven. Alle ambtena ren en werklieden der gasfabriek, alsme de alle ambtenaren van openbare werken waren reeds ter plaatse aanwezig. Mede varen aanwezig de burgemeester J. B. V. M. J. van de Mortel, de beide wethouders de hecren E. L. de Witt en A. C. Meyer, de gemeente-secretaris B. Ike, bijna alle raadsleden, de gemeente-architect, de heer van Vliet, de directeur der bedrijven, de heer Veerman, de inspecteur van politie de heer F. Wassenaar, voorts bijna alle hoof den van dienst, en alle ambtenaren van de gemeente-secretarie. Nadat de jubilaris met zijn echtgenoote was binnengeleid nam burgemeester van de Mortel het woord. Het is vandaag een dag van vreugde voor u en voor de gemeente, aldus spr. Im mers, wanneer men een kwart eeuw zijn krachten heeft gegeven aan een bepaalde zaak, moet er een innig contact komen. Zoo is het ook hier gegaan. In de 10 jaren van mijn aanwezigheid in Noordwijk, heb ik u leeren kennen als een man van uiter ste plichtsbetrachting. Ik uit hier mijn wensch (en ik meen te spreken uit naam van het bestuur onzer gemeente), dat het u, mynheer van Spanje, gegeven moge zyn nog jaren lang met dezelfde ambitie, uw krachten te geven aan het werk, dat gij deze 25 jaren hebt verricht. Ik wensch u verder, na het overhandigen van deze enveloppe met inhoud, een allergenoeg- lykste dag toe. De heer van Spanje dankte voor de woorden, door den burgemeester tot hem gericht. Nu nam de heer Veerman het woord. Spr. releveerde de loopbaan van den jubilaris, en herinerde er aan, dat de functie, die hij bekleed, is gegroeid door de gestadige uitbreiding der gemeente. Na mens alle beambten er. werklieden der be drijven bood spr. den jubilaris een club fauteuil aan en aan mevr. van Spanje een prachtige mand met bloemen. Namens het personeel sprak de heer Marijt. Spr. zeide, dat er onder de leiding van den heer van Spanje een geest van collegialiteit en ka meraadschap is gekweekt, die naar hy hoopt, altijd bewaard zal blijven. Spr. hoopte, dat het den jubilaris gege ven zou worden, nog vele jaren zijn werk te verrichten. Nu nam de jubilaris zelf het woord. Hij zeide, dat de woorden van hulde hem heden toegesproken, overgebracht moesten worden op allen, die dagelijks met hem sa menwerken. „Gij allen hebt het my moge lijk gemaakt, om mijn plicht te doen, zoo als het moest, en daar dank ik u recht har telijk voor." Thans volgde gelegenheid tot compli menteeren, terwijl ververschingen werden rondgediend. Des namiddags van 4 tot 6 uur werd ten huize van den jubilaris een receptie gehouden, die door zeer velen, werd bezocht. Talrijk waren de bloemstukken en telegrammen, die den jubilaris dezen dag werden gezonden, er bevonden zich bloemen onder van het gemeentebestuur, van het personeel van het gemeentehuis, van de adviesclub der gemeente-bedrij ven, van de gemeente-politie, van het ad ministratief en technisch persoeel der be drijven cn openbare werken, van de Chr. Hist. Kiesvereeniging, van de gymn.- cn schermvereeniging D. O. S. en nog vele anderen. Onder degenen die van de receptie ge bruik maakten om den jubilaris te com plimenteeren, waren de burgemeester met zijn echtgenoote. SASSENHEIM K.J.C. Tot Baluw van het St. Pan- cratiuscohort is door het Centraal Bureau van de Kruisvaart benoemd de heer A. 't Sas, alhier. Teylingen. De R.K.S.V. Teylingen hield gisteravond in het K.S.A. gebouw een buitengewoon drukbezochte vergade ring. In zijn openingswoord dankte de voor zitter den heer C. Rotteveel voor de groote belangstelling en wierp een terugblik op de afgeloopen competitie welke zoo goed was geslaagd, waartoe de goede clubgeest zeker heeft bijgedragen. Allen hebben hun best gedaan, bijzonder het 4de elftal, welk team een mooie kans heeft om het kam pioenschap te behalen. Daarna leidde de voorzitter de bespre kingen omtrent de viering van het derde lustrum in. De eigenlijke verjaardatum is 6 Juni maar de kerkelijke viering kan eerst op 18 Juni plaats hebben. Dien dag zal een H. Mis voor leden en donateurs worden opgedragen w.o. een alg. H. Com munie. Na de H. Mis gezamenlijk ontbijt in het K.S.A.-gebouw. Een wedstrijd-programma werd bespro ken. Maar zal trachten op 2de Pinksterdag en 25 Juni wedstrijden voor het 1ste elftal te organiseeren en de daar tusschen lig gende Zondagen programma's voor de reserve-elftalen. Een voorstel tot organisatie van een door de leden te bekostigen, reisje, werd niet aangenomen, wel vond algemeene instem ming het zelf bekostigen van een onderlin- gen gezelligen avond Een commissie uit de leden zal 6 Zater dagavonden zitting houden in het Vereeni- gingsgebouw tusschen half 7 en half 8 om gelden ter organisatie van dezen avond in ontvangst te nemen. De penningmeester wees er daarna op dat 30 Mei a.s. het boekjaar wordt afge sloten en verzocht de leden die, door na latigheid, nog een kleine contributie-achter stand hebben, te helpen zorgen dat geen achterstand op het nieuwe boekjaar be hoeft te worden overgebracht. Geen der leden had iets voor de rondvraag. Bouwvergunning. Aan Th. Reeuwijk en Zonen N.V. is door B. en W. vergunning verleend tot het bouwen van twee winkel huizen aan den Lindelaan. Naar wij ver nemen zullen hierin een gappers- en een. banketbakkerszaak gevestigd worden. WASSENAAR TWINTIG JAAR VROUWENBOND. In het R.-K. Vereenigingsgebouw vond gisteravond een feestelijke herdenking plaats van het 20-jarig bestaan van de afd. van den R.-K. Vrouwenbond, die o.a. werd bijgewoond door burgemeester en mevrouw van Wijnbergen, welke laatste met een bloemenhulde werd begroet toen zij de zaal betrad. Na opening met den chr. groet door de presidente, mej. Flim, hield deze een ope ningsrede waarin zij in groote trekken de geschiedenis van de afgeloopen 20 jaar de revue deed passeeren. Burgemeester Baron van Wynbergen sprak hierna eveneens de aanwezigen toe, daarbij bijzonder opwekkend om de jeugd liefde en eerbied bij te brengen voor het Vorstenhuis, terwijl spr. reeds opwekte om te voldoen aan den Pauselijken oproep tot bidden voor den vrede. Ook Pastoor Tholenaar vond nog gele genheid tot een woord van gelukwensch. Van pastoor Meijsing was een felicitatie- schrijven ontvangen, alsook van een reeds eenige jaren ziek zy'nd lid. Met instemming werd kennis genomen van de mededeeling, dat het bestuur beslo ten had om aan zieke leden een tractatie thuis te zenden. De geestelijk adviseur, kapelaan Schoots, wekte op tot vergaderingbezoek. Het vroo- lijke gedeelte van den avond werd ver zorgd met muziek van „The Funny Boys" cn het optreden van het ensemble de Laat uit Tilburg. Bovendien werd tot tweemaal toe koffie en gebak aangeboden, alsmede bonbons. Een gehouden verloting maakte nog vele gelukkigen. Na een dankwoord van de voorzitster tot allen, die meegewerkt hadden, volgde sluiting met den chr. groet van deze wel geslaagde feestelijke herdenking. Tuinbouw en Plantkunde. In café van der Zalm hield de afd. Wassenaar van de Kon. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde onder voorzitterschap van den heer Aartse een ledenvergadering. In ^rband met een schrijven van Was senaar en Omstreken werd besloten het bestuur tijdelijk met een lid uit te breiden waarvoor werd aangewezen de heer G. L. C. Zeedijk, waarna met het bestuur van Wassenaar en Omstreken zal worden onder handeld om tot een oplossing en samen werking- en of smelting te geraken. In ver band daarmede werd de aangekondigde reglcmentsherziening voor onbepaalden tijd uitgesteld. Door den secretaris werden hierop de plannen bekend gemaakt over de te hou den tentoonstelling. Deze zal plaats heb ben in de eerste helft van September cn zal gehouden worden op het landgoed Duinrell. In diezelfde week worden dan twee dagen feest gegeven door de Konin gin Wilhelmina Vereeniging. Deze vereeni- ging en Wassenaar Vooruit hebben reeds alle medewerking toegezegd. Er zullen ten ten worden opgesteld ter gezamenlijke op pervlakte van 3000 vierkante Meter, ter- Waarmede zal de tentoonstellingszaal a.s. Maandag gevuld zijn? De tulpen die heden in zeer groote ver scheidenheid aanwezig waren zoowel uit open warenhuis als van het vrye veld, hebben den besten tijd gehad. De heer Joh. Speelman, Sassenheim, zond een bloemstuk in van Parkiet Blue Parrot, en de heer K. C. Vooren, Limmen, had de Parkiet Orange Favorite benut om een mand te vullen. Beide bloemschikkers-kuststukken de monstreerden waartoe deze grillig ge vormde bloemen zich leenen. Frans Roozen Lzn., Vogelenzang, kwam als immer met een goed gevarieerde in zending, waaruit ditmaal genoemd mag worden de Parkiettulpen Violet Queen en Orange Parrot, waarvan de, kleur uit de naam blijkt. Breeder Louis XIV, Darw. Heiène Mad- disone groote bloem, licht-rood, donkerder binnenzijde en de Bizane Mad. Dubarry, waren goede vertegenwoordigers hunner rassen. C. Colyn en Zonen, Voorhout, zond de Parkiet Fire Bird in. Vermillioen rood met scharlaken rooden gloed. GoemansPrins, Hillegom. liet een mooie zwarte Darwin: Black Girl, met ste vige stengels zien. De heel licht rose, Dar win Gen. Stratton Porter en de lilas Dar win Clemens trokken in dit kleine groepje sterk de aandacht. De uit'Pride of Haarlem verloopen tulp, bloemen met sterk ingesneden bloembla den, trok zeer sterk de aandacht. Jac. Ban ket uit Enkhuizen was hiervan de inzender. Mooi waren in de collectie van Gebr. Segers, Lisse, de groote, violet rose Darw. Aristocrate en de rose Rotha, waarna de firma G. H. Hageman en Zoon uit Heem stede de aandacht vroeg voor haar inzen ding, waaruit ditmaal de immer uitblin kende Mongalia, de dubb. Bartigon (du plex) en de e. 1. t. Geistra, met de onbe schrijflijke, maar daarom niet minder mooie kleur genoemd moeten worden. Parkiet Lady Derby kon ons heelemaal niet bekoren! De oude firma, J. H. van Waveren, Stam huis, Hillegom, had een groote collectie Bijbloemcn, Bizerre en Rembrandt tulpen ingezonden. Een enkele van zoo'n veel kleurige kan ons wel bekooren. Hier was het „vom gutem zu viel". Voor liefhebbers is dit goed wel aardig, maar voor den han del, als marktbloem, is er weinig of geen eer mee te behalen. Hoe in deze inzending een paarsachtige Tulp Butterfly genoemd kan worden zal, met de commissie, voor een ieder wel een raadsel zijn! Marroon red was de officieele kleurbe- schrijving van d.l.t. Uncle Tom, een forsche Tulp, ingezonden doqr C. Nieuwenhuis, Noordduin, Lisse. De Parkiet Red Cham pion, die van het vrije veld kwam was schitterend, evenals de donker-rose d.e.t. Eros. Eenige dezer tulpen kosten momenteel 40 gulden per Kg., hetgeenn neerkomt op 1.75 per stuk. Ter variatie had J. de Goede Szn., Bree- zand, eenige variëteiten van Hollandsche Iris ingezonden. A. Frijlink en Zonen, Sassenheim, be kwam een getuigschrift le klasse voor Triumph Tulp Nordthem Queen, diep rose wijl voor buiten-aanleg ook gerekend wordt op een benoodigde oppervlakte van 3 of 4000 vierk. Meter. De begrooting ad 5300, is door het hoofdbestuur goedgekeurd. Tijdens de hierop volgende pauze werd het ingezondene beoordeeld door een jury bestaande uit de hoeren J. Anderson, A. v. d. Schans en J. Hijinck. De uitslag van die beoordeeling was: 10 punten met lof der jury voor een pracht collectie orchideën, inzending van De Vry'e Bliek; 10 punten voor een dito inzending Hortensia's, eveneens ingezon den door De Vrye Bliek. met crème gele basis. Van het vrije veld waren goed-gevormde flinke bloemen aan wezig. Ook de Overveensche firma J. G .Elde- ring en Co. had een aantal meerkleurige Tulpen ingezonden. Een uitgebreide col lectie Rembrandttulpen! Voor liefhebbers! Br. Papyrus, bruinachtig en de lichtrose Darwin Dorothy waren met de wijnroode Br. Dr. Verhage vertegenwoordigers van den nieuweren tijd in deze inzending. D. R. Marconi werd thans ingezonden door Gebr. Topper, Hillegom. Op dezelfde tafel werd een aantal raad sels ter oplossing gegeven. „S.v.p. juiste naam". „Is dit N. N.". Sommige oplossingen waren mogelijk, bij anderen werd genoteerd: „Aan de com missie onbekend". D. W. Lefeber en Co., Lisse, zond o.m. twee schitterend gele Tulpen in, n.l. e.l.t. Stan ja en Dw. Dawson City. Een iets lichtere Allard Pierson, die veel mooier is als de „echte" werd ingezonden door P. Bakker Mzn., Enkhi'izen. De prachtige oude variëteit Zomer- schoon en de donkerroode Scarlet Leader waren eveneens van Bakker. Cordel Huil, een uit Bartigon verloopen rood met witte bloem, deed o.i. deze Staats man geen eer aan. Fire Bird, Parkiet, werd ook ingezon den door Leo Roozen Nic.zn., Heemstede. Een le klasse bekwam Smiling Queen, een donker rose Cottage van deze exposant. „Gevolg van de saneering" was geno teerd bij T .T. Nelly v. d. Berg, ingezonden door J. F. v. d. Berg uit Anna Paulowna. Op een tulpenbal telden wij 11 bloemen, iets bijzonders, maar het verband tusschen dit natuurverschijnsel en het opschrift ont gaat ons tot dit oogenblik. In de verdere collectie van deze firma viel op T. T. Nova Zembla, kleur natuur lijk zuiver wit, flinke lage bloemen. Een G. V. Ook T. T. Bandoeng, donker bruin, was hier goed Dubbele late Tulpen blijkt een der spe cialiteiten van Bijvoet en Co., Overmeer, te zijn. Vielen op: Pavo, magenta. Eros en Uncle Aom, reeds hierboven beschreven. De bizar Cameleon was hier mooi! Ook flinke bloemen. Alle kleuren van de regenboog waren in de collectie van de Vereenigde Culturen, Noordwijk, aanwezig. Van donkerbruin (Hirschbrun) tot zuiver wit. Daartusschen o.m. Collage Selma, helder rood, Coll. Stanja, bleek geel en Darw. Dresden Chi ne, rose-wit. De bloemen dezer laatste waren klein. Grooter waren zij, en ook meer rose, in de eveneens goeed collectie van Rijnveld en Zn., Hillegom. Ook de Br. Pontiac, scharlakenrood, buitenzijde bloedrood, geel centrum en de donker rose Darwin Pink Lady waren met uitstekende bloe men van buiten aanwezig. Deze firma had ook eenige lelies inge- gezonden, o.m. diverse variëteiten Lil. um- tellatum. Warnaar en Co., Sassenheim, bekwam voor de donker rose Darw. Villafranco een le kl. De Tulpen-inzendingen werden besloten door Gebr. Eggink, Voorscohten, uit wel ke collectie wij noteerden: Dw. Councel- lor, karmijnpurper, licht gerand, wit cen trum, de oranje-bruine Br. Bruno Walter, de licht roode Darw. Toronto en de groote bloemen van de donker rose Eggink's Ideal. Een voorproefje van hetgeen ons spoe dig te zien gegeven zal worden, gaf ons L. A. Hoek, Clingendaal, den Haag, waar van wij voor heden slechts de zalmkleurige gladiool Dr. Dentz, met volmaakte kel ken noteeren. Voor de uitgeschreven prijsvraag: De mooiste collectie bloeiende heestertakken behaalde de heer Looyestein eén 2de eri de heer J. Hermsen een 3de prijs. Door den voorzitter werd hierop de cul tuur behandeld van komkommers en me loenen in kassen. Spreker liet die cultures in het kort de revue passeeren zooals die aanvankelijk 40 jaar geleden werd uitge oefend en zooals de praktijk dit nu doet. De naar aanleiding van die lezing gestelde vragen werden naar genoegen door spreker beantwoord. Na de rondvraag volgde sluiting. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Lido: De onsterfelijke wals (Luise Rainer, Fer dinand Gravey) Het leven en de walsen van Strauss. Iederen avond 8.15 u. Zondag bovendien van 27 uur; Za terdag en Woensdag matinée 2.30 uur. Goedgekeurd v. volwassenen Trianon: Ochtend-Patrouille (Errol Flynn, Basil Rathone). Sophie Lang in Hol lywood (Buster Crabbe). Dramatisch epos Detective verhaal lederen avond 8 uur; Zondag bovendien van 2—7 uur; Za terdag en Woensdag matinée 2 uur. Gcedgekeurd v. volwassenen Casino: Verboden Lading. (Hans Albers). Vlammende prairie- oogen. (Levingstone, Terkune, Corrigan). Avontuurlijk Wild-West lederen avond 8 uur; Zondag bovendien van 47 u. Woens dag matinée 2.30 u. Goedgekeurd v. volwassenen Ilex: De Wildzang (Dea- nis Durbin). Professor pas op (Harold Llyod). Een kostschool meisje zonder vader Klucht lederen avond 8 uur; Zondag bovendien van 27 uur; iede ren dag matinée 2 uur. Goedgekeurd Luxor: Afgekeurd

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6